'*S ER alië het eel aravellisQ* aarten RÊVE D'OR «fet Eerste Blad ia No. 112 65e Jaargang ■1927- VRIjrOAO 13 MEI BINNENLAND piddelburgsche {'happij v. StoouiM Stads= en Provincienieuws KERK- EN SCHOOLNIEUWS RECHTSZAKEN |i| 111 ill peds, eeds van ver een rygt ions, loef. zult ver- [end ent9 pond RSei tg VLISSINGSCHE COURANT PK nummer bestaat uit 2 bladen. AB0NNEMENTS-PR1JS: y00i Vlissingen en gemeenten op Wal- 2.20 per drie maanden. Franco ï>r het geheele rijk 2.50. Week-abon- Jtnienten 17 cent, alles bij vooruitbeta- Alzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 11 regels: ƒ1.10, voor iedere ,e»ei meer 26 centbij abonnement spe cie prijzen. Reclames 52 cent per regel ïleuie Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie- jBuen er, Dierstaanvragen, enz. prijs bij Jooruitbetaling van 1—5 regels 0.75, elke „gel meer 15 cent. Familieberichten van 16 regels f 1.70, itdere regel meer 26 cent. prachtig Inummer: »n. Bij de Jacht op let olie enz. vertoond. iï mser "^|S® pie poppenwagen! I en bijbehoorend SPE8 Anjelierenlaan top of te huur een i S nieuw droog terdiepings Pakhuis J Olacisstraat 47. I en-Middelburg-Rotterdl >schengelegen plaatstij 1ER VAN PASSAGIER •EDEREN EN VEE. jV.Midd.jv. Ri Mei v.m.uurv.m.l 13 - M 16 8 17, - 91 dagl9 8 Informatiën te bekomen u N.V. Transport- h. Erven G. VOS, TefJ Fusie der militaire departementen. |n antwoord op de vragen, gesteld in het eindverslag der Tweede Kamer nopens het wetsontwerp houdende wettelijke voorzie ningen naar aanleiding van de opheffing van je departementen van marine eiiA'an oorlog en van de instelling van een departement van defensie, heeft de minister van oorlog en van marine a.i. het volgende medege deeld. Indien de samenvoeging tot stand Üomt, zullen de generale staf en de marine staf naast elkaar blijven bestaam Voor een ieer nauw contact zal dan worden .zorgge dragen. !n zake het aan de orde stellen van aan vragen voor nieuw materieel voor de de fensie van Ned.-Indië blijft de huidige gang van zaken onveranderd. Ten aanzien van liet materieel, dat wordt aangeschaft geheel ten laste van de Indische begrooting, zoo als mijnenleggers en schepen voor hulp diensten, geschiedt de geheele behandeling door den minister van koloniën. De minis ter van marine (in de toekomst, indien dit wetsontwerp tot wet wordt verheven, de minister van defensie) dient desgewenscht van advies. Voor wat betreft het materieel, dat wordt aangeschaft voor gezamenlijke rekening uit de Nederlandsche en Indische schatkist, zooaJs kruisers, jagers en onder zeebooten, wordt een beslissing genomen door de ministers van marine (c.q. van de fensie) en van koloniën, in onderling over leg en met medewerking van den minister ran financiën, waarbij uiteraard de ziens wijze van de Indische regeering wordt in- ^wonnen. De noodige gelden worden aan gevraagd op het hoofdstuk „marine" c.q. „defensie" der staatsbegrooting, met een Rstitutiepost ten laste van de Indische be- pooting. De verdere behandeling van deze aangelegenheid geschiedt door den minister ran marine (c.q. defensie). Het onderwer- |pelijke wetsontwerp heeft, zoo wordt ten potte gezegd, in geen enkel opzicht de be deling op -dit punt wijziging te brengen de verhouding in het kabinet. De vrijzirmig-democrateti en Generaal Van Heutz. Namens de vrijz.-dem. fractie in de Eer- |ne Kanier wordt ons bericht, dat de me- jtdeeifng van den voorzitter dier Kamer, Klke den indruk wekte, dat deze fractie llich bij de huldiging van de nagedachtenis «generaal Van Heutz zal doen vertegen- óordigen, hieruit voortspruit, dat de V.D. fractie niet verwittigd was, dat de voorzit- |l« zulk een uitnoodiging tot de fractie- Ifoorzitrers zou richten, T Genoemde fractie, ofschoon waardeering ||foelend voor menig deel var. het beleid. Iwrt. wijlen den gouverneur-generaal Van ■Heutsz, wenscht evenwel aan de thans ont lopen huldiging, nu deze tot een milita ristische propaganda wordt gemaakt, geen |jM te nemen. Vacante plaatsen in Lndië. j den dienst der burgerlijke openbare lorken in Nederlandsch-Indië kunnen twee |yn de Technische Hoogeschool te Delft pplomeerdc bouwkundige ingenieurs, a's zoodanig minstens 4 jaren werk- M zijn geweest, benoemd worden tot "genieur 3e klasse met een tijdelijk dienst- Wband voor 5 jaren. Nadere bijzonderhe id bevat de Staatscourant van 11 Mei no. 91 inlichtingen verstrekt de 9e ■Reeling, onderafdeeling A B van het de notement van. koloniën. turg B- EENHOORN, TeT';!: Ut:' oél>re°BW?ENHEi<. Tilj luchtlijn KeulenDuisburgRotterdam. 1» verband met de opening van de lucht ig KeulenDuisburgRotterdam op 16 JZeh zullen Zaterdag acht vertegenwoor- %rs van de Duitsche pers, onder leiding 'Men heer Von Ravestein, leider van een «entelijk verkeers- en. persbureau, met p watervliegtuigen naar Rotterdam ko- •Jn. Het gezelschap wordt te 9 uur 40 vm. Ei!et vliegeveld—Waalhaven verwacht. aankomst zullen de heeren met een '^Kenwoordiger van het Rotterdamsche ^neentebestuur een rondvaart door de aver>s maken. De burgemeester zal hun 'lmch aanbieden in hotel Weimar, .Ma de Duitsche journalisten in de ge- genheid zullen worden gesteld het stad- Rte bezichtigen. Scheepsbouw. IjkN.V. Scheepsbouwwerf „De Maas" ïel? veer» 's gisterenmiddag te water len het stoomschip „Van Outshoorp", voor rekening van de Koninklijke ri Maatschappij te Amsterdam, "vofdafmetingen van het schip zijn riüsschen de loodlijnen 299' ÏO1/^" InKio» buitenkantspanten 45' 11" latf- ^moulded) tot bovendek 17'. De Lherplaatsing bedraagt 3340 ton het "eelt een laadvermogen van 1340 ton. De machine en ketelinstallatie heeft een vermogen van 1700 ItP.K. De snelheid be draagt 12 mijl per uur. Onmiddellijk na de tewaterlating werd de kiel van het stoomschip „Thedens" ge legd. Laatstgenoemd schip wordt het twee de van een serie van vier stoomschepen, door de Kon. Paketvaart Maatsch. aan bo vengenoemde werf im aanbouw gegeven. De wethouders-crisis te Rotterdam. De gemeenteraad te Rotterdam heeft gisteren weder enkele vruchtelooze stem mingen gehouden ter vervulling van de wethouders-vacature, ontstaan door het bedanken van den heer Schouten, Er zijn nu in het geheel reeds 13 vruch telooze stemmingen gehouden. VLISSINGEN, 13 MEI. De zomerdienst op de Spoorwegen. De zomerdienst bij de Nederlandsche Spoorwegen treedt Zondag 15 Mei in wer king. De treinen vertrekken van hier als volgt5.42 (alleen op Maandag behalve op 6 Juni en op Dinsdag 7 Juni), 6.05*, 7.06*, 7.12 (alleen op Zon- en feestdagen), 9.04*, 11.35, 13.14, 16.13, 18.25 (le en 2e klasse), 18.41 (le en 2e klasse), 18.49, 19.34 en 22.05 (alleen op Zaterdag en op Zon- en feestdagen), welke trein niet ver der loopt dan Goes en aldaar om 22.47 aankomt. De aankomst van de treinen is als volgt vastgesteld 8.58*, 9.48 (alleen op Zon en feestdagen), 11.03*, 12.22, 12.51 (alleen le en 2e klasse), 13.14 (alleen le en 2e kl.), 14.49, 15.40 (markttrein, alleen Dins dags), 15.42 (alleen Maandags behalve op 6 Juni en op Dinsdag 7 Juni), 17.58, 19.02*, 21.17 (alleen op Zon- en feestda gen), 21.56* en 23.45. De met gemerkte treinen loopen niet op Zon- en feestdagen. Tentoonstelling der Vereeniging tot bevordering der belangen van Slechthoorenden. Deze tentoonstelling, welke tot en met morgenavond in het Concertgebouw wordt gehouden, werd gisterenmiddag, in tegen woordigheid van verschillende genoodigden, door den burgemeester geopend. De burgemeester zeide, dat hij met groot genoegen het verzoek tot opening van deze tentoonstelling heeft aangenomen, omdat zijn sympathieën in hooge mate uitgaan naar het werk van deze vereeniging. Hij zeide dat de hardhoorenden men- schen zijn die een eigen mentaliteit hebben. Er zijn onder de dooven erge laêtige men- schen en dit is een gevolg van hun kwaal. Nu is het de taak van de goedhoorenden het leven van de hardhoorenden te veraan genamen en dit is het doel van de vereeni ging die thans deze tentoonstelling organi seert. De afdeeling Vlissingen heeft tot nu toe reeds zeer nuttig werk verricht. Het eerste werk dateert van 1920, toen juffrouw Mar cus, de moeder der dooven, door vriende lijke tusschenkomst der Kon. Maatsch. „de Schelde", enkele instrumenten voor -hard hoorenden kon laten zien. Kort daarop is, dank zij het initiatief van den heer Herman Snijders, de afdeeling Vlissingen opgericht met aanvankelijk 59 leden. In 1923 is juffrouw Tine Marcus nog maals naar Vlissingen gekomen en toen zijn hier met groot succes demonstraties gehou den en spreker is er getuige van geweest op welke wijze juffrouw Marcus toen de grootc waarde van de instrumenten heeft aangetoond. In Juli 1921 werd het vijfjarig bestaan der afdeeling herdacht en werd een bazaar gehouden, die niet alleen een financieel suc ces is geweest, doch die tevens het nuttig werk van de afdeeling naar buiten bekend heeft gemaakt. De afdeeling Vlissingen telt thans 100 leden, waarvan 56 hardhoorenden. De af deeling is er echter nog lang niet, want het is bekend dat er hier nog minstens 50 adressen van hardhoorenden zijn die niet bereikt zijn er zijn nog veel meer dooven. De burgemeester hoopt dat al de hard hoorenden en dooven die nog geen contact niet de afdeeling Vlissingen hebben ge zocht, dit alsnog zullen doen. Met de beste wenschen voor het welsla gen van deze tentoonstelling werd deze daarna door den burgemeester officieel ge opend verklaard. De heer Herman Snijders zeide, dat het een goede gewoonte is, dat de voorzitter van het hoofdbestuur bij de opening van een tentoonstelling, waar deze ook plaats heeft, ecifr enkel woord spreekt, en spr. dit nu met te meer ambitie, nu het een ten toonstelling van een zusterafdeeling der Middelburgsohe geldt. Dank brengt spr. aan den burgemeester voor de bereidwillig heid de tentoonstelling te openen er wordt groote prijs gesteld op de belangstelling van de overheid. Dit o.a. in het belang van het onderwijs aan slechthoorende kinderen en ook van de arbeidsbemiddeling. Dank brengt spr. ook aan het comité en de vele anderen, die hebben medegewerkt aan de inrichting der tentoonstelling en de zaal een zoo lief eri aantrekkelijk aanzien hebben gegeven. Verleden jaar werd cr reeds over gedacht weer eens "een instru mentendag te Vlissingen te houden, doch spr. achtte het beter een tentoonstelling te organiseeren, het bestuur w-erd bereid ge vonden, een comité werd irwrmd en wat bereikt is zien de aanwezigen thans voor zich. Het is geen vtijerij als spr. zegt. dat hij nimmer éen tentoonstelling voor dit doel zag als deze. Namen van medewerkenden aan dit resultaat wil de -heer Snijders niet noemen. Dank wil hij nog brengen aan allen, die prijzen gaven of lootjes verkoch ten en kochten, aan de inzenders van an dere artikelen, aan dr. de Jong, die een lezing zal komen houden, aan de Middel- burgsche kunstclub die Vrijdag een voor stelling komt geven, iets dat bij een ten toonstelling als deze nog nimmer voor kwam. Spr. hoopt dat vele hardhoorenden zullen komen, om geholpen te worden. Dat slechthoorenden wel eens lastig zijn geeft spr. volkomen toe, hij wil nog verder gaan, ieder hunner heeft zijn eigen menta liteit. Maar er zijn ook vele goedhoorenden dikwijls onbegrijpelijk en hardleesch. AHen moeten de 10 geboden van Tine Marcus goed lezen en dan leeren hoe men de slechthoorenden ter wille kan zijn, en hen terug te brengen in het volle leven. Hen helpen hun valsche schaamte af te leggen, hun doofheid niet te verbergen. De vereeniging wil de goedhoorenden en slechthoorenden samenbrengen in ééne vereeniging en dit is reeds voor een deel gelukt. Zij telt reeds 5000 leden, doch dit getal is veel te klein. Het nuttige werk dat de vereeniging be oogt werd door den heer Snijders nog nader naar voren gebracht en er op gewezen dat de vereeniging het zoover heeft weten te brengen dat thans met evenveel gerustheid een gehoorapparaat gebruikt wordt als een gezichtsapparaat. Hij hoopte dat het doel van deze ten toonstelling, nl. propaganda maken voor de vereeniging, zou worden bereikt en hij meende bij voorbaat verzekerd te kunnen zijn van het succes van deze mooie ten toonstelling. Na dit openingswoord liet de muziek haar vroolijke tonen hooren. Hierna hebben een rondgang door de mooie, frissche zaal gemaakt. Alles ziet er zoo opgewekt en fleurig uit en de dames die zich welwillend belasten met den ver koop van de verschillende artikelen dur ven wij beslist een reu2en-succes voorspel len. Daarvoor zorgt de aanklepding van de zaal in elk opzicht. De verschillende stands nopen tot nadere beschouwing en kijkers worden zeker ook koopers. De prijzen voor de verloting zijn buiten gewoon mooi gearrangeerd. Het zijn er in het geheel 500, zoo.dat de kans van een prijs te trekken zeer groot is. Bijzonder interessant is dé stand waar men tal van verklaringen kan lezen van ver schillende bekende personen over hun doof heid. Wij noemen o.a. cis. Knap, Johan Braakensiek, Henri Polak en meer andere bekende personen. Bij dezen stand vindt men ook de tien geboden voor den doove, welke zijn opgenomen in de Tentoonstel- Hngscourant. Wij vestigen eveneens de aandacht op de kwakzalversmiddelen. Vele dooven en hardhoorenden hebben kwakzalversmidde len aangeschaft en daarbij geen baat ge vonden. doch wel veel geld verloren. Men kan deze kwakzalversmiddelen nu nader beschouwen en dan zal men tot de óyer- tuiging komen dat men veel verstandiger doet zich te wenden tot een leverancier van gehoor-apparaten. Zulk een leverancier is in de zaai aanwezig met een groote col lectie apparaten van verschillende soort en prijs en daar is men aan het goede adres. Een betrouwbaar leverancier kan een doove het leven heel wat veraangenamen. Het is een groot voorrecht dat er dergelijke be trouwbare adressen zijn. De gewone attracties, welke altijd op dergelijke tentoonstellingen te vinden zijn, hebben ook een plaatsje gevonden. Het zijn mooie stands, vooral de bloemenwinkel, de theeschenkerij en de draaiende parapluie. De afdeeling werkverschaffing bevat een groote collectie voorwerpen door blinden uit het geheele land vervaardigd. Met aan koop van een of meer van deze voorwer pen doet men een zeer nuttig werk. Trou wens alles wat men op de tentoonstelling koopt komt de vereeniging ten goede. Wij herhalen, wat wij gisteren reeds schreven, dat wij hopen dat de tentoonstel ling zeer druk bezocht zal worden en wij weten zeker dat ieder die naar het Concert gebouw gaat, daarvan hoogst voldaan zal terugkeeren. Als het resultaat evenredig is aan de moeiten en zorgen van het comité, dan zal de afdeeling Vlissingen zich gelukkig mo gen achten dat zij deze tentoonstelling heeft ■georganiseerd. Gisterenavond heerschte er een gezellige drukte op de tentoonstelling, waar gedien stige geesten zich om strijd beijverden, ten einde haar speciale afdeeling een mooi fi guur te doen slaan bij de afrekening van dezen eersten avond. Veel geroezemoes van stemmen, die zich vermaakten aan het een of andere tentje of die inlichtingen verzoch ten aan den stand van gehoor-instrumenten, vvaartussc'hen de beschaafde tonen van een strijkje of de doordringende geluiden van een radio-instrument zich deden hooren. Maar al die geluiden verstomden, toen „der dooven moeder", mej. Tine Marcus, zich op het podium begaf om een demonstratie in het liplezen te houden. „Moeder" gaf een inleiding tot deze demonstratie, waarbij ze de moeilijke positie schilderde van de zich in het volle leven bevindende doo ven, die zich niet allerlei, vaak zeer lastig te behandelen gehoor-instrumenten moeten behelpen om niet geheel geïsoleerd te zijn. En dan is er nog het middel van lip lezen, waarbij niet allen op de lippen gelet wordt, maar tegelijk op het geheele ge zicht lippen, stand van den mond, tanden, wangen en zelfs in niet geringe mate op de tong. Dat geheele beeld vormt het hulpmid del om het liplezen te kunnen verstaan. Vandaar dat er zeer gearticuleerd en niet vlug moet gesproken worden. Een andere moeilijkheid vormen de synoniemen, dat zijn woorden, die door hun vorming den zelfden indruk maken op de lip-lezenden, waarvan spreekster tal van voorbeelden noemde. Zoo bijv. „paraplu", dat synoniem is voor den liplezende doove met „melk boer", „parasol" met „bepaald zoo". Door deze moeilijkheid leggen de meeste dooven ■het bijltje halverwege neer. Als machtig, hulpmiddel bij het verstaan noemde spreek ster ook het combinatievermogen. Vandaar De betoovering van het Oosten gaat uit van het zeldzaam aroma der nieuwe sigaret Rêve d'Or. (rond) dat het een eisch is om duidelijk, langzaam en gearticuleerd te spreken. Gedurende de demonstratie zal tot een aantal niet-hoo- renden geluidloos, alleen dus met de lipj- pen, worden gesproken. Om een overtui gend bewijs te geven, dat alles is gezien en niets gehoord, dat in de woorden inderdaad van de lippen is gelezen. En deze demonstratie bestond uit het zeggen van een 20-tal spreekwoorden door een lid van het Vlissingsche comité opge schreven en alleen met de lippen gearticu leerd uitgedrukt door mej. Meulenbelt, leerares in het lippen-lezen in Den Haag, die op zeer verdienstelijke wijze de lippen beweging uitvoerde, waardoor de demon stratie volkomen slaagde. We kunnen haar niet genoeg hulde brengen voor die duide lijke „verklanking zonder geluid" van de spreekwoorden, waardoor duidelijk werd aangetoond, hoe nuttig die studie van het liplezen is, die tenslotte mej. Marcus de variatie van „een goed verstaander heeft maar een half woord noodig" in den mond gaf. Een warm applaus was de dank voor deze demonstratie. In verband met deze tentoonstelling weru ook nog een lezing gehouden door dr. P. de Jong uit Middelburg. Spreker, die voor een microfoon sprak, waaraan gehoor-apparaten waren aange schakeld voor de slechthoorenden, behan delde het onderwerp „Gehoor en doofheid". Naar aanleiding van lichtbeelden van het oor, zoowel in- als uitwendig, behandelde spreker de verschillende onderdeelen van ons gehoororgaan en gaf bij elk der af- deelingen van dit orgaan de verschillende aandoeningen of ontstekingen, welke de oorzaak zijn van de mindere gehoorscherp- tc of de meerdere of mindere doofheid. De ze aandoeningen, ontstaan vaak door de mindere bewegelijkheid van de verschillen de gehoorbeentjes of door de meerdere of mindere verversching der lucht in de ruimte achter het trommelvlies door de verstop ping of minder goede werking van de vev- bindingsbuis van keel-, neus- en mondholte met het gehoororgaan. Ook wees spreker op de doofheid, die ontstaan kan na bof of roodvonk, welke bij jonge kinderen ge volg kan zijn van doofstomheid, waarvoor ook grooter gevaar is bij bloedverwant schap der ouders. Vooral om het groote ge vaar, dat een jong kind, dat doof wordt, tevens vaak met stomheid wordt geslagen, móet hierbij goed op de jeugd gelet wor den. Deze lezing, met duidelijke lichtbeel den, werd ook met applaus begroet. We gelooven wel, dat deze eerste avond van de tentoonstelling niet slecht geweest is, maar toch voegen we aan ons verslag een warm woord van opwekking toe, vooral j ook voor de kinderen, die hier nog wel een en ander kunnen leeren. Wij moeten nog een afzonderlijk woord richten tot de dooven en hardhoorenden, die niet in het bezit zijn van een gehoor apparaat. Dat zij zulk een onmisbaar instru ment ontberen is natuurlijk een gevolg van financieele bezwaren om zich een dergelijk instrument aan te schaffen. Wij geven deze personen den raad zich naar de tentoonstelling te begeven en daar de voorwaarden te vernemen, waarop zij in het bezit kunnen komen van een instru ment. De kosten zullen dan geen bezwaar meer kunnen opleveren, omdat het instru- nientenfonds van de vereeniging een bijslag geeft en weJ zoodanig dat slechts een klein bedrag moet worden bijbetaald. Men heeft dan de zekerheid een goed instrument in zijn bezit te hebben voor een uiterst lagen prijs. Laten nu alle dooven of hardhoorenden die geen instrument hebben, zich naar het Concertgebouw begeven, dan kunnen zij daar vernemen welke geringe kosten voor hen verbonden zijn aan de aanschaffing van de voor hen zoo buitengewoon waarde volle gehoorapparaten. De standplaatsen der brievenbussen. De brievenbussen staande op den Nieu- wendijk en in de Mosselmansgang zijn ver wijderd. De bus uit de Noordzeestraat is thans geplaatst tegen het'Beursgebouw op het Beursplein. In de Bonedijkstraat is een nieuwe bus geplaatst. De lichtingsuren op de urenborden wor den aangebracht volgens de 24-uur tijds aanwijzing. Alle bussen worden de volgende week geverfd, dit mede ter inlichting van het publiek, teneinde niet in ongewenschte aanraking te komen met een pas geverfde bus. In onze TijttinghaL Een Deensch politie-vaartuig heeft een bezoek gebracht aan de Amsterdamsche haven. Wij etaleeren daarvan twee foto's. De kolonel, chef-secretaris van het Leger des Heils hier te lande, zal zijn functie neerleggen om in Zuidf-Afrika een andere functie bij het Leger des Heils te aanvaar den. Wij hebben een foto van dezen offi cier ontvangen. Verder een prachtige opname van bloei ende voorjaarsplanten en een paar foto's van de installatie van den nieuwen burge meester van Roermond. Een reclametócht. Gisterenmiddag hebben een 15-tal ver schillende modellen van Fordauto's een reclametócht door de stad gemaakt. Op een der auto's hadden muzikanten plaats geno men, die door hun muziek de aandacht op den stoet vestigden. SOUBURG. Gevonden voorwerpen. Etui met schrijfbehoeften bij Fr. van Keulen, C 205. Ned. Herv. Kerk. Beroepen (toezegging) te Zierikzee ds. D. A. Hoekstra te Uitwier- da te Katwijk aan Zee ds. G. Grootjan? te Heerjansdam. Alg. Synodale commissie Ned. Herv. Kerk. In de derde zitting werden behandeld de aanvragen voor toelagen uit het Fonds ter voorziening in de geestelijke behoeften van gemeenten, waar eigen middelen ontbre ken. Om te kunnen voldoen aan de meest dringende nooden ^ali aan dit fonds een suppletie door de, Synode moeten gegeven worden uit de generale kas. Hetzelfde geldt voor het fonds tot verbetering der schraal ste predikantstraktementen, dat daarna aan de orde komt. Ook hier zijn de vrijwillige bijdragen over 1926 ongeveer 76 minder dan een vorig jaar. Gelukkig staat daarte genover de prachtige hulp door „aanpak ken". Immers werd van deze vereeniging weder 30.000 ontvangen. De uitkeerings- rekening bedraagt 80.280. Nog voldaan moet worden een bedrag van 53,754. Te ruggestort werd een bedrag van plm. 6500 inde generale kas. Wanneer van het fonds aanpakken weder in 1927 een zelfde bedrag komt zal er een bedrag van meer dan 40.000 beschikbaar zijn. De aanvragen zullen dus alleen kunnen voldaan, voorzoo ver zij voor toewijzing in aanmerking ko men, indien uit de generale kas gesuppleerd wordt Dit bedrag zal 13.758 moeten zijn. Vervolgens werd behandeld het hulppen sioenfonds voor emeritVgredïkanten. Voor gesteld wordt de uitkeering in 1927 te ver- hoogen met 10 zoodat deze nu 130 zal worden. De uitkeering geschiedt aan 44 piedikanten en 3 erven. In het geheel werd 5010 ontvangen aan contributies. Geref. Kerken. Beroepen te Delft ds. J. H Telkamp te Middelburg. De heer P. van Strien, cand. te Ter Neuzen, is voornemens Zondag 12 Juni a.s. intrede te doen bij de Geref. Kerk te Veere, na des morgens bevestigd, te zijn door ds. P. van Dijk te Serooskerke (W.) Rechtbank te Middelburg. Door den politierechter te Middelburg werden heden de navolgende zaken be handeld P. J. D. W., 34 jaar, metselaar te Schaer- beek (België), verdacht van diefstal van een fiets ten nadeele van L. Jansen te Hoek op 17 April 11. Vier maanden gevangenis straf. P. F. d. K., 35 jaar, arbeider te Ossem's- se, verdacht van diefstal van een flesch koekjes te Ossenisse op 6 Maart 11., ten na deele van P. Voet. Een week gevangenis straf. F. v. G., 20 jaar, boerenknecht te Hein- kenszand, verdacht van vernieling van een raamkozijn te Wolfaartsdijk 7 Febr. 11. 20 b. s. 20 d. h. A. B., 62 jaar, bakker te Hoedekenskerke, verdacht van beschadiging van een doorn haag te Hoedekenskerke op 10 Maart (1., ten nadeele van J. v. d. Made. 10 b. s. 10 d. h. I. F., 19 jaar, werkman te Sluis, verdacht yan mishandeling van J. Wage te Sluis op 27 Maart 11. 5 b. s. 5 d. h. E. M., 51 jaar, schoenmaker te Eede, verdacht van beleediging van C. Vermeule te Eede op 13 Februari 11. 10 b. s. 10 d. h. J. C. S.5 40 jaar, schoenmaker te Vlissin gen, verdacht van verzet tegen de politie te Middelburg op 19 Maart 11. 15 b.s. 15 d.h P. d. W„ 58 j'aar, te Ter Neuzen, ver dacht van beleediging van de politie te Ter Neuzen op 25 Maart 11. Een week gevan genisstraf. M. S., 32 jaar, werkman te Oostburg, verdacht van niet voldoen aan een bevel van de politie te Oostburg, 25 Maart II. 5 b. s. 5 d. h. M, D. v. H., hvr. P. O. N., 30 jaar, ver-

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1