IÈRE tereenips O gemeentebestuur """binnenland No. 1S1 65e Jaargang LTIJD LRL 'erkocht RG 5 SVlei DONDERDAG 12 MEI ingen voor de I et a.s. school-1 ifd der school ndrikstraat 2, es Maandags, I Vrijdags van kamer-overzicht" FEUILLETON DE GEHEIMZINNIGE MASKERS Stads= en Provincienieuws 1937 a- i het ECU erugkeeren. zoo op. It Circus CARL het Circus CARL echt allereersten derneming is en rs biedt. R ur. mENMAGAZUN MIDDELBURG. VLISSINGSCHE COURAINT ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal- ctiefcn 1 2.20 per drie maanden. Franco Hoor het geheele rijk 2.50. Week-abon- jemenlen 17 cent, alles bij voorultbeta- ''"ffzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels: 1.10, voor iedere ,ege) meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs bij vooruitbetaling van 15 regels 0.75, elke ,ege! meer 15 cent. Familieberichten van I6 regels f 1.70, Were regel meer 26 cent. ZOMERTIJD. Burgemeester en Wethouders van Vlis- I singen brengen ter openbare kennis, dat vanaf Zondag 15 Mei 1927 de wettelijke tijd met één uur wordt vervroegd. De overgang geschiedt in dezer voege, dat, wanneer de middelbare zonnetijd van Amsterdam twee uur aanwijst in den nacht va» 14 op 15 Mei 1927, het wordt geacht drie uur in den nacht te zijn. Mitsdien boeten alle klokken om 2 uur in den nacht van 14 op 15 Mei 1927 (of wanneer men zich op 14 Mei 1927 des avonds ter ruste begeeft) één uur vooruit gezet worden. Vlissingen, 12 Mei 1927. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris M. VAN DER BEKE CALLENFELS. L.S. Eerste Kamer. Vergadering van Woensdag. Allerlei. De Eerste Kamer heeft eenige wetsont werpen afgedaan en is toen tot 24 Mei naar huis gegaan. De steun aan de mobilisatie-slachtoffers bracht mevr. PothuisSmit nog eens in I actie. Zij achtte den steun te gering, maar j de Kamer keurde het ontwerp goed. De privaatrechtelijke belemmeringen vonden verzet bij den heer Verkouteren, die tegen deze vrijheidsbeperking was. Ech- ler kreeg hij geen steun. De schadeloosstelling aan de Naarder kweekers is aangehouden omdat gelijk de Minister mededeelde, de kweekers niet wil- afzien van hun aanspraken op nog meer. Zoolang zij dat niet doen, geeft de Kamer niets. In een uurtje was dit alles afgedaan Tweede Kanier. Curasao. Minister Koningsberger verdedigde in de I eerste plaats de dienstreizen van den gou verneur, die hij in 's lands belang acht Wat de doortastendheid van den gouverneur I betreft, erkende de Ministei dat hij in dit I opzicht wel meer wenschte. Overigens verkeert de Kolonie in de pe- node van een kind dat lang achterlijk is geweest en nu zijn schade moet inhalen. De gouverneur ïal in Nederland komen en f overleg plegen met de Regeering. Een I urgentie-program zal dan worden opge- i steid, dat met kracht zal worden uitge- j voerd. Voor de waterstaatswerken is reeds i «en goed en bekwaam ingenieur naar de West gezonden. Voor de salarissen der ambtenaren en de herziening der belastingen worden al ontwerpen gemaakt. Het onderwijs wordt steeds verbeterd. Over den woningnood en de huur-opdrij- ving zal de Minister raadplegen met den I gouverneur. De reorganisatie der politie is urgent, I viant de toestanden zijn onhoudbaar. Ge- Barlijk-weinig machtsmiddelen zou de Re- Ijeering hebben als er eens ongeregeldheden Kouder, voorvallen. De veiligheid van de t-Europeesche inwoners laat zeer veel te Ipnsch'en óver en het is een Nederlandsch Roman door GUSTAVE LE ROUGE. (Nadruk verhoden) 4) Verbaasd bekeek hij het vlijmscherpe en yehoekige lemmet van den hem gegeven "M, waarvan de naden begoten waren met een gele lijmachtige vloeistof dit was zeker het doodelijke vergif waarvan de Kyzantijnsche bisschop gesproken had. Het zilveren heft stelde voor een gesloten hand, jon ring jn de hand houdende, waarop onkele woorden stonden, bra tier probeerde te lezen, maar de let- dansten voor zijn oogen en slechts zeer veel moeite kon hij dit zeer duide- p bandschrift ontcijferen „Carlona assionéi, als aanbrengster door den Hoo- 5?n Raad ter dood veroordeeld, uit te voe- op 12 Februari." r~ Maar het is vandaag twaalf Februari, ."reeuwde hij vol schrik, en zij is het die rJ willen dat ik dood. Zij, de nobelste en noonste van alle vrouwen 1... Nooit zal zoon moord begaan liever wil ik hon- 7 maal zelf sterven, denrf i ?°°ide met geweld den vergiftig- 'oolk in een hoek van de kamer. I, ,e verdooving die zich tijdelijk van hem meester gemaakt, was plotseling ver- m n*n- Hij ademde eenige keeren diep, Hü S e hierdoor moed en rust te krijgen. bij van de koorts en den schrik. LpWat zal ik doen, zei hij, terwijl hij in Pi!!*? saIon heen en weer liep. otse.mg bleef hij staan, een gedachte belang dat daaraan een einde komt. Cura sao kan het personeel voor deze politie niet leveren en dus zoekt men naar andere middelen. Een gewapend politiecorps op militaire leest geschoeid zal nu de oplos sing moeten brengen. De plannen daarvoor zijn in de maak. Als leiders zullen dan moeten optreden politiemannen die in Holland zijn opgeleid, j De heer Joekes was daarover niet tevre- den. Hij vroeg bij motie uitstel van beslis sing totdat liet overleg tusschen den gou verneur en den Kolonialen Raad is afge- loopen. De Minister ontried die motie om dat als dit overleg mislukte, in Nederland een regeling zou worden gemaakt, waar voor het geld onmiddellijk beschikbaar moet zijn. Daarop trok hij zijn motie weer in, maar stelde voor der. betrokken post niet goed te keuren. Dit voorstel werd daarop verworpen met 3& tegen 19 stem men. De bé^rooting werd goedgekeurd. De Kamer ging uiteen tot 31 Mei. ■x- -x- De heer L. de Visser heeft twee interpel laties aangevraagd 1over het gebeurde met de Chineezen te Samarinda en 2. over het antwoord der Regeering op de vragen van den heer Albarda inzake den inval in het Russische bankgebouw te Peking. Bevordering van de Nederlandsche industrie. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw heeft in een schrijven, gericht aan de gemeenten, welke met steun van het rijk werk verschaffen, er krachtig op aangedrongen de Nederlandsche industrie te bevorderen. De classificatie der gemeenten. De centrale commissie van georganiseerd overleg in ambtenaarszaken heeft in hare jongste vergadering de haar door de regee ring tot advies toegezonden voorstellen tot het aanbrengen van eenige wijzigingen in de classificatie van gemeenten, besloten in handen te stellen van. een sub-commissie. In een vermoedelijk op Woensdag 8 Juni a.s. te houden eerstvolgende vergadering zal dan hoogstwaarschijnlijk het adres der centrale commissie kunnen worden vastge steld. Nederlandsche spoorwegen. Met ingang van heden zullen reizigers, die onderweg in een hoogere klasse wille*/ overgaan of verder willen reizen dan het station van bestemming van hun plaats- kaart, wederom aan den conducteur kunnen bijbetalen men moet echter, vóór dat men in de hoogere klasse stapt of vóór dat men doorreist, den conducteur waarschuwen, anders is men strafbaar. Artikel 188. Naai aanleiding van het verzoek van het raadslid Wijnkoop, om den burgemeester te Amsterdam eenige vragen te mogen stellen betreffende de film „Moeder", merk te de voorzitter op, dat de burgemeester niet interpellabel is krachtens art. 188 dei- Gemeentewet. De raad besloot met 19 tegen 13 stem men de interpellatie niet toe te staan. Vóór stemden met de communisten de sociaal-democraten (behalve hun wethou ders) en de vrijzinnig-democraten. De Witte Stad. Wij hebben een stuk uit „de Telegraaf' overgenomen betreffende onregelmatighe den, welke bij de N.V. Algemeene Bouw en Exploitatie-maatschappij „de Witte Stad" zouden zijn voorgekomen. Genoemde vennootschap heeft zich met het volgend schrijven tot de redactie van „de Telegraaf" gericht Naar aanleiding van het artikel, voorko mende in „de Tel." van Zondag 8 Mei jl. en „de Courant" van hedenmorgen met opschrift „onregelmatigheden bij „de Wit te Stad" dat blijkbaar u is in de pen ge geven door een door ons wegens dringen de redenen ontslagen bediende, brengen wij het volgende te uwer kennis. De blijkens het artikel geuitte beschuldi- kwam in hem op. Heelemaal weer meester van zich zelf geworden, raapte hij den dolk weer op, en met veel voorzichtigheid liet hij die in den zak van zijn vest glijden. Zijn besluit was genomen, hij zou niet wachten tot de bandieten hem signora Carlona zouden overleveren hij zou haar waarschuwen, haar in de balzaal zoeken, haar verdedigen. Hij wilde uit het salon gaan, maar tot zijn grooten schrik bemerkte hij dat de deur van binnen en van buiten was afge sloten. Hadden de bezitters van den ge- heimzinnigen stok soms gevreesd dat hij op het laatste oogenblik zou wegvluchten Hij dacht het niet. Degene, voor wie ze hem aanzagen, zijn aanvaller van den Champs Elysées, had zeker niet zulke ge dachten. En hij bedacht zich, dat de deur alleen gegrendeld was geworden om te verhinderen dat andere dansende paartjes in het salonnetje zouden komen rusten, terwijl het hier de plaats van een bloedig schouwspel moest worden. Hij moest wachten en in zulk een situatie was het een foltering. Het leek hem wel of hij al een uur on machtig achter slot was in werkelijkheid was liet maar tien minuten dat de Byzan- tijnsche bisschop en zijn collega's het ver trek hadden verlaten. Langzamerhand verl**r jgj al zijn ge duld... toen knarste de tftgM in het slot, de deur ging open en een vrouw, gekleed in een schitterend costuum, werd er ruw* ingegooid en kwam, terwiji zij een zachten gil gaf, in het midden van de kamer te vallen. Dit tafereel was met verbazende snelheid afgespeeld. Gratier had amper den tijd ge- gingen -zijn van a tot z onjuist. Zij zijn bovendien niet nieuw en herhaaldelijk on derzocht. Waar wij overtuigd zijn, dat u niet uwe medewerking wilt verleenen tot het ver spreiden van onware berichten, gelanceerd om aan een persoonlijk gevoel van wraak neming te voldoen, noodigen wij u drin gend uit, op de wijze welke wij nader kun nen vaststellen, een onderzoek naar de be doelde feiten in te stellen en het resultaat daarvan op dezelfde wijze te publiceeren, gelijk dit niet de beschuldigingen is ge schied. Bij het onderzoek zullen wij u alle rede lijkerwijze te verlangen medewerking ver leenen. Gaarne vernemen wij spoedig of u bereid zijn aan deze uitnoodiging gevolg te geven. Dinsdagmorgen ontving de N.V. van voornoemde redactie de schriftelijke me- dedeeling, dat zij met feiten dienden te be wijzen, dat het bericht onjuist is, aan welke uitnoodiging zij gaarne zal voldoen. Zij hoopt t.z.t. na; bespreking met „de Telegraaf', op deze aangelegenheid terug te komen. Winkelsluiting' te Rotterdam. Burg. en Weth. van Rotterdam stellen den gemeenteraad vópr te besluiten le. dat op Zondag alie winkels zullen zijn gesloten behalve enkele nader op te nemen winkels dat op de eerste vijf werkdagen der week het sluitingsuur der winkels, behoudens de nader te bepalen uitzonderingen, zal zijn 8 uur nm. dat op Zaterdag het sluitingsuur zal zijn 10 uur nm. 2e. dat naast den verkooper ook de koo- per bij overtreding c^er verordening op de winkelsluiting strafbaar zal zijn. VLISSINGEN, 12 MEI. De zomertijd. De zomertijd wordt ingevoerd in den nacht van Zaterdag 14 op Zondag 15 Mei. Voor men zich Zaterdag dus ter ruste be geeft dient de klok één uur vooruit te wor den gezet. De zomertijd duurt tot en niet Zaterdag 1 October. Bunkerstation. Naar wij vernemen heeft hier vannacht het Duiitsche stoomschip „Stubbenhuk" uit Hamburg gebunkerd, het schip was binnen de 6 uur af-gebunkerd. Er worden dezer dagen nog vier sche pen verwacht, o.a. het stoomschip „Brit- sum" van de Oostzee-maatschappij, dat be halve het innemen van kolen, waarschijnlijk ook te Vlissingen voor de geheele reis zal v/orden uitgerust. Tentoonstelling der Ver. tot bevordering der belangen van Slechthoorenden. Deze tentoonstelling werd hedenmiddag 3 uur, in tegenwoordigheid van verschillen de genoodigden, door den burgemeester of ficieel geopend. In ons volgend nummer zullen wij hieroo nader terugkomen. Wij kunnen nu reeds melden dat het co mité alle eer van zijn werk heeft en dat de zaal er zeer smaakvol uitziet. Er is gezorgd voor verschillende attracties, 2oodat mag verwacht worden, dat de tentoonstelling een druk bezoek zal ten deel vallen. Het zou door het comité op zeer hoogen prijs worden gesteld, als er groote be langstelling voor deze tentoonstelling be stond, waarin het comité een welverdiende belooning zou mogen zien vOQr de vele moeiten en zorgen, welke het zich heeft getroost, om .deze werkelijk interessante expositie goed te doen slagen. Een adreslijst van Vlissingen. De Vereeniging tot bevordering van he: Vreemdelingen verkeer alhier, heeft een adreslijst van Vlissingen uitgegeven. Deze adreslijst bevat ook een kaart van Vlissingen en daarbij treffen wij een op wekking aan om lid te worden van. de Ver had door de spleet van de deur den rooden hoed van den beul en de veeren diadeem van den Indiaanschen vorst te zien. Hij hoorde dat opnieuw de deur gesloten werd. Dit stelde hem toch niet gerust voor alles ging hij de twee grendels afsluiten) maar zich omkeerende uitte hij een doffen kreet. De vrouw, die ze binnen gegooid had den, was zoo hevig komen te vallen, dat zij daar onbewegelijk, misschien wel dood op het kleed lag, terwijl een dun straaltje bloed uit haar slaap vloeide. Carlona Passionnéi was als zeemeermin verkleed. Het was een costuum van buiten gewonen rijkdom en ongekende schoon heid. De danseres was van het hoofd tot de voeten gekleed in een met roze zijde geborduurde maillot, twee robijnen waren op de borst vastgehecht, en haar gelaat was bedekt door een masker van perle d'amour. Op het hoofd had zij een diadeem van smaragd, wat in' haar golvend, lang, blond haar den schijn gaf van groen zee wier. Een lichte guirlande, gelijk aan den diadeem, lag om haar heupen, zonder de schoonheid van haar lijnen te bedekken aan haar voeten had zij een vreemd soort schoeisel van bloedkoraal met gouden schubben, die tot aan de enkels reikten. Al deze edelsteenen en paarlen gaven aan dezen levenden afgod een stralend licht 'n zilveren gloed van oneindige zachtheid. Bevend van angst boog Gratier zich over Carlona en met veel voorzichtigheid maakte hij de banden van het masker los. Het gelaat van de danseres was doods bleek, maar hoewel zij daar in zwijm lag, had zij een uitdrukking van angst en ont zetting. De advocaat was in een doodelijken eeniging tot bevordering van het Vreemde lingenverkeer. Wij ondersteunen deze op wekking zeer /gaarne, omdat wij vast over tuigd zijn, dat als er één vereeniging recht heeft op steun, het juist de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer is. Een druk vreemdelingenbezoek werpt groote voor- deelen af. Dit zal toch wel niemand ont kennen en naast de directe voordeelen voor tal van ingezetenen, staan de indirecte voor zeer veel andere ingezetenen. Stelt aansluiting niet langer uit. De nieu we adreslijst zal zeker veel kunnen bijdra gen tot bevordering van het vreemdelingen- bezoek, want men vindt er tal van bijzon derheden in, welke den toerist van nut kunnen zijn. Een volledige lijst van straten met een verwijzing naar den plattegrond is zeer practisch. Daarnaast bevat de gids een* weekpro- gramma van tochtjes welke van Vlissingen uit gemaakt kunnen worden, zoowel per touring-car, als per trein, tram of boot een lijst van bezienswaardigheden, hotels en pensions, enz. Verder mededeelingen over de badplaats, de consulaten, de openstelling van het post en telegraafkantoor, terwijl vele nering doenden door advertenties de aandacht op hun zaken hebben gevestigd. Vereeniging voor Beroepskeuze. In de ten stadhuize gehouden bestuurs vergadering van de Vereeniging voor Be roepskeuze alhier werd tot tweede voor zitter gekozen de heer J. de Meij. (Tot le voorzitter vverd door de algemeene ver gadering reeds gekozen-, de heer J. Butler). Het dageliiksch bestuur werd .verder samen gesteld uit de volgende heeren A. Schout, le secretarisJ. Vader, 2e secretaris en bibliothecaris J. Marijs, penningmeester. In de commissie voor ambachts- en in- dustrieele beroepen werden gekozen de heeren P. C Machgeels, J. van der Pe»jl. H. C. V. Sorel en D. L. van Noppen. In de commissie voor onderwijs- en we tenschappelijke beroepen werden gekozen de heeren dr. A. P. Smitt, J. Butler, J. Brander en J. Waverijn. In de commissie voor administratieve beroepen de heeren de Meij, J. Marijs, Ph. J. Woltering en A. Leenhouts Verder werd o.a. nog besloten een finan- cieele bijdrage tc verleenen aan de Veree niging voor Beroepskeuze te MiddeLburg, voor eer. aldaar binnenkort door prof. Brugmans uit Groningen te houden lezing over „Psycho-techniek",, waarbij dan de leden der VJissingsche vereeniging in de gelegenheid zullen worden gesteld deze lezing bij te wonen. Het voornemen bestaat het practische werk van de vereeniging begin September te doen aanvangen. Christ Metaalbewerkersbomd. De afdeeling Vlissingen van den Christ. Metaalbewerkersbönd in Nederland her dacht Dinsdagavond op eenigszins feeste lijke wijze haar 26-jarig bestaan onder voorzitterschap van den heer H. C. V. So re!. Het woord werd gevoerd door den heer G. Hordijk, hoofdbestuurder te Rotter dam, die sprak over „Opbouwen" en door den heer H. Wetselaar, hoofdbestuurder te Dordrecht, die tot onderwerp had „Vol harden". Deze wees o.a. op de plannen der werkgevers om te trachten Vlissingen van angst. Hulp zoeken was hem onmogelijk, hij" moest er niet aan denken, en wat te doen, wanneer de anderen terug mochten komen om te zien of hun slachtoffer dood was als zij de deur intrapten wat betrek kelijk gemakkelijk was in de groote drukte van zoo'n feest, voor dat zij bijkwam Hij kon toch niet aannemen, dat zij door dit ongeluk gedood was, nu hij haar misschien van een wissen dood had kunnen redden. Hij tilde heel voorzichtig het lichaam op en legde haar op den divan, en zoo goed als het ging verzorgde hij met zijji zakdoek de wond aan haar slaap. Heel zachtjes had hij haar hart hooren kloppen. Zij leefde, hij herademde en ondervond een groote vreug de hij zuchtte als verlost van een vreese- lijken angst. Toch was er niets hier van hetgeen "hij noodig had niet eens een beetje frisch water. Eindelijk ontdekte hij aan de smaragden ceintuur een fijn gouden kettinkje, waar aan een klein flaconnetje met Engelsch zout hing. Hij maakte het open, en hield het haar onder den neus door den invloed van den sterken reuk kwam ze weer bij, haar wangen begonnen te kleuren. Zij komt bij, dacht Gratier, maar zij moet geen angst hebben, en mij onmiddel lijk herkennen. En op het oogenblik dat zij de oogen opsloeg trok hij "zijn masker van het ge zicht. Haar blik viel op Gratier die voor haar geknield lag, haar hand vast hield en haar toelachte. Met een angstige beweging trok zij haat- hand terug en nam onwillekeurig een hou ding aan om zich te verdedigen zij keek hem angstig aan met twee groote blauwe oogen. In haar verwarring herkende zij de 2e naar de 3e gemeenteklasse over te brengen, waartegen de organisaties zich ten krachtigste zullen verzetten. Ook besprak spreker de moeilijkheden welke zullen ontstaan, wanneer de directie der Kon. Maatsch. „de Schelde" niet wil luisteren naar de gerechtvaardigde grieven der klinkers. De Christ, zangvereeniging „Hosanna" verleende haar medewerking door het zin gen van een achttal liederen. Luxor-Theater. In de komende week wordt in dit the ate r een zeer belangwekkende film vertoond, getiteld „De geheimen van het zwarte werelddeel". Deze film is geen zoogenaam de „expeditie-film", doch een verzameling van cinematografische documenten, die slechts konden worden verkregen door een langdurig verblijf in deze voor blanken zoo gevaarlijke streken van Midden-Afrika en door een volmaakte bekendheid met de be woners. Ondermeer bevat deze film een volledige en nog nooit geziene documen tatie over de Dai, een volksstam de secte der Hyondos de vrouwen der Saras Djimgé met de meest ongelooflijke gelaats misvorming het tatoeëeren erfelijke ont kleuring volksspelen de jacht der inboor lingen op buffels en nijlpaarden kleeding en kapsel der inboorlingen en teekenen van moderne beschaving. Wij hebben ver schillende afbeeldingen uit deze rolprent gezien en zijn van meening, dat een derge lijk overtuigingsstuk van de primitieve werkelijkheid door scholieren der hoogere klassen aanschouwd mag worden, Aan de gevolgen overleden. In het St. Joseph-ziekenhuis is gisteren overleden de 49-jarige stoker van de gasfa- brieik die de vorige week Donderdag door het verwijderen van een pal een stortbak tegen het lijf kreeg, tengevolge waarvan hij ernstige inwendige kneuzingen bekwam. Examens. Voor het examen als machinist, diploma B, zijn. geslaagd de heeren T. Dorst en F Loekemeijer, leerlingen van de De Ruyter- school. Bij Kon, besluit is benoemd tot plaatsver vangend lid van de Rijkscommissie voor keuring van trekpaarden G. de Wilde re St. Maartensdijk. Nederlandsche Spoorwegen. De Iocaalspoor op Zuid-Beveland zal op Donderdag 19 Mei voor het publiek wor den geopend en wel over de volgende lijnen WemcldingeGoes GoesWol- phaartsdijkschc- Veer en Goes-^-Borseleni HoedekenskerkeGoes. De officieele opening, waarbij verschil lende genoodigden zullen tegenwoordig zijn, is bepaald op Woensdag 18 Mei. Autobus-vergunningen. Ged. Staten hebben de volgende autobus- vergunningen' verleend aan L. M. Blom te Haamstede een dage lijkschen autobusdienst van BurghHaam stede over Renesse, Noordwelle en Seroos- kerke (Sch.) naar Zierikzee, en omgekeerd aan C. W. van Oeveren te Kerkwerve een dagelijkschen auiobusdienst van Zierikzee over Kerkwerve, Duiveiidijke, Eikerzee en Ellemeet naar Oudendijk, en omgekeerd aan L. Claessens te Lamswaarde (ge^- meente Hontenisse) een autobusdienst van Lamswaarde over Kruispolderhaven, Lams waarde en Hoefjesdijk naar Hulst, en om gekeerd (uitsluitend op Maandag) aan A. Poppe te Graauw-en-Langendani een dagelijkschen autobusdienst van Graauw over Zandberg en 't Jagertje naar Hulst, en omgekeerd hem niet. O ja, zei ze eindelijk, de advocaat, het proces, en onmiddellijk vroeg ze hem wat doet u hier Ik verpleeg u, zei hij. U bent gevallen, u heeft zich bezeerd. O, ja Plotseling, na een oogenblik van stilte kwam alles haar weer voor den geestzij gaf-een hartverscheurende» gil. Maar weet u dan niet dat zij mij ver moorden willen. Een stem heeft mij mijn doodvonnis toegefluisterd... Ik danste; wanneer ik dans vergeet ik alles, hoor ik iiiets, zie ik niets. Dan ben ik heelemaal in extase. Toen vormde zich een groep mas kers om mij heen, men klapte, men wilde mij in triomf wegdragen, en men drong verschrikkelijk tegen elkaar op. Vrouwen vielen, toen voelde ik mij gegrepen en wist niets meer. Het kwam me voor dat ik dood was, maar nu herleef ik weer. Vlug, mompelde Gratier bevend, wij moeten een middel vinden om hier uit te komen. Degenen die u willen dooden, zul len komen en wij zijn hier opgesloten. Kent u ze? Neen, maar zij hebben mij voor één van de hunnen aangezien en mij opgedra gen u dood te steken.Hier is de dolk dien ze mij gaven. Carlona bekeek het wapen en rilde. Met veel moeite stond zij op en zei Kom, laten wij vluchten, later zult u mij de rest wel vertellen niaar u zult mij den arm moeten geven, ik voel me zoo zwak, dat ik bijna geen kracht heb om te loopen. Dit alles heeft me zeer aange grepen. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1