PHILIPS fyuuvt VRIJDAG lO DECEMBER Eerste Blad No. 3^1 BINNENLAND Stads= en Provincienieuws KERST&GDMLAMPEN VLISSINGSCHE COURANT Dit nummer bestaat uit 2 bladen ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 cent bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs, bij vooruitbetaling van 15 regels 0.75, elke regel meer 15 cent. Familieberichten van 16 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. KAMER-OVERZICHT Tweede Kamer. Avondvergadering. Begrooting van waterstaat De heer van Braambeek heeft de serie spoorwegongevallen van de laatste maan den nog eens voorgelezen Rotterdam (Hofplein), Voorschoten, Delft, de Vink, Leiden, Haarlem, Zoetermeer en nog ver scheidene ongevallen van minder belang. De minister van waterstaat moge in den bekenden ambtelijken st.jl ontkennen dat deze ongevallen een gevoel van onveilig heid op de spoorwegen wettigen en de zorg, aan weg en materieel besteed, boven iederen twijfel verheven achten in de Kamer bleek men er heel anders over te denken. Een voorzichtig staatsman als mr. Heemskerk opende het vuur en van alle kanten viel men hem bij. Wordt gedaan, wat menscheiijkerwijs gesproken mogelijk is, vroeg de oud-minister, die wèl reden zag voor ongerustheid. Waarom rijden de trei nen in de landen om ons heen gelijkmatiger dan ten onzent Waarom moest de pers geweerd worden bij een spoorwegongeval, waarom mocht daar geen foto van gemaakt worden Ook mr. Oud wees er op, welk een slechten indruk zulk een optreden op het publiek moet maken. Mr. Knottenbelt bracht het slechte materieel op de electri- sche lijn Rotterdam-Scheveningen ter spra ke en de heer van Braambeek, het meest deskundige Kamerlid 'op dit terrein, heeft in een goed gedocumenteerd betoog uiteen gezet, dat er op de lijn Rotterdam-Amster dam op roekelooze wijze gewerkt is. Zijn rede liep uit op een motie, waarin gevraagd wordt een grondig onderzoek naar den al- "gemeëneri veilighëldstoestand op de spöof- wegen door een deskundige commissie, in welke commissie de vakvereénigingen van spoorwegpersoneel vertegenwoordigd moe ten zijn. Verder is er geducht geschermutseld over de oude quaestie van dé Zondagsrust op de spoorwegen. Minister van der Vegte moest in het nachtelijk uur de vele sprekers beantwoor den. De minister bleef betwisten dat er reden zou bestaan voor de ongerustheid, zooals die nu in ons land heerscht, al scheen .zijn optimisme wel ietwat geluwd te zijn. Veel positiefs vernam men overi gens niet. De minister wil afwachten wat de rapporten der beide commissies hem zul len leeren en daarom wil mr, Van der Veg te liever thans geen commissie instellen, zooals door den heer Van Braambeek ge- wenscht wordt. Dit zal hem er echter niet toe brengen om de motie, indien die mocht worden aangenomen, naast zich neer te leggen ze zal worden uitgevoerd, al vindt de minister het beter om over de instelling van een dergelijke commissie eerst te be slissen als hij de rapporten van de com missi e-K ra us en van het rij'kstoezicht kent. Het Nederlandsch-Belgisch verdrag. De afdeelingen van de Eerste Kamer hebben gisterennamiddag het onderzoek over het Nederlandsch-Belgisch verdrag beëindigd. De rijwielbelasting. Het R. Kath. Werkliedenverbond heeft aan den minister van financiën verzocht bij de komende herziening der rijwielbelasting wet de bepaling te willen opnemen, dat van deze belasting zullen zijn vrijgesteld gezinshoofden of kostwinners, wier inko men, na toepassing van art. 38 der Wet op de Rijksinkomstenbelasting, minder be draagt dan 2000 per jaar en die een rijwiel voor de uitoefening van hun beroep of be drijf noodig hebben. De burgemeester van Goor. De heer De Savornin Lohman lid van de Eerste Kamer, heeft aan den minister van binnenlandsche zaken en landbouw vragen gesteld naar aanleiding ,'an een beschou wing van den burgemeester van Goor in „Het Volk" van 3 December 11., over de staatsrechtelijke positie v«n den „socialis- tischen burgemeester" en wel in het bijzon der van de uitspraak, dat cie schrijver zich bij de bestrijding van het militairisme ,,niet de beperking (zou kunnen) opleggen, dat (hij) zou zwijgen over de nutteloosheid van een leger als liet onze terwijl (hij)» zeker niet met eerbied zou kunnen spreken over deze instelling, waarin (hij) geen vertrou wen (had)". Gevraagd wordt of hier geen sprake is van „uitingen, die twijfel kunnen doen rij zen aan zijn ('s burgemeesters) eerbied voor de gestelde machten en dus aan zijn vasten wil om, des noodig, met behulp van die machten, het ge zag te handhaven" en of 's ministers mededeeling, dat de heer Van der Sluis zich „ontvankelijk en erken telijk" toonde voor den hem „met het oog op de toekomst" gegeven „wenk", op een misverstand berust. Meent de minister dan niet, dat zijn uit gesproken hoop „verwacht mag worden, dat hij (de heer Van der Sluis) in het ver volg dezen (wenk) zal behartigen", wel in een zeer nabije „toekomst" door de feiten is gelogenstraft Is de minister dan niet van oordeel, dat de genoemde functionaris door zijn handel wijze op zijn minst twijfel heeft doen rijzen aan het nuttig effect, dat met een derge lijk onderhoud ten opzichte van dezen „so- ciaiistischen burgemeester" schijnt te kun nen worden bereikt 24 uur-tijdrekening bij de Nederlandsche Spoorwegen. Naar wordt gemeld, zal ten behoeve van de 24 uur-tijdrekening, welke bij den aan vang van den zomerdienst op 15 Mei 1927 door de spoorwegen zal worden ingevoerd, reeds spoedig een aanvang worden ge maakt met het overschilderen der stations klokken. Deze zullen dan bij de nummers 1 tot en met 12 de nummers 13 tot en met 24 aangeven. Rotterdamsche raadsleden. Een der Rotterdamsche gemeenteraads leden, de heer Van Burink, werd gisteren middag op den Coolsingel, juist toen hij zich ter raadszitting zou begeven, opge wacht door twee rijksveldwachters, die hem verzochten mee te gaan. De heer Van Burink was nog de betaling verschuldigd van een boete van 3, hem opgelegd wegens het rijden met een kar met reclame op een verboden plaats. Daar hij in gebreke gebleven was die tijdig te voldoen, zou hij thans een dag heohfejiis moeten ondergaan. De opgepakte gaf er echter de voorkeur aan alsnog de boete te betalen, weshalve hij zich, zij het met eeni- ge vertraging, toch nog ter raadszaal kan spoeden. Op het oogenblik dat de heer- Van Burink werd opgepakt liepen er verschillende Raadsleden op den Coolsingel. Verschillende van hen gaven uiting aan hun ontstemming dat de rijkspolitie juist dit oogenblik uitkoos cm hem van zijn vrijheid te berooven. Een ander lid van onze vroedschap, de repaillaansche lieer Coremans, manifesteer de gisterenmiddag op den Coolsingel met een bord, dat onder het opschrift „in naam der Koningin" de mededeeling be helsde dat zijn inboedel wegens belasting schuld zou worden verkocht. Op last der politie moest Zijn Edelachtbare het venten met dit bord staken. VLISSINGEN, 10 DECEMBER. Groote repetitie 11 December. De Oude Vriendschap" Gisterenavond werd met de muziek van „St. Caecilia" een algemeene repetitie ge houden met de schoolkinderen, die op 11 December een tweetal liederen zullen zin gen bij de huldiging van den heer en me vrouw Van Woelderen. Nadat het eerste lied was uitgevoerd, trad de heer D. L. H. van Raalte naar voren, om te vermelden, dat na het eerste lied door hem een toe spraak zal worden gehouden. Waar hem dan de gelegenheid zal ontbreken, woor den van dank te richten, maakte hij van deze repetitie gebruik om het nu te doen. In de allereerste plaats aan den heer J. F, Op den Zieke, die zich onmiddellijk bereid verklaarde eenlge liederen te dichten, dan aan den heer Andrë Geijsen voor zijn be reidwilligheid om de leiding der uitvoering op zich te nemen. Daar er twee muziekver- eenigingen hier ter stede zijn, die in den Zeeuwschen Bond in de afd. uitmuntend heid figureeren, werd de taak verdeeld „St. Caecilia" de zanguitvoering, „Ons Ge noegen" de serenade, bij welke gelegenheid het album zal worden overhandigd. Spreker stelde er prijs op, mee te deelen, dat indien de huldiging door omstandig heden in de zaal plaats had, de voorzitters binnen genoodigd werden, daar er voor al len binnen geen plaats was, en er zoodoen de toch een vertegenwoordiger van elke vereeniging tegenwoordig zou zijn. Kon de huldiging buiten de zaal plaats hebben, dan trekt de heele stoet voorbij den burge meester en zijn echtgenoote en gaat daarna weer naar de Willem III. De voor zitters treden dan bij Britannia uit. Het zal het bestuur van „Vlissingen Vooruit" aangenaam zijn, wanneer de ge- noodigden hun dames meebrengen. Men verzoekt ons te willen mededeelen, dat voor de serenade, door de harmonie „Ons Genoegen" te brengen aan den heer en mevrouw Van Woelderen in het Grand Hotel „Britannia", om 8 uur 's avonds wordt afgemarcheerd van de voorm. kazer ne „Koning Willem III". De route gaat over Nieuwcndijk, Bellamy park, Spuistraat, Coosje Buskenstraat en Badhuisstraat naar „Britania". B ijdeze gelegenheid wordt den gehuJ- digden een gedenkalbum overhandigd. In dit album z:>n de namen vermeld van alle deelnemende vereenigingen enz. De nieuwe route van de „Zeeland". Naar wij vernemen is de aanleiding tot de verplaatsing der aanlegplaats van de „Zeeland" voornamelijk bezuiniging. Te Harwich maakt de maatschappij „Zeeland" gebruik van de installaties van de Hoek- van-Holland-lijn der „Great Eastern Rail way", waardoor een aanzienlijke besparing in de exploitatiekosten kan worden verkre gen. Er is reeds eerder sprake geweest van deze verlegging, doch om verschillende re denen werd hiertoe niet overgegaan. Dat deze wijziging in de Voute thans haar beslag heeft gekregen is een direct gevolg van het Engelsch invoerverbod op vleesch, waardoor ook de „Zeeland"-lijn ernstig wordt getroffen. Werd een meer economische werkwijze voordien reeds wen- schelijk geoordeeld, thans werd zij gebie dend noodzakelijk geacht. Overigens ondergaat de dienstregeling slechts geringe wijzigingen. Terwijl de uren van vertrek en aankomst te Vlissingen blij- e/ectrische KERSTBOOM VERLICHTING vervangt kaarsen volkomen en voor* komt brandgevaar SPANNING AANTAL LAMPEN PRVS 100*135 V 200*250V 9 2' 18 4 2" 12f2« 16 2' F 7.= F F ÊÜ50 F 11.50 Qeserveldmperi fryzeri per compleet garni* iuor in doosverpahhing ven blijft ook het vertrekuur uit Londen (thans Liverpoolstreetstation 10 uur 's mor gens) ongewijzigd. Het uur van aankomst (eveneens thans Liverpoolstreetstation) is met een half uur vervroegd. De reizigers, die des morgens uit Nederland vertrekken, zullen namelijk om 7.40 n.m. te Londen aan komen. Wij hopen dat deze verlegging van den dienst compensatie moge geven voor het groot verlies dat geleden wordt door het stopzetten van het vleeschvervoer. De vraag dringt zich op of deze verleg ging van de route naar Harwich ook nog afidere gevolgen met zich kan sleepen en vertrouwen dat daarbij in de allereerste plaats op de belangen van onze gemeente zal worden gelet. Een bunkerstation. De Steenkolenhandels-vereeniging te Rot terdam zal binnenkort een bunkerstation aan de Oostzijde van de Buitenhaven alhier oprichten. Hierbij zal gtjbruik worden ge maakt "van den nieuwen steenkolen-elevator „Parata", met welken elevator het moge lijk zal zijn op vijf plaatsen tegelijk de kolen in de bunkers over te brengen. De Steenkolenhandel-vereeniging heeft in een circulaire aan de reederijen de groo te voordeelen van een bunkerstation te Vlissingen uiteengezet. De kolen zullen automatisch gewogen worden door een automatisch weegappa raat. Wij maken met groote ingenomenheid van de plannen van de Rotterdamsche Handelsvereniging melding en hopen dat dit de eerste stap inag zijn op den weg die den bloei van onze haven zal bevorderen. Het belang der arbeidersklasse bij goed volksonderwijs. De heer J. de Meij opende de vergadering met een woord van vreugde over de groote opkomst de groote zaal van het Con certgebouw was flink bezet en van dank aan de Centrale Oudercommissie voor de bemoeiingen in deze zaak. Na een woord van welkom en dank aan den heer Thijs sen, kreeg deze het woord over boven staand onderwerp. Deze „beruchte" rede, aldus begon spreker, is een verdediging van eenige stellingen, die hij hier niet alle zal opsommen, maar waar hij er toch een van noodig heeft, ni. De organisatie van het onderwijs moet zoo zijn ingericht, dat elk kind kan komen op die plaats, welke past bij zijn aard, neigingen en capacitei ten. Deze stelling, die zoo deftig lijkt, be hoeft eigenlijk geen verdediging, omdat het in een beroep, dat daarmee overeenkomt, cle meeste kans biedt om gelukkig te wor den en ten tweede, omdat in dit geval de maatschappij het meeste voordeel kan trek ken van al zijn leden. Maar al heeft het kind aanleg, dan moet er ook mogelijk heid zijn om dien. aanleg te ontwikkelen. Er moet dus zijn een speciale opleiding aan vakscholen,in welke richting de maatschap pij gelukkig meer en metr gaat. Spreker, een groote menigte van dergelijke inrichtin gen opsommende, komt te spreken over de differentiatie in de opleiding. Daarmee moet echter op zoo'n leeftijd begonnen worden, dat de beroepskeuze, die daarop volgt het kind moet na den leertijd op school zooveel mogelijk richtingen uit kunnen gaan juist kan zijn. Vandaar dat de on derbouw niet gedifferentieerd dient te zijn, maar de bovenbouw stelt sterke differen tiatie. Het spreekt dus vanzelf, dat de leus moet worden van de arbeidersklasse "geen voorschool, die opleidt voor H.B.S. en der gelijke inrichtingen. Aan de hand van eeni ge groepen cijfers wijst spreker op het on billijke ten opzichte van resultaten en ge volgen van het onderwijs, waarbij de ver houding der uitkomsten ten opzichte van leidende betrekkingen en hooge posten, juist omgekeerd is met de getalsterkte der onderlinge groepen van bourgeoisie en ar beidersklasse. Een andere grief is de groote bevolking der klassen, waarbij de volks school het in sterkte wint, hoewel tegen woordig door de regeling van het schoolgeld de rijkeren niet zooveel voor recht meer hebben. Spreker citeert echter bij het bijzonder onderwijs sterke staaltjes bij de katholieke scholen in Amsterdam, waar de getallen naar het schoolgeld vari- eeren tusschen 17 en 56 in de aanvangs- klasse. Een andere eisch, die de arbeiders klasse moet stellen is de B-jarige leertijd, want dan pas kan de grens van differentia tie getrokken worden op de juiste plaats en spreker gaat in den breede na, waarom de 14 a 15-jarige leeftijd, waarvan Rous seau smeekt als van de tweede geboorte, de juiste grens vormt. Dan toch heeft men de minimum-ontwikkeling, die de arbeiders klasse voor de maatschappij noodig heeft en bezit men de noodige gegevens voor de beroepskeuze. Vooral op het eerste punt komt het aan, waar de arbeidersklasse in regeering en industrie steeds meer mede- zeggingskracht krijgt. Hierbij verwijst spre ker naar het buitenland, waar de arbeiders ontwikkeling veel grooter is, speciaal in Duitschland, maar daar is ook de 8-jarige school. Dan zal de arbeider ook beroeps vreugde leeren kennen, doordat hij zijn be roep kan zien in zijn beteekenis voor het geheel. Nadat de heer Thijssen gezegd heeft, dat de arbeidersklasse zich niet be zorgd hoeft te maken over H.B.S. en U.L. O., daar de rijkeren wel zullen zorgen, dat deze in orde zijn, maar ze moet zorgen, clat ook haar kinderen die scholen kunnen be zoeken. Hij bespreekt ook nog het beur zenstelsel, dat langzamerhand van karak ter is veranderd, nu in de plaats van de beurs een renteloos voorschot is gekomen, zoodat de genieter daarvan zijn maatschap pelijke positie inzet niet schuld. Ook het leerlingstelsel moet beter geregeld worden en er voor worden zorg gedragen, dat de kinderen niet na hun dagwerk nog naar school moeten gaan. Het vervolgonderwijs, dat feitelijk een tegennatuurlijke" gruwel is, moet blijven bestaan, zoolang de school niet 8-jarig is. Ook wijdt spreker enkele woorden aan het voorbereidend onderwijs, dat feitelijk officieel niet bestaat. De ar beidersklasse moet zorgen alleen reeds zoo als spreker net zeide om de ontwikkelings verschillen, die heeten te bestaan te doen verdwijnen dat deze scholen er komen. Ten slotte besprak de heer Thijssen de eigenaardige plaats der onderwijzers in de arbeidersbeweging en de ontwikkeling van het volksonderwijs, waar de moderne ar beidersbeweging veel toe kan meehelpen. Met een opmerking om toe te zien, dat met de invoering van het Fransch op de la gere school, waarmee het begin zal wor den gemaakt tot de inrichting van voor scholen en een oproep om sterken drang uit te oefenen op de arbeidersvertegenwoordi- igers om het vele geld, dat al bovengenoem de verbeteringen zal kosten, te voteeren, eindigde de spreker zijn luid toegejuichte rede. De heer De Meij maakte van de gelegen heid tot sluiting gebruik om mee te deelen, cat het bestuur van het Instituut de moge lijkheid overweegt om de, door den waar- nemenden burgemeester verboden film Po- temkin, te trachten in besloten kring voor het instituut te doen opvoeren, welke me dedeeling met luid applaus begroet werd. Kostelooze rij wiel merken. Het kantoor van den ontvanger der di recte belastingen, invoerrechten en accijn zen, Zeilmarkt alhier, is a.s. Dinsdag en Donderdagavond van half zeven tot half negen geopend, voor hen die recht hebben op het ontvangen van een kosteloos rij- wielmerk. Vereen, voor bijzonder lager onderwijs op Gereformeerden grondslag. Gisterenavond hield in het Militair Tehuis de Vereen, voor Bijz. Lager Onderwijs op Geref. grondslag een zeer druk bezochte ledenvergadering. De voorzitter, de heer C. D. van Noppen, opende de bijeenkomst met gebed, liet zingen Ps. 84 6 en las Romeinen 12. Na een welkomstwoord deelde de voorzitter mede, dat dè Ouder avond door bijzondere omstandigheden niet in deze maand doch vermoedelijk in de 2e helft van Januari 1927 zal worden gehou den. Door den heer J. Fröberg, onderwijzer der school, werd een inleiding gehouden over „Kinderlectuur". Spreker behandelde de lectuur in het algemeen en kinderlectuur in 't bijzonder. Spr. wees op de groote hoe veelheid lectuur die in dezen tijd verschijnt, n.l. ook buitenlandsche vertaalde boeken opmerkelijk is, dat tegenwoordig weinig vraag is naar degelijke lectuur, doch wei naar oppervlakkige boeken dit is een kenmerk van onzen tijd. Inleider besprak wat goede en slechte boeken zijn. Vooral voor de kinderen is voorzichtig heid geboden, en spreker wees er op, dat ook in kinderlectuur de levensernst niet mag worden gemist. De tijd van de „Brave Hendrikboeken", waarin zooveel onwerke lijkheid schuilt, is gelukkig voorbij, doch het opvoedend element mag in het boek voor onze kinderen niet ontbreken. Spr. wees op het gevaar dat voor onze rijpere jeugd dreigt in de zgn. prikkellectuur en besprak de pogingen die o.a. in Duitsch land gedaan worden om daartegen een dam op te werpen. Spr. wees op de schoone taak welke ouders en onderwijzers in dezen hebben en besprak het groote nut van Christ, school bibliotheken. Ten slotte stond spreker stil bij de moei lijke taak der ouders om te letten op het geen de kinderen lezen. Op dit keurige en leerzame onderwerp volgde een levendige discussie, waarna de vergadering door het hoofd der school, den heer J. Baarschers, met dankzegging werd gesloten. Gemengde Zangvereeniging. Door de Gemengde Zangvereeniging, di recteur de heer Jan Kuiler, wordt Vrijdag 17 December, des avonds 8 uur, in het Concertgebouw een concert gegeven. Op gevoerd wordt het Weihnachts-Oratorium van Joh. Seb. Bach, met orkest- en piano begeleiding. Als solisten treden op mevr. B. Mak van WaayDooremans te Dordrecht, sopraan mej. F. G. M. Boot, alt te Overveen de heeren J. de Vries, tenor en W. Ravelli, bariton, beiden te 's-Gravenhage. 1 De generale repetitie op Donderdag a.s., des avonds 8 uur, is ook voor het publiek toegankelijk. Men zie verder achterstaande adverten tie. ïn onze Tijdinghal. Wij etaleeren heden een overzicht van de afbraak van de oude werf der Nederl. Scheepsbouw-maatschappij te Amsterdam een foto van het prachtige gebouw door de afdeeling Amsterdam van den Centraleh Bond van Transportarbeiders aangekocht om aldaar zijn kantoren te vestigen een foto van het Duitsche linieschip „Hanno ver", dat thans te Amsterdam vertoeft. En kele foto's van het prachtige kasteel te Wijchen, het mooiste van ons land, welk kasteel thans te koop staat. Verder nog eenige zeer mooie fotos' van actueele gebeurtenissen, in het buitenland Drenkeling. Hedenmorgen reed een jongeman per rijwiel in de zgn. Kleine Sluis aan de bui tenhaven alhier. Gelukkig hoorde iemand in de omgeving hulpgeroep en wist deze den drenkeling een reddingboei toe te werpen, waaraan deze zich vastklemde, totdat een der sluisknechts met een roei boot hem te hulp kwam. De drenkeling had eenig water binnengekregen en werd door den marine-dokter Buskop onder behande ling genomen. Na van warme kleeding te zijn voorzien, kon» de drenkeling huis waarts gaan. Baldadigheid. Door de politie werd een jongen betrapt terwijl hij, uit louter baldadigheid de lich ten uit- en aandraaide van een automobiel, die een oogenblik onbeheerd stond. De knaap weid na vermaning aan den vader afgegevtn Voorts had in de Spuistraat een 10-jarige knaap de „aardigheid" op den passeeren- den auto-montagewagen van de E. T. M. te springen, tengevolge waarvan de jongen, die „misgreep", viel en een der wielen van den auto over een van zijn klompen kreeg. Een der voeten van den knaap werd ont veld en had hij voorts een onbeduidend wondje aan het hoofd bekomen. Het kind werd in het gasthuis verbonden. Lastige venters. Bij de pohtie kwam een klacht in over het brutaal optreden van een zgn. leurder in galanterieën, die zijn voet tusschen de deur had gezet en vervolgens zich zoo op drong dat de bewoonster voor den man bang was geworden. Gisteren werd een dergelijk individu, die met punaises ventte en die pas uit de ge vangenis bleek te zijn ontslagen, aangehou den en waar hij niet in het bezit bleek van de vereischte „vent-vergunning", buiten de gemeente gebracht. Op hol. Op het Befje Wolffplein sloeg een. paard, bespannen voor een sleeperswagen, ten gevolge van het schrikken van een passee- renden auto, op hol. Ter hóögte van de Kleine Markt werd het dier door een voet ganger gegrepen, terwijl de voerman in- tusschen van den bok was ggsprongen. Letsel bekwam hij evenwel niet, terwijl verder ook geen schade werd aangebracht. Voogdijraad. Bij Kon. besluit zijn herbenoemd tot lid van den Voogdijraad te Middelburg dr. C, A. Duyvis, jkvr. S. H. van Doorn, A. Mijs en I. Wessel. Scheepvaartberichten. Het tweemast klipperschip „Terneuzen 26", schipper Hokken, dat te Antwerpen is gezonken, is niet aangevaren geworden, doch tegen een voor anker liggend schip geloopen, tengevolge waarvan het schip is gezonken.

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1