Wretvan Prinses Juliana BON PORTRET VAN PRINSES JULIANAl WOENSDAG 4 MEI JL-jr-Pi AMANDELTJES sr>ui)Diivr,a ^NO. 104' 65e Jaargang ■1927— WHiTE STAR ie Sisoarciirt BERICHT. GEMEENTEBESTUUR FEUILLETON HET SPOOK VAN ELDORADO BINNENLAND Gemeenteraad. Quick Quaker Auto's en Fietsen 4 7.o8 5 7.59 6 8.01 7 8.03 8 8.04 9 8.06 te Vlissingen i.K. v.m. 2.56 3.43 4.34 5.23 6.24 7.37 n.m. 3.19 4.06 4.53 5.43 6.47 8.05 END A nakelijkheden, Openbare Vergaderingen enz. Dagelijks bioscoop-voor. wonds 8 uur, Woens ig- en Zondagmidda; Algemeene ledenvei sclub Vlissingen", chap"; 8 uur, - Algemeene vergaderin Vermeesch, 8 uur. Concert Orkest-vereen jen", Grand Hotel Britan Concert Mandolin» „Apollo", „de Otic 8 uur. Generale repetitie Ge rvereeniging, Concertge ;«ng, Concert Gemengd Concertgebouw, }DELBURG. li. Generale repetiti rond, Concert- en Ge uur. - Beethoven-avond, Con oorzaal, 7.45 uur. snelste oceaan- arten wekelijks. :s op boerderijen dooi erzekerd werk voor enoodigde reiskosten t Hoofdkantoor vooi TRANSPORT MY, ROTTERDAM. LISSINGEN. Haar oa Verhaar, Koop od VtrW» iledinjjen co DI©rst»ao*fiiM,M vooruitbetaling» vaal-5^ elke regel meer 15 JOP2e hands Damesli Jongens f 10.—, Hee f 15.—. Klapwagens ïa tofzuiger te huur. A. KLIP, Walstraat *IET DAGMEISJE gevraagd. Bureau „Vliss. Courai half Mei een 'WEEDE MEISJE Aanmelden na i Coosje Buskenstraat celsior Motorrijwiel r.9 P.K., met lampen' te koop, wegens p« Prijs billijk. Bureau „Vliss- C°"* uur aan de Batlhuissti )VENHU1S. Direct tea, Brieven letters K. „Vliss. Courant". »en - Middelb.-Rj1'®' tschengelegen F"s OER VAtTpASMffl01 IOEDEREN EN VE& v.MIdd rr.m.uin ig Err" tij|«bra. VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIjS: Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 1 2.20 per drie maanden. Franco door"het geheele rijk 2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbeta ling, Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE PRIJS Van 1—4 regels 1.10, voor iedere ,egel meer 26 cent; bij abonnement spe- tiale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs bij vooruitbetaling van 1—5 regels 0.75, elke regel meer 15 cent. Familieberichten van 16 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. De bekende kunstenaar Willem Maris Jzn. heeft een buitengewoon schoon portret in aquarel van Prinses Juliana geschilderd. Het is een buste-portret. Tegen een rijk genuanceerden achtergrond komt het frissche jonge meisje, eenvoudig ge kleed, een paarlencollier om den hals, le vendig, niet een vriendelijken blik, aller innemendst uit. In verband met den 18den verjaardag van H. K. H. stellen wij onzen abonné's in de gelegenheid een in de innige kleuren weelde welgeslaagde reproductie van dit kunstwerk te bekomen tegen betaling van slechts VIJFTIG CENT PER STUK. Het formaat van deze kunstplaat is 50 X 65 c.M. Van lieden af wordt aan onze bu- jeaux, Walstraat 5860, van 8 uur v.m. af en voor zoover de beperkte voorraad strekt, daartoe gelegenheid geschonken. Men verzekert zich een artistiek .waarde vol bezit, een mooi portret van onze Prin- sesse, dat elke Nederlandsche huiskamer tot sieraad zal strekken. In onze Tijdinghal hebben wij een exem plaar geëtaleerd. «■iiiwiiiniiiwiiHiiiHiiiBiiiniiiiniuHiiiwitiHii» Tegen afgifte van dezen bon I heeft houder recht op een 1 (Aquarel van W. MARIS Jzn.) i a f 0.50 per stuk. IIIIMIIHIIIII iiiiihiiihiiihiiiwiiihiiihiihim RAADSCOMMISSIES Burgemeester en Wethouders van Vlis singen brengen ter openbare kennis dat door den Raad dezer gemeente in zijn vergadering van 29 April 1927 zijn be noemd in de Commissie voor de Strafverorde ningen! tot leden de heeren G. Fros en H C. Wesseling in de Commissie voor de Financiën tot lid de heer P. J. Haaze, in de Commissie voor tie Badexploitatie tot lid de lieer L J. Pol derman. Vlissingen, 4 Mei 1927. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP Mysterie-Roman door GUSTAVE LE ROUGE. (Nadruk verboden) Ton kon Pierre, die alle aandacht op ^ng had gevestigd, zich pas rekenschap geven van de ontzaggelijk gröote beheer sing van Slang. In enkele oogenblikken H zijn gelaat, dat verwrongen was van y en< haat, zijn zachte en vreedzame uit- .«nuong -hernomen, maar ondanks het feit. y hij zich zelf zoo meester was, kon hij y nalaten Pierre een blik van innige haat r te wenpen. Pierre voelde zich als van ol&sem getroffen, en begreep dat hij haaldee" dooc,sviiand °P den hals had ge- - Ik heb, zei Slang, altijd een groote Wh L,d,e'd VÖOr Miss Mary gehad, en "sch haar het grootste geluk toe. Goodwin was weer geheel in zijn sucfle humeur. wT- ^u' ^acht hij, het loopt nog al mee geen kwade kerel, jtefy dacht van haar kant ei,7 'k hoop dat we voor goed van dr. nJ* vei'lost zullen zijn. e resf- van Han o'imr Mei 'dag 5 6 9 6 10 -/..-«nUSn te en n» «»»^nciu nemen uieer hij nauu isa B.V. T'^'Tvoe! toste*00" t0ez'e" hoe de j°ngeU,i e,kaar verdprest van den avond verliep zonder wpPn e ge6eurtenissen. De dokter was weer n,oinent vroolijk zooals gewoonlijk. Op het 11 van afscheid nemen bleef hij kalm "leuin1- komend bevond hij zich alleen <l'ngeriieur> zii hepen stil een poosje M" i 'inheer Marceaux, zei plotseling Slang, Commissarissen der Koningin op Het Loo. De Commissarissen van de Koningin in de verschillende provincies, die geen uitnoo- diging ontvingen tot het door H. M. de Ko ningin te s-Gravenhage reeds gegeven of te Amsterdam bij het a.s. jaarlijksche Konink lijke bezoek nog te geven diner, zullen wor den uitgenoodigd, om op Donderdag 12 dezer deel te nemen aan een gastmaal, dat H. M. hun en hun echtgenooten ten Konink lijke paleize ,,Het Loo" zal aanbieden. De uitnoodigingen worden derhalve gericht tot de Commissarissen der Koningin in Noord- Brabant, Gelderland, Zeeland, Utrecht, Friesland, Overijsel, Groningen, Drente en Limburg. Wijziging dienstplichtwet. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot wijziging der dienstplcht- wet, strekkende o.m. tot vermindering van de verkorting van den diensttijd voor voor- geoefenden met 1 maand. Voor hen, die reeds voojr hun inlijving als dienstplichtige het examen voor reserve sergeant met goed gevolg hebben afgelegd en in den rang wan sergeant of sergeant- titulair zijn aangesteld, kan als zij voor dc onderofficiersopleiding worden aangewe zen de eerste oefeningstijd van 12 maan den zonder bezwaar tot de helft worden teruggebracht- Bovendien zullen, daar het in de bedoe ling ligt de loting aan de keuring te doen voorafgaan, wellicht ook de houders van een zeker aantal der hoogste nummers buiten keuringsplicht kunnen blijven. Op deze wijze zal het getal bij de keuringsra den te onderzoeken personen een belang rijke verlaging kunnen ondergaan. Verder wordt voorgesteld de beslissing op de aan vragen om vrijstelling wegens broeder- dienst te leggen in handen van den Com missaris der Koningin en den termijn, lig gende tusschen voorloopige vrijstelling en vrijstelling voorgoed van vier jaren terug te brengen op één jaar. Hoeveel kiezers vervolgd werden. In een brief aan de Kamer deelt de mi nister van binnenlandsche zaken mede, dat bij de in 1925 gehouden verkiezingen voor de Tweede Kamer in totaal 284.820 perso nen hun stemplicht niet zijn nagekomen. Daarvan hebben 171.223 van den burge meester een uitnoodiging ontvangen om zich deswege te verantwoorden, van wie 141.142 een geldige reden voor hun verzuim koftden opgeven. Van de 25.545 personen, die voor den kantonrechter zijn opgeroepen, werden 16.681 veroordeeld, terwijl 1533 werden vrijgesproken of niet verder werden ver volgd 1135 kiezers konden voor den kan tonrechter een geldige reden van verhinde ring opgeven. Ten slotte voorkwamen 6114 kiezers een strafvervolging door vrijwillige betaling van een door den ambtenaar van het O. M. bepaalde geldsom. De kosten van vervolging bedroegen voor de gemeenten globaal pl.m. ƒ75.000, voor het departement van binnenlandsche zaken ƒ82.000 en voor het departement van justitie -200.000. Algemeene Ned. Metaalbewerkersbond. Blijkens het verslag over 1926 telde de Alg. Ned. Metaalbewerkersbond op 1 Janu ari 1.1. 25.752 leden, tegen 23.795 einde De cember 1925. Het totaal bezit van den bond bedroeg op 1 Januari ƒ925.829 en wel: weerstandskas 770.534, bondskas 100.796, overlijdenskas 54999 en reserve 49.000. Verder wees het tuberculose-fonds een bezit aan van 23.938. Het bezit van den werkloozenkas steeg in 1926 met 173,612 en bedroeg op 1 Januari 263.636. Hollandsch tehuis voor zeelieden te Londen. Vanwege den Chr. Ned. Zeemansbond te Londen is een tehuis voor zeelieden ge opend in het Scandinavian Temperance Home West India Docks E 14. De heer Mart. Brinksma, zendeling van genoemden bond, die reeds geregeld de Hollandsche schepen en de Engelsche hos- u was- zeker verwonderd, .1200 niet belee- digd over mijn houding toen ik binnen kwam. Ik heb er geen acht op geslagen, ant woordde Pierre koel. J$, zei Slang, ik ben er van overtuigd, dat ik een dwaas figuur sloeg. Op dat oogenblik ondervond- ïk de grootste en bit terste teleurstelling, dat beken ik u open hartig. Ik beminde in stilte al langen tijd Miss Mary en ik dacht dat haar huwelijk niet voor over twee jaar plaats mocht heb ben toen vernam ik dat mijn mooiste droom ten einde was en kon ik niet verber gen wat mij innerlijk zoo ontroerde. Ik bied u dan ook mijn excuus aan als ik u ook maar in het minst beleedigd heb. U behoeft mij in het geheel geen ex cuus te maken. In uw plaats was ik zeker niet zoo vriendelijk en onderworpen ge weest. Laten wij elkaar de hand drukken, ik hoop van harte dat wij de beste vrienden zullen blijven. Slang ;had met zoo'n eerlijken en war men toon gesproken, dat Pierre geloof aan zijn woorden schonk, en ze gingen uit elkaar als de beste vrienden. De jonge man was bovendien in een van die stemmingen waarin men alles op zijn mooist ziet. Hij had bijna medelijden met zijn mededinger, over wien hij getrom- pheerd had. Hij kwam in dezen toestand thuis en ging naar bed.aMMpikkiger dan een veldheer die een sDjyHBprfrfen had en op al zijn tropheën rusteivSwü. Zelfs slapen de glimlachte hij nog, alsof Miss Mary in een droom voor hem stond. Intusscheni zorgde de dokter er'voor dat het nieuws van de verloving van Mary met den directeur van de gasfabriek den vol- pitalen bezoekt waar Hollanders worden verpleegd, is belast met de leiding van dit tehuis. Het ligt in de bedoeling Zondags nam. van 4 tot 5 uur een Hollancfschen kerkdienst te houden, waar Hollandsche zeelieden en ook andere .belangstellenden van harte wel kom zijn. Zitting van Dinsdag 3 Mei, des middags 2 uur. (Vervolg en slot.) Voortgezet werd de behandeling van het voorstel betreffende de regelingen met de Kon. Maatsch. „de Schelde". De heer Van Oorschot zeide, dat het goed is geweest den heer Wesseling te vragen in deze vergadering tegenwoordig te zijn. Hij is dankbaar dat de heer Wesseling hier •heeft gesproken op een wijze die voor ieder Nederlander goed verstaanbaar is. De zaken zijn door den heer Wesseling beter uiteen gezet dan door Burg. en Weth. Het komt hem voor, dat er een addertje onder het gras schuilt, anders zou er geen bezwaar bestaan tegen de overneming van het amendement dat bedrijven moeten wor den genomen, die redelijkerwijze met el kaar kunnen vergeleken worden. In de toekomst kan verschil van meening over de uitlegging van het contract ont staan en dit kan tot groote moeilijkheden aanleiding geven. Hij wil alle faciliteiten aan de industrie geven, mits dit tot geen onrechtvaardigheid aanleiding zal geven. Men zal zich altijd kunnen beroepen op een gelijksoortig be drijf. Het komt daarom aan op de practi- sche beteekenis van de belasting-clausule. Hij staat nog op het standpunt, dat het hem niet duidelijk is wat de zuivere bedoe ling van het contract is. Hij gelooft niet dat „de Schelde" de gemeente Vlissingen zaj verlaten voor het verschil van enkele luttele duizenden guldens belasting. Wanneer de zakelijke belasting wordt afgeschaft voor „de Schelde" moet dit voor iedereen gebeuren. Wij moeten vooral -voor komen dat wij onbillijk zullen zijn. Hij is gaarne bereid de incftistrie zooveel mogelijk te helpen. Doch om zich vopr 60 jaar te verbinden, dit acht hij onverantwoordelijk Als dit voorstel wordt verworpen dan moeten Burg. en Weth. morgen naar Den Haag gaan, om te trachten alsnog nieuwe eni be tere bepalingen te krijgen. Hij kan dus met besluiten zijn stem aan het contract te geven. De heer Van Haf zeide dat de besprekin gen het stempel dragen van de weinige in lichtingen .die wij gekregen hebben. Het zou beter geweest zijn dat Burg. en Weth. de leden eerst in comité-generaal hadden bijeengeroepen. Dan hadden Burg. en Weth. het gevoelen van den raad vernomen en dit in Den Haag kenbaar kunnen maken. Van de zijde van Burg. en Weth. wordt nu niets als onaannemelijk gehoord. Hij zou gaarne vernemen welke factoren er zijn die het tegendeel aanwijzen dat „de Schel de" zich niet van hier zal verplaatsen. Uit het interview haalt hij aaw dat „de Schelde" het vestigen van concurreerende bedrijven niet belet. Practisch is dit even wel onmogelijk omdat „dé Schelde" over alle terreinen beschikt. Wat de belastingkwestie betreft was hij van gevoelen dat het practisch hierop neer komt dat wij van „de Schelde" niet meer belasting kunnen krijgen dan 38.000. Hij was het niet eens met den heer Wes seling dat Vlissingen zoo ongunstig ligt voor het bedrijf der „Schelde", want deze ongunstige uitkomsten blijken niet in de 50 jaren van haar bestaan. Op deze ongunsti- VLUGKOKEND HAVERMOUT voovdeelig in het gebruik. genden dag in heel de stad Eldorado be kend was. Van alle kanten stroomden de felicitaties, meer of minder gemeend. Zoo ook ontving Mary een zeer vriendelijk schrijven van den eleganten en volmaakten Junius Ram- pall. Gideon Spardock was een der eersten die hem geluk wenschte en tevens een fa belachtig huwelijksgeschenk beloofde, zoo als alleen een miliardair dat kan doen. De jonge ingenieur had het werkelijk zeer druk de plichten van zijn ambt, de voorbereidselen voor zijn huwelijk, de be zoeken. aan zijn bruidje enz., enz. Dit alles maakte dat hij niet zooveel meer aan de onderzoekingen van de beruchte straat dacht, alhoewel hij nog niet den moed op gegeven had voor laterer was wel veel katns op, dat eenmaal getrouwd zijnde, de lust hem daartoe zou ontbreken. Maar het noodlot wilde dat de geheim zinnige moorden in de Rue du Général Grant weer in zijn gedachte kwamen. Voor een administratieve formaliteit moest Pierre de sterfacte van den vorigen ingenieur nakijken. Hij ging naar liet stadhuis van Eldorado waar alles geregeld was, hoewel de ge bouwen waar de ambtenaren waren nog geen- dak hadden. Hij werd ontvangen door een vriendelijken grijsaard, zeker een van de oudste inwoners van de stad. Hij was ei van het begin af geweest, gelijk met Gidéon Spardock, in het toen onbewoonde Nieuw Mexico. Hij had dan ook de plech tigheid van het leggen van den eersten steen bijgewoond. Pierre onderhield zich eenigen tijd met hem, en voordat hij vertrok, keek hij vluch tig even de sterfacte door die de oude man hem gegeven had. Maar, plotseling zeer verrast en ge- ge ligging mag dus geen beroep worden gedaan voor het verkrijgen van vrijdom van belasting. Hij waarschuwde het hoofdi niet in den strop te steken en hij is dus voor uitstel van behandeling en kan dus niet voor het voorstel van Burg. en Weth. stemmen. De voorzitter zeide, dat de directie van „de Schelde" pertinent heeft verklaard dat „de Schelde" haar bedrijf kan verplaatsen en bij liquidatie de aandeelhouders van „de Schelde" 250 zouden verkrijgen. Als er een concurreerend bedrijf zou ko men, zou deze haar terreinen zeker krijgen aan de buitenhaven. Burg. en Weth. hebben niets verborgen en houden dus aan hun voorstel vast en willen in deze vergadering een beslissing nemen. De heer Wesseling zeide dat niets aan de gemeente belet aan een concurreerende onderneming concessie te verleenen. Er is geen uitsluitende concessie gevraagd. Hij wees er op dat de financieele uitkom sten van de bedrijven in Rotterdam en Am sterdam veel gunstiger zijn dan te Vlissin gen. De heer Berger zeide dat de bedrijfsuit- komsten van „de Schelde" niet alleen wor den uitgemaakt door de belasting Er zijn toch meer omstandigheden, bijv. de loonen. Thans wordt getracht om Vlissingen van de 2e naar de 3e klasse in de metaal-industrie terug te brengen. De bedrijfsbarometer is buitengewoon veranderlijk, wat de heer Berger nog nader uiteenzette. „De Schelde" zoekt de meest gunstige bepalingen. Wij hebben daarover niets te zeggen. De gemeente is wel mede-contractant, doch wij zijn de slachtoffers. Al is de ge meente zoo noodlijdend mogelijk en „de Schelde" zoo florissant mogelijk, dan nog valt de volle zwaarte op onze gemeente. Het voorstel van de sociaal-democraten werd hierna in stemming gebracht. Deze motie luidt „De raad der gemeente Vlissingen, gehoord de besprekingen in den raad dd. 29 April en gezien het interview van de directie der maatsch. „de Schelde" in de „Vlissingsche Courant" dd. 2 Mei, overwegende dat hieruit voldoende blijkt, dat de voorbereiding te snel' is geschied' en de contractsbepaling te vaag is, besluit Burg. en Weth. op te dragen de beraadslaging met den Staat opnieuw te openen en gaat over tot de orde van den dag". Over dit voorstel staakten de stemmen, 9 tegen 9, Vóór de 5 socialisten en de heeren Van Bennekom, Andriessen. Huson en Van dei- Linde. De heer Wesseling bleef buiten stem ming. Daar de vergadering voltallig was, was' de motie dus verworpen. Hierna kwam de motieVan Bennekom aan de orde, welke motie door den heer Van Bennekom werd toegelicht. Hij had deze motie ingediend omdat hét een groote onbillijkheid is dat de Staat op de gemeente afwentelt, wat de Staat zelf niet wil dragen. Hij gaf de voorkeur aan een vast bedrag, dan een wisselvallig bedrag. Het kan 24.000, doch het kan ook 100.000 be dragen. Meer uitvoerig verdedigde hij zijn mode, welke hij in de gegeven, omstandigheden de beste oplossing vond, omdat hierdoor de belangen van de gemeente het best wor den behartigd. Hij kan zich levendig indenken, dat „de Schelde" gebruik heeft gemaakt van de omstandigheden. De onbillijkheid is dat het rijk de lasten op de gemeente afwentelt. De heer Lindeijer gaf den heer Van Ben nekom in overweging een beroep te doen op de Katholieke Kamerfractie. Spreker zou dit doen op de sociaal-democratische fractie. De heer Berger noemt de motie Van Bennekom een hopeloos gebaar. Hierna werd het voorstel van Burg. en Weth. in stemming gebracht en het voor stel gesplitst. Het eerst werd gestemd over de con- schrokken vroqg hij aan den ouden ambte naar Is mijnheer Cummius, mijn voorgan ger aan een beroerte gestorven? Dat is toch wel vreemd voor een jongen man van nog geen vijf en dertig jaar. De oude lachte even. Wat zal ik u zeggen, er zijn ve'.c soorten van beroerten. Wat wilt u zeggen Gij zijt dus niet op de hoogte Wel neen. Ik begrijp heelemaal niet wat u be doelt. Het is toch beter dunkt me, dat u de waarheid weetuw voorganger M. Cum mius is dood gevonden in de Rue du Gé néral Grant. Ik dacht heel stellig dat u dat wist. U kwam toch eenigen tijd geleden de sterfactes van alle menschen die hier op zoo'n geheimzinnige wijze vermoord zijn, nazien Dat is zoo, antwoordde Pierre, maar onder alle namen was deze me niet opge vallen. Ik wensch van harte dat 11 gelukkiger zult zijn dan M. Cummius. Laten we het hopen. Ik dank u harte lijk voor uw inlichtingen. Alhoewel hij den schijn van onverschilligheid aannam, had hetgeen hij vernomen had een diepen in druk op hem gemaakt. En hoewel hij niet 'bijgeloovig was, bleef het voor hem een slechte tijding of tenminste een waarschu wing voor het noodlot. Door een logischen gedachtengang kwam hem plotseling weer de geschiedenis voor den geest, van de negerin en de doodkist, waarover het jonge meisje te Boston steeds gedroomd had. Hij keerde naar huis terug met een vast gevoel dat z»in gëluk bedreigd werd door MET CPA TIS -GPENA DINE SA US Deze werd aangenomen met algemeene stemmen. Vervolgens werd gestemd over de belas ting-kwestie. Deze werd aangenomen met 11 tegen 7 stemmen, die van de socialisten en de hee ren Van Bennekom en Andriessen. De motie—Van Bennekom werd! daarna in stemmig gebracht en verworpen met 16 tegen 2 stemmen, die van de heeren Van Benneko en Andriessen. Door Burg. en Weth. werd voorgesteld tot het verleenen van een subsidie voor 1927 aan de vereeniging „Schoolmuseum" te Middelburg. De heer Berger stelt voor een subsidie van 50 te verleenen. De heer Harts zeide dat bij de begrooting zal worden voorgesteld 25 per jaar toe te kennen. Het voorstel werd daarna aangenomen. Behandeld werd daarna het voorstel van Burg. en Weth. om afwijzend te beschikken op een verzoek van P. Tavenier, oud- straatmaker, om een jaarlijksche toelage uit de gemeente-kas. De heer Van Oorschot zeide dat niet ont kend is dat Tavenier 56 jaar in dienst dei- gemeente heeft gewerkt Het komt hem voor dat waar iedere tak van gemeente dienst zijn arbeiders pensionneert, ook de ze arbeiders wel eenig recht hebben op pensioen. Hij vraagt of het niet mogelijk is hem een pensioen te geven voor de jaren dat hij inderdaad voor de gemeente heeft gewerkt. De heer M. Laemoes zeide dat Tavenier nooit een aanstelling van de gemeente heeft gehad. Het zou een precedent opleveren indien een pensioen werd verleend aan menschen die niet direct in gemeentedienst zijn geweest, Het kan onderzocht worden hem een pensioen te geven voor de jaren dat hij in gemeente-dienst is werkzaam geweest. De heer Van Hal vroeg te onderzoeken aan Tavenier een toelage te geven voor de jaren dat hij rechtstreeks in dienst der ge meente is geweest. Hij zou de sfraatmakers liever iri recht- streekschen gemeentedienst zien. De voorzitter wilde de beslissing aan Burg. en Weth. overlaten. Na nog eenige discussie werd dienover eenkomstig besloten en zullen Burg. en Weth. den raad nader inlichten. s'i? Het volgende voorstel was dat tot het aangaan van een definitieve geldleening. groot ƒ284.000. De specificatie dezer, leening luidt als volgta. aflossing van rijks voorschotten voor den bouw van arbeiderswoningen en het verstrekken van 2e hypotheek van ge meentewege 130.000 b. invoering van autotractie bij de gemeente-reiniging 100.500 c. uitvoering van openbare wer ken ƒ40.600; d. kapitaalverstrekking aan het grondbedrijf (dienst 1926 en 1927) ƒ13000, samen pl.m. ƒ284.000 of rond 284.000. De heer Lindeijer vroeg hoe men aan 100.000 is gekomen voor de autotractie. Hij vraagt wat de reden is dat men drie maal achter elkaar een ander bedrag voor dit bedrijf heeft opgegeven. De heer M. Laemoes zeide dat het laat ste bedrag het juiste is. duistere, kwaadaardige krachten. HOOFDSTUK V. De vijf lantarenpalen. Hoe meer de datum van het huwelijk na derde, hoe meer Pierre's, ongeduld toenam. Hij kon geen ritst meer vinden en telde tic dagen, zooals een gevangene die op het punt staat vrij gelaten te worden. Hij kon zijn dagelijksiche bezigheden niet zonder zenuwachtigheid verrichten onder dit ang stige wachten. De tegenwoordigheid van zijn lieve Mary was hem onontbeerlijk, hij had er behoefte aan zooals aan de lucht die hij inademde en den slaap en het voed sel. Ieder oogenblik liep hij naar haar huis. omhelsde haar haastig en vertrok weer. Mary was zelf ook onder den invloed van die heerlijke koortsachtigheid, die ieder eerlijk minnend paar wel ondervonden zal hebben. Als ik nu, lieve Mary, uw liefde moest missen, zei hij dikwijls, dan zou ik liever honderd maal sterven. Uw liefde is mij meer waard: dan het leven zelf. Pierre, ik houd nog meer van je. Dan, kom, en kus me zooals je mij be mint. En het waren kussen, teerderheden, luide lachen, trioimphantelijk gezang. De goede M. Goodwin keek met ontroer den ernst naar die liefdesspelletjes. De kin deren zoo gelukkig te zien deed hem aan ziin jeugd terugdenken, toen hij nog twin tig jaar was. Toch zei hij soms, zooals de tyran Poly- 'crate, van een wolkeloos geluk zei Het gaat te mooi. Het is bijna onrust barend. Als er maar niet iets gebeurt op bet laatste oogenblik. Ik zou bijna willen dat mij in mijn zaken iets overkwam. Maar niets gebeurde er. (Wordt vervolgd).

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1