S! ken 4 E dinsdag 25 januari 65e Jaargang 1927— Verken DN GEMEENTEBESTUUR "BINNENLAND LX p.™, Bouw... HET O® VERSPIEDERS FEUILLETON OIvUHIvBnII gebracht na dc ontmoeting. Toen zij oog Stads= en Provincienieuws N0.20- VLISS11NGSCHE COURANT r= ABONNEMENTSPRIJS: Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbeta len mderlijke nummers 5 cent ADVERTENTIE-PRIJS Van 1—4 regels 11.10, voor iedere regel meer 26 oentbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Heine Advertenties betreffende Huur en I Verhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs bij vooruitbetaling van 15 regels f 0.75, elke regel meer 15 cent Familieberichten van 16 regels f 1.70, iedere regel meer 26 cent werken van Alexan- n prachtigen romans ^even, Daarom heeft schikbaar te stellen. 10 dagen aan ons t alleen der Fransche erste verschijnen de anden zij millioenen mans niets van hun de met kostelijken boekformaat. Slechts nge vergoeding van an het binnenkomen lonte-Cristo, Bragelonne, Koningin, enkschriften 'lin, enz. enz. bij ons binnenkomen. VOORBURGWAL 79 Werken te ontvangen. V. p.) 59 DIENSTPLICHT. Inspectie. Behoudens onvoorziene omstandigheden zal in Juni a.s. het jaarlijksche onderzoek plaats hebben over de gewone dienstplich tigen der landmacht van de lichtingen 1J1S en 1918. Plaats en tijd van het onderzoek zullen rader worden bekend gemaakt. Vlissingen, 25 Januari 1927. i De Burgemeester van Vlissingen, V VAN WOELDEREN. De Eerste Kamer en het Nederlandscfa- Belgisch verdrag. BHjkens het voorloopig verslag van de afdeelingen. der Eerste Kamer over het Nederlandsch-Belgisch verdrag, verklaren vele leden zich daar tegen. Vele leden achtten het ontbreken van t-en regeling omtrent de Wielingen een be denkelijke leemte in dit tractaat. Vele leden ook verklaarden volkomen in. te stemmen met de gedachte België zooveel mogelijk tegemoet te komen, wat betreft de bevaar baarheid van de Schelde, maar zij konden zich niet vereenigen met de wijze, waarop deze gedachte in het tractaat tot uiting is gebracht. Ernstige bezwaren rezen er bij vele leden tegen de bevoegdheden, welke aan de commissie van beheer worden toe gekend. Ook werd de vraag gesteld, in hoever de getroffen regeling in strijd is met de Grondwet. Een van de voornaamste grieven tegen het verdrag bleek de rege ling [van de rechtspositie der varende han delsschepen en vrij algemeen achtte men de ijérerve omtrent dé Belgische oorlogs schepen in de toelichtende memorie uiterst be-ehwke.ijk. Ettelijke leden waren van oor deel cat het niet kan worden toegelaten, dat Ticigib die reserve maakte naar hun méë'ning had noch in het verdrag, noch in de toelichtende memorie van de kwestie der oorlogsschepen gerept moeten worden. De eenige bevredigende oplossing zal, meenden vele leden, zijn dat de bestreden zinsnede uit de toelichtende memorie vervalt. Ëjikele leden zouden in overweging wil len j,geyen> dat de kwestie van het kanaal Antwerpen-Moerdijk alsnog door een commissie in studie zal worden genomen, welke binnen 4 maanden rapport zou uit brengen, maar vele leden verkaarden de voorkeur te geven aan onverwijlde verwer ping om voldoende den weg te openen voor onderhandelingen over een minder Te huur een ruim BENEDENHUIS >or klein gezin, Boulevarc nadeelig verdrag. Zij deelen de vrees der ïiiter Te bevragen Bl voorstanders van het verdrag niet, dat ver- rjiss Courant" werping tot ingrijpen der groote mogend- heden zou leiden of schadelijk zou zijn Mevrouw MULDER, Hout vP°rl de goede verstandhouding met Bel- vraagt een flinke vreezen zij de aanneming DIENSTBODE van ■,^eze.^ron va,\ twist en tweedracht, ilfstandig kunnende led koken. waardoor het annexionisme in België zou werxt L'ordeo aangemoedigd. Men zag de houding der Eerste Kamer ten opzichte van het tractaat als een zeer .verantwoordelijke. TE KOOP ntrek Villapark of aapneming werden breedvoerig et tuin en bergplaats. 2o. Een groot Eengezinsfl lis, bevattende 6 kamers, :n en kelder, voorzien vac ectrisch licht en waterlel ___ZZüT Te bevragen Makelaar POL roogdok 9. iiuviv "impain t)e vermoedelijke gevolgen van verwer- lo. Een modern ingerichte j&jjig t- Uit het Engelsch van „WARWICK DÉEPING. Vertaald door J. VAN DER Sl.UYS. Te koop gevraagd eenHAI in, <Nadr»it vert»<wl<n.) ;oeden staat en een KEUR 25» NUIS. Brieven letters iliss. Courant". A. S., Bi' XV. Gevraagd een net MEISJE Nance had zich een weg gebaand door het, kreupelhout van het Buckhurst-bosch tot ze een pad bereikte dat onder het over hangend eikenloof Oostwaarts liep. Het was een prachtige, natuurlijke berceau van or de morgenuren. 'eer, jong groen, waardoor het zonlicht Adres Bureau „Vliss. Cour! speelde op den grond waarop tallooze wil- deiibloemen groeiden. Plekken, blauw van ilMalhorntrho Ulltcf>h)lM h,elderen voorjaarshemel, waren tus- IBDBIDH?y.)»ifb HllaISCU9fP>! schen het dak van groeit zichtbaar StnnmiMrt Nance was boos, maar Oük in verwarring Isslngen-Middelb.-RotlClf .'D^og met Jaspar gest.aan had waren er ;n tusschengelegen plaall peelens in haar gekomen. P "ad z'.ln hardnekkig aandringen weer- VERVOER VAN PASSAGIER *1™;™ volhardin haar Sfjoof dat hij te- GOEDEREN EN VEE. tes-enanrW speelde, die hij ook v 1 w "dere vrouwen gespeeld had. vin a:21!;ar h,'i er niet was om zicb te verde- sPrak een stem in haar ten gunste I van hem. Nance bad Rose Benham maar j even gezien, maar die eene blik was vol- j doende geweest om haar afkeer op te wekken. Ze had medelijden met den man uie met zoo n vrouw trouwde, want zij zag Informsti*n t« bokomun ™°r f.lch, i™" deze op middelbaren leeftijd JBottordam: H.V. Tr»n«port-1?,. z,i" 1 °ch wenschte ze geen voet te d«rn. vil. Ervan Q. VO81 7 Kaf1* aan dit opkomend zachter gevoel )8—-2018. harde oordeel van zooveel jonge mPflkPhnn A".,i Januari nsdag 25 jnderdag27 9 dag 28 aandag 31 v.Midd, v.m.uur 8 8 besproken. Eenige leden stelden de vraag of het niet verstandig zoude zijn het ver drag goed te keuren, ten einde onze ver houding tot België, mede in verband met de verbetering van de algemeene politieke toestanden, afdoende te verbeteren. Zij wezen er op, dat Nederland in Europa geheel geïsoleerd staat, geheel anders dan de Scandinavische rijken, die samen een taal- en belangengemeenschap vormen. De leden, hier aan het woord, achtten het een groot internationaal belang, alles in het werk te stellen om zich met België goed te verstaan. Nederland zal zich ook een betere plaats in het internationaal economisch bestel veroveren dan het nu heeft. Import-landen zooals ons land, moeten in toenemende mate voorzichtig zijn en trachten mede te gaan met beter bedeelden. De verwerping zoude, naar de voorstan ders van het tractaat vreesden, ten gevolge hebben, dat het verdrag van 1839 zou blij ven bestaan dat België de kwestie van het Schelde-regiem zoude onderwerpen aan de beslissing van het Hof van Interna tionale Justitie dat Terneuzen door België zoude worden doodgedrukt en dat België economische représailles zou kunnen ne men in samenwerking met Frankrijk en Duitschland, met het gevolg, dat Rotter dam en Amsterdam op den duur zouden „opdrogen". Bij verwerping zouden erger gevaren ons kunnen bedreigen dan bijv. uit het Moer dijkkanaal zouden kunnen voortvloeien. Men was beducht, dat alsdan de mo gendheden, die, naar het inzicht van som migen, aan de beide bij het verdrag be trokken landen volstrekt niet vrij spel had den gegeven, zich zouden doen gelden. Maar daarmede is de zaak voor ons land nog niet ten einde. Er moet een nieuw t-ractaat komen. Verkrijgen wij met België geen overeenstemming, dan zal dit land zich wenden tot den Volkenbond of tot de Commissie van XIV, om zich daarvan den steun te verzekeren, en< dan loopt Neder land gevaar, dat de Schelde wordt geïn ternationaliseerd. Aanneming van het verdrag zal ten ge volge hebben een voortdurend contact tus- schen Nederland en België, waarbij ons land den buurstaat kan doen gevoelen, dat beide landen elkaar noodig hebben. Alsdan zou België zoodoende ook meer naar het Noorden in plaats van naar het Zuiden worden georiënteerd. Deze beschouwingen vonden bestrijding. Zij, die het aanhangig tractaat niet kon den aanvaarden, stelden op den voorgrond dat zij een nieuwe, voor beide landen be vredigende regeling zeer ernstig wensch- ten. Wij behoorden ons dan ook bij ver werping bereid te verklaren, tot het aanne- •mt-n van een welwillende houding bij het aanknoopen van nieuwe onderhandelingen. Mocht het verdrag t verworpen worden, dan zal er zeker gelegenheid bestaan om een redelijke en voor beide partijen aanne melijke overeenkomst aan te gaan. Influenza en Griep Koortswerend en genezend zijn Sanapirin-tabletten (Wettig beschermd tegen vervalsching.) Bij Apoth. en Drog. Buisje 75, 40 en 25 ct. Een protest vergadering van het Algemeen Nederlandsch Verbond. Gisterenavond had de Groep Nederland van het Algemeen Nederlandsch Verbond in „De Twee Steden" te 's-Gravenhage een openbare vergadering belegd, waarin de he'eren j. H. Deibel (Middelburg), prof. dr. P. Geyl (Londen), dr. C. Gerretson (Utrecht) en P. J. M. Verschure (Amster dam) hebben gesproken over het Neder landsch-Belgisch verdrag. De stemming was warm. Aanwezig wa ren o.a. generaal Snijders en het Kamerlid Krijger, de dichter Boutens, mr. Van Es, enz. De voorzitter van Groep Nederland van het A. N. V.. prof. dr. A. A. van Schelven, leidde de vergadering. Op het podium hingen een paar reusach tige kaarten, waarop de geografische ge volgen van het tractaat duidelijk waren aangegeven. Op de perstafel lagen nog een kaartje van de uitbreidingsplannen van de Antwerpsche haven en 't Nieuw Zeeuwsch Geuzenlied van dr. P. C. Boutens. hoogt» idealen en had nog niet de rijpheid bereikt die veel weet te begrijpen en te vergeven. Maar ondanks haar trots, voelde zij zich bitter eenzaam. Er was iets in; haar wakker geworden in deze lente, eeni rijkdom van gedachten en gevoelens, een uitzwieren van haar geest naar romantisch mysterie en naar warme levensblijheid. Ze herinner de zich de dagen dat ze aan dezen man had gedacht met schuchtere teederheid, met een onbegrijpelijk gevoel van nog-niet- gekend geluk en weemoedig-zoet verlan gen. Er leek zoo iets sterks in zijn persoon lijkheid te zijn en in zijn krachtig, gebruind gezicht lag tóch zooveel vriendelijke zachtheid, dat zij het niet vergeten kon. Daarom was zij zoo bitter en vèrdrietig gestemd. Ze lachte boos bij de gedachte aan den rooden doek en het1 slimme gebruik dat hij ervan had gemaakt. Ook nu weer twijfelde ze, zooals ze tevoren telkens had gedaan aan de waarheid van wat haar va der gezegd had, maar ze kon geen reden ontdekken waarom h ij haar misleid zou hebben. Het smartelijk gevoel bleef, het kwetsende bewustzijn dat deze man een avontuur met haar op touw had willen zetten, dat voor hem écn uit een gansche reeks van galante avonturen zou zijn geweest. Nance's weg naar huis voerde langs la nen en boschpaden die ze goed kende, want ze had veel in den omtrek gewandeld sinds ze op Stonehanger waren komen wonen. Toen zij het pad volgde dat uit de richting van Rockhurst over de weilanden naar Stonehanger leidde, werd ze inge haald door De Rothan, die afsteeg om met haar mee te wandelen. Hij had het meisje ontdekt toen zij door de velden liep en was haar achterna gereden. Ik breng u mijn eerbiedige hulde, Het eerst werd het woord gevoerd door prof. dr. A. A. van Schelven, vroeger pre dikant bij de Geref. kerk alhier. Prof. Van Schelven zeide dat hij over tuigd is dat het èn voor Nederland èn voor Vlaanderen beter is, dat het verdrag zoo als het daar ligt, niet wordt aangenomen, echter niet dan met de uitdrukkelijke be reidverklaring, om, wanneer eenmaal door verwerping de gemeene politieke gevaren zijn afgewend en een zuivere atmosfeer is geschapen, mede te werken tot een Groot- Nederlandsch Verkeers-verdrag, dat aan alle redelijke verlangens van Antwerpen tegemoet komt. De heer J. H. Deibel, hoofdredacteur van de „Midd. Courant" sprak over de gevol gen van het verdrag voor Zeeland. Het zou geen pleidooi voor stoffelijk eigenbelang worden maar er is groote bezorgdheid over de toekomstige medezeggingschap van een- buiteitlandsche regeering in som mige zaken van zuiver Nederlandschen aard. De nationale vernedering wordt het sterkst gevoeld ten opzichte van den. wa terstaat. Spreker zet uiteen hoe door de zeer bijzondere toestanden in» Zeeland, ge heel aparte regelingen zijn noodig gewor den. Er bestaat een streng gereglemen teerde samenwerking van polders, provin ciaal bestuur en rijk, o.a. steunend op de speciaal Zeeuwsche wet op de calamiteuse polders. Boven die samenwerkende Neder- landsche colleges wordt nu de Schelde- commissie geplaatst, waarvan de helft Belgen zijn, en voor wie de belangen der scheepvaart uiteraard bo-ven alle gaan. On ze eigen Nederlandsche colleges zijn in het verdrag geheel genegeerd, behalve in het verbod, dat de besluiten der Nederlandsche administraties niet in strijd mogen zijn met de beschikkingen der Scheldecommissie. Als slot behandelde spreker het openla ten van de kwestie der Belgische oorlogs schepen, zoodat België op het meest onge legen oogenblik de zaak opnieuw ter spra ke kan brengen, zonder het risico, dat de door dit verdrag verworven voordeelen op losse schroeven komen te staan. Niemand zal de Zeeuwen verdenken van anti-Belgi sche gezindheid, doch Zeeland zal zich verlucht gevoelen, als dit onheilzwangere verdrag wordt afgewezen, en nieuwe on- derhandelimgnè op de basis van reciproci teit worden geopend. Ons m jntwezen. In „de Econó..'>t" bespreekt de heer dr. C. Hoitsema, controleur-generaal der rijksmunt,'het rapport der Staatscommissie voor het muntwezen en komt tot de vol gende conclusies Er dient een beslissing te vallen omtrent de, vraag of men zal terugkomen op de wet van 1919 ter verlaging van het gehalte der I grove zilveren munten. Na een m.i. ge- j wenschte ontkenning- kan de begonnen bermunttng van de Nederlandsche gulden- j circulatie geleidelijk hervat worden. I Er dient een beslissing te vallen omtrent de vraag of, de zilveren rijksdaalders door papieren munten Zullen worden vervangen en over hetgeen daarmede samenhangt. Bij een m.i. gewenschte instemming behoeven de Nederlandsche en de Indische munt wetten (ook die voor Suriname en Cura cao) wijziging. In verband met punt 2 herziening van het octrooi van de Nederlandsche en Jnva- sche Bank om de invoering van muntpa- pier van 2}/2 gulden ook practisch uitvoer baar te maken. Wanneer, op grond van punt 2, de'inunt- vvétten herzien moeten worden, zij dit aan leiding tot moderniseering daarvan. De gro ve zilveren munt worde pasmunt. Een be slissing moet genomen worden ten aanzien van de gelijk- of ongelijkheid der grove zilveren munten in Nederland en in Ned. Indië. Wanneer op grond van punt 3 het octrooi miss Nance. Ik zal uw vader zeker wel thuis treffen. Ik hoop dat de brandende vuurtoren, u vannacht niet uit den slaap heeft gehouden. Hij hep aan» haar zijde voort met een air alsof hef vanzelf sprak. Nance was zoo dicht bij huis dat bij het overbodig vond haaf te vragen of zij van zijn gezelschap gediend was. We zagen» het vuurtorenlicht. En u was zeker erg bang, hé Niet zoo heel erg. U had het volk moeten zien Bange schapen 1 Ik ben bang dat als de Fran- schen werkelijk geland waren, de EngeV- sche roodrokken de vrouwen zouden ge volgd zijn. Nance had niets gemeen met haar vaders politieke sympathieën. Het sprak voor haar van zelf dat zij zich Engekche voelde en dat zij een gezonde dosis normale vader landsliefde bezat. - Engelsche soldaten gaan niet op den loop, Chevalier. Natuurlijk. Neemt u me niet kwalijk, iemands eigen soldaten gaan nóóit op den loop ze zijn door de overstelpende over macht gedwongen achterwaarts te gaan. Dat weten we. Ze kon uit dezen man niet wijs worden. Gewoonlijk had zij* een stelligeo indruk van de menscheo waarmee ze in aanraking kwam, maar De Rothan» was een figuur die zich telkens weer anders vertoonde. Zijn ijdelheid en zijn air van grand-seigneur wa ren vaststaande details, ofschoon ze haar den indruk gaven van costumes op een gemaskerd bal. De Rothan was een cynicus en een avonturier, een ervaren man van de wereld die zich aan allerlei menschen en» toestanden snel wist aan» te passen. De gewone maatstaven van goed en kwaad scheen hij niet aan te leggen. Hij bleef van de Nederlandsche en de Javaansche Bank herzien wordt, dan worde daarin te vens de verplichting vastgelegd tot het zoo veel mogelijk op peil houden van de Neder landsche en de Ned. Indische rekeneenheid, met opneming van bindende bepalingen omtrent aan- en verkoopprijzen van goud in baren. Inwisseling van bankbiljetten te gen goudharen. Wanneer de sub 4 bedoelde beslissing in zake de gelijk- of ongelijkheid der grove zilveren munt in eerstbedoelden zin uitvalt, dan beteekent dit, bij behoud van de Munt wet van 1919, een geleidelijke hermunting van de guldens en halve guldens, die in Ned.lndië circuleeren. Valt zij in tegenge stelden zin uit, dan beteekent dit ook een geleidelijke vermunting van de genoemde specie, in dit geval echter tot munten met een geheel nieuw uiterlijk. Uit de metaalnijverheid. De Algemeene Nederlandsche Metaalbe- werkersbond hejeft aan den Metaalbond op diens laatste brief geantwoord dat hij het voorstel van den Metaalbond om een be spreking te houden gaarne aanvaardt en met tijdstip en plaats van samenkomst ac- coord gaat. Voorts merkt de metaalbewer kersbon d op dat de passage in zijn brief van 5 Januari 11. nopens opvattingen van den 8-urendag niet bedoeld was om te be- toogen dat de Metaalbond of leden van dien boiid overtuigde tegenstanders van den 8- urendag zijn, doch om de beteekenis van de uitlating van den Metaalbond nopens het standpunt van zijn leden inzake loönbe- paling in haar ware gedaande te plaatsen en te latan uitkomen dat bepaalde opvat tingen niet alleen beheerscht worden door wenschelijkheden, doch ook door omstan digheden. Wat de ontboezemingen van den Metaal bond inzake het petitionnement betreft, verklaart de Metaalbewerkersbond voor dit soort argumentatie geen bewondering te hebben. De Metaalbond besloot dit petitionnement te houden naar aanleiding van de uitlating in den brief van den Metaalbond van 15 December 1.1., waarin die bond sterk in twijfel trekt of de arbeiders in de metaal industrie in algemeenen zin gesproken met groot verlangen uitzien naar de invoering van een persoonlijk minimumloon. Her ontwerp-collectief contract van den Metaalbewerkersbond is evenwel in overleg en na grondige behandeling met zijn leden opgesteld eit ingediend. De Metaalbewerkersbond hoopt dat de Metaalbond ten aanzien van de verlangens der arbeiders tot beter inzicht komt en voortaan wat meer vertrouwen stelt in zijn uitlatingen dienaangaande. Bij de komende besprekingen kan dit van groot belang zijn. Het feest van de Rotterdamscbe Droogdok- maatschappij. Op de feestelijke bijeenkomst heeft de directie aan het personeel medegedeeld, dat door directie en commissarissen der Rot- terdamsche Droogdok Maatschappij aan aandeelhouders zal worden voorgesteld, een pensioenfonds te stichten, waarin 500.000 zal worden gestort. Daarvan zal 250.000 beschikbaar komen voor ouder domspensioen. welk fonds door de arbei ders zelf wordt beheerd, en f 250.000 voor weduwen- en weezenpensioen dienen. VLISSINGEN, 25 JANUARI. Een eere-avond. Gisterenavond werd in het hotel „Britan nia" door de Gemeengde Zangvereeniging, den Kunstkring „het Zuiden-" en de Orkest vereniging „Vlissingen" een eere-avond aangeboden aan den heer en» mevr. Van WoelderenSprenger, ter gelegenheid van hun huwelijk. De zaal was geheel gevuld met genoodigden, o.a. merkten we op twee der wethouders met hun dames en enkele leden van- den gemeenteraad. Even 8 uur zette het orkest den „Hoch- zeitsmarsch" van» Mendelssohn in, en onder de tonen van de muziek werden de heer en voor een» zuivere ziel ais Nance een raadsel. Anthony Dureil liep het terras op en neer, toen» liet tweetal Stonehanger be reikte. Met veel vertoon wilde de Rothan Nance de hand reiken om haar bij het op gaan van. de stoeptreden behulpzaam te zijn. Maar zij moest van dergelijke galan terie niets hebben en bovendien voelde ze er niets voor om door De Rothans vingers te worden aangeraakt. Haar intuïtie was in dit opzicht heel fijn ontwikkeld. Hij glimlachte tegen haar met een- ge meene flikkering in zijn oogen. Wat een preutsche jonge dame Maar u hebt gelijk. Schoonheid heeft een privilegePreutschheid in een leelijke vrouw is als kostbare wijn in een soldaten- eetketel. Hij vond haar gereserveerdheid aardig. Hij ging achter haar de treden op en mon sterde goedkeurend haar sierlijke figuur in alle details. Mr. Dureil, uw dochter is wel een echte „grande dame". Ze is te verheven om mijn vingers aan te raken. Hij lachte een snoevenden lach en in dien lach kwam het innerlijk-onfijne van zijn heele wezen sterk uit. Dureil keek dan ook norsch en ontstemd. Bovendien was hij diep teleurgesteld ini zijn groote verwach tingen en dat kwam zijn humeur ook al niet ten goede. Waar ben je geweest, Nance Een zwerftocht door de bosschen ge maakt, vader. Ah Zijn oogen zochten haar gezicht en Nance zag er een vragend-wantrouwenden blik op. Jonge menschen kunnen niet tegen ongemotiveerde achterdocht. Dien blik van haar vader vergat ze niet licht. W Voor engros Firma GEBR. STEENLAND. Stationstraat MIDDELBURG. mevr. Van Woelderen binnengeleid naar hun gereserveerde plaatsen door den> heer H. Siegers, waarnemend voorzitter van het voorbereidings-comité. Nadat de marsch geëindigd was, trad de heer Siegers naar voren om den heer en mevr. Van Woelde ren een welkomstwoord toe te spreken. Hij herinnerde er aan dat de eigenlijke huldiging op Woensdag 22 December was vastgesteld en de zaal dien avond ook een feestelijken aanblik zou hebben gehad, doch toen moest de huldiging worden uitgesteld in verband met het veelvuldig voorkomen van de griep. De heer Siegers hoopte dat thans alle aanwezigen een genoeglijken avond zouden hebben. Hierna werd het verdere deel van het programma afgewerkt, afwisselend koor en orkest. De aanwezigen werden nog vergast op een paar keurig gezongen solo's door mevr. KuilerNonhebei, die geaccompag neerd werd door mevr. NonhebeiFaro. die zoo vriendelijk was de begeleiding over te nemen van den pianist, die door onge steldheid verhinderd was tegenwoordig te zijn. Na afwerking van het programma dank te de burgemeester, mede namens mevr. •Van WoelderenSprenger, voor den mooi- en avond, hun aangeboden. Hij verklaarde dat het steeds zijn, stre ven zal zijn mede te werken aan de ver hooging van het peil van het muzikale le ven iru onze gemeente, zoowel vocaal als instrumentaal, zoodat de vereenigingen die deze kunst beoefenen, altijd op zijn steun kunnen rekenen. Ook de beeldende kunst zal hij zeer gaarne helpen, bevorderen. Een NntsavoncL Het bestuur van het departement Vlis singen van het „Nut" verzoekt opname van het volgende Ter aanvulling van een bericht, voor eenige weken in uw blad verschenen, kun nen wij mededeelen, dat Donderdag 17 Fe bruari voor ons departement zullen optre den van de Hollandsche Tooneelvereeni- ging, de directeur, de heer Ed. W. Blauw en mej. Minny van Ollefen. Het ligt in de bedoeling, dat eerst eenige voordachten zullen worden gegeven door ieder afzonder lijk, die voor en na de pauze zullen gevolgd worden door een paar een-actertjes. Wij hebben een serie persbeoordeelingen over beiden -gelezen in verschillende groote bladen en al deze beoordeelingen waren vol lof. Wij gelooven dan ook wel, dat onze le den een genoegelijken avond zullen door brengen als zij deze artisten gaan beluis teren. Christ. Ambtenaarsbooci. Gisterenavond hield de afdeeling Vlissin gen van» den Christ. Ambtenaarsbond haar jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer P. Sïnke, die de vergadering op U blijft toch zeker thee bij ons drin ken, Chevalier? Ik verzeker u, sir, dat het geen zelf opoffering is als ik uw vriendelijke uitnoo- diging aanneem. Nance, zet den theeketel klaar, kind. Met een knik ging ze het huis binnen. De Rothan ging naar zijn» paard terug, dat rustig bij het stoepje stond. Wilt u me even» den weg naar uw sta! wijzen, Dureil? Kent u dien niet meer Niet zoolang er onbescheiden bhkken in de buurt zijn, sir. Bovendien... Dureil liep met hem mee en» ze gingen- de buitenpoort door naar het stalplein, kwamen David Barfoct tegen enrDureil gaf hem een teeken om het paard over te ne men. Ze gingen in de richting van- het struikgewas en liepen heen en» weer op een van de wild-overwoekerde paden. Laurier en hulstboompjes onttrokken- hen aan het gezicht. De Rothan was in een cynisch-vroolijke steuning. Hij sprak met Dureil over de gebeurtenissen van den afgeloopen» nacht. (Wordt vervolgd.) VOLKSGEZONDHEIDS. EN VEILIGHEIDSHOEKJE MOTORRIJDER EN AUTOMOBILIST. Rijd niet hard en rijd niet onvoor zichtig. Gij hebt anderer recht op vei ligheid te eerbiedigen. Denk nimmer, dat gij door een signaal te geven, ge heel uw plicht hebt gedaanuitkijken en voorzichtig rijden, blijven toch ge boden. GEZONDHEIDSRAAD.

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1