N0.307 64e Jaargang! 1926 DONDERDAG 30 OEJCBiViBBR BINNENLAND FEUILLETON BET HUIS DER VERSPIEDERS Stads= en Provincienieuws ci RWATTA^5 d/SfcJVREEP Beter dan 6oed: DE BESTE VUSS1NGSCHE COURANT KAMER-OVERZICHT Eerste Kamer. Zitting van 29 December 192G. TandtechnicL Wegenfonds. De Eerste Kamer vond het noodig nog een paar uurtjes te besteden aan wetjes, die ze toch aannam. Tet eerste was dat van de tandtechnici, de- bekende geschiedenis met veel misère. Er gingen hier stemmen op om de gedupeerden door de vorige regeling een schadevergoeding te geven öf hun de gelegenheid te geven voor een be perkte uitoefening der tandprothese. De Minister zou dit wel eens overwegen. En daarna werd het wetje zonder stemming goedgekeurd. Het Wegenfonds achtte de heer Wester- dijk niet absoluut noodig. Hij had allerlei bezwaren, voornamelijk ontleend aan de uniformiteit der heffing. Hij wenschte beta ling naar profijt dat men van de wegen had. Hij wilde ook geen afschaffing van de tollen, waardoor hij natuurlijk den voor vechter van die opheffing, mr. Smeenge, in het geweer riep. Voor meer uitkeering aan de gemeenten uit het Wegenfonds pleitte de heer Wibaut. Minister Van de Vegte kon de bezwaren van den eenigen opposant gemakkelijk weerleggen. Hij verdedigde -andermaal de noodzakelijkheid van een totale afdoe ning van het wegenvraagstuk. Er moet nu eens een begin gemaakt wordeh met de verbetering der wegen en op den duur zal ieder dan tevreden zijn. Maar het is niet mogelijk alles tegelijk te doen. De Kamer keurde ook dit ontwerp zonder stemming goed. Toen ze nog een reeks kleinere onder werpen had afgedaan, ging de Kamer weer op reces. Geen vervroegd einde van den zomertijd. Zooals bekend heeft de minister van bin- nenlandsclie zaken en landbouw tijdens de behandeling van de Staatsbegrooting voor 1927 in de Tweede Kamer toegezegd, te zullen onderzoeken de mogelijkheid, om in het vervolg de periode van den zomertijd te cloen eindigen op een vroeger tijdstip dan in België en Frankrijk pleegt te gelden. Naar men thans aan het Haaksche Cor respondentiebureau van bevoegde zijde mededeelt, is het gebleken, dat een vroe- geren datum, bijv! 1 September, onover komelijke bezwaren met zich brengt voor den dienst der spoorwegen. De zaak staat hier anders dan bij den aanvang van de zomerperiode. Het is geen overwegend be zwaar om deze hier te lande te doen ingaan op een later tijdstip dan in België, Frank rijk eiririTgelcrnd, gelijk roor~t926 ts ge schied, omdat het verschil omtrent wijzi ging in de dienstregeling alleen de ver bindingen met die landen oetreft. Wanneer echter hier te lande de zomer tijd zou eindigen bijv. op 1 September, ter wijl die in België, Frankrijk en Engeland eerst afloopt in het begin van October, dan beïnvloedt die wijziging hier te lande de met die wijzigingen verband houdende ver bindingen met die landen, alsmede met Duitschland. Deze laatste nu correspondeert op een zoo groot aantal doorverbindingen, dat zij in den spoorweggids niet zouden kunnen worden aangebracht en een nieu wen gids noodzakelijk maken. Zoodanige uitgifte is echter niet doenlijk, omdat bij den aanvang van den winterdienst ook een nieuwe dienstregeling moet uitkomen. Nieuwe postzegels van 2.50. Binnenkort zat worden overgegaan tot de uitgifte van het nieuwe frankeerzegel van 2.50. Zooals men weet, is eenige maanden geleden het nieuwe frankeerzegel van 5 uitgegeven. De waarde van 2.50 zal dezelfde afmetingen hebben als de 5 en de reeds vroeger verschenen van 1. Door deze uitgifte zal de geheele serie, naar het ontwerp prof. Veth, volledig zijn. Een Vlaamsch-Nederlandsch feest te Brussel. üp initiatief van de afdeeling Brussel van het Algemeen Verbond wordt 15 janu ari a.s., in de kosteloos ter beschikking dei- inrichters gestelde groote zaai van het Hol- Uit het Engelsch van WARWICK DEEPING. Vertaald door J. VAN DER SLUYS. (Nadruk verboden.) 6) Hij ging langzaam op het rustbed over eind zitten en hij voelde zich drizelig door den harden smak, dien hij in den afgeloo- pen nacht had gemaakt. Maar zoo zwak en duizelig als hij was, was hij toch getrof fen door het uitzicht uit het venster. Vrfn de hoogte van Stonehanger voerden woes te, met brem-begroeide hellingen naar de bosschen, over welker bruin geboomte April een groenigen schijn wierp. Bijna de geheele kust van Hasting tot Beachy Head was een groote zilveren halve-maan, waar omheen de groene vlakte van the Level zich uitstrekte. De schemering-blauwe lucht en de schemerig-blauwe zee vloeiden in elkaar. Het leek alsof langs Prevensey Bay een gestippelde rand liep de kustfor- ten met de zwarte monden van hun vier-* en-twintig-ponders, bereid -tegen Napeleon en de Franschen. Benham lag op zijn knieën op de bank verdiept in het schoone schouwspel. Plot seling hoorde hij flauwe geluiden om het huis. Er werd ergens een deur geopend en voetstappen klonken op een stoep buiten. Daarop de klank van een meisjesstem tusschen de brem Kom dan, bonte, kom dan. land-Huis, een weldadigheidsfeest gehou den waarvan de opbrengst ten goede zal komen aan de Nederlandsche Vereeniging van Weldadigheid en het Vlaamsche werk Kindergeluk. Na het kunstgedeelte is er een groot bal met verrassingen en tombola. Hollandsche en VlaanTschë vereenigingen uit de Belgische hoofdstad hebben hun steun toegezegd. Rcode Kruis. Het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis heeft aan de afdeelingen be richt, dat het een identiteitsbewijs heeft la ten vervaardigen, welk bewijs in vredestijd door de hoofdbestuursleden en zijn secre tarissen, de commissarissen en de afdee- lingsbestuursleden kan worden gebruikt. Ook kan dit bewijs worden verstrekt aan de artsen-leiders der transportcolonnes en aan de sectiecommandanten. Tevens heeft het hoofdbestuurmedege deeld, dat het Roode Kruis-vlaggen voor automobielen zal beschikbaar stellen, te ge bruiken door personen, die een vredes-iden- titeitsbewijs zullen hebben ontvangen en die over een auto beschikken. Deze vlag gen mogen slechts gebruikt worden, wan neer de betrokken personen dringende dien sten voor het Nederlandsche Roode Kruis verrichten. HetHioofdbestuur heeft aan de afdeelin gen de regelen aangegeven, met inachtne ming van welke haar besturen de bewijzen en vlaggen behooren aan te vragen. De afdeelingsbesturen behooren identi teitsbewijzen en vlaggen onmiddellijk in te nemen en aan het hoofdbestuur terug te zenden, als degenen, aan wie ze zijn uit gereikt, hetzij door uittreden uit het af delingsbestuur of uit de transportcolonne, hetzij door sterfgeval aan dc vereeniging ontvallen. Zonneschijn. De Januari-attevering van dit aardige tijdschrift voor de jeugd bevat weer ver schillende mooie verhalen met meerdere ilustraties tusschen den tekst. Oök komt er een muziekstukje in voor getiteld „De Ka bouter-kerstboom", woorden van Rie Cra mer, muziek van Geertruida van Vlade- racken. Het bijblad „het leuke hoekje" biedt een aangename en nuttige verpoozin^Voor de jeugd. VLISSINGEN, 30 DECEMBER. Voorste! aan den gemeenteraad. Door Burg. en Weth. is nog het volgen de voorstel aan den gemeenteraad gedaan Op 1 Januari a.s. treedt als lid van de commissie voor de Zeemans- en Visschers- beurs volgens den bestaanden rooster af de heer I. Rekkers. Daar ingevolge artikel 1 der desbetref fende verordening de aftredende leden da delijk weder herkiesbaar zijn, hebben wij de eer uw vergadering voor te stellen, ter voorziening in genoemde vacature uit de kooplieden den heer I. Rekkers we der te benoemen. Het betrekkelijk advies der commissie voor de Zeemans- en Visschersbeurs wordt overgelegd. In onze Tijdinghal. Heden ontvingen wij 2 prachtige foto's van 't Fransche zeilschip „Eugène Schnei der", dat door het Engelsche stoomschip „Burutu" is overvaren en gezonken. Lezing uitgesteld. Men verzoekt ons te melden, dat de le zing van prof. Gunning over „Het Kind in de puberteitsjaren" is uitgesteld tot Vrij dag 21 Januari. Een noodlottig ongeluk. Hedenmiddag heeft aan de buitenhaven alhier een zeer noodlottig ongeluk plaats gehad. Met de provinciale boot „Zuid-Be veland" waren om kwart voor één uit Breskèns hier aangekomen de heer S. uit Hoofdplaat met zijn echtgenoote. Zij zou den zich met hun auto, die aan boord was, verder begeven. Toen de eigenaar zijn auto, nadat de boot gemeerd was, achter- Jasper zag, haar figuur opdoemen in den ochtendschemer, haar zwart haar zwarter nog in het vage licht haar onderarmen bloot tot aan de ellebogen en haar korte rok haar voeten en enkels vrijlatend. Een wilde tuin, half gras, half met steenen geplaveid, strekte zich langs den voorkant van het huis uit. In het gras waren een paar rozenbedden en de twee taxisboomen, die donker boven de borstwering uitstaken. Nance bevond zich iets verder tusschen de brem, waar de bodem daalde naar het Zuiden. Een roodbonte koe kwam te voorschijn. Zij liep langs Nance heen en volgde, door de macht der gewoonte, een pad dat naar het erf voerde. Het meisje had zich omge draaid en keek naar de vensters van het huis. Een klein stoepje voerde van het lage gedeelte van het terrein naar het terras. Zij liepde paar treden op en ging over het gras naar de vensters van de huiskamer. Jasper lag daar nog steeds op zijn knieën. Hij pakte het tralievenster en duw de het open. Nance Durell was vlakbij. Er lag een vriendelijke uitdrukking op haar gezichtin haar oogen was iets als de vochtigheid van den ochtenddauw. De ochtend is het waard Ze leunde met haar handen op de ven sterbank en keek hem aan met een belang stellende vrijmoedigheid. Het spijt me dat u al zoo vroeg wak ker bent. Spijt het u Ja. U ziet eruit alsof u een slechten nacht hebt gehad. De arm heeft zelcer erge pijn gedaan. Een beetje. uit op de ponton zou rijden, stootte de auto tegen een stootblok. Tengevole hier van kantelde de auto en kwam op zijn kop in de haven terecht en verdween met den heer S. in de diepte. Mevrouw S. sto-nd op het dek van de „Zuid-Beveland" en moest dit vreeselijk ongeluk, waartegenover iedereen machte loos stond, gadeslaan. Men is dadelijk begonnen om te trachten den auto te lichten, waarvoor ook de hulp werd ingeroepen van een duiker. (Zie Laatste Berichten.) Kommies bij de rijksbelastingen. Met ingang v$n 1 Januari is onze stad genoot, de heer W. Bliek, benoemd tot kommies 2e klasse der rijks directe belas tingen, invoerrechten en accijnzen te Groesbeek. Scheepvaartberichten. De mailboot „Mecklenburg'^is Dinsdag avond tijdens dikken mist, hier op de reeae voor anker liggende, aangevaren door het Duitsche stoomschip ^Witell", van Ant werpen naar San Francisco bestemd, waar door beide schepen licht beschadigd wer den. De „Witell" heeft de reis voortgezet. De „Alecklenburg" is gisterenmiddag weer van hier vertrokken. Afscheid dr. D. Scboute. In verband met zijn op 1 januari 1927 bepaald vertrek uit het Gasthuis te Middel burg was de chirurg dr. Schoute uitge- noodigd in de vergadering van het bestuur der Godshuizen van Dinsdag jl. te ver schijnen, alwaar hem door dén voorzitter, den heer Herman Snijders, een woord van afscheid werd toegesproken. Het bestuur had, aldus spreker, begrepen, dat dr.Schou- te niet gesteld zou zijn op een weidsche huldiging (al ware deze hier alleszins op haar plaats geweest), rnaar het wilde toch in elk geval deze gelegermeid aangrijpen om zijn waardeering en dank uit te spre ken voor den belangrijken arbeid door dr. Schoute gedurende den langen tijd zijner werkzaamheden in het Gasthuis verricht. Spreker wees er op, dat die tijd voor het Gasthuis een zeer belangrijke evolutieperio de is geweest, die dr. Schoute niet alleen heeft meegemaakt, doch ook voor een groot deel heeft geleid, wat hei medische en in terne leven betreft. In dit verband valf het te betreuren, dat dr. Schoute van de be langrijke verbeteringen (o.a. bouw eener nieuwe opeatiekamer), div thans tot stand zullen gaan komen, niet meer zal kunnen profiteeren. Uiting gevend aan cle waar- deering van het bestuur voor den persoon en den wetenschappelijk- en medisch-prac- tischen arbeid van dr. Schoute reikte spre ker daarop aan dezen een gedachtenis over aan de jaren zijner werkzaamheden in het Gasthuis in den vorm eener legmedaille in zilveren en bronzen afslag. (Aan de eene zijde daarvan bevindt zich de beeltenis van dr. Schoute, terwijl aan de keerzijde een inscriptie is gegraveerd. Dr. Schoute wijdde daarop zijnerzijds eenige beschouwingen aan den tijd zijner werkzaamheden in het Gasthuis, aan de richting, waarin het Gasthuis zich in dien tijd heeft ontwikkeld en die, waarin het zich, naar zijn meening, in het vervolg verder ontwikkelen zal. Zijn beste wen- schen uitsprekend voor de toekomst, aan vaardde dr. Schoute met betuiging van zijn hartelijken dank het hem geschonken blijk van waardeering. Waterstaatswerken. Op Woensdag 26 Januari zal aan het ge bouw van het prov. bestuur van Zeeland te Middelburg worden aanbesteed het onderhoud van het kanaal door Walcheren gedurende het tijdvak I Maart 1927 tot en met 31 December 1928. Ra ming 73600. KERK- EN SCHOOLNIEÜWS Bevordering van protestantsch economische belangen. Het Fonds ter behartiging van Protes- tantsche economische belangen, dat in den vorm eener stichting onlangs is opgericht, heeft zich thans definitief geconstitueerd. Het doel der stichting is in het algemeen het verleenen van advies en hulp ter bevor dering, op economisch gebied, der Protes- Het zal wel meer dan 'n beetje zijn geweestIk heb het zelf ook meegemaakt. Misschien had ik hem niet stevig genoeg opgebonden Jasper Benham was wonderlijk verrast door haar hartelijk meeleven. Wat kon het haar schelen of hij pijn had gehad U kon niet meer voor me doen dan u gedaan hebt. Om u de waarheid te. ver tellen ben ik blij, dat ze van achter den taxis op me geschoten hebben Hoe lukt u dat... om daar blij om te zijn Wel, anders zou ik geen kans gehad hebben om een nacht op Stonehanger door te brengen... en op zoo'n prettige kennis making 1 Om haar rooden. mond kwam een glim lach en haar oogen keken hem plagend aan. Als u van plan b^nt uw vrienden op te doen door op u te laten schieten of ge wond te worden... Voor de meesten zou ik niet zoo ver gaan Sommige dingen zijn heusch waard om er 'n beetje pijn voor te hebben. Ik ben geen dwaas Ik meen wat ik zeg, hoor Nance keek hem aan alsof ze er niets van begreep. Ze nam haar handen weg van de vensterbank, maar haar oogen lie ten niet af van die van Jasper. We hebben David naar Rush Heath gestuurd. Ik moet nu Jenny gaan melken. Hij stond op het punt om haar te vragen of hij met haar mee mocht gaan, maar plotseling dacht hij aan de gesloten deur. Die herinnering wierp een schaduw over dit prettige moment. Nance had zich om gedraaid en hij zag haar fijn profiel tegen de morgenlucht afteekenen. Hij kon niets tantsdie zaak. In de laatstgehouden be stuursvergadering is tot directeur van deze stichting benoemd de heer Job. Helmer horst. Het bureau wordt voorloopig geves tigd te Blaricum. Herdenking ambtsjubileum. Onder zeer groote belangstelling heeft ds. J. P. Tazelaar, predikant bij de Geref. kerk van Weesp, zijn 40-jarfg ambtsjubi leum herdacht. De beide recepties werden door een 5CO menschen, w.o. het voltallig gemeentebestuur bezocht. In de versierde kerk is ds. Tazelaar gisterenavond vervol gens gehuldigd. Daarbij hebben 14 spre kers het woord gevoerd. Ger. Gem. Op het tweetal te Westzaan komt voor ds. M. Hofman te Krabbendijke. De Chineesche Bisschoppen. Gisterenmiddag om 12.41 uur arriveerden aan het station te Roermond mrg. Philippus Tchao, een der pas-gewijde Chineesche bisschoppen, met zijn broeder. Hij was vergezeld van rector Beckers uit Voorscho ten. In de eerste klasse wachtkamer werd de bisschop begroet door mgr. P. Mannens, vicaris-generaal van het bisdom Roermond, die mgr. Tchao in het Latijn welkom heet te. In den namiddag heeft de bisschop nog een bezoek gebracht aan mrg. Schrijnen, bisschop van Roermond. Ook bezocht hij de Cathedraal en de Munsterkerk. Drie van de vier Chineesche Bisschop pen zijn gisterenmiddag te 's-Hertogen- bosch aangekomen, waar zij op het sta tion, mede namens den bisschop van 's- Hertogenbosch, mgr. A. F. Diepen, werden verwelkomd door mgr. C. Prinsen. Mgr. Souen dankte in het Latijn voor de ont vangst. Nadat de hoogwaardigheidsbeklee- ders zich in het bisschoppelijk paleis met de Liturgische gewaden hadden bekleed, had in de Kathedraal de pontificale ont vangst door mgr. Diepen plaats. Vervol gens werd* de kerk bezichtigd. Des avonds werd in het Concertgebouw een feestvergadering gehouden. Hier werd het woord gevoerd door pater Raaijmakers, mgr. Hermus, mgr. Diepen en een der Chineesche bisschoppen. Ook was aanwezig mgr. Tchao. Unie van Christ. Onderwijzers. De Unie van Chr. Onderwijzers en On derwijzeressen heeft haar jaarvergadering gehouden te Utrecht. De voorzitter wijdde in zijn openingswoord eenige woorden aan de nagedachtenis van den grooten Neder- landschen literator-criticus Busken Huet, die juist een eeuw geleden het levenslicht aanschouwde. Spreker merkte tp, dat in de kringen van het M.U.L.O. de jongste gestie der Tweede Kamer inzake de onderwijs- wetgeving als de doodsteek voor het on^ derwijs wordt beschouwd. In de afwijzing van het Fransch op de lagere school ziet de Unie geen schade voor het volksonder wijs, De wederrechtelijke intrekking van art, 40 van het bezoldigingsbesluit heeft ook bij voortduring de onderwijzerssala rissen omlaag gehouden. De positie der on derwijzers wordt ernstig bedreigd door het overcompleet aan leerkrachten en het assistentensysteem. Scheen het, zoo be sloot spreker, alsof het ook in de huishou ding der Unie noodig was, de klacht uit 2 Kon. 4 40 aan te heffen, de jongste op leving in den ijver en offervaardigheid van de trouwe Unieleden is een bemoedi gend verschijnsel. Het algemeen beleid van het hoofdbe stuur v/erd goedgekeurd. Het financieel verslag wordt goedgekeurd. In de middagzitting hield de heer P. van Duyvendijk, te Dordrecht, oud-voorzitter van de Unie een referaat over „De nieu were paedagogiek en de Christelijke onder wijzer". MARINE EN LEGER Brievenmalen Hr. Ms. „Sumatra". De directeur-generaal der posterijen en telegrafie maakt bekend, dat de volgende brievenmalen zullen worden verzonden aan Hr. Ms. kruiser „Sumatra" a. naar Yokohama, 8, 12 en 15 Januari a.s. met den trein van 7.26 a. van Amster dam naar Bentheim b. naar Shanghai, 19, 22, 26 en 29 Janu- meer bedenken om tegen haar te zeggen en dat fatale moment van stilzwijgen scheen de definitieve breuk tusschen een betoo- verden morgen en een. prozaïschen dag. Recht boven het tralievenster was geluid loos een dakraam open gegaan en het hoofd van een man keek naar buiten. Hij had met gespannen aandacht geluisterd naar het gesprek van Jasper Benham en Nance Durell. De ontmoeting scheen hem niet bijster aangenaam te zijn, tenminste naar zijn, gedwongen en cynisch glimlachje te oordeelen. Jasper Benham lag nog geknield op de rustbank, toen hij voetstappen in de gang hoorde en het geluid van den sleutel die voorzichtig in het slot werd gestoken. De deur ging open en Anthony DurelPs witte hoofd en mager, scherp gezicht verscheen in. de opening. Goeden morgen, mr. Benham. Jasper keerde zfch om met een vreemd en onverklaarbaar gevoel van afkeer. Goeden morgen, sir. Durell trad binnen, keek onrustig de kamer rond en wreef zich in de handen. Ik hoop, dat u een niet a! te slechten nacht hebt gehad. Ik ben u dankbaar voor uw vriende lijkheid. Het is niet de moeite waard, mr. Du rell. Over een half uurtje krijgt u uw ont bijt. Mijn knecht is naar uw huis gegaan. Als u mij even excuseeren wilt, zal ik den haard aanmaken. Hij ging de kamer uit en kwam terug met een bundel hout, een brandende kaars en wat papier. Benham zat op den rand van de bank en sloeg hem gade. Anthony Du- ari a.s. met den trein van 7.26 a. van Am sterdam naar Bentheim. Brieven en andere stukken, waarvan op neming in de genoemde brievenmalen wordt gewenscht, zijn te voorzien van twee elkaar snijdende lijnen, loopende van den eenen hoek naar den anderen. De zendingen moeten volledig gefran keerd zijn. De „Sumatra" te San Francisco. Ter gelegenheid van het bezoek van de „Sumatra" aan Amerika, heeft de Ameri- kaansche gezant in Nederland, de heer To- bin, aan den commandant en de officieren van dat schip een souper en concert aan geboden in de „Bohemian Club" te San Francisco oo 28 December. Souper en concert werden bijgewoond door de burgerlijke autoriteiten en andere voorname personen te San Francisco. Den officieren werd het welkom toegeroepen door den heer Tobin in een rede, waarin hij gewaagde van de langjarige vriendschap tusschen de Nederlandsche en Amerikaan- sche zeemachten. De heer Tobin sprak ook over (ie hoife- lijkheden door de Hollanders aan den dag gelegd, jegens John Paul Jones in de begin tijden van de Amerikaansche onafhankelijk heid en herinnerde voorts aan de kerkelijke ontvangst ten deel gevallen aan het Ame rikaansche vlaggeschip, toen dit vorig jaar ten bezoek aan Amsterdam bracht. De kapitein ter zee L. J. Quant, die tot voor eenigen tijd commandant van Hr. Ms. „Java" in Ned.-Indië was en naar men weet bestemd is voor het ambt van commandant der marine te Willemsoord, is uit Indië hier tt lande teruggekeerd. Opgave van overgeplaatste onderofficie ren der marine 11 Januari bootsman J. C. J. van Gel deren van wachtschip Willemsoord naar wachtschip Vlissingen torpedist-majoor C. v. d. Weele van wachtschip Willemsoord naar Z. 7. 10 Januari sergeant-torpedomaker A. W. H. Biadel van onderzeedienstkazerne naar Hydra. 11 Januari machinist-majoor J. Cnossen van Van Speyk naar onderzeedienstkazer ne sergeant-machinist D. Goos van Van JSpeyk maar vrachtschip Willemsoord. 1 Januari sergeant-majoor der mariniers M. J. v. Middelkoop van marinekazerne Am sterdam naar afdeeling mariniers Rotter dam sergeant-monteurs H. J. Tuinder en J. W. Klapmeyer en korporaal-monteur G. H. Kemmer geplaatst bij de opleiding ge- schutmaker aan boord wachtschip Willems oord sergeant-monteur H. C. v. d. Water van marinekazerne naar Hydra. Bij Kon. besluit is, met ingang van 27 December 1926, bevorderd tot luitenant ter zee der 2e klasse de luitenant ter zee der 3de klasse S. A. I'Honoré Naber. De reis van de onderzeeboot K XIII. Aan een brief in het „Rotterd. Nieuwe blad" 14 November uit Manilla gezonden, ontleenen wij het volgende We logeeren in het Manilla Hotel, een Amerikaansch opgezet gebouw, groot en ruim en goed. Zijn verder wel in een tiental clubs geïntroduceerd, maar bij de Army en Navy vozlen we ons nu langza merhand al zoo thuis, dat genoemde club wel het meeste van ons gewaardeerd ge zelschap zal profiteeren. 't Is weer een ge zellig partijtje. Den middag na onze aan komst verschenen er in de haven 8 onder zeebooten met twee moederschepen en een gelijk aantal jagers, zij kwamen uit China, waar de Amerikanen hun zomer gewoon zijn door te brengen, als het in Manilla te warm wordt, 't Idee is niet slecht. Vandaag komt er een Engelsche onderwaterkame raad, de L 27, uit Engeland naar Hong kong, zoo is dus het hvpothalassieke ge deelte flink vertegenwoordigd. rell prikkelde zijn nieuwsgierigheid. De man hóórde heelemaal bij Stonehanger, met zijn argwanende blikken en terughou dende geheimzinnigheid. Durell knielde bij den haard. Een man der wetenschap, mr. Ben ham, moet een heeleboel dingen met zijn eigen handen doen. Die hun Teven gewijd hebben aan de studie, moeten dienen als dienstknechten, niet als priesters. Jasper keek peinzend naar hem. Vindt u Stonehanger een rustig plekje Durell keek over zijn schouder achterom en zijn puntige kin was scherp en om zoo te zeggen afwerend. Buitengewoon, uitgezocht rustig, sir, voor mij en mijn boeken. En de huur 'm laag dat is ook een ding van belang voor een beoefenaar van de wetenschap. Ik heb het op heel wat plaatsen geprobeerd van mijn leven, steden, dorpen, kustplaatsen. Maar overal werd je te veel afgeleid. Een van de moeilijkste dingen in de wereld, meneer, is om uit de buurt te blijven van rumoer en van leeghoofden. Hij was klaar met het aansteken van het vuur, toen Nance binnenkwam met een blad met den ontbijtboel. Anthony Durell keek naar haar met een ontstemden trek op zijn norsch gezicht. Nance, ik zal de tafel wel dekken. Zorg jij maar voor de melk en de eieren. Hij wilde Jasper en Nance zoo min mo gelijk bij elkaar hebben. De wenk van den chevalier de Rothan was voldoende ge weest. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1