ibia r e hor D D B D D 65e Jaargang •193SV' ?/S WOENSDAG 2 FEBRUARI IA"-PLATEI BINNENLAND urgschs MaatscMl Stesmvaart FEUILLETON F HUIS DER VERSPIEDERS Ruwe Huid PUROL Stads= en Provincienieuws Q o B D D D L, 0 D D B te steppen bij het waaromheen de ekkende kozakken. klinkt door de ten zingen ze en ebben beleefd. Het :t Columbia eenige niners gecreëerd. De clc plaat geeft alle jze weer. Laat U één erseens voorspelen, ijdig. Prijs f 3.- he Cavalry (In Russian}- rallen. rs. Petersburg (In Russian). ngs the little Bell. Choir. Conducted by Ja ro/f. liet vertegenwoordigd. den Alleenverteycn- AKKER. Lelicgraciit 70. erdam. VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Voor Vlissingen en gemeenten op Wal- s.rcn f 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbeta- Afzonderlijke nummers 5 cent ADVERTENTIE-PRIJS Van 1—4 regels f 1.10, voor iedere regel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en 1 Verhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie- I dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs bij Ivooruitbetaling van 1—5 regels 0.75, elke .egel meer 15 cent. 1 Familieberichten van 16 regels f 1.70, I iedere regel meer 26 cent. Nieuwe abonnè's die zich voor minstens een kwartaal I abónneeren, ontvangen de „Vlissing- Iselte Conrant" gratis tot hall Februari. irraad wendijk 31 3EBODEN WOONHl hterplaats met uitd e richten als pakhuij nd. Brieven letten Vliss. Courant". tagd een MEISJE morgenuren. Scheldestraat 361 nvriend wenscht in kJ en met Dierenvriend lijk met een broedmaf ten. Opkweek ruimte] Br. I.B.H., bur. .Vliss. iet MEISJE d, niet beneden de 1S| f acht tot half een. bur. „Vliss. Cour."| flinke Werkster ,d voor het onderhoul| ikel, HUIJB RECHTS, Grol 5. lagd te koop of lel f Twee-vcrciiepingij en letters B. C., Courant". uw in bezit zijnde dip uden biedt zich aan lol len der Boeken en Af es. Brieven letteis „Vliss. Courant". Het Nederlandsch-Belgisch verdrag. Minister Van Karnebeek's woorden in de lïweede Kamer ,,Ik huiver bij de .gedach te dat er een andere uitspraak door het Iparfement zou worden gedaan", hebben, Lelijk men weet, aanleiding gégeven bij het lafdeelingsonderzoek der Eerste Kamer van ■het NederJand'sGh-Belgisch verdrag tot het Isteilen der vra.gen „Men zoude- gaarne Ivernemen, welke aanleiding voor huivering Ier volgens den minister bestaaUMen zoude [er prijs op stellen een positief antwoord op |deze vraag te ontvangen". „Het Centrum" zegt naar aanleiding lliiervan Werd deze aandrang, een positie! ■antwoord op deze vraag te ontvangen, uit- Igeoefeiul in het vertrouwen, dat de minis ter van buitenlandsche zaken er niet aan [zou mogen, en dus niet aan zou kunnen [voldoen Dan zou hier een tactiek ge- |pleegd zijn, waarbij op onverantwoordelijke wijze met de hoogste belangen -van ons [land gespeeld werd. De minister moet er [rekening mee houden, dat de mogelijkheid Ivan verwerping van het tractaat bestaat. |Hij mag, door thans mee te déelen, wat [hij dacht, dat dan gebeuren zal, de positie |voor ons land, die zeker niet sterk zal zijn. |niet nóg meer verzwakken. Op zijn woord [zal België, zullen de mogendheden, zich [dan kunnen beroepen bij hetgeen geschle- [aen zal, zeggende uw eigen minister heeft |n gewaarschuwd, dat u dit te wachten Tstond, waarom verwijt gij dit ons nu I Deze vraag aan minister Van Karnebeek [had men aldus niet mogen stellen, omdat men wist, dat hij er niet op antwoorden kan, omdat hij er niet op antwoorden mag. Het blad besluit dan met te zeggen, dat blies gaat om vitale belangen van ons land voor verre toekomst, belangen, veel ernsti ger en veel ingrijpender dan die, welke men [vreest, dat door de aanneming van dit trac- [taat zouden geschonden kunnen worden. Wie nauwlettend gadeslaat de econo- [mische ontwikkeling in de verhouding tus- |schen Frankrijk en Duitschland, zal 'besef gen, van hoe groot gewicht het is, of daar- )ij België naast of tegenover ons staat. Pasvisum voor Frankrijk. De Fransche regeering heeft naar aanlei- ng van de huidige economische omstan- gheden in Frankrijk, besloten voorloopig [het pas-visum weer in te voeren. Ingevolge dit besluit zal van den 7den dezer af het visum vereischt zijn voor iedereen, die zich jar Frankrijk begeeft. Het visum op paspoorten goor werklieden ordt slechts gegeven, indien het arbeids contract voor den betreffenden arbeider voorzien is van een igunstige beschikking tan den minister van arbeid, af deeling [vreemde arbeidskrachten, te Parijs. De ex-kroonprins op Wieringen. Gisteren-middag heeft, de ex-kroonprins |ttn auto-tocht gemaakt naar den Oever in [tegenwoordigheid van den burgemeester |\an Wieringen en zijn vriend, den heer [Coumou uit Middelburg. Zij hebben o.m. |de Zuidefzee-werken bezichtigd. Te 5.20 oop Winkelhuis en l d-nierswaren enaaif artikelen. en letters B. D., bo[ Courant". oop gevraagd in Vlissit) een MELKW1JK. 1 en met opgaaf enz. lel >ureau „Vliss. Courantj :oop aan het Bellamy WEEVERDIEP1NGSH arten opgang, voor bi 5. Te bevragen Makef Droogdok 9. gen-Middelb.-Rotittf sschengelegen piaati 'OER VAN PASSAOn iOEDEREN EN VEE. v.Mldd. v. Februari v.m.uufv.» rdag 3 8 4 - ag 7 8 ■g 8 - jifüinutüii bekom»*: «lam N.V. "rnasport- BJ vi1-- Frvoa 9. VOS, f18- .1 bergIS. BBHHOOBB,»! W.7. OO0TEBHOUT, it:9«ta».BOTnSSHBK,I Uit het Engelsch van WARWICK DEEPI N.G. Vertaald door J. VAN DER SLUYS (Nadruk verboden.) 11) Ik heb het gras graag kort, David. Nance had een manier om tegen hem te [praten dat hij haar beter verstaan kon dan pmand anders. Ik zal het scheren* om zoo te zeggen heest u maar gerust. Hij zette de zeis aan en begon te maaien het lange, regelmatige streken en de lawaaiende beweging van zijn armen en pchouders had een zeker soort grade. Nance ging op het terras zitten 'en keek Nar hem. Er was iets rustgevends in de gelijkmatige, zwaaiende beweging. David was geen spraakzaam man, maar pij had conversabele buien. Mooi weer voor den oogst. Ze zullen Foor eind Juni kunnen hooien. Misschien 'aten de Franschen ons nog wel met rust. 1 Nance luisterde belangstellend. Het was Puur toeval dat David juist hier gekomen [Was en begon te praten over dingen waar h'jzelf van vervuld was. Hij begon te vertellen over zijn familie- l eden, arme menschen die een harden strijd om 't bestaan voerden, een kommervol le- Fn vol ontbering leidden en veel kinderen (hadden. - Misschien hebt u wel eens van mijn Buster gehoord, Sue Barton. Dertien kinde- ile!T en haar man met de koorts op bed. waren zij te Hippolytushoef terug. De ex- kroonprins bracht nog enkele bezoeken in het dorp en begaf zich vervolgens naar de woning van den burgemeester. Hedenmiddag drie uur vertrekt de ex- kroonprins waarschijnlijk naa Doon. Ned. R.-Kath. Middenstandsbond. Het hoofdbestuur van den R.-Kath. Mid denstandsbond heeft te Utrecht een ver gadering gehouden, waarin o.a. de volgen de punten worden behandeld Inzake het huurkoopsysteem kwam het der vergadering gewenscht voor, gezien het hand over hand toenemen van het huur koopsysteem in den détailhandel en in aanT merking nemende de sterk uiteenloopende oordeelen in middenstandskringen en daar buiten over de voor- en nadéelen aan dit systeem verbonden, over deze zaak door een commissie te doen rapporteeren. De samenstelling deze commissie werd aan het dagelijksch bestuur overgelaten. Besloten werd om in het jaar, waarin geen congres wordt gehouden (het eerst in 1928) een twee- of driedaagschen cursus te organiseeren, waaraan meer in het bij zonder door de leiders in de organisatie zou worden deelgenomen. Een mondelinge voorlichting ovër belangrijke zaken dooi bekwame personen, met daaraan verbonden ruim debat, werd door de vergadering van groote waarde geacht. De voorbereiding van een dergelijken cursus werd opgedragen aan het dage- lijksch bestuur, dat zich allereerst zal heb ben te verstaan met de aangesloten bonden over het opwekken tot deelneming aan een dergelijken cursus. De vergadering was ervan overtuigd, dat de subcommissie' uit de commissie voor ae economische politiek in belangrijke mate haar aandacht zal wijden aan de prijsvor ming in den detailhandel, gezien de critiek, die immer daarop wordt uitgeoefend. Waar zoodoende bij het onderzoek der subcommissie de belangen van den midden stand ten zeerste zijn betrokken en voor een ernstig onderzoek de voorlichting van den ■middenstand kwalijk kan worden gemist, werd besloten bij den minister van arbeid, handel en nijverheid er met klem op aan te dringen, den Ned. R.-Kath. Middenstands bond in genoemde sub-commissie te doen vertegenwoordigen. Onze Provinciale Staten. Over eenige maanden zal weder de stemming voor de leden van de Provinciale Staten plaats hebben. In den regel is de belangstelling voor de Statenverkiezingen niet heel groot. Echter zijn deze verkiezin gen toch van veel beteekenis, omdat de kiezer door zijn stem indirect invloed kan oefenen op de samenstelling der Eerste Ka mer, welker leden, gelijk bekend, door de Staten der Provinciën worden gekozen. .Art. 134 van de Grondwet luidt Aan de Staten wordt de regeling en het bestuur van de huishouding der provincie overgelaten". Zeker is tot die taak te rekenen de zorg voor goede verkeerswegen naast en ter aanvulling van de Rijkswegen, en reeds uit dit oogpunt is de samenstelling van de Pro vinciale Staten ten volle de aandacht der kiezers waardig. Immers bij den enormen omvang, dien het licht en zwaar vervoer meer en meer aanneemt, in de eerste plaats tengevolge van de geweldige toeneming van het auto verkeer, treedt de noodzakelijkheid van het aanleggen en onderhouden van. bruikbare landweigen sterk op den voorgrond. Niet door beperkende en remmende be palingen, doch door het tot stand brengen van gemakkelijke practische verkeerswe gen, wordt de vrije ontplooiing van handel en industrie bevorderd, worden land- en tuinbouw gediend. Het wegenvraagstuk vraagt een oplossing in den zin van vrije ontwikkeling van den ondernemingsgeest. Uit een economisch oogpunt bezien is de samenstelling van, de Provinciale Staten dan ook van het grootste belang. Centraal Genootschap. Na enkele weken stiFstand is de winter- verpieging van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacantiekolo- nies weder aangevangen in het Rivierhuis te De Steeg met 77 kinderen. Koloniehuis Zwartendijk te Egmond aan Zee opent haar Slechte tijden, miss. Als de rijke lui niet een handje hielpen... Dertien kinderen, David Ja, dertien kinderen en het veertiende op komst. En Jim ziek. Het was een geluk voor Jim Barton dat hij altijd heeft gewerkt bij de Benham's. Dat is goeie landadel, die Benham's. De oude squire vloekt als een ketter... maar een hart van goud, mis9. Master Jasper is ook een beste jongen. Is dat die mr. Benham op wien ze dien nacht hier in de laan geschoten hebben Ja miss. Er is adel en adel. Je hebt er harde lui onder die een aim mensch niets gunnen. Maar master Jasper is een goeie kerel. Niet dat hij een loopje met zich laat nemen het is een lastige baas voor schooiers en luilakken. Nance was een oogenblik verbluft. Na een korte pauze zei ze Ik heb leelijke dingen gehoord van mr. Benham, David. Ze sprak zacht, maar David keek naar haar mond. Hij ving haar woorden op en antwoordde er op. Bent u nu heelemaal, miss Ik heb heel wat anders gehoord er kan op de bezittingen van Rush Heath geen* man of vrouw of kind ziek- kijn, of master jasper weet ervan. Hij is beter op de hoogte dan de dominee. Hij houdt geen preeken tegen de menschen, maar hij helpt. En wat meisjes betreft... geen fatsoenlijker jongen in de heele streek, miss. Altijd vriendelijk en aardig, maar iets anders, niet het minste. Nance bloosde, niet heelemaal tengevol ge van David's woorden. Je schijnt heel* wat van mr. Benham te weten, David Zeker. Je hoort een heeleboel zoo in van Handen en Gelaat verzacht en geneest men zeer spoedig met Doos 30, Tube 80 et deuren 3 Februari voor 128 kinderen, ter wijl Huis Heelsum 24 Februari heropend wordt. Het Boschhuis te Nunspeet is door loopend bewoond door 82 kinderen, terwijl in het Noorderhuis vanaf einde September 1.1. 70 a 80 veenstumpertjes zijn gehuisvest. Spoedig zullen dus 5 van de 9 koloniehuizen van het Centraal Genootschap weder in ex ploitatie zijn, terwijl de anderen als naar gewoonte begin Mei aanvangen. Het aantal aanvragen, is weder beduidend grooter dan in 't begin van 1926. 't Lijkt er echter nog niet op, dat alle afdeelingen overtuigd zijn van het feit, dat het zwakke Jcind juist des winters den meesten steun be hoeft en dat het kind uitgezonden dient te worden, direct als dat noodig is, onver schillig het jaargetijde. Evenmin is ieder overtuigd van de sociaal economische nood zaak om de vrij kostbare inrichtingen tot het uiterste te benutten, vooral waar de re sultaten des winters vaak die van den zo mer overtreffen. VL1SS1NGEN, 2 FEBRUARI. Verkiezing Prov. Staten. De stemming voor de volgorde der can- didaten door de S.D.A.P. te stellen in den kieskring Middelburg heeft den volgenden uitslag gebracht: 1. L. Oroderdijk, 2. A. C. de Baare, 3. A. M. Overhoff, 4. A. C. de Pauw 5. J. Catshoek 6. P. M. Baijens, 7. W. P. Cornelise en 8. J. P. van Riel. Een openbare vergadering. In den loop der maand Februari komt in de Tweede Kamer in behandeling het door de sociaal-democratische Kamerfractie in gediende wetsontwerp op de „Ontwape ning". Dit wetsontwerp heeft de strekking in onze. wetgeving tot uitdrukking te bren gen het verlangen naar de afschaffing van de militaristische bewapening. Vóórdat de behandeling in de Tweede Kamer aanvangt, zullen ook zij, die te dezer stede met deze plannen, sympathiseeren, daarvan blijk kunnen geven. Op Dinsdag 8 Februari beleggen de Vlissingschg Bestuurdersbond en de afdee- ling der S.D.A.P. een volksvergadering in het oCncertgebouw. De vergadering be gint om 8 uur. In deze vergadering zullen de heer P. Moltmaker, voorzitter van de Ned. Vereeni- glnig van Spo-_r-- en Tramwegpersoneel en het Tweede Kamerlid de heer J. van 2a- delhoff het woord voeren. De toegang tot deze vergadering is vrij. Vlissingsche Tooneelvereenigir.g „Koningin Wilhelmina". Een prachtprogramma Eén doorloopend succes Zoo was het gisterenavond in de schouwburgzaal „de Oude Vriendschap", toen de Vlissingsche tooneelvereeniging „Koningin Wilhelmina" voor haar donateurs een cabaret- en voordrachtavond gaf. De zaal v/as geheel gevuld. „Koningin Wil helmina" is een vereeniging, die onder de Vlissingsche vereenigin'gen een eereplaats inneemt. Wat zij gisterenavond gegeven heeft, heeft de stoutste verwachtingen over troffen, want daarmee heeft ze bewezen, dat dc krachten, die ze bezit, van uitsteken de kwaliteit zijn. Lest heugt het best. Maar we kunnen een avond ais deze met andere gegeven uitvoeringen niet vergelijken. Zoo hoog ging deze bij de andere uit. Toch waren het dezelfde krachten. Maar het schijnt, dat de revue „Snap je datdie een tijdlang oe attractie van Vlissingen is, bij de leden de krachtsinspanning heeft verhoogd. Er zat pit in de nummers. Voorbeelden, uit het leven gegrepen, door de aanwezigen als groote waarheden gevoeld, maakten, dat vele nummers herhaald moesten worden en met een stormachtig applaus begroet werden. de streek. Ik houd van zoo'n flinken, aardi- gen jonker. Hij zal later een flinke opvol ger van zijn vader worden. Is het waar dat.mr. Benham verloofd is met zijn* nicht, David Met haar U bedoelt miss Benham van Beech Hill Ik weet iniet waar ze woont. Met die? Niks van bekend hoor. Ze zou zelf wel graag willen, dat zeggen ze allemaal. Maar ik geloof niet dat zoo een knappe, vroolijke jongen die leelijke, zure juffrouw hebben wil. Hij kan wel wat be ters krijgen, al heeft ze een hoop duiten. Maar daar zit-ie zelf ook met om verlegen. Enfin het zijn onze zaken niet, David. De oude man gromde iets onverstaan baars. Wat hij dacht vond hij niet noodig om uit te spreken. Zijn woorden bleven niet zonder invloed op Nance. De laatste dagen was er een groeiende wrok in* haar gekomen David's woorden deden hem uitbarsten tot on weerstaanbare rebellie. Ze liet David bij zijn werk en ging rechtstreeks het huis in. Ze wist dat haar vader in zijn studeerka mer was en haar twijfelingen dreven haar om van hem antwoord te verlangen op verschillende vragen die haar kwelden. Durelil's geheimzinnigheid, De Rothan's mysterieuze aanwezigheid, de kwaadspre kerij over Jasper Benham, al die dingen maakten tezamen den indruk op haar van een spiegel vol kronkels en bochten, waar in de werkelijkheid vaag en. verdraaid werd weerkaatst. Nance ging zachtjes de trappen op en raapte al haar moed bijeen voor het onder houd met haar vader. Het huis scheen angstwekkend stil toen zij de lange bruine De heer Jansen als voorzitter mag er totsch op zijn, dat hij van zulke mooie krachten de leider is, waaruit dan tevens blijkt, dat door eendracht veel kan bereikt worden. In onze tijdinghal. Wij etaleeren een portret van den heer D. W. P. Keusekamp, oud-directeur van de stenografische inrichting der Staten-Gene- raal, die Maandag a.s. zijn 80en jaardag hoopt te herdenken een foto van den ouden raadhuistoren te Harlingen. Onder de buitenlandsche foto's noemen wij het portret van Thomas Edison, den genialen uitvinder die 80 jaar wordt een portret van admiraal G. S. Williams, com mandant van de Aziatische vloot, die met zijn vlajggeschip „Pittsburg" van Manilla naar Shanghai is vertrokken. Nog enkele andere zeer mooie buiten landsche foto's hebben een plaatsje ge vonden in de etalage-kasten. Onbestelbare brieven. Lijst van gedurende de 2e helft der maand Januari 1927 terugontvangen onbe stelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Brieven Ged. Staten van Zeeland, Mid delburg A. C. van der Hammen, Haag N.V. Sig. fabr. Philips, MaastrichtWil- lemsen, Middelburg Bur. Zeeuwse Cou rant, Goes. Briefkaarten Jongejuf. A Bóm, Middel burg Mej. G. M. Crol, Hilversum. N.B. Den afzenders van brieven wordt verzocht naam en adres op achterzijde te vermelden. Gesignaleerde. Door de politie werd aangehouden een man, een zwerver, die met liedjeszingen zijn kost trachtte te verdienen. Aan het bureau van politie bleek de man gesigna leerd te staan, doordat hij reeds in 1922 te Hamburg met een kameraad aan het gene- raal-consulaat der Nederlanden diefstal met bedreiging had gepleegd. Beiden* waren toen te Hamburg om als zeevarende werk te zoeken, doch werden* door de Duitsche politie gearresteerd, omdat zij onvoldoende papieren hadden en werden zij tot 14 da gen gevangenisstraf veroordeeld. Na hun straf te hebben uitgezeten ver schenen zij aan het Nederlandsche consu laat waar zij zich schuldig zouden hebben gemaakt aan diefstal van 600 mark. De aangehoudene verklaart wel op dien tijd aan het Nederlandsche generaal-con- sulaat te zijn geweest, doch ontkent den diefstal te hebben gepleegd. Een onderzoek terzake wordt ingesteld. Schadepost. Gisterenmiddag reed een sleeperswagen door het breken van een ketting van het lei noen* het trottoir op bij het magazijn van de firma Bischoff in de Walstraat, waarbij het lemoen door een der groote winkelrui ten werd geduwd, die met veel geraas brak. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De aangerichte schade bedraagt plm. 250, welke door verzekering wordt gedekt. Onbesuisd rijden. In de Noordstraat op den hoek van de Kromme Elleboog ontstond een aanrijding tusschen een wielrijder en een voetganger, tengevolge waarvan de voetganger op straat werd gesmeten. De oorzaak van deze aanrijding lag in het woeste rijden van der wielrijder, die zonder zijn vaart te verminderen uit de Noordstraat de Kromme Elleboog kwam ingereden. Diefstal. De politie hield gisterenavond een* man aan die op een handwagen een vijftal zak ken met kolen vervoerde, welke van het terrein der marine afkomstig bleken te zijn. De man gaf voor deze kolen van* marine matrozen te hebben gekregen. De kolen zijn door de politie voorloopig in beslag genomen. Nog werden door haar bij een opkooper in* beslag genomen drie dekzeilen, welke bovengang doorliep en aan de deur van haar vaders kamer klopte. -Ja? Mag ik binnenkomen, vader Jawel? Anthony Durell had een oude kamer japon aan en zat aan de tafel met verschei dene boeken opengeslagen yoor zich en een veeren pen in de hand. Hij leek in ernstige studie verdiept en zijn blik verried dat hij deze stoornis niet aangenaam vond. Wel, wat is er? Ze sloot de deur. Ik moet u spreken, vader. Hij fronste d*e wenkbrauwen en legde zijn pen in de vrouw van een opengesla gen boek. Wat heb je? Over het eten... of over de potten en pannen Neen het is over dingen die mij dwars zitten. Meisjesklets natuurlijk. Zijn ongeduld en onvriendelijkheid wek ten een weerstand in haar die haar aan vuurde. De Chevalier De Rothan. waarom komt hij hier in huis? Durell leunde terug in zijn stoel en strekte zijn beenen uit onder de tafel. Wat heeft dat met jou te maken, Nance Ik wil weten waarom u hem hier in huis haalt. Zoo Ik mag hem niet. Ik vertrouw hem niet. Ik heb een gevoel dat we in zijn macht zijn. Malligheid Er kwam een blos op haar gezicht en ze ging met vuur en zonder hapering voort Vader, ik voel dat hier in huis dingen |C2|CT3!l=3iEiTJ|C=l!a|! In vele gevallen, dat U zich niet lekker gevoelt en toch niet ziek bent, dat U geen eetlust hebt en toch wel iets wilt gebruiken, zult U zich verkwikt gevoelen door de origineele I|LUJCZI|CZ]|CZIIIZ3|CZ11I door opvarenden van het alhier liggende Belgische stoomschip „Hesbaye" waren ontvreemd. De politie stelt ter zake een onderzoek in. Verder werden bij meerdere opkoopers partijen lood in beslag genomen, welke af komstig bleken van lood, dat van meerdere panden in* deze gemeente was gestolen. Aanvaring stoomschepen Dundrennan Tasso. Het „Hbld. van Antw." meldt Ruimen 1 en 2 van de ,,Dundrennan;' zijn nu geheel leeggepompt. Daarentegen stonden gisterenmorgen de machinekamer, de stookkamer en ruim 3 nog onder water ook ruim 4 stond nog onder, het water is daar binnengedrongen door de buis van de schroefas en door het luchtgat. De reddingswerken worden met onver- moeibaren ijver door de firma Letzer voort gezet. Het schip zal vandaag geheel dicht zijn en. men hoopt het niet de namiddagtij vlot te brengen. Bij gebrek aan plaats in enze droogdokken zal de „Dundrennan" elders herstellingswerken ondergaan, ver moedelijk te Vlissingen. Het ltaliaansche stoomschip „Tasso" ligt nog steeds op de reede en zal door ex per ten onderzocht worden. Aan den voorste ven, bakboordzij, vertoont het een groote scheur, anker eh ketting zijn verloren. De provinciale huisvlijttentoonsteiling. De provinciale huisvlijttentoonsteiling te Middelburg, die gehouden wordt op de bovenzaal der sociëteit ,,de Vergenoeging" wordt morgenmiddag officieel geopend door den burgemeester van Middelburg. Wat de inzendingen betreft, kan worden gemeld dat deze in kwaliteit veel hooger staan, dan op een dergelijke tentoonstelling in December 1923 (gehouden. Voor de da mes is een mooie collectie handwerken ge ëxposeerd. Op het gebied van huisvlijt zijn zeer mooie inzendingen gedaan en dan mogen wij zeker wel afzonderlijk vermelden een wérkelijk tot in alle bijzonderheden afge werkte miniatuur-confectiezaak met win- kelgoederen} etalages enz. en daarboven een volledige bovenwoning met voorka mer, salons, slaapkamers enz. De vervaardi ger van dit huis, een ingezetefte, uit Vlls singen, heeft alle eer van zijn werk. Ter opluistering zijn enkele inzendingen gedaan. Diefstallen. Een dezer dagen kwam de landbouwer S., woonachtig in den Catharinapolder on der de gemeente Boschkapelle, terwijl hij zich des morgens naar de schuur wilde be geven, tot de minder aangename ontdek king dat tot nog toe onbekenden, twee )n goeden staat verkeerende rijwielen, welke in die schuur waren geborgen, en waarop zich lantaarns benevens belastingplaatjes bevonden, hadden ontvreemd. Bij nader on derzoek bleek eveneens dat een 4 tal, zoo goed als nieuwe jassen, toebehoorende aan gebeuren, die u goedvindt voor mij ver borgen te houden. Dat is niet in den haak tegenover mij niet eerlijk... Schei uit met die nonsens, met dat de beleedigde majesteit spelen* Kunt u zweren dat... Nance, ben je niet wijs Moet ik me de les laten lezen door een domme gans van een meisje Je lijkt wel gek Waarom komt die man hier midden in* den nacht Waarom zit hij uren hier bij u in de kamer Ik kon wel eens meer weten dan u denkt, vader. Ik kan niet helpen dat ik ooren en oogen heb. Wat... bedoel je? Ik heb recht om te weten... Recht Je waagt het tegen mij over je rechten te spreken? Durell was een driftig en meestal slecht gehumeurd man, maar Nance had hem nog nooit zoo kwaad zien kijken. Laat ik je zeggen Nance, dat ik er niet de man naar ben die het noodig vindt om ophelderingen te geven aan een kind. -U vond het blijkbaar wel noodig om mij ophelderingen te geven over het karak ter van Jasper Benham Hij schoof driftig zijn. stoel achteruit en stond op. Dat heb ik voor je eigen bestwil gedaan. U had uw inlichtingen van den Che valier de Rothan, nietwaar? Hou je mond Ik heb het recht... Hou je mond, zeg ik je (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1