LAN MIN ZATERDAG 8 JANUARI EN Eerste Blad [Seine Advertent 'No.61 J8JBRECK1 VARKENSVLEESCIS rliner LEVERWG ddoiburosclis Hutsel»! Stoomvaart GEMEENTEBESTUUR Brieven uit de Hofstad FEUILLETON HET HUIS DER VERSPIEDERS Beursbeschouwingen BINNENLAND g59 alitciten candeau lijf llades tlelei.es rbonnades sters afsteak ppsn ►rst en Gehakt ucijsen iger Spek Spek alles per pond VL1SSINGSCHE COURANT ?n 1661 Vlissingerr lde Electrische Schema! ulden, is gewonnen doo; ,E, Coosje Buskenstraa: getelde getal 510 stuks:; toezicht geteld, was 5l| wij voornemens om vooj sort nog een bijzondei wij later nog mededet nporteerde Natuurwijn* ;t. ST. JULIEN ST. EMILION Dit nummer bestaat uit 2 bladen kelen. Extra koopjes d. Overhemden, Cartt 18 cent per ons. WARE DEI.lCATij Beleefd aanbevelen! A. TE ROL L| iSSHEESSBSSRHaBES tredende Ronr en Verhoor, Koop to enstaanbledlngen en Dlenstaanvrs; bt) vooruitbetaling, vani f 0.75. elke regel meer 15 TANO te koop aange) ;ens vertrek naar Indië.. Ier letters W. D., bur.' trant". jevraagd nette DAGDIENSTBODE idresDroogdok 9 ber 'e Koop en LINNENKAST en BI en werk. kdresKasteelstraat 38 DAGMEISJE iraagd, niet beneden \dres: Hobeinstraat 16.; Gemeubileerde Kan huur met pension, vc dame. Brieven letters •eau „Vliss. Courant". ssingen -Middelb.-Ro n tusschengelegen pk /ERVOER VAT» RASSAO GOEDEREN EN VE£ vJWidd. januari tandag 10 nsdag 11 >nderdagl3 ljdag 14 Information to btkozntf lottordamN.V. Transport' dorn. vJx. Ervan G. )82018. n kïiddalborg: B. EERHOOBj, VUm. i W. OOSTEBHOg rdrochtGtbro. BOZTENH DIENSTPLICHT. Vrijstelling wegens kostwinnerschap. De Burgemeester van Vlissingen brengt ingevolge art. 44, 2e iid van het Dienst plichtbesluit ter openbare kennis, dat door den Minister van Oorlog, bij beschikking van 4 Januari 1927, 7e afd. no, 181 V- van den dienstplicht met ingang van 22 Maart 1927 .voor twee jaren is vrijgesteld wegens kostwinnerschap, de ingeschrevene voor den dienstplicht dezer gemeente, lichting 1927 HUBERTUS MARINUS HUIRREOT- SEN- Tegen deze uitspraak kunnen vanaf rie den binnen tien dagen bij de Kroon in be roep komen, de ingeschrevene, wien de uit- spraak geldt, elk der overige voor deze gemeente voor dezelfde lichting ingeschre ven personen, of de wettige vertegenwoor diger. Het verzoekschrift, dat met redenen om kleed moet zijn, moet worden ingediend bij den Burgemeester ter Secretarie dezer gemeente. De Burgemeester zorgt voor de door zending van het verzoekschrift. Vlissingen, 7 Januari 1927. De Burgemeester .voornoemd, M. LAERNOES, L.B. Gezondheid. Financiën. Ze mogen van Den Haag zeggen wat ze willen, maar gezond is het er. Het sterfte cijfer is er zeer laag, het laagste van heel Nederland en dat terwijl er hier juist vee! ouden van dagen rentenieren, en hier zeer veel kleine gezinnen zijn en dus van de vierhonderd duizend1 zielen, het percentage „groote" menschen heel groot is. In het afgeloopen jaar zijn er maar 3500 men schen gestorven, d.w.z. 8% van de be volking, een. cijfer dat ongekend laag is. Het aantal geboorten is tamelijk hoog, er zijn 7500 Hagenaartjes in de wereld ge komen gedurende het jaar 1926 en er is dus een overschot van vier duizend bur gers. Dat cijfer is al geweldigals ieder jaar het jnwonerstal met 1 toeneemt, zijn wij al dik in den groei. Maar boven dien hebben zich hier 5000 menschen meer gevestigdl dan er vertrokken, zoodat wij op dit oogenblik al met zijn 408 duizend in Den Haag zijn. De gezondhèidstoestand van de burgers laat niets te wenschen over. We hebben op zijn tijd allen een aanvalletje van griep, maar dat is van goedigen aard en ook de roodvonk, die erger heerscht dan ooit, heeft geen kwaad karakter. Roodvonk schijnt een ziekte te wezen die in ons land gemakkelijk woekert en Den Haag vooral heeft er nogal van te lijden al wor den zoo goed als geen slachtoffers ge maakt. Er zijn in dit jaar een kleine twee duizend gevallen van roodvonk in de resi dentie voorgekomen. De beide andere groote steden, Amsterdam en Rotterdam, hebben de zelfde verhoogde cijfers, maar wat het aantal sterfgevallen van de rood- vonjc aangaat, staat Den Haag weer verre weg het gunstigt. De geneeskunde heeft naar het schijnt nog geen enkele verkla ring voor het verschijnsel dat deze ziekte juist in Holland zoo welig tiert. Met de gezondheid van de Haagsche burgerij is ihet dus goed gesteld1de Haag sche wind' schijnt dus geen kwaad te doen Nauw met de gezondheid hangt het woning-vraagstuk samen. We mogen ge rust zeggen dat het met de woningen in Den Haag gezond gesteld is. Het aantal Uit het Engelsch van WARWICK DEEPINü. Vertaald door J. VAN DER SLUYS. (Nadruk verboden.) 13) Nance keek Jasper aan alsof ze zeggen wilde, half-vergoelijkend, half-humoris- tisch De gril van een ouden man Jasper steeg te paard. Hij was boos en verwonderd. Mr. Durell, ik had u noodig moeten spreken over het gevaar dat ons allen dreigt. Als goede vriend kan ik u beloven dat u vroeg zult worden gewaarschuwd en een plaats in onze wagens zult krijgen, als de Franschen zouden landen. De oude man staarde hem aan met tril lende neusvleugels. Mr. Banham, sir ik ben u zeer ver plicht. Maar ik ben altijd gewoon geweest voor mijn eigen zaken te zorgen. Ik wensch u goeden dag. Hij keerde zich om en volgde Nance, die ap het huis toeliep. Jasper keek hem na en zag zijn schrale, zwarte figuur verdwijnen om een hoek van het huis. Hij was niet bepaald zachtaardig gestemd toen hij door de golvende brem naar huis reed. De wind was tegen den avond wat gaan liggen en huilde wat minder hevig door de schoortsteenen van Stonehanger. Nance ging vroeg naar bed, met een betrokken gezicht en in een verdrietige stemming. Haar vader was knorrig, zwijgzaam en vreemd geweestze had opgemerkt dat hij haar van uit zijn stoel bij het vuur voort durend in het oog had gehouden. Het was ongeveer middernacht toen Anthony Durell het boeje, waarin hij las, neerlegde, een oogenblik~"ingespannen luis- krotten is in de laatste jaren zeer vermin derd en ongetwijfeld heeft dit een zeer goeden, invloed op den algemeenen ge zondheidstoestand. De hygiëne is in onze stad zeer goed in orde de straten worden goed schoongehouden, en als wij nog eens van de honden-plaag verlost worden, een plaag die uit hygiënisch oogpunt ernstiger is dan men wel denkt, dan wordt het nog beter. Veel invloed heeft ongetwijfeld de herleefde trek naar de vrije natuur, die vooral Zondags heel sterk is.. Het zeebad is een hygiëne waar niets anders tegen op kan en wij durven gerust te zeggen, dat de Hagenaars zomers met zijn allen een millioen zeebaden nemen. Dat moet een goede uitwerking hebben op den algemeenen gezondheidstoestand, niet al leen door het sportieve dat er in schuilt, maar ook het zindelijkheidselement dat er in gelegen is. De zeelucht, de frissche bries uit het westen, die hier zoo vaak over de stad waait, heeft natuurlijk een verruimende!* invloed op de gansche stad. We leven hier dus in een zeer gezonde atmosfeer en als ieders levenswijze zich ge heel bij die gezonde atmosfeer aanpaste, dan was het hier een dorado van gezond heid. Met de financiën van de residentie-be woners is het ook gezond gesteld. Met z'n allen zijn we weer heel wat millioenen rij ker geworden, al zijn die niet zoo gelijke lijk verdeed als de zeelucht. De opbrengst der belastingen nam weer toe, zoodat het met de financiën iets beter schijnt te gaan, waarschijnlijk een gevolg van de betere toestanden in het internationale verkeer en van de Indische cultures, die heel wat aan deelhouders in Den Haag hebben. Ook sparen wij in Den Haag hoe langer hoe meer, maar de banken van leening hebben het ook geregeld drukker gekre gen. Wat daaruit nu geconcludeerd moet worden is ons niet recht duidelijk. Is er een deel der bevolking dat goed vooruitgaat en een ander deel dat het slecht heeft? Met de werkloosheid gaat het iets beter, maar een groot deel ervan blijft en dat is een leelijke schadepost voor de stad. Er zijn in Den Haag altijd nog 245 mannen, 20 vrou wen en 45 kinderen die dakloos zijn en in de nachtverblijven voor onbehuisden een onderdak zoeken! In totaal zijn er 114 duizend nachtverblijven verstrekt. We we ten nu hoeveel bedelaars en aanverwante negotianten er geregeld in Den Haag rondscharrelen. Het gemeentebestuur blijft nalatig om tegen de bedelarij op te treden en met die nachtasyls, hoe goed ook be doeld, bevordert men het kwaad zeer. Uit al deze gegevens blijkt eenigermate de algemeene toestand van Den Haag. Wel niet alles natuurlijk, want de statistie ken geven nu eenmaal maar een globaal overzicht. Een duidelijk beeld is niet te krijgen. Niet altijd verschaft men volledige in lichtingen. We hebben er dikwijls op ge wezen dat men bijvoorbeeld met de kosten van het onderwijs goochelt, om niet pre cies te laten zien hoe die zijn. Dit bleek weer eens uit de cijfers die dezer dagen op verzoek van een raadslid zijn gegeven over de bouwkosten van de enorme H.B.S. die op Scheveningen is gesticht. Die kosten beloopen bijna zes honderd duizend gul den. Men vergat echter de kosten van den grond op te geven, die ook nog in de ette lijke tienduizenden zullen loopen. Op dit oogenblik gaan er 219 leerlingen op die schoor en een heel eenvoudig rekensom metje leert dat de leerlingen alleen voor het gebouw 's jaars al driehonderd gulden per hoofd kosten. Daar komen dan de kosten van de leeraren nog bij, zoodat het wel niet ver van de 600 gld. per leerling zal af blijven. Hoeveel schoolgeld wordt er in totaal betaald Natuurlijk dat vertelt men niet. Op die wijze wordt het natuurlijk onmoge lijk om eens te zien wat zoo'n school eigenlijk kost. Men durft daar niet mee voor den dag te komen omdat men dan terde en daarop naar de poortdeur ging. Hij klopte er zachtjes met zijn knokels te gen. Zijn klop werd van buiten beantwoord. Durell opende de deur en de Chevalier de Rothan stapte binnen. Wel sir, wat nieuws Alleen dat die jonge Benham hier is geweest. Alle du'ves Dat gaat mis tusschen dat jongetje en mij VIII. Anthony Durell had de kaars uit de zit kamer gehaald. De statige De Rothan moest zich vernederen tot de gewoon- menschelijke handeling van zijn schoenen uit te trekken en de weinig-elegante be zigheid van op kousevoeten te wandelen, toen hij Durell de trappen op volgde. Nance's kamer lag aan het westelijk einde van de lange bovengang. De Rothan en de geleerde heer moesten haar deur passeeren, want de trap kwam vlak bij haar kamer uit. Ze waren nog een tree of drie van het portaal verwijderd toen Durell een deurkruk hoorde omdraaien. Oogenblikkelijk blies hij de kaars uit en naar achter reikend in de duisternis, trok hij De Rothan zachtjes achter zich. Bent u het, vader? Nance had haar deur op 'n kier geopend, maar ze had geen licht aangestoken. Ja, kind. Iemand moet het venster aan het eind van de gang hebben open gelaten. De tocht heeft mijn kaars uitge blazen. Ik dacht dat ik stemmen hoorde. Onzin. Ga maar slapen. Ik was bezig in mijzelf Virgilius te reciteeren. Ga naar bed, kind. Zal ik u licht geven Dank je. Ga maar naar bed. Ik ken 't huis in het donker net zoo goed' als over dag. Als het moet ga ik wel naar beneden en steek licht aan aan het haardvuur. Goeden nacht, vader. Goeden nacht, kind. van de cijfers zou rillen. Hetgeen te weinig aan schoolgeld wordt betaald, wordt uit de belastingen bijbetaald. Daaraan betalen dus ook de ouders der schoolgaande kinderen bij, maar ook zij die niet gezegend zijn met kinderen of met kinderen die deze soort scholen niet bezoeken. Hierdoor wordt het onmogelijk na te gaan wat ieder voor het onderwijs betaalt. Een commer- cieele boekhouding van het onderwijs- bedrijf wil men nu eenmaal niet geven, omdat men wel weet dat men er van schrikken zou. Alle andere bedrijven leveren enorme winsten op en het publiek weet dat het bij die bedrijven wordt afgezet, maar ten aanzien van het onderwijs weet men feite lijk niets anders dan het eindbedrag, dat de gemeente bijpast op de rekening van dit bedrijf en in totaal bedraagt dat bijna de volle opbrengst van de gemeentelijke inkomstenbelasting. Misschien is het nog veel meer, want de bouwkosten der scho len worden verdonkeremaand op de buiten gewone uitgaven. Trouwens een helder inzicht in de ge- meente-financiën kan niemand krijgen, maar men zorgt er ook wel voor dat nie mand dit ooit krijgen zal. EIBER. Hel nieuwe jaar goed ingezet. Het havenverkeer van Rotterdam in 1926. De vaste stemming voor Industrieele aandeelen. Stijging van den rubber prijs, hoogere koersen voor de aandeelen. Tabakken vaster. Olies prijshoudend. Regeling achterstallig dividend Pe ruvian. Vraag voor Beleggings waarden, inzonderheid buitenland- sche. Het is een goede traditie dat het Nieuwe jaar op de effectenbeurs doorgaans met een vaste markt wordt ingezet. Hoop doet leven en velen verwachten van de toekomst wat het verleden niet heeft gebracht. Over dat verleden, i.e. over het afgeloopen jaar 1926 is men overigens in het algemeen niet slecht te spreken. De beschouwingen in verschillende bladen daaraan gewijd luid den meerendeels niet ongunstig en voor zoover cijfers mogen spreken, geven zij grond voor een voorzichtig optimisme wat de toekomst betreft. Zoowel de voorzitter van de Amsterdamsche, als van de Rotter- damsche Kamer van Koophandel ziet een jaar van langzaam toenemende welvaart voor ons land tegemoet, al moest men zich er op voorbereiden dat enkele takken van bedrijf vooreerst nadeel zullen ondervin den van de geëindigde kolenstaking in En geland. Over ca eerste elf maanden van 1926 zijn bijv. over de Rotterdamsche ha vens ruim 17'/2 millioen ton kolen ver scheept tegen slechts 8.2 millioen in dat tijdvak van 1925, het havenverkeer liep van 79l/2 millioen bruto M3. tot meer dan 100 rgillioen bruto M3. op. Een dergelijk re cordcijfer zal natuurlijk in 1927 niet wor den bereikt. Vooral echter de meerdere rust op financieel gebied, geschapen door de stabilisatie van buitenlandsche valuta, zal in het nieuwe jaar ook voor ons land nieu we vruchten opleveren. Uit de cijfers van den buitenlandschen handel over de elf maanden van 1926, geëindigd 30 November is reeds te zien dat de export in tonnen- maat beduidend grooter was dan in het voorgaande jaar, onze industrie zal ver moedelijk in het nieuwe jaar voor een ver dere expansie gelegenheid ontvangen. Deze verwachting heeft aan de beurs reeds ge- ruimen tijd tot een vaste stemming voor Industrieele waarden geleid. Enkele soorten blijven in het bizonder de aandacht trek ken. Jurgens-aandeelen werden nog altijd gevraagd, naar men meent voor Eiigelsche rekening, zoodat thans reeds een groot be drag van deze aandeelen over het Kanaal zijn weg heeft gevonden. Ook Stokvis waarden liggen reeds eenigen tijd vast in Nance's deur werd weer gesloten en de twee mannen passeerden de gang. Dudell hield De Rothan bij den arm. De studeer kamer lag aan den oostkant van het huis. Er waren drie kamers tusschen de studeer kamer en die van Nance, allemaal onge bruikt en niet gemeubeld. De sleutels roestten in de sloten. Durell opende de deur van zijn werkkamer en duwde De Rothan naar binnen. Wat bezielde Nance plotseling? zei Du rel. Gelukkig dat u het licht uitblies. Het zou een buitengewone pech zijn geweest. Explicaties... aan vrouwen... altijd buiten gewoon onaangenaam. Durell had de deur gesloten en ze spra ken fluisterend. Ik heb een tondeldoos op mijn tafel. Prachtig. Het duurde eventjes voor Durell er in geslaagd was een van de zwavelstokken aan het branden te krijgen en toen het was gelukt beschermde hij de vlam met de hand en bracht hem bij de kaars. Zoo is het beter, Durell. Wat een griezelig waaigat van een kavalje is dat huis van u Ik hoop, dat miss Nance ons geen kool zal stoven. Ze koestert geen argwaan Geen spoor Weest op uw hoede. Denk aan mr. Benham Anthony Durell's kamer was opgepropt met boeken. In een hoek stond een veld bed, dat er niet bepaald comfortabel uit zag. Een mahonie waschtafel en een hooge kleerenhanger waren tusschen een paar boekenkasten weggestopt. De bruine boek banden hielden de kamer in hun geweld. Ze lagen op trapsgewijze stapels op den ombedekten vloer, waren als metselsteenen opgetast tegen de muren, lagen zelfs onder het bed en onder de tafel. Voor de vensters waren zwarte gordijnen en aan twee rie men hing aan. het kozijn een zeemans telescoop. de markt en waren deze week hooger op geruchten volgens welke het achterstallig dividend op de aandeelen A zou worden afbetaald. Voorts werden aandeelen Neder- landsche Maatschappij voor Havenwerken hooger verhandeld, doch waren waarden, die een flinke koersrijzinz achter den rug hebben, wat lager. De Ver. van Fondsenhouders heeft in haar jongste cir culaire laten uitkomen dat er gunstige rege lingen voor geïnteresseerden te wachten zijn. Op de Locale Markt hebben Rubber- aandeelen een vast verloop gehad naar aan leiding van de stijgende prijzen van het product te Londen, waar de noteering van 1 sh. 6% d. tot 1 sh. 7J/2 d. is opgeloopen. Het heet dat dit gevolg is van Amerikaan- sche manipulaties om den gemiddelden prijs voor het op 31 Januari eindigend kwartaal boven 1 sh. 9 d. te doen stijgen. Maar dan zal de prijsstijging van heel wat grooteren omvang moeten worden. Intusschen wordt vooral in Engeland thans de schaduwzijde van het restrictiesysteem opgemerkt nu dit Amerika aanleiding gegeven heeft de rub- beraankoopen te organiseeren. Gelijk ook uit de jongste redevoering van den heer Burger bleek, acht men het in Rubberkrin gen gewenscht ook de vérkoop van rubber in hand te brengen een aannemelijk plan is te dien opzichte nog niet gepubliceerd. Er was sprake van. dat de Rubber Cultuur Maatschappij „Amsterdam" een interim dividend zou uitkeeren de directie heeft echter doen weten dat hiermede niet zal worden begonnen alvorens met eenige ze kerheid kan worden aangenomen dat men daarmede ook kan voortgaan. Betere koersen verkregen ook Tabaks waarden in sympathie met de algemeen vastere tendenz op de Lokale markt en me de in verband met gunstige verwachtingen inzake de qualiteit der partijen welke dit voorjaar zullen worden verscheept. Suik'er- aandeelen ondervonden den invloed van nieuwe afdoeningen door de Visp tegen een prijs van ƒ2014 per 1000 K.G. uitkomende op circa /12!/2 per picol. Ook de Indische Credietinstellingen profiteeren hiervan eenigszins. Op de afdeeling der Oliewaarden werden aandeelen Koninklijke ex. dividend (10 interim) verhandeld, waardoor de koers zich eenige procenten lager stelde. Men blijft ook in Londen voor Olieshares vast, mede in de verwachting dat de Shell bin nenkort tot uitgifte van aandeelen zal over gaan. De moeilijkheden in Mexico hebben op den koers der aandeelen Koninklijke nog weinig invloed gehad. Volgens de laatste berichten wordt thans aan een compromis tusschen de Mexicaansche regeering en de buitenlandsche oliemaatschappijen gewerkt. Van Diversen was er meerdere levendig heid in Peruvianwaarden, met het oog op de voorgestelde regeling van den dividend achterstand op de prefs. Dë helft van het gewone aandelenkapitaal zal aan prefe rente aandeelhouders worden afgedragen in ruil voor hun vorderingen, terwijl het divi dend op de prefs van 4 op 5 zal worden gebracht, doch niet meer cumulatief zal zijn. Over de mérites van dit plan wordt verschillend gedacht, voor preferente aan deelhouders lijkt de regeling niet kwaad, wanneer men zich tenminste niet op het standpunt stelt dat de belangen der gewone aandeelhouders geheel kunnen worden ge ïgnoreerd. Voorts was er eenige beweging in aandeelen en obligaties der Nederl. Ind. Houtaankap tengevolge van de circulaire door de directie gepubliceerd en waarin de vooruitzichten van aandeelhouders nog niet hopeloos worden geacht. Overigens was de handel op de Aandee- lenmarkt ook deze week nog van beschei den omvang. Grooter waren de omzetten op de Beleggingsmarkt, waar de vraag domi neerde en niet in de laatste plaats ten goe de kwam aan buitenlandsche waarden. Groote vraag bestond er naar de nieuwe obligaties van de Fransche Sporen in ver band met het overweldigend succes der emissie. Ook de berichten uit Frankrijk dat Poincaré voor een verdere deflatie huiverig De Chevalier stootte met zijn teenen te gen een, reusachtigen bruinen foliant. Pardon, ouë knaap Hebt u ze alle maal gelezen, Durell Boeken, boeken en nog eens boeken... Lieve help Wat heeft ooit een man aan een boek gehad Heeft één boek op de wereld me ooit geleerd of geholpen om mij een houding te geven, een degen te hanteeren, geld uit te geven, galant te leven, een vrouw te beminnen Boeken, sir, neem me niet kwalijk, zijn voor de lafaards in het leven. Ze zijn de spijsbrokken, die den ellendigen worden toegeworpen die buiten het heerlijke, volle leven staan en bedelen. Durel keek hem grimmig aan Het is vreemd dat men zulk een babbelkous ge heimen toevertrouwt. Dat is zeker goed... voor u. Hij trok een horloge uit zijn zak en hield het bij het licht van de kaars. Psst, Durellwe moeten binnen vijf minuten ons eerste signaal geven. Waar is de lamp Vooruit dan toch. Durell ging naar een muurkast en haalde een koperen olielamp te voorschijn. Hij zette haar op tafel, stak haar aan en draai de omzichtig de pit omhoog. Zouden ze vannacht buiten zijn Het is ruw weer. Zoo veel te beter. Jerome is geen mooi-weer-smokkelaar U deed beter een paar van uw geliefde boeken onder de lamp te zetten. Ik zal wel voor het gordijn zorgen. Durell hield zich met de lamp bezig en De Rothan ging naar het venster. Hij nam zijn horloge in de eene hand, en hield den onderkant van een van de zware gordijnen met de andere vast. Er heerschte een oogenblik stilte. Daar op keek De Rothan naar Anthoy. Klaar Ja. De Rothan trok het gordijn weg en liet het raam twintig seconden onbedekt. Jerome zal wel op den uitkijk staan. begint te worden, omdat de industrieën thans reeds in scherpe mate de nadeelen daarvan beginnen te gevoelen, hadden blijk baar een stimulcerenden invloed. Naar ver luidt zal de omzetbelasting op exportgoe deren worden opgeheven en de Staat hier door een inkomst van een half milliard francs moeten derven. De Frankenkoers is den laatsten tijd eerder iets teruggeloopen. Belgische Spoorwegaandeelen profiteer den ook van de beleggingsvraag, die zich meer en meer op hooger rente dragende objecten richt, wat ook alleszins begrijpe lijk is. Op de Geldmarkt bleef het geld ruim. Prolongatie 3/2 a 3% r/c. De weekstaat der Nederlandsche Bank per 3 Januari staat onder den invloed der kapitaalsbehoeften tegen het einde des jaars de beleeningen en disconteeringen zijn circa 50 millioen gestegen, waarvoor een overeenkomstig be drag aan bankpapier werd uitgegeven. In den volgenden staat zal vermoedelijk de ontspanning reeds zichtbaar zijn. Het autobedrijf der spoorwegen. Het „Hbld." heeft een onderhoud gehad met den heer Heg, den directeur der N.V. Algemeene Transportonderneming der Ned. Spoorwegen, maar heeft omtrent het aan schaffen van materiaal, de aanstelling van personeel, de tarieven, den vermoedefijken datum, waarop de eerste bussen zouden loopen, nog geen positief antwoord kun nen krijgen, omdat hierover nog niets met zekerheid1 vaststaat. Ook over de oprichting van remises, werkplaatsen e.d. voor het nieuwe bedrijf, konden nog geen definitieve inlichtingen worden verstrekt. ,,Hoe zou ik u hierover iets kunnen zeggen, terwijl alle aanvragen voor concessies zich nog in handen van derden bevinden en niemand kan zeggen waneer deze zullen zijn behandeld Wel kwam het blad nog te weten, dat thans weer een serie nieuwe aanvragen van betrokkenen uit Drente op het kanfoor te Utrecht wordt bewerkt. Zijn deze onder zocht, dan is het waarschijnlijk, dat ook voor deze streken' weder concessies zullen worden aangevraagd. Met groote zekerheid kan intusschen worden bericht, dat met het personen vervoer zal worden begonnen en dat eerst later geleidelijk ook de vrachtdiensten zul len worden georganiseerd. Over de oprichting van centra voor ga rages e.d., kon worden medegedeeld, dat deze vermoedelijk in Gorkum, Alkmaar, Enkhuizen, Uden, Grave en Zirtdlaren zul len plaats hebben. Tevens is men voorne mens bij de calculatie der tarieven rekening te houden met de reeds bestaande van par ticuliere ondernemers, terwijl bij de samen stelling der dienstregeling voor iedere streek afzonderlijk aandacht geschonken zal worden aan marktdagen en bijzondere feestelijkheden, bij welke gelegenheden extra bussen zullen worden ingelegd. Teekenen des tijds. In eenige bladen komt de volgende ad vertentie voor „Neutrale vakvereeniging te Amsterdam vraagt een jong mr. in de rechten, om candidaat te worden gesteld voor de komende gemeenteraadsverkiezin gen voor het voeren van obstructie. Sollicitant moet uitstekend redenaar zijn en zich contractueel verbinden. Borgstel ling 5000 vereischt. Salaris 3500 per jaar plus em. Kantoorruimte aanwezig. Uitvoerige brieven te zenden onder no. 11912 aar Advert.-Bur. „Bolrek", Heeren gracht 473, Amsterdam". Is deze advertentie ernst of kortswijl? vraagt „de Tel." Indien de Neutrale Partij niet zoo voor treffelijke vertegenwoordigers telde in de heeren Weisz, Solkesz en Jansen zou men aan een nieuwen candidaat een goede kans kunnen geven. Of werd de advertentie Nu moeten we een half uur wachten met het volgende signaal. Er is niemand die daar eenig systeem achter zoekt als een venster een paar maal twintig seconden verlicht is met tusschenpoozen van een half uur. Een toevallig lichtschijnsel. Ik beb rondverteld dat ik tot laat in den nacht werk. De Rohtan keek rond om een stoel te vinden en ontdekte er een bij bij een. van de boekenkasten. Dus master Benham is hier geweest Een losbandig knaapje, hoor Athony Durrel keek boos. Losbandig Een van de meest zedelooze jongelui hier uit de streek. Ik hoor heel wat. Er is haast geen lichtekooi... enfin u begrijpt me, Durell. Verloofd met zijn nichtje op den koop toe Arm meisje Ze is niet gek. Heeft een duizend pond in 't jaar van zichzelf. Een groote mond als een mijlpaard. Ze zal mr. Benham een vroom en braaf leven laten leiden Dat is haar wel toevertrouwd. Alleen, die jon gen moet hier niet rondhangen. Durell nam een boek op, keek er vluchtig naar en legde het weer op tafel. Zijn ge zicht stond streng. De Rothan vervolgde Uw dochter leeft hier eenzaam. En deze jeugdige lichtmis weet wel indruk te maken hij doet zich aardig voor met zijn manieren van een tooneelheld Ik zal mr. Benham in de gaten houden. En dan nog wat. Kijk eens, het is toch eigenlijk gek dat ik hier iedere week in huis kom en dat miss Nance me niet kent. Ik ben een oude vriend van u, Durell, ik zou hier ook openlijk vriendschappelijke bezoeken willen brengen. Ik heb een va derlijke manier van omgang met jonge meisjes. Durell gaf hem een ironischen blak. De Rothan zag het en lachte. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1