EN STEI¥!T "m I IP.J.HAAZEI Uw borst Abdijsiroop DINSDAG 17 MEI No. 115 65e Jaargang; 1927-= itieiën die een behoor-l ijsten inneemt g Democraten. ddelburgsche appij r. Stoomvaart j fiEMEENTEBESTUUR li .Marinehaven. Stads en Provincienieuws 1 No. 3 OP LUST 4 1 biiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiip AKKER's D SION gevraagd ek Boulevard of voor 2 dames vail I tofi even letters L. M-, bu-J Courant" DAGMEISJE iet beneden de 16jaWj ïureau „Vllss. Courant voor klein gezin VENWONING Tijdinghai", Vüssing-| nt. OOPJONGEN SE, Bellamypark -Middelbu rg-Rotterdam hengelegen plaatsen. VAN PASSAGIERS. DEREN EN VEE. v.Midd. v. Ro"| Mei v.m.uur:v.ra.uw| 17 1 - 9 e% fe!9 - 20 - 9 23 8 maliën te bekomen i N.V. Transport- en Erven O. VOS, 'e,e I B. EENHOORN, Tele' ^l 0Véb?s°SBTU^S&W-"| VUSSINGSCHE COURANT KOSTEl.OOZE INENTING TEGEN POKKEN. Burgemeester en Wethouders van Vlis- „erfbrengen ter openbare kennis, dat op Snsdag 18 Mei a.s. des namiddegs 3 uur, ),et Gasthuis .gelegenheid bestaat tot [ostelooze inenting en herinenting tegen de ^vïssinjgen, 17 Mei 1927. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. SCHIETOEFENINGEN. 0e Burgemeester van Vlissingen maakt Bun zeevarenden bekend, dat op 18 Mei l,s om 9 uur v.m, schietoefeningen zullen ■«orden gehóuden met licht geschut, ge- I plaatst op den Westelijken oever van de J Onveilig is een gedeelte van de Wester- schelde en van de reede van Vlissingen, 1 lusschen de lijnen, getrokken .van de batte- J rij in Oostelijke en. in1 Zuidelijke richting, I tot een afstand van 6500 M. I Vlissingen', 17 Mei 1927. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. De rijksmiddelen. De rijksmiddelen hebben- in April opge- I bracht 42.368.536, of 147.521 meer dan verleden jaar. Sedert 1 Januari bedroeg de opbrengst 166.872.169, of 6.378.652 meer. In April heeft de nieuwe wegenbe lasting 653.935 opgebracht. De opbrengst over de eerste vier maan den van het jaar 1927 is 9.3 millioen boven I j/3 (van de raming voor het geheele jaar. I li, deze 9.3 millioen is inbegrepen een be- I drag van 3.9 millioen, dat de rijwielbelas ting in deze vier maanden meer opbracht dan 1/3 van de raming. De rijwielbelas- fing wordt, zooals men weet, nagenoeg ge- I heel in het begin van het jaar betaald. Voorts is in deze 9.3 millioen mede inbe grepen een bedrag van 3.6 millioen, dat de successiebelasting, waarvan het binnen- I (omen om de bekende redenen zeer onre gelmatig is, meer opbracht. Deze beide het- iingen niet meegerekend is dus het 1/3 der raming met 1.8 millioen overschreden. Invordering door den postdienst van quitantiën met 14 dagen zicht. Het blijkt niet algemeen bekend te zijn, I dat door den postdienst ook quitantiën met meer dan acht dagen zicht ter invordering I worden aangenomen. De aandacht van be- langhebbenden wordt er op gevestigd, d t de postdienst zich belast met de invordering I van quitantiën met een zichttermijn van ten hoogste veertien dagen. Quitantiën met méér dan acht dagen zicht moeten bij de aanbieding ten postkantore zijn ingeschre- ven op gele borderellen, in tegenstelling i met de overige, welke op witte bordrelle zijn te vermelden. Geen geldswaarde in niet-aangeteekende brieven. Het hoofdbestuur der posterijen en tele grafie vestigt er nogmaals de aandacht op, dat het ingevolge de bepalingen van de fostwet, verboden is geldswaarden, enz. te verzenden in brieven die niet zijn aangetee- kend. Behalve dat de afzender geen verhaal op de postadministratie heeft bij vermissing of berooving van een dergelijk stuk, wordt, indien er vermoeden bestaat, dat een ge wone, niet aan/geteekende brief geldswaar de bevat, deze ambtshalve door de post administratie aangeteekend, hetgeen betee- kent, dat de brief belast wordt met drie maal het recht voor gewone aanteekening. Raadsverkiezingen. Bij de verkiezingen voor den gemeente raad te Groningen werden gekozen 11 so- I ciaal-democraten, 7 Vrijheidsbonders, I anti-revolutionairen, 4 christelijk-histori- schen, 4 vrijzinnig-democraten, 3 katholie ken, 1 lid van de democratische partij, 1 communist en 1 lid van de neutrale partij. De katholieken en communisten verliezen 1 zetel en Vrijheidsbond en democratische partij winnen er ieder 1. De Willemsbrug omhoog. in den nacht van Zaterdag op Zondag zijn het noordelijk uiteinde van de zuide lijke overspanning en het zuidelijk uiteinde van de middelste overspanning van de Willemsbrug te Rotterdam een meter en vijf cM. omhoog gebracht. Te middernacht I reed de laatste tram over de brug en vrij wel onmiddellijk daarna is met het opvij zelen begonnen, hetgeen door acht vijzels van ieder 200 ton capaciteit geschiedde. In totaal moest een last van 1200 ton worden geheschen. Zonder storing is het werk vol- I bracht, zoodat in den vroegen ochtend van I Zondag alle ri j verkeer het voetgangers verkeer heeft geen belemmering ondervon- den door de werkzaamheden weer nor- I naai was. VLISSINGEN, 17 MEI. Stemming voor den gemeenteraad. De stemming voor leden van den ge- meenteraad heeft morgen plaats van des m<jrgens 8 tot des middags 5 uur. wij brengen in herinnering dat ieder aesgerechtigde, die geen wettige verhinde- I |Jng heeft, verplicht is zich aan het stem- "reau, op de oproepingskaart vermeld, te vervoegen Den volledigen uitslag van de verkiezin- |Cn zullen wij morgenavond door aanplak- 'ng aan ons bureau bekend maken en te- 'ens bulletineeren. 'Richtingen over den uitslag kunnen per betoon niet gegeven worden. Het bunkerstation. Zondag is in de buitenhaven alhier aan gekomen de „Parata", de groote kolenlaad- machine van de Steenkolen Handels-ver- eeniging. Deze machine die reeds lang voor het bunkeren in de Rotterdamsche haven ige- bruikt wordt, is voor een modern geoutil leerd bunkerstation van buitengewoon groote beteekenis, daar zij het bunkeren tot een mini-mum tijd beperkt. Wij hebben gisteren deze machine in wer king gezien en kunnen daarover de volgen de bijzonderheden mededeelen "De steenkolen, die in de schepen moeten komen, worden door lichters aangebracht en in de ruimen van de „Parata" gebracht, door een kraan met grijpers, die eerst de kolen in de te bunkeren vaartuigen brengt. Uit die ruimen brengt een jacobsladder de kolen in de over de geheele lengte van de „Parata" loopende bakken, die door een hoogen toren de lucht in gaan om vandaar, hetzij, zooals tot nu toe door een vierkante schuif-, of vooral bijpassagiersschepen, die de voor de ruimen lagere ingangen hebben door verschillende ronde kokers, de kolen te lossen in het te bunkeren schip Verschillende handels enz. maken, dat alles van boord der „Parata" kan worden gere geld, zulks op fluitsignalen van af het schip. Met groote snelheid worden op deze wijze de schepen gebunkerd en al zullen wij, om ons te wachten, voor onjuistheden, niet in technische bijzonderheden afdalen, wij kun nen niet verheelen, dat wij er een paar vuile handen enz. gaarne voor over hebben ge had de volmaaktheid van het geheel in öogenschouw te mogen nemen. De „Parata" is voor onze nieuwe haven zeker van zeer groote beteekenis en dat deze moderne ma chine voor het bunkeren uitstekende dien sten kan bewijzen, daarvan hebben wij ons kunnen overtuigen. De Steenkolen Handels vereniging heeft blijk gegeven dat zij in onze nieuwe haven groote perspectieven ziet. Gemeenteraadsverkiezingen. Gisterenavond hield de afdeeling Vlissin gen van de S.D.A.P, in het Concertgebouw een goed bezochte vergadering, waarin de heer mr. J. E. W. Duijs, lid der Tweede Kamer, een rede hield in verband met de aanstaande gemeenteraadsverkiezingen. De voorzitter, de heer A. C. van Hal, opende met een inleidend woord de verga dering en gaf daarna het woord aan den spreker van dezen avond. De heer mr. Duijs begon met te zeggen dat hij op een kleine uitzondering na niet zou spreken over spe cifiek Vlissingsche toestanden, doch meer in het algemeen de beteekenis der verkie zingen voor den gemeente aad zou behan delen. Deze verkiezingen hebben zeer ze ker ook met de politiek te maken. Partij politiek achten zeer velen uit den booze, doch' spreker zette uiteen wat partij-politiek is. Dit is niets anders dan dat een aantal personen met dezelfde belangen zich orga- niseeren tot een partij, daar zij individueel niets uit kunnen richten. Ook besprak de heef Duijs het samengaan van meerdere partijen tot het bereiken van eenzelfde doel, hetwelk echter niet steeds door allen be grepen wordt. Het is de fout van velen dat zij dem. strijd voor gemeenteraad en Prov. Staten van veel minder belang achten dan dien voor de Tweede Kamer. Dit is echter geheel onjuist. De gemeenteraadsverkiezin gen vormen voor de sociaal-democraten een stuk van den klassenstrijd. Den sociaal democraten wordt steeds verweten dat zij den klassenstrijd ini de wereld hebben ge bracht, doch de klassenstrijd was er vóór dat er van soc.-democraten sprake was. De soc.-democratie heeft niets anders gedaan dan de groote massa, die zich niet bewust was van het bestaan van den klassenstrijd, te organiseeren tot een groot leger om stelling te nemen tegen liberale en clericalc onderdrukking. Hiermede doet de soc.-de mocratie een werk van groote christelijke cultuur en van beschaving. De klassen- Strijd spruit voort uit de maatschappelijke verhoudingen waaronder wij leven. Spreker critiseerde het officieele Christen dom en de houding der Christelijke partij en, die zich in dienst gesteld hebben van het kapitalisme, den klassenstrijd verscher pen en de eerste beginselen van het Chris tendom verloochenen. Breedvoerig stond de heer Duijs stil bij de toestanden onder het beperkte kiesrecht en behandelde de wetgeving en de samen stelling van Eerste en Tweede Kamer, waarbij de arbeidende klasse hoegenaamd niets te zeggen had. Spreker wees op den strijd der soc.-demecraten voor algemeen kiesrecht, die een eerste «tap is op den weg naar bevrijding der arbeidende klasse. Onder drang van de S. D. A. P. en de moderne vakbeweging is langzamerhand eenige verbetering gekomen in den toe stand' der arbeiders, door invoering van sociale wetgeving, welke de bourgeoisie uit zichzelf nooit zou gegeven hebben. Er is echter nog maar een klein begin en aan de soc.-democratie de taak om de sociale wet geving uit te breiden. Spreker legde er den nadruk op dat de soc.-democraten niet tegen het kapitaal zijn, doch wel tegen het kapitalisme, nl. het ka pitaal in de handen van enkelen. Kapitaal en arbeid zijn beiden noodig voor de pro ductie en zij moeten worden organen van de gemeenschap. In deze maatschappij is de mensch slechts koopwaar en de roeping der soc.- democratie in de komende maatschappij is den mensch weer mensch te maken. Dit is geen materialisme of stofvergoding, doch integendeel een beginsel van hooge gees telijke cultuur. Spreker besprak het productie-systeem en de wet van vraag en aanbod fn deze maatschappij en wees er op dat het kapita lisme onmachtig is in deze ellendige toe standen verandering te brengen. Hiertoe is alleen de soc.-democratie en de moderne vakbeweging in staat en daarom moet zij op elk gebied terrein zien te ver overen, ook in de gemeenteraden, welke van den grooten strijd een onderdeel vor men. Overal moet de soc.-democratie iiaar invloed doen gelden en aan haar zal in de toekomst de overwinning zijn, zoodat een beter, bestaan voor iedereen, zoowel voor arbeiders als kleine middenstanders, die ook door het groot-kapitaiisme doodge drukt worden, verzekerd zal zijn. Om hiertoe mede te werken, welkte ten slotte de heer Duijs alle aanwezigen op, door niet alleen te stemmen op de candida- ten der S.D.A.P., doch ook door zich bij de partij aan te sluiten en lid te worden van de moderne vakbeweging. Van de gelegenheid tot debat werd ge bruik gemaakt door den heer L. P. van Oor schot, die daarna door derf: spreker beant woord werd. Nagekomen belastinggelden. De minister van financiën maakt bekend dat ten behoeve van 's rijks schatkist is ontvangen bij den Inspecteur der directe belastingen enz. te Vlissingen, onder letters E. E., 31.15 wegens gewetensgeld bij den inspecteur der registratie en do meinen te Middelburg, 237.75 wegens gewetensgeld bij den inspecteur der directe belastingen enz. te Goes, 108.10 wegens te weinig betaalde directe belastingen als voren, 110,98 wegens te weinig betaalde directe belastingen als voren, 985.10 wegens gewetensgeld bij den ontvanger der directe belastingen enz. te Ter'Neuzen, 97.07 wegens te wei nig betaalde personeele betasting over het jaar 1925 bij den inspecteur der directe belastingen enz. te Zierikzee, 12.90 Wegens te weinig betaalde directe belastingen Het circus-Hagenbeek. Dat een circus altijd een bijzondere at tractie uitoefent is gisterenavond weer ge bleken bij de openings-voorstelling van het circus Hagenbeek op het Molenwater te Middelburg. De zeer ruime tent was flink dicht bezet en wij weten zeker dat niemand zich een gang naar dit circus zal beklaagd hebben. Hagenbeek handhaaft zijn bekenden naam op schitterende wijze. Hij vertoont een programma van 20 nummers, dat de aandacht van 8 tot 11 uur onverpoosd ge spannen houdt. Het eerste nummer geeft al dadelijk iets zeer buitengewoons te zien. Dit is een dressuurnununer van een gemengde roof- dierengroep, bestaande uit vier mooie Af- rikaansche leeuwen, vier ijsberen, twee Kaukasische beren, een Tibitaansche kraag- beer en een grijze Siberische beer, terwijl bij deze groep ook nog twee Duitsche tij gerhonden behooren. De dresseur Fritz Schilling heeft deze dieren alle in zijn maent en wat deze dresseur heeft bereikt is wer kelijk verbazingwekkend. Het volgende nummer was niet minder interessant. Door de vijf Bourbonnels werd buitengewone acrobatiek vertoond. Op het gebied van paardendressuitr laat Hagenbeek iets zeer bijzonders zien. Wij noemen het optreden van den heer Emerich Ankner met zijn wit geboren schimmel- hengst de Hollandsche tijgerpaarden „Ma tador" en „Mazeppa" de twaalf Trak- hener paarden en nog meer andere, o.a. het dansende paard. De paardenliefhebbers kunnen aan al deze nummers hun hart ophalen. Naast deze staaltjes van verbluffende paardendressuur zijn er tal van andere die een gang naar het circus ten volle recht vaardigen. De jongleerende zeeleeuwen doen ieder verbaasd staan over hetgeen deze logge dieren presteeren. Deze zeerobben zijn ver gezeld van een. zee-olifant, een zeemonster dat niet minder dan 1000 K.G. weegt en welk kolossaal dier een luguberen indruk maakt. De olifantendressuur is ook zeer mooi en de vier dikhuiden zijn hun meester in alïe opzichten onderdanig. Behalve deze proeven van dressuur op elk gebied, bevat het programma nog ver schillende andere nummers, die buitenge woon in- den smaak vallen. Wij noemen het humoristisch jongleur- nummer van de Pradello-company. De drie Leotards met hun komischen Begrijpt toch, dat, wanneer men Akker's Abdijsiroop gebruikt, welke de eigenschap pen bezit om oude en» taaie slijm dadelijk los te maken, dit een verruiming moet ge ven bij het ademhalen. Vastzittende slijm vormt ontstekingen, welke de oorzaak kun nen zijn van de meest gevreesde ziekten. Maakt Uw borst ruimer door geregeld ge bruik van Akker's Abdijsiroop. Aanbevolen bij asthma, bronchitis, kinkhoest en in fluenza. partner Charlie Chaplin, de vliegende inen- schen, verrichten ijzingwekkende toeren hoog in de lucht. Op het programma worden de drie Ar- cona's, de koningen der balanceerkunst ge noemd en deze naam is welverdiend en wat het vrouwelijke lid van deze groep verricht is gewoofiweg verbluffend. De toovenaar Taft vertoont verschillende toeren die ongelooflijk zijn. Men voelt dat men bij den neus genomen wordt, maar hoe, is een raadsel dat de illusionist Taft weet op te lossen, maar hij houdt het ge heim natuurlijk verborgen. David en Goliath is een belangwekkend nummer, waarbij Goliath bewijzen levert van zijn buitengewone spierkracht. Het is een mannetjesputter, waarmede men beter kan eten dan kan vechten. Zoo zouden wij nog verschillende andere nummers van het rijk voorziene programma kunnen opnoemen, doch wij kunnen hier mede volstaan. De Hagenbeek-kapel zorgt gedurende de geheele voorstelling voor opgewekte mu ziek. Wij kunnen ieder gerust aanraden het circus te bezoeken. Men keert hoogst vol daan1 huiswaarts. Van de gelegenheid om de stallen te be zichtigen werd gisterenavond een druk ge bruik gemaakt. Het is wel de moeite waard daar een kijkje te nemen, omdat men dan de mooie collectie dieren meer van nabij kan bewonderen, want er zijn nog heel wat dieren, die niet in het circus optreden, o^i. luipaarden, gazellen, zebra, kameelen, apen en meer andere. De kinderen die morgenmiddag de voor stelling bijwonen, kunnen 'eveneens de stal len bezichtigen. N.V. Houthandel v.h. G. Alberts Lzn. Co. te Middelburg. Aan het irPde heden gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders van de bovenstaande naamlooze vennootschap uit gebracht verslag over 1926, ontleenen wij, dat het de directie genoegen doet, dat on danks de nog niet normale omstandigheden het resultaat over 1926 een gunstig saldo heeft opgeleverd van 218.929.451.2, waar bij gevoegd moer worden 3.014.44 alsnog over 1925 beschikbaar gekomen, zoodat de totale winst 221.943.891/2 bedraagt. Na statuaire afschrijving op vaste goede ren ad 9830, blijft een saldo winst over 1926 van 209.099.451/2. Voorgesteld wordt een extra afschrijving op vaste goederen te doen plaats hebben van 10.170 en het saldo-winst over 1926 ad 198.929.45»/2 volgens de statuten te verdeelen, waardoor een uitkeering van 10 op dividendbewijs no. 28 mogelijk wordt. Het deelnemen in andere ondernemingen had een bevredigend resultaat. De effecten bestaan nagenoeg geheel uit Nederlandsche staatsfondsen. De waardee ring geschiedde op basis der koersen van 31 December 1926. De debiteuren in reke- ningrcourant bestaan ten deele uit voor schotten, welke,voor zoover dit noodig werd geacht, door bankgarantiën zijn gedekt, als mede uit vorderingen op firma's, waarmede in samenwerking partijen hout worden ge kocht. De posten diverse debiteuren be staan uit 520 debiteuren in 1926 aange gaan, waarvan het belangrijkste gedeelte intusschen is vereffend. Het saldo vóór 1926 aangegaan bedroeg 2.941.92, welke vor deringen tot dit bedrag zijn goed te achten. De voorraden hout werden voorzichtig gewaardeerd. Er werden enkele machines aangeschaft, alsmede met de verbetering en uitbreiding der terreinen voortgegaan. Onder crediteuren in rekening-courant is begrepen het bankierssaldo ad 117.586.82. De verkorte balans geeft aan activa aandeelen in andere ondernemingea ƒ171.000; effecten ƒ25.398.56; kas- en kassiers 4617.67 debiteuren in rekening courant 399.320.46 diverse debiteuren 428.568.74 inventaris van hout op diver se plaatsen 1.058.214.78; inventaris van vaste goederen 186.770; inventaris van verbruiksgoederen 4940.35 en voorschot ten op bedrijfsrekeninigen van 1927 81.968.61. De passiva zijn aandeelenkapitaal 1.200.000; reservefonds 30.873.74J/2 obligatielening 334.000 onopgevraagde coupons enz. 8769.74 fondsen voor di verse doeleinden 35.940.92:,/2 crediteuren in rekening-courant 299.411.65; diverse crediteuren 131.730.33 voorschotten dooi de bedrijfsrekening 1927 108.158.91 winst- en verliesrekening 212.113.89 De verkorte winst- en verliesrekening geeft aan crediet over 1925 nog beschik baar gekomen 3014.44 winst saldo, zijn de de bedrijfsrekening, na aftrek van alle onkosten, rente, verliezen, onderhoud enz 218.929.45V2- De debetposten zijn afschrijving op vaste goederen 9830 extra idem 10170 re servefonds 13.892.95 (volgens statuten) en 3014.44 (ivolgens besluit vergadering) dividend 120.000 tantièmes, dividend- en tantièmebelasting en saldo 65.036.50'/2- Voor engros Firma GEBR. STEENLAND, Stationsstraat MIDDELBURG. Motorongeval. Zondagnamiddag is onder de gemeente Vrouwenpolder op den Gapingschen weg een op een motorrijwiel gezeten dame, blijkbaar tengevolge van het onbekend zijn met de behandeling van dat vervoermiddel, daarmede in een sloot gereden, waardoor zij ernstige verwondingen aan de beenen bekwam en het mototrrij\yiel gedeeltelijk werd vernield. Zij is naar het gasthuis te Middelburg vervoerd. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Geref. Kerken. Beroepen te Haamstede de heer J. C. Berkouwer, cand. te 's-Gra- venhage te Warffum ds. G. de Jager te Doornspijk, vroeger te Grijpskerke. RECHTSZAKEN Door den politierechter te Middelburg werden heden de navolgende zaken be handeld J. J. v. D., 51 jaar, werkman te St. Jan steen, verdacht van beleediging van de po litie te St. Jansteen op 20 Maart 1.1., tot 15 b. s. 15 d. h. D. R., 40 jaar, koopman te Middelburg, verdacht van landlooperij te Middelburg op 22 April 11., tot 3 dagen hechtenis en 3 jaar Rijkswerkinrichting Th. W., 53 jaar, arbeider te Waterland- kerkje, verdacht van mishandeling van J. d. Poorter te IJzendijke op 24 Maart 11., tot 15 b. s. 15 d. h. J. M. L-, 22 jaar, kellner te Goes, verdacht van mishandeling van L. Jansen te Goes op 3 April 11 tot 10 b. s. 10 d. h. H. F., 25 jaar, koopman te Middelburg, mishandeling van zijn paard, door het dier met een klomp tegen borst en buik te schoppen, te Biervliet op 14 Maart 11.tot ƒ20 b. s. 20 d. h. R. d. R.. 58 jaar, huisvrouw van P. H. S.. P. H. 58 jaar, werkman en A. C. M. d. C., 33 jaar, allen te Clinge, verdacht van beleediging van P. Rottier te Clinge op 6 April 11., ieder tot 10 b. s. 10 d. h. C. A. D., 39 jaar, huisvrouw van D. S., te Vlissingen, verdacht van diefstal van een zak eierkolen te Vlissingen op 7 April 11.. tot 20 b. s. 20 d. h. M. B., 52 jaar, arbeider te Retranchement, verdacht van diefstal van een konijn ten nadeele van A, Leenhouts te Zuidzande op 3 April 11., tot 20 b. s. 20 d. h. De Culemborgsche moordzaak. In den morgen van 24 December 1923 werd in zijn eenzaam staande woning aan den Achterweg te Culemborg, de 74-jarige Thomas van Wiglg.en vermoord gevonden. Zijn jongere zuster Gerrigje, leefde nog, maar was doodelijk verwond. Het bleek, dat beiden door slagen met een spa waren afgemaakt. Gerrigje overleed eenige uren nadat zij in het ziekenhuis te Culeniborg was opgenomen, zonder dat zij eenijge mè- dedceling omtrent den moord had kunnen doen. Reeds vroeger was een poging tot in braak bij de oudjes, die. er, volgens het ge rucht, nogal warmpjes inzaten, beproefd. De sloten, die toen vernieuwd waren, ble ken alle intact, waardoor het vermoeden rees, dat de daders niet ver waren te zoe ken. In de woning werd nog een bedrag van 4000 gevonden het gestolene werd op 5000 geschat. Het onderzoek der justitie leidde tot tal van aanhoudingen, gevolgd door even zoo veel vrijlatingen. Sommigen verkeerden maandenlang in voorarrest. Een gewichtig getuige verdween in den persoon van F. H., een gewezen rechercheur van politie te Cu lemborg, die zich, nadat hij voor de tweede maal in verband met deze zaak was aan gehouden, in het politiebureaute Tiel van het leven beroofd heeft. 0,p uitlatingen eener dienstbode te Tricht, had in de maand Maart 1926 de aanhouding plaats van eenige personen, waarvan na verhoor, werden ingesloten J. V., oud 46 jaar, vroeiger te Tricht woon achtig, op het tijdstip zijner aanhouding te Amsterdam gedomicilieerd en C. S., metse laar te Tricht. Gisteren stonden zij, nadat tal van inci denten de behandeling der zaak, aanvan kelijk vastgesteld op 6 December jl., had den vertraagd, voor de rechtbank te Tiel terecht. Het O.M. eischte tegen beide verdachten levenslange gevangenisstraf. MAR5NE EN LEGER Gisterenmiddag is van Vlissingen te Hel le voetsluis aangekomen Hr. Ms. pantser schip „Brinio", om op 's rijkswerf te dok ken en herstellingen te ondergaan.

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1