ZiJT GE ZATERDAG 4 DECEMBER Eerste Blad e-No.286! 1926 FEUILLETON EEN DROEVE TELEURSTELLING op Uw pi|p verzot «JtsaHnifiKig! VLISSINGSCHE COURANT Dit nummer bestaat uit 2 bladen Gemeentebegrooting 1927. MEMORIE VAN ANTWOORD van Burg. en Weth. naar aanleiding van het rapport betreffende het onderzoek der gemeente-begrooting c. a. voor 1927. Algemeene beschouwingen. Onder verwijzing naar hetgeen in de Memorie van toelichting bij de betrekkelij ke posten der begrootin.g is vermeld, zijn wij ons niet bewust zonder noodzaak ver andering te hebben gebracht in het door den Raad aangenomen rapport der Com missie ad hoe betreffende de samenstelling van gemeentelijke diensten. Ten aanzien van het op wachtgeld steden van een amb tenaar wordt slechts in het belang van den dienst noodig geacht den datum van ingang nog een jaar te verschuiven. In verband met de combinatie van de afdeeiingen nos. 4 en 5 ter secretarie en de werkzaamheden aan de in 1927 plaats hebbende ver kiezingen verbonden, welke aan die afdee iingen zullen worden toegevoegd, is het van belang, dat bedoelde hoofdcommies het vol gende jaar nog als instructief ambtenaar kan optreden. Ten aanzien van het in dienst houden van tijdelijke werkkrachten, deelen wij U mede, dat bij den dienst van gemeentewerken reeds eenige werklieden in vasten dienst zijn aangesteld. Bij enkele tijdelijke werk krachten bestond daartegen nog bezwaar, omdat zij buiten de gemeente woonden, éên dezer heeft reeds een huis gekocht en zal na verhuizing we! kunnen worden aan gesteld. Maatregelen zuilen echter^vorden genomen, dat de buiten de gemeente woonachtige personen hunne woonplaats naar hier overbrengen. Daar tengevolge van de autotractie bij den Reinigingsdienst het binnenkort wel zal blijken, dat nog enkele arbeidskrachten kunnen worden gemist, brengt het ge meentebelang niet mede, het tijdelijk perso neel thans vast aan te stellen. Ten aanzien van het waken voor het achterstellen van de openbare school bij de bijzondere school kunnen wij uwen Raad gerust stellen, dat door ons college de be- iangen van het geheele lager onderwijs op gelijken voet worden behartigd. Getracht zal worden de tijdelijke hulp krachten aan de scholen H en I zoo kort mogelijk in dienst te houden, indien nml. het aantal leerlingen zulks toelaat. Even als tot dusver is geschied zal worden ge- „poogd.om den overvloed van leerlingen op enkele scholen tegen te gaan. Binnenkort zal U een voorstel bereiken betreffende het invoeren van projectie-lan taarns op de openbare lagere scholen. Ten aanzien van het aanbrengen van centrale verwarming in het stadhuis, ten einde daardoor de kosten van brandstof te verminderen, deelen wij U mede, dat wij daarvan een kostenberekening zullen laten maken... Wat de kosten van drukwerk aangaat, kunnen wü.U mededeelen, dat op deze uit gaven zooveel mogelijk wordt bezuinigd. Zoo werd daarvoor uitgegeven over 1923 10.494 (w.o. 1000 voor extra^druk- werk) vover 1924 9122 (w.o. 1000 voor extra-drukwerk) over 1925 ƒ6118, zoodat voor 1927 in afwijking van de raming voor' 1926 ad ƒ8000 slechts ƒ6000 is uit getrokken. Juist dezer dagen hebben wij een onderhoud gehad met de organisatie van de plaatselijke drukkers en hoofdbe stuurslid, waarbij ons verzekerd werd, dat de prijzen welke hier voor het drukwerk werden besteed, geenszins, te hoog waren. Echter wordt tegenwoordig al het druk werk, als staten, formulieren, circulaires, kleine jaarverslagen, bestekken enz, door het gebruik van een mimeograph duplicator op de secretarie vervaardigd. Blijkens een ingesteld onderzoek is ons gebleken, dat in de enkele gemeenten, waar grootere ma chines waren aangeschaft, evenmin het grootere drukwerk als handelingen gemeen teraad, begrooting enz. worden vervaar digd, daar \ieze machines zich niet voor het drukken van boekwerken leenen. naar het Engelsch van CLARA LEMORE. (Nadruk verboden.) 21) Of zou hij mogelijk dat botte onvriende lijke schrijven niet eens ontvangen hebben. Hij kon immers hotel Biddulhall verlaten hebben, eer de missive hem had bereikt. Ook kon hij het wel op gegeven Rebben, nadat hij eerst een week te vergeefs op antwoord had uitgezien en kon hij beslo ten hebben, persoonlijk den man te gaan opzoeken, dien hij betiteld had als „mijn ouden kameraad". Iets anders wat Hermione onverklaarbaar voorkwam, was het beschaafd optreden van den man. En Ray had nog al zoo van hem gesproken als van iemand die niet geschikt zou zijn om in gezelschap van zijn dames te brengen. Hij was in kleéding, houding, gelaat en optreden geheel een heer. Ze zou niet weten wat er op aan te roerken viel. .Maar, in ieder geval zou het wel daar roet bij blijven Er moest een ontmoeting volgen en Hermione zag zeer op tegen de verwikkelingen die daar nu weer uit kon den voortvloeien. en Pitchers zaten kalm bij het vuur mee te drinken en cake te eten, toen het voorwerp van haar gedachten in levenden hjve het vertrek betrad. Toen Pitchers verzadigd was, ging hij voor het venster staan uitkijken naar zijn vader en Hermione vroeg zich al af, hoe Het in gebruik nemen van de zgn.„trouw zaal" in het gemeentehuis voor de afdee- ling(en) Militaire Zaken en Burgerlijke Stand eni Bevolking der secretarie moet de meerderheid van ons coner»e blijven ont raden. In alle plaatsen van een omvang als Vlissingen treft men een afzonderlijke trouwzaal aan. Deze zaal wordt bovendien voor andere doeleinden gebezigd, welke van .min of meer algemeen belang zijn. Daarvoor leent zich niet steeds de verga derzaal van uwen Raad, welke door de aanwezigheid der tafels weinig ruimte biedt. Welke gevolgen de eventueele goedkeu ring van het 'Nederlandsch-Belgisch ver drag door de Staten-üeneraal zal kunnen hebben voor de Vlissingsche haven, kunnen wij thans niet nagaan, zoodat wij ons er van zullen onthouden te dien aanzien han delend op te treden. Tot aanvulling van hetgeen in den aan vang van dezen brief is vermeld over de toepassing van het rapport vai» de commis sie ad hoe zij nog medegedeeld op de desbetreffende vraag dat op 1 Juli jl. één hoofdcommies en één klerk 2e klasse (ty piste) op wachtgeld zijn gesteld. Zulks ge schiedde hoofdzakelijk in verband met de samenvoeging van de afdeeiingen financiën en onderwijs. Door de benoeming van een commies van de gecombineerde afdeeling, welke eveneens ingevolgt het rapport van •de raadscommissie plaats vond, kon- de aanstelling van een adjunct-commies ach terwege blijven. Een tijdelijken opzichter bij gemeente werken is ontslag aangezegd. Deze wordt betaald uit de bijzondere werken, waarbij hij te werk wordt gesteld. Daarbij kan hij niet worden gemist. De benoeming van een bureel-ambtenaar bij gemeentewerken verdient thans geen aanbeveling, omdat daardoor de kosten zul len vvorden verhoogd in plaats van vermin derd. Wij wenschen daarmede te wachten tot dat op het bureau van gemeentewer ken een vacature ontstaat. De toekenning van de extra-verhooging van 100 aan den klerk 2e klasse houdt verband met de bestaande jaarwedderege- ling en welke destijds in het leven is geroe pen, met de bedoeling in voorkomende ge vallen welke geen aanleiding geven tot bevordering in hoogeren rang de toe kenning van een extra verhooging mogelijk te maken. Ten aanzien van de gemeente-politie kan worden medegedeeld, dat de reorganisatie bij dezen tak van dienst volledig is doorge voerd. Een der inspecteurs verlaat in October van het volgend jaar den gemeentedienst met pensioen, welke vacature niet wordt aangevuld. Voor het schoonhouden van het politie bureau ontvangt de tijdelijke werkman 19.25 per week of rond 1Ö00 per jaar. Bij het schoonhouden is hij nimmer aan uren onderworpen geweesthij kan de werkzaamheden naar eigen goeddunken re gelen. Hij geniet een pensioen van 442.40. De bezoldiging van 1000 werd ingevol ge het advies van de meerderheid der commissie voor de financiën op dat bedrag gehandhaafd zie Raadsnotulen d.d. 26 Februari jl. blz. 69 en d.d. 16 Juli j.l blz. 304. Uitgaven. Hoofdstuk II. Voor het toekennen van een jaarwedde-verhooging aan een klerk 2e klasse der secretarie verwijzen wij naar blz. 22 van de toelichting- der begrooting en naar hetgeen hierboven is vermeld ten aanzien van den klerk ten btireele van ge meentewerken. Met het verzoek om een tochtscherm in de raadszaal te plaatsen zal rekening wor den gehouden. Eenige maanden geleden zijn reeds bij de rijkstelegrafie inlichtingen ingewonnen over het huren van een huisteiefoon. De kosten zijn toen berekend op 424 per jaar, zoo dat er toen vanaf is gezien. De geraamde kosten van ontvangst ad 500 komen ons geenszins hoog voor. De ze uitgaven kunnen elk jaar zeer uiteen Ioo_ pen. Dit jaar is uitgegeven 837.12 en in 1925 141.50. Hoofdstuk III. Het nieuwe wijksysteem bij de politie voldoet uitstekend. Vóór 1 Januari 1928 zal over de werking van de reorgani satie rapport worden uitgebracht. De op blz. 33 der toelichting genoemde haar neef verrast zou zijn op dit waar schijnlijk toch onverwacht weerzien. De kellner kwam binnen om de tafel klaar te zetten voor mr. Lemaistre, die nu onmiddellijk zijn kr^nt neerlegde en den bediende enkele vragen begon te stellen. Het was een man van middelbare lengte, maar hij was ongewoon breed voor een Franschman hij had bijzonder lange ar men en groote beenige, gespierde handen, die dengene, die dit zag ineens den indruk gaven van bijzondere krachthij bezat toch'vriendelijke grijze oogen, met dikke wenkbrauwen en oogharen zijn huid had de kleur van mahoniehout en hij had dik, al wat grijswordemi haar op het hoofd en als baardhaar. Ze hoorde hem tegen den kellner zeg gen „lk ben hier gekomen om de kennis te hernieuwen met een heer van den naam Freymuth, die hier in de buurt moet wo nen. Kent u iemand van den naam Ray mond Freymuth Het antwoord van den kellner ging voor haar verloren maar doordat de vreemde ling nu in eens haar kant uitkeek, begreep ze wel, dat het iets in verband met haar moest zijn. Hij stond dan ook op, trad op haar toe en sprak met zijn hoffelijkste buiging „Wat een genoegen, u te ontmoeten, mademoiselle Een jonggedame waar ik zoo verbazend veel goeds van heb gehoord en dit onmiddellijk bij mijn aankomst 1 Vergun mij, mijzelven voor te stellen Ik ben Joseph Lemaistre. Mijn naam zal u hoogstwaarschijnlijk ook niet onbekend zijn en naar ik hoop en vertrouw zelfs geen on- aangenamen klank hebber» in uw ooren Mijn vriend Ray was ten minste geneigd, w"k-agenten worden 1 Juli jl. niet bevor derd tot brigadier van politie-titulair, zoo als aanvankelijk het plan was. Na de toe kenning van de voorgestelde salarisverhoo- ging ligt het niet in de bedoeling tot de bevordering in rang over te gaan. Afwijking van het bepaalde in art. 117 der Algemeene Politieverordening wordt bij uitvoeringen van vereenigingen en bij uit zondering ter gelegenheid van feestavonden verleend. Dit systeem gaf nimmer aanlei ding tot klachten, terwijl de ervaring niet heeft aangetoond, dat verandering van on treden noodig moest worden geacht. Waar het aantal vereen»gingen hier ter stede de laatste jaren is toegenomen, wordt overwogen of een beperking van het aan tal vergunningen in deze noodig is. Hoofdstuk IV. Van de 10CO badkaarten ten behoeve van de on- en minvermogende leerlingen der lagere „scholen (blz. 35 der toelichting) wordt naar het oordeel van den schoolarts een zeer bevredigend ge bruik gemaakt. Opdracht zal worden gegeven om bere keningen te maken voor den bouw- en ex ploitatie van een gemeentelijk badhuis. De toekenning van de subsidie aan het Groene Kruis enz. kan telken jare bij de begrooing opnieuw onder de oogen wor den gezien. Naar aanleiding van het verzochte onder zoek naar de kosten der armenverzorging in verband met het ziekenfonds „Walche ren" meenen wij te moeten verwijzen naar de door den raad in deze gemeente geno- met beslissing en de gegevens in ons voor stel vervat (Handelingen 1926 blz. 262 e.v.) Het schoolartswezen afhier, in den be- staanden vorm, voldoet o.i. aan de gebleken behoefte en functioneert heel goed. Uitbrei ding van het toezicht achien wij niet nood zakelijk. Hoofdstuk VI. Met den wensch om aan den opzicher le klasse bij openbare werken een rijwielvergoeding toe te ken nen zal bii nota van wijziging rekening worden gehouden. Onder artikel 4bis is in 1920 in de bouw verordening de bepaling opgenomen, dat Burg. en Weth. bevoegd zijn den eisch te stellen, dat de plaatsing en het uiterlijk van een gebouw voldoen moeten aan eisehen van welstand. Krachtens dit voorschrift werden dan ook meermalen bouwplannen verbeterd. Het instellen van een zgn. plaatselijke schoonheidscommissie moeten wij ontra den, omdat de samenstelling van zoodanige commissie voor Vlissingen bezwaren ople vert. Bovendien ondervindt de afdoening der bouwplannen en het verleenen van ver gunningen voor den bouw door de behan deling daarvan in een plaatselijke of pro vinciale commissie belangrijke vertraging. Ten behoeve van de wachters op de be graafplaatsen zal worden zorg. gedragen, dat bij slechte, weersgesteldheid de aan wezige kachels aangemaakt kunnen wor den. De grafdelver M. Kuzee zal met ingang van 1 Januari a.s. den gemeentedienst met pensioen verlaten in zijn plaats zal een plantsöenai beider worden benoemd, die niet zal worden vervangen. Last zal worden gegeven het hek op de oude begraafplaats te verwijderen. Wat betreft het verlengen van het paal hoofd aan het strand deelen wij U mede, dat door ons reeds opdracht is gegeven een plan met kostenberekeninp' te maken voor het leggen van een dam bij het tweede hoofd. Zooveel mogelijk zal rekening worden gehouden met den wensch om in het Villa park den bouw- en tuingrond zoodanig te verkoopen, dat «de verkochte tuingrond aan een sluit, zoodat de gemeente geen plant soen te onderhouden krijgt. Hoofdstuk VIII 2. Ten einde te kun nen nagaan de noodzakelijkheid van de benoeming van tijdelijke onderwijzers we gens ziekte van korten duur, werden bij circulaire d.d. 26 Maart 1925 de hoofden der scholen aangeschreven om geen tijdelijke leerkrachten aan te wijzen dan na vooraf gaand overleg met den wethouder van on derwijs. In verband daarmede werden na (dien bij ziekte of afwezigheid van enkele 'dagen slechts in bijzondere gevallen tijdelij ke onderwijzers benoemd en betaald. De door ons in de circulaire aan de ihoofden d.d. 6 Mei jl, neergelegde rege ling kan ons thans geen aanleiding geven steeds veel te veel goeds van mij te zeggen 1" Hij verwachtte zeker zulk een hartelijk welkom, dat Hermione zich althans ver plicht achtte heel beleefd te zijn. Den brief had hij zeker niet ontvangen. „Ja, uw naam is mij bekend", sprak zij. „Dat zult u zeker wel gemerkt hebben aan mijn. verbazing, toen ik dien zoo even in den hall hoorde noemen. Verlangt u mijn neef te zien „Juist, mademoiselle dat is mijn be doeling; De kellner vertelde mij daar dat u op hem wachtte". „Ja, dit is zoo." „Op zulk een gelukkige medewerking van het lot had ik zeker niet durven reke nen Toch voelde Hermione zich lang niet op haar gemak. Haar was weer te binnen ge vallen de opmerking van den dokter tegen haar neef„Als Lemaistre en jij elkaar van aangezicht tot aangezicht ontmoeten, zullen de gevolgen allernoodlóttigst zijn I" Was dit ook waar Ray vanochtend op had gedoeld, toen hij sprak van „den dag der vergelding en geen voorradige fond sen" O, had zij het maar in haar hand om dit ontmoeten tusschen Ray en Lemaistre te verhoeden Maar juist op dit oogenblik riep Pitchers van zijn uitkijkplaatsje aan het venster „Daar is hij, tante 1 lk zie een grijs paard den hoek omkomen 1" Half en half met de bedoeling om haar neef te waarschuwen, dat Lemaistre daar was, stond ze haastig op en wachtte met de hand boven de oogen, omdat ze net in de zon keek, totdat de dogcart vóór de deur stilhield. deze te wijzigen. Bij aanstelling van tijde^- Jijk personeel bij ziekte geschiedt de beta ling van af den eersten dag. Bij de voorziening van de thans ontstane vacatures zal rekening worden gehouden met het aantal leerkrachten, dat voor rijks- vergoeding in aanmerking komt. De geraamde uitgaven wegens onder houd van. schoollokalen en van schoölmeu- belen komen ons niet te hoog voor in ver band met de uitgaven over 1925. Een spe cificatie dezer kosten is reeds in bewerking. De vraag of het aanbeveling verdient het Jeesgeld voor de schoolpibliotheken af te schaffen zal door ons met de hoofden der scholen en de oudercommissies worden be sproken. De toekenning van de gelden voor de schoolbibliotheken geschiedt naar de gebleken behoefte in overleg met de hoof den der scholen. De verwarming van de gymnastiekloka len heeft de aandacht van ons college. Te vens zal door ons worden nagegaan of de spreekkamers van de hoofden der scholen aan redelijke eisehen voldoen. De wenk om eventueel een projectie lantaarn niet in een des leslokalen te plaat sen zal overwogen worden. Hoofdstuk VIII 6. Indien mocht blij ken, dat inzake het voorbereidend onder wijs het particulier initiatief in de beharti ging daarvan te kort mocht schieten, zou overwogen kunuen worden of van gemeen tewege daarin zou moeten worden voor zien. i Hoofdstuk VIII 12. Door ons zal rekening worden gehouden met de wen schen om een vasten datum vast te stel len voor het begin der kindervoeding en het verstrekken van klompen zoo moge lijk reeds bij den aanvang van eiken cursus te doen geschieden. In voorkomende gevallen zal de bestaan de regeling voor de toekenning van voe ding en klompen op soepele wijze worden toegepast teneinde onbillijkheden te voor komen. De lijst van personen die voeding en kleeding wenschen wordt regelmatig nagegaan-. Ten aanzien van de plannen tot reorga nisatie der Handelsavondschool wordt door ons gewacht op de rappor ten der gevormde subcommissies. Hoofdstuk VIII 14 en 15. Ons col lege is bereid om eenige uitbreiding te ge ven aan het verstrekken van tegemoetko mingen in de kosten van het tramvervoer aan hen die de Ambachtsschool te Middel burg bezoeken. Hoofdstuk IX 2. De meening, dat door ons maatregelen hadden moeten wor den getroffen om de prijsopdrijving van (kolen te<yen te gaan, wordt door ons niet gedeeld. De gerezen kolenpriizen zijn trou wens thans weer dalende. 'Ten aanzien van het werkloozenvraag- stuk zijn in het rapport tal van wenschen naar voren gekomen, welke in de inmid dels gehouden vergaderingen van de com missie voor de werkverschaffing worden besproken. De adviezen dezer commissie zullen moe ten worden afgewacht. Wat betreft'den plaats gevonden aanleg van wegen in werkverschaffing zij mede gedeeld, dat steeds zooveel mogelijk is ge streefd naar het uitvoeren van werken waarvoor zoo weinig mogelijk geld benoo- digd was voor materialen. Het ligt echter •voor de hand, dat zulks niet steeds moge lijk was. Bij onderzoek is ons gebleken, dat de be wering, dat bij de uitvoering van de ha venwerken «Vlissingsche arbeiders zouden zijn vervangen door Duitsche werkkrachen, onjuist is. Bij het werk zijn geen Duitsche arbeiders aangenomen. Hoofdstuk X. Wij deelen de meening niet, dat de ontwatering van Walcheren een aangelegenheid is, waarmede het bestuur onzer gemeente zich kan inlaten. Zij be hoort tot de taak van den provincialen wa terstaat en polderbesturen. Hoofdstuk XI. In verband met de in gevoerde verbeteringen van de werkloozen- verzekering en arbeidsbemiddeling is thans een ontwèrp-verordening in voorbereiding, waarbij ook niet de wenschen der vakver- eenigingen rekening wordt gehouden. Het tewerkstellen van personeel voor de uitvoering van gemeentewerken geschiedt ook door fusschenkomst van de Arbeidsbe middeling. Aan de werkgevers wordt in voorkomen HOOFDSTUK XII. Daar ze immers zoo in het volle zonlicht tuurden, konden ze niet de uitdrukking van het gelaat onderscheiden, van den man die zoo juist kwam aangereden. Van hetgeen er nu gebeuren ging in de enkele seconden, die volgden bezat Her mione geen herinnering. Het leek haar dat precies op het oogenblik, dat haar neef zich tot haar wendde om haar eenige woorden toe te spreken, hem een plotse linge schnk beving. Hij uitte een kreet, trok het paard aan den kop en bracht het een zweepslag toe, precies tusschen de ooren. Het arme dier sprong op en rende doo- delijk verschrikt verder maar het reed te gen den rand van het trottoir op en dit gaf heel het lichte voertuigje zulk een gewel digen schok, dat Ray er uitgeslingerd werd en met een doffen plons aan den anderen kant van den weg werd gesmakt. In de ontsteltenis van het oogenblik had Hermione zich vastgegrepen aan den per soon, die naast haar stond en die in dit geval mr. Lemaistre was. Even later be zwijmde ze in zijn armen. De Franschman droeg haar door de steeds aanwassende menigte naar de koffie kamer, die nu verlaten was op armen, klei nen Pitchers na. Er verscheen niemand op zijn bellen dus moest hij wel bij de patiënte blijven, hoe nieuwsgierig hij ook was naar het ver der verloop van zaken. Baar hij zoo lang daar ginds in de Nieu we Wereld met alles en alles zichzelven had moeten helpen, lukte het hem ook Her mione weer bij te brengen en toen de eer ste kellner weer op zijn post terugkeerde, de gevallen een lijstje van de beschikbare werkkrachten verstrekt, die zelve daaruit een keuze doen. De toelage van 100 aan den betrokken ambtenaar is billijk, omdat deze Maandags en Donderdags buiten de gewone kantoor uren, ten gerieve van de werkzoekenden, zitting houdt. Ook worden deze dagelijks onder de gewone kantooruren geholpen. Hierbij zij medegedeeld, dat de rijksdienst voor de bezoldiging van den ambtenaar der arbeidsbemiddeling een subsidie heeft oegezegd van 40 ingaande 1 Juli jl. Zoowel in het belang van de VHssing- sche werkloozen als van de spoedige tot standkoming van het rijwielpad geschiedde de uitvoering van het werk door de werk loozen. Ons college meende daarmede te handelen in den geest var» uwen Raad. In uw vergadering van 16 April jl. (notulen blz. 80) werd hiervan meuedeelmg gedaan, welke zonder eenige bedenking daartegen voor kennisgeving werd aangenomen. Hoofdstuk XIII 1. De plaats gehad heb bende storingen in het bedrijf der Electri- sche Centrale zijn door zeer bijzondere om standigheden force majeure,ontstaan. Het is onvermijdelijk dat daarvan last wordt ondervonden. De directie doet echter al het mogelijke om dien last te beperken. Het ombouwen van het electriciteitsbe- drijf met ondergrondsche geleiding zou enorme kosten tengevolge hebben tegen de uitvoering van een dergelijk plan be staan bij de directie bezwaren. Door een speciaal daarvoor aangewezen ambtenaar van de Electrische Centrale wordt bij het maken van electrische ver bindingen scherp toezicht uitgeoefend. Deze hebben nimmer tot klachten of onge vallen aanleiding gegeven. De prijzen der electriciteit zijn bij cfe concessie geregeld en worden berekend met toepassing van de kolenclausule van het arbitrage-contract. Met de directie zal om trent de nadere regeling van de prijzen in overleg worden getreden, teneinde eene regeling te krijgen als voor de Gasfabriek bestaat. De bestaande installatie-voorschriften d.d. 6 Mei 1910 zijn door Burg. en Weth. goedgekeurd. Elke installatie geschiedt on der goedkeuring en onder toezicht van de directie. Nagegaan zal worden of het vast stellen van een verordening op het aanleg gen van electrische geleidingen aanbeveling verdient. Hoofdstuk XIII 2 en Grondbedrijf. In verband met de opmerking over het Grondbedrijf deelen wij U mede, dat in gevolge art. 6 der verordening (Gemeente blad no. 1 van 1925) telken jare het bedrag van de verplichte aflossing voor zooveel dat bedrag niet wordt gedekt door het batig saldo op den dienst van baten en lasten wordt bijgeschreven, terwijl de boekwaarde der gronden met het bedrag der bijgeschre ven aflossing wordt verhoogd. Deze handelingen vormen mede de grondslagen waarop het bedrijf is geba seerd. Teneinde er voor te waken, dat door genoemde bijschrijving de werkelijke waar de van de gronden wordt overtroffen, vindt na elk tijdvak van vijf jaren éene schattingplaats. zat Hermione op, nog heel bleek en rillen de, maar toch weer vol zelfbeheersching en zich ontfermend over den kleinen Pit chers, die natuurlijk wel heel erg van streek was. „Mr. Freymuth is zeer leelijk gekwetst, sir", zei de kellner, in antwoord op een vraag van den Franschman. „Ik hoorde een van allen zeggen, dat hij zijn rug had ge broken. Ze hebben hem opgenomen bij dokter Richardson aan huis, waar het on geluk zoowat plaats had en de dokter en zijn assistent hebben iedereen uit den weg gehouden en naar het ziekenhuis gestuurd om hulp." „Dan zullen we niets anders kunnen doen, dan geduldig wachten op nader bericht", merkte mr. Lemaistre op, zich tot Hermione wendend. „We zouden daar maar in den weg zijn en ze zouden hem ons zeker niet laten zien." De eigenaresse van het hotel, mrs. Bell, kwam nu binnen en bood haar diensten aan. „U zult rustiger zitten in een kamer bo ven, miss Freymuth", meende de goéde vrouw. „Ik zat dokter Richardson laten weten, dat u hier is dan kan hij u onmid dellijk hierheen bericht zenden, als dit noodig is." Hermione aanvaardde dit aanbod dank baar, want de menschen kwamen de koffie kamer al binnen en staarden haar aan met nieuwsgierige blikken. „U komt toch ook vroeg ze aan Le maistre. „Tenminste, als u gedineerd heeft. Ik voel mij zoo eenzaam". „Zeker", zei hij, „Ik ben geheel te uwer beschikking, miss Freymuth. Mijn arme vriend I Wat een treurige verwelkoming was dit(Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1