ZATERDAG .jêSÊÊÊ?Ü> 21 MEI Eerst® Blad No. HQc»oe «Jaargang -i^^'7—-g Firma F. ÏASS 01VELOE li.;liisfraat SB-60. ïlissingen. Iele!. 30. Psstrekening 66287 Mijnt iassiijls, sitpzeniierd op Isndig en ilpm erkende Christelijke Feestdagen GEMEENTEBESTUUR FEUILLETON DE GEHEIMZINNIGE MASKERS Brieven uit de Hofstad Beursbeschouwingen VUSSIINCSCHE COURANT ftgONNEMENTSPRijSVoor Vlissingen endegemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. 'fe' ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—4 regels 1.10Familieberichten van 1—6 regels Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België en de overige landen der Post-Unie, bij wekelljk- Jj «J?ÏL ƒ1.70, voor lederen regel meer 26 cent Reclames 52 cent per regel. Kleine advertenties sche verzending 4.15bij dagclljksche verzending ƒ6.10. Afzonderlijke nummers 5 eent. JÉFM1 van 1—5 regels 75 cent, voor eiken regel meer 15 cent. Bij abonnement speciale prijs. 0e abonné's in 't bezit cener A gulden bij ievens- f~f ff| jïg gulden bij dood <f| sf| gulden bij verlies J gulden bij verlies 4 Éf|j jf| gulden bij verlies jp* gulden bij verlies polis, zijn GRATIS verze- ||||j£|l lange ongeschikt- ®"|gl|| door vaneen i^gi van I111 van een PB van eiken ierd tegen ongelukken voorheid tot werken. €j»UU een ongeluk. \313 hand, voet of oog. i$ een duim. I «J* «J< wijsvinger. Sbitp anderen vinger. Dft nummer bestaat uit 2 bladen. BEKENDMAKING. Aangifte van nieuwe leerlingen voor de Openbare Lagere scholen. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen brengen ter kennis van belangheb bende ouders of voogden, die voor hunne kinderen of pupillen met den nieuwen cur sus. aanvangende 16 Augustus e.k., toela ting wenschen tot een der Openbare Lagere scholen in deze gemeente, ook tot de cen trale 7e klassen school (tenzij wat laatst genoemde school betreft - bij het hoofd der school waar de leerling thans op school gaat, daarvoor reeds aangifte mocht zijn gedaan), dat vanaf Maandag 16 Mei tot en met Dinsdag 31 Mei e.k., uitsluitend ter Ge meente-Secretarie (le Afdeeling) iederen werkdag van des voormiddags 9 'tot 12.30 uur en van 2 tot 5.15 uur 's namiddags, (Za terdags alleen van 9 tot 12.15 uur), gele genheid tot aangifte van nieuwe leerlingen voor die scholen gegeven wordt en dat ingeschreven kunnen worden alle kinderen, die op 16 Augustus 1927 den zesjarigen leeftijd hebben bereikt of dezen vóór 16 Februari 1928 zullen bereiken. Zij, die in het bezit zijn van een trouw- boektje, worden verzocht dit bij de aan gifte raede te brengen. Vlissingen, 7 Mei 1927. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. OPENBARE SCHOOL VOOR U.L.O. Burgemeester en Wethouders van Vlis- singen maken bekend, dat vanaf 16 Mei a.s. tot en met 31 Mei d.a.v. ter Gemeente-Secretarie, (le afdee ling) des morgen van 9 tot 12.30 uur en van 2 tot 5.15 uur 's namiddags (Zaterdags alleen van 9 tot 12.15 uur) gelegenheid be staat voor de aangifte van nieuwe leerlin gen voor de Openbare school voor Uitge breid Lager onderwijs alhier. Aan de school wordt onderwijs gegeven in de vakken voor gewoon lager onderwijs, benevens de drie moderne talen, wiskunde en handelskennis. De school leidt op voor de diploma's A en B der Vereenlging voor M.U.L.O. Zij, die in het bezit zijn van een trouw boekje worden verzocht dit bij de aangifte mede te brengen. Vlissingen, 7 Mei 1927. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. VOORSCHRIFTEN VOOR VLEESCHWINKELS ENZ. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen, vestigen er de aandacht van belangheb benden op le. dat met ingang van 1 Juni 1927 o.m. alle vleeschwinkels, bewaarplaatsen van vleesch, vleeschwarenfabrieken enz. geheel in overeenstemming moeten zijn gebracht met de eischen, krachtens artikel 19 der Vleeschkeuringswet (Staatsblad 1919 nr. ó24) gesteld in het Koninklijk Besluit van 6 Juni 1921 (Staatsblad nr. 754), gewijzigd Roman door OUSTAVE LE ROUGE. (Nadruk verboden) 10) Van af het oogenbiik, dat hij het middel in handen hadi om zijn voorgenomen moord te begaan, voelde hij zich laf en machteloos. Hij dacht dat het toch misschien beter zou rijn zijn booze echtgenoote te verteederen en desnoods toe te stemmen tot een schei ding en dan met een groote som geld te verdwijnen. Rijk a!s zij was, zou Carlona zonder twijfel wel een opoffering brengen, om voor goed van hem verlost te zijn. Op een avond, door verveling gedreven, zooals hij zichzelf wijs maakte, probeerde 'hj de capsules met Brucinepoeder te vullen. Langzamerhand begon hij weer moed te vatten misschien had Carlona over schei ding gesproken, alleen om hem angst aan ,e jagen, zij dacht er misschien heelemaa! "iet meer over. Hij kwam van zijn dwaling terug, toen hij op een morgen in de handen van Oiivieri een groote enveloppe zag, met "et adres van een bekend Parijsch meester de rechten Hij schrok, hoe kon hij ook aannemen dat die zoo wraakzuchtige Italiaansche de bedreiging die ze hem gedaan had zou ver aten. Bevende herinnerde hij zich met welk een wilde hardnekkigheid zij haar wraak op de moordenaars van haar eersten man had genomen. Het was niet gemakke- "Jk om zich aan zoo'n vrouw te vergrijpen, je moest op het eerste oogenbiik haar meester zijn. Hij bemerkte dat in dien tijd dr. Chardel bij Koninklijk Besluit van 10 Juli 1926 (Staatsblad nr. 233) 2. dat voor op 24 September 1926 be staande inrichtingen gemakkelijke over gangsbepalingen bij de artikelen 12 en 13 van het Koninklijk Besluit van 10 Juli 1926 (Staatsblad nr. 233) zijn vastgesteld 3e. dat desgewenscht nadere inlichtingen terzake zijn te verkrijgen a. ter gemeente-secretarie (2e afdee- lir-g) b. bij het hoofd van den Vee- en Vleesch- keuringsdienst en wet des Maandagsmid- dags van 34.30 uur aan het kantoor van den Keuringsdienst te Vlissingen (Groote Markt nr. 22) en Donderdagsmorgens van 912 uur aan het kantoor van den Keu ringsdienst te Middelburg (Eigenhaard- straat) 4e. dat artikel 38 der Vleeschkeurings- vvet het niet voldoen aan de voorschriften strafbaar stelt. Vlissingen, 21 Mei 1927. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. Straten en namen. T entoonstellingen. Onder de vele puzzles die op te lossen zijn bij de voortdurende uitbreiding van de stad behoort ook het puzzeltje van de be naming der straten. Men kan zich daar ge makkelijk van af maken en voor elke straat maar iets verzinnen, raak of niet raak, als het kind maar een naam heeft, maar men kan ook trachten eenige lijn te brengen in de benaming. Alles wat Nederland in het algemeen en den Haag voor zich speciaal aan helden op allerlei gebied heeft gehad, is zoo zoetjes aan al vernoemd en men is al lang afge daald tot de groepen der tweederangs-ster ren, waarvan de namen voor het overgroote publiek heelemaal niet bekend zijn, nu dit al sukkelt met die der eerste-rangs figuren. Toen men aan het eind der helden en ge leerden, staatsmannen en kunstenaars was gekomen, heeft men de leerboeken voor plant- en dierkunde opgevat en daaruit, na men van vogels en planten opgedoken, 't Was al weer niet genoeg, andere namen waren noodig en men ging hoe langer hoe meer in details. De Camera Obscura van Hildebrand viel op een goeien dag in han den van den straten-dooper en hij putte er de namen der meest-bekende figuren uit om ze aan nieuwe straten te geven. Maar zelfs die voorraad is beperkt, indien men althans niet te veel de bij-figuren naar den voorgrond wil brengen. Er moesten dus andere middelen te baat genomen worden. In Scheveningen werden de visschen ver noemd de schol, de griet, de zalm en de tarbot en nog veel meer kwamen aan de beurt. En toen kwam er een andere poëti sche inval, nl. om de onderdeden van een schip ook tot peet te maken van straten op Scheveningen. Zoo ontstond er bijvoorbeeld een windas-straat. Het is al eens gebeurd, dat iemand er naar informeerde wie „Windas" was geweest, een burgemeester of ceu reeder Aan een ander eind van de stad stond een molen. Naar de onderdeden van dien molen zijn eenige straten in de buurt ge noemd, draaistraat, wiekstraat, stuwstraat enz. Toevallig is één der tram-verlengingen ten slotte terecht gekomen in de Stuw straat. Alzoo prijkt die naam op het bord van de tram. Zevenachtste deel van den nog al vaak een bezoek kwam brengen en vernam dan ook van den bediende dat Carlona lijdende'was aan hartkloppingen. Op een morgen stond hij in de avenue den dokter op te wachten huichelend kwam hij naar hem toe en informeerde naar de gezondheid van zijn vrouw. Hij vertelde hem dat zij wat koel tegenover elkaar ston den hun ^karakters pasten niet goed bij elkander, maar ondanks alles gevoelde hij toch zeer veel belangstelling voor de ge zondheid van Carlona. Laat ik u geruststellen, antwoordde de ookter, die zeer vroolijk scheen. Het is hier een Ongesteldheid zonder gevaar.Wan- neer mevrouw Graticr een paar weken lang de capsules inneemt die ik 4iaar voorge schreven heb, dan zal zij binnenkort heele maal bevrijd zijn van die hartkloppingen. De dokter was al aan het andere eind van de avenue, toen Gratier nog op dezelf de plek stond. Van alles wat hij had ge hoord, had hij alleen onthouden dat Car lona capsules innam. In gedachten ging hij langzaam naar het kasteel terug en sloot zich in zijn leeskamer op. Een groot vuur van houtblokken kraak te en knetterde in den grooten schoorsteen met de wapens en het schild van Villehin- kant versierd. Hij zette zijn voeten op den koperen rand, door duizend tegenstrijdige gedachten geplaagd. Hij ging naar het venster, en keek naai den somberen hemel, de doffe grijze zee de golven leken wel in slaap, alles was loodkleurig, de wolken joegen langzaam door de lucht, terwijl de wind jammerlijk door de hooge schoorsteenen floot. Zonder het zachte geluid van het orgel dat men van tijd tot tijd even kon hooren, zou Gra tier hebben kunnen gelooven, dat het oude Haag begrijpt de beteekenis van het woord „stuw" niet en verhaspelt dientengevolge het woord natuurlijk telkenmale. Met dat al is het voortdurend noodig weer nieuwe namen te zoeken en men gaai er dan ook mee voort. De voorraad is on uitputtelijk wanneer men eenmaal alle vak ken een beurt wil geven. Met het dieren- en planten-rijk zijn we niet gauw uitgepraat en zoo goed als men de onderdeelen van een schip en een molen kan vernoemen kan men ook de onderdeelen van een dier en een plant als peetoom en peettante gaan aanwijzen. De kopstraat en de staartstraat, de meeldraad- en de stamperstraat, heuseh het klinkt lang niet onaardig. En waarom zouden wij ook niet eens pan huishoudelijke artikelen denken, de koekepanstraat. de buffetstraat en het eierlepeltjesplein. Vroeger is men wel eens karig geweest met namen en daardoor de straten veel te lang gemaaktook al werden zij door dwarswegen onderbroken dan ging toch de zelfde naam maar altijd door. Om het zoe kende publiek te helpen 2ijn nu ondeT de naambordjes van de straten hier en daar pijltjes geplaatst, die beteekenen dat de straat nog verder doorloopt. Dat lijkt aar dig maar het heeft niet veel zin, omdat de vreemdelingen de bedoeling van de pijltjes niet weten en zij nimmer de beteekenis er van kunnen bedenken. Wanneer dit stelsel algemeen werd in gevoerd zou het misschien nut hebben. In den Haag meende men aanvankelijk dat die pijltjes de richting aangaven waarin het verkeer moest gaan. Men begon met ze aan te brengen en toen er al heel wat ge plaatst waren, kwam men pas op de ge dachte om toch eens door middel van de kranten mee te deelen wat de bedoeling ervan was. Op het oogenbiik is men bezig al de straatnaambordjes veel lager aan de hoeken der straten te plaatsen. Vroeger zaten ze zóó hoog, dat een kippig mensch ze haast niet lezen kon en 's avonds zaten zij precies boven de lantaarns, zoodat ze alle in het pikdonker schuil gingen. Nu worden ze tenminste zóó geplaatst, dat ze nog in het licht vallen, In de nieuwere wijken worden ze vastgehecht aan de lan taarn zelf zij zijn dan lk>ó gesteld, dat ze 's avonds duidelijk verlicht zijn. Over het algemeen is men nog uiterst zuinig met het aantal bordjes. Het ware gewenscht, dat op ieder kruispunt duidelijk alle namen der kruisende straten werden aangegeven, hetgeen nu allerminst het geval is. Je zoekt je dan ook „gek", gelijk men het populair pleegt uit te drukken, omdat er ook geen vaste lijn zit in de wijze waarop men de verdeeüng der straten heeft gemaakt. Van daar dat het gemakkelijk zou zijn indien in het midden van het kruispunt een algemeene handwijzer werd geplaatst, waarop alle we gen waren aangegeven. In dit opzicht zou er nog lieel wat goeds zijn aan te brengen, mits men het eens oordeelkundig ging be zien. Vooral voor de vreemdelingen is het zoo noodig dat ze wat gemakkelijk worden voortgeholpen en iedere bewoner van een groote stad is in een anderen hoek dan waar hij woont altijd vreemdeling. Vóór het zomerseizoen aanvangt is het de tijd der tentoonstellingen. Er zijn er vele op dit oogenbiik. Zaterdag jl. werden er op hetzelfde moment twee geopend, de ééne van de Islamische Kunst in het Gemeente- museum, de andere van schilderijen in de Kunstzaal Kleijkamp. Den volgenden dag werd in de Gothische zaal eveneens een zeer groote en belangrijke schilderijen-ex positie geopend. Reeds eenige dagen te voren had Pulchri Studio zijn deuren open gezet speciaal voor de bezichtiging van kasteel verlaten en eenzaam was. Hij werd melancholiek en ging besluite loos weer bij den haard zitten hij voelde zich rampzalig alleen. Plotseling zakte een gloeiend blok hout in het midden van het vuur ineen, eni wierp knetterende vlammen om zich heen, terwijl het licht weerkaatst werd in de oude inge bonden boeken, en de eikenhouten kasten. Iets metaalachtigs en glim men as had ge glinsterd in een anderen somberen hoek van de kamer. De oogen van Gratier bleven starend kijken, of hij een hallicunatie had gehad. Dit glinsterende voorwerp waarvan het gezicht hem zoo diep ontroerde, was niets anders dan de koperen knop van een kleine onzichtbare deur in het houtwerk. Hoe was het mogelijk dat hij er niet vroe ger aan had gedacht, dat dit deurtje op een nauwe trap uitkwam die de verbinding vormde tusschen de bibliotheek en de slaapkamer van Carlona. Waarom voelde hij, terwijl hij zijn hand' in zijn zak stak, het doosje met de capsu les; hij herinnerde zich niet die in zijn zak gestoken te hebben. Hij-werd getrokken door een onzichtbare kracht, ging naar de deur, welke hij zonder moeite opende, en haar weer achter zich sluitende bevond hij zich op de donkere trap. Nu aarzelde hij niet meer, Carlona was in haar „zeekamer". Oiivieri in zijn werkkamer, aan de andere zijde van het kasteel hij zou niemand in haar slaapver trek vinden, en niemand zou hem zien alles ging in een enkel oogenbiik door zijn hersens als de andere deur boven aan de trap maar niet gesloten was Zij was open. Hij ging binnen en met een eersten oogopslag zag hij met voldoening en tegelijkertijd met schrik een medicijn- werk der oudere leden, met name van de zeventig-jarigen. Er zijn dus een driehon derdtal schilderstukken te bewonderen op deze drie exposities. Er is heel veel moois te zien en de liefhebbers kunnen hun hart ophalen. Eigenaardig is, dat juist de ge meente weer onderdak biedt aan de bui- tenlandsche Kunst en dat de Hollanders zelf maar moeten zien dat ze terechtkomen. De Gothische zaal is niet zoo algemeen bekend, hetgeen jammer is, want het is één der mooiste zalen in den Haag. Deze zaal maakt deel uit van het paleis van Prinses Juliana op den Kneuterdijk. De ingang ervan is aan de achterzijde tegenover het paleis in het Noordeinde. Oorspronkelijk waren deze paleizen "met elkaar verbonden, maar dat is een veertig jaar geleden ver anderd. 't Blijkt, voor wie het nog niet wist, dat er nog heel wat geschilderd wordt in den Haag en er is werk onder, dat heusch de moeite waard is. Het is een moeilijke tijd voor de artisten en wij hopen gaarne dat deze exposities hun wat opleveren. De „con currentie" is echter wel heel groot, maar waar is ze dat op dit oogenbiik niet EIBER. Ruimere geldmarkt. Hoogcre staatsinkomsten. Stijgende export. Koersbeweging van Kunstzijde- aandeelen. Suikeraandeelcn vas ter. Thcc-aandeelen beduidend hooger. Tegenvallend dividend Koninklijke. Vaste stemming te New-York De officieele publicaties, die voor de be oordeeling van het economisch leven hier te lande beteekenis hebben, geven deze week alleszins reden tot tevredenheid. De weekstaat der Nederlandsche Bank per 16 Mei wijst op een verdere ontspanning der geldmarkt, die de beleeningen en daarmede ook den bankbiljettenomloop verder deed teruggaan. Dat de cijfers hooger blijven dan een jaar tevoren, mag vermoedelijk als een aanwijzing worden beschouwd dat de omvang van handel en bedrijf geleidelijk grooter wordt en er dus meerdere kapitalen emplooi vinden. Dit blijkt trouwens ook wel uit de telkens aangekondigde nieuwe emis sies, waaronder thans ook de industrieele en handelsbedrijven weer een bescheiden plaats innemen. De staat der Rijksmiddelen over April toont allereerst een toeneming der totale ontvangsten aan in vergelijking met verle den jaar. En de beursbelasting bracht, gelijk te wachten was, wel minder op dan in Maart 480.844 tegen toen 536.402 de opbrengst is toch hooger dan die der maand April van 1926, toen ƒ309.197 werd ontvangen. Over vier maanden van 1927 is de totale opbrengst der Rijksmiddelen bijna 10 millioen boven de raming, de opbrengst der Beursbelasting heeft in dat tijdvak ƒ2.254.167 beloopen tegen ƒ1.745.712 in 19*6. De effectenhandel kan dus over de re sultaten van de eerste vier maanden des jaars tevreden zijn. Een goeden indruk maken ditmaal ook de handelscijfers van April. De invoer steeg van ƒ200 tot 204 millioen, de export van ƒ135 tot ƒ151 millioen, vergeleken bij de zelfde maand van 1926 en voor de vier maanden, geëindigd uit. April is het invoer- saldo gedaald van 285.5 millioen tot 225.6 millioen. Dat dit gunstig resultaat voornamelijk door een stijging van den ex port verkregen is, wijst op een verblijdende doosje, welks inhoud precies dezelfde was als van zijn eigen capsules. Vlug en handig vulde hij haar doosje met zijn capsules, en- liep vlug weg. Teruggekomen in zijn leeskamer vroeg hij zich af, hoe het mogelijk was, dat zoo'n vreeselijke daad zoo gauw en zoo gemak kelijk kon volbracht worden. Het was zeer eenvoudig een moord te begaan, als hij dat geweten had, zou hij niet zoo lang geaar zeld hebben. Toen herinnerde hij zich al zijn proces sen en gerechtszaken. Hij dacht aan moor denaars die hij verdedigd had, welke lang ongestraft waren gebleven, en plotseling door een kleinigheid aan de justitie waren overgeleverd geworden. Had hij ook mis schien niet sporen nagelaten door voet stappen, en tegelijkertijd overtuigde hij zich haastig, komisch en cynisch tegelijk, dat hij soms niet een van zijn manchetknoopen op de kamer of op de trap verloren had. Men wist dat hij in Nantes was geweest, zou men er misschien achter kunnen komen dat hij een doosje met capsules gekocht had Of zou Gratier niet vertellen dat hij hem medegenomen had naar de vergiftka mer. Maar het ergste vreesde hij de groote scherpzinnigheid van Carlona zelf. Haar blauwe oogen raadden alles zoodra zij zou merken dat zij vergiftigd was geworden. Hij kreeg een rilling bij de gedachte aan de wraak die zij zou nemen, stervende of mis schien wel dood ze zou haar moordenaar wel weten te treffen. Al die gedachten kwamen op hetzelfde neer. En in de boeken van de kamer, die langzamerhand in. donker gehuld was, zon der dat hij het gemerkt had, meende hij de zwarte armen van de guillotine te zien vroeger had hij eens een terechtstelling ontwikkeling van onzen buitenlandschen handel. Op de Amsterdamschc beurs is dan ook de optimistische toon gehandhaafd geble ven. Zulks ondanks de ineenstorting aan de Berlrnsche beurs op Vrijdag 13 Mei, die ook Kunstzijde-aandeelen beïnvloedde. De koersverliezen liepen voor sommige fond sen tot 100 en 150 op, zoodat vele spe culanten hun excessen met den financieelen dood moesten bekoopen. Dat dit te eeniger tijd zou gebeuren, viel wel te vreezen, om dat men reeds lang aan het optimisme al te vrijen teugel gelaten had. De waarschu wingen van Dr. Schacht en Streseman baatten weinig, maar worden nu als de oorzaak van de beurspaniek aangewezen, natuurlijk ten onrechte. Intussclien heeft de Berlijnsche beurs zich weer kunnen herstel len, mede dank zij de aankoopen van het buitenland, dat in ue gelegenheid was de al te sterk gedaalde aandeelen op te nemen. Ten onzent leden ook Kunstzijde-aan deelen eenig koersverlies, maar ook hier volgde herstel. Toch komen thans uit de Unie ook berichten over een minder vaste tendenz op de kunstzijde-markt en specu lanten zullen ongetwijfeld goed doen door te bedenken dat ook kunstzijde-aandeelen niet steeds kunnen blijven rijzen. Ook an dere industrieele aandeelen hadden door gaans een vast verloop. Dit was ook het geval met Suikerwaar den. Berichten over nieuwe overstroomin gen in de Unie deden de hoop rijzen dat de suikeroogst kleiner zal uitvallen dan ver wacht werd. Allicht dat ook van invloed was het bericht dat voor de raffage van suiker een nieuw procédé is uitgevonden, waardoor de onkosten 50 zouden kunnen worden verlaagd. In elk geval werden voor suikeraandeelen hoogere prijzen betaald. Ook Rubberwaarden hadden een vaste markt. Voor het eerst sinds langen tijd is de Londensche voorraad een kleine hoe veelheid teruggegaan en mén hoopt nu dat allengs de productiebeperking tot 60 c/o der standardproductie haar invloed za! doen bijgewoond. Hij herinnerde zich nog goed het bleeke gelaat van den misdadiger, door twee beulen ruw op het schavot gegooid, op het oogenbiik dat een andere beul het mes liet vallen. T Neen, riep hij, terwijl hij in doods angst zijn handen wron^, ik wil geen moordenaar zijn, ik ben niet schuldig!... Er is nog tijd. Hij stónd met een ruk op, vloog naar het deurtje, greep de leuning van de trap, en haastte zich. Hij kon alles nog weer goed maken Ik heb een waanzinnig oogenbiik ge had, grijnsde hij, ik heb me op tijd be dacht... gelukkig... Hij bleef hijgend voor de deur staan, en met een bevende hand draaide hij de knop om. De deur was van binnen gesloten. Iemand was gekomen, en had den grendel op de deur geschoven. Zijn knieën knikten onder hem. Hij bleef een langen tijd, a's door schrik verlamd, onbewegelijk staan. Maar de geweldige angst gaf hem weer wat moed. Hij ging moeilijk de trap weer af naar beneden, ging de leeskamer uit en ver dween in de lange sombere gangen, telkens zich omkeerende, om te zien of iemand hem volgde. Vlug loopen naar zijn kamer, zijn geld halen, dan naar de garage, den bak van de auto met benzine vullen, alles deed hij met nauwkeurigheid en toch snel, het hart verwrongen door een vreeselijken angst. Pas toen hij de eikenlaan uit was, kwam hij een beetje bij. Hij vloog met een razende snelheididen kouden wind dien hij tegen zijn brandend voorhoofd voelde deed hem goed. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1