KEES HELDER DEN EDERl WOENSDAG 25 MEI Eerste Blad EDER 65e Jaargang; 1927- besten and. Theater i BINNENLAND Stads= en Provincienieuws zijn de Fotografische Ateliers van den geheelen dag GEOPEND SPORT Quick Quaker No. 122 hebt gij den ijwiel-buiten- niet méér! alleen mo- ormen omzet ereld, die het bijzondere band stern en onver- Alleen de irvinding der eurskanzoo'n igen prijs fa- ;ten en en „even goe- n" band ver- ht beslist: MSTERDAM VRIJDAG uis gevraagd zindelijke Poesjes. I Groenewoud 19.1 me aangeboden een ËNRIjWIEL. dweg 20. ERWAGEN :vragen J. STROO. jtstraat 8. KOSTHUIS iet vrije slaapkamer. nghal „Vliss. Con- Ite van een nette I uur met gebruik van laats, met 1 Augus- Middelburg, voorl •n op leeftijd. Brie-1 ters M. C., bureau it". vraagd |)1E-PIAN0. opgaaf van prijs en I bureau „Vliss. Con- etters M. V. iUYSKES, Badhuis- igt een IEISJE, ur en Zaterdag dec j anmelden 's avonds prima HEEREN- .50, prima DAMES- Een flinke JON- I. Adres PAAUWE. raat 12. ;en 1 Juni een ruime I OVENWONING. iinghal „Vliss. Crt.' raagt bij burger- AMER zonder pen- likant met bed, des- ubelen. Brieven met j tters M. D„ bureau it". n klein gezin flEND MEISJE enttren. Adres Tij' Courant". ONGEN res Slagerij Schel- VLISSINGSCHE COURANT Dit nummer bestaat uit 2 bladen. WEGENS HEMELVAARTSDAG ZAL DE VLISSINGSCHE COURANT" DONDER DAG 26 MEI NIET VERSCHIJNEN. De „Flores" naar Shanghai. De heer Vliegen heeft aan de ministers van buitenlandsche zaken en marine de vol- oeiide vragen gesteld Kunnen de ministers mededeelen of het persbericht, waarin wordt gemeld, dat. nu de „Sumatra" uit Shanghai vertrokken is, waaruit toch moet worden afgeleid, dat cok de regeering de verdere aanwezigheid niet noodig achtte, een ander oorlogsschip, de „Flores", naar Shanghai' zal worden ge zonden, juist is I Kunnen de ministers mededeelen, welke, zoo het bericht juist is, de redenen zijn, die de regeering tot deze daad bewegen Indien de regeering meent, dat ook nu r.og te Shanghai een Nederlandsch schip aanwezig moet zijn om bij eventueel gevaar I voor de daar verblijvende Nederlanders dezen ter hulp te komen, zou de regeering dan niet bereid zijn een ander schip, geen oorlogsschip, voor dat doel te charteren I Deelnemen van militairen aan verkiezingen. Het Tweede Kamerlid K. ter Laan heeft I aan den minister van oorlog de vraag ge richt of de minister bereid' is de noodige maatregelen te nemen, opdat voortaan alle kiesgerechtigde militairen in de gelegen heid worden gesteld om aan de stemming deel te nemen, opdat niet, zooals bij de jongste verkiezingen voor de Provinciale Staten en de gemeenteraden, militairen niet kunnen deelnemen aan de stemming we gens oefeningen buiten hun woonplaats. Het spoorwegpersoneel. De heer Moltmaker heeft in de te Utrecht I gehouden vergadering van de Ned. Veree- niging van spoor- en tramwegpersoneel I medegedeeld, dat hij er niet veeL voor voelt I het overleg met de directie op te zeggen, I omdat de toestand in het bedrijf thans zoo I ts, dat zonder overleg niets te bereiken valt. I Dat wil evenwel niet zeggen, dat men I daarbij zijn zelfstandigheid prijs geeft en I niet ton durven optreden tegen de directie, I als zulks noodig is in het belang van het personeel. Minimum-tarieven voor drukwerk. Onlangs werd melding gemaakt van een l 'oesluit van het district Amsterdam van de I Federatie der Werkgeversorganisaties in I het Boekdrukkersbedrijf, om in de in de I volgende week te houden algemeene verga- I dering te streven naar afschaffing van het I bindende der minimum-tarieven voor druk- I werk. In tegenstelling daarvan besloot het- I zelfde district thans het hoofdbestuursvoor- 1 te steunen, dat bedoelt, een commissie lie benoemen, die zal hebben te onderzoe nen, wat in de gegeven omstandigheden Imoet worden gedaan. )1J v. ddelburg-Rotterdaffl igelegen plaatsen. 'AN PASSAGIERS, REN EN VEE. y.Midd. v. Rot'; Mei v.m.uurv.ffl.uu' 1 9 8 - iën te bekomen T6'nTot Tel.» EENHOORN, Triej. g .Theater VRIJDAG I Nationale Bond van Handels- en Kantoor bedienden „Mercurius". In de bondsvergadering van den Natio- I nalen Bond van handels- en kantoorbe- I dienden „Mercurius", op 25 en 26 dezer te I Rotterdam te houden, zal het jaarverslag I behandeld worden, dat dezer dagen in druk I >s uitgegeven. I Uit dit verslag blijkt, dat het ledental op |3I December 1926 bedroeg 6099. Gewag I wordt gemaakt van de verschillende beslui- l'én en handelingen, ter uitvoering van het I werkprogram, waarbij in de eerste plaats Iwordt stilgestaan bij de samenwerking met Iden R.-K. Bond van handels- en kantoor- I bedienden „Sint Franciscus van Assisië" en Ide Nederlandsche Vereeniging van Chris- lelijke kantoor- en handelsbedienden, ten aanzien van een ontwerp-regeling voor de arbeidsvoorwaarden van het administratief Personeel, in het verzekeringsbedrijf. Een studie werd ingesteld, aan de hand l^an een enquête, die onder een aantal be- personen in ons land gehouden werd |en die aanleiding gaf tot de uitgifte van |ee!! .opport over den invloed van de ge- |*'jzigde arbeidsmethoden in den admini- ■stratieven arbeid op den toestand der kan toorbedienden. I Het verslag bevat voorts onderscheiden ■'"lichtingen o.a. omtrent de houding der ■peering tegenover de arbeidswet 1919 en IJt pogingen van den Bond, om tot de toe- ■Passing van die wet te geraken, zijn ijve- I? bate van de oudere vakgenooten, |Jie floor werkloosheid worden getroffen, de ^betering der openbare arbeidsbemidde- IJJ8. waarbij rekening wordt gehouden met IJ,baardige belangen, van de handels- I .^'rtoorbedienden. Itn^wcerd werd uit het ziekenfonds uit het werkloosheidsfoqds luit 1' 4, uit de weerstandskas ƒ394.50, IJ "^.ondersteuningsfonds ƒ9.283.40 en |i. "e tijdelijke commissies tot steun in na- I Ja 1059.33. De onderscheiden kassen 1 Wen op het einde des jaars een bezit i^j5)totaaI 139.278.32 (vorig jaar Belangen van gepetisionjieerden. I*! het He jaarcongres van den Nederl. |w van Gepensionneerden, te 's-Graven- Pver gehaud€n' werd verslag uitgebracht l5ctie door Het hoofdbestuur gevoerde Itoivi* verschihende tot de regeering |iii hp? p verzoekschriften werden duidelijk I JCHb gesteld de groote verschillen in ?ensi°ehen van vóór 1920 en daarna, l^cht" Werd niet om g^l'jkstelling ver- fcoenimaar-Cn vcrH(>oging der oude pen- Er werd verder op gewezen, dat er geen systeem is in het toekennen van uitkeerin- gensommigen krijgen ze ongevraagd, terwijf anderen, die in dezelfde omstandig heden verkeeren, na aanvrage een afwij zende beschikking ontvangen. Voorts werd: nog de aandacht gevestigd op den aftrek van de rijksinkomstenbelas- ting van 500 op de eerste 1000 pensi oen, alleen, ^geldende voor hen, die vóór 1915 werden gepensionneerd, terwijl voor hen, die tusschen 1915 en 1920 vrijwel on der dezelfde omstandigheden zijn gepensi onneerd, geen aftrek wordt toegepast. Ten slotte werd er nog op aangedron gen, om te bevorderen, dat in alle gemeen ten de leeftijdsgrens voor het weezenpen- sioen worde gesteld op 21 jaar, zooals dat bij 's rijksdienst het geval is. Gemeenteraadsverkiezingen. Bij de verkiezingen te Leiden is de ver houding, welke 17 rechts en 16 links was, thans geworden 19 rechts en 14 links. De S.D.A.r. won 2 zetels, terwijf de christ.- hist. en anti-rev. er ieder 1 wonnen. De democratische partij verloor 2 zetels en de vrijzinnig-democraten en communisten ieder 1. Te Bergen op Zoom, waar een zeer felle strijd werd gevoerd, werden gekozen 7 katholieken, 6 dissiden t-k a th oliek n e2 so ciaal-democraten, 1 vrijheidsbonder en 1 christelijk-historisch. De katholieken hebben d<us de meerder heid verloren. VLISSINGEN, 25 MEI Voorstel aan den gemeenteraad. Door Burg. en Weth. is liet volgende voorstel aan den gemeenteraad gedaan Hierbij hebben wij de eer ter goedkeu ring aan te bieden een gewijzigde begroo ting van het gasthuis voor het dienstjaar 1926, waarop een bedrag ad ƒ8000 aan meerder subsidie is uitgetrokken en welke door ons is nagezien en accoord bevonden. De meerdere uitgaven werden veroor zaakt door een sterke toename van het aan tal patiënten. In 1926 bedroeg dit aantal 20 9c meer dan in 1925. In verband hiermede moest het aantal ledikanten en bedden aanzienlijk worden vermeerderd en namen de kosten van voe ding en bewassching sterk toe. Voorts werd uit de verbouwingsrekening nog een bedrag ad 1766.73 op den gewo nen dienst overgebracht. Het bedrag der meerdere subsidie kan nog worden gevonden door af- en over schrijving op de gemeentebegrooting 1926. ADVIES van de Commissie voor de Fi nanciën naar aanleiding van het voor stel van Burgemeester en Wethouders aan den Raad tot goedkeuring van de gewijzigde begrooting in inkomsten en uitgaven van het Gasthuis voor het dienstjaar 1926, met toekenning van de verzochte verhooging van het bedrag der subsidie van 55.400 op 63.400. De Commissie voor de Financiën betreurt het, dat de Raad eerst nu geplaatst wordt voor de beoordeeling van zulk een belang rijke overschrijding van de begrooting van het gasthuis. Naar hare meening hadden regenten reeds maanden geleden kunnen zien, dat verschillende posten der begrooting op ver re na niet toereikend zouden zijn oifl de uitgaven voor 1926 te dékken. Het ware plicht geweest van bet college van regen ten, dat reeds te vorigen jare een gewijzig de begrooting was ingdiend. Thans wordt dc Raad voor het feit gesteld de meerdére uitgaven goed te keuren en de verhooging der subsidie, ad 8.00Q toe te staan. Deze 8000 moeten intusschen ook op de ge meentebegrooting worden gevonden. Ge lukkig kan dit nog door af- en overschrij ving op verschillende posten geschieden. Het doet echter onaangenaam aan, dat het budgetrecht van den raad slechts tot een formaliteit wordt teruggebracht. Teneinde met den stand der financiën op de hoogte te blijven stelt de commissie vooj zoo noodig met aanvulling van het regle ment voor het igasthuis regenten te ver zoeken, elk kwartaal, met den stand dei financiën op de hoogte te worden gesteld, door aan Burg. en Weth. in te zenden een staat, waarop de begrootingsposten wor den vermeld met de bepaling, welke voor een zeker jaar zijn toegestaan door den raad en de bedragen welke aan het eind van elk kwartaal zijn uitgegeven en die waarvoor bestellingen zijn gedaan. Wat nu de gewijzigde begrooting voor 1926 zelf betreft, is kennis genomen van de mededeeling van regenten in de toelichting, dat het bevolkingscijfer van het ge'heele ige- sticht 20! meer bedraagt dan in 1925. Opmerkelijk is het echter, dat bij eei logische stijging van de kosten, van levens middelen (art. 2) van 24.000 op 29.729.28i,/2 de uitgaven wegens kleeding (art. 3) van 3000 zijn' gedaald tot 2494.24 en wegens ziekenverpleging (art. 4) van 16.000 tot 14.145.0^/2Verder eischt het nadere toelichting hoe de uit gaven wegens bedden en dekens (art. 6) zijn gestegen van ƒ1200 tot ƒ2698.11 en wegens kosten van de wasch van 2200 tot 4670.79. Ook de uitgaven wegens meubelen'en keukengereedschap (art. 12), welke aanvankelijk waren geraamd op 1500, bedragen in werkelijkheid 6041.84 De stijging van den post (art. 11) voor on derhoud der gebouwen van 3000 op 4207.58 is volgens de toelichting toe te schrijven aan de overbrenging van een deel der uitgaven wegens tna^ouwing der inrichting. De sobere memorie van toelichting van regenten werpt een geheel onvoldoend licht op den financieelen toestand van het ge sticht en toont evenmin, aan waarvoor ge noemde hooge uitgaven zijn gedaan.- Bij zulke belangrijke overschrijdingen van de begrootingsposten welke een overtreding vormen van art. 12 van het reglement der instelling had mogen wor den verwacht een gespecificeerde en toe lichtende omschrijving van de uitgaven, met vermelding van de oorzaak, der afwij kingen. De commissie heeft de eer U te advisee- ren, regenten te verzoeken alsnog vóór de behandeling dezer zaak in de raadsvergade ring de vereischte gegevens zoo volledig mogelijk te verschaffen. Winkelsluiting. Wij brengen in herinnering dat de win kels hedenavond tot 19 uur geopend mo gen blijven. Belangrijke scheepsbouw orders. Gisteren had de gunning plaats van vier motorvrachtschepen, waarvoor de directie der Stoomvaart Mij. „Nederland" onlangs offerte heeft aangevraagd bij binnen- en buitenlandsche scheepswerven. Die geheele order heeft men in Neder land kunnen plaatsen en wel bij de Nederl. Scheepsbouw Mij. te Amsterdam, de Rot- terdamsche Droogdok Mij. en de Kon. Mij. „de Schelde" te Vlissingen. t)e beide eerste werven zullen elk een, „de Schelde" zal twee schepen bouwen. De motoren zijn bij Sufzer in Winterthur besteld. De vier-schepen zullen elk een draagver mogen van 10.950 ton hebben. Een droeve plechtigheid. Heden werd op de Noorderbegraafplaats ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den milicien-matrooö Z., die in den nacht van Zaterdag op Zondag op zoo droevige wijze om het leven is gekomen, toen hij van den berm van den zeedijk aan de Dijkstraat is gevallen. De begrafenis had zonder militaire eer bewijzen plaats. Aan de geopende groeve werd het droe vig overlijden herdacht door den oudsten officier van de „Van Meerlant", den luite nant ter zee jhr, J. F. W. de Jong van Beek en Donk. Oefeningen V. R. B. De oefeningen van de Vlissingsche Red dingsbrigade zullen Zaterdag a.s., des mid dags 2 uur, aanvangen bij het marine zwemschip. Gesignaleerde. Door de politie wérd een man aangehou den die in het „Algentèen Politieblad" ge signaleerd stond, omdat hij erikelé vonnis sen had te ondergaan. Hij werd ter beschikking vhn de justitie gesteld. Examens. Voor het voorloopig machinisten-diploma zijn geslaagd de heeren A. H. P. N. Boom en J. Nicolai, leerlingen van de De Ruytèr- school. Gemeenteraadsverkiezingen, ARNEMUIDÈN. Gekozen 6 vrijzinnigen en 1 anti-revolutionair. De anti-rev. „Rotterdammer" wijst er op dat de gemeente overwegend rechts is en toch slechts 1 lid van de rechterzijde werd gekozen. Te Hoedekenskerke hadden de protes tanten, één lijst ingediend, waarop gekozen werden 1 vrijzinnige, 1 anti-revolutionair, 1 christelijk-historisch en 1 staatkundig gereformeerde. De protestantsche lijst ver kreeg 347 stemmen en de katholieke lijst, waarop 3 leden werden gekozen, 336 stemmen. Inbraak in een villa. In den nacht van Zondag op Maandag jl. hebben ongewenschte gasten een bezoek gebracht op de buitenplaats „Overduin", gelegen onder de gemeente Oostkapelle. Vermoedelijk heetf men de villa betre den door een openstaand raam. De dief of dieven hebben alle kasten kunnen openen doordat de sleutels daarvan zich in een op de tafel liggende damestasch bevonden. Ook de wijnkelder werd met een bezoek vereerdi, alwaar men wijn en jenever heeft gesavoureerd, terwijl men een doos siga retten, eenige levensmiddelen en een gelds bedrag heeft medegenomen; De gezonde buitenlucht is blijkbaar oor zaak geweest van een zoo diepen slaap der bewoners dat het gansche bezoek onopge- merktaan hen is voorbijgegaan. Een baldadige streek. Tot groote verwondering van de ingeze tenen straalde Zaterdag bij het intreden van het nachtelijk duister de Ned. Herv. kerk te Wissenkerke in het volle lichtluister. De koster, die een onderzoek instelde, kwam tot de ontdekking dat het electrisch licht op een toen onverklaarbare wijze, het kerkgebouw toch was afgesloten, was aan gegaan. Toen men evenwel Zondagmorgen het kerkgebouw betrad voor de te houden godsdienstoefening, ontdekte men dat in het plafond een groot gat was gestooten en de kerkbijbels en kerkkussens door de kerk waren gesmeten. De collectebussen bleken met water te zijn volgegoten en bovendien had men water op het orgel gegoten, ter wijl ook de daarop liggende muziekboeken druipnat waren. De politie stelt naar de bedrijvers van deze ernstige baldadigheidi een onder zoek in. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Wereldcongres der Kerken. Dezer dagen heeft het voortzettingscomi té vergaderd voor het Wereldcongres van Kerken, dat besloten heeft tot het oprichten van een internationaal sociaal ethisch insti tuut der Kerken. Dit instituut moet het middelpunt vor men voor de christelijke organisaties in alle landen en kerken, die zich aan de oplossing van sociale problemen wijden. Volgens Ber- lijnsche bladen is thans besloten om betrek kingen aan te knoopen met verschillende werkgevers- en arbeidersorganisaties, met de kerkelijke en publieke lichamen voor so ciale voorzorg, zonder zich te begeven op het politieke terrein der verschillende lan den. RECHTSZAKEN Het raadslid Van Burink veroordeeld. Het communistisch raadslid G. van Bu rink, die door den politierechter te Rotter dam bij verstek met zijn partijgenoot C. K. wegens wederspannigheid tegen den wacht meester op 31 December jl. veroordeeld was, van welk vonnis beiden in verzet kwa men, is gisteren door de rechtbank te Rot terdam, waarheen de zaak door den politie rechter in tweede instantie verwezen was, veroordeeld tot f 25 boete of 10 dagen hechtenis. Zware mishandeling en poging daartoe. Voor de rechtbank te Amsterdam heeft gisteren terecht gestaan de 20-jarige zand- werker G. H-, zonder vaste woonplaats, thans gedetineerd, in het huis van bewaring tc Amsterdam. H. staat bij de politie be-- kend als £en berucht vechtersbaas. Hij ;s dezelfde persoon, welke eenige weken ge leden door de buitengewone kamer der rechtbank is vrijgsproken van een hem ten laste gelegde mishandeling, welke zich heeft afgespeeld in een café op den Zeedijk. Aan verdachte werden verschillende mis handelingen ten laste igelegd. Het O.M. beschouwde den verdachte als een beest en het eische tegen verdachte 4 jaar gevangenisstraf. Het militaire oproer te Assen. De Krijgsraad te 's-Hertogenbosch heeft kapitein Glasius, beschuldigd van nalatig heid bij het militair oproer te Assen, vrij gesproken. De eisch was drie dagen ge vangenisstraf. Voorts behandelde de Krijgsraad nog een soortgelijke zaak. Ditmaal stond terecht de sergeant J. J. K. van het 16e reg. inf. te Amersfoort, beschuldigd dat hij als wacht commandant, na herhaaldelijk te zijn ge waarschuwd, dat ingrijpen tegen de samen rottende militairen noodig was, geen enkele maatregel daartoe heeft genomen, doch, zich houdende alsof de heele zaak hem niet aanging, zich in het wachtlokaal had terug getrokken. Dè auditeur-militair eischte tegen ver dachte 7 dagen gevangenisstraf. Artistiek werk Billijke prijzen MARINE EN LEGER Het personeel geplaatst bij afbouw ja gers te Vlissingen en te Rotterdam wordt instede van den len Juni a.s., den 7en Juni d.a.v. aloüar geplaatst. Schout-bij-nacht K. F. Sluys, chef van den marinestaf, heeft tegen 1 Juli a.s, ont slag uit den zeedienst aangevraagd. De luitenant ter zee le klasse J. Varke- visser wordt den 7en Juni a.s. geplaatst in de rol van de marinekazerne te Amsterdam dam en gecommiteerd te Weymouth. De luitenant ter zee 2e klasse F. J. van der Poll, dienende aan boord van het wachtschip te Willemsoord, wordt den 7en Juni geplaatst te Rotterdam, teneinde tegen woordig te zijn bij den afbouw en gereed- niaking van den torpedobootjager „Evert- sen". Opgave van overgeplaatste onderofficie ren der marine 23 Mei sergeant-timmerman J. M. Huij- bens van de „Van Speijk" naar het wacht schip te Vlissingen idem J. Schreuder van het wachtschip te Willemsoord naar de „Van Speijk" de bevolen overplaatsing van den sergeant-torpedomaker H. Brons van de onderzeödienstkazerne naar afbouw jager te Rotterdam is ingetrokken als- voren van den idem W. Biezen van de on- derzeedienstkazerne naar afbouw jager te Vlissingen 7 Junisergeant-torpedomaker A. A. Wietmarschen van Hellevoetsluis naar afbouw jager te Vlissingen idem B. G. Kraanen van de onderzeedienstkazerne naar afbouw jager te Rotterdam. VOETBAL. Kampioenschap van Nederland. Hercules 5 4 1 9 115 1.80 N.A.C. 6 4 2 8 13—9 1.33 Feiienoord 5 2 1 2 5 76 1. Aiax 6 2 13 5 9—14 0.83 Velocitas 6 15 1 39 0.16 VLUGKOKENO HAVERMOUT de spijs voor jong en oud Het Zuiden. Promotie le klasse. V.V.V. 4 3—14 105 1.50 Longa 4 3—14 10-5 1.50 Bleijerheide 3 1 2 2 2—6 0.66 Bredania 5 1—4 1 5—11 0.40 V.V.V. en Longa blijven nog steeds in de running. Beide clubs wonnen Zondag 11. Longa klopte Bleijerheide en V.V.V. sloeg Breaania. Deze laatste is thans definitief uit de eerste klasse verdwenen. Op Hemelvaartsdag wordt gespeeld de wedstrijd BredaniaBleijerheide, voor Bre dania van geen belang meer. Bleijerheide krijgt hier dus een kans om te winnen. Aangezien de Zuid-Limburgers zoowel Lon ga als V.V.V. nog op eigen terrein moeten ontvangen, is }>romotiekans voor hen nog niet uitgesloten, ook al is Bleijerheide vier punten kwijt. Van het grootste gewicht ;s wedstrijd V.V.V.Longa. Wie hier wint, diens kansen op het eerste-klasseschap ko men wel bijzonder fraai te staan. Thuis won Longa van V.V.V. met 31, terwijl Bleijerheide thuis met 10 Bredania de baas bleef. Promotie 2e klasse A. Mevo 3 12—4 5—3 1.33 Dongen 3 1113 116 1. Terneuzen 4 1 1 2 3 714 0.75 Het feit dat Terneuzen geen belang meer punten kwijt. Van het grootste gewicht is de blijkbaar geen bezwaar geweest dat de Zeeuwsch-Vlamingen er alles op hebbea gezet tenminste één overwinning in de2e competitie te behalen. Met 21 werden de Brabanders geklopt De 102 nederlaag door Terneuzen in Dongen geleden, is dus wel terdege gewro ken. Dongen heeft nu de leiding verloren. Mevo staat nu op de eerste plaats. De wedstrijd Dongen-Mevo moet hier dus de beslissing brengen. INSIDER. POSTDUIVEN. De postduivenvereniging „de Havik" hield Zondag 15 Mei een wedvlucht vanuit Luxemburg, afstand 280.3 K.M. De duiven werden 's morgens om 7 uur in vrijheid ge steld met een sterke N.W.-lijke wind en donker bewolkte Juchtlater op den mor gen viel een fijne motregen, wat de vogels hun tocht nog deed verzwaren. De eerste duif werd geconstateerd om 10 u. 54 m. 52 sec., de laatste prijs werd verdiend om 11 u. 18 m. 58 sec. De prijzen werden ais volgt behaald le pr. C. Sponselé, 2e en 3e pr. W, van Uxem, 4e, 5e en 7e M. C. de Buck, 6e, lie, 12e en 13e pr. J. Schuurbiers, 8e pr. Velghe, 9e pr. Th. v. d. Welle, 10e pr. r. j. Daal huizen. Zondag jl. had een wedvlucht vanuit Creil (Frankrijk) plaats. Het weer was slecht, zoodat in plaats van des morgens 7 uur eerst om 8 uur de vogels in vrijheid- werden gesteld met een sterken Westeff^ wind en nu en dan regenbuien. De eersje duif werd geconstateerd om 12 u. lp 35 sec. de laatste prijs werd verdiend om 12 u. 41 min. 33 sec. De prijzen wérden als volgt behaald le pr. Th. v. d. Welle, 2e, 3e en 13e pr. J. Schuurbiers, 4e en 6e pr. M. C. de Buck, 5e pr. Velghe. 7e en 12e pr. G. de Vries, 8e en 11e pr. Scheurman, 9e en 14e pr. W. J. van Uxem, 10e ëii 15e pr S Cupido. De stand voor het kampioenschap eerste vijf deelnemers is als volgt J. Schuurbiers 286 p., W. C. de Buck 280 p., W. J. van Uxem 249 p., Schuurman 175 p., Th. v. d. Welle 162 p. De Oceaan-vlucht van Lindbergh, Lindbergh heeft de tiitnooditging de- Royal Air Club aangenomen om een be zoek aan Londen te brengen. Hij zal Maan dag per vliegtuig aankomen. Uit Parijs wordt gemeld, dat Lindbergh aan den correspondent van de „New-York Times" het volgende heeft verteld Ik heb de vaste overtuiging,' dat het veel gemakkelijker is om van (Amerika naar Europa dan van Europa naar Amerika te vliegen. De winden komen uit het Westen en zijn in het algemeen Noordwest of Zuid west. Als de wind in het Oosten zit en dus dc vlucht uit Europa begunstigt, is er gioote kans, dat het weer onderweg slecht is. Ik ben erg geholpen door het feit, dat ik den wind in den rug had gedurende op z'n minst een derde van den tocht, en voor al bij het laatste deel. Daardoor kon ik den tocht in 33 uur 20 minuten afleggen, ter wijl ik op 36 uur had gerekend. Ik hoor vandaag, dat de twee Engelsche vliegers bij hun vlucht naar jndië geduren de 33 uur en 33 minuten in de lucht ge bleven zijn, dus eenige minuten langer dan ik. Wat een pech, dat ze hem zoo dicht bij het doel moesten opgeven. Ze hebben denzelfaen afstand als ik kun nen afleggen. Daarin zie ik het bewijs, dat in mijn tocht niets fantastisch was. Andere vliegers en machines zullen hetzelfde doen. Elke poging, zelfs als ze niet slaagt, be~ teekent een stap vooruit. Voor mijn vertrek naar Parijs was de grootste vlucht, die ik gemaakt had, van ban Diego naar San Louis. Mijn motor moet wel volmaakt zijn, want sinds ik San Diego verliet, heeft hij niet gemankeerd. Hij heeft dus gedurende 60 uur zonder fout gewerkt. Toen ik hem vandaag onderzocht, bleek hij mij even goed als ooit. Ik wijs er nog eens op, dat mijn tocht degelijk was voor bereid, wat bepaalde menschen ook geloo- ven. De bouw van de „boof' is 20 Februari begonnen. Zestig dagen later draaide hij proef. Als ik geboft heb, komt dat doordat ik een prachtige machine heb. Niets was verwaarloosd en nooit hebben wij eenigen tegenspoed gehad. Het staat nu vast, dat voor een dergelijke vlucht èen ééndekker het beste toestel is. Voor een regelmatigcn dienst over den

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1