4 E DINSDAG 14 DECEMBER ■No. 294 i64e Jaargang! I92ö GEMEENTEBESfuUR BINNENLAND FEUILLETON EEN DROEVE TELEURSTELLING Stads° en Provincienieuws VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS PRIJS Vpor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 cent bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs, bij vooruitbetaling van 15 regels 0.75, elke regel meer 15 cent OPENBARE VERGADERING van den GEMEENTERAAD VAN VLISSINGEN op Vrijdag 17 December 1926, des namiddags 2 uur. L Benoemingen. Benoeming van een lid in de Commissie voor de Financiën en in de Commissie voor de Groente- en Fruitveiling ter voorziening in de vacafure-Hllinga. II. Voortzetting van de behandeling der gemeentebegrooting voor 1927, met de daarbij behoorende begrootingen van de bedrijven en het voorstel van Burg. en Weth. tot het aanschaffen van projectie lantaarns voor de O. L. scholen. Het Nederlandsch-Belgisch verdrag. «Honderd bekende antirevolutionnairen in den lande hebben aan de antirevolutionaire leden van de Eerste Kamer een adres ge richt, waarin zij in het landsbelang er op aandringen, het Nederlandsch-Belgisch ver drag in zijn tegenwoordigen vorm niet aan te nemen. Commissie inzake het instituut van den fabrieksarts. De minister van arbeid, handel en nijver heid heeft ingesteld een commissie tot het uitbrengen van een rapport over de betee- kenis van het instituut van den fabrieksarts voor de ongevallenverzorging en omtrent de wenschelijkheid om, met betrekking tot ondernemingen, waaraan een fabrieksarts is verbonden, eenige afwijking toe te staan van de verplichtingen, betreffende onge valsaangifte zooals die verplichting thans in art. 66 tweede lid der Ongevallenwet 1921 is geregeld. Tot lid-voorzitter is benoemd dr. W. H. Nolens, lid van de Tweede Kamer, minister van Staat. In de commissie heeft o.a. als lid zitting dr. A. Staverman alhier. De rijwielbelastingplaatjes. In verband met de drukke werkzaamhe den op -de postkantoren gedurende de laat ste dagen van het jaar, zal met den verkoop van rijwieibelastingmerkeri voor het jaar 1927 op die kantoren eerst worden aange vangen op 1 Januari 1927. Ten einde aan het publiek gedurende eenige dagen de gelegenheid te geven zich van een belastingmerk te voorzien, heeft de minister van financiën den ambtenaren der invoerrechten en accijnzen opgedragen de controle op de naleving van de rijwiel belastingwet gedurende de eerste zes dagen van de maand Januari 1927 niet uit te oefe nen. Met ingang van 7 Januari 1927 zal die controle echter worden hervat. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat het geval zich kan voordoen, dat op een postkantoor en in het bijzonder op een hulppostkantoor tijdelijk geen belastingmerken voorhanden zijn. Het verdient daarom aanbeveling het koopen van een merk niet uit te stellen tot het tijdstip, waarop men dit moet gebrui ken. De postdienst op de Kerstdagen. Op den eersten Kerstdag zullen één brief en één pakketpostbestelling worden uitge naar het Engelsch van CLARA LEMORE. (Nadruk verboden.) 28) „Maar nu van Pitchers", keerde miss Pentony nog eens op haar vorig onder werp terug. „Neen, natuurlijk Mrs. Frey- muth zou het niet doen om je ter wille te zijn, maar ze kon wel eens graag van het kind ontslagen willen wezen en dan zou ze zich nog heel groot kunnen houden en zeggen, hoe het enkel inschikkelijkheid was, dat ze hem aan jou afstondt „Maar waarom zou ze van hem ontslagen willen wezen, Pris vroeg miss Frey- muth. „Er is toch heusch genoeg ruimte in dat groote huis voor hen beiden, dat ze elkaar niet in den weg hoeven te loopen." „Ik weet, wat Pris bedoelt", viel de do- miné in. „Gisteren heb ik een bezoek ge bracht bij mrs. Freymuth, en eerlijk gezegd verwonderde het mij haast dat zij mij ontving. Ze vertelde mij toen, dat ze geenerlei omgang met u had gehouden sinds den dag van de begrafenis dus denk ik, dat hetgeen ik u nu ga meedeelen, ook wel nieuws is voor u Ze gaat weg naar Nizza, om een paar weken absolute rust te houden, na al de opwinding, die zij heeft doorgemaakt." „En ook om de publieke opinie wat te laten bekoelen", viel Priscilla in. De dominé ging toen weer voort„En den kleinen jongen neemt zij niet mee. Ze dacht er over om hem met Lizzie bij mrs. Blantyre te brengen." „Ik wilde wel, dat ze hem dan bij mij lief', zei Mione zacht. „Het zou mij zoo'n troost wezert, als hij zoo gezellig om mij voerd. De vaststelling van de tijdstippen van aanvang van deze bestellingen zal door de directeuren plaats vinden, waarbij reke ning moet worden gehouden, dat aan het personeel zooveel mogelijk gelegenheid tot kerkbezoek moet worden gegeven. In de briefpostbestelling zullen alle te bestellen stukken worden opgenomen, dus cok die, welke des Zondags van de bestel ling zijn uitgesloten. De stations voor den postdienst zullen voor het publiek gesloten zijndie voor den telegraaf- en telefoondienst zullen zijn geopend, voor zoover zij op Zondagen zijn opengesteld. Op den tweeden Kerstdag zal de dienst geheel geregeld zijn als op andere Zon dagen. Roode Krais-overeenkomst. Het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis nam in zijn op 10 December gehouden bestuursvergadering de reeds eerder vermelde overeenkomst aan betref fende samenwerking tusschen het Neder landsche en het Belgische Roode Kruis. Beide Roode Kruisvereenigingen verbin den zich hierdoor dm, zoodra een ramp beide landen gelijktijdig treft, elkaar on middellijk in kennis te stellen met de maat regelen, welke door haar ter bestrijding daarvan genomen worden. Door deze overeenkomst zal vooral in de grensstreken meer eenvormigheid in de hulpverleening verkregen worden. Veiligheidsvoorschriften ter zee. Dezer dagen zijn te 's-Gravenhage be sprekingen gehouden door de chefs van de Zweedsche en de Deensche scheepvaart inspectie, teneinde Nederland te bewegen tot toetreding tot het verleden jaar te Ko penhagen gesloten verdrag tusschen de Noordelijke landen (Noorwegen, Zweden, Denemarken, IJsland en Finland) betreffen de een samengaan inzake veiligheidsvoor schriften ter zee, het erkennen van elkan ders wetgeving en het eventueel bespreken van voorstellen op internationale conferen ties. Gevaarlijke Kerstboomverlichting. Er gaat geen jaar voorbij of men leest eenige dagen na Kerstmis van ernstige bin nenbranden en persoonlijke ongevallen, tengevolge van het in brand geraken van Kerstboomen. Het brandgevaar ontstaat daardoor, dat de takken van den Kerst boom vrij spoedig uitdrogen en dan door hun hoog harsgehalte zeer licht ontvlam men. Een enkel onvoorzichtig geplaatst kaarsje in den Kerstboom is voldoende om in een onbewaakt oogenblik het grootste onheil aan te richten. Er zijn tegenwoordig electrische Kerst boomlampjes in den handel verkrijgbaar, die in kleur en vorm een volkomen naboot- sjiig van de waskaarsen zijn en waarmede hetzelfde stemmige lichteffect verkregen wordt Het aanbrengen dezer electrische kaarsjes is zeer eenvoudig, zoodat het on getwijfeld aanbeveling verdient, de ge vaarlijke verlichting met waskaarsjes door een ongevaarlijke en minstens éven fraaie electrische Kerstboomverlichting te ver vangen. Dansen op Zondag. De gemeenteraad te 's-Gravenhage heeft met 21 tegen 20 stemmen aangenomen een motie-Duymaer van Twist, waarbij de raad als zijn oordeel uitspreekt, dat op Zon- en algemeen erkende feestdagen geen dansver- gunningen behooren te worden verleend. Als uitvoering aan deze motie wordt ge geven, mag dus ook op de badplaats Sche- veningen des Zondags niet gedanst worden. VLISSINGEN, 14 DECEMBER. Palestina en de Bijbel. Gisterenavond trad voor de afdeeling Vlissingen van den Christelijk Nationalen Werkamnsbond als spreker op ds. G. Postma, Ned. Herv. predikant te Bigge- heendribbelde." „Schrijf er haar dan om raadde nu ook de dominé. „Want Priscilla heeft gelijk als het haarzelve makkelijker uitkomt, kan Ada het met een heel grootmoedig air zoo wel toestaan." „Moeder en ik zullen er eens over pra ten", zei Hermione nu weer. „Maar wij zou den- Lizzie er niet bij kunnen nemen, in geen enkel opzicht. Vooreerst hebben we geen plaats voor haar en dan zou hetjal weer een persoon méér zijn en we moe ten natuurlijk zuinig wezen met onze twee honderd pond 's jaars 1 Hebt u mrs. Deane vanochtend al gezien Weet ze van den dood van twee van haar kinderen „Neen. De dokter wil niemand in de zie kenkamer toelaten dan de zusters. Zij heeft nog niets gehoord. Hij zegt, dat de slag haar zou dooden Hijzelve ziet er ook zoo verschrikkelijk uit, dat je hem haast niet herkennen zoudt." „Ja, en hij is heelemaal zoo veranderd", zei Hermione. „Gisteren was ik even aan de zijdeur gaan hooren en toen had ik meteen mijn aanbod herhaald van Mab'el op te passen. Maar hij zond mij terug met 'n heel eigenaardige boodschap. De meid zei „M'nheer zegt, dat u maar niet weer op zoo'n aanbod om hulp bij hem boven moest sturen ze maakten hem maar wanho pend voor niets Nu begrijp ik heel goed dat ze zijn woorden zeker letterlijk her haalde uit vrees, dat ze ze anders verkeerd zou zeggen. Maar het klunk toch niet vrien delijk. Of hij nu misschien oordeelt, dat hij zich scharen moet aan den kant van de zus ter van zijn vrouw. Dit is natuurlijk ook mogelijk en dan zou hij misschien verder de kennis met ons opgeven." „Neen, dat is het zeker niet. Hij is even zeer verontwaardigd over Ada's optreden kerke, die mededeelingen zou doen over zijn reis naar Palestina. Deze bijeenkomst, die oorspronkelijk zou plaats hebben in het gebouw voor Christ. Sociale Belangen in de Palingstraat, was zoo druk bezocht, dat reeds lang voor het aanvangsuur het lokaal, dat toch ongeveer 350 personen kan bevatten, overvol was, en eenige honderden geen plaats konden bemachtigen. Het bestuur der afdeeling besloot toen, teneinde teleurstelling te voorkomen, op het laatste oogenblik de Nieuwe Kerk aan de Wilhelminastraat aan te vragen, welke welwillend werd beschik baar gesteld, en zoo gebeurde het dat er een ware „volksverhuizing" plaats had iets wat ons in onze jarenlange loopbaan als verslaggever nog nimmer is overkomen. De ruime Nieuwe Kerk was geheel bezet toen de voorzitter der afdeeling, de heer W. de Ridder, de bijeenkomst opende en liet zingen Psalm 68 vs. 10, voorging in gebed, en daarna er op wees dat het bestuur niet gerekend had op zulk een groote belang stelling. Spreker bracht dank aan heeren Kerkvoogden en speciaal den voorzitter voor het toestaan van het kerkgebouw, alsmede aan ds. Postma voor zijn bereid willigheid om het een en ander mede te deelen over zijn reis naar Palestina. Ds. Postma, daarna het woord verkrij gende, zeide gaarne de uitnoodiging van den Werkmansbond te hebben aangenomen daar spreker het als een verplichting ge voelt iets uit den schat van zijn ervaringen aan anderen mee te deelen. Spreker acht het een groot voorrecht Palestina te hebben mogen bezoeken, vooral ook omdat het zooveel beter den Bijbel leert verstaan. De reis naar Palestina heeft tegenwoor dig niets heldhaftigs, in tegenstelling met vroegere eeuwen ten tijde van de kruis vaarders. Men komt op gemakkelijke wijze in Egypte aan, het eerste doel van de reis. Daar komt men opeens in de Oostersche sfeer. In Egypte voelt men de eerste aan raking met het Oude Testament omdat daar de kinderen Israels eeuwen lang heb ben gezucht onder vreemde overheerschers. Grootsch en geweldig zijn de Pyramiden en het is een ontroerende gedachte, dat de Farao's reeds bij hun troonsbestijging be gonnen met hun graf te bouwen. In Cairo heeft spreker met de grootste belangstel ling bezichtigd de opgegraven schatten van Toet-ank-Amen deze zijn overweldi gend schoon en van de pracht daarvan is niets te veel gezegd. Zooals dit alles nu tentoongesteld is in het museum te Cairo is het onvergetelijk. De mummie zelf is weg. In alle stilte zonder dat iemand er iets van wist, heeft men deze ergens be graven, en de plaats is alleen bekend aan enkele ingewijden van het Egyptische mi nisterie van binnenlandsche zaken. Een grootschen indruk maakt ook de Mohammedaansche universiteit te Cairo. Hier wordt de Koran bestudeerd en deze studietijd duurt 13 jaar. Hier klopt de hart ader van het Mohammedanisme en gemid deld ontvangen aan deze universiteit 3500 Mohammedanen hun opleiding. Sterk trof spreker de vijandige stemming welke daar tegen de vreemdelingen heerscht. Men voelt de spanning welke in dit deel der Oostersche wereld heerscht. Van Cairo ging de reis verder naar Pa lestina over Gaza in het land der Filistijnen. Gaze zelf is een mooie plaats, de omgeving woest en doodsch. Over Lydda ging het naar Jeruzalem, welks aanblik voor een Christen diep-ontroerend is, daar men hier zich voelt in het centrum der heilige ge schiedenis, met zijn verschillende histori sche plaatsen. Wanneer men Jeruzalem ziet oprijzen met zijn verschillende kerken en moskeeën, is men vol verwachting. Doch de stad zelf baart groote teleurstelling. Onbeschrijfelijk vuil zijn de nauwe straten en de huizen en hotels allerminst aanlokke lijk. De warmte is ook hier evenals in Egypte voor een Westerling gevaarlijk. Spreker beschreef zijn bezoek aan de H. Grafkerk, en hoewel dit niet met zekerheid is te zeggen, mag men toch wel aannemen dat hier het graf van Christus moet geweest zijn. De indruk is ontroerend, en men kan er getuige zijn van de zwaarste boetedoe ningen. Ook bezocht spreker den Hof van als wij zeiven. Mogelijk, dat de woning daar hem ook in het geheel geen goed doet aan zijn gestel. Want ik vind ook, dat hij heel anders is geworden sinds ze daar zijn ingetrokken I" Hermione vond dat die verandering al bij den dokter was ingetreden sinds Ray mond op Pinchurst was teruggekeerd maar ze wenschte dit onderwerp niet ver der te bespreken. Wèl ging zij eens met haar moeder over leggen betreffende den kleinen logé. „Hoort u eens, moeder, denkt u dat het u erg hinderen zou, als we Pitchers hier bij ons nemen U moet niet vergeten, dat wij hem niet kunnen wegsturen, want we houden er geen kindermeisje en geen kin derkamer op na 1" „Ik zou heel graag hebben dat hij hier kwam, Mione. Ik ben enkel maar bang, dat hij je wat te veel zou te doen geven. Je hebt het toch al zoo druk en een kind geeft altijd nog weer zooveel extra zorgen." „Toch zou het best gaan, moeder Hoe meer ik te doen heb, hoe liever het mij is En het is immers zoo'n aardig, hartelijk ventje. Hij zal ons beiden juist de ge- wenschte soort van afleiding bezorgen." Nu bleef nog over het briefschrijven aan Ada en dit was geen makkelijke taak. Het antwoord was echter zeer kort en prompt, en luidde „Mrs. Freymuth laat weten, dat zij met genoegen het verzoek van miss Freymuth inwilligt." Hermione glimlachte toen ze die enkele woorden las. Pitchers kwam dus en dit was maar hoofdzaak Het bezoek zou zes weken duren en mogelijk nog langer, want mrs. Freymuth wilde in geen enkel opzicht gebonden zijn. Voor Pitchers was het een gulden tijd! Gethsémané en den Klaagmuur der Joden, waar vooral des Vrijdagavonds, als de Sabbath begint, de Joden zich verzamelen. Verder deed ds. Postma'Tnededeelingen van zijn reis door de verschillende deelen van Palestina. Zijn bezoek aan een melaat- schen-kolonie, waar men deze vreeselijke ziekte in al zijn ontzetting aanschouwt. Ook het aantal blinden en lijders aan oog- zekten is in het Joodsche land zeer groot. Ook heeft spreker mogen bezoeken de moskee van Machpela bij Hebron, de eenige plek gronds welke Abraham in het beloofde land heeft bezeten. De Mohamedanen be waken deze plek angstvallig en het is zeer moeilijk om tot deze moskee toegang te verkrijgen. En zoo verhaalde spreker verder onder ademlooze stilte op boeiende wijze van zijn reis naar den Jordaan over Jericho in een levensgevaarlijke autotocht met fatalisti sche Mohamedaansche chauffeurs. Van zijn bezoek aan de heuvelen nabij Jericho, waar men blikt op de Doode Zee en op den berg Nebo, enz. Het dorpje Nazareth heeft bij spreker de lieflijkste herinneringen nagelaten, heerlijk als het is gelegen aan den voet der bergen. Ook wijst men daar den bezoeker nog aan de Mariabron. De reis naar Tiberias en het meer van Gennesareth biedt een schitterenden aan blik. Men zoekt daar tevergeefs de steden Kapernaum en Gerazim. Het oordeel van Christus over die steden is voltrokken en men ziet niets dan enkele ruïnes. De ver woeste Synagoge van Kapernaum wordt slechts door enkele monniken bewaakt. Verder stond spreker stil bij zijn bezoek aan de vlakte van Jizreël, de bergen van Gilboa en deed mededeelingen over het opnieuw opgegraven Sichem, de oude Ko ningsstad, ook bekend uit den tijd der Richteren. Tenslotte deelde spreker nog iets mede over de stad Antiochië in Syrië, de plaats vanwaar uit de apostel Paulus zijn Zen dingsreizen begon. Hierna werden verschillende lichtbeelden vertoond, welke een zeer duidelijk beeld gaven van al die plaatsen, waar spreker had vertoefd. O.a. werden op het doek ge bracht de Pyramiden in Egypte, de Sphinx, verschillende tafereelen uit Jeruzalem, met de ruïnes van den Tempel van Herodes, het volksleven in verschillende deelen van Palestina, kiekjes van de Doode Zee, den Jordaan, de zee van Tiberias, het lieflijk gelegen Nazareth, het oude Sichem, en tot slot een beeld van den Areopagus in Athene waar Paulus zijn rede hield tegen de wijs- heeren van Griekenland. Kortom, het was een leerzame avond, en de voorzitter was zeker de tolk van alle aanwezigen, toen hij ds. Postma hartelijk dank zegde voor het vele schoone dat hij had doen genieten, waarvan wij slechts een onvolledig overzicht hebben gegeven. Nadat nog gezongen was „Van U zijn alle dingen", eindigde ds. Postma met dankzegging. Spreekuur wethouder van onderwijs. De wethouder van onderwijs is verhin derd morgenmiddag het gewone wekelijk- sche spreekuur te houden. Beschermheerschap „Vlissingen Vooruit". Nu ondanks het verzoek dit niet te publi- ceeren, toch in enkele bladen mededeeling is gedaan van het aanbieden van het be schermheerschap van „Vlissingen Vooruit" aan den heer C. A. van Woelderen, kunnen wij wel meedeelen, dat deze aanbieding geschiedde na afloop van de serenade en èr tevens bij vermelden, dat de burgemees ter zeer gaarne difi beschermheerschap heeft aanvaard. Instituut voor Arbeidersontwikkeling. De Engelsche cursus,-uitgaande van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling, gaat wegens ziekte van de leidster voorloopig niet door. Een propaganda-avojrd. Door den Algemeenen Geheelonthouders- bond en de Vereeniging tot afschaffing van alcoholhoudende dranken zal Vrijdag 17 December in „de Oude Vriendsohip" een Als een hondje liep hij overal mee met tante Mione, en hielp haar dikwijls naar hij meende, gewapend met miniatuur- veger, of stofdoek. En de zomer bracht weer een anderen bezoeker op Northcliffe. Hij had zijn intrek genomen in een achterkamer op de eerste verdieping van de „Royal George", bij mrs. Perry. Op den avond van zijn aankomst wan delde hij al eens de richting uit van de nieuwe woning van „de dames van Pinc hurst". Mrs. Perry had hem op de hoogte gebracht van al wat zij wist dienaangaande en zij was één en al lof over miss Frey muth. „Mrs. Blantyre komt dikwijls bij haar en zij,, staat versteld er over, zóó handig als miss Hermione is en zoo flink als zij aan pakt. Het moet anders een heele toer zijn voor een jonge dame, die -wat grover werk betreft nooit een hand heeft hoe ven uit te steken, om dan nu in eens zoo hard voort te moeten Maar eere wie eere toekomt ze klaagt er niet over 't Is verwonderlijk 1" Mr. Lemaistre kwam tot die zelfde slot som, toen hij nog eens nadacht over het geen mrs. Perry hem had verteld. Toen hij aan het huisje kwam, door de dames van Freymuth bewoond, durfde hij er nog niet onmiddellijk binnengaan, want het was niet het uur voor bezoeken en bovendien was hij niet in het toilet daar voor. Maar Hermione zelve, die met een groote schort voor en handschoenen aan in den tuin bezig was, had hem ontdekt en toen ze zag, dat hij weg wilde gaan, zette ze haastig haar gieter neer en vroeg „O, maar u gaat ons toch zóó niet voor hij Ik ben veel te blij, om u te zien W Voor engros Firma GEBR. STEENLAND, Stationstraat MIDDELBURG. openbare propaganda-avond worden ge houden, waar als spreker zal optreden de heer J. A. Bergmeijer van Dordrecht De dichter-zanger Van den Berg (Du- mont) zal den avond vullen met zijn levens liedjes, terwijl de heer F. van- Eenenaam eenige fragmenten zal voordragen. Winterlezing Evang. Luth. kerk. De derde winterlezing in de Eveng. Luth. kerk alhier zal gehouden worden Vrijdag 17 December, des avonds 8 uur. Als spre ker zal optreden dr. Joh. de Groot te 's-Gra venhage, vroeger predikant bij de Ned. Herv. gemeente alhier. Tot onderwerp van zijn lezing heeft dr. de Groot gekozen „Krisnamoerti, een nieuwe Messias óf een regilieuse illusie Oplichter. Door de politie is een haar welbekend persoon aangehouden, terzake oplichting van een hotelhouder, bij wien de man on der valschen naam een kamer had besteld, had gedineerd en zich te goed had gedaan aan een „borreltje" en een paar fijne siga ren, zonder evenwel, zooals later bleek, een cent op zak te hebben. Hij is gisteren morgen door de politie ter beschikking van de justitie gesteld. Gevaarlijke paal. Meldden wij reeds voor eenige dagen dat de paal van het tramwegnet, staande in de Aagje Dekenstraat nabij de Van Dis- hoeckstraat blijkbaar door zijn gevaarlijke plaatsing oorzaak was geweest van een- tweetal aanrijdingen door auto's, thans is gisterenavond wederom een automobiel, welke uit de richting van de stad kwam, tegen dien paal gereden juist op het oogen blik dat een tram van de andere zijde na derde. De vooras van den auto brak, ter wijl een der spatborden vernield werd. De ingezetenen bekwamen geen letsel. Een aanrijding. In het Bellamypark ontstond door een samenloop van omstandigheden een aan rijding tusschen een automobiel en een motorrijder, tengevolge waarvan het mo torrijwiel werd beschadigd. Te veel van het goede. Een man, die blijkbaar te diep in het glaasje had gekeken, werd door de politie in de Noordstraat aangetroffen, alwaar hij machteloos op den grond lag. Met ver eende krachten werd de beschonkene naar het politie-bureau overgebracht. In elkaar gezakt. In de Hendrikstraat zakte gisterenmor gen een oude man in elkaar, vermoedelijk tengevolge van een toeval. Na eenige oogenblikken kwam de man weder bij en kon hij door een agent van politie huis waarts worden geleid. „Maar is dit niet een ongelegen uur? Ik had mij voorgenomen u morgen te bezoe ken, en over het geheel meer in den vorm". als u zich niet ergert aan mijn toilet, gaat u dan als het u blieft mee naar moe der. U heeft zeker van de buitenwacht al gehoord van onze veranderde omstandig heden?... Ik heb u zoo veel te zeggen Hadt u zich erg gebrand, op dien verschrik- kelijken avond En waarom ging u zoo weg, zonder mij nog eens de gelegenheid te laten u te bedanken Als^ u mij niet hadt terug gehouden was ik midden in den verstikkenden rook gevallen „Mademoiselle riep hij, „als u nu nog één woord zegt van dit pijnlijke onderwerp, dan ga ik onmiddellijk heen en hoort u nooit meer iets van mij „Wat een verschrikkelijke bedreiging Neen, gaat u dan maar gauw mee 1" Mrs. Freymuth zat voor het open ven ster en Pitchers zat aan haar voeten met een blokkendoos te spelen. Nadat het kind weg was, zei Lemaistre „Een alleraardigst ventje U hadt hem toch ook bij u op dien dag, dat arme Ray dat ongeluk kreeg Het is zeker nog fami lie van u „Wéét u niet, wie hij is vroeg zij ver baasd. „Maar hoe verwonderlijk Hij is het zoontje van armen Ray „Ray's zoontje herhaalde de Fransch- man verbijsterd. „Ja", antwoordde nu ook mrs. Freymuth. „Wist u dat niet? Mijn dochter heeft mij toch verteld, dat u intieme vrienden zoudt zijn geweestWist u dan niet, dat Ray mond een zoontje had?" „Maar, waarde dames, hoe kan dit nu zijn... Onze arme Ray had geen zoon (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1