25 •ÏRIO ne 14 FEBRUARI t;nn «r* Qnft 100 KWATTA8^ ADVOCAAT-REEP Sigaren? 65e Jaargang martijen J, kortom AAT IS. esloten uwe Stall Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op lendeg en algemeen erkende Christelijke Feestdagen JIEMEENTEBESTUUR BINNENLAND tegseftï Üa8tscmill| Stoomvaarl FEUILLETON HET HUIS DER VERSPIEDERS Stads* en Provincienieuws Beter dan Goed: DE BESTE .IVO. 37 1927! achter, ars toe; INTVANGEN: ars- en ZamerstJ nte MANUFACTUM RIES eh TRICOTAl Beleefd aanbevelen! SCHMiOT-DE H| RUYTERSTRAAT I ËPRÏJZI eeds aan het uitbel ifjes moogt u zelftrel in-de Groi Wagenaarstraat. do Rear en Verbaar, Koop es ïj nbiedlnjfcn ea DIea8taasmi$«, v9orsi!tbetallag, van 1-5 5. elke regel meer 15 co ma RIJWIEL te koo nieuw EngiLclie LTS met kast f 27.S f20 en f 12. nieuw rijw. f55. A. KLIP.Wi aagd een LOOPJONGEN de fietsen. M. DE BREE, estraat 12. net Meisje P.G., leel lier in betrekking, lezen weg een nette ieven letters C. K., Cour." BROEI RAMEN zonder Glas, aan co- Ie e prijzen. DE KROO, v.Mldi v.m.uur»'1 8 8 Februari dag 14 iag 15 erdagl7 r tg 18 Infonsatiis it btkoB® •nUm N.V. Vntmport- i. T.b. firïta 8. -018 Islborg: B. B3NH00BS ÓO3TESH0CT abt i a.bix Burraftaii» VLISSINGSCHE COURANT JVIAANDAG ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen endegemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België en de overige landen der Post-Unie.bij wekelijk- sche verzending 4.15bij dagelijksche verzending 6.10. Afzonderlijke nummers 5 cent ÖÜljiïi: iiini 1. III Bi HUE Milslfiit SI-EII, llissinp. Iiltl. II. Poslrttnini ff!!! ADVERTENTIEPRIJS: Van 14 regels 1J0; voor iederen regel meer 26 cent. Familieberichten van 16 regels 1.70. Reclames 52 cent per regel. Kleine advertenties van 15 regels 75 cent, voor eiken regel meer 15 cent. Bij abonnement speciale prijs. ne abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze gd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. UUtl een ongeluk. UUU gu den bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van eiken anderen vinger Koudekeil OPENBARE VERGADERING van den «EMEENTERAAD VAN VLISSINGEN op Vrijdag 18 Februari 1927. des namiddags 2 uur. I Mededeelingeu. II. Over te leggen stukken. Ill Benoemingen I Van voorzitters, leden en plaatsvervan gende leden van de hoofdstembureaux voor de verkiezing van leden van den gemeente- i'3* Van voorzitters, plaatsvervangende voorzitters, leden en plaatsvervangende le den in de stembureau* voor de verkiezingen van leden van de Provinciale Staten van Zeeland en van den Gemeenteraad. IV. Te behandelen punten 1. Voorstel van Burg. en Wetli. tot toe kenning aan regenten van het Gasthuis van een extra-subsidie uit de gemeentekas van 1736.55', wegens meerdere kosten van het verbouwen van het pand Bellamypark no. 5 en het inrichten van klasse-kamers in het Gasthuis. (Hierbij worden overgelegd de oorspronkelijke betsekken en teekeningen, alsmede het rapport van de minderheid in het college van regenten). 2. Idem tot vaststelling van de prijzen van tuingrond voor het Villapark. 3. Idem tot verkoop van 85 M2. bouw- en 305 M2. tuingrond, gelegen in het villa park, aan P. S. Dijkstra q.q. voor 1830. 4. Idem tot het ruilen van grond nabij de Kerkhoflaan en aankoop van grond ten Noorden van den Singelweg, met de heeren A. Botting en C. J. Mommaas. 5. Idem tot het verleenen van voorschot ten aan de besturen van de bijzondere scho len wegens kosten van instandhouding dier scholen. 6. Idem betreffende wijziging van het openbaar lager onderwijs. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen gelet op art. 37 der Drankwet brengen ter openbare kennis dat bij hen is ingekomen een verzoek van VJRGENIE MARIA DIBLEMAN, echt genote van THEODORUS BACK, wonende te Vlissingen, om verlof tot verkoop van alcoholhoudenden drank anderen dan ster ken drank voor de benedenlokaliteit van perceel Koudekerksche weg no. 81 alhier dat vanaf heden gedurende veertien da gen tegen het verleenen van het gevraag de verlor schriftelijke bezwaren kunnen worden ingediend bij Burgemeester en Wethouders voornoemd. Vlissingen, 12 Februari 1927. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. coop twee staande LM Duis XVI, nieuwe SAl APHONE met 20 p' ■TROLEUMLAMP' Koudekerksche wq| ge COSTUUMNAAhl gd voor 't huiswerk,J i na 7 uur, :s Bureau „Vliss. coop een goed onderhol KINDERWAGEN s: Clijverstraal 52. coop groot eiken BUFFET, deurtjes, eigen werk. ;sKasteelstraat ngen -Middelb.-RoMj uaschengeiegen i VOER VAN PASSAOI GOEDEREN EN VEE Gastmaal ten Hove. Zaterdagavond had in de galariizaal ten Koninklijken paleize in het Noordeinde. te 's-Gravenhage het gastmaal plaats door H. M. de Koningin aangeboden aan de ac tief dienende opper- en vlagofficieren van land- en zeemacht hier te lande. Bet diner ving aan ten half 8 uur en werd opgeluisterd door muziek van de Koninklij ke Militaire kapel, welke ditmaal onder lei ding stond van -den kapelmeester D. F. Bandel. De tafel was versierd met roode Crymson Queen tulpen. Met de Koningin en den Prins nam ook Prinses Juliana aan den maaltijd deel. Uit het Engelsch van WARWICK DEEP! N.G. Vertaald door J VAN DER SLUYS (Nadruk verboden.) Jasper haalde een leeren portefeuille of étui te voorschijn, die met een band om Jerome's nek bevestigd was. Jasper brak band stuk en draaide zich naar de kjntaarn toe om zijn buit te onderzoeken. De portefeuille Week een groot aantal blaadjes papier te bevatten, die bedekt varen- met wat op het eerste gezicht leek een chaos van stippen, lijnen, cijfers en let ters. Jasper's gebruind gezicht stond ern- stlg j CijferschriftDat dacht ik wel Hij schoof de blaadjes weer in de leeren j Portefeuille en borg die weg in den binnen zak van zijn jas. De oogen van. den zeeman I 1 1^..boosaardig naar hem en het scheen fl| hij ingespannen lag te luisteren. Jasper begreep. Kapitein Jerome ver- j wachtte redding. 1 Tom, ik wil dat heerschap wel kwijt i JJ: ben er niet op gesteld dat dè rood- okken hem in handen krijgen. Breng hem naar het strand terug en geef hem mijn lelijke groeten mee 1 - Ik zal er voor zorgen, master Jasper, Monsieur Jerome je mag mij dank- I2ijn. dat ik je een kans geef. Verdwijn j 20J£ dat we niet wéér last van je heb- en- Als ik hoor dat je het ooit weer waagt t( juicht aan deze zijde van het Kanaal I latefl zien zal ik je laten arresteeren en De Eerste Kamer en het Nederlandsch- Belgisch verdrag. Naar „de Tel." verneemt, zal de memorie van antwoord van minister Van Karnebeek op het voorloopig verslag der Eerste Ka mer over het NederJandsch-Beigisch ver drag zeer binnenkort verschijnen. De „N. R. Ct." geeft in een polemiek met „het Volk" over het verdrag te verstaan, dat het het veelbesproken mysterieuse ad vies van Ged. Staten van Zeeland over het verdrag, dit in strijd acht met de Grondwet. Het hoofdbestuur van het Dietsche Stu dentenverbond, gevestigd te Utrecht, heeft een motie aangenomen, waarin het, in aan merking nemend de motie, inzake het Ne- deriandsch-Belgisch verdrag, welke tijdens het elfde groot Nederlandsch Studentencon gres te Gent op 29 Maart 1926 met alge- meene stemmen werd aangenomen, over wegende dat aanvaarding van het aanhan gige verdrag een ernstig gevaar zou vor men voor de toekomst van den Dietschen stam en de goede verstandhouding tus- schen ziin deelen, zich met eenparigheid .Van stemmen uitspreekt tegen het Neder- landsch-Belgisch verdrag. Wenschen van spoorwegpersoneel. In de laatste vergadering van den Per- soneelraad der Ned. Spoorwegen kwam aan de orde de herclassificatie van de stand plaatsen. Besloten werd, het reeds eerder ingenomen standpunt te handhaven, dat de voor het rijkspersoneel' hooger geclassifi ceerde standplaatsen ook dienden te gel den voor het spoorwegpersoneel. De raad zal zich opnieuw tot de regee ring wenden en ter zake een audiëntie aan vragen. De raad vond geen aanleiding, om een -Verzoek in overweging te nemen, strekken de om de bij de jongste herziening van het R. D. V. en de loonregeling door'de direc tie afgewezen voorstellen thans reeds bij de directie aanhangig te maken. De raad werd bij het bepalen van dit standpunt uit sluitend geleid door de belangen van het personeel. Door den Personeelraad werd bepaald, dat op 15 Maart te Utrecht, onder leiding van den Personeelraad, een congres van afdeelingsbesturen uit de Ned. vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel „St. Ra- phaël den P. C. B. en de B. A. N. S. zal plaats hebben ter behandeling van het vraagstuk der dienst- en rusttijden van het spoorwegpersoneel. Aan dit congres, waar op van elke organisatie één leider zal op treden, zal voorafgaan een gecombineerde hóofdbestuurvergadering van de vier deel nemende bonden. Het grootste stoomschip van de K.PJVI. Zaterdagmiddag is van de werf der Ne- derlandsche Scheepsbouw-maatschappij te Amsterdam te water gelaten het dubbel- schroef passagiersschip „Op ten Noort", in aanbouw voor de Koninklijke Paketvaart- maatschappij. Dit schip, dat het grootste zal zijn van de vloot der Kon. Paketvaart Mij., heeft de volgende afmetingen lengte 129.38 M., breedte 16.76 M., holte 7.72 M. De water- verplaatsing zal 8600 ton bedragen, de snelheid 15JA mijl. Het schip zal worden voorzien van een complete passagiersin richting le en 2e klasse, terwijl op de tus- schendekken plaatsruimte is voor een groot aantal tusschendekspassagiers. De doopplechtigheid is verricht door ine- 'vrouw de douairière jhr. A. A. van Teylin- gen-Op ten Noort, dochter van wijlen" jhr. L. P. D. Op ten Noort, wiens naam het schip draagt. In de directiekamer hebben zich na afloop der doopplechtigheid de officieele genoo- ophangen als een spion. Begrepen Ik versta geen Engelsch. Non sens. Je verstaat mij best. je gaat direct naar Frankrijk terug en bid den hemel dart hij je voortaan uit de buurt houdt van geheime signalen. Vooruit met hem, Tom. Neem een van mijn pistolen in je gordel. Tom Stook grijnsde en heesch den Franschman op zijn beenen. Jasper gaf hem een pistool en den knuppel. Tom pakte den zeeman in den kraag. Vooruit vriend. En geen kunsten, hoor je. Jasper hoorde het tweetal verdwijnen langs het pad. Stook dreef den Fransch- man voort met krachtige kniestooten in zijn rug. Jasper lachte in zich zelf, nam de lantaarn en ging terug naar zijn schuil plaats. Hij blies het licht uit en wachtte. Hij verwachtte dat De Rothan zou ko men. Hij twijfelde niet of het pakket-cijfer schrift dat hij Jerome had afgenomen niet alleen den Chevalier zou compromitteeren, maar ook Durell en zijn dochter. Jasper was overtuigd een uitstekende oplossing voor het dilemma waarvoor hij gestaan had, gevonden te hebben een plan dat verijdeld' was, leverde geen gevaar meer op en er zou zoo geen noodzaak zijn- om de slachtoffers te doen deelen in de straf van den man die tiet complot op touw had gezet. Er knapte en kraakte iets in een groep doornstruiken- en een steen kwam van boven terecht op de plaats waar Jasper in hinderlaag lag. Het was bedoeld als signaal voor Jerome. Jasper hield zich doodstil. Hij hoorde iemand in het struikgewas om den begroeiden rand- van de groeve bewegen. Voetstappen kwamen nader in de richting digden, onder wie burgemeester W. de Vlugt, verzameld, om de directie geluk te wenschen. Pisaise uit ïndië terug. Jean Louis Pisuisse is van zijn tournee in lndië hier te lande teruggekeerd en de „Haagsche Courant" vertélt daarvan het volgende Daar stond hij midden op het H.S.M.- perron te 's-Gravenhage weigedaner dan ooit, met een gezellig tropenkleurtje op z'n gezichtJean Louis Pisuisse en om hem heen vele van z'n vienden en kennissen, die gekomen waren om hem te verwelkomen. Maar 'r was heelemaal niet officieel. Ge lukkig niet. Geen stijve buigingen en taaie toespraken... neen, fiinke stevige handen, enthousiaste uitroepen, spontane blijheid omdat-ie er weer was onze „Swiep". En naast hem, inet een vroolijken lach op haar bekoorlijk gezicht, dat ook sporen van- de Insulinde-zon verried z'n vrouw, Jenny Gilliams, die in een minimum van. tijd haar armen vol met bloemen had. Er was voor deze aankomst van Pisuisse, die 25 dezer in het City-theater gehuldigd zal worden, een comité samengesteld en de meeste leden daarvan waren tegenwoordig. Wij zagen o.a. de heeren dr. Meihuizen, het Kamerlid mr. Boon, van Korlaar, den Her tog, Noëls, jhr. jan Feith, baron Snouckaert van Schauburg en vele anderen. De laatstgenoemde richtte, toen de eerste stroom van handdrukken en begroetingen voorbij was, eenige korte woorden van wel kom tot Pisuisse en bood diens vrouw een fraaien bouquet aan. Swiep vond het alle maal „onzetten-d aardig" en 't verraste hem blijkbaar, dat er zooveel gekomen waren om hem in het vaderland welkom te hee- ten. En 't w&s ook aardig, omdat 't zoo goed gemeend was. Onder het fotografeeren vertelde Pisuisse, dat hij zoo mager geweest was, maar op de boot was alles weer tot normale propor ties gekomen. En later, in de wachtkamer, toen men nog bijeen bleef om wat te pra ten en een glaasje port te drinken, dankte onze chansonnier met een paar krachtige woorden, verzekerende, dat hij nog geen millionnair was en dat de zaken op den ouden voet zouden» ^vorden voortgezet. Uit alle gesprekken bleek wel, dat Pisuis se zoowel als z'n vrouw zeer content wa ren over hun reis en Henk Stuurop, de trouwe pianist, niet minder. Maar ze von den 't toch ook wel zeer prettig om in Hol land terug terug te zijn. En wat ga je nu doen, vroeg iemand. O, ik heb 't nog erg druk en ik moet beslist nog naar Frankrijk en Duitschland, maar eerst ga ik naar m'n moeder, want die zit op me te wachten VLISSINGEN, 14 FEBRUARI. Uitbetaling van pensioenen. Wij brengen onder de aandacht van pen sioengerechtigden dat de uitbetaling van pensioenen op het postkantoor slechts kan plaats hebben op of na den vervaldag op de postcheques aangegeven. Vóór dien ver valdag kan de uitbetaling echter niet ge schieden. van den ingang. Toen was het opeens stil. Jasper leunde naar voren en spiedde voorzichtig langs het braamboschje waar hij achter lag. Een man- stond op het pad dat in de groeve leidde, zijn gezicht naar de zee gekeerd. Aan zijn grootte en lichaamsbouw en aan de arrogante manier waarop het hoofd omhoog geheven was, herkende Jasper onmiddellijk De Rothan. Hij stond daar als een uit zwart bazalt ge houwen beeld»onbeweeglijk, waakzaam, met iets suggestiefs en schilderachtigs in zijn houding. Jasper had geen oog van hem af. Hoe gemakkelijk zou liet zijn om voorgoed een eind te maken aan al de laaghartige intri gues van dezen man. Maar Jasper was er de man niet naar om uit het donker op een tegenstander te schieten en hij wenschte hem bovendien te ontmaskeren en Nance onweerlegbaar van zijn dubbelhartig spel te overtuigen. Er gingen minuten voorbij en De Rothan werd steeds ongeduldiger. Hij begon het pad op en neer te loopen, van tijd tot tijd stilstaand om te luisteren of over de wijde velden uit te kijken. Het was duidelijk dat het afgaan van Jerome's pistool niet tot hem was doorgedrongen, en dat hij niet vermoedde dat iemand zich van den spion had meester gemaakt. Anders was hij wel uit de buurt gebleven. Maar de smokkelaar was niet op de afgesproken plaats ver schenen en dat vervulde hem toch met zekere onrust. Wel een uur lang liep De Rothan op en neer, terwijl Jasper achter de braamstrui ken lag en de wacht hield. Eenmaal had De Rothan nog geen vijf meter van hem af stilgestaan, in zich zelf mopperend over het wegblijven van Jerome. Muziekavond. Donderdag a.s. treden in het Concertge- bou voor het Instituut voor Arbeidersont wikkeling op Carol-ien Lankhout en A. Bleekrode. Nog pas oogstten beide musici m de provinciale bijeenkomst van het Instituut te Leeuwarden een overweldigend succes. Van Carolien Lankhout schreef Herman Rutters in het „Handelsblad" C. Lank hout bezit een rijk geschakeerden aanslag, gezonde rytbmiek, eèn mooie cantabiele. De „N.R.Ct." van 21 December schreef Met een fameuze techniek heeft zij het grandiose werk (Es dur concert van Liszt) ten beste gegeven door fraaien aanslag wist zij de cantilene bekoorlijk te maken. De „N.R.Ct." van 26 Januari C. Lank hout beschikt over werkelijk goede hoeda nigheden, die haar tot een kunstenares van rang stempelen. Ook het „Leidsch Dagblad" en het „Delftsch Dagblad" bevatten zeer gunstige recensies en wordt van Caroline Lankhout gezegd dat zij een pianiste is, die met de grooten van dezen tijd vergeleken moet worden. Marine Sportvereeniging „Zeemacht". Zaterdagavond werd door bovengenoem de vereeniging een sport- en gymnastiek- uitvoering gegeven in het Concertgebouw, ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan. Onder de aanwezigen merkten we verschil lende deputaties op van zuster-vereenigin gen, zoowei van hier als van Middelburg, alsmede enkele autoriteiten van de zee macht. Na voorstelling der vereeniging, welke het tooneel bijna geheel vulde, opende de afdeelings-voorzitter, de heer D. Lap, den avond met een hartelijk woord van welkom aan de aanwezigen, waarbij hij zich in het bijzonder richtte tot den commandant van de zeemacht alhier en de afgevaardigden van de diverse vereenigingen, welke aan de uitnoodiging gehoor hadden gegeven om dezen avond tegenwoordig te zijn. Hij wees er op, dat de eigenlijke herdenkingsdag reeds voorbij was, daar de vereeniging 1 Januari 1917 is opgericht, doch dat deze door omstandigheden is uitgesteld gewor den tot Zaterdag jl. Vorige week is dit feit reeds feestelijk in Den Helder herdacht. Verder maakte de voorzitter er op attent, dat op het oogenblik de vereeniging bijna uitsluitend uit nieuwe en jeugdige krachten bestaat, zoodat aan deze nog geen groote eischen kunnen worden gesteld. Hij hoopte dan ook dat de leden alles in het werk zul len stellen om mede te werken tot verderen opbloei van de sportvereeniging „Zee macht", zoodat zij haar ouden naam steeds hoog zal kunnen houden op het gebied der verschillende sporten. Nadat door de boks- en worstelclub „D. O. S." alhier en de athletiek-vereeniging „E. M. M." van Middelburg aan de jubilee- rende vereeniging bloemstukken waren aan geboden, werd begonnen met afwerking van het yarieerende programma, waarbij eerst het werken der leden aan de brug de aan dacht vroeg. Er schuilen onder deze nog jeugdige leden wel enkele krachten die bij serieuse training het nog een eind kunnen brengen. Na het colonne schermgeweer, het welk goed in den smaak viel en waarvoor de uitvoerenden een dankbaar applaus in ontvangst hadden te nemen, kwam als laatste nummer vóór de pauze het voorbe reiden en demonstreeren van worstelen, waarbij op duidelijke wijze enkele trainings oefeningen werden te zien gegeven, welke besloten werden met een drietal partijen worstelen, wat in zijn geheel als propagan da zeer goed voldeed, beter als bij het boksen. Ten slotte raakte zijn geduld uitgeput. Jasper zag hem op den ingang van de groeve toegaan en in. de verte staren. Daarop keerde hij zich om en beklom den heuvel. Jasper bleef onbeweeglijk tot het geluid van De Rothan's voetstappen heelemaal weggestorven was. Daarop ver stopte hij Tom Stook's lantaarn onder het struikgewas, klom uit de groeve en sloeg langzaam het pad naar Stonehangèr in met de spiedende omzichtigheid van een Indi aan die bezig is een spoor te zoeken. Hij hoorde of zag niets meer van De Rothan tot hij aan den voet van den heuvel tus- schen de groeve en Stonehanger House kwam. Boven op het omhoog glooiende terrein stond een donkere figuur en Jasper zag dat zijn scherp profiel naar de zee gericht was. Daarop verdiween De Rothan; weer. Jas per ging weer verder, beklom den heuvel en zag Stonehanger voor zich liggen, grijs en somber in het licht van de volle maan. Schoorsteenen, borstwering, vensterkozij nen, ja steen voor steen, waren duidelijk zichtbaar. De doornstruiken en taxisboo- men waren vlekken van donker gebladerte boven de grijze lijn van den terrasmuur. Jasper vroeg zich onwillekeurig af waar om Jerome juist zulk een helderen nacht had uitgekozen om aan land te komen en hoe hij er in geslaagd was de patrouille vaartuigen te ontloopen. Geld en rum doen wonderen. Die smokkelaars glippen overal doorheen. Hij zag De Rothan de treden van het terras opgaan. Hij bleef stilstaan en keek naar de vensters van het huis. Jasper nam zijn kans waar om snel naar voren te schieten en dekking te vinden achter de hooge brem vlak bij den terrasmuur. W |l Natuurlijk In de pauze werd ten bate van het Ma- rinesanatoriimifonds op Amerikaansche wijze een tulband verloot, alsmede een flesch wijn, welke een batig saldo opbrach ten van ƒ30.73 voor het goede doel. Het hoogrekturnen was verreweg van hetzelfde gehalte als het werken aan de brug. Met gesloten doek \yerden door de gymnasten enkele standen opgesteld, waar van die in den vorm van een dubbele W te roemen was, waaraan de vlaggen een aardig effect gaven. Na het groot saluut duel degen, kwam als slotnummer van het programma de voorbereiding en demonstra tie boksen. Beter was het geweest als de drie partijen achterwege waren gebleven, omreden hierin te veel uitkwam dat het slechts beginnelingen waren. Het was meer duwen en slaan dan boksen. De verschillende nummers stonden onder leiding van den heer Lap, uitgezonderd het boksen en worstelen, waarvan de heer De Ruijter de leiding in handen had. De bekende humorist De Ruijter zorgde er voor dat de gewenschte stemming er in bleef, wat hem, zooals bekend, goed af ging en een dankbaar applaus bezorgde. De sportvereeniging „Zeemachfkan met genoegen op dezen avond terugzien en wij hopen haar nog meerdere malen te zien op treden. Indien de leden, onder leiding van den heer Lap, met ernst aan het werk blij- vens kunnen zij het doel waar de vereeni- gftig 'naar streeft, waar doen maken. Zooals gewoonlijk besloot een geanimeerd bal deze feestelijke herdenking. Bond voor Minder Marine personeel. Door de moderne vakbeweging worden ir. den laatsten tijd veel jubileums gevierd. Dezer dagen herdacht ook de Bond voor Minder Marine pesoneel zijn 30-jarig be staan. Dit feit werd Zaterdag op luisterrijke wijze gevierd door de Vlissingsche afdee- ling van. dien bond in de feestelijk met pal men versierde cabaretzaal van „de Oude Vriendschap". De heer De Kok, voorzitter van de af- deeling Vlissingen, heette de zeer talrijke leden en- genoodigden nadat allereerst staande het bondslied was gezongen hartelijk welkom op deze feestvergadering, memoreerde uitvoerig onder welke moeilijke omstandigheden de eerste jaren van haar bstaan zij heeft moeten werken, maar thans de kroon op haar werk ge plaatst ziet, doordat 85 van het geheele matrozenpersoneel in den bond is georgani seerd. Men zal echter blijven werken om deze organisatie nog grooter te maken, door ook het ander,e personeel van de ma rine, wat nu is georganiseerd in een apar- ten korporaals- en onderofficierenbond, te doen toetreden, zoodat dan al het personeel beneden den rang van officier in één bond is vereenigd. Als feestredenaai" trad op de heer Van Dugteren, oud-matinematroos, die in een geestige speech vele herinneringen uit het bestaan van den bond, zoowel hier als in lndië, vertelde. Van de gelegenheid om den jubileerenden bond te feiiciteeren werd gebruik gemaakt Hij hoorde stemmen op het terras. An thony Durell had op De Rothan gewacht en als hij niet zoo bijziende was geweest had hij Jasper achter de brem moeten zien wegduiken. Jerome heeft ons gemist. Ik heb meer dan een uur gewacht. De Rothan keek naar Nance's venster. Slaapt madame Ja. Maar spreek een beetje zachtze moet niet weten dat u hier bent. Misschien hebben we een ander licht voor dat van Jerome aangezien. Neen dat is buitengesloten. Hallo De stem brak plotseling af. Jasper was den muur van het terras stilletjes gena derd. Hij drukte zich er tegen aan, vree- zend een hoofd boven den rand te zien verschijnen. Maar hij begreep al spoedig, waarom De Rothan zoo abrupt was opgehouden. Hij hoorde een stem roepen Wie is daar Het was de stem van Nance. Zij had haar tralievenster geopend, leunde naar buiten en keek langs het terras. Durell had De Rothan snel in de schaduw van een van de taxis-boomen getrokken. Ze bleven daar onbeweeglijk, tot Nance een oogenblik van het venster wegging. Vlug, naar den achterkant van het huis Dit verstoppertje spelen is onzin, Du rell. U kon het meisje beter de waarheid vertellen. Ze is niet te vertrouwen. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1