STEMT MARTS STEMT IMTS STEMT HITS STEMT MARTS STEMT HARTS ZATERDAG 14 MBS Eerste Blad gemeentebestuur BIGGELAAR'5 feuilleton DE GEHEIMZINNIGE MASKERS -- No. 113 ■65e •Joor^lang ■1927. KOFFIE Gouden J&yozn" VUSSINGSCHE COURANT pit nummer bestaat uit 2 bladen. ZOMERTIJD. Burgemeester en Wethouders van Vlis- sineen brengen ter openbare kennis, dat vanaf Zondag 15 Mei 1927 de wettelijke tijd met één uur wordt vervroegd. De overgang geschiedt in dezer voege, dat, wanneer de middelbare zonnetijd van Amsterdam twee uur aanwijst in den nacht van 14 op 15 Mei 1927, het wordt geacht drie uur in den nacht te zijn. Mitsdien moeten alle klokken om 2 uur ,n den nacht vqn 14 op 15 Mei 1927 (of wanneer men zich op 14 Mei 1927 des avonds ter ruste begeeft) één uur vooruit gezet worden. Vlissingen, 12 Mei 1927. Burg. en Weth. voornoemd. VAN WOELDEREN. De Secretaris, M. VAN DER BEKE CALLENFELS. L.S. AANPLAKKEN VERKIEZINGSRECLAME. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen, brengen ter openbare kennis, dat het bij de artikelen 51 en 52 der Al- gemeene Politieverordening dezer gemeente verboden is a. binnen de bebouwde kom op den openbaren weg op zichtbare wijze eenige reclame aan te brengen of te hebben, indie-r hierdoor, naar het oordeel van Burgemees ter en Wethouders, het stadsschoon wordt geschaad b. een aanplakbiljet, drukwerk of ge schrift elders dan op eigen of daartoe door den eigenaar of den gebruiker beschikbaar gestelde panden aam te plakken of te be vestigen c. aan andere dan de daartoe bevoegde personen, op een gemeentebord of op een openbaar gebouw een aanplakbiljet, druk werk of geschrift aan te plakken, of te be vestigen. Dat het in verband hiermede alleen ge oorloofd zal zijn met verkiezingsreclame voor de a.s. stemming voor de leden van den Gemeenteraad behalve de gemeente lijke aanplakborden waartoe men zich tot den pachter J. A. Pieterse van Wijck dient te wenden te beplakken le. den tuinmuur van het schoolgebouw aan de Arsenaalstraat 2e. den muur van de speelplaats van de openbare scholen H, I en K aan de Verkuijl Quakkelaarstraat nabij de Scheldestraat 3e. den grondkeerenden muur aan de Weststraat 4e. de deuren toegang gevende tot de achterplaats van de vin. kazerne Koning Willem III en den muur van het brandspuit- huis aan het Prinseboschje 5e. het brandspuithuis aan de Glacis- straat 6e. de muren van de fabriek der Konink lijke Maatschappij „de Schelde" aan de Aagje Dekenstraat en Walstraat. Vlissingen, 14 Mei 1927. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, M. VAN DER BEKE CALLENFELS. L.S. BEKENDMAKING. Aangifte van nieuwe leerlingen voor de Openbare Lagere scholen. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen brengen ter kennis van belangheo- hende ouders of voogden, die voor hunne kinderen of pupillen met den nieuwen cur sus, aanvangende 16 Augustus e.k., toela ting wenschen tot een der Openbare Lagere scholen in deze gemeente, ook tot de cen- hale 7e klassen school (tenzij wat laatst genoemde School betreft bij het hoofd Roman door GUSTAVE LE ROUGE. (Nadruk verboden) En gelooft u te zullen slagen - Ik kan er nog niets van zeggen, toch Mn" wiï menige kans en sprekende had Bertrand een vuurroode zakdoek om zijn- 'Ws gebonden. 7~ Zoo, zei de hij, zie ik er uit als een ge guillotineerd skelet, maar zoodra mijn Jannen dit teeken gezien hebben, zullen zij "aar mij toekomen. Laten wij naar de hal ,eiMgaan. De monnik en het fluweelen skelet gin- sen den wintertuin uit-, juist toen een groep mas!cers er binnen gingen, viraticr herkende onmiddellijk de mum- den rooden beul, den bisschop en de were Mafiosie en hij wees ze aan zijn "Wgezel. Het is gemakkelijk te raden, ant- (°ordde. deze, dat zij onrustig zijn u niet oiwf *e z'en' komen. Zij verwijderen zich ."te onderhandelen. Alles .wat ik wensch tij. zij zoo lang mogelijk in den tuin Pakkeri m'*n £emak ze '(an 'aten J?P dit oogenblik boog zi<fi een mooie 'sha met een zilveren geborduurde kimo- over Gratier. Hij herkende Carlona. Politie Van ^°°^€n van f>arÜsc'1(? Kan ik met het een of awder van ö,en»t zijn ifié\<rouwj, -zeide Bertrand, die een der school waar de leerling thans op school gaat, daarvoor reeds aangifte mocht zijn gedaan), dat vanaf Maandag 16 Mei tot en met Dinsdag 31 Mei e.k., uitsluitend ter Ge meente-Secretarie (le Afdeeling) iederen werkdag van des voormiddags 9 tot 12.30 uur en van 2 tot 5.15 uur 's namiddags, (Za terdags alleen van 9 tot 12.15 uur), gele genheid tot aangifte van nieuwe leerlingen voor die scholen gegeven wordt en dat ingeschreven kunnen worden alle kinderen, die op 16 Augustus 1927 den zesjarigen leeftijd hebben bereikt of dezen vóór 16 Februari 1928 zullen bereiken. Zij, die in het bezit zijn van een trouw- boektje, worden verzocht dit bij de aao- •%ifte mede te brengen. Vlissingen, 7 Mei 1927. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. OPENBARE SCHOOL VOOR U.L.O. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen maken bekend, dat vanaf 16 Mei a.s. tot en met 31 Mei d.a.v. ter Gemeente-Secretarie, (le afdee ling) des morgen van 9 tot 12.30 uur en van 2 tot 5.15 uur 's namiddags (Zaterdags alleen van 9 tot 12.15 uur) gelegenheid be staat voor de aangifte van nieuwe leerlin gen voor de Openbare school voor Uitge breid Lager onderwijs alhier. Aan de school wordt onderwijs gegeven in de vakken voor gewoon lager onderwijs, benevens de drie moderne talen, wiskunde en handelskennis. De school leidt op voor de diploma's A en B der Vereeniging voor M.U.L.O. Zij, die in het bezit zijn van een trouw boekje worden verzocht dit bij de aangifte mede te brengen. Vlissingen, 7 Mei 1927. Burg en Weth. voornoemd. VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. VRIJSTELLING VAN DEN DIENSTPLICHT. De Burgemeester van Vlissingen brengt het volgende ter kennis van belangheb benden. De Diensplichtwet vermeldt zes redenen van vrijstelling, te weten a. broederdienst bv kostwinnerschap c. persoonlijke onmisbaarheid d. liet bekleeden van een geestelijk of godsdienstig-menschlievend ambt of oplei ding tot zoodanig ambt e! verdrag f. aanwezigheid van een bijzonder geval. in verschillende artikelen der wet is gere geld wat als zulk een reden van vrijstelling in aanmerking komt. Het voornaamste van de daaromtrent bestaande bèpali'ngen word.t hieronder voor elke reden afzonder lijk vermeld. De vrijstelling, verleend om een der on der a, b en c genoemde redenen, geldt niet in geval van oorlog, oorlogsgevaar of an dere buitengewone omstandigheden. Het zelfde kan ook van toepassing worden ver klaard op de vrijstelling, verleend om de onder f genoemde reden. Aanvragen van vrijstelling. Wie vrijstelling wenscht aan te vragen, moet zich daartoe in den regel wenden tot den Burgemeester van de gemeente, voor welke de belanghebbende voor den dienst plicht ingeschreven is. Hij moet dan binnen den tijd, hierna vermeld, ter secretarie van de gemeente mondeling aanvragen de noo- ddge bewijsstukken op te maken of zooda nige stukken inleveren, een en ander zooals hierna nader is aangegeven. Een en ander kan ook door een ander dan den ingeschre vene namens dezen geschieden. De burgemeester zorgt, dat de stukken* worden gezonden aan de autoriteit, die over zeer scherp gehoor had, naar voren komen de hij had niets van het geheele gesprek verloren. Het is noodig dat u mij den sleu tel van de kleine deur van het park over handigt en dat u de bedienden op het hart drukt zich over niets te verwonderen, van hetgeen ze zullen zien en dat zij zich met niets zullen bemoeien Hier is de slgutel, antwoordde de dan seres met vaste stem. ik zal u blindelings gehoorzamen. Vergeet niet om aan elk van uw mannen te zeggen, dat ieder op een belooning van 10 000 francs kan rekenen, wanneer de bandieten gepakt worden. Ik dank u, maar buiten dat moeten zij toch hun plicht doen. Heeft u mij nog méér noodig Integendeel, uw tegenwoordigheid zou alleen mijn plannen kunnen doen mislukken. De danseres antwoordde met een diepe buiging, welke door den advocaat en den hoogen beambte eerbiedig beantwoord werd en verloor zich tusschen de menigte. Tijdens dit gesprek waren een half do zijn maskers om M. Bertrand. komen staan. Hier zijn mijn mannen, zei.4wj tot den advocaat, gelukkig hebben zij gauw den rooden halsdoek gezien. Hij gaf hun orders hem te volgen naar een stille plaats in de hal, en gaf hun zoo vlug mogelijk zijn instructies. Een oogen blik later waren zij weer tusschen de dan sende menigte éen alieets fMrg zoo vlug mogelijk het groote hek van de villa uit, sprong in een taxi, hem het adres noemen de van het naaste politiebureau. In dien tusschentijd was de went ter tuin getuige van een ander drama. Lang hadden de Maffiosi gewacht in de nabijheid van het kleine salon, denkende het verleenen van vrijstelling heeft te be slissen. Voor zooveel broederdienst en geestelij ken. enz. betreft, moet de vrijstelling wor den aangevraagd tusschen 16 en 31 Mei van het jaar, waarin het inschrijvingsregis ter is gesloten. Ontstaat het recht op vrij stelling na IfJ Mei, dan moet de aanvraag geschieden binnen 14 dagen nadat dit recht is ontstaan. Voor zooveel kostwinnerschap en; per soonlijke onmisbaarheid betreft, moet de vrijstelling in het algemeen worden aange vraagd omstreeks drie maanden vóór het tijdstip, waarop de ingeschrevene zal wor den ingelijfd. Wie de kennisgeving betref fende de toewijzing aan een onderdeel van de landmacht of de zeemacht minder dan drie maanden vóór den datum van inlijving ontvangt, moet de aanvraag doen binnen 14 dagen na ontvangst van die kennisge ving. Ontstaat de reden van vrijstelling eerst na het hiervóór aangegeven tijdvak, dan geschiedt de aanvraag binnen 14 dagen nadat de reden van vrijstelling is ontstaan. Voor het opmaken van stukken betref fende vrijstelling wegens broederdienst wordt ter secretarie dezer gemeente in het bijzonder zitting gehouden eiken werkdag vanaf 16 tot en met 31 Mei a.s., van des voorm. 9 uur tot des nam. 12'/2 uur. Bij het aanvragen van vrijstelling wegens broederdienst moeten door de Zorg van den belanghebbende tegenwoordig zijn twee getuigen, die meerderjarige personen moeten zijn, van wie kan worden aange nomen, dat zij met het gezin, waartoe de ingeschrevene behoort, voldoende bekend zijn. Getuigen kunnen achterwege blijven, wanneer reeds eerder een zoon uit hetzelf de gezin wegens broederdienst is vrijgesteld en van de toen overgelegde stukken op nieuw gebruik kan worden gemaakt. Van elke aanvraag om vrijstelling wordt terstond een bewijs afgegeven aan den per soon, die de aanvraag doet. N.B. Wie zich niet op den voorgeschre ven tijd voor vrijstelling aanmeldt, loopt gevaar, dat Gedeputeerde Staten of de Mi nister geen termen vinden zijn verzoek nog in behandeling te nemen. Zoo noodig, kun nen inlichtingen omtrent vrijstelling ter ge meente-secretarie gevraagd worden. Beslissing omtrent vrijstelling. Omtrent vrijstelling wegens broeder dienst wordt beslist door Gedep. Sta ten. Omtrent vrijstelling wegens éen ande re reden wordt beslist door den Minister van Oorlog of, als het iemand betreft, die voor de zeemacht bestemd of bij de zee macht ingelijfd is, door den Minister van Marine. Beroep. Tegen elke omtrent wijstelling gedane uitspraak staat beroep open bij de Konin gin. Hieromtrent worden nadere mededee- lingen gedaan bij de bekendmaking van de uitspraken. Broederdienst. Bij de Dienstplichtwet is als beginsel aangenomen, dat uit ieder gezin niet meer dan één zoon behoeft te dienen. Het kan echter gebeuren, dat door het verleenen van vrijstellingen, door afkeuring enz. niet genoeg personen overblijven om tot ge woon dienstplichtige bestemd te worden. In dat geval kunnen ook de voorloopig- vrijgestelden, voor zoover noodig, tot ge woon dienstplichtige worden bestemd. Voorioopig vrijgesteld worden in het alge meen diegenen, die behooren tot een getal broeders, waarbij de helft of, bij een on even getal, de kleinste helft nog'niet ge diend heeft, noch tot gewoon dienstplich tige bestemd is. Vrijstelling wegens broederdienst wordt verleend aan den ingeschrevene, wiens broeder gediend he^ft bij de landmacht, bij de zeemacht of bij de overzeesche weer macht. Onder broeder wordt verstaan de wettige broeder of de wettige halfbroeder. Als broederdienst komt slechts in aan dat hun medeplichtige terug zou komen na tien minuten dachten zij, dat de bezitter van stok no. 3 wel tijd zou hebben gehad om zijn slachtoffer te dooden ze wilden de deur openen, maar bemerkten dat zij van binnen gegrendeld was. Zeer ongerust hadden .zij drie kwartier gewacht en toen besloten ze in den win tertuin te beraadslagen wat ze nu moesten doen. Ik voor mij, zei de eerste, de Byzan- tijnsche bisschop, die blijkbaar' het hoofd was, ik geloof dat no. 3 een verrader is. Ik geloof eerder, zei de beul, dat hij zich heeft laten ontroeren door de smeek beden van Carlona. Neen, zei de bisschop met autoriteit, ik weet, ik, die al uw werkelijke namen ken, dat degene, die no. 3 is, zijn twee broers heeft tèr dood veroordeeld gezien door Passionéi hij is bezield met wraak en het is onmogelijk dat hij de danseres heeft gespaard. Dan, zei de Indiaan, dood of gevan gen; het is onze plicht hem te bevrijden. Maar, zei de mummie, als wij straks den salon vol agenten vinden -Neen, antwoordde de bisschopr na een oogenblik-gedacht^te hebben, ik geloof niet, dat wij daarvoor behoeven te vreezen. In de eerste plaats ben ik zoo goed als ze^ ker, dat er in dit salonnetje maar één uit gang iswanneer men ons hierin had wil len lokken, zou men cle deur juist wijd open hebben gelaten. Dat alles is niet duidelijk, bromde de roode beul. En zoo bleef de discussie aan den gang, toen een masker uit een laurierboschje te voorschijn kwam merking de dienst van den broeder, die a. gedurende ten minste vijf en een halve maand de maand gerekend op 30 dagen in werkelijken dienst is geweest of, in dien hij als dienstplichtige een eerste oefe ning van korteren duur te vervullen had, deze oefening^heeft volbracht; b. militair pensioen geniet of heeft ge noten c. gedurende zijn werkelijken dienst is overleden. Met den dienst, door een broeder ver vuld, wordt gelijkgesteld de dienst, vervuld door een ingevolge de wet voor den broe der gestelden plaatsvervanger bij de militie. Indien twee of meer broeders voor een zelfde lichting tot gewoon dienstplichtige bestemd zijn, wordt, tenzij zij onderling anders overeenkomen, de oudste hunner en bij gelijken ouderdom hij, die het eerst in het alphabetisch register werd vermeid., beschouwd als degeen, wiens dienst zoo deze voldoet aan de hiervóór vermelde eischen recht op vrijstelling voor de anderen oplevert. Om voor vrijstelling wegens broeder dienst in aanmerking te komen is het niet voldoende, dat bij de inschrijving „broe derdienst" is opgegeven. Er moet boven dien een aanvraag om vrijstelling geschie den op de wijze en binnen den tijd, hierbo ven onder ..Aanvragen van vrijstelling" omschreven. Te allen overvloede wordt nog opge merkt, dat hij, die nog geen recht op vrij- sTelling wegens broederdienst heeft, door dat de dienstplichtige of vrijwillig dienende broeder nóg niet of nog niet lang genoeg in werkelijken dienst is geweest, alsnog vrijstelling kan aanvragen binnen 14 dagen nadat de voor broederdienst vereischte werkelijke dienst is volbracht. Indien de broeder nog geen 5'/2 maand in werkelij ken dienst is geweest, moet de vrijstelling worden aangevraagd binnen 14 dagen na dat deze dienst 5/2 maand heeft geduurd. Moet de broeder langer dan 5% maand onder de wapenen blijven, dan moet dus niet worden gewacht totdat de geheele werkelijke dienst is afgeloopen. Hij voor wien na den gewonen tijd recht op vrijstel ling ontstaat, doordat een broeder militair pensioen verkrijgt of gedurende zijn wer kelijken dienst komt te overlijden, kan even eens vrijstelling aanvragen binnen 14 da gen nadat dit geval zich voordoet. Indien de ingeschrevene als gewoon dienstplich tige zou moeten worden ingelijfd, voordat de dienst van den broeder voldoende is voor vrijstelling, of voordat* de vereischte stukken kunnen worden overgelegd, zal in. den regel aan den ingeschrevene, als deze het te zijner tijd vraagt, uitstel van eerste oefening worden verleend in afwachting van de aan te vragen vrijstelling. Kostwinners. Vrijstelling wegens kostwinnerschap wordt verleend aan hen, door wiens ver blijf in werkelijken dienst voor eerste oefe ning voldoende middelen tot levensonder houd aan andere personen ontbreken of zouden komen te ontbreken. Onder deze personen worden uitsluitend begrepen a. de echtgenoote van den, ingeschre vene b. zijn bloed- en aanverwanten in de rechte linie c. zijn andere bloed- en aanverwanten in den tweeden graad d. zijn pleegouders e. degenen, in wier onderhoud de inge schrevene ingevolge rechterlijk vonnis moet voorzien. Geldt het iemand, die reeds is ingelijfd, dan wordt de vrijstelling niet verleend, zoo de belangen van den dienst het wenschelijk maken haar niet te verleenen. Het verdient bijzondere aandacht, dat vergoeding wegens kostwinnerschap voor het verblijf onder de wapenen voor eerste oefening slechts bij uitzondering wordt toegekend, namelijk alleen in het geval, dat de behoefte daaraan eerst tijdens den Deze persoon was vermomd als bede laar, in den geest van de teekening van Callot, op zijn hoofd een grooten, slappen, grijzen vilten hoed en gehuld in een zwar ten mantel. Hij had een knapzak en leunde met de linkerhand zwaar op een stok den rechterarm droeg hij in een doek. De Maffiosi lieten hem naar voren ko men, klaar oin op hem te springen bij de minste vreemde beweging maar toen hij twee passen van hen verwijderd was, trok hij zijn masker af en liet een doodsbleek gelaat zien. De bandieten schrokken hevig. No. 3 Luigi Stampa broeder van de twee veroordeelden. Hij heeft zijn costuum veranderd. Men zou zeggen dat hij gewond is. Heeft hij Carlona gedood Waar komt hij vandaan Ik heb Carlona. niet gezien, zei hij met zeer zwakke stem. Ik kom juist en moest me tot hier sleepen om te trachten jullie te redden als er nog tijd is. Wij zijn verraden. Verklaar ons dat, antwoordde de bis schop, te midden van een doodsche stilte. Luigi vertelde-, hoe eenige uren- te voren, zwervend om de villa heen,, in de verlaten avenue, hij dacht Olivieri, den secretaris, den vertrouwden man van de danseres, te herkennen en was hem aangevallen. Die vergissing had een noodlottige uitwerking gehad. Luigi werd lam geslagen, hem zijn stok afgenomen en voor dood op de plaats gelaten met een schot in den schouder. Carlona moet ons op dit oogenblik wel hartelijk uitlachen, zei de chef met bit terheid, wij zijn in den muil van den wolf, dat is zeker. aiCGcLAAR'S» Kor-Mfc Boon VOOR BOOn KWALITEIT A.v.o. BlCiQELAAP ROQ5EMDAAL duur der eerste oefening ontstaat of wan neer de belangen van den dienst in ander opzicht niet toelaten den ingelijfden. kost winner vrij te laten. N.B. Vrijstelling wegens kostwinner schap wordt aanvankelijk één of meerma len voör een bepaalden duur verleend. Is de vrijstelling reeds voor een gezamenlij- ken duur van ten minste vier jaren verleend en blijkt de grond voor de vrijstelling bij een daarna te nemen beslissing nog aan wezig, dan wordt de vrijstelling voorgoed verleend. Zoolang de vrijstelling nog niet voorgoed verleend is, kan zij worden in getrokken, als blijkt, dat de grond voor de vrijstelling niet meer bestaat. Persoonlijke onmisbaarheick Vrijstelling wegens persoonlijke onmis baarheid wordt verleend aan hem, wiens aanwezigheid noodzakelijk is voor de in-, standhouding der middelen van bestaan van personen, als hiervóór met betrekking tot kostwinners onder de letters ae zijn vermeld. Wat hierboven onder „N.B." staat, geldt ook vógr deze reden van vrijstelling Geestelijken enz. Vrijstelling wordt verleend a. aan den geestelijke, den bedienaar van den godsdienst, den zendeling-leeraar, den broeder-diakoon van een godsdienstige ver eeniging en den roomsch-katholieken» orde broeder b'. aan den student in de godgeleerdheid en den zendeling-kweekeling, die tot gees telijke, tot bedienaar van den godsdienst of tot zendeiing-Ieeraar wordt opgeleid, en aan den proefbroeder, die tot broeder-dia koon van een godsdienstige vereeniging wordt opgeleid. Wie geacht worden een dezer hoedanig heden te bezitten, is omschreven in een tweetal tabellen, die belanghebbenden ter secretarie dezer gemeente kunnen raadple gen. De vrijstelling kan ook worden ver leend, indien de ingeschrevene verkeert in een geval, dat met een der in de tabellen omschreven gevallen kan worden gelijk gesteld. Wie de hierbedoelde vrijstelling verlangt, moet bij den burgemeester een verklaring inleveren, waaruit blijkt, dat de ingeschre vene verkeert in een der gevallen, in de De Maffiosi keken elkaar met wanhoop aan, Laten wij trachten te ontsnappen, ik wil vrij zijn, hernam de chef, al was het maar om den mond te snoeren van deri- gene, die zoo goed de rol van Luigi heeft gespeeld. Ik zal wel ontdekken hoe en door wien wij verraden zijn. Spoedig bestudeerde hij den plattegrond van de villa, dien hij bij zich had en be dacht, terwijl de anderen zwijgend wacht ten, wat hij zou besluiten. 't Is mogelijk dat de villa omsingeld is, maar toch heeft men misschien niet aan de kleine deur van het park gedacht. Ik zal het met een bijl wel open krijgen binnen vijf ^minuten kunnen wij in de avenue in zeker heid zijnniets kan ons verhinderen onze costuums te veranderen en de zaak te on derzoeken. Heeft iemands soms een beter voorstel1 Neen Vooruit dan maar Toen ze zeker waren, dat niemand, hen bespiedde, gingen de Maffiosi den winter tuin uit, één voor één, langs de lanen- van het park, door groote plassen water, langs heggen van rhododendrons. Eindelijk kwa men zij aan de deur daar moesten zij wachten het was het critieke oogenblik. De chef die voorop liep had een looper uit den zak gehaald, die hij zachtjes in het slot stak. Het slot bood geen weerstand, de deur ging gemakkelijk open. Heel voorzichtig trok de bandiet de deur op een kier en keek overal rond met wan trouwenden blik. De avenue was leeg. Op een honderd meters afstand begon de file van schitterende auto's, waar geen eind aan kwam, terwijl de regen steeds neerviel. Niemand, zei hij met luide stem. Wij hebben geluk. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1