KWATTAfV ■No. 3Ö4 MAANDAG 37 DBCBA/ieiBR ^GEMEENTEBESTUUR FEUILLETON HET HUIS DER VERSPIEDERS BINNENLAND Stads=en Provincienieuws VOLLE-MELK-REEP Beter dan Goed: DE BESTÉ je de hymne den dood had de prooi ont wen naar had PEL VRIES, jen te zenden :k" aan het Courant" VL1SSINGSCHE COURANT Pe5, Pe8, 8). a3, Lb3, h2 (10). in drie zetten, eeft men geen No. 3 I. Op 1. Dg2— ^f3 en dan kan mat geven, on A, Pion B, ELERS S). iemen op ieder ld, waarop hij zet is door een het „schaak" genpartij. Maar mag de koning nemen, dat één ,aats is verwij- ontale rij ligt, el van veld ver- het veld, ge- e nieuwe stand en kasteel geen kasteel reeds is schaak" staat stukken in het ngskasteel is de dame-kasteel is tdt men in i 1914. diging. iwartDüras. c7c6 d7d5 d5Xe4 Pg8—f6 g7Xf6 Rc8—f5 Dd8d5 Dd5xf5 Df5Xf3 Pb8—d7 0—0—0 Pd7b6 ing van e8 op c8 :1 van a8 op d8. veld b8, dat in looper op f4 ge- d. Zie maar de 4 De witte koning 1 en het konings- e7e6 Rf8g7 Th8—e8 Pb6d5 f6—f5 f7—f6 Pd5—e7 Pe7g6 h7h5 op den konings- Te8—h8 Td8e8 Kc8—d7. Rg7—f8 Rf8d6 h5h4 b7b6 h4Xg3+ ;rder dan die van Rd6—c5f c6xd5 e6—e5! Te8g8!l Igd door Thlt e" Kd7e7. Rc5Xd6 Pg6—f4f Pf4h3f Rd6Xg3 Ke7Xe6 Rg3f4 Ke6—f7 Tg8d8 Th8e8f Td8- d3f Te8—g8t Ph3f2f volgt Td3dit TdlXflt Td3h3t Th3Xh2t DE VRIES. ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2-30. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummere 5 cent ADVERTENTIE-PRIJS Jfen 14 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 cent bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs, bij vooruitbetaling van 15 regels 0.78, elke regel meer 15 cent PV Zij die zich met ingang van 1 Januari a;s. op ons blad abonneeren, ontvangen de nog vóór dien datum verschijnende nummers GRATIS. OPENBARE VERGADERING van den GEMEENTERAAD VAN VLISSINGEN op Vrijdag, 31 December 1926, des namiddags 2 uur. 1 Mededeelingen. II. Over te leggen stukken. III. Benoemingen 1. Van regenten van het Gasthuis a. ter voorziening in de vacature wegens vertrek van mevrouw Van Woelde ren Luijken. De aanbeveling luidt: 1. mevrouw G. LaernoesZoutman 2. mevrouw H. van de Sande—Alter. b. ter voorziening in de vacature wegens periodieke aftreding van den heer W. de Ridder. Dc aanbeveling luidt: 1. de heer W. de Ridder 2. de heer J. Marijs. 2. Van een regentes van het Burger Weeshuis, ter voorziening in de vacature wegens periodieke aftreding van mevrouw W. van OckenburgVan der Harst. De aanbeveling luidt 1. mevrouw W. van OckenburgVan der Harst 2. Mevrouw G. M. van RaalteVan Raalte 3. Van een lid der commissie van toe zicht op het Nijverheidsonderwijs, ter voor ziening in de vacature wegens periodieke aftreding van den heer F. C. Matzinger. De aanbeveling luidt1. de heer F. C. Matzinger 2. de heer M. C. Braat. 4. Van leden der commissie van beheer van het Vlissingsch Studiefonds, ter voor ziening in de vacatures wegens overlijden en periodieke aftreding. De aanbeveling luidt a. vacature-G. van de Putte 1. de heer G. van de Putte 2. de heer M. Vader b. vacature-J. A. Veenenbos 1. de heer C. Kamermans 2. de heer C. B. J. Wijten- burg c. vacature-D. A. Dronkers 1 .de lieer A. de Beijl 2. de heer A. van Dijk d. vacature-J. Siegers 1. de heer H J. M. van Raalte 2. de heer J. E. J. Jurry. IV. Te behandelen punten 1. Voorstel van Burg. en Weth. tot het vaststellen van de bedragen der vergoeding van de kosten van instandhouding der bij zondere lagere scholen en van de afreke ning met deze scholen over de jaren 1922 1923 en 1924. 2. Idem tot verandering van de wijze waarop aan het Vlissingsch comité voor cursussen in industrievakken jaarlijks sub sidie wordt verleend. 3. Idem tot aanvulling van het Huishou delijk Reglement der Commissie tot we ring van schoolverzuim in verband met hare bevoegdheid tot het benoemen enz. van een bode. 4. Idem om aan Regenten van het Gast huis machtiging te verleenen tot het opne men van een inwoner van Oost- en West- Souburg in het Gasthuis voor eigen reke ning. 5. Idem tot het vaststellen van het bedrag op 15, over het eerste halfjaar 1927, we gens het ophalen van tonnen door eigena ren van perceelen, waarvan de privaten nog niet aan het gemeenteriool zijn aangesloten. 6. Idem tot wijziging en aanvulling van de Bouw- en Woonverordening. Uit het Engelsch van WARWICK DEEPING. Vertaald door J. VAN DER SLUYS. (Nadruk vertalen.) 3) Het gaat al beter. Weet u het zeker Ja. Ze tilde de lantaarn op en haar omhoog houdend, keek ze Benham met ongeveinsde bezorgdheid in- het gezicht. U kunt vannacht niet naar Rush Heath terug. Ik vrees dat u gelijk hebt. U moet maar bij ons binnenkomen. Ik zal zien dat ik David op een of andere manier wakker krijg. Zoo gauw het licht is kan hij naar Rush Heath gaan en zeggen dat ze een rijtuig sturen. U bent wel heel hartelijk voor me. Ze vormde wel een sterke tegenstelling met ale andere vrouwen en meisjes die hij kende. Er was in haar kordaat optreden zooveel bekoorlijkheid dat het hem een prikkelende, aangename sensatie gaf. Zij wekte zijn ridderlijken eerbied ze was een van de vrouwen die dat vermogen wisten te wekken met een woord of een blik. Met een buiging herhaalde hij U bent inderdaad heel hartelijk voor mij. Hartelijk Wat zou men anders kun nen doen 7. Idem tot vaststelling van een verorde ning op den gemeentelijken dienst der Ar beidsbemiddeling en Werkloosheidsverze kering. 8. Idem tot verkoop van 85 M-. bouw^ grond a ƒ15 en 3 M2. tuingrond a 10, gelegen aan het eind der Badhuisstraat (Villapark), aan P. S. Dijkstra q.q., voor 1305. 9. Idem tot verkoop van 212 M2. bouw grond a 15, gelegen aan het eind dei- Badhuisstraat (Villapark), aan A. Frelier, voor ƒ3180. 10. Idem tot verkoop van 129 M2. bouw grond a 12, gelegen aan de Van Dishoeck- straat, hoek Verkuiji Quakk^laarstraat, aan de N.V. Vlissingsche Coöperatieve Bouw- associatie „Willen is Kunnen" q.q., voor 1548. GEMEENTELIJKE WONINGBEURS. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen vestigen nogmaals de aandacht op de door den raad dezer gemeente in zijne vergadering van 30 December 1921, onder no. 22, vastgestelde verordening tot rege ling der verplichte aangifte inzake huur en verhuur, benevens koop en verkoop van woningen aan de gemeentelijke Woning- beurs, welke verordening bij beschikking van Ged. Staten van Zeeland d.d. 13 Jan. 1922 is goedgekeurd onder no. 258, 3e af- deeling. Artikel 1. Hij, die een woning, hetzij in aanbouw, hetzij voltooid, te huur heeft, alsmede iede re eigenaar, die een onbewoonde woning te koop aanbiedt, is verplicht binnen 3 maal 24 uren, nadat de woning of een gedeelte daarvan te huur of te koop gekomen is, aangifte te doen bij de gemeentelijke Wo- r.ingbeurs. De in het eerste lid .gestelde verplichting geldt voor ieder, die, hetzij voor zichzelf, hetzij in eenige hoedanigheid een woning of een gedeelte daarvan op eenigerlei wijze schriftelijk of mondeling verhuurt of ver koopt. Artikel 2. Een woning of gedeelte daarvan wordt geacht te hutir of te koop Te zijn gekomen, wanneer aan die woning een kennisgeving is aangebracht, dat zij ot een gedeelte claarvan hetzij te huur of te koop is, hetzij bij een woningbureau als te huur of te koop is ingeschreven, hetzij door middel van een advertentie of op eenige andere wijze als te huur of te koop zijnde bekend is gemaakt. Artikel 3. Hij, die een woning of gedeelte daarvan, hetzij in aanbouw, hetzij voltooid, verhuurd of verkocht heeft, is verplicht binnen 3 maal 24 ur^n na totstandkoming der huurover eenkomst of koopovereenkomst hiervan aan de gemeentelijke WoDingbeurs kennis te geven Artikel 4. Elke te huur of te koop gekomen woning of gedeelte daarvan bl»;rt bij de gemeente lijke woningbeurs ingeschreven, totdat in den zin van artikel 3 is kennis gegeven, dat de woning verhuurd of verkocht is. Heeft de inschrijving een jaar geduurd, dan is de aangifte, bedoeld in artikel 1 eerste lid, opnieuw en binnen den daar ge- stelden termijn verplicht. Artikel 5. Bestuurders zijn aansprakelijk indien de overtreding der voorgaande bepalingen ge schiedt door een rechtspersoon. Deze verordening treedt in werking op 1 Februari 1922. Strafbepaling, artikel 43 der Woningwet. „Hij, die niet of behoorlijk voldoet aan ceiix der verplichtingen in artikel i 1 of krachtens dat artikel bij plaatselijke ver ordening of bij besluit van Gedep. Staten opgelegd, of de opgaven niet verstrekt, die van hem gevraagd worden ter zake van een woningtelling, wordt gestraft met een geld boete van ten hoogste vijf en twintig gul den." De Gemeentelijke Woningbeurs is geves tigd ten gemeentehuize (2e verdieping) en geopend op werkdagen van 912.30 uur, en van 25.15 uur, behalve 's Zaterdags namiddags. Vlissingen. 11 December 1926. Bur«>. en Weth. voornoemd, M. LAERNOES, L.B. De Secretaris, F. BISSCHOP. Alles aan het grijze, oude huis scheen van steen. De hof en de paden waren be legd met ruwe steenen uit de steengroeve de hal en de gangen bevloerd met tegels. Even nadat hij binnengekomen was, lag Jasper Benham op een lange, breede rust bank onder het venster in een kamer, die wel een vertrek uit een oud klooster had kunnen zijn. De wanden en het gewelfd plafond waren van steen en de plaats van den haard was een groote, gapende nis met gebeeldhouwde pilaren aan beide kanten. Nance Durell was de kamer uitgegaan om David wakker te maken, den knecht, die in een kamer bij den stal sliep. Jasper ging achterover liggen met zijn hoofd op het ronde kussen en keek om zich heen alsof hij droomde. Wie waren de Durells en hoe waren zij in Stonehanger House terechtgekomen, dat grauwe huis, waarover al dertig jaar lang werd gesproken als een huis der verschrik king Benham was noch bijgeloovig, noch iemand van romantische fantasie en ook voor geen kleintje vervaard, maar deze trieste kamer met de wijde gaping van den vuurhaard gaf hem toch een vaag gevoel van iets mysterieus en huiveringwekkends. Hij hoorde voetstappen in den gang. Nance kwam de kamer weer binnen met haar arm vol hout. Haar groote donkere oogen lachten, de sprankelende, moedwil lige lach van bloeiende gezondheid en uit bundige jeugd. Het is me gelukt om David wakker te krijgen Hij moet 's nachts altijd zijn raam open laten, want er is maar één manier om hem wakker te krijgen. Steentjes naar binnen te gooien KAMER-OVERZICHT Eerste Kamer.. Vergadering van Vrijdag 24 December. Belastingverlaging. Het heeft er een oogenblik naar geleken alsof de Eerste Kamer den Minister van Financiën eens even een poets zou bakken. Men weet dat deze bewindsman de Succes siewet heeft gewijzigd zoodat de bedragen zijn verminderd en dat hij tevens zoodanige wijzigingen in de Personeele belasting bracht dat ook daarbij de minder goed ge situeerden ontlast werden. Nu brengt deze' laatste wijziging de gemeentebesturen in eenige moeielijkheid omdat zij opcenten op die belasting heffen en dus hun heffingen moeten wijzigen. Dit is al, maar daartegen foeterden de wethouders en burgemeesters, die vele zijn in de Eerste Kamer. Het was vooral de heer Wibaut die uitstel wilde om de gemeentebesturen eerst het zaakje in orde te laten brengen. Die wijziging der Personeele belasting begint toch pas in 1928, dus kan de aanneming wel even wachten totdat de moeielijkheden zijn opge lost. Hij diende voor uitstel een mode in die echter veel meer bevatte dan noodig was, nl. dat een wet tot regeling der finan- cieele verhouding van Rijk en gemeente is afgehandeld Daarop wachten zou heel lang duren, maar de heer Wibaut greep deze gelegenheid nu eens aan om den Mi nister tot spoed op te wekken. Natuurlijk wilde de Minister dit niet en om op zijn beurt de Kamer eens de schroe ven aan te zetten, verklaarde hij dat de wijziging" der Successiebelasting en der Personeele belasting bij elkaar hooren en dat als de tweede werd verworpen of uit gesteld, hij de eerste óp hield of uitstelde. Allebei of niets Maar o lieve hemel, daar ontwaakten de juristen, want de Minister zou zich vergrijpen aan de Grondwet als hij zoo maar een wet liet wachten die aange nomen was door Tweede en Eerste Kamer. Een professor, de heer De Savornin Loh- man, griezelde van deze wetschennis. Een gewoon stervejing heeft de naïeve opvat ting dat het Hoofd van Staat ook nog kan weigeren een wetsontwerp goed te keuren en dat dus niemand daaraan iets kan doen. Het is ook niet duidelijk wat voor vreese- lijks er gebeuren zou als de Koningin een wetje eens zes maanden liet liggen. Gelukkig had de heer Wibaut met zijn uitstel-motie ten slotte weinig kans. Ze werd verworpen. Vóór de sociaal-democra ten, de vrijz.-democraten Slingenberg en Van Embden en de anti-rev. De Vlugt. De soc.-democraten en vrijzinnig-democraten bleven tegen de Successie-wijziging. Een knus stormpje heeft in het glaasje water der deftige Eerste Kamer gewoed. Moede zijn de beefèn het Kerstfeest gaan Nieuwjaarsreceptie ten Hove. H. M. de Koningin zal op Maandag 3 Ja nuari e.k. de gelegenheid bieden aan auto riteiten om gelukwenschen aan te bieden ter gelegenheid van de jaarwisseling. Ten 12 ure 's middags zal de Nieuwjaars ontvangst plaats hebben voor het bij Hr. Ms. Hof geaccrediteerde diplomatieke corps ten half zes 's avonds voor de voor zitters der beide Kamers van de Staten- Generaalde ministers, hoofden der depar tementen van algemeen bestuur den vice- president van den Raad van State den Commissaris der Koningin in Zuid-Holland den gouverneur der residentie den direc teur van het kabinet der Koningin en den burgemeester van 's-Gravenhage daarna voor leden van de hofhouding. Nieuw bankbiljet van twintig gulden. De „St. Crt." bevat de volgende rnede- deelingen De directie van de Nederland- sche Bank maakt bekend dat zij na 27 De cember 1926 een bankbiljet van 20 in om- loon zal brengen De voorzijde van dit biljet heeft een in twee kleuren, lichtbruin en lichtgroen, ge drukte vischgraatvormige guilloche, als on dergrond, welke rechts van het biljet een strook onbedrukt Iaat. Jn deze strook, welke Ik kon zoo gauw aileen maar den stalemmer vinden... en ik ben bang dat ik hem David op z'n hoofd heb gegooid. Ze legde haar hout neer, knielde en schudde in de hoop grijze asch op het haardrooster. Haar adem wekte de asch weer tot gloed en het rijshout dat ze er op gooide begon te knetteren en aan te vlam men. Benham kon zich niet verzadigen van het kijken naar haar, terwiji ze bezig was het vuur aan te maken. De weerschijn van het brandende hout tooverde glanzen op haar zwart haar. Vindt u het niet een gezellig werk om vuur te maken O ja als het tenminste niet 's mor gens om zes uur in den winter gebeuren moet O, ik vind het ook zoo prettig. Het is zoo heerlijk om warm te worden. Benbam begon het heele avontuur onge looflijk prettig te vinden. Wel drong het zoo nu en dan tot hem door dat hij er met zijn bloote beenen en de gansche wonder lijke combinatie van zijn costuum niet be paald uitzag om de gaf# van een onbekende jonge dame te zijn Maar om een of andere onnaspeurlijke reden scheen dat er niet op aan te komen. Het meisje had at de vreem de incidenten van dezen nacht opgenomen met de zelfde vansprekendheid, waarmee ze afgewaaide appelen uit het gras zou hebben opgenomen Daar is David. Er kwamen geluiden uit een of anderen afgelegen hoek van het huis. Nance verefween weer even om spoedig weer terug te komen met een keteltje vol melk, een kom en wat brood en kaa9 op een bord. lichtblauw yan kleur is, komt het watermerk (2 bijen) voor. De tekst luidende als volgt De Neder- iandsche Bank bestaalt aan Toonder Twin tig Gulden, is geheel boven in het midden van het biljet gedrukt. De ruimte tusschen de letters wordt gevuld met een guilloche. Onder dezen tekst zijn twee vakjes be stemd voor de handteekeningen van den president en den secretaris. Tusschen beide vakjes is het Nederlandsche wapen gecom poneerd. Onderaan rechts van het midden veld bevindt zich een gravure van een stoe- ren visschersman in oliejas en zuidwester, de beide handen aan het stuurrad geklemd. Links hiervan een ornamentaal monogram N.B. Geheel links van het biljet een de coratief zeepaardjesmotief. In de vier hoe ken is het cijfer 20 in een rechthoekige ver siering geplaatst. De geheele opdruk is in zwart aangebracht. De achterzijde van het biljet is, met vrij lating van de watermerkstrook, geheel be drukt met een groot geguillocheerd motief in een bruine en groene kleurenmengeling. In dit motief komt drie keer het cijfer 20 voor. Boven en onder op de grijze fond en aan de bovenzijde van de watermerkstrook komt driemaal herhaald in bruin gedukt de seie-aanduiding en de nummering voor aan de onderzijde van de watermerkstrook is in zwart gedrukt het woord Amsterdam met den datum. In de grijze fond zijn in de vier hoeken vakjes uitgespaard, waarin een uittreksel van de artt. 208 en 209 van het Wetboek van Strafrecht is afgedrukt. De biljetten worden gedrukt op aan alle zijden recht afgesneden papier van onge veer 17 bij 19 centimeter. Zij worden ter voorzijde voorzien van een afdruk van den stempel der handteekeningen van den pre sident en den secretaris. De biljetten zijn gedateerd van 2 Januari 1926 af. Het vleeschïnvoerverbod in Engeland. Naar aanleiding van een resolutie, door de Kamer van Koophandel te Folkestone aan het Engelsche ministerie van landbouw gezonden in verband met het verbod van invoer van versch vleesch van het vaste land, heeft de minister, zooals de „Times" meldt, geantwoord, dat het verbod werd ingesteld alleenlijk met het doel om den in voer van mond- en klauwzeer van het con tinent te voorkomen. Zoolang de toestand met betrekking tot het mond- en klauwzeer op het vasteland onbevredigend bleef, zou hij niet in staat zijn het verbod op te heffen. VLISSINGEN, 27 DECEMBER. De ziekenhuiskwestie. Wij ontvingen heden een schrijven van den heer dr. J. L. C. Wortman, waarin hij ons verzoekt alsnog het volgende te willen melden Heden ontving ik een tweede schrijven uit Alkmaar, waarin mij gemeld wordt, dat tot hun zeer grooten spijt gebleken is, dat de boekhouder bij het opgeven van de to tale voedingskosten een post had vergeten, met dit gevolg, dat de voedingsdag voor 1925 niet 0.53 maar 0.58 bedraagt. Ik zou er prijs op stellen, als u in een volgend nummer de correctie alsnog aan wilt brengen. In 1923 en 1924 bedroegen de voedings kosten per dag respectievelijk 0.72 en 0.57. Tentoonstelling Konijnen- en Pluimvee- vereeniging „Nut en Sport". In ons vorig nummer is gemeld, dat we op bovenstaande tentoonstelling nog eens terug zouden komen. Door verschillende omstandigheden, waaraan het groot aantal zieken ook wel bij zal behooren, is het be zoek niet zeer druk geweest. Over de opening, waarbij de mandoline- vereeniging „Tovido" onder leiding van den heer Ventevogel, haar medewerking verleende, kunnen we heel kort zijn. Met enkele woorden van welkom tot de aanwe zigen, opende de heer J. den Hamer deze tentoonstelling, waarbij hij tot zijn leed wezen berichten moest, dat de eere-voor- zitter, de heer C. A. van Woelderen, niet aanwezig kon zijn. In zijn openingswoora Ik zal even wat melk voor u warm maken. U geeft u veel te veel moeite voor mij. Ik moest tóch opblijven. Vader komt waarschijnlijk vannacht terug. Hij zou met de laatste postkoets komen en van Battle af gaan loopen. Jasper had grooten lust om haar allerlei te vragen, maar zijn gevoel van kieschheid wist hem dien lust te doen bedwingen. Even later bracht zij hem de kom melk en zei met oogen vol belangstelling en toe wijding Als u dat op hebt, moet u een poosje gaan slapen. Ik moet bij het vuur blijven zitten en opletten. Of mr. Durell komt Het is een heele wandeling van Battle. Ja. Ik moet wel opblijven, want David hoort niets. Een bruikbaar man in sommige om standigheden Doet uw arm nog erge pijn Niet van beteekenis. Ze haalde uit een hoek van de kamer een groote reisdeken en legde die over hem. Den leegen melkkop nam ze weer mee. Ik zal de lantaarn uitdoen. Het vuur geeft licht genoeg. Ze zette een armstoel voor den haard en stapelde een paar eiken blokken op het vuur. Benham lag stil naar haar te kijken. Ze was in den stoel gaan zitten en het schijnsel uit den haard speelde op haar gezicht en op haar zwarte japon. Ze scheen haar kracht om wakker te blij ven toch te hebben overschatnauwelijks was ze gezeten of ze viel in slaap, haar hoofd rustend tegen den achterkant van den stoel, haar gezicht gekeerd naar het venster. deelde spreker mede, dat, bij het 10-jarig bestaan der vereeniging, het volgend jaar, een grootere tentoonstelling zal worden gehouden, waarvoor nu reeds eenige be langrijke bedragen en een schenking, o.a. van den heer N. N., waren beschikbaar gesteld. Gisterenmiddag werd de tentoonstelling tusschen 3 en 5 nogmaals door een uitvoe ring van „Tovido" opgeluisterd. Op de ten toonstelling trof ons ditmaal de keurig ge rangschikte inzending van de firma Polder man, waar tal van soorten voeder en in grediënten voor de fokkerij uitgesteld la gen. Voor de prijzen, die door de verschil lende inzendingen behaald zijn, verwijzen, wij naar onderstaande opsomming, maar we wenschen even naar voren te brengen, dat de wisselbeker met luxe-voorwerp dit jaar behaald werd door den beer J. van der Weele van Souburg, die het mooiste konijn tentoongesteld had de beker van den burgemeester door den heer H. Siegers en de zilveren lauwertak door den lieer J. Rijkse, beiden alhier. De beker en de zilve ren lepel, resp. geschonken door den heer en madame J. J. SchenkelCallé en mevr. SmitsDe Kat, vielen beiden ten deel voor I den mooisten haan en de mooiste hen aan j den heer A. Rijkse, terwijl bij de duiven- j afdeeling de beker ten deel viel aan den i heer H. Duijm. Hedenavond vindt in het gebouw „Dili- gentia" de verloting plaats, waarvoor de prijzen zijn geschonken of aangekocht op de tentoonstelling. De verschillende prijzen werden behaald als volgt Konijnen, groote rassen. 2e prijs Haaskl. VI, reus, ram, jong A. Dobbelaar, 's Heer Arendskerke 3e prijs Haaskl. VI reus, voedster, oud j. Davidse, Souburg le prijs ijzergrauw VI, reus, ram M. Pie- rens, Souburg Wit VI. reus, ram, oud le prijs H. Hak, 2e prijs J. Rijkse, z.e.v. A. van der Wint en G. A. Vrijdag Wit VI. reus, ram, jong le en 3e prijs J. Rijkse, 2e prijs P. van der Peijl, z. e. v. H. Hak, e. v. Rijlcse Wit VI. reus, voedster, oud le prijs P. van der PeijlWit VI. reus, voed ster, jong le prijs J. van der Weele, Sou burg, 2e en 3e prijs P. van der Peijl, z.e.v. G. Hagendoorn, e.v. H. Hak VI. reus, an dere kleuren, ram 3e prijs P. van der VlistBlauw, Weener, Ram, jong le prijs P. Brasser, 2e prijs J. Davidse, Souburg Blauw Weener, voedster, jong le prijs P. Brasser Weener, Zwart, voedster, jong le prijs P. Brasser Weener, Wit, ram 2e prijs J. Davidse, Souburg Chinsilla's, ram le prijs A. van der Wint en G. A. Vrijdag Papillons, ram le prijs A. P. Dingeman- se, St. Laurens Papillons, voedster 2e prijs A. P. Dingemanse, St. Laurens ja panners, ram 2e prijs A. P. Dingemanse, St. Laurens Havanna, ram 2e prijs J. Flipse, Koudekerke Havanna, voedster le prijs N. J. Rolfes, 2e prijs J. Fiipse, Kou dekerke, 3e prijs A. P. Dingemanse, St. Laurens Belgian Hares, voedster le prijs M. van den Ende, Middelburg Gouwenaar, ram 2e prijs C. van Sluijs, Middelburg Alaska ram le en 2e prijs N. J. Rolfes Alaska voedster: le en 2e prijs N. J. Rol fes Thuringer ram Ie prijs Joh. Roth, Middelburg, z. e. v. H. de Smidt cn P. C. Maas, Middelburg Thuringer voedster le prijs P. C. Maas, Middëlburg, 2e prijs Joh. Roth, Middelburg Holl. andere kleu ren, ram le prijs L. Wisse, Souburg Blauw Zilver ram, oud 3e prijs H. Sie gers Blauwe Zilver ram, oud le prijs H. de Smidt, 3e prijs H. Siegers Blauw Zil ver, voedster, oud le prijs H. Siegers, 2e prijs A. Rijkse Blauw Zilver, voedster, jong le prijs H. de Smidt, 2e prijs A. Rijk se, 3e prijs H. Siegers, z. e. v. H. Siegers en A. Rijkse Crème Zilver, ram, oud 2e prijs H. Siegers Crème Zilver, ram, jong 2e en 3e prijs C. N. A. Vreke, 2 z. e. v. A. C. Jasper Benham kon niet slapen. De pijn in zijn gebroken arm, maar vooral een ge voel van onrust hielden hem wakker. Ook het ongewone gezelschap van het slapende meisje was niet geschikt om hem te kal- meeren het was een beeld van lokkende lieflijkheid. Hij begon zich koortsig en ze nuwachtig klaar-wakker te voelen, niet in staat om de gedachten en gissingen die door zijn brein dwarrelden, meester te blij ven. Hij ging over de geschiedenis van Stonehanger nadenken, zooals een ziek mensch de patronen van het behangsel telt. Was het waar, dat Inchbold hier vijftig jaar geleden zijn vrouw vermoord had? Was het waar dat twee mannen elkaar in een duel gedood hadden in deze zelfde ka mer, waar hij nu lag? Wat was er waar van de spookgeschiedenissen, die van dit huis werden verteld Was de vrees ge rechtvaardigd, die de laatste bewoners er uit gedreven had en het huis twintig jaar had doen leeg staan Nance Durell, die daar voor het vuur zat te slapen scheen wel een levende tegenspraak van al die verschrikkelijke geschiedenissen. Zoo rustig als haar adem ging, was zij wel een toon beeld van onbekommerden vrede. Maar Benham bleef rusteloos. Het flak kerende houtvuur in de gewelfde kamer gaf een somber fantastisch spaL van schadu wen. Er was een suizelende stilte van den lentenacht om het huis, waarin een scherp- luisterend cor een mengeling van vreemde geluiden zou kunnen meenen te hooren. Dan weer viel een blok in den haard om en deed een regen van vonken opspatten. Of een windvlaag deed de vensters ram melen. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1