Sproeten komen vroeg in het voo'jaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten SPORT' hun lauden in Engeland alsnog te bevor deren, daar de betrokken personen toch tot de, Britsche nationaliteit behooren. Onderwijl zitten wij hier met dergelijke vieemdelirigen, die op 's rijks kosten moe ten worden onderhouden, terwijl het land van herkomst, in dit geval Duitschland, weigert dergelijke personen tóe te laten. Ook België weigert dergelijke personen oo zijn' grondgebied toe te laten. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Bij de - Gem. Arbeidsbeurs staan als „werkzoekende" ingeschreven 1 boek drukker, 5 grondwerkers, 7 opperlieden, 1 timmerman, 1 halfwas timmerman, 1 schil der. 1 meubelmaker, 1 kleermaker, 1 plaat werker, 1 werktuig- en bouwkundig opzich ter,- 1 aank. smid, 1 boorder, 2 stokers, 1 verzinker, 1 electricien, 3 bakkers, 1 maga zijnmeester, 1 magazijnbediende, 1 kellner, 1 winkelbediende, 1 loopknecht,, steno-ty piste, 6 kantoorbedienden, 22 transportar beiders, 18 losse arbeiders met eenige vak kennis en 18 losse arbeiders zonder vak kennis. Totaal 99 personen, vorige week 92. "i Niet alleen werkloozen, doch alle- werk zoekenden:-vooral vakbekwame» die willen veranderen van betrekking, kunnen zich hij de Arbeidsbeurs doen inschrijven. Nagekomen belastinggelden. De minister van financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's Rijks schatkist is ontvangen bij den inspecteur der directe belastingen, enz. te, Middelburg, 100 wegens te weinig betaalde belastingen bij.den inspecteur der directe belastingen, enz. te Middelburg, 76.75 wegens te wei- iftg betaalde belastingen over de jaren 1923/1924 t/m. 1925/1926 bij- den inspecteur der directe belastingen te 'Zierikzee, 219.42 wegens te weinig be taalde inkomstenbelasting over de jaren 1915/1916, 1916/1917, 1917/1918 en 1918/1919. i Kamer van Koophandel voor de Zeeuwsche Eilanden te Middelburg. Nieuwe inschrijvingen tot 14 Maart 1927: N.V. Gebr. Bisschoff's Kleeding-, Manu facturen- en Tapijtenmaatschappij te Zaan dam (F.), Vlissingen, Walstraat hoek Nieuwstraat 63, handel in en confectionee ring van heeren-, dames- en kinderklee- ding, manufacturen, bedden, tapijten, enz. BeheerderA. j. H. Hooijdonk, Vlissin gen. (2832). N.V. Hollandsche Naaimachinehandel (F.), Lange -Delft 117* Middelburg, fabri cage vair en handel in naaimachines. Be heerder H. A, W. Biel, Rotterdam (P.B.). (2830). Firma Gebroeders van Oeveren (B.P.), Bruiriisse, Kerkstraat B 214, metselaars- en aannemersbedrijf en handel in metselaars- materialen en aanverwante artikelen. Verin.: J. H. en A. A. van Oeveren, beiden Brui- nisse. (2831). Firma M. Quakkelaar Zonen (B.P.), Goes, Lange Kerkstraat, fabriceeren van koek-, banket- en suikerwerken en handel daarin en in koloniale waren en aanver wante artikelen. Venn. M., J. en Joh. Quakkelaar, allen Goes. (2828). Ed. Stibbe, Kinderdijk P 97, zakkenhan- del. (2829). Wijzigingen tot 14 Maart 1927 Coöp. Ver. Centraal Oesterbureau, Ier- seke, Molenpolder D 18. Uitgetreden be- stuursl.j. Mieras Johszn., Ierseke. Domburgsche Coöp. Verbruiksver. „Ons Belang", Domburg. Ooststraat A 4. Uitge treden bestuurslid G. Geldof, Domburg. Nieuw bestuurslid W. Baard, Domburg. N.V. Provinciale Zeeuwsche Electrici- teits Maatschappij, Middelburg, Abdij A 33—34. Procuratie van G. W. Graafhuis gewijzigd. Opheffingen tot 14 Maart 1927 Maison Astral, Vlissingen, Walstraat 4, astrologie en handel in boeken C. J. Mal- jers, Aagtekerke No. 25, kruidenier. Een redevoering van oud-minister Colijn. Voor de centrale anti-rev. kiesvereeni- ging in den kieskring Middelburg zal Don derdag 31 Maart als spreker optreden de oud-minister H. Colijn. Maatschappij ter bevordering der pharmacie De 76e algemeeme vergadering van de Nederlandsche maatschappij ter bevorde ring van de pharmacie zal op 4, 5 en 6 Juli te Middelburg worden gehouden. Zeeuwsche Confectiefabriek. In de heden te Middelburg gehouden aandeelhoudersvergadering van de Zeeuw sche Confectiefabriek werden balans, winst- e.n verliesrekening goedgekeurd en het di vidénd bepaald op 7 Bescherming van dieren. in een onder voorzitterschip van den heer mr. F. W. Adriaanse gehouden jaar vergadering van de afdeeling Zeeland van de Vereeniging tot Bescherming van Dieren, kwam o.m. ter tafel de overeenkomst met het gemeentebestuur van Middelburg be- treffende de kwestie van het afmaken van zwerfdieren (honden of katten) aan het asyl der vereeniging. De voorzitter noemde het een verblijdend teeken, dat er eenige samenwerking met het gemeentebestuur tot stand is gekomen, wat zeer zeker als een stap in de goede richting is te beschouwen. Vervolgens deed de penningmeester ver slag van zijn gehouden beheer over 1926 en hieruit bleek, dat de inkomsten bedroe gen ƒ416.80 en de uitgaven ƒ363.44, zoodat een batig saldo van 53.36 te boeken viel, waardoor het nadeelig saldo van 1925 eenigszins wordt ingehaald. Het asyl vraagt nog steeds grooter offers en het zal dit jaar door de groote onder houdskosten niet minder zijn. Besloten werd het bestuur met één lid uit •Ie breiden en als zoodanig benoemd me- §jj flerkusvan Citters te Oostkapelle. =„l—urslid werden herkozen mej. J. heeren A. Ten Harmsen v. V Kraamer. Alle nemen de be noeming aan. Het dagelijksch bestuur bleef onveranderd. Op een desbetreffende vraag van den voorzitter inzake den jeugdbond werden door den 'heer Barends inlichtingen gege ven en gewezen op het verval er van en meende deze zelfs, dat opheffing voor de deur staat. Dit zou zeer te bejammeren zijn en teneinde zulks te voorkomen zal de af deeling pogingen in het werk stellen en werden verschillende ideeën geopperd, o.a. door den heer Barends om een commissie in het leven te roepen, ten einde tot eeriige samenwerking te komen. Dit werd door het bestuur overgenomen en het dagelijksch bestuur nam de taak op zich. In zake de propaganda voor de vereeniging werd be sloten periodiek eeh advertentie te plaatsen. Veiligheid op de wegen. Ged. Staten van Zeeland hebben aan de colleges van Burg. en Weth. en de besturen der polders of waterschappen in Zeeland de volgende circulaire gezonden De minister van waterstaat deelt ons mede, dat de opmerking is gemaakt, dat somtijds door het snelle rijden van auto mobielen óp wegvakken, waaraan gewerkt wordt, de veiligheid van arbeiders in gevaar wordt gebracht. 9- In verband daarmede noodigen wij u uit, te willen bevorderen, dat bij de- uitvoering van herstellingen van uwentwege aan we gen, waar noodig, borden worden aange bracht waarbij den bestuurders van motor rijtuigen de noodzakelijkheid van langzaam 'rijden wo'rdf kenbaar gemaakt. SOUBURG. Opgave der personen die zich in deze ge meente hebben gevestigd, of deze hebben verlaten, gedurende de le helft der maand Maart 1927. Gevestigd: Mej. C. E. Wouters, Middelburgschestraat A 197, van Den Haag. C. Mallie en gezin, Vlissingschestraat B 308, van Helder. L. J. A. de Korte, Nieuwe Vlissingsche weg C 180, van Middelburg. Mej. P. M. Mijnsbergende Hond, Van Teijlingenstraat B 226, van Goes. P. Ooms en gezin, Nieuwe Vlissingsche weg C 151, van Middelburg. J. H. Leder en gezin, Van Turnhoutstraat E 45, van Rotterdam. C. J. Lugtenburg, Tuindorp D 83, van Helder. Mej. P. J. LangstraatBroekman en ge zin, Nieuwe Vlissingsche weg C 184, van Middelburg, Mej. P. van der Maas, Braamstraat P> 107, van Ierseke. Mej. M. van der Maas, Braamstraat B 107, van Ierseke. C. P. de Witte en gezin, Midcfelburgsche straat A 199a, van Den Haag. Vertrokken: H. vf. 'd. Heuvel en gezin, Van Turnhout- straat E 45, naar Vlissingen. H. Nagtegaal en gezin, Nieuwe Vlissing sche weg C 125, naar Vlissingen. Mej. M. M. M. Walraven, Nieuwstraat B 82,. naar Middelburg» A. van Hese en gezin, Vlissingschestraat P. 300, naar Vlissingen. Mej. N. J. Blok, Tuindorp D 71, naar Den Haag. Mej. D. Jacobs, Steenenpad A 77, naar Den Haag. Mej. L. de Priester, Marnixplein C 56, naar Koudekerke. Gisterenavond vierde de Geref. Jonge- Üiigsvereeniging „Repos Alleurs" haar 35- jarig bestaan in de zaal Rehoboth. De eere voorzitter, ds. G. B. Wurth, opende de ver gadering en liet zingen Psalm 138: 1, las Rom. 13 en ging voor in gebed. Hij heette de vele aanwezigen hartelijk welkom, en wees er op dat in den kring der gemeente medeleven is met de jongelingsvereeniging. Hij hoopte dat de vereeniging en ook de bond van Geref. Jongelingsvereenigin- gen nog lang tot haar werk in staat zal zijn en dat haar werk mag gaan in de juiste richting. Spreker hoopte dat de leden voor zich persoonlijk maar ook voor hun vereeniging mogen hebben de liefde tot Christus. Dan zal de vereeniging echt op bouwend werk kunnen leveren. Uit het jaarverslag van den5 secretaris bleek, dat de vereeniging in het voorbij gegane jaar niet zoo hard vooruit was ge gaan, men mag echter tevreden zijn. Het ledental steeg tot 45. Heel wat werk werd in 1926 geleverd, hetgeen bleek uit de op somming der behandelde onderwerpen. Het bezoek was in den winter beter dan in den zomer. Ook uit de: verslagen van penningmees ter en bibliothecaris bleek dat de vereeni ging in< bloeienden toestand verkeert. Verder werden een tweetal inleidingen gehouden, die blijk gaven van het actieve werk der leden. Alsook een viertal memo- risaties, die op keurige wijze werden naar voren gebracht en door de jury met prijzen in den vorm van boeken bekroond werden. Ook werden eenige voordrachten ten beste gegeven. Vooral de samenspraak „Hoog bezoek" sloeg in bij de aanwezigen, hetgeen uit het daverend applaus bleek. De avond werd verdei afgewisseld door zang, orgelspel en consumptie. De voorzitter der vereeniging sprak aan het eind nog een opwekkend slotwoord. Nadar nog gezongen was Psalm 75 1 eindigde ds. Wurth met dankgebed. Omtrent de volgende gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen een toer koralen bij Vertrecht, Nieuwstraat B 58 een vilten hoed bij A. Sturm, Marnixplein C 64 een aker met touw bij L. Marinisse, Marnixplein C 15. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Op het drietal te Delft komt voor ds. P. G. de Vey Mestdagh te Rotterdam. Samenwerkende zendingscorporaties. Gisteren is te Utrecht een vergadering gehouden van de besturen der samenwer kende zendingscorporaties ter bespreking van het concept-reglement voor de zending, waarover de Synode der Ned. Herv. kerk advies had gevraagd. Ook afgevaardigden van het java-comité, alsmede de zendelin gen met verlof en de oud-zendelingen na men aan deze samenkomst deel. Voorzitter was dr. C. W. Th. baron van P.oetsélaer van Dubbeldam. Dé bespreking werd ingeleid door ds. J. Pannebakker, van Amersfoort. Spreker wees er op, dat de Herv. kerk zich -sedert 1905 rechtstreeks met de zending heeft in gelaten. In dat jaar ontstonden de eerste classicale zehditigscommissies. In het al gemeen. reglement werd de zending opge nomen onder de zaken, die de voortduren-- dt zorg vereischen van degenen, die in de kerkelijke besturen zitting hebben. Enkele jaren geleden vroegen de classicale com missies sa netto neering van hare positie en taak. Voor haar werk hebben de corporaties de hulp der kerk gezocht, bijv. door spreek beurten en collecten in de zendingsweek. De fcerk heeft in toenemende mate hulp verleend. Wij kunnen hiermee niet op een bepaald moment ophouden. De kerk doet niet alleen stappen op ons verzoek. Tegen woordig zoekt men steeds meer samenbin ding. De igeestesstrooming gaat in organi sche en steeds meer in* kerkelijke richting. De kerk organiseert haar diaconalen arbeid, haar jeugdwerk het is onafwendbaar, dat zij ook het zendingswerk gaat ter hand ne men. Het kan korter of langer duren, maar eenmaal komt het zeker. De corporaties moeten zich erop bezinnen en er zich tijdig naar richten. Dat voorkomt wrijvingen. Wij hebben den stroom te volgen en als het kan leiding te geven. Ger. Kerken. Beroepen te Hoek van Hol land ds. C. W. Keur te Heinkenszand. Legerpredikant. Ds. G. van Duinen, predikant bij de Ge ref. Kerk te Schiedam heeft zich beschik baar gesteld om als leger,predikant uitge zonden te worden naar Nederlandsch-lnaië door het departement van Koloniën. Eerste steenlegging R. Kath. Kerk. Woensdag had de eerste steenlegging plaats voor de St. EligiuSkerk in de Noord- Kraaijert, gemeente 's Heer Arendskerke, nadat des morgens in de parochiekerk van 's Heererihoek een plechtige H. Mis was op gedragen.. Deze plechtigheid werd verricht door pastoor J. Nuijen, daarbij geassisteerd door den a.s. pastoor der nieuwe parochie, den Zeereerw. heer H, Bots en door kape laan Westdijk. Na de verrichting der kerkelijke plechtig heid, voelde pastoor Nuijen zich gedrongen een kort woord te spteken, vooral nu hem persoonlijk door den bisschop deze aange name taak *was opgedragen, aldus meldt „de Maasbode". Bewondering uitte spr. over de volharding waarmede om de oprichting dezer kerk was gestreden bewondering over de voortvarendheid van den bouwheer pastoor H. Bots en over de heerlijke offer vaardigheid der Zeeuwen, die dezen spoedi- gen bouw hadden mogelijk gemaakt. Met den wenscli, dat voor allen waarheid moch ten worden de woorden uit den psalm „Heer, hoe zoet zijn uwe woontenten" sloot de pastoor zijn korte toespraak. Dan nam de a.s. pastoor der Eligius- parochie zelf het woord en begroette dezen dag als den dageraad van eene schoone toekomst. Hier in dit huis zouden allen troost en vrede vinden bij Jezus in 't H. Sacrament. Daarom is een gelukwensch op zijn plaats. Dank, bracht hij vervolgens aan pastoor Nuijen, die zoo krachtig had mede gewerkt om dit heiligdom te doen verrijzen; aan het bestuur der gemeente en de bouw commissie voor de aangename samenwer king darik ten slotte aan allen die door hun offervaardigheid zulk een spoedigen bouw mogelijk maakten. Velen maakten gebruik van de uitnoodi- ging om zelf ook een steen te metselen. Christelijk schoolcougres in 1928. Dezer dagen vergaderde het bestuur van het Christelijk Selioolcongres. Besloten werd te trachten aan het Congres een inter nationaal karakter te geven en in verband hiermede het uit te stellen tot 1928. Het ligt in de bedoeling het congres te houden op 25, 26 en 27 October van dat jaar. Het aantal secties zal worden uitgebreid. Een reeks van onderwerpen op het terrein van de zielkunde en de opvoedkunde, betref fende de praktijk van het schoolleven, zoo wel van het gymnasiaal en middelbaar, als van het lager onderwijs in zijn vier ver takkingen, werden aan de aanvankelijk op gestelde lijst toegevoegd. Getracht zal wor den verbinding te verkrijgen niet de buiten- landsche organisaties voor liet christelijk onderwijs. Of het geheele congres interna tionaal zal zijn, of dat het internationaal karakter zal uitkomen, door inlasscliing van een buiteniandsche sectie, zal nog-na- ■der worden beslist. RECHTSZAKEN Het dooden van haar vier weken oud kind. Gisteren werd voor de rechtbank te Mid delburg behandeld de zaak tegen J, van S., vrouw de G., 28 jaar, wonende te Drei- schor, thans in bewaring te .Middelburg. Aan verdachte was ten laste gelegd in den nacht van 28 op 29 Februari 11. te Dreischor opzettelijk haar 4 weken oud kind te heb ben gedood door het gezichtje met dekens te bedekken waardoor het is gestikt. Verdachre werd bijgestaan door mr. Hu- geuholtz, advocaat te Goes. Als eerste getuige wérd gehoord S. M. Bogaard, huisvrouw Hoogstrate, te Drei schor, die verklaarde het kind omstreeks half januari te hebben gezien en haar het toen was opgevallen dat liet kind er zoo slecht uitzag. Verdachte erkent het feit te hebben ge pleegd omdat zij bang was er in de toe komst niet voor te kunnen zorgen, en niet wist waar zij er meé zou moeten blijven. Haar was de huur der woning opgezegd. De getuige P. Lijk, wed. van Splunder, wonende te Dreischor, thans te Zïerikzee, moeder van verdachte, zégt bij haar dóchter te hebben ingewoond en niet deze herhaal delijk erover te hebben gesproken dat zij zoo slecht konden rondkomen. Beiden ont vingen ondersteuning van het armbestuur, doch haar dochter was aangezegd dat haar steun zou worden verminderd, terwijl een -kostgangerwegging. Den avond voor de daad had haar dochter het plan opgevat het kind om het leven te brengen. Getuige zegt niet te hebben gezien op welke wijée dit geschiedde, doch ontdekte den volgen den morgen dat het kindje een doodskleur had, waarop zij haar dochter naar den dokter heeft gezonden, die daarop inmid dels is verschenen. Volgens getuige zorgde verdachte goed voor haar kinderen en hield er veel van. Getuige P. Gaanderse, timmerman te Dreischor, zegt op 5 Februari er bij te zijn geweest toen het kistje voor de lijkschou wing werd geopend. Het lijkje was het kind van verdachte. Ook volgens deze getuige was verdachte over het algemeen goed voor haar kinderen. Op een vraag van verdediger zegt deze getuige, dat het op Dreischor gewoonte is, wanneer iemand uit zijn woning wordt ge zet, dat dan in het arrestantenlokaal ter plaatse huisvesting wordt verleend. Het zou haar man niet gemakkelijk vallen in Drei schor werk te krijgen. Dr. Hulst uït Leiden, die de lijkschouwing verrichtte, zegt op het lijkje geen sporen van geweld te hebben aangetroffen en acht het mogelijk dat het kind onder dekens is gestikt. Dr.Rutgers van Eek te Dreischor zegt den dood te hebben geconstateerd. De verdachte stond als een goede huisvrouw bekend en het was dezen arts ook bekend dat ver- dachte's moeder ziekelijk was. De officier van justitie requisitoir nemen de, zegt, dat verdachte ten laste gelegd is moord op haar kindje. De deskundigen ver klaren dat haar kind aan verstikking is ge storven en verdachte bekent het feit. De officier vraagt zich of wat er met deze* vrouw moet gebeuren. Er- zijn voor haar verzachtende omstandigheden, De toekomst leek haar te zwaar, ze is aan het tobben geraakt en de wanhopige gedachte om haar, kind weg te maken heeft bij haar de over hand gekregen. De bij haar inwonende moeder heeft haar in deze afschuwelijke zaak nog gestijfd. De officier meende tegen verdachte wegens moord een gevangenis straf van twee jaar te moeten eischen. De verdediger vangt zijn pleidooi aan door te zeggen, dat het bedekken van een gezicht van het kindje nog geen dood door verstikking behoefde teweeg te brengen. Verdachte was van meening dat het kind niet gezond was. Verdediger is het met het O. M. eens dat het hier een moeilijke zaak is wat de strafmaat betreft. Verdachte is reeds op jeugdigen leeftijd getrouwd, het huwelijk was goed en zij hadden 3 kinderen. De man was molenaarsknecht en zij hadden hun brood. Er is evenwel in hun levens omstandigheden een geweldige ommekeer gekomen, hetgeen op veftiachte een sterke uitwerking had. De man raakte zijn be trekking kwijt, ze moesten uit hunne woning en het denkbeeld stond haar steeds voor oogen dat zij in het arrestantenlokaal zou den terecht komen. Ook hadden ze een kostganger die wegging, terwijl haar man ziek werd en in het gasthuis werd opgeno men. Verdachte heeft een dagenlangen strijd gevoerd en de bij haar inwonende moeder heeft haar niet neholpen doch tot de daad aangezet. Ten einde raad en door armoede gedreven heeft zij ten slotte de daad be dreven, waarover zij thans veel berouw heeft, en waartoe zij inderdaad in wanhoop is overgegaan Gelet op deze omstandig heden meent verdediger een beroep te moe ten doen op de clementie der rechtbank. Deze vrouw is niet slecht. Uitspraak 1 April a.s.. De verduisteringen bij de gemeentelijke vischvoorziening. Voor de rechtbank te Amsterdam heeft gisteren terecht gestaan een 54-jarige klerk-kassier bij de gemeentelijke visch voorziening aldaar, beklaagd van het zich tceëigenen van 11.000, toebehoorende aan de gemeente Amsterdam, welke gelden hij als ambtenaar in zijn bediening onder zich had. Na een uitgebreid getuigenverhoor eischte het O. M. tegen beklaagde een ge vangenisstraf van 1 jaar en 3 maanden. De verdediger achtte de fraudes en de tekorten, welke bij het gemeentelijk visch- bedrijf aan den dag zijn gekomen een be wijs voor liet fiasco van het gesocialiseer de bedrijf. De noodige leiding ontbrak, ieder had de meest volkomen vrijheid. De verdediger protesteert dan ook ernstig tegen iedere staatsbemoeiing, die ingrijpt in het bedrijfsleven en meent, dat iedere socialiseering in dezen moet worden afge wezen. Tenslotte vraagt hij wegens gebrek aan bewijs, dat er van kwaad opzet sprake zou zijn, vrijspraak voor den beklaagde. Bedreiging van een ambtenaar. Een vrouw van 58 jaar, die nog nimmer met de justitie in aanraking was gekomen en die gunstig bekend staat, had zich gisr teren voor de rechtbank te Haarlem te ver antwoorden, beschuldigd een belasting ambtenaar, die bij haar kwam om beslag op haar inboedel te leggen, met een sabel te hebben bedreigd. Zij verklaarde, in een opgewonden stemming gehandeld te heb ben. Zij had aan de belastingambi^ haar verontschuldiging aangeboden, de bedoelingen had ze niet gehad v;as maar een „grapje" geweest. O- O. M. meende, dat dit geval niet mor ontbloot was. Omdat het tetTil gelegde niet bewezen was, meende l O. M.; dat er geen veroordeeling Völ kon. Het vroeg dus vrijspraak. Belangrijke verduistering. De rechtbank te Tiel heeft H. K. te waard, tegen wien door het O.M. tw^;- gevangenisstraf geëischt was wegens duisterinjg van lj.000 in zijn functie kassier der Boerenleenbank te Dodewa- en valschheid in geschrifte, veroordeeld, ten jaar gevangenisstraf met aftrek voorarrest. MARINE EN LEGER Bij beschikking van den minister van - rjne a.i. is de officier van den i stoomvaartdienst der le klasse A. \U(1 Hars, den lèn April a.s. geplaatst aan^' van Hr. Ms. „Gelderland". Blijkens een bij het departement vati- rine ontvangen telegram zijn Hr. Ms." tielje-vaartuigen „Soemba" ien ,',p|or onder bevel van kapitein-luitenant ter J F. Osten, Donderdag te Saigon komen. In dit jaar kunnen bij het Kon. Instir voor de marine té Willemsoord worden' gelaten 12 adelborsten voor den zee" met 3-jarige opleiding, 18 a del borstene den zeedienst met 4-jarige opleid^ adelborsten, voor den marine-stoomya' dienst met 4-jarige opleiding en 2V torsten voor dé administratie met 2-jr opleiding. VOETBAL. Vlissingen liet het Zondag 11. I sendaal leellijk zitten 03 op eTgen rein kan als een smadelijke nederlaag' stempeld .worden. De kans om aan he de der competitie een plaats op de L ste helft der ranglijst in te nemen, is vrij wiel tot nul gereduceerd, 't Is maar;; dat Dongen er nog minder van ter brengt, anders hadden onze stadgenc misschien'nog de twijfelachtige eer g::. degradatie-wedstrijden te moeten spC Breda klopte Dongen met 5—3. Eindelijk weer eens een volledig p voor Zondag a.s., nl. Middelburg- Roosendaal—Donigen, Breda—V.S.C,, j singenAlliance. De groote strijd gaat wel tusschen! delburg en Longa. Weet Lomga te wit dan is het kampioenschap vóór haar; wel zeker. In het tegenovergestelde g: stijgt de kans van V.S.C. aanmerkelijk,! ga weet dus welk belang deze ontme; meebrengt. Middelburg daarentegen vl teer genieten na V.S.C. ook de -andere burgsche leidende club op eigen terreir verslaan. Waar» Middelburg uit slechts met verloor, zal Longa het hard te ver!; krijgen en als het speelveld modderï| nat is, is. het voor de Brabanders nageï hopeloos. Maar ook onder normale oir;' digheden zal het worden wat men n een dubbeltje op z'n kant. Roosenif Dongen wordt een walk-over voor de club. Uit speelde Roosendaal gelijk (5: De wedstrijd van Breda tegen V. Si ook van 't uiterste gewicht voor I noemde club. Al kan Breda thuis ook»* van zich afbijten, toch gelooveit weriiei V. S. C. met zich zal laten spelen. De overwinning die V. S. C. thuis op 8 behaalde, is wel een duidelijke aanw; in die richting. Aan den Koudekerkschen weg koml liance op bezoek. Vlissingen en Af traden deze competitie nog niet tegen i iii 't strijdperk. Het voordeel van eigen rein is voor Vlissingen misschien juist doende een kleine overwinning te bek' INSIDl Biljarten. Gisterenavond werd; partijen om het kampioenschap Vliss voortgezet. De heer P. Grool verbeterd! ■hoogste gemiddelde eener partij ti.ni.. en was dit een mooie partij. De uiteb als volgt punt. beurt. gem. k P. Grool 150 21 7.15 A. Suurmond 87 20 4.35 P. Verhulst P. Haaze 150 28 5.36 95 28 3.40 P. Haaze 150 40 3.75 R. Peeman UI 39 2.83 Maandagavond voortzetting met de gende partijen le partij A. Kestelw Grool; 2e partij F. van GcsselF. Vert 3e partij A. KestelooP. Haaze. RAPPORT van de Commissie vo» Financiën naar aanleiding vij voorstel van Burg, en Weth. verleenen van een buitens: subsidie aan het Gasthuis, meerdere kosten van het vet van het pand Bellamy park en- richten van klasse-kamers. De commissie voor de financfêk kennis genomen van de stukken, v nog door het college van regenten Gasthuis inzake het verzoek om eenK gewoon subsidie uit de gemeente 1736.55, wegens meerdere verbod Vosten enz., zijn overgelegd. Het heeft de commissie getrofw van de belangrijke verbouwing1'? pand Bellamypark nr. 5 en van de ling der klassekamers zulk een ft globale begrooting van kosten i|? maakt. Deze begrooting, waarop voet is vermeld, dat nadat de cijfers> vastgesteld er nog verschillende** gen in zijn aangebracht, geeft blijk; feit, dat regenten zich geen voldoe^ kenschap hebben gegeven van dei'^ van de te verrichten werkzaamheid Het is thans voldoende gebied toen aan den raad machtiging we', zocht tot het uitvoeren van de vcij. de werken, deze begrotingscijfers0»; na geen juist beeld gaven van de welke daaraan verbonden zouden De aannemin'gssom i$ dan ook raming ver uitgegaan. Zoo zijn de wingskosten van liet pand Bella») 5 geraamd op 4000, terwijl de

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 6