r's 300 25 RIUMFOND RING DE KWALIIESI 65e Jaargang VÏAART a.s. ENDSCHAP" VRIJDAG lerschijnt dagelijks, uifgezonderé op hm eo algemeen feestdagen 'perste Blad ïlbBrgscta Maiiscbi Stoomvaart DIE NOOIT VERVEELT La Crème de ;oed duwe Hanse firma f. lil SE IE1IE Ir Jatstraat 58-69, Vlissinp. Telef. 10. Postrekening 66287 At MAART BINNENLAND 4 - r Stads= en Provincienieuws ■No. 53i S927^- copjc fijne te besluit, ld uit de dagelijks le winkels trommels eds versch 671 cent* r half pond gerichte Tooneelc r M. VAN DIJKE n MARTIN LIKET. rd door Zang van an Bergen-op-Zoom D, de origineele sting inbegrepen. ;r uitvoering van 2 HET BESTUUR :vraagd een flinke JONGEN sJ. W. JOBSE, Loodj Een net DAGMEISJE aagd. Adres Verkuyl irstraat 55 (boven). gen 1 April gevraagde! DAGMEISJE jeneden de lGjaar Aam onds na 7 uur, Mevr.' INK, Steenenbeer 13. koop nieuw gebouwd lepingshuis met Tuin, ve stad. Voor soiied I ■olie koopsom als hype likbaar. Brieven letters! iu „Vliss. Courant" j. welke huurders na jaar aan 100 "U hypoi voor eigen huis, vraag Sub-Corresi). Geen w kas. Gem. bijverd. mei Hoofd-Corresp. Blieven bez.) aan Archt. P. S.B Boul. de Ruyter 16 vraagd net DAGMEISJE 15 jaar. res: Wagenaarstraat VLISSINGSCHE COURANT y^gONNEMENTSPRlJSVoorVlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden, franco door het geheele rijk 2.50. Voor België en de overige landen der Post-Unie, bij wekelijk- sctie verzending ƒ4.15; bij dagelijksche verzending ƒ6,10. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIEPRIJSVan 1—4 regels 1,10voor iederen regei meer 26 cent. Familieberichten van 16 regels ƒ1,70. Reclames 52 cent per regei. Kleine advertenties van 15 regels 75 cent, voor eiken tegel meer 15 cent. Bij abonnement speciale prijs pe abonné's ih 't bezit eener poüs, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van eiken anderen vinger pit nummer bestaat uit 2 bladen Huldeblijk aan Prinses Juliana. Het schilderij, dat aan Prinses Juliana op haar 18den verjaardag door den cen- tralen bond van Oranje- en buurtvereeni- gjngen te Rotterdam wordt aangeboden, zal worden vervaardigd door den kunstschilder Gerard Altmann, aldaar. Het zal een Maas gezicht voorstellen, met Rotterdam op den achtergrond. Er wordt bijgevoegd een al bum, vermeldende de namen van alle deel nemende vereenigingen en de besturen. Dit album zal verlucht worden met in calligra- foch werk uitgevoerde historische voor stellingen en wapens. De teekenaar daar van is de heer A. E. A. Dulfer te Overschie. Het album wordt vervaardigd door de firma E. de Bont en Zoon. Receptie ten Hove. Gisterenavond werd ten Hove de aange kondigde tweede receptie gehouden, op welke in hoofdzaak genoodigd waren ge lijke groepen van autoriteiten enz., naar atphabetische rangschikking van elke groep, als op de eerste partij, welke Vrijdagavond 25 Februari plaats had. Ook thans bewogen zich ongeveer 450 dames en heeren in de zalen van het Ko ninklijk paleis. De Koningin-Moeder was ook op dezen tweeden ontvangavond tegenwoordig. Nederlandsch gezant te Brussel. Indertijd werd reeds officieel medege deeld, dat jhr. dr. C. G. W. F. van Vreden- burgh, Nederlandsch gezant te Brussel, be noemd zal worden tot gezant te Rome. Thans melden Belgische bladen, dat door de Nederlandsche regeering bij koning Albert instemming if verzocht met de benoeming van jhr. mr. Beelaets van Blokland, bui tengewoon gezant en gevolmachtigd mi nister, chef der afdeeling diplomatieke za ken aan het departement van Duitenland- sche zaken te 's-Gravenhage. Naar uit 's-Gravenhage wordt gemeld, kan de benoeming van jhr. Beelaerts tot Nederlandsch gezant te Brussel worden te gemoet gezien. De zomertijd. Op de vragen van den heer Braat betref fende het door de regeering voor de be kendmaking van den duur van den zomer tijd gekozen tijdstip, heeft de lieer Kan, minister van binnenlandsche zaken en land bouw het volgende geantwoord' Evenals ten vorigen jare is de tijdsduur van den zomertijd tijdig vastgesteld, om dat de directie der Nederlandsche Spoor wegen daarop prijs stelt en er geen enkele reden was langer te wachten. Zoodanige reden kan althans niet ont leend worden aan de omstandigheid, dat een wetsvoorstel tot afschaffing van den zomertijd bij de Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal in behandeling is, hetgeen den ondergeteekendé niet onbekend was. Dat uie behandeling ook maar eenigszins zou kunnen worden beïnvloed doordat inmid dels de bestaande wet wordt uitgevoerd, acht hij ten eenenmale uitgesloten. Waarom een tijdige publicatie van de data van aanvang en einde van den zomer tijd de belangen van land- en tuinbouw zou schaden, is den ondergeteekende, ook na herhaalde overdenking, niet duidelijk kunnen worden. ingen - Middelb.-W tusschengelegen pl»ï RVOER VAN PASS* GOEDEREN EN VEE. IvJUMdJ* Maart v.m.uuf 7 8 8 - lerdaglO 8 Inforwnti.il U b«kon<* i. Y.h. Erna ■1°1S ^r,nnvJi'i> i.ibtugB. EEffiOOW'jj ».J W.Y. 008róH®Sf Miltf.Hbn. BOTTS®*1 ag idaö dag Het aantal sergeanten. Het lid der Tweede Kamer de heer Van Happare! heeft den minister van oorlog de volgende vragen gesteld 1 Js het juist, dat door verschillende mutaties, als dienstverlating, bevordering tot hoogeren rang, overgang naar het leger 111 Nederlandsch Oost-Indië en naar de poli- tietroepen, als anderszins, het aantal ser geanten, dat op 1 April 1927 wegens over compleet den dienst zou moeten verlaten, zooals dezen vermeld zijn in de circulaires van het departement van oorlog van 27 December 1926, reeds is verminderd, dan wel dat deze vermindering zeker kan worden verwacht 2. Zoo ja, is het dan juist, dat de ser geanten, die hierdoor in dienst kunnen worden gehandhaafd, omtrent deze hand having nog in het onzekere worden gela ten? 3- Is de minister niet van oordeel, dat in gevallen als deze, waarbij het gaat om het behoud of verlies van een eenmaal gekozen «evenspositie, de redelijkheid medebrengt, de betrokkenen zoo spoedig mogelijk |"t (te bestaande onzekerheid worden ver lost? 4. Is de minister bereid wekelijks ter kennis van de korpsen te brengen, welke der aangewezen onderofficieren door mu taties of met zekerheid te verwachten ver voeringen niet meer behoeven af te vloeien. Mr. L. W. C. van den Berg J- bisteren is te Delft op 81-jarigen leeftijd overleden de heer mr. L. W. C. van den eJf> oud^-burgemeester van Delft. Mr- Van den Berg werd in 1845 te Haai- j1 geborenna volbrachte studie promo- sr? -hii te Leiden in*l868 op een Jatijn- I ne, dissertatie over het Arabische recht daarop in 187<£- a Is verbonden aan de rechterlijke macht, naar Indië. Nadat hij acht jaar later als adviseur in de Oostersche talen en het Mohammedaansche recht was opgetreden, benoemde de Delftsche ge meenteraad hem in 1887 tot professor in het Inlandsche recht aan de Indische in stelling te Delft. Na de opheffing dier in stelling in 1901 werd hij, die reeds lid en secretaris der Staatscommissie tot herzie ning van hef Indische privaatrecht was, benoemd tot adviseur van het ministerie van koloniën en tevens tot lid van den ge meenteraad te Delft, dat hij tot 1904 bleef. Het lidmaatschap der Provinciale Staten vervulde hij van 1902 tot 1910, totdat hij, na zijn benoeming tot burgemeester van Delft op 24 Mei 1910, bij een tusschentijd- sche vacature tot lid van de Eerste Kamer werd gekozen, in welk college hij tot 1922 zitting had. De overledene was groot-officier van de orde van Asmanië van Turkije en ridder van den Ned. Leeuw. Hij was ook com missaris van den Kon. grafkelder te Delft en commandeur van de Huisorde van Oranje. Een groote ramp voorkomen. Naar aanleiding van het bericht „Een groote ramp voorkomen", wordt door de directie der artillerie-inrichtingen aan het Haagsch Correspondentiebureau het vol gende gemeld Het bedoelde bericht zou door zijn on juistheid ongemotiveerde ongerustheid kun nen wekken. De ware toedracht is als volgt Een vrachtauto, waarop munitie werd ver voerd, geraakte door defect aan de ben zineleiding in brand. Dit gebéurde op een afstand van pl.m. 500 meter van het bus- kruitmagazijn en eenige kilometers van de petroleumhaven. De hoeveelheid en aard der lading was zoodanig (en zulks in overeenstemming met de desbetreffende voorschriften) dat zelfs indien de afstand 25 meter was geweest, geen gevaar voor het magazijn zou hebben bestaan. De voorschriften zijn van dien aard, dat nimmer een ramp, als waarop het beucht doelde, zou kunnen ontstaan. Daar carburatorbranden bij auto's altijd mogelijk zijn, mogen voor vervoer van springstoffen en munitie alleen auto's wor den gebruikt, wanneer deze speciaal daar voor zijn ingericht en waarbij o.a. een brand localiseerend schot tusschen motor en laad ruimte is aangebracht. De gebezigde auto was aldus ingericht. Gebleken is, dat de speciale inrichting goed heeft voldaan, want zij heeft het uitbranden van de laadruimte der auto voorkomen. Een en ander neemt niet weg, dat het per soneel, dat de munitie loste uit de auto, waarvan het voorgedeelte in brand stond, flink is opgetreden. Hamburg, Antwerpen, Nieuwe Waterweg en Rotterdam. In de haven van Hamburg zijn in Febru ari binnengekomen 1116 schepen, metende 1.412.900 ton, tegen 949 schepen, metende 1.225.625 ton in Februari 1926, zijnde een vermeerdering met 167 schepen en met 187.275 ton. In de haven van Antwerpen zijn in Fe bruari binnengekomen 913 schepen, met. 1.567.589 ton (herleid) tegen 778 schepen metende 1.433.402 ton (herleid) in Februari 1926. Er is dus een vermeerdering met 135 schepen en met 334.187 ton. De cijfers van de havenbeweging over de eerste 2 maanden van 1927 en 1926 zijn (met herleiding van de Antwerpsche cijfers o m ze vergelijkbaar te maken) HamburgSchepen N. R. Ton 1927 2331 2.922.206 1926 1979 2.516.669 Verschil 352 -F 405.537 Antwerpen 1927 1867 3.323.956 1926 1622 2.790.444 Verschil H- 245 -F 442.512 N. Waterweg 1927 2603 4.004.115 1.926 2144 3.237.505 Verschil •f 459 F 766.610 Rotterdam 1927 2214 3.468.957 1926 1712 2.646.488 Verschil -F 502 -f 822.469 Over de eerste 2 maanden van 1927 heeft dus de havenbeweging van den Nieuwen Waterweg die van Antwerpen met 771.159 ton overtroffen, terwijl het verschil ten voordeele van Rotterdam in deze maanden 236.001 ton bedroeg. De ziekenhuiskwestie te Alkmaar. De gemeenteraad te Alkmaar heeft met algemeene stemmen besloten het cadetten school-complex te verbouwen en voor zie kenhuis in te richten overeenkomstig het plan A (116 bedden). Voorloopig zal even wel niet worden overgegaan tot verbouw van het zoogenaamde hospitaal en tot in richting van een zenuwafdeeling. Voor dezen ziekenhuisbouw werd een bedrag van 375.300 beschikbaar gesteld. Tevens werd besloten cfê fjgflföalige cadet tenschool met bijbehoorehffe gebouwen, terreinen en water van het rijk aan te koo- pen voor een bedrag van 183.334. Het geld zal uit eep geldleening worden ver kregen. het plan A dat thans aangenomen is. omvat een bézuiniging v:n het bestaarde O van een merk rooktabak Is meer waard dan fraaie verpahklnq Als Ge een kwaMeli will rooken neem dar> direct de be ate v/ari a Me plan-cadettenschoo., zooals dat in Juli 1925 werd vastgesteld. De voorzitter huldigde de wethouders Westerhof, Ringer:- en Thomsen voor het geen zij voor de totstandkoming van het ziekenhuis deden, alsmede het algemeen ziekenhuiscomité, de commissie voor het bijeenbrengen van vrijwillige bijdragen, die 150.000 bijeen had gebracht, wijlen mevr. v. d. Oordt, die een legaat van 100.000 had geschonken. Zoodra het besluit bekend was, werd van het stadsziekenhuis de vlag geheschen. VLISSINGEN, 4 MAART. Het loodswezen. Blijkens de memorie van antwoord op het voorloopig verslag van de afdeelingen der Eerste Kamer,Jan het tegen den over gang van het looggfrézen- haat 'het depar- tement van waterstaat geopperde bezwaar dat het beheer der Ioodsvaartuigen- bij het departement, waar men in deze materie niet thuis is, veel nieuw personeel zou vor deren en derhalve duur zou worden, niet worden gedeeld. Immers ook na dien over gang zou dat beheer, evenals thans het geval is, gedurende den tijd dat de vaar tuigen in dienst of in reserve zijn door het loodswezen zelf geschieden. De 'herstellin gen aan die Ioodsvaartuigen zouden even als tot dusverre door de marinewerf kun nen blijven geschieden. Die werf verricht ook thans andere werk zaamheden dan -die welke ten behoeve van het departement van marine worden opge dragen. Intusschen is omtrent deze zaak nog al lerminst een beslissing genomen en zal ze ker worden voldaan aan den wensch, dat, alvorens de beslissing valt, de zaak deug delijk zal worden óverwogen. Mensch en machine. Concertgebouw. Na welkom te zijn geheeten door den voorzitter van het Instituut voor Arbeiders ontwikkeling, den heer J. de Meij, begon de spreker van gisterenavond, de heer A. M. O verhof uit Goes, zijn voordracht met de schildering van den oer-mensch. die in veel dingen gelijk was aan de hem omrin gende dieren, maar daar boven uitstak door zijn verstand en di^döor een steen te ge bruiken om een noot te kraken of een stok om voorwerpen op te heffen, een werktuig, een machine schiep, die, hoewel uiterst primitief van vorm toch het leidende be ginsel ervan bevatte. Het was spreker noemde tal van voorbeelden van dit genre de uitwerking van de eigenschap van den mensch om iets of iemand te vinden, die het minder aangename voor hem zou doen, opdat hij meer vrijen tijd zou hebben om zich meer te ontwikkelen. In de eerste tijden was dat een „iemand" en wel een slaaf, een overwonnen man. Het was het slavendom, iets wat onverbrekelijk vastzit aan het maatschappelijk leven van Grieken, Romeinen en oude Egyptenaren, bij welk laatste volk de slaaf het zwaarste sjouwers- werk verrichte (denk slechts aan het bou wen der pyramides). De tijd der Middel eeuwen, toen officieel de slavernij afge schaft heette, kende toch het slavendom onder een aodejen naam (hoorigheid) en als staaltje, dat betrekkelijk kort voor de Franscherevolutie die toestand nog be stond, haalt spreker het decreet aan van bodewijk XIV aan onderhoorige grooten, dat <zij niet meer dan 1 bediende mochten dooden, na terugkeer van de jacht, om zich in hun ingewanden de voeten te war men. Dat men in dien tijd van het slaven dom ge/en behoefte had aan machines, vond zijn oorzaak in de zeer geringe be volking en de productie voor den eigen kleinen kring, waarvan flink wat afgeno men werd voor den adel en de geestelijk heid en de rest voor den zgn. derden, dien van de gegoede gezéten kleine bazen, wel ke stand opkomt na de kruistochten. Hoe wel de geestelijkheid zich ten krachtigste verzette tegen haar ontwikkeling in dien tijd waren slechts twee boeken de bijbel en het boek van Aristoteles goed wint ten slotte de derde stand, wiens macht ver stevigd wordt door de gilden. In dien tiid komt de lust op naar werk tuigen oorspronkelijk van houtmaar door de groote slijtage van ijzer, wat met zich brengt het gebruik van ijzer, moet men brandstof zoeken voor het smelten van dit metaal. De „aardkooF', die toen uitge maakt werd voor „duivelsdrek" en die daarom eerst verboden werd, leidde als var. zelf tot het uitvinden van stoommachine tjes om de brandstof op te halen en» te ver voeren. Ook de ontdekking der katoen leidde tot perfectionneering der machines om deze stof te bewerken. Maar door dit alles werd de productie grooter en de wet ten van het gildewezen, die de verkoop der goederen buiten een bepaalden kring verboden, belemmerden de bazen te zeer en daardoor ontstond groote drang naar meer vrijheid. Maar door de trek naar de fabrieken in de steden en de voorsteden ontstond naast den gegoeden hazenstand een tweede categorie arbeiders, die vaak in zeer, zeer bekrompen omstandigheden ver keerden. En deze twee groepen ontevrede nen werkten samen, de hazenstand maakte van deze samenloop van omstandigheden een handig gebruik om met een slag het juk van adel en geestelijkheid af te schud den en de knellende gildebanden te verbre ken. Zoo is de Fransche revolutie eigenlijk de revolutie geworden van de bourgoisie en zoo is haar leus geworden vrijheid (voor de bazen), gelijkheid, broederschap (voor de arbeiders). Zij moet beschouwd worden als de vrijmaking van den derden stand (verbreking gildebanden, afschaffing abso lute vorstenmacht, ontstaan van het we reldverkeer) en als gelegenheid om de baan vrij te maken voor de beginmaking der vrijmaking van den -vierden stand. Maar het mooiste gevolg van deze revolutie, merkt spreker op, is de opkomst van het kapitalisme. Spreker beschouwt dit laatste ondanks de schijnbare tegenspraak uit zijn mond op de volgende manier. De rijk dom, die vermeerderd is, komt in handen van weinigen en dit kweekt socialistisch gezinde proletariërs, omdat deze meer en meer in werkplaatsen bij elkaar worden gebracht en daar de ellende van het kapi talisme meer en meer voelen. Ten slotte bespreekt de heer O verhof den hekel, die de arbeiders hadden aan de. ma chine, die in het begin bij staking zelfs werden vernield, maar hij bestrijdt die nei ging! en eindigt met de opwekking, niet weg met de machine, maar de machine stellen in dienst van de heele arbeidersbe weging. De heer J. de Meij sloot de lezing, die niet zoo druk bezocht was met een woord van dank aan den heer Overhof, voor de interessante lezing. Ouderavond Christelijke school Wagenaarstraat. In het zoo gezellig ingerichte groote ver gaderlokaal van het gebouw voor Christe lijke Belangen in de Palingstraat alhier, dat zich voor dergelijke bijeenkomsten bij uit stek leent, werd gisterenavond een druk bezochte Ouderavond gehouden voor de ouders van de leerlingen der Ned. Herv. school. Na het zingen van Psalm 138 1 en het voorlezen van Joh. 10 1116 en 27 31, opende de voorzitter van het bestuur, ds. A. de Voogd, de vergadering met ge bed. Dan een hartelijk woord van welkom tot de aanwezigen en de mededeeling, dat van den inspecteur van het L. O. bericht van verhindering was ingekomen. Als eerste, welgekozen onderwerp, ver meldde de agenda„Onze afrekening met de gemeente". Op zakelijke wijze, zonder in détails te treden, zette ds. De Voogd uit ten, waar het hier eigenlijk om ging, zoo- uat het ieder niet-ingewijde volkomen dui delijk werd, op welke wijze het afreke- nings-systeem is geregeld, en tevens de manier, waarop de kwestie, die in zoovele andere plaatsen, met een linksche meerder heid, in een sfeer van welwillendheid en wederzijdsch overleg, is afgedaan, in onzen gemeenteraad werd behandeld. De discussie, daarover door onze vroede vaderen gehouden, liet hij onbesproken. Alleen de daarbij gebezigde uitdrukking, dat het goed riemen snijden is van een an dermans leer, gaf hem aanleiding, om over tuigend aan te toonen, dat de gesneden ritmen niet alleen zijn van eigen leer, maar dat bovendien het bestuur èn het recht èn den plicht had, de afrekening in te dienen, die het aan ons gemeentebestuur heeft overgelegd. Wij zoeken niet den strijd, maar men doet ons dien aan, en dan is het onze heilige roeping, tot in uitersté instantie voor ons goed recht op te komen. En het bestuur hoopt daarbij de ouders in woord en daad aan zijn zijde te vinden niet door te smaden op de openbare school, maar door te getuigen vóór de onze De door een der aanwezigen gestelde vraag, of niet eerder een onderzoek moest worden ingesteld, naar het van tegenover gestelde zijde riemen snijden van ander mans leer, waar toch in een Christelijken staat als de onze, de Christelijke school regel en de neutrale overheidsschool uit zondering diende te zijn, gaf er wel leven dig blijk van, hoezeer men gevoelde, dat de Vlissingsche raad op deze wijze de gelijk stelling tot een aanfluiting maakt Na de pauze, waarin thee werd rondge diend, kwam het hoofd der school, de heer B. de Jager, aan het woord, voor de be handeling van „Het straffen op school", een greep midden uit 't schoolleven. Op de hem eigen gezellige en toch dege lijke wijze, wees hij op de vele moeilijkhe den, u e het straffen allereerst voor den onderwijzer zelf meebrengt. De opvoeding der jeugd moet berusten op liefde en ge zag. Is thuis de eerste steeds het grootst. Ja m'neer! Na tafel verlangen de heeren •tRio» op school wint vanzelf de laatste het. Doch beiden moeten er zijn, wil de opvoeder zijn doel bereiken het kind liefde voor het goe de en afkeer van het kwade in te boeze men. Beter dan door straffen het kind in het goede spoor te houden, kan de opvoe der gebruik maken van middelen, die ten doel hebben, het. straffen te voorkomen. "Geef TeTTCZlgtrctdr- zorg voor de noodlge afwisseling, laat ze weten dat er toezicht is, en neem de oorzaken weg, die het kind in verzoeking kunnen brengen. Vooral het onderwijs-zelf, speciaal ons godsdienstig onderwijs, en het voorbeeld van den onderwijzer, is een machtig middel om het kind te leeren op den rechten weg te gaan. Ondanks al deze pogingen doen zich toch gevallen voor, die straffen noodzake lijk maken. Veel verwacht spreker daarbij van het gesprek onder vier oogen, waarbij niet alléén het verkeerde wordt belicht, maar het kind ook op zijn goede eigen schappen wordt gewezen. Heeft dit middel geen baat, dan kan een vermaning in het bijzijn der klasgenooten worden toegepast, waarbij er tegen dient gewaakt, dat er geen verbittering komt in het hart van het kind. De lichamelijke tuchtiging, vroeger de meest gebruikelijke straf, is nu slechts uitzondering, doch kan de heilzame uitwer king hebben, her kind het schandelijke van zijn gedrag te doen gevoelen. Wordt ten slotte" in de maatschappij de gevangenis, de vrijheidsberooving, als laatste middel gebruikt, zoo ook hebben wij nog het schoolblijven, dat de overtreders tot na denken kan brengen. Mogen we nu van deze straffen resultaat verwachten Zeer zeker, mits ze recht vaardig (wat in de oogen der kindeken wel eens moeilijk is) en zelden worden toege past, mits ze ook door den opvoeder in de juiste gemoedsstemming worden gegeven. Maar óók moet het kind wetén, dat na het dragen van zijn straf, alles is vergeven en vergeten Nadat door den heer De Jager nog een enkele vraag was beantwoord, werd een serie platen over Palestina op doek ge bracht, waarbij de heer Groenenberg, on derwijzer aan de school, een vlotte en dui delijke toelichting gaf. Op zijn tocht door het Heilige Land voerde hij ons mede naar tal van gewijde plaatsen, die niét alleen een schat van Bijbelverhalen ïn herinnering brengen, maar waarvan ook de aanblik dikwijls stille ontroering wekt. Hiermede was het programma van deze geanimeerde vergadering ten einde. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt. Na dankzegging en gemeenschappelijk zingen van Gezang 180:1, volgde de tra- ditioneele hamerslag en ging men huis waarts. In onze Tijdinghal. Wij hebben enkele foto's ontvangen van het nieuwe Stadion te Amsterdam een gedeelte van den grooten steenen kaaimuur voor den oprit der Boompjes te Rotterdam een overzicht van een feilen brand welke Dinsdagavond te Zaandam heeft gewoed Tsjecho-Slowaaksche emigranten welke in hun typische kleederdracht wachten voor het emigratie-gebouw van de Canadeesche regeering te Rotterdam. In den loop van deze maand, 26 Maart, is het 100 jaar geleden dat de groote Duit- sche componist L. van Beethoven is over leden. Wij etaleeren twee foto's van den genialen componist. Nog enkele andere actueele foto van buitenlandsche gebeurtenissen zullen el de bijzondere aandacht trekken van de ge regelde bezoekers van onze Tijdinghal.

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1