a 1000 150 100 25 :ii u WOENSDAG 20 APRIL cnn qnn OORDIOÊÜ I 1 ©3e Jaargang •1927- EB RUIKT -sjaa'.. firm 1. Ill 81 mi)liiJililiMl 53-6H. Wimp. iilil. H. Piiliilmi»! ItHl Varscbijnt dagelijks, liitgszenderd op Zondag on algemeen erkende Christelijke Feestdagen fiEMEENTEBESTUUR FEUILLETON IDE SCHENKSTER DER GODEN I gaan^cve^ Rekre5en- niet weg te It-Brabant. BINNENLAND SPROOKJESPUDDING Quick Quaker ilcloek om en o te transportee'ren*1 ,^'0.92' ebeurd is met den a"d .to» °P "en'h irheid durven bewete„ t algemeen, dat de on J anders geweest k» nijnwerker, die in i89ï Manzinyama aankwam u'T- iet»s«veril(l»™ ce had 111 Manzinyamj de arbeider ging™1 bben, een eind wande, ou hem dan op een bt. tpnemen. De pa wachten en de 1 de man waarschijnlijk en met den wagen, dj, de, verder wilde reizen ren nooit meer iets van ihoord. rschijnlijkheid heelt S I g ingeslagen, zoodat hi amste gedeelte van het lisschien heelt hij van zijn verstand verloren gelijk, dat bavianen, die nieuwsgierig, maar niet len man die niet in staal e doen, in hun midden i. In de drie jaren, dat geletterde arbeider on-1 rbracht, leerde hij van-1 at noten en vruchten, I i op de takken van de en verstond het apen- eruggebracht in een be-1 gaf hij geen enkel tee- ig geen woord kwam 1 r en drie dagen na zijn I terwoud' stierf hij in het I tad. te Vlissingen I v.m. n.m. 3.04 3.27 3.36 4.- Auto's en Fietsen April uu 20 7.34 21 7.36 Dverii:; vnden •Seerensorii» £n felkleedjes ssen- overtreKken VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden, franco door het geheeie rijk 2.50. Voor België en de overige landen der Post-Unie, bij wekelijk se verzending 4.15; bij dageiijksche verzending ƒ6.10. Afzonderlijke nummers 5 eent. ADVERTENTIEPRIJSVan 1—4 regels 1.10Familieberichten van 1—6 regels 1.70, voor lederen regel meer 26 cem Reclames 52 cent per regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 75 cent, voor eiken regel meer 15 cent. Bij abonnement speciale prijs. 0e abonné's in 't bezit eener polis, zijn GRATIS verze- I wi tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. vUil een ongeluk. UUU gulden bij verlies van een band, voet of oog. gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van eiken anderen vinger. verbinding en nummering i candidatenlijsten gemeenteraad De Voorzitter van het Centraal Stembu- I reau voor de verkiezing van de feden van den Gemeenteraad maakt bekend, dat van de drie hoofdstembureaux in deze gemeen te voor de verkiezing van de leden van den Gemeenteraad mededeeling is ontvangen van de ingeleverde geldige lijsten van can- jidaten voor de aanstaande verkiezing. Binnen vier dagen na heden (Zondag niet I inedegerekend, dus tot en met 25 April a.s.) I kunnen de gemachtigden der onderteeke- I naars van lijsten deze tot een igroep ver- I binden door een daartoe strekkende ge meenschappelijke verklaring (waarvan mo dellen ter gemeentesecretarie, 3e afdeeling, Kosteloos verkrijgbaar zijn) schriftelijk bij I het centraal stembureau in te leveren. I Lijsten, ingediend in een zelfden kies- I kring kunnen niet worden verbonden. I De nummering, bij loting, der lijsten zal I geschieden in een voor de kiezers toegan- I kelijke zitting van het centraal stembureau ;en Gemeentehuize (Trouwzaal) op Dins- jag, 26 April 1927, des middags 12 uur. Vlissingen, 20 April 1927. De Voorzitter van het Centraal Stembureau, VAN WOELDEREN. STORTPLAATS VOOR PUIN. Burgemeester en Wethouders van Vlis- I singen brengen ter algemeene kennis, dat I het terrein, gelegen nabij het voormalige I fort „de Nolle" vanaf heden niet meer als Stortplaats voor puin mag worden gebe- jd, doch hiervoor moet worden gebruikt Ihet hiervoor bestemde terrein, gelegen aan Iden West-Souburgschen weg. Vlissingen, 20 April 1927. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. STUDIEBEURS. Burgemeester en Wethouders van Vlis- singen brenger ter openbare kennis, dat Be- Istiiurders-Collatoren van het HOUCKEMA- ILEEN te Bolsward voornemens zijn over Ite gaan tot de begeving van een sfudie- I beurs. Nakomelingen uit de familie van den ■stichter, die naar de beurs wenschen te ■dingen, zullen zich, onder overlegging van leen geboorte-acte en met opgave van ge- noten onderwijs, vóór 11 Mei a.s. schrifte lijk moeten aanmelden bij dr. C. J Nie- Imeyer te Bolsward'. Zij dienen dan den [leeftijd van 12 jaren te hebben bereikt. De begiftigde zal vrij zijn in de keuze |van een vak van studie. De sollicitanten zullen zich hebben te ■onderwerpen aan een vergelijkend examen, ■waarvan de datum later zal worden be- |kend gemaakt. Vlissingen, 20 April 1927. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. I"11' het Engelsch van D. STAFFORD (Nadruk verboden) z'i volgde hem. Alles zag er koud en Somber uit. Robert keek haar treurig aan. Je bent geschrikt en ziet er moe uit", *C| "ij. „Laat mij iets voor je klaar maken F r"st wat uit." Hij ging naar een kastje, dat hij zijn "kelder" placht te noemen en kwam terug «W een flesch whiskey. »Dat is alles, wat ik kan vinden", zei hij. Hebe beweerde al, dat zij het werkelijk 'd noodig had, maar hij drong er op aan, |dat *!J een paar droppels zou nemen. »öa nu eens rustig hier zitten", sprak hij I n zette een zacht kussen in een armstoel. Ij oodra het gevaar over is, breng ik je I a" huis, maar nu moeten wij ons zoo ILÏÏ en kwaad als het gaat in den toestand lakken". IJ-oo vond hij dus de ontmoeting iets on- aa«genaams ij beet zich op de lippen en dwong zich inreken. Als hij er niet om gaf, dan zij ook met ea'n'*1 u^0011 nu samen me* juffrouw Hur- L "eg°n zij. „O, lieve hemel, ik had tam! t aan Victoria-station te tig is"" en Denk je, dat ze daar vei- »flXfefe,r; Z'J Dft station tenminste niet ■was f tien verlaten heeft. De Zeppelin '«der r?" c,ie" tÜd daar gesignaleerd en |fcwani 'e vandaan vroeg Hebe yStellend. I in bovenvermeld I,;» Jf®*rijk Ik kan geen dienst ne- ler» bu eau .VI»# II .UV I I 1 IJ 1111 lil g 1IU .IVIIV'IIH" kit "en in de loopgraven geweest, om \h SvEaa8stuk te bestudeeren." s je in de vuurlinie zei ze Eerste Kamer. Over het wetsontwerp tot wijziging van de grenzen van de gemeente Haarlem en de omliggende geemeenten hebben giste renavond' vier leden het woord gevoerd, waarvan drie zeen positief tegen waren. De heer Wibaüt sprak ironisch van „be lastingvluchtheuvels", doelende op de kleine gemeenten in de nabijheid van de igroote steden, waarheen de menschen met de groote vermogens „vluchten", omdat het er goedkoop is. Minister Kan heeft het wetsontwerp krachtig verdedigd. Lang heeft hij gepleit En hij gewaagde van het armzalig bestaan, dat Haarlem en Schoten zouden moeten voortsleepen, wanneer het ontwerp er niet kwam. Ja, hij huiverde, wanneer hij dacht aan de gevolgen van een verwerpen. Omstreeks 11 uur begon de Kamer nog aan het ontwerp tot annexatie ten behoeve van Breda, waarvan de heer De Gyselaar zei, dat het handelde om hetzelfde on derwerp, maar met verandering van na men. Ook over dit wetsontwerp zal heden worden gestemd. De Kamer bleef in de behandeling van de begrooting van arbeid steken. Jhr. mr. Ruys de Beeerenbrouck. De leden van de Tweede Kamer zonder uitzondering eh het bureau van die Kamer hebben gisteren met hun hartelijke geiuk- wenschen voor het zilveren echtpaar een prachtig bloemstuk gezonden aan den voor zitter der Kamer jhr. mr. Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck, die gisteren, in den familie kring op het landgoed Suideras te Wich- mond nabij Vorden, zijn 25-jarige echtver- eeniging viert. Het Paaschcongres der S.D.A.P. Den tweeden dag heeft de heer Ed. Po lak, wethouder van Amsterdam, een nieuw ontwerp-gemeenteprogram toegelicht en verdedigd Daarbij heeft hij een scherp pro test doen hooren tegen mr. Zimmerman in zake diens artikel in „De Telegraaf' ge titeld „Lührs en Coremans", wegens den hoon daarin de partij, die een kwart deel van het Nederlandsche volk vertegenwoor digt, aangedaan. Hij zette uiteen, dat de 1024 soc.-dem. gemeenteraadsleden dien hoon niet in het minst verdienen. Na uit voerige besprekingen werd het ontwerp goedgekeurd, alleen de agrarische para graaf zal het partijbestuur nog eens her zien. De heer J. W. Alberda hield op dezen dag mede een rede over den politieken toe stand, daarin voornamelijk besprekende de economische verschijnselen na den oorlog. Hij wees daarin op den voorsprong thans van Amerika op economisch gebied boven Europa. Hij herhaalde daarin het protest der S.D.A.r. tegen het regeeringsbeleid na den oorlog in Indië. De rede verwekte groote geestdrift en staande zong het congres de „Internatio nale". De heeren H. Polak en C. Werkhoven, onderscheidenlijk voorzitter en secretaris- penningmeester werden bij enkele candi- daatstelling herkozen. Tot leden van her dagelijksch bestuur werden gekozen de heeren E. Boekman en A. B. Kleerekoper, beiden te Amsterdam, en verder tot leden van het algemeen bestuur de heeren Alber da, Wibaut, Van Eek, Vliegen, Van de<" schrikt. „Soms. Ik zal probeeren iets om te eten te halen, Hebe. Je ziet er zoo uitgeput en bleek uit." „O, doe 't nietpleitte zij. Robert dacht, dat zij niet alleen durfde blijven. „O, er is nu geen gevaar meer. Ik ga ook alleen maar even naar beneden, om te zien of juffrouw Tubs iets voor ons heeft". Hij verliet het vertrek. Een minuut of vijf later stond hij weer vóór haar. Wat zag hij er vermoeid en mager uit „Zie eens, kan ik niet goed proviandee ren Brood, boter, kaas, thee, melk, een blikje sardientjes en - de groeten van juffrouw Tubs met haar verontschuldigin gen, dat zij zelf niet boven komt, maar zij wil haar post niet verlaten." „Arme vrouw riep Hebe uit en toep naar de tafel, om den voorraad te overzien. „Dit zal je meer goed doen dan whis key sprak Robert, „deze thee bedoel ik. „Tegen dat het water kookt, zal ik het vuur aan hebben in de huiskamer. Het is hier en als je soms vannacht hier blijft, kan je daar op de sofa ligger." „Maar ik moet teruggaan." „Wij zullen eens zien. Als er hier gevaar dreigt, zal ik juffrouw Hurgan even gaan vertellen, 'dat je niet kunt thuis komen." Gewapend met een schop en een bos hout liep Robert naar den haard in de huiskamer. Intusschén nam Hebe schotels, borden, messen en vorken uit het buffet, waschte ze af en begon de tafel te dekken. Het was alles zoo natuurlijk en toch leek het haar een droom. Wat verlangde zij er naar dat dit weer haar dagelijksch werk zou worden „Ik geloof, dat het vuur het doen wil", kondigde Robert aan. „Ik zal' er naar kijken", zei Hebe haas tig. Zij voelde dat zij daar niet met hem kon staan blijven praten en toch betrekke lijk zoo ver van hem af zijn. Vlug liep zij naar binnen. Het vuur flikkerde in den haard en Robert had een paar kaarsen Kieft, Bergmeyer en W. Drees. De heeren Schaper en Sannes hadden als leden van 't sprak een woord van dank jegens hen. De heeren Van der Veen en Ankersmit werden als hoofdredacteuren der partij pers herko zen. Den derden dag werd een nieuw onder- wijsprogram vastgesteld, nadat de heer A. H. Gerhard daarover een inleiding had ge houden. Op voorstel van den heer Gaas beek werd evenwel de kwestie van de 6- of 7-jarige grondschooi uit het program ge licht en 'weder teruggezonden naar de com missie. Het partijbestuur had zich hiermede vereenigd, om geen overijlde besluiten te nemen. Het congres hechtte hieraan zijn goedkeuring. u Paaschdrukte. De vervoercijf&s van de Haagsche Tramweg-Maatschappij gedurende de laat ste dagen zijn de volgende. Op Goeden Vrijdag werden op trams en autobussen in totaal vervoerd 170.000 be talende passagiers, waarvan 12.000 op de Delftsche lijn en 13.000 op de lijn naar Wassenaar. Zaterdag werden 200.000 passagiers vervoerd, waarvan op de Delftsche lijn 18.000 en naar Wassenaar 15.000. Zondag (le Paaschdag) werden 248.000 passagiers vervoerd, waarvan Delft 22.000 en Wassenaar 30.000. Maandag (2e Paaschdag) bedroeg het aantal vervoerde passagiers 350.000,waar van 40.000 op de Delftsche lijn en 56.000 op de Wassenaarsche lijn. De gemeentetram te Amsterdam ver voerde gedurende de Paaschdagen 735.000 passagiers tegen 713.000 op Paschen- 1926. De Rotterdamsche Electrische Tramweg maatschappij heeft op den eersten Paasch dag 182.352 reizigers vervoerd (vorig jaar 156.653) op den tweeden dag vervoerde zij 263.438 reizigers (v. j. 211.663). De Rotterdamsche Tramwegmaatschap pij heeft op beide dagen respectievelijk vervoerd 3918 en 7314 reizigers. Het vliegveld Waalhaven is op den eer sten Paaschdag^ door,jmgeveer 1000 perso nen bezocht, van wie er 40 een tochtje per vliegmachine hebben gemaakt. Den twee den dag waren deze cijfers respectievelijk 3000 en 100. POLDER WALCHEREN. Behalve het reeds vermelde voorstel tot het in principe besluiten om een nieuwen watergang Koudekerke-Vlissingen te ma ken, komen op de agenda voor de algemee ne vergadering! van den Polder Walcheren, o.a. nog voor de volgende voorstellen. Jaarverslag. Door het dagelijksch bestuur zal het ver slag over den toestand van den polder wor den uitgebracht. Uit dit verslag blijkt o.a. dat in 1926 voor het eerst dijkgeschot werd geheven van het gebouwd en dit 41773.03 opbracht bij een heffing van 1.70 pe? 100 belastbare opbrengst. Van het onge bouwd werd ontvangen 227.893.02 voor het schotbaar land ad 18 per H.A. en j 14476.13 voor het vrijland ad 9.80 per H.A. Voor 1927 is bepaald 1.90 per 100 belastbaai- inkomen voor het gebouwd en 19 en 10.80 per H.A. voor het onge bouwd. De schuldenlast van den polder bedroeg op 1 Januari jl. 847.000 tegen 831.650 op 1 Januari 1926, er werd in 1926 wel aangestoken, die het vertrek, dat zoo lang leeg had gestaan, nog somberder deed lijken. Zij knielde voor den haard neer en trachtte haar handen er aan {e warmen, maar het vuur gaf bijna geen hitte afhet scheen haar èen symbool van Robert's liefde toe. Haar oogen dwaalden door de kamer daar stond zijn schrijftafel gesloten zoo had zij ze nog nooit gezien «daar stond zijn stoel, op welks leeren leuning zij zoo dikwijls gezeten had. Zij zou daar nooit meer zitten. Zij keek naar het kleine tafeltje met haar werkmandje er op. Waar was haar portret, dat kort na hun huwelijk genomen was Een boek lag bij het mandje. Zij pakte het op, het was het kookboek. Het viel juist open op Gembercake. Dat was Robert's lievelingssnoeperij. Hoe dikwijls had zij niet .geprobeerd het te maken en hoe dik wijls was het haar misluktEens had zij tranen gestort over die mislukking, maar hij had gelachen en haar tranen weggekust Een snik welde in haar op. Hij zou haar nooit meer kussen, al zou zij at de gember cake verbranden en haar vingers er bij. Maar zij zoir het ook nooit meer maken, nooit, nooit Wat de groote Zeppelin niet had kunnen te weeg brengen, deed dit onnoozele kook boekje het brak haar trots en haar zelfbe- heersching. Zij fiet haar hoofd op het boek vallen en snikte hartstochtelijk. Toen Robert binnenkwam, vond hij haar daar zoo. Eén o ogenblik aarzelde hij en keek verschrikt naar haar. Het verlangen om haar in zijn armen te nemen kwam met verdubbelde kracht in hem op, maar hij beheerschte zich zij had hem zoo duide lijk laten mei-ken, dat zij hem niet verge ven had. Waarschijnlijk was het een uiting van den schrik, door de verschijning van den Zeppelin veroorzaakt. „Kom", zei hij vriendelijk. „Houd je goed Je hebt je daar straks zoo dapper gedragen en er is nu geen gevaar meer. Ik 62.650 afgelost, doch een nieuwe leening van' 78.000 aangegaan. De leening van 125.000, tot het aan gaan waarvan in de najaarsvergadering werd besloten, kon het dagelijksch bestuur plaatsen bij de Levensverzekeringmaat schappij „Utrecht" tegen den koers van 100 en een rente van 4'/2 's jaars. On,den het hoofd „stormen en rampen", deelt het dagelijksch bestuur mede besloten te hebben tot het invoeren eener perma nente bewaking van de zeewerende werken van den polder tijdens stormvloeden. Deze dienst is opgedragen aan het vaste per soneel, dat zoo noodig door losse krachten wordt bijgestaan. Iedere waker doet tel kens gedurende ten hoogste 3 uren dienst en kan na zes uren rust weder in dienst komen. Het aantal stormperioden was in 1926 even groot als in het vorige ook wat duur en hevigheid betreft kunnen de stormen daarmede gelijk gesteld worden. De westnoordwester storm van 10 October ging gepaard niet een hoogen vloed. Door dezen stormvloed nam het duin op het Noorderstrand tusschen de strandpalen 3 en 5 ter plaatse waar de nieuwe duinverde diging toen nog in uitvoering was, belang rijk afook werd er schade aan dit werk veroorzaakt. Door de stormvloeden in het najaar ging de duinvoet ten Noordoosten van 'genoemd werk zoodanig achteruit, dat hier over een lengte van 58 M. voorzienin gen moesten, getroffen worden, welke voor zieningen later nog verlengd werden. Ove rigens isi de duinvoet op de stranden wei nig afgenomen. Door de stranding van het Engelsche stoomschip „Edith" op den Westkapelschen zeedijk op 17 Februari, werden 70 M2. steenglooiing beschadigd en 60 palen in de paalrijen afgebroken. Daar deze schade voor het grootste gedeel te ontstaan was in de te vernieuwen steen glooiing waren de kosten van herstel ge ring. Het stranden van de „Heijst 26" in der. morgen varn 23 September veroorzaakte geen schade. Zeer waarschijnlijk door het Nederlandsche motorschip „de Ruijter" werd vermoedelijk in den nacht van 28 op 29 April het Nollehoofd aangevaren en voor 500 schade veroorzaakt. Door bemidde ling van mr. J. J. Heijse wordt getracht vergoeding der schade te verkrijgen., De kosten van herstel der stormschaden aan> de Noordwatering bedroegen ruim 16000, die aan de Oostwatering nihil, aan de Zuidwatering 237.40 en aan de Wesc- watering 393.50. A.\TJP's heb thee gezet". „Ik wil geen thee riep zij heftig uit. „O, ga weg. Ik kan dit niet langer ver dragen Nu werd Robert toch werkelijk ongerust. Zich over haar heenbuigende, raakte hij haar handen aan en zag het boek. Toen begon hij te begrijpen. „Hebe", smeekte hij, „wat is er Je moet niet zoo huilen. Zal ik juffrouw Hur gan gaan halen „Ik wil juffrouw Hurgan niet hier heb ben. Ik wil... ik wil..." Even hield zij op haar stem was door tranen verstikt. „Ik wil gembercake maken voor., voor..." Robert durfde nauwelijks zijn ooren te gelooven. „Voor wien vroeg hij. f „Voor jou stamelde zij en snikte wanhopend. Een seconde later had Robert Hebe in zijn armen gesloten en verstikte haar bijna onder zijn kussen. Haar geluk was vol maakt. Juffrouw Hurgan had een augstigen tijd in Victoria-station doorgebracht. Pas tegen den morgen had zij haar schuilplaats mo gen verlaten, om naar haar woning in de buitenwijken te gaan. Met eenige moeite kreeg zij een taxi en zij kwam tegen een uur of zes in haar huis aan. „De hemel zij gedankt, dat u er bent, tante lief", zei juffrouw Wood en het vol gend oogenblik werd zij omhelsd door Hebe, die, geheel gekleed, haar met stra lende oogen aankeek Naast haar stond Robert Briant. Juffrouw Hurgan wreef zich de oogen uit, alsof zij die niet vertrouwen kon.... Neen, zij had zich niet vergisthet was werkelijk Robert Briant Hebe omhelsde haar oude vriendin nog maals en weende van vreugde. Toen juf frouw Hurgan in staat was haar hoed af te zetten, werd zij door Robert bij beide VLUGKOKEND HAVERMOUT de spijs voor jong en oud. Verlenging duiker. Het dagelijksch bestuur stelt voor de helft der kosten tot een maximum van 225 toe te kennen aan de gemeente Koudekerke voor verlenging van den duiker no. 50 in c'en Koudekerke-Biggekerkschen straatweg. Verbetering van den Noordweg. In verband met het besluit om de ver harding van den Noordweg tusschen Mid delburg en Serooskerke bij herbestrating, dus geleidelijk, van 4 tot 5 M. te verbree- den, wijst het dagelijksch bestuur er op, dat zich thans een ongezochte gelegenheid tot verdere uitvoering voordoet in de om standigheid, dat de gemeente Middelburg een rioleerimg aanlegt in het deel van den weg, dat tot haar gebied behoort. De ge meente heeft zich bereid verklaard zich met de uitvoering der verbreeding te be lasten als de polder de noodige klinkers, waarmede een bedrag van 3000 gemoeid zal zijn, beschikbaar stelt en 1200 in de bestratingskosten bijdraagt. De gemeente zal voorts op hare kosten een goot ter weerszijden van de bestrating aanbrengen en de bestaande stoepen en trottoirs in een beteren toestand brengen. Ten slotte ligt het in het voornemen van het dagelijksch bestuur den toestand ter plaatse nog te verbeteren door wegneming van een heig voor perceel kadastraal ge meente Middelburg sectie E no. 1673 en door het verkrijgen der beschikking over een deel van het in den weg vooruitsprin gende perceel no. 1682 dierzelfde sectie en gemeente,, waartoe het hoopt in de volgen de algemeene vergadering een voorstel te doen. Door het dagëhjksch bestuur is aan Ged. Staten in verband met deze aangelegenheid verzocht, nogmaals.te willen overwegen of ei geen termen bestaan, een bijdrage in de kosten van deze werken van provinciewe- ge te verleenen een antwoord op dit ver zoek was bij het vaststellen van dit voor stel nog niet ontvangen. Aangezien de ge meente Middelburg reeds op 1 April met de uitvoering der rioJeeringswerken een begin zou maken, moest door het dage lijksch bestuur, vooruitloopende op het be sluit der algemeene vergadering, reeds tot bestelling der noodige klinkers worden overgegaan, daar anders de zekerheid dat deze tijdig op het werk aanwezig zouden zijn, zou hebben ontbroken. Het dagelijksch bestuur geeft in overweging, hem te mach tigen een regeling op bovenaangegeven voet met de gemeente Middelburg te tref fen. Subsidie stoomtram Walcheren. Het dagelijksch bestuur stelt voor aan de N. V. Stoomtram Walcheren overeen komstig het verzoek 88 subsidie te ver leenen, daar het van oordeel is, dat de be langen, die de polder' Walcheren bij hei voortbestaan ,van deze onderneming heeft, het toekennen van dit subsidie alleszins wettigen. Toeslag pensioenen. Overeenkomstig de desbetreffende ver zoeken stelt liet dagelijksch bestuur voor ook over 1927 20 toeslag toe te kennen handen gepakt. Eindelijk slaagde zij een leuningstoel te bereiken en. zonk er ademloos in neer. „Wij zijn regelrecht hierheen gekomen", riep Hebe opgewonden uit, „omdat wij dachten, dat u ongerust over mij zou zijn. Wij wisten niet dat u al dien tijd in Vic toria-station had moeten blijven." „Ik vond Hebe op straat gedurende den Zeppelin-raid", zei Robert met een stra lend gezicht. „Zoo", antwoordde juffrouw Hurgan, „ik heb nooit iets goeds van die Zeppelins verwacht, maar ik heb mij blijkbaar ver gist. Ik zal later de rest van het verhaal hooren", voegde zij er gelaten bij, terwijl juffrouw Wood met het koffieblad binnen kwam. „Komt, jongelui, mijn nicht zet uit stekende koffie." „En Hebe bakt uitstekende gember cake", viel Robert haar lachende in de reder Haar belangstelling voor mijn verte ring heeft haar doen besluiten terug te keeren." „Plaaggeestzei Hebe. Juffrouw Hurgan schudde het hoofd zij begreep wel niet de aardigheid van Ro bert's woorden, maar zij begreep volkomen het geluk, dat geschreven stond op de twee gezichten, die zij gevreesd had, dat elkaar nooit zouden weerzien. „Als je je voortaan niet beter gedraagt", zei Hebe tot haar echtgenoot, die haar weer in. zijn armen sloot, „zal ik nooit meer gembercake voor je bakken, als wij thuis zijn." Als de bedreiging gemeend was, zou Robert haar dit nog vergeven hebben ter wille van de heerlijke wijze, waarop zij het dierbare woordje „thuis" uitsprak. De anderen van het gezelschap luister den naar het verhaal van juffrouw Hurgan over haar nachtelijk avontuur. „Ja, lieveling", fluisterde Robert zijn vrouwtje toe, „nu zaïl het ons een werkelijk „thuis" zijn EINDE.

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1