65e Jaargang- FEUILLETON [E GEHEIMZINNIGE MASKERS No» 121 perbaarlijk snelle is oorzaak dat gezellige thee- schieten. jiistering van dit Isseride artikelen tiar de bekende Dzen, maak een |U ook de dek- bij de Sunlight one Vimbussen lunlight coupons, dubbele waarde van Vim, dat vindt, komt het veel sneller in len Sunlight en. VL1SSINGSCHE COURANT DINSDAG 34 MEÏ ABONNEMENTSPRIJS: Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.21) per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbeta ling- ADVERTENTIE-PRIJS Van 1—4 regels: ƒ1.10, voor iedere regel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz, prijs bij vooruitbetaling van 1—5 regels 0.75, elke regel meer 15 cent. Familieberichten van 16 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. jSHT De samenvoeging der vliegdiensten. De minister van marine a i. heeft in ver band met het aanhangige wetsontwerp, houdende wettelijke voorzieningen naar aanleiding van de opheffing van de depar tementen van marine en van oorlog en van de instelling van een departement van de fensie, aan den voorzitter der Tweede Ka mer doen toekomen het „rapport van 'de commissie van advies inzake de samenvoe ging der vliegdiensten". Dit rapport is op verzoek van den minis terter griffie van de Tweede Kamer neder- «elegd ter inzage van de leden. De accijns op wijnen. Het bericht van het correspondentiebu- I teau Vaz Dias te Amsterdam over een ver- hooging van accijns op wijn werd bij infor matie te bevoegder plaatse als een „canard" gekwalificeerd. Men zal zich herinneren, dat de minister van financiën in de Eerste Ka mer heeft gezegd, dat de mogelijkheid van een dergelijken maatregel in verband met di moeilijkheden door de firma Philips bij [den invoer van haar producten in Frankrijk I ondervonden, werd overwogen. Naar ons I bij de bedoelde informatie is gebleken, ligt I op het ministerie van financiën reeds sedert 1 geruimen tijd een wetsontwerp tot ver- I hooging van dei^ accijns op wijnen igereed, lis het echter nog in het minst niet gezegd, I dat dit zal worden ingediend, en vanzelf I dus nog minder wanneer en blijft het in het I bericht gegeven commentaar met een zeke- I re vijandige strekking tegen bepaalde lan- I den geheel voor rekening van den bericht- gever. Het weder in April. Het Kon. Ned. Meteor. Instituut geeft hei iolgende overzicht van het weder in de I maand April I Gedurende de geheele maand lag een ge ldled van hoogen luchtdruk in het Z.-Wes- Iten. Van 9 tot 12, van 15 tot 17 en op 29 (en 30 vormden zich uitloopers naar hel IXoorden en N.-Oosten, van 13 tot 15, va i Ik tot 22 en 'van 27 tot 29 naar het Oosten. Van 1 tot 15 en na den 20 trok een groot laantal depressies in O.-lijke of Z.-O.-lijke lichting over Noord- en Midden-Europa. I In de eerste dekade waren W.-lijke tot IMijke, in de tweede W.-lijke, maar vooral |N.-W.-lijke, in de derde W.-lijke winden talrijker dan gewoonlijk in alle dekaden las de gemiddelde windkracht boven de |rorniale. Gemiddeld over de geheele maand was (feovergawgtemperaluur O gr. 3, het genii i- pelde maximum 0 gr. 9 te laag, maar het Bemiddelde minimum 0 gr. 8 te hoog. De ■eerste en tweede dekade waren iets warmer |wn normaal, de derde dekade kouder dan prmaal, met afwijkingen voor de over- mperatuur, het gemiddelde minimum |an resp. l gr. 4, 1 gr. 9 -f0 gr. 5 "verband met het regenachtige weer bleef 'v dagelijksche temperatuur-schommeling 1 alle dekaden beneden de normale. De "Wgste temperatuur 21 gr. 6 werd waar- fcnomen te Sittard op den 22, de laagste t' gr. i te Akkrum op den 9. Nachtvorst Nn in de laatste dekade op verscheidene |J?en voor. lDe hoeveelheid neerslag gemiddeld over Pt geheele land bedroeg 82 mm. tegen 40 wmaal. In het Noorden «van het land viel fhT dan de dubbele normale hoeveelheid, bp een ruim I HUIS lamers en Keuken. V| 1 Electrisch licht, oa» jfvragen Glacisstraatj Idt zich aan een netti [feman door GUSTAVE LE ROUGE. (Nadruk verboden) j dienstbode |e), voor dag en u 1 iVan goede getut Adres Mevrouw K| AN DIJK. Paleis 6, liddelburgsche bappij v. Stoomv In-Middelburg-RotW Ischengelegen Ier van passaoie Iederen en vee. v.Midd- V. Mei !v.m.uurv.nj 24 - I 27 3 28 - 30 8 pormatiën te btkoroe» L N.v. Transport w ■Th. Erven O. vua, rg B. EENHOORN-.1^! "0Vebr06°l®EK,T' r8 niet heelemaal zeker van zijn zaak t? ,li.i hij de deur en voelde zich spoe- verlicht Twee bedienden in diepen w kwamen hem plechtig en droevig ?t'üioet. Welk een ongeluk, mijnheer, dat u Porder gewaarschuwd, bent geworden. rar mevrouw had zelf verboden dat men Nou waarschuwen. Maar mijnheer fischt zeker... bromde hij met een doffe stem, |?8 me bij haar... 't Is verschrikkelijk UI was alles wat hij kon zeggen, de ^enheidswoorden kwamen hem niet in de keel was hem als 't ware r een vreeselijken angst dichtgesnoerd. van de bedienden ging hem voor tot zeekamer, waar de doode rustte. De sift arsen in de zes ijzeren kandelaars NMten de doodkist, die op schragen was, en bedekt was met een rijk fe- kleed. Zittend of geknield op j?n Prevelden Olivieri, Grazia en twee 'e hedienden gebeden. De maan be- lj e Schijnen en wierp op dit heele too- L, he groote ruit een wonderlijk, [C lp0verachtig licht. 1 q" yratier binnen kwam keken Olivieri L razja e[kaar aan> maar verroerden tóf' ^ankelend kwam hij tot bij de tilde liet laken op en bewonderde °°genblikken het mooie gelaat, nu in het Zuiden van Drenthe en het Noorden van Overijsel zelfs 170 nieer dan nor maal, in het midden van het land was de neerslag 100 in het Zuiden 60 tot 90 boven normaal. Alle dekaden, maar vooral de eerste, waren boven normaal. Onweer kwam vooral voor op den 9 en 14, ver spreide berichten op den 5, 6, 7, 8, 11, 15, 16, 20, 24 25 en 26. Het aantal uren met zonneschijn gemiddeld over de 5 hoofdsta tions bedroeg 140 tegen 153 normaal. De drie dekaden telden respectievelijk 36, 46 er. 58 uren. Schepenverkoop. Het Nederlandsche passagiersstoomschip „Wilhelmina", gebouwd in 1920 door Jos. Meyer te Papenburg, voorzien van 2 triple- machines van 600 I.P.K., accomodate voor 450 passagiers, van den heer H. J. M. van Kaalte te Vlissingen, is door bemiddeling van de makelaar Jacq. Pierot Jr. en Zonen te Rotterdam naar Amerika verkocht. Stads= en Provincienieuws VLISSINGEN, 24 MEI. Het vaarwater der Schelde. De Antvverpsche redacteur van „de Maasbode" meldt De „Morgenpost", het orgaan van burge meester van Cauwelaert, publiceert een artikel, getiteld „Voor verbetering van het Schelde-vaarwaier", waarin geconstateerd wordt, dat binnenkort, wanneer de Kruis- schans-sluis en de nieuv^e havenwerken gereed zijn, schepen van 40 voet in de ha ven zouden kunnen komen, mits het vaar water der Schelde zulks toeliet. Het is thans echter onmogelijk tengevolge van den toestand van het vaarwater voorat dooi den staat van het nauw van Bath. Het blad heeft daaromtrent een onder houd gehad met den Nederlandschen loods A. G. de Groot, een man die op een bij zondere kennis van het Sehelde-vaarwater kan bogen. Deze sprak als zijn oordeel uit, dat het nauw van Bath kost wat kost, ver meden dient en dat een nieuw vaarwater dient te worden gemaakt door den aanleg van twee bermen en een doorsteek. Dit interessant ontwerp heeft ongetwij feld dit groote voordeel, dat geen duim grond privaat eigendom moet onteigend worden en het berekend en gesteund is op de ervaring, dat natuur en ebstroom, welke op die plaats gewoonlijk van 6V2 tot 7 uur duurt en dus langer dan de vloed, welke circa 5V£ tot 5 uur aanloopt, de aangege ven waterstrooken zal diep houden, want overal houdt de ebstroom den oever steil en het vaarwater diep. De natuur zal dus hier zelf helpen om de geulen diep te hou den. Het plan omvat de uitvoering van drie verschillende werken, welke elkaar moeten steunen en zich bij elkaar moeten aanpas sen. Twee ervan dienen op Belgisch gebied aan den stroom te worden uitgevoerd en het derde op Nederlandsch gebied. Deze werken bestaan in ten eerste, het aanleg gen van een berm (dam), welke loopt van den benedenkant Doel tot even beneden dwars van de suikerfabriek bij Frederik. Doch aan den linkerkant van den stroom- bever voorkomt het ebwater langs het schor van den Ouden Doel te loopen en dwingt het dit gedeelte diep te houden. Ten tweede, het aanlegen van een berm vanaf den benedenkant der Ballastplaat tot nabij of voorbij zwarte lichtton nr. 45 met een bocht, teneinde den ebstroom te dwingen in het door te steken of te graven kanaal* te loopen van Saaftingen. Het derde kunst werk bestaat in den eigenlijken doorsteek of het graven van een soort kanaal door het verdrongen land van Saaftingen. Langs dezen weg zullen de schepen direct in het diep water van Valkenisse varen en zoo zullen de moeilijke bocht alsmede de on diepten van Batli vermeden worden. Deze doorsteek kan vrij gemakkelijk worden verwezenlijkt, vermits het verdron ken land van Saaftingen harde, vaste gron den zijn, hetgeen voldoende bewezen wordt door het feit, dat deze gronden sinds een paar eeuwen, onafgebroken bij elke hooge tij onder water komen te staan, doch even wel nooit zijn weggespoeld of verplaatst, wat van de talrijke platen en zandbanken voor altijd koud en onbewegelijk, omlijst door weelderig goudblond haar. Het gezicht van den moordenaar grijnsde toen met een akelige uitdrukking van smart en afschuw, waardoor de vier getuigen onwillekeurig schrokken. Haastig had Gratier het laken op het ge laat van de doode laten vallen. Olivieri stond op. Met zachte stem maar met een vreemde uitdrukking vroeg hij U wenscht zeker met ons vannacht hier te waken De moordenaar voelde zich tot in het diepste van zijn ziel doorboord door den scherpen en helderen blik van den ouden Italiaan. Ik betreur het, mompelde hij, terwijl hij de oogen neer sloeg. Ik ben zeer moe., en de emotie... ik zou het toch zoo gaar ne. maar werkelijk, ik voel me er niet toe in staat... Ik begrijp het, antwoordde de grijs aard op koelen toon, trouwens er zijn er a! vier. En hij ging weer zitten. Gratier ging weer wankelend, weg, zon der om te durven kijken. Op de trap her ademde hij weer. Wat een vreeselijke corvee, dacht hij. Oef 1 't is uit. Ik dacht werkelijk dat haar oogen weer open zouden gaan, dat haar bleeke lippen zich weer zouden openen om mij te beschuldigen. Nu, 't is afgeloo- pen. En nu zal ik hen allen laten zien, dat ik voortaan den baas ben, ik alleen. Hij ging naar beneden naar de eetkamer met een branden dorst, en dronk met een soort woede, maar kon geen slok naar bin nen krijgen. De bediende, die hem serveerde deelde hem mee, waaraan hij nog niet had ge niet kan gezegd worden. Hierbij moet ver der rekening gehouden worden met een hevigen ebstroom, welke de Noordkant van de nieuwe doorvaart steeds zal trachten af ie knagen, zoodat deze kant alvast door een stevigen berm dient beschermd te wor den. Zulks heeft echter dit groote voordeel, dat de stroom of wel de natuur er steeds diep water zal houden. Het spreekt vanzelf dat, na de uitvoe ring der werken) de mogelijkheid van on diepten in dezen doorsteek niet heelemaal uitgesloten is en dat baggeren aldaar af on toe noodig zal blijken, zooals dit overigens herhaaldelijk geschiedt in liet Zuidergat, waar op dit oogenblik slechts circa 22 voet diepte bij hoog water wordt vastgesteld. Het is nochtans een feit, dat werken van Walsoorden tot aan Frederik de meeste voldoening moeten geven, vermits het vaarwater nagenoeg recht zal loopen, in tegenstelling met den huidigen toestand te Bath, waar de vloedstroom bijna dwars over het vaarwater loopt vooral bij Springtij zoodat verwikkelingen en gevaren al daar nooit zijn uitgesloten. Strandhuis. Kapel Verzini. Een charmant trio zetelt in deze intiem- gezellige,keurige inrichting aan den Strand- boulevard en vergast den bezoeker van een concertavond op charmante muziek. Mogen we hen, voor zoover onbekend, even aan ii voorstellen De heer A Verzini, violist, Mile Jeanne Hienny, pianiste, en de heer J. van de Velde, cellist, vormen een trio in den waren zin van het woord. Want ge lijkwaardig zijn ze, deze musici en hun ge zamenlijk concerteeren brengt naast de ge paste bescheidenheid en het gewenscht 00 den voorgrond treden een gezamenlijk op gaan, onder meesterlijke beheersching, tot één stroom van verrukkelijk geluid. Gisterenavond werd o.a. gespeeld de be kende „Tannhauser" en de minder bekende „Der Fliegende Hollarider" ouverture, beide van Richard Wagner, benevens het Trio no. 4 van Beethoven. Salonmuziek leidt na tuurlijk altijd tot vervlakking van de oor spronkelijke compositie, doch Wagner's toonwerken hebben ons toch zeer mooie momenten gebracht en, vanzelfsprekend zijn we dankbaar voor het vele schoons ons geschonken. Verschillende soli gaven gelegenheid de individueele capaciteiten van deze musici te bewonderen en dan noemen we in de eerste plaats de met edele warmte voorge- diagen viool-solo „Romance in F", van Beethoven, voorts de op verzoek gespeelde „Kanarievogelpolka", welke de technische vaardigheid van den solist in het licht stel de en ten slotte „Humoreske" van Dvorak, wat door verklanking up de violinephone eigenaardige klankeffecten opleverde. Jean ne Hienny toonde zich een eminente accom- pagnatrice. „Avondlied" van de poëtische figuur Schumann, was een cello-solo, welke wel de juiste stemming bracht, en een ontroe rende vertolking genootVerzfni verzorg de hierbij de begeleiding. Liefhebbers van goede muziek en een rustig zitje, zullen zeer zeker hun schreden op de concertavonden naar het Strandhuis richten, waar zij bovendien nog genieten kunnen van een riant uitzicht op de immer rustelooze en van aspect veranderende zee. Vérité. Roei wedstrijd. De roeiwedstrijd voor de leerlingen van de De Ruijterschool wordt Zaterdag a.s. n het Kanaal door Walcheren gehouden. De wedstrijd vangt des middags 2 uur aan. Sclieepvaartberichten. Het Noorsche stoomschip „Ganger Rolf", komende van Londen, is hier gisterenmid dag aangekomen om te bunkeren en heeft daarna de reis naar Antwerpen voortgezet. Voor het voorloopig machinisten-diploma is geslaagd de heer A. Bloot, leerling van de De Ruijterschoo!. Middelburgsch muziekkorps. Het Middelburgsch muziekkorps geeft Vrijdagavondt 8 uur een uitvoering op het dacht en waar hij zich heelemaal niet over bekommerde, dat de rouwplechtigheid den volgenden dag in de ochtenduren zou plaats hebben, mits hij daar niets op tegen had. Hij knikte. Een groot gedeelte van den nacht bracht hij door met in de kamer van de overledene te zoeken en al het achtergebleven goud en de juweelen, die hij vond weg te nemen en de laadjes op slot te doen. Maar een zware slaap overviel hem, hij moest het opgeven en het tot den volgenden dag uitstellen. Nooit had hij zich zoo moe gevoeld en een zoo groote behoefte om te rusten zijn hoofd was zoo zwaar als lood. Hij had juist tijd om naar zijn bed te gaan, viel er op, zonder zich uit te kleeden een oogen blik later sliep hij zwaar, de oogen wijd open en starend., zooals alle zwaar alcoho listische menschen, verschrikkelijk om aan te zien. Den volgenden morgen volgde hij half versuft de lijkkist van Carlona naar de kerk van Villehingant. Zij werd gedragen door vier bedienden in. het zwart gekleed. Gratier liep langzaam tusschen Olivieri en dokter Jean, allen zwijgend, en dacht aan het afschuwelijke leven dat hij al eeni- gen tijd leed hij zou niet meer drinken, zich met ernstige zaken bezig houden dit vervloekte kasteel wilde hij verkoopen en heel ver daar van daan een nieuw goed en vreedzaam leven beginnen. Eerst zou hij zoo spoedig mogelijk de Italianen wegzen den, die niets meer bij hem te doen hadden en dan ook met Angèle breken, die hem hartelijk uitlachte en -een. loopje met hem nam... De rouwstoet, waar eerst voorop alle priesters in hun zwart fluweelen kleeden Molenwater terwijl Zondag van 12 tot 1 uur de uitgestelde uitvoering in de Abdij plaats zal hebben. Officieel bezoek. Dinsdag 31 Mei a.s. bezoekt de Commis saris der Koningin de gemeenten Arnemui- den, Nieuw- en St. Joosland, Koudekerke, Ritthem en Oost- en West-Souburg. Bezoldigingsbesluit. Het bestuur der Vereeniging van Ambte naren bij de Visscherijen op de Zeeuwsche stroonien heeft een adres gericht tot den minister van financiën, waarin verzocht wordt de schippers en knechts bij dit dienstvak ten volle als ambtenaren onde; het Bezoldigingsbesluit op te nemen. Slechte verbinding met Zeeuwsch- Vlaanderen. Door den heer J. Wallien, lid van de Prov. Staten, zijn aan Ged. Staten de vol gende vragen gesteld 1. Is het aan Gedeputeerde Staten vol doende bekend, dat er voor Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen bij den 15en Mei be gonnen zomerdienst vrij slechte aansluitin gen verkregen zijn tusschen de te Vlissin gen aankomende of van daar vertrekkende treinen en de diensten op het veer Vlissin- gen-Breskens. Van de 7 van Vlissingen vertrekkende booten correspondeeren maar 3 op een al daar aankomenden trein van de van Bres- kens komende booten geven wel 6 aan sluiting op een vertrekkenden trein, maa; bijv. niet op de zeer belangrijke treinen van 18.25 en 18.41 vertrek te Vlissingen. 2. Zijn Gedeputeerde Staten bereid als nog na te gaan of in dezen toestand ver betering is aan te brengen, daarbij de be langen van den dienst niet te veel te laten lijden onder het misschien te beperkt zijn van het personeel. 3. Willen Ged. Staten bij hun overwe gingen ook de volgende wijzigingen in den kring hunner beschouwingen betrekken a. de boot uit Vlissingen, die nu 14.30 vertrekt te vervroegen op 13,25, waardoor betere aansluiting verkregen wordt op de treinen aankomst" Vlissingen 12.22, 12.51 en 13.14, waarbij het vertrek der boot vair Breskens zou dienen bepaald te blijven op 15.20 om goede aansluiting te behouden op c.en trein die 16.13 uit Vlissingen vertrekt. b. de boot van Vlissingen 17.20 zonder treinverbinding 20 a 30 min. eerder te laten vertrekken, waardoor de boot van 18.10 reeds 17.40 uit Breskens zou kunnen ver dekken. Het nadeel van een eenigszins slechtere aansluiting op trein 18.49 van uit Vlissingen, wordt belangrijk overwogen door de voordeelen van aansluiting op de beide mailtreinen vertrek 18.25 en 1841 Vlissingen. Fraude bij een gemeenteraadsverkiezing. Betreffende de ernstige vermoedens van fraude bij de gemeenteraadsverkiezingen te Aardenburg, wordt nog het volgende ge meld In liet tweede stembureau had de telling van de biljetten, althans het sortee- ren volgens de lijsten zoo plaats, dat het publiek er niets van kon zien. De gemeente secretaris en nog een der heeren plaatsten zich naast een hooge lessenaar en vormden zoodoende een scherm, dat het zicht op de biljetten verhinderde. In dit stembureau waren op 6 April bij de Statenverkiezing 9 biljetten van onwaarde en 6 blanco uitge bracht, nu werden eerst 74, daarna 70 bil jetten van onwaarde verklaard. SOUBURG. Donderdagmorgen, Hemelvaartsdag, geeft bij gunstig weder, het Souburgsch fanfare korps van 89 uur een- uitvoering van ge wijde muziek op het Oranjeplein alhier. Het programma luidt Psalm 84M.H.v.'t Kruijs Die Ehre Gottes Beethoven Panis Angelicus Cesar Franek Des Heeren Dag Kreutzer Adeste Fideles H. Colint Nun danket alle GottM.H.v.'t Kruijs Rêverie Psalm 68M.H.v.'t Kruijs met zilveren franje liepen, de eene met het groote zilveren kruis, kwam langs een boe renwoning, feitelijk een kroeg een oude vrouw met een witte muts stond op den drempel en maakte eerbiedig een kruis. Naast haai' stond steunend op eent stok, een grijsaard van onbetrouwbaar uitzicht met een bleek gelaat en versleten kleeren. Hij scheen moe en ziek. Aan de vreemde wijze waarop hij den stoet bekeek, kon men zien dat het een vreemdeling was. Toen de begrafenis voorbij was kwam de man weer bij het tafeltje zitten waar de oude vrouw hem een stuk grijs brood en een glas appelwijn gegeven had, en begon langzaam te eten. Ben ik ver van het kasteel van mijn heer Gratier vroeg hij plotseling. Neen, ongeveer vijf minuten, ant woordde de oude vrouw ziet u die toren tjes daar uitsteken Daar is het. Ik dank u, hij is getrouwd, nietwaar Zij strekte de handiin de richting van den begrafenisstoet. Dat was zijn vrouw die men begraaft, antwoordde ze alleen. De man trok spijtig de schouders op. Dood, bromde hij tusschen- zijn tan den, 't is jammer. En ontevreden gooide hij een paar stui vers op het tafeltje en ging weg. Maar tot haar groote verwondering ging hij in de tegenovergestelde richting als het kasteel. Hij ging trouwens niet ver. Op een honderd meters afstand kwam hij twee gendarmen tegen hij probeerde niet eens ze te ontwijken, maar terwijl hij hen voorbijging, zonder zijn hoofd om te draai en, legde een van hei zijn hand op zijn schouder. Voor engros Firma GEBR. STEENLAND, Stationsstraat MIDDELBURG. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Geref. Kerken. Bedankt voor het beroep naar Zierikzee door ds. J. Oosterveen te Wilnis voor Nieuwerkerk door ds. E. J. van Voorst te Kootwijk. Afscheid, bevestiging en intrede. Ds. C. von Meyenfeldt, predikant bij de Geref. Kerk te Vrouwepolder—Gapinge. die Zondag 19 Juni a.s. aldaar zijn afscheid preekt, hoopt Zondagavond 3 Juli d.a.v. te Feijenoord (Rotterdam) intrede te doen, na des morgens bevestigd te zijn door ds. P. Ch. van der Vliet te Utrecht. Schoolmuseum. Zaterdag a.s. des middags om 2 uur zal te Middelburg in de Concert- en Gehoor zaal door den Commissaris der Koningin het Schoolmuseum worden geopend. Na afloop bestaat er gelegenheid het Museum te bezichtigen. Geen bewaarschool. De gemeenteraad van Tholen heeft met 6 tegen 5 stemmen afgewezen een verzoek van de afdeeling Volksonderwijs aldaar, om een bewaarschool te stichten. Genoemde afdeeling zou een bedrag van 1200 schen ken en bood aan 10.000 a 3 c/c, af te los sen per jaar -ƒ 500, of 5000 a 2 af lossing 250 per jaar. MARINE EN LEGER De „Flores" naar Sjanghai Hr. Ms. flottielle-vaartuig „Flores" blijfr te Soerabaja en moet zich tot nader order gereed houden om eventueel binnen de 24 uur naar Sjanghai te kunnen vertrekken. Het oefeningseskader. Blijkens een bij het departement van ma rine ontvangen 'telegrafisch bericht is het oefeningseskader, bestaande uit Hr. Ms. „Hertog Hendrik", de Z 5, Z 6, Z 7, Z 8, O 10 en O 11 Zaterdag 21 Mei te Oslo aangekomen. Den officier van administratie 2e klasse Th. R. Deelder is vergund uit Oost-lndië naar Nederland terug te keeren hij wordt in den loop van de volgende maand terug verwacht. Het korps mariniers zal van 13 Juni tot en met 2 Juli in de legerplaats bij Hars kamp worden gelegerd tot het houden van schiet- en andere oefeningen. RECHTSZAKEN De malversaties te Bergen-op-Zoom. De rechtbank te Breda vonnis vellende in de zaak tegen den gewezen gemeente ontvanger van Ber gen-op-Zoom, sprak hem .vrij, overwegende, dat de opzet tot verduistering niet is bewezen. De eisch was een gevangenisstraf van zes maanden, voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar. Heeft 11 papieren bij u De man keek hen schuchter aan. Ik ben er zeker van dat hij het is, zei de een, terwijl hij een fotografie uit zijn portefeuille nam. Ik zal u de tong wel losser maken, 11 bent zeker de bewuste Luigi Stampa, Itali- aansch onderdaan en tot levenslange ge vangenisstraf veroordeeld, als lid van de Maffiabende, d,ie kort geleden uit de galei de la Spezzia heeft weten te ontsnappen. Altijd nog zweeg de man. 't Is goed, hernam de brigadier, ik weet genoeg, er is aanvraag om uiflevering van u en in naam der wet neem ik u ge vangen. Kom, vooruit. Gedwee liet Luigi zich boeien, de gen darmen namen hem mee. Wat kon het hem ook schelen, nu zijn voorgenomen wraak mislukt was. HOOFDSTUK V. YVONA. Het was pas drie maanden geleden dat Léon Gratier met mejuffrouw Yvona Le Nardack, een lijk weesmeisje uit Nantes, getrouwd was, en reeds nu was het leven van de jonge vrouw een hel. Zij verveelde zich dood op het oude riddergoed te Ville hingant, dat Gratier niet verkocht had. En haar man, die weer vervallen, was tot een laag en verfoeilijk leven, nadat hij enkele maanden dein goeden apostel gespeeld had, juist den tijd om een nieuw huwelijk te slui ten, boezemde haar slechts angst en afkeer in. Hij ook haatte haar reeds. Zij was het, die het geld had, weer hetzelfde als in Car- lona's tijd en dat was voor hem een reden te meer om haar te haten. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1