DINSDAG 28 DECEMBER FEJR aatscfiappu hp aart «-N0.305 64e «üUacurigc&ngi GEMEENTEBESTUUR Het Jaar 1926 FEUILLETON HET HUIS DER VERSPIEDERS BINNENLAND Stads-en Provincienieuws "-Theater mede, dat klhambra"- hij U alien te zijn van et EDDIE Matinée- overtuigen en wij be- vertoonen. zoekt nooit „Hij heeft er 7 acten aannemen, den Bond >ycot laten ldigde be- vertoonen. irectie van ld kan ver- ude copie, heb, den lm, met al !6 niet. Alhambra, nnen. Dit eg en ver en da s r niet af en ledkooper eelen. het strekt ïooiste op film eten lit Frankrijk, ichtige wijn, H.H. Doctoren herstellen- geschikt voor en hartkwa- le baste me- flesch f 1.75. gbaar bij de surs FRÈRES, burg. Viissingen bij Bellamypark 44. huisstraat 80 en JZEN, Fruithan- A. VAN BLOP- at. vervanging van gaarne spoedigst ing. Liefst zoo Melkinrichting, lel kinrichting. EN HU1BREGTSE. ;d on aflossing 50 id plus 10°/,. M. H.. Bureau ilSJE S, Kerkstraat 7. voelderen" ard Evertsen 10, anuari een net MEISJE :lden 's avonds Grand Hotel ONING aat 56.) Te be- at 62. zoekt net NSTMEISJE de 22 jaar als 'er, letters O. L., urant". elb.-Rotterdam sgen plaatsen. PAssAanats, EN VEE, vJMidd. v. Rott. v.m.uur v.manif 8 8 txkomn: rmuport- «a Hap. 0. VOS, Mrt. WHOOBN, W. 158 rEBHonr, t*l J81 TENHEK, T«L 101 VL1SSINGSCHE COURANT ts ABONNEMENTS-PmjS Voor Viissingen en gemeenten op Wal cheren 230 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 230. Weeb-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetafBj. Afzonderlijke nummers 5 cent ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels f 1.10 voor iedere regel meer 28 cent bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs, bij vèomitbeialing van 15 regels f 0.75, elke regel meer 15 cart. Familieberichten van 16 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. Hf Zij die zich met ingang van 1 Januari a.s. op ons blad abonneeren, ontvangen de nog vóór dien datum verschijnende nummers GRATIS. HINDERWET. Verdaging der beslissing op een verzoek- om vergunning. Burgemeester en Wethouders der ge meente Viissingen gelet op het verzoek, onder dagteekening van 3 November 1926 ingediend door W- HUSON WLzn., alhier, waarbij vergunning wordt gevraagd tot het oprichten van een inrichting voor machinale houtbewerking, waarin za! worden geplaatst een electro motor van 3 P.K., dienende tot 't drijven van 'n cirkelzaag in het perceel kadastraal bekend gemeente Viissingen, sectie A no. 1566, plaatselijk gemerkt Glacisstraat no. 2. Overwegende, dat de beslissing op dit verzoek niet kan worden genomen, binnen den termijn, bepaald in art. 8, eerste lid, der Hinderwet, op grond dat nog niet zijn ontvangen de mededeelingen van den Hoofdinspecteur, hoofd van het 10e District der Arbeidsinspectie te Dordecht, overeen komstig art. 7 bis en 12 bis der Hinderwet Gelet op art. 8, tweede lid der Hinder wet BESLUITEN: De beslissing op voormeld verzoek te verdagen. Viissingen, 27 December 1926. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. 1. Elk oogenblik, elke gebeurtenis heeft zijn beteekenis voor den gang van het le ven. Maar wij zien die niet altijd, staan er ook veelal te dicht op, om haar juist te onderscheiden. Daarom is het goed, dat we nu en dan eens stil staan om het verleden te overzien en ons rekenschap te geven van de beteekenis, die het voorbijgegane had. En wanneer op den laatsten avond van het jaar een verleden schijnt te worden afgesloten, dan is het, of vanzelf onze ge dachten teruggaan en we ons afvragen, wat ook dit jaar, als zoovele voorbijgega ne, ons en anderen bracht en wat zijn be teekenis was voor het groote geheel van het leven. Het is niet gemakkelijk zich de beteeke nis van 1926 duidelijk te maken. In het le ven der menschheid lijkt het slechts een langzame voortzetting van wat tie laatste jaren is begonnen. En wanneer het ons iets heeft geleerd, dein is het zeker wel dit, dat de voortgang niet alleen langzaam is, maar ook in een zigzaglijn gaat, die niet de kortste tot het doel is. De tegenstellingen zijn gebleven, hebben zich alleen soms wat verplaatst en de conflicten, die daaruit dreigen, vormen een niet geringere bedrei ging voor den vrede en de rust der wereld als de vroegere, al zijn dan die tegenstel lingen nog veelal niet zoo scherp toege- Uit het Engelsch van WARWICK D E*E P I N G. Vertaald door j. VAN DER SLUYS. (Nadruk verboden.) 4) Met een schok draaide Benham eensklaps zijn hoofd om. Hij had iets gehoord, hij meende althans, dat de hoeven van een paard op de steenen van het erf klonken. Hij vroeg zich af of hij Nance Durell niet moest wekken. Benham draaide zijn hoofd weer naar het vuur. Hij had niet gezien dat er buiten een sluipende figuur aan het venster stond. Een gezicht drukte zich tegen het raam. Het bleef daar een paar seconden en ver dween daarop weer in den nacht. III. Twee mannen stonden te wachten in de steenen portiek, die de hofpoort op Stone- hanger beschutte. Een derde man liep het erf over met lange, zachte schreden en wenkte de twee anderen naar zich toe. Hij nam een van hen bij den arm. Hierlangs... tusschen de struiken door. Ze gingen in het maanlicht voorwaarts, maar zochten uit de woestenij van den verwaarloosden tuin, zoo gauw mogelijk de schaduw van een steenen muur. De man die gesproken had, had het voorkomen van een „grand seigneur", maar aan den indruk dien hij had kunnen maken, werd afbreuk gedaan door een spitst, dat men een spoedige uitbarsting vreezen moet. De strijd OM DE MACHT IN EUROPA houdt aan. Maar het tooneel van den strijd is vaak een ander geworden, omdat strij ders zijn uitgevallen, nieuwe opgestaan en de machtsposities der strijders zich vaak belangrijk hebben gewijzigd. De verdragen van Locarno hebben de Franseh-Duitsche tegenstelling aan den Rijn trachten op te heffen. En de samenkomst tusschen Stre- semann en Briand te Thóiry heeft het werk dezer verdragen trachten voort te zetten. Maar de strijd om Midden-Europa is feller geworden dan ooit. En het is vaak, of op dien strijd de mededingers van het vaste land al hun krachten samentrekken. De Midden- en Zuid-Oost Europeesche Staten krijgen daardoor een bijzondere beteekenis. En de verdragen tusschen de staten der kleine Entente onderhjjg en met Polen, de verhouding der Oostzee-Staten tot Rusland en Polen, het Duitsch-Russische neutrali teitsverdrag en de pogingen van Italië om, evenals Frankrijk, de Midden- en Zuidoost- Eupropeesche Staten voor zich te winnen, moeten, in dit licht gezien, van buitenge woon belang worden voor de verdere ont wikkeling van Europa. Italië's groeiend en zich steeds sterker uitsprekend imperialis me is daarnaast een factor van groote be teekenis. Dat imperialisme brengt het in sterker tegenstelling met Frankrijk, die zich ook in de anti-Fransche relletjes na de aanslagen op Mussolini geopenbaard heeft, en met de Balkan-Staten, vooral met Zuid- Slavië, waar het, als uit het jongste ltali- aansch-Albaneesch verdrag blijkt, naar een overheerschende positie op den Westelijken Balkan streeft, en heeft het een toenadering tot Engeland doen zoeken, die zich in de Engelsch-Italiaansche overeenkomst om trent de kust van Klein-Azië, de voor Italië zoo gunstige schuldregeling tusschen beide landen en de overeenkomst betreffende Abessynië duidelijk gedemonstreerd heeft. Maar ook IN DEN VOLKENBOND zelf, dat orgaan van internationale samen werking, is dit jaar gebleken, hoe sterk de tegenstellingen nog het Europeesche leven overheerschen en hoe zeer enkel de ge dachte aan nationale belangen de politiek der Staten leidt. De toetreding van Duitschland tot den Bond en het voorstel tot opname van Duitschland in den Bonds raad werd de aanleiding tot een strijd, die op gevaarlijke wijze het prestige van den Bond bedreigde en het '^duidelijke streven der groote mogendheden toonde om door di'en Bond. tóch ook in de eerste plaats eigen belangen te dienen. Want de pogin gen van Brazilië. Spanje en Polen, om evenals Duitschland een vasten raadszetel te bemachtigen, kregen door den steun, dien Frankrijk en Engeland, en Frankrijk wel in de eerste plaats, er aan gaven, een zeer bijzondere beteekenis en wezen op een streven dezer mogendheden om ook eigen positie in den Raad te versterken, nu ook Duitschland er zijn intrede deed. Het was alleen Zweden's verzet, dat de poging deed mislukken. Maar waar Brazilië vasthield aan zijn eisch en van de voldoening zijn stem voor Duitschland's toetreden tot den Raad afhankelijk stelde, liep de Volken bondsvergadering van Maart, voor Duitsch land's toetreding belegd, op een misluk king uit. Eerst later, toen Brazilië uit den Raad was getreden, kon die toelating plaats hebben. Een commissie tot reorgani satie van den Raad had toen, teneinde Po len en Spanje tevreden te stellen, een uit breiding van het aantal losse raadszetels tot negen, de instelling van zetels voor drie, twee en een jaar en de onmiddellijke herkiesbaarheid der leden voorgesteld. Maar Spanje bleek daarmee niet tevreden en trok zich eveneens uit den Raad terug. NEDERLAND won er een tweejarigen raadszetel bij en zag zoodoende zijn internationale positie belangrijk versterkt. Zijn nationale leven ondervond in ern- tige mate den invloed van de ministerieele crisis, door het verwerpen van den post voor het gezantschap bij het Vaticaan ontstaan. Zoowel de pogingen van dr. De neiging tot snoeverij en opgeblazenheid. Hij had onrustige oogen en wierp zenuw achtige blikken naar alle kanten. De man dien hij bij den arm hield had witte haren en een mager, scherp en hartstochtelijk gezicht. De derde van het gezelschap was een dikke, tonronde Franschman, met een kikvorsch-achtig voorkomen. Hier hebben we een pad, zei de slanke man. Anthony Durell, wat bent u van plan als we gq^napt worden Wat bedoelt u Om 's hemelswil, sir, stop die schreeuw-stem van u in uw schoenen Neem me niet kwalijk ik ben van streek. Er ligt een officier in een roode uniform op zijn dooie gemak op uw rustbank. Hij ligt onder een deken, maar ik heb nog net een glimp van zijn roode jas gezien. En mademoiselle Nancy zit in de kamer voor het vuur te slapen. De drie mannen scholen bij elkaar onder de laurierboomen en de hulst, de hoofden bij elkaar gestoken, en fluisterden Fransch en Engelsch door elkaar. De lange, aristocratische man scheen het hoofd van het gezelschap te zijn. Wel Durell, ik heb grooten lust om terug te gaan en den kerel door het ven ster neer te schieten. Neen... neen, daar kan ik mijn toe stemming niet toe geven... U hebt ook gëlijk. Het huis kan wel vol zijn met roodrokken. Dat moet u uit vinden. Verdacht uw dochter u Ja. Ga dan en klop met geweld op de deur als een oude ijzervreter. Jerome en ik kunnen in de schaduw bij de poort blijven wachten. Als de roodjas alleen is en kwaad wil, kunnen wij met hem afrekenen. Als hij Visser, die na mr. Marchant de opdracht kreeg tot vorming van een ministerie, als van mr. Limburg, die dr. De Visser als kabinetsformateur opvolgde, mislukten. De sociaal-democraten trachtten daarom Ka merontbinding te krijgen. Maar hun voor stel daartoe werd verworpen. En eindelijk gelukte het jhr. De Geer, die zelf de porte feuille van financiën nam, een extra-parle mentair ministerie samen te stellen. De aard van dit ministerie noodzaakte het in de neutrale zóne te blijven. En het regee- ringsprogram, dat jhr. De Geer ontvouwde, droeg daarvan dan ook de sporen. Voort gezette bezuiniging, belastingverlaging, sa menvoeging van de departementen van oorlog en marine, voortgezette versobering van de weermacht en nadere wettelijke regeling van het collectieve arbeidscontract bleken de voornaamste programpunten. Van de verwezenlijking van dit program kon dit jaar natuurlijkerwijs niet veel meer komen. De begrootingen voor 1926 Jagen nog onafgehandeld en met de begrootin gen voor 1927 moest na September al spoedig weer begonnen worden. Veel vrucht kon de parlementaire arbeid van het afgeloopen jaar dan ook niet dragen. De Bioscoopwet werd door de Eerste Kamer aangenomen, de Middelbare Onder wijswet werd gewijzigd. Door de wijziging van de wet op de openbare middelen van vervoer, met uitzondering van de spoor wegen, werd het autobusverkeer geregeld, een wegenbelasting werd ingesteld, ver schillende belastingen, als personeele be lasting, successie-belasting enz., werden verlaagd en door de Tweede Kamer werd het Nederlandsch-Belgisch verdrag aange nomen. Deze laatste daad was ongetwijfeld de belangrijkste, die de Tweede Kamer in het afgeloopen jaar verrichtte. Er was tegen dit verdrag een sterke actie gevoerd, vooral omdat men het nieuw in te voeren Schelde-regiem en het kanaal Antwerpen Moerdijk, dat de Antwerpscne haven een betere verbinding met den Rijn moet ge ven, zeer in het nadeel van onze nationale belangen achtte en omdat men het tractaat nog eenigszins onder de sterke pressie, in 1919 op ons uitgeoefend, tot stand gekomen meende. Met een uiterst geringe meerder heid werd het verdrag dan ook goedge keurd. En in het land wordt thans de actie voortgezet, teneinde de Eerste Kamer tot verwerping te bewegen. Een zeer belangrijk deel van den parle mentairen tijd werd na het optreden van het nieuwe myustafie ingenomen door in terpellaties, waaronder wel die inzake de militaire relletjes Ede en Assen de bij zondere aandacht verdienen, wegens de ge beurtenissen, die daartoe aanleiding gaven. En het was voor den nieuwen minister van oorlog, Lambooy, die den heer Van Rooyen als zoodanig was opgevolgd, toen de laat ste wegens meeningsverschil met de regee ring over de samenvoeging van de depar tementen van oorlog en marine, aftrad, zeker geen prettige taak, over dergelijke uitingen van verzet in ons leger te spreken. Beteekenden deze relletjes een ernstige gebeurtenis in ons "nationale leven, ernsti ger in hun gevolgen waren nog de dijk doorbraken in den vorigen winter, die een deel van Gelderland en Noord-Brabant ver woestten. Als altijd toonden ook nu weer Koningin en Prins hun warme belangstel ling in het lot van het volk. Herhaaldelijk bezochten ze de geteisterde streken, waar een watersnood-comité met behulp van de talrijk toevloeiende giften den nood zocht te lenigen. Van zijn kant toonde ook het volk zijn belangstelling in het leven van het Konink lijk paar, door het huldeblijk en het mee leven bij het zilveren huwelijksfeest der Vorstelijke personen. Ook in het naburig BELGIE had het volk gelegenheid zijn aanhanke lijkheid te toonen ter gelegenheid van een huwelijksfeest, toen de kroonprins er met prinses Astrid van Zweden in het huwe lijk trad. Het land maakte, evenals wij, een mi nister-crisis door, die met het optreden van een ministerie uit alle partijen, onder Jaspar manschappen bij zich heeft zullen ze niets anders vangen dan een onschuldige, res pectabele geleerde, die van een reis naar Londen terugkomt. Het is maar goed dat ik de paarden in de steengroeve heb achter gelaten. Anthony Durell streek met de vingers langs zijn vooruitstekende, beenige kin. Ik geloof dat u gelijk hebt, Chevalier. Natuurlijk. Het is zoo klaar als een klontje, dat ik gelijk heb. Jerome en ik we ten waar we naar toe moeten als hét mis is Ga en omhels uw charmante dochter. Nance Durell ontwaakte met een schok en haar oogen ontmoetten die van Jasper Benham. Ik was ingeslapen zei ze veront schuldigend. Er wordt buiten geklopt. In een oogwenk was ze uit haar stoel en stak het stuk kaars uit de lantaarn aan het vuur in den haard aan. Dat moet vader zijn. Nance ging naar buiten en Jasper hoorde haar de grendels van de deur schuiven. Een opgeruimde en eenigszins galmende mannenstem begroette het meisje. Wel kind, daar ben ik dan einde lijk Ik ben zoo blij dat u er weer bent. Alles in orde hier Ja. Maar we hebben een avontuur beleefd. Een avontuur Laat ik uw jas even afnemen. Ja, een heer is gewond door paardendieven, hier op het pad bij het huis. Ik heb hem hier naar binnen geholpen. Hij is in de woon kamer. Wel, nu nog mooier al6 minister-president eindigde. Door de bijzondere bevoegdheden, die dit ministerie op financieel gebied kreeg, wist het de Belgische financiën aanmerkelijk te verbe teren. Centralisatie R.-Kath. Ziekenfondswezen. In een vergadering van het R.-Kath. Werkliedenverbond met vertegenwoordigers van R.-Kath. ziekenfondsen uit het geheele land is een centralisatie van het zieken fondswezen besproken. Besloten werd, dat hei R.-Kath. Werk liedenverbond een centrale commissie zal benoemen tot bevordering der algemeene belangen van alle in de R.-Kath. arbeiders beweging van Nederland bestaande en op te richten fondsen, welke zich ten doel stellen aan hun leden en dezer gezinnen, in geval van ziekte, genees- en verloskundige hulp, benevens geneesmiddelen te verschat ten. De commissie zal gevestigd zijn ten kantore van het Verbond. De rijkstelefoon. Met ingang van 1 Januari worden eenige bepalingen in het reglement voor den dienst der rijkstelefoon gewijzigd of aangevuld. Voor wat betreft de huistelefooninrich tingen is daarbij bepaald, dat te rekenen van een nader door den directeur-generaal der posteijen en telegrafie vast te stellen datum, deze alleen dan op de rijkslijnen kunnen worden aangesloten, indien zij door het rijk in gebruik gegeven zijn. Ter nade re inlichting diene wat betreft niet door het rijk in gebruik te geven inrichtingen a. dat na 1 Juli 1927 geen toestemming meer zal worden gegeven tot inschakelen van particuliere huistelefooninstallaties op de rijkslijnen. b. dat aan verzoeken tot inschakeling als onder a bedoeld, welke v5ór 1 Juli 1927 worden ingediend alleen dan zal worden voldaan, indien geen langere contractsduur dan 5 jaren wordt vastgesteld. c. dat loopende contractstermijnen niet mogen worden verlengd, ook niet door con- tractsvCTnieuwing d. dat na 1 Januari 1927 alleen die uit breidingen van particuliere installaties voor goedkeuring in aanmerking komen, welke geen wijziging van het type der installa tie medebrengen, echter onder voorbehoud, dat het bestaande contract voor de inrich ting door de uitbreiding niet mag worden verlengd e. dat door den rijksdienst overigens geen tfezwaar zal worden gemaakt tegen de loopende contracten, mits de betrekke lijke installaties voldoen aan de eischen, welke een goed telefoonverkeer stelt of zal stellen, een en ander ter beoordeeling van den rijksdienst. De kinderdlende in Drente. Prof. Scheltema te Groningen, die als tijdelijk door de regeering aangezocht con troleerend deskundige de verschillende va- cantiekolonies nu en dan bezoekt en alleen daarom reeds meer kijk heeft op de mate van verwaarloozing en het lijder^ der kin deren, schrijft „Kort geleden heb ik den keurenden arts. die de kinderen uit Drente onderzoekt, eens op zijn reis naar Emmen en omstre ken vergezeld om mij er van te overtuigen, of er ook overdrijving school in de nood kreten, die ons over de ellende der kinderen aldaar bereiken. Ik bezocht met hem een school, die tus schen den besten en den slechtsten toe stand inligtop vele scholen is het erger, op enkele wat beter. Mijn stemming was ietwat sceptisch ik ging er heen met de verwachting, dat de slechte toestand wel wat overdreven zou zijn voorgesteld, zooals allicht geschiedt, als er aanvallen op de wedadigheid gedaan moeten worden. Maar ik heb al spoedig begrepen, dat wij hier inderdaad staan voor de zwaarste vormen van kinderellende, nu over een ge heele streek uitgestrooid en dat men deze toestanden niet te zwart kan afschilderen. Hier is nu eens werkelijk alle reden om te helpen en de kinderen door een gezond- heidsbad, met goede voeding, reinheid, Komt u binnen, dan kunt u kennis met hem maken. Benham zat overeind de deken gleed van hem af, toen Nance Durell en haar vader de kamer binnenkwamen. Hij zag een schrale man met smalle schouders, in het zwart gekleed, die hem met blijkbaar- zwakke en roodgerande oogen aankeek. Anthony Durell had een smal, hongerig, ontevreden-stuursch gezicht, het gezicht van een man die altijd vond dat het .leven hem tekort deed en zijn wenschen onbe vredigd liet. Hij maakte den indruk van _een geleerde, een fanaticus en een droomer. Hij kwam glimlachend binnen en de glimlach beroofde het gezicht van zijn an ders onmiskenbare waardigheid. De mond hoeken werden te sterk opgetrokken de gapingen in zijn gebit werden zichtbaar en de glimlach deed sterk denken aan een grijns. Ik wensch u goeden avond, sir. Benham was opgestaan. Hij nam den binnenkomende aandachtig op. Miss Durell heeft u reeds op de hoogte gehracï#? Ik moet zeggen, sir, dat ik buiten gé^öOtï dankbaar ben. Het is plet meer dan gewone be leefdheid, gewone vriendelijkheid, mr... Benham van Rush Heath. Mr. Benham. Ik hoop dat u niet ern stig gewond bént? Hij wreef zijn handen en lachte met schijnbare sympathie, die hem blijkbaar niet uit het hart kwam. Een gebroken arm, sir. Werkelijk Dat is onaangenaam. Hij keek Benham scherp aan en wendde zich daarop tot Nance. IkJFmaak je mijn compliment, hoor kind. Ik ben blij dat we mr. Benham van Voor engros Firma GEBR. STEENLAND, Stationstraat MIDDELBURG. orde, regelmaat, uit een diepen put te red den, als men er prijs op stelt om het ko mende geslacht in deze streken in het be zit te stellen van de grondvoorwaarden voor economische verheffing, nl. een onge repte gezondheid. Het hart keerde ons in het lijf om, bij het waarnemen van deze verwaarloosde stak kers, nu eens niet als uitzondering, maar als regel in een geheele streek. Het is één praecipitaat van armoede-ellende. Ik heb er in het geheel geen bedenking tegen, dat u van deze uitingen in het pubiek gebruik maakt, als u meent dat zij kunnen dienen om tot meer hulp te komen". Het 20.000ste schip m den Waterweg. Het Fransche stoomschip „Ivona", dat dezer dagen binnenkwam, is het 20.000ste schip, dat dit jaar den Nieuwen Waterweg binnenliep. Over het geheele jaar 1925 had de Nieuwe Waterweg een verkeer van 13.883 schepen, metende 20.883.000 ton, waarvan voor Rotterdam bestemd waren 11.089 schepen en 16.670.000 ton. In de Rotterdamsche haven kwamen tot dusver ruim 14.200 schepen, metende tusschen de 2014 en 21 millioen ton aan. De Vulkaan- haven te Vlaardingen registreerde de vo rige week haar 1000ste schip. Schiedam mocht een dergelijk cijfer reeds eenige maanden geleden boeken. Het aantal schepen, dat uitsluitend bin nenkwam om te bunkeren, is dit jaar veel hooger geweest dan het vorige. Kwamen toen 1200 schepen, alleen om te bunkeren, het cijfer van dit jaar, dat nog niet precies bekend is, moet in ieder geval boven de 3300 liggen. Het Atnsterdamsch datisverbod. Ongeveer negenhonderd auto's hebben den Tweeden Kerstdag danslustige Am sterdammers naar de dansgelegenheden te Naarden, Laren, Baarn en Hilversum ge bracht. Ook van de autobussen naar het Gooi werd een druk gebruik gemaakt. VLISSINGEN, 28 DECEMBER. Het Nederlandsch-Belgisch verdrag. Nog zijn ingekomen de volgende lijsten Aagtekerke 145 handteekeningen op 350 kiezers Domburg 319677 Serooskerke (W.) 122—787 Sint Laurens 145—467 Heinkenszand 302—<-899-; Nisse 26322 's-Heerenhoek 7577 Stavenisse 720 953 aanvulling Zierikzee 38 (totaal 1976) —3602 aanvulling Kruiningen 230 (totahl 665)1937 aanvulling Ellewoutsdijk 33 (totaal 213)—311 Kortgene 443—683; Hontenisse 9612568 Krabbendijke 767 1178; Middelburg 5016—10286; Bigge- kerke 176458 Oud-Vossemeer 418 117 totaal thans 34.449—70.273 dienst hebben kunnen zijn. Wat zegt de klok Welal twee uur f Dan lijkt het me het beste dat we mr. Benham verder niet storen. Je kunt nog wel wat eten voor me neerzetten in de keuken, Nance. En dan zal ik blij zijn als ik mijn bed voel. Een oogenblik bleef hij starend voor het vuur staan. De glimlach was uit zijn gezicht verdwenen en er kwam een koude en ont stemde trek op. Maar toen hij zich opnieuw tot Jasper wendde, was de glimlach er weer maar niet spontaan en zichtbaar geforceerd. Mr. Benham, ak zal u niet langer storen. Beschouw deze kamer als uw eige ne. Zullen we afspreken dat we elkaar morgenochtend weer ontmoeten Hij maakte een stijve en gedwongen buiging voor Jasper en ging langzaam de kamer uit. Nance volgde hem, maar draaide zich bij de deur nog eens om. -Goeden nacht. Is er nog iets wat u noodig hebt? Niets. Alleen nogmaals mijn hartelij- ken dank. Haar bruine oogen glimlachten vriende lijk tegen hem toen zij de deur sloot. Hoor eens, Nance Ja vader. David is in de keuken. Stuur hem naar bed en zet wat eten voor me klaar. Ik heb mijn tasch in de portiek laten staan. Ik had hem bijna ver geten. Ik zal hem wel voor u krijgen. Neen, laat maar. Maak Kever maar even wat melk voor me warm ik heb het koud gekregen. En hij verliet haar met zenuwachtige haast. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1