1000 25 L-ï^o.3®' DINSDAG 13 FEBRUARI nnnMfa" ::i!Mn binnenland feuilleton ingezonden stukken 3 film wordtj ra-zangers y 1927- n.fi. 500.— Stoomviart j Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zsndag en algemeen erkende Christelijke feestdagen |HET HUIS DER VERSPIEDERS Couponboekje film NIET 65e «Jaargang AAR! onverschrokken zeeman bi "e lijnen van zijn bovensta lies wat binnen de omlijstlL ge er in gevonden hebt; m gezicht zichtbaar zijn. taa! beschikbaar 3Ö0.— 150.— 100.— 250. 2©@0. ZENOEN. lifje, dat men cr in vindt, co |t, 2, 3 Remerkt. Men vervol? het aantal Duifjes, dat ma ben uit de voorzijde van eau fen dezelfde persoon mag otó Boten, gefrankeerde envelop? pn Dolder (U). ezonden met daarin op volt wijze zeif hunne inzend!!) rieken De Quit ■CHS*. PLEINES. fevraagd een nette DIENSTBODE I dag of dag en nacht] Ipsensstraat 9. ïvraagd wegens teleiii nette I DAGDIENSTBODE| HiresBoulevard de t eden). huur BENEDENWONING ite Markt 15. f2.751* tresJ. CIJVAT, B koop Duitsche Herdershij BresVrijdomsweg 2 lingen -Middelb.-RJ] tusschengelegen f IR VOER VAN PASS*1 GOEDEREN EN VB vJVlidd Februari v-®-11 tdag 15 derdag 17 »8 ndag 21 Infoiiaatiïn t« a ndwnK.V. Trui®! T.h, Erv«n -J018. Hilbwg i B. VL1SSINGSCHE COURANT i HONNEMENTSPRljSVoorVlissingen endegemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden, lp- co door het geheele rijk 2.50. Voor België en de overige landen der Post-Unie, bij wekelijk- ïrhe verzending 4.151 bij dagelijksche verzending ƒ6.10. Afzonderlijke nummers 5 cent. ÓitgaféTfirn» f. VII DE VELDE Ir..Vilstraat 58-60, tflissingen. Telei. 10. Postrekening 66287 ADVERTENTIEPRIJSVan 1—4 regels 1.10voor iederen regel meer 26 cent. Familieberichten van 16 regels 1.70. Reclames 52 cent per regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 75 cent, voor eiken regel meer 15 cent Bij abonnement speciale prijs. ine abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze- kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. tlUU een ongeluk. ÜUU gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van eiken anderen vinger Het Nederlandsch-Belgisch verdrag. v.,,r wij vernemen heeft de Eerste Ka mér aan het eindt der vorige week de me morie van antwoord van minster van ka,- Xek op het afdeelingsverslaig dier Kamer looens het wetsontwerp lot goedkeuring van hetsêiederlandsch-Belgisch tractaat ont- iaDaar' het bij de Eerste Kamer de ge woonte is - in tegenstelling met de gebrui ken bii de Tweede Kamer om tegelij kertijd met het pnbliceeren van een memo rie van antwoord een eindverslag uit te brengen over het wetsontwerp zelf, zal de commissie van rapporteurs der Eerste Ka mer deze week nog even bijeenkomen om na te gaan. of het eindverslag zonder meer kan wórden uitgebracht, dan wel of de me morie van antwoord alsnog tot opmerkin gen of nadere vragen aan den munster aan- leiding geeft. In verband hiermede zal de publiceenng ■der memorie vani antwoord wel niet eerder ltian tegen het einde van deze week kunnen Iworden tegemoet gezien. Inkomen van H. M. de Koningin en de Koningin-Moeder. In het voorloopig verslag dei Eerste Kamer over hoofdstuk II der Staatsbegro ting (Hooge Colleges van Staat en Kabinet der Koningin), gaven enkele leden hun verwondering te kennen over de door den minister van financiën wederom gedane mededeeling in; de vergadering van de Tweede Kamer van 18 November 1926, dat H M. de Koningin en H. M. de Koningin- Moeder 10 van haar grondwettelijk in komen over dit jaar, evenals over de laat ste jaren, laten staan. Zij vroegen, wat met de uitdrukking „laten staan" wordt be doeld. Blijven de 10 ter beschikking van de Koningin en de Koningin-Moeder of vloeien die 10 in de schatkist terug? Andere leden meenden, dat de uitdrukking 1laten staan" minder gelukkig gekozen ■moge zijn, doch dat het desniettemin dui- Idelijk is, dat H. H. M. M. van de bedoelde ■10 blijvend afstand doen. Loodswezen. Blijkens het afdeelmjgsverslag der Eerste ■Kamer werd bezwaar gemaakt tegen het ■voornemen tot het overbrengen van het loodswezen van liet departement van ma ri pe naar dat van waterstaat. De socialisten en de opening der Tweede Kamer. Op de binnenkort te houden vergadering tan de afdeeling Leiden der S.D,A.P. zal &en bestuursvoorstel voor het congres der S.D.A.P. in behandeing komen, waarin de tvenschelijkheid wordt uitgesproken dat het )ijwonen der Kameropcning door de soc.- lem. Kamerleden slechts dan aanbeveling terdient, als de S.D.A.P. de macht bezit :im die opening te doen plaats hebben op de wijze, zooals zij wenschelijk oordeelt. Waar deze voorwaarde niet aanwezig is, wordt den sec.-dem. Kamerleden verzocht >p hun besluit, de Kameropening bii te \vo- »en. terug te komen. Huldiging dr. J. Th. de Visser. Ook de afdeeling 's-Graveuhage van het l-eger des Heils heeft niet willen achterblij- jyen bij de huldiging van oud-minister De ■Visser, ter gelegenheid van zïjir 70sten ver jaardag. Gisteren werd hem voor zijr. huis lian de J. P. Coen-straar door het muziek- ■orps een serenade gebracht, welke door Jen oud-minister ter zeerste werd geappre cieerd. Hij trad naar buiten en betuigde in W.Y. W»S,j| M t (Mm. Born®"*! Uit het Engeisch van WARWICK DEEPI NU [hertaald door J. VAN DER SLUYS I (Nadruk verboden.) Waarde heer, ik zal haar betrouw* f>aar maken. U weet niet hoe je met vrou wen moet omgaan. Ze verheien het terras en gingen doo- gangetje dat naar de stallen en bijge bouwen voerde. Duretl was geagiteerd en PrigeduldigDe Rothan leek boos. Hij pgon genoeg te krijgen van Durèll's buien P excentriciteiten. Maar als alles goed l»,n& zou de oude gek binnen een paar reken zijn werk hebben gedaan. En dan l°\ Wii als een onbruikbaar geworden rerktuig, aan den kant worden gegooid. 1 Jerome zal vannacht wel niet meer |yn- Ik ga heenik heb mijn paard be- |p b'j den muur laten staan. een onbestemde vrees in Durell. Ik hoop dat er niets gebeurd is. Unzin. Jerome zal het te helder heb- P 11 gevonden. Het nieuws dat we ver tik 's *e belangrijk om er iets mee te L feren- Als Villeneuve maar in het Ka- Lnan> komen en het drie dagen in han- P1' k^ti houden was Jasper voorzichtig itopn.v i.n m.UUr geschoven en had hij het R.Pje bereikt. Hij sloop de treden zach- voorovergebogen op en wachtte, 211^ hoofd op één hoogte met het enkele welgekozen woorden zijn erkente lijkheid voor dit huldebetoon. Ook mevr. De Visser werd in de hulde betrokken, waarna nog enkele liederen ten gehoore werden gebracht, welke de oud minister voor liet raam aanhoorde. De postdienst op Koninginnedag. Door den directeur-generaal is bepaald, dat op den" verjaardag van H. M. de Konin gin, voor zoover het dienstbelang zulks toelaat,, ook tot vermindering van het aan tal brief- en pakketpostbestellingen en Jius- iichtingen kan. worden, overgegaan, wan neer ter plaatse niet algemeen, feest wordt gevierd of andere bijzondere omstandighe den niet aanwezig zijn. Gemeentelijk belastingstelsel. Jn „Handelsberichten" wordt een becijfe ring gegeven omtrent de beteekenis der gemeentelijke inkomsten uit de winsten van de gemeentebedrijven in enkele groote steden. De schrijver vergelijkt dezen post met de inkomst uit de inkomstenbelasting en komt tot de slotsom, dat, ofschoon de plaatselijke belasting naar het inkomen nog steeds nummer een is, de winst uit de gemeentebedrijven reeds veelal als num mer twee moet genoemd, waaruit volgt, dat de belangstelling daarvoor in de laat ste jaren sterk is toegenomen. Men wil wel eens betwisten, dat wij hier met een indirecte belasting te doen hebben en spreekt dan van een normale bedrijfswinst. Amsterdam komt reeds met een totale winst van ruim tien millioen, 's- Gravenhage met een winst van vijf milli oen en Rotterdam met ongeveer hetzelfde bedrag. Becijfert men de winst in procen ten, dan komt de schrijver voor sommige bedrijven tot een winst van 18 en1 zelfs van 21 procent. Met zulke cijfers voor oogen kan men niet anders dan van een zeer be langrijke indirecte belasting spreken. En het is noodig dat men het aldus blijft be zien. In de drie groote steden bedraagt de opbrengt uit de bedrijven reeds de helft van hetgeen uit de inkomstenbelasting wordt verkregen. Nu hebben wij, merkt „de Standaard" hierbij op, geen bezwaar tegen een sameiv- stel van belastingen, waarbij de indirecte heffingen een goede plaats nevens de di recte innemen. Wilde men de winst uit de bedrijven wegnemen, dan zouden de direc te belastingen met 40 of 50 procent moeten worden verhoogd. Een hooge directe heffing schrikt af en noopt veelal tot het zoeken van een vei liger plaats juist voor degenen, die men gaarne in de gemeente ziet blijven of ko men. Indirecte heffingen kunnen niet wor den gemist. Maar men mag niet voorbij zien, dat voor de gemeentelijke huishou ding uit een al te zeer steunen op de win sten uit de bedrijven het gevaar voort vloeit, dat men boven zijn stand gaat le ven. Het perfectionisme speelt voor velen in onze gemeentepolitiek een zeer groote rol en de uitbreiding van de gemeentelijke bemoeiingen tot vervanging van het parti culier initiatief neemt een veel te groote plaats in. Het is daarom noodig, dat men het ver band tusschen uitgaaf en belasting zuiver blijft zien. De winsten uit de bedrijven kunnen dien blik vertroebelen en daarom is het voor ons gemeentelijk leven van belang, dat de dingen gezien worden zoo als ze zijn. Hollandsche kamermuziekvereeniging. Te Amsterdam is opgericht „De Holland- sche kamermuziekvereeniging". Dirigent is Paul F. Sanders. Verder zijn o.a. Hd P. Feg- terras was gekomen. Het lag leeg en ver laten in. het licht van de maan. Jasper liep nu de stoep heelemaal op en keek naar Nance's venster. Hij werd plot seling aangegrepen door een soort harts tochtelijke bezetenheid om Nance te willen zien en hij was bereid om daar het groot ste gevaar voor te riskeeren. Hij wilde haar stem hooren hij wilde opnieuw voe len dat zij één waren in den strijd tegen getneen verraad. Hij had meer geluk dan hij had kunnen hopen. Hij hoorde het geklik van een sleu tel die omgedraaid werd, de tuindeur ging open en een langwerpige schaduw teeken- de zich op den maan-verlichten tuinmuur af. Jasper grèep naar zijn pistool. Maar hij zag al gauw dat zijn voorzorg in dit geval overbodig was De figuur kwam uit het poortje in het licht. Het was Nance Ze had een ouden langen mantel en een paar schoenen aangeschoten en was naar beneden 'gekomen om de waarheid te weten. Nance t Ze schrok even terug, maar daarop li^p ze weer voort over het gras. Het was alsoï het zilveren licht een sluier om haar los hangend haar weefde. Jij Ben jij het Ze was nu vlak bij en Jasper kon haar oogen in het maanlicht zien schitteren. De pupillen waren groot en donker er lag een onmiskenbare angst in haar blik. Was jij het, dien ik gehoord heb Neen De Rothan en je vader Waar zijn ze Ze zijn naar den achterkant gegaan. Ik moet je iets vertellen. Maar we kunnen hier gezien worden. Ze keken elkaar diep in de oogen. Ze gers, J. van Heel, J. Feitkamp, L. van Wijn gaarden, J. Sloghem, Cor Kent, J. Wage- maker, J. Stotijn, R. Seli, Louis van Tulder. De ook te Vüssingen welbekende harpiste Roza Spier is eveneens lid der vereeniging, terwijl de vioolpartij vervuld wordt door den heer A. Bleekrode, die Donderdag avond met Carolien Lankhout te dezer stede optreedt. AI deze jonge -musici van naam stellen zich voor de nieuwste muziek onder het bereik van het publiek te brengen. Het ligt in de bedoeling half Maart de eerste op voering te geven. Bulten verantwoordelijkheid der redactie De copie wordt niet teruggegeven BEDE OM HULP. In den nacht van 7 op 8 Februari werd te Ierseke een gruwelijke misdaad ge pleegd. Een braaf huisvader werd door een vuigen sluipmoordenaar het leven benomen. Een siddering doorvoer ons toen den volgenden morgen deze vreeselijke gebeur tenis ons bekend werd en diep medelijden welde op in onze harten met het arme slachtoffer en met de nagelaten betrekkin gen, nl. zijn weduwe en tien kinderen, waarvan de oudste even 11 jaar en het jongste 11 weken is. Dit gezin, hetwelk in» kommervolle om standigheden achterblijft, moet geholpen worden, want voor jaren zal in het onder houd. moeten worden voorzien. Nietwaar, weldadige Iandgenooten. Gij allen gevoelt met ons het schrijnend leed dit rampzalige gezin aangedaan, en met ons zijt gij van meening dat hier spoedige hulp dringend noodig is. Een comité, samengesteld uit personen van allerlei Richtingen, is gevormd en stelt zich ten doel door inzamelen van giften de weduwe en haar 10 arme kindertjes voor totalen ondergang te behoeden en hun gedurende de eerste moeilijke jaren finan cieel te kunnen steunen. Een beroep op uw liefdadigheid wordt beleefd doch dringend gedaan. Girostortingen kunnen worden gedaan onder No, 5590 ten name van den voorzit ter terwijl postwisselzendingen kunnen geschieden aan den penningmeester. Namens het Comité J. SINKE Jz., Burgemeester. J. J. VAN DER PEIJL, Voorzitter. B. J. DE WINTER, Hoofd der School v. de Ger. Gem., Secretaris. K. R. KLAASESZ, Direct. Post- en Te legraafkantoor, Penningmeester. Dr. J. G. VAN KLINKENBERG, Arts. C. HARTOOG, Lid der Prov. Staten' van Zeeland. C. DE JONGE, idem. J. OOM, Hoofd eener Openbare Schood. J. HA GÉ, idem. J. ROTHUIZEN, Hoofd der Geref. School W. MONDERS, Hoofd der Herv. School. lérseke, 14 Februari 1927. Andere bladen worden beleefd verzocht deze bede over te nemen. HET VERVOEREN VAN AUTO'S MET DE PROV. BOOTEN Mijnheer de Redacteur, Na het ongeluk op 30 December 1.1. op de ponton der Provinciale boot te Vlissin- gen, waar helaas de eigenaar bij verdron ken is, deed de heer M. de Jonge uit Goes in „de Zeeuw" zijn beklag over het ge vaar, verbonden aan het op of van boord rijden der booten met een auto. Daar het schrijven van den heer De Jonge door U hoorden het geluid van paardenhoeven in de laan gevolgd door het dichtslaan van een deur. Nance schrok en ze beefde van opwin ding. Het is hier zoo licht en ze kunnen ons hooren... Jasper strekte zijn arm uit en greep haar hand. Ze weerde hem niet af. Vlugkom het stoepje af. Ze stoven weg, hand in hand, als een paar kinderen. XXIV. Ze gingen de Stonehanger meent op tusschen het hooge struikgewashet maanlicht en de stilte van den vroegzomer- nacht waren om hen heen. De mat-zilveren horizon werd afgesloten door opgaand hout, met brem begroeide heuvels en de zee. Geen windje bewoog en de atmos feer was dauwig-frisch. Jasper hield nog steeds Nance's hand vast. Ze waren- zwijgend een van de paden ingegaan die zich door de weide naar de bosschen slingerde. Ze waren beiden zoo verrast door de onverwachte heerlijkheid van de ontmoe ting en zoo aangegrepen- door de stille zaligheid en blanke schoonheid van den nacht, dat zij geen woorden vonden. Ze keken elkaar diep in de oogen alsof zij daar wonderlijke dingen ontdekten. Na een poosje zwijgend voortgaan zei Nance eindelijk wat had je me te vertellen Jasper had zijn hoed afgezet en liep blootshoofd naast haar. In ieder woord en ieder .gebaar van hem lag eerbiedige be wondering, sprak zijn toegewijde genegen heid. Ik heb je een heeleboel te vertellen 1 werd overgenomen, verzoek ik U beleefd plaats voor het volgende Dat de aartlegpldatSen. voor den tegen- woordigen tijd absoluut niet meer deugen, daar heeft de heer De Jonge volkomen ge lijk in, vandaar dan ook dat er hard wordt gewerkt aan een nieuwe aanlegplaats, maar al waren de aanlegplaatsen nu nog 10 Meter breeder en men krijgt automobi listen (zooals er tegenwoordig massa's zijn) die hun zenuwen geen meester zijn, dan zullen ongelukken als bovengenoemd toch gebeuren. De heer De Jonge geeft in zijn- schrijven zooveel te kennen als zou het personeel der pontons of booten bij het aan of van boord gaan verkeerde aanwij zingen geven, doch dat is het geval niet. Het gebeurt menigmaal dat een auto op verzoek van. den eigenaar, die er bezwaar in ziet zelfstandig te werken, met de hanct aan en van- boord gezet wordt en in het laatste geval tot op de groote ponton ge bracht wordt, waar die automobilisten dan ook erg dankbaar voor zijn. Daarentegen heeft men ook weer autorijders, die 10 jaar in een auto zitten en- nog niet kunnen rijden, dus groote nullen zijn en voor 't oog van de menschen, om hun stumperigheid niet te laten zien, toch den grooten piet uit hangen en- zich te groot achten om het personeel te vragen hen te helpen en juist van zulk soort wemelt het op de wegen, vandaar de massa's ongelukken die men dagelijks leest. Jammer genoeg dat zulk soort automobilisten- niet van de baan ge weerd kan worden, het zou een groote gerustheid zijn voor werkelijk bekwame chauffeurs en er zouden lang zooveel on gelukken niet gebeuren. Opmerkelijk is het, dat men van dagelijks medevarende automobilisten als bijv. heeren doktoren en advocaten en dergelijke, die dan toch meestal kostbare auto's berijden, nooit- klachten hoort over de hulp van het per soneel en nog onlangs een bekend advo caat uit Middelburg, toevallig 's avonds in Hansweert bij het lossen van een auto welke met laag water van boord ging en. waarvan midden op de pontonbrug de motor bleef staan, getuige was dat de auto direct van achter onderstopt werd en met alle man met de hand naar boven geduwd werd, die automobilist een van het perso neel een pluimpje gaf voor zijn actief op treden, daar anders de auto zeer zeker on gelukken had veroorzaakt. Wij vertrouwen dan ook dat iedere eigenaar van een auto, die met de Provinciale booten, 't zij waar ook, overgevoerd moet worden en geen kans ziet met aangeslagen motor zelfstan dig aan of van boord te rijden, zich niet te groot zal achten het personeel om hulp te vragen, wat met alle genoegen verleend wordt. Tot besluit nog het volgende Wij hebben allen de uitspraak van de rechtbank te Middelburg gelezen aangaan de het auto-ongeluk van den heer De Dreu uit Goes, dat de provincie Zeeland veroor deeld is voor de kosten enz. enz. Over die rechtspraak wil ik het dan ook niet heb ben, daar zijn de heeren in Middelburg mans genoeg voor om het verder uit te zoeken, doch waar ik het wel over heb is de laf heid, dat een zeker iemand (naar wien ik in Goes zeker niet ver zou moeten zoeken) uit Neuzen over de post een vodje papier aan de directie te Vlissingen zond met de uitspraak der rechtbank aangaande boven-^ genoemd proces. Als onderschrift zegt de redactie van het biad, waaruit dit stukje geknipt werd (Heeren automobilisten zullen dit bericht met genoegen lezen. Uitgemaakt is nu dat de provincie in haar verplichtingen te kort is geschoten- en schadevergoeding moet betalen. Misschien zal er nu aan de pon- Ze begreep wat hij bedoelde en gaf hem een warmen glimlach terug. Ik bedoel... over De Rothan. Ik ben bang dat je zult vinden dat ik 'n beetje den spion- gespeeld heb. Jij? Het was voor een goed doel en om jullie te helpen. Zc keek hem in spanning aan. Heb je iets ontdekt Heel watKijk maar eens hier. Hij liet zacht haar hand los, en haalde het leeren étui te voorschijn. Dat' heb ik vannacht te pakken gekre gen om je de waarheid te zeggen. In de steengroeve heb ik het hun handlanger afgenomen de man die huh geheime cor respondentie van en naar Frankrijk over brengt een schipper van een smokkel- boot. Deze papieren waren voor De Rothan bestemd. Hij kwam naar de groeve maar we hadden den man al- weer weggeëxpe- dieerd. Nance's hoofd was heel dicht bij Jasper's schouder toen zij zich over de papieren uoog. Wat is het? Mededeelingen in cijferschrift. Om ze te ontcijferen moet je den sleutel kennen of vinden. Maar je begrijpt natuurlijk wel wat het te beteekenen heeft. Dat begreep ze inderdaad en haar ge zicht was bleek en ernstig. Het beteekent gevaar voor ons. Tenminste als wij 't niet verhinderen. Maar wat wil je dan doen Hij stak het pakket weer in den zak. Ik geloof dat ik een dubbele taak heb aan deze spionnage een eind te ma ken en te verhinderen dat je vader zichzelf ruïneert. En daarvoor is maar één oplos sing De Rothan aan te pakken. Voof engros Firma GEBR. STEENLAND, Stationstraat MIDDELBURG. tons van de Provinciale booten eindelijk eens meer voor de veiligheid gezorgd worden). Vrij brutaal van de redactie van bedoeld blad. Waar niemand van- het personeel als getuige opgeroepen is, waar zelfs de tou wen, waarmede de auto van den heer De Dreu vastgesjord geweest is en welke tou wen door een particuliere deskundige direct na het ongeluk onderzocht zijn, niet eens als overtuigend bewijs op de rechtbank bekeken en onderzocht zijn, hoe durft een redactie, afgaande op het praatje van den een of anderen zenuwachtige» automobilist maar rondweg te schrijven» dat de provincie in haar verplichtingen is te kort geschoten. Het is niet de provincie die een haal uit de mok krijgt, maar alweer het personeel der pontons en booten en waar ik overtuigd ben dat het personeel in dezen geen lak verdient en er juist door de hulp en voor lichting van het personeel zoo hoogst zel den- een ongeluk gebeurt, protesteer ik dan ook ten sterkste tegen het schrijven van het ingezonden stukje en van het vodje ons per post toegezonden. Ik hoop, geachte Redactie, dat U ook het laatste schrijven- bij het eerste wil plaatsen aangezien ik geen naam der redactie weet om het haar te zenden. U dankend voor de opname, DE WALKAPITEIN DÉR PROV BOOTEN. (Het door den inzender bedoelde stukje betreft een onderschrift door de redactie van ,,de Zeeuw" geplaatst onder de uit spraak van de rechtbank te Middelburg, inzake de veroordeeling van de provincie tot schadevergoeding aan den heer De Dreu. Red.) RADIO-CENTRALE OF EIGEN INSTALLATIE Mijnheer de Redacteur, In de Radio-rubriek in uw blad van Dins dag 8 Februari komt een artikel voor van uw medewerker over de meerdere of min dere wenschelijkheid van aansluiting bij een radio-centrale. Naar aanleiding van dit artikel zag ik gaarne dat U onderstaande regels wildet opnemen. Ondergeteekende was in de achter ons liggende oorlogsjaren als radio-telegrafist dienst bij de Kon. marin-e. Gedurende die jaren, die, zooals bekend, een radicale om wenteling brachten in de radio-telegrafie, Maar hoe Als hij gearresteerd wordt... Zoo onhandig zal ik het niet aanleg gen. Dan hangt je vader ook. Ik ben den aanval begonnen door gisteren ruzie met hem te zoeken. Nadat hij mij had thuis gebracht Ja. Ik heb hem in 'n greppel gegooid Ze keek hem verschrikt aan. Wat ben je begonnen-Daar moet immers een duel op Volgen. Rrècies Nance. Daarom deed ik het ook. Ik verwacht over een paar uur wel wat van hem te hooren. Ze zag er ontzet en verslagen uit. Maar dat mag ik toch niet goedvin den.... dat je je leven voor ons op het spel zet Ik doe het omdat ik er lust in heb Neen, je doet het voor ons, dat weet ik best. Ik wil het niet hebben. Ik kan. het niet dulden. Ik zal naar vader gaan en hem smeeken ermee op te houden. Haar ontsteltenis en verslagenheid roer den hem diep. Hij nam haar beide handen. Luister Nance. Ik ben geen kleine jon gen. Het is een eerezaak voor mij. ïk ben verplicht met dien man te vechten en hem te verslaan. Zie" je niet in* dat alles er an ders en- beter door zal worden Zij durfde hem niet recht in de oogen te kijken. Maar je offert jezelf op. Neen, neen. Je moet het zóó beschou wen Ik zal met De Rothan vechten. Mis schien zal ik hem dooden... misschien wond ik hem alleen. Als hij het er levend afbrengt, pak ik hem bij den kraag, vertel hem wat ik weet en geef hem twaalf uur om het land te verlaten. Gaan zal hij. Dèn komt het oogenblik om een beroep te doen op het gezond verstand van je vader. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1