PLOUVIER's Kerstkransen VRIJOAG 24 DECEMBER NO.303 >i9ae BINNENLAND Beursbeschouwingen 1e KERSTDAG KEES HELDER Stads- en Provincienietiws KERK- EN SCHOOLNIEUWS VUSSINGSCHE COURANT Dit nummer bestaat uit 3 bladen WEGENS HET KERSTFEEST ZAL DE „VLISSINGSCHE COURANT" ZATER DAG 25 DECEMBER NIET VERSCHIJ NEN. ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vnésineen en gemeenten op Wal cheren 2J!0 per drie maanden. Franco door het geheele rijt: 2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alle» bij voorirftbetagng. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van I4 regels f t.l# voor iedere regel meer 28 cent bij abonnement spe cial» prijzen. Reclames 32 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuor, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs, bij vooruitbetaling ran 15 regels f 0.15, elke regel meer 15 cent. Familieberichten van 16 regels f 1.70, iedere regel meer 28 cent Zij die zioh met ingang van 1 Januari a.s. op ons blad abonneeren, ontvangen de nog vóór dien datum verschijnende nummers GRATIS. Het Nederiandsch-Belgisch verdrag. Een aantal inwoners van Dordrecht heb- beq een adres gericht aan ae Eerste Kamer, waarin zij de aanneming van het Ned. Bel gisch verdrag door de Tweede Kamer be treuren, omdat zij dit tractaat een ramp achten voor Nederland en, in hooge mate nadeelig voor de stad hunner inwoning. Voorts wordt gezegd, dat het verdrag bij referendum zeer zeker zou worden verwor den en zij verzoeken de Eerste Kamer dan ook haar goedkeuring aan het tractaat te onthouden. Het invoerverbod van vleesch in Engeland. Het „Officieel Orgaan" van den Ned. Zui- velbond vestigt, in verband met het invoer verbod van Groot-Britannië op versch vleesch, de aandacht op de actie, die door de Engelsche melkproducenten gevoerd wordt om te komen tot een invoerverbod voor magere gecondenseerde melk. Op een vergadering van de grootste landbouwers-organisatie, de-„National Far mers Union", is nl. een motie ingediend en behandeld, waarin op een dergelijk invoer verbod werd aangedrongen. Naar aanlei ding van die motie werd besloten aan de betrokken afdeeling mede te deelen dat de bond njet in gebreke zal blijven gebruik te maken van elke gelegenheid die zich in dit opzicht zou mogen voordoen. Het blad meent dat, indien zich een soortgelijk buitenkansje ten aanzien van gecondenseerde melk zou voordoen als met den invoer van geslachte varkens geschied de die, voorzoover bewezen, slechts in een enkel geval aanleiding tot besmetting met mond- en klauwzeer heetten te geven hiervan natuurlijk een dankbaar gebruik zou worden gemaakt. Mochten van de zijde der hygiënisten bezwaren tegen het gebruik van magere gecondenseerde melk gemaakt worden, dan zouden deze natuurlijk voor hetzelfde doel uitgebuit worden. Verzekeringsraad. De Verzekeringsraad stelt in verband met aan dat college ter oore gekomen geruch ten, een onderzoek in omtrent minder ge- wenschte handelingen van agenten bij het aanwerven van verzekerden bij de vrijwil lige ouderdomsverzekering. 'Aanleiding om tot dit onderzoek over te gaan, werd gevonden i»t een „Oproep", voorkomende in een der Friesche dagbla den, waarbij hun die een polis van de V.O. V. hebben ontvangen, die niet overeenkomt inet de beloften, die bij net aangaan van een verzekering werden gegeven, verzocht wordt naam en adres aan een der ondertee kenaren van den oproep op te geven, om gezamenlijk een aanklacht in te dienen. Een daarna ter plaatse door een verzekerings raad ingestelde enquête wees uit, dat de klacht in hoofdzaak betreft de bewering, dat in de toekomst restitutie van premiën zou worden verkregen bij vooroverlijden van verzekerden, zoodat verwachtingen zouden zijn opgewekt, die niet vervuld zou den kunnen worden. Het onderzoek raakt niet geldelijke aangelegenneden en heeft niet betrekking op alle agenten, doch be perkt zich tot bedoeld onderwerp en tot het gebied, waar het feit zich zou hebben voor gedaan, nl. het het gebied van de drie Ra den van Arbeid in de provincie Friesland. Het onderzoek kon nog niet beëindigd worden, aangezien alsnog gegevens wordën ingewacht, die daartoe noodzakelijk zijn. Rijksdienst der werkeloosheidsverzekering. Op Zaterdag 13 December waren bij 208 organen der arbeidsbemiddeling als werk zoekenden de volgende aantallen personen ingeschreven bewerking van diamant, 050 boekdrukkerij 750 bouwbedrijven 20100 bewerking van hout 1750 ver vaardiging van kleeding 950 bewerking van leder 450bewerking van metalen 7800 textielnijverheid 600 voedingsmid delen 2950 kantoorpersoneel 3000, totaal 39000. Ingeschreven waren van beide boven vermelde groepen Op Zaterdag 12 De cember 1925 bij 210 organen 43790 en 37000 personen op Zaterdag 30 October 1926 bij 207 organen 31250 en 25300 per sonen j op Zaterdag 13 November 1926 bij 209 organen 33250en26500 personen op Zaterdag 27 November 1926 bij 206 orga nen 35100 en 28000 personen. Overwerkvergunning in het metaalbedrijf. De Woensdag te 's-Gravenhage gehou den conferentie van metaalbewerkers,waar aan ook deelnamen de onafhankelijke be- drijfsfederaties en de syndicalistische fede ratie van metaalbewerkers, en waar, zoo men weet, besprekingen hebben plaats ge had betreffende de overwerkvergunningen, heeft tot resultaat gehad, dat de directeur- generaal aan den minister van arbeid zal adviseeren, om de 51-urige werkweek in de metaalindustrie nog drie maanden, dus tot 1 April 1927, te continueeren. De nationale zeeheld Dorus Rijkers 80 jaar. Binnenkort hoopt de groote dappere na tionale zeeheld, Dorus Rijkers zijn tach tigsten verjaardag te vieren. Vol trots kan Nederland wijzen op Dorus Rijkers en zijn daden van durf, weergaloo- zen moed en zelfopoffering. Nederlanders Nu Dorus Rijkers 80 jaar gaat worden, is in den Helder een speciaal comité opgericht, dat hem en zijn 141 Hel- lersche makkers wil huldigen. Dorus Rijkers deed daden. Landgenooten, doet gij daarom ook een daad Opent uw geldbuidel en zendt aan den heer Bernh. Meijer, Kanaalweg, Helder, penningmeester van het Heldersche huldi- gingscomité, een postwissel, of stort op zijn gironummer 94719 een bedrag. Als dit is gebeurd, noteert dan even op uwen kalender den datum van Dorus' 80en verjaardag, zijnde 27 Januari 1927, en stuurt hem als blijk van uwe waardeering een fe licitatie, een brief, een ansicht, of een tele gram. Zijn adres is Dorus Rijkers, Artillerie straat 8, Helder. Iets krappere geldmarkt. Be langstelling voor buitenlandsche emissies. Verdeeling van beleg ging. Noodlijdende fondsen. Rubberwaarden hooger. Eenige beweging in Amerikaansche fondsen. Zoowel de beleggingsmarkt als voor de aandeelen der Locale afdeeling heeft zich in de afgeloopen week een vaste stemming kunnen handhaven, al bleven ook de zaken tot geringen omvang beperkt. Ondanks het naderend einde des jaars en de tegen dien tijd voorkomende geldverschüivingen, is de Geldmarkt dusver tamelijk ruim gebleven, Prolongatie liep tot 4 op, maar bij de Nederlandsche Bank is van geldopvragin- gen weinig te bemerken. Per 20 December ji. wijst de weekstaat uit, dat de saldi van particulieren nog zijn toegenomen, dat de disconteeringen nog iets zijn teruggegaan en alleen de Effectenbeleemng met enkele millioenen is gestegen. De vraag naar goede beleggingswaarden houdt dan ook aan en van alle kant is men erop uit die vraag te bevredigen. Dat men hierbij wat meer be gint te vragen dan een paar maanden ge leden, is opnieuw gebleken uit het teleur stellend resultaat van de emissie der Zuid- Hollandsche Bierbrouwerij. De vele emis sies van buitenlandsche staten en bedrijven tegen veel hoogere rente en met redelijke waarborgen blijven voor de binnenlandsche waarden een scherpe mededinging. Ook deze week zijn weer meerdere buitenland sche emissies aangekondigd, w.o. 20 mil- lioen 7 obligaties der Fransche Sporen a 95/2 nadat in September jl. ƒ30 mil- licen van deze obligaties geplaatst zijn a 94 maar aanstonds tot circa 96JA konden oploopen. De Bulgaarsche Vluchte- hngenleening, waarvan 2.400.000 in Euro pa worden uitgegeven en 250.C00 in 7 obligaties a 93 wordt aangeboden, was ir. Londen reeds een groot succes en zal er dus ook hier wel ingaan. De minder fraaie behandeling welke de Hollandsche obligatiehouders van de Bulgaarsche regee ring hebben moeten ondervinden, toen het land in financieele moeilijkheden geraakte, heeft men blijkbaar vergeten, althans ver geven, gedachtig aan het nood breekt wet. En de waarborgen, welke thans worden aangeboden, zijn inderdaad zoodanig, dat men de geneigdheid om op deze obligaties in te schrijven, wel kan verklaren. Bij de vraag of men dergelijke fondsen onder zijn effectenbezit zal opnemen, is het voorna melijk van belang hoe groot het vermogen is en op welke wijze het dusver is belegd. Voor kleine vermogens zijn dergelijke waarden uiteraard absoluut ongeschikt, omdat zij risico's in zich dragen, welke kleine spaarders niet mogen loopen. Ook van grootere vermogens mag echter niet meer dan een klein percentage, laat ons zeggen 10 in deze fondsen worden be legd. Dit geldt natuurlijk ook van de Duit- sche waarden, welke thans worden aange boden en welke in de week die achter ons ligt, ook weer met enkele zijn vermeerderd. De éénzijdige belegging in Hollandsche fondsen, welke de reactie was op de groote kapitaalsbelegging in het buitenland vóór den oorlog, heeft ook haar nadeelen ge bracht, welke bij velen nog versch in het geheugen liggen. Het is daarom van het grootste gewicht bij de belegging van gel den een juiste verdeeling in het oog te hou den. Ten opzichte van de noodlijdende buiten landsche fondsen, waarover de vorige week enkele mededeelingen werden gedaan, valt er ditmaal weinig te zeggen. In Londen heeft men vooreerst zijn optimisme ten aan zien van Turksche fondsen laten vareneter- wijl ook omtrent Chineesche waarden door Chamberlain verklaringen zijn afgelegd, welke op de beurs teleurstelling hebben gewekt. Ook over Brazilië blijft men nog in het onzekere zoolang, de geprojecteerde leening in bet buitenland niet is uitgegeven en de valuta met behulp daarvan is ge fixeerd. Het heeft een goeden indruk gemaakt, dat de Fransche franc deze week op het oude niveau kon worden gehandhaafd. Men tS HET MODERN INGERICHTE FOTOGRAFISCH ATELIER VAN BELLAMYPARK 38 GEOPEND NA 1 UUR '5 NAM. ZONDAGS GESLOTEN heeft er uit afgeleid, dat de kans op sta bilisatie grooter wordr, alhoewel de Fran sche regeering zich nog altijd niet positief heeft uitgesproken met betrekking tot de plannen die er te dien opzichte bij haar bestaan. Verwacht wordt, dat aanstonds na de stabiliseering der Fransche en Ita- Iiaansche valuta, van die zijde een groot beroep op de kapitaalmarkt zal worden gedaan. Beleggers behoeven dus nog niet om buitenlandsche fondsen verlegen te zijn. Op de Locale Afdeeling waren het in hoofdzaak Rubber aandeelen en Industrieele waarden welke nog eenige belangstelling trokken. Voor Suikerwaarden, voor Tabak en Scheepvaart was er geen vraag te ont dekken. Wat Rubberwaarden betreft, een redevoering van den heer Burger, den be kenden rubberexpert, heeft den producen ten en ook vele fondsenhouders blijkbaar weer een hart onder den riem gestoken. De heer Burger is van meening, dat vooral de inlandsche rubberproductie, bij een markt prijs als thans wordt verkregen, zal ver minderen wegens den zooveel boogeren kostprijs, dezelfde reden waarom hij inder tijd van oordeel was dat een kunstmatige opzetting van den prijs de Nederl. Indische rubberondernemingen geen uiteindelijk voordeel zou brengen. Intusschen verwacht ook de heer Burger geen prijsverhooging van beteekenis voor rubber ancferszijds heeft men te Londen de.cijfers van produc tie en consumptie zoodanig gegroepeerd, dat daaruit voor het nieuwe jaar eer een tekort dan een overschot blijkt. In scherpe tegenstelling met de Londen- sche en Amsterdamsche beurzen, heeft de New-Yorksche beurs ook in de afgeloopen week een zeer vast en uiterst levendig ver loop gehad. De directe aanleiding daartoe was ditmaal de uitkeering van 40 extra dividend door de Steeltrust, welke tot een koopbeweging op groote schaal leidde. Ook van andere maatschappijen worden bones sen verwacht, welke vermoedelijk verband houden met de vrees dat de regeering, die tegen een al te groote opeenbooping yan kapitaal gekant schijnt te zijn, de surplus- sen der groote ondernemingen zwaar zal belasten. Omtrent de welvaart in de Ver. Staten blijft men overigens vrij optimistisch, waartoe de spoorwegontvangsten en de in komstenrekeningen van oliemaatschappijen aanleiding geven. Intusschen is het belang van ons publiek bij Amerikaansche waarden tot een mini mum gereduceerd. In enkelefondsen als Steels, wabach en Eries is ook hier de be langstelling ietwat opgeleefd, zoodat men voor Steels bijvoorbeeld van een „open -hoek" kon spreken. Maar van tangen duur was deze beweging niet. De tijd dat hier groote bedragen in Amerikanen werden omgezet schijnt onherroepelijk voorbij te zijn. VLISSINGEN, 24 DECEMBER. De besmettelijke influenza-epidemie. Op verzoek van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid, brengt de gezondheids commissie alhier, naar aanleiding van de thans heerschende zeer besmettelijke influ enza-epidemie het volgende onder de aan dacht van het publiek De ziekte tot dusver van goedaardigen aard, wordt evenwel terecht door iedereen gevreesd. Voor de besmetting dient men elk onnoo- dig contact met anderen, in 't bijzonder zieken te vermijden, terwijl vooral grootere verzamelingen van menschen (vergaderin gen, enz.) gevaar voor besmetting ople veren. Voorstellen aan den gemeenteraad. Door Burg. en Weth. zijn nog de volgen de voorstellen aan den gemeenteraad ge daan Bij raadsbesluit van 30 September 1921, no. 16, is aan het Vli9singsch comité voor het leiden van cursussen in lndnstrievak- ken een jaarlijksch subsidie toegekend groot 400. Deze cursussen vormen een onderdeel van de Industrie- en Huishoudschool te Mid delburg. De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen deelt ons, met het dog op de hem ter goedkeuring toegezonden be grootingen voor 1926 en 1927 van de af deeling Vlissingen van genoemde school, mede, dat deze gemeente, ingevolge arti kel 25 der Nijverheidsonderwijswet, ver plicht is 30 der nettokosten voor hare rekening te nemen, waarom hij ons ver zoekt een daartoe strekkend raadsbesluit uit te lokken. Ingevolge het aangehaald artikel is de gemeente eerst dan tot deze wettelijke bij drage verplicht, „indien en voor zoolang de raad der gemeente... de oprichting en instandhouding noodig achf'. Nu uw College zich reeds bij het in den aanhef dezes vermeld raacïsbesluit omtrent de wenschelijkheid van subsidieering der cursussen in Industrievakken heeft uitge sproken, stellen wij U voor aan het verlan gen van den minister te voldoen en te be sluiten tot het voor rekening der gemeente nemen van 30 der nettokosten voor het eerst over 1926. Tevens zou dan uw besluit d.d. 30 September 1921, no. 16 tot toekenning van een jaarlijksch subsidie van 400 met terugwerkende kracht tot I januari 1926 moeten worden ingetrokken. Op de ons toegezonden afschriften der begrootingen voor 1926 en 1927 bedragen de door deze gemeente te verleenen bij dragen ad 30 der nettokosten 315.16. De subsidie over 1926 ad 400 werd reeds aan het Comité voornoemd afgedra gen, zoodat het teveel uitgekeerde ad. 84.84 zou moeten worden teruggevorderd. Blijkens een overgelegd schrijven d.d. 14 December 1926 no. 122, verzoeken ons Regenten over het Gasthuis te willen be vorderen, dat uw College de vereischte machtiging zal verleenen tot opname in hun inrichting als verzorgde voor eigen reke ning van W. Geldof te Oost- en West Souburg, die daartoe aan hen een schrij ven heeft gericht. Daar echter bedoelde Geldof geen inge zetene dezer gemeente is kan zijn opname in het" Gasthuis in de door hem gevraagde klasse slechts geschieden met machtiging van uwen Raad. Waar tegen opname van bedoelden per soon bij ons geen bezwaar bestaat, hebben wij de eer U krachtens artikel 9 van het reglement voor het Gasthuis voor te stellen aan Regenten de gevraagde machtiging te verstrekken. In onze TijdinghaL Te Millingen is het monumënt onthuld ter nagedachtenis aan majoor R. O. van Manen, die 15 September op noodlottige wijze overleed. Van de plechtige onthulling van het monument etaleeren wij twee fo to's. Verder ontvingen wij een foto van het Congres van het Nederlandsch Indo- tsesch Verbond, te 's-Gravenhage geopend. In het R. A. I.-gebouw te Amsterdam werden de 700 candidaten getest, die heb ben medegedongen naar de functie van opvolger van Jackie Coogan als filmacteur. Wij hebben daarvan 3 foto's geëtaleerd. Ook enkele buitenlandsche foto's komen bij de nieuwe serie voor. Tentoonstelling van de konijnen- en pluimvee-vereeniging „Nut en Sport". Wij zijn eens een kijkje gaan nemen op bovengenoemde tentoonstelling, die mor genochtend om 11 uur in de voormalige kazerne Willem III geopend wordt en die gedurende de Kerstdagen voor de konij nen- en pluimvee-liefhebbers wel een groo te attractie zal zijn met haar ruim 300 in zendingen. Een groot percentage daarvan wordt opgevorderd door de Vlaamsche reuzen; die in haar variëteiten (witte, blauwe, ijzergrauwe, haaskleurige en zwarte Vlaamsche reuzen) met 33 nummers een zwaar object voor de keurmeesters vormen. Onder die inzending zagen we o.a. een voedster met een tweetal jongen, het over blijfsel van een nest van 8. Van de Haver- nah's en de Lotharingers waren mee tal van soorten aanwezig, evenals van de Weeners in de tinten wit, zwart en blauw. Eveneens zijn er verschillende variëteiten te zien van de zgn. zilvers. Het kleinste raè konijnen, de Polen, zijn ook vertegenwoor digd, zoowel als de Black and Tans.de Rijn- landsche gevlekten, Papillons en Cincilla's, welke soort, naar men ons meedeelde, zeer weinig voorkomen. Op gevaar af nog eeni ge rassen of soorten te vergeten, noemen we nog de Belgian haires, de Alaska's en de Hollanders. In de andere zaal zijn opgesteld de kooi en met pluimvee enkele eenden, een vrij groot aantal postduiven en dan de kippen in diverse variëteiten, waarvan we verschil lende leghorns, roode Islanders en Wynan- dottes noteerden. Maar daarnaast komen ook voor exemplaren van Plymouth Rocks, Goud Sebright, Java- en andere krielkip pen, waarbij o.a. onze aandacht viel op de Porcelein Sabelpootkrielkip met haar eigen aardig bevederde pooten. Natuurlijk ont braken de Minorca's, o.a. de zwarte en de Barnevelders niet op het appèl, evenmin als de Hamburger Zilverlaken. We zullen in ons volgend nummer daar nog eens op terugkomen. Waar een derge lijke tentoonstelling gehouden wordt, mag natuurlijk ae voedering niet ontbreken. De firma bolderman is er dan ook met een inzending o.a. van Sluis' Ochtendvoer. Scheepvaart berichten. Gisterenmiddag is alhier op de haven gekomen het Zweedsche stoomschip „New ton", van Antwerpen naar Genua, tot het innemen van bunkerkolen. Voor het voorloopig machinisten-diploma is geslaagd de heer B. van der Zwaan, leerling van de De Ruyterschool. Herbenoeming burgemeesters. Bij Kon. bes luit zijn herbenoemd met in gang van 4 Januari a.s., tot burgemeester der gemeente Schore J. G. van Nieuwen- huyzen met ingang van 18 Januari a.s., tot burgemeester der gemeente 's Heer Abtskerke W. van Liere wiet ingang van 30 Januari a.s., tot bur gemeester der gemeente Kerkwerve C. J. Boogerd, secretaris dier gemeente. Hengstenkeuringen. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw heeft bepaald, dat de gewone keuringen van tot dekking bestemde heng sten in het voorjaar van 1927 zullen worden gehouden op Zeeland (alleen voor hengsten type trekpaard) 1 Februari te Zierikzee en Kat- tendijke 2 Februari te Hulst3 Februari te Axel4 Februari te Oostburg. Met ingang van 1 Januari a.s. is tot leer ling telefoniste bij den interlocalen dienst aangesteld mej. H. W. Dijke op het post en telegraafkantoor te Goes. SOUBURG. Woensdagavond hield de geitenfokver- eeniging „Gemeenschappelijk Belang" te Souburg haar jaarvergadering in café Ma- bilot. Uit het jaarverslag van den secreta ris vernemen we dat de vereeniging thans 65 leden telt, en dat op de gehouden keu ring van geiten een 40-tal ingezonden was, wat geen slecht getal te noemen is, in aan merking genomen den moeilijken tijd (des namiddags) daar de meesten dan op hun werk zijn. Voor den zomer 1927 is een avondkeuring beloofd, waar dan op een grooter getal inzendingen mag gerekend worden. Een woord van dank werd ge bracht aan den heer P. Marijs en die raads leden, die hun stem gaven voor een sub sidie van 25 voor het velgend jaar. De groote kosten waar de vereeniging voor komt te staan is, dat waar zij thans een bok van het fokstation heeft, zij genood zaakt wordt een tweeden aan té schaffen, zoodat in het belang der zaak feitelijk twee bokkenhouders gevonden zouden moeten worden. Een bokkenhouder moet goed be taald worden of men vindt er geen. Kan dit niet, dan zou dit te bejammeren zijn. Wan neer we nagaan dat een 140 geiten gedekt zijn, die een melkproductie vertegenwoor digen van plm. 42.000 Liter per jaar, die in werkmansgezinnen wordt gedronken, dan springt hier een groot belang in het oog, temeer waar deze melk, volgens des kundigen bacterienvrij is, althans t.b.c. komt bij geiten bijna nooit voor, evenmin als mond- en klauwzeer. Door verbetering van het ras kan de bovengenoemde hoe veelheid nog aanzienlijk verhoogd worden. Bijna door heel Nederland wordt dan ook de verbetering van het geitenras ter hand genomen. Ook de regeering steunt dit stre ven door subsidieering en is zich blijkbaar bewust van het groote belang voor het platteland en de dorpen, dat bestaat in veel en goede melkgeiten. Tot kasopnemer9 werden benoemd de heeren Verhage en Antheunisse. De beide aftredende bestuursleden de heeren Moer man en Daniëlse werden herkozen. In de maand Februari a.s. bestaat het voornemen om door den heer Versluijs of Sietema een lezing te doen houden, over het melken, verduidelijkt door lichtbeelden, waar ook gaarne vrouwen bij tegenwoordig zullen worden gezien. Tot leden der Nieuwsjaarscommissie al hier zijn benoemd de heeren J. C. Ga- briëlse, voorzitter F. Leenhouts, secreta ris I. Lijnse, penningmeester leden de heeren J. Castel, J. Wisse, P. Marijs, A. Louwerse en J. van Eijkeren. Vanaf Dins dag 28 tot Donderdag 30 December zal langs de huizen door deze heeren een col lecte gehouden worden voor een Nieuw jaarsgift aan de behoeftigen dezer ge meente. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Krabben- dijke ds. N. Luijendijk te Nieuwerkerk a.d. 1 JseJ. Een jubileum. Ds. J. P. Tazelaar, predikant der Geref. Kerk van Weesp, hoopt Zondag a^. zijn 40-jarige ambtsbediening te herdenken. Jacobus Pieter Tazelaar werd 26 No vember 1862 te Terneuzen geboren', stu deerde aan de Theol. School te Kampen en deed 26 December 1886 zijn intrede te Weesp, na bevestigd te zijn door prof. M. Noordtzij. In 1917 vond te Weesp de ineensmefting van de kerken A en B plaats en is thans ds. Tazelaar de leeraar van die vereenigde kerken. Met nauwgezetheid, met ijver, met toewijding heeft hij in die 40 jaren zijn herderlijken arbeid in al zijn vertakkingen inogen verrichten. Ds. Tazelaar is deputaat voor de Zen ding onder de Joden vanwege de Geref. Kerken en in het belang van die Zending bewerkte hij verschillende boekjes voor de jeugd. Ook gaf hij biografieën van Rem brandt, de Ruyter, Bilderdijk, Calvijn en anderen. De aanstaande jubilaris, ridder in de or de van Oranje Nassau, hoopt Zondag avond 6 uiïr een gedachtenisrede uit te spreken. R.-Kath. Kerk. Uit Rome wordt gemeld, dat de Paus dezer dagen voor afgevaar digden van de Vereeniging van Katholie^ ken een rede heeft gehouden, waarin hij zich aldus over de vrouwelijke mode heeft uitgelaten

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1