HSntebestujjjr PL0Uïl£R's Choc, letters APEl WOENSDAG I DECEMBER Eerste Blad PLOUÏIER's St. Nicolaas PLOUVIER's Spritsletters No.283 64e Jaargang 5sVUssingen jeschenken ENVACHTEN ES enz. enz. 4TER BINNENLAND Stads= en Provincienieuws kandel 1BERS :UWSTE vinding. phones. div. modellen. 450.— 15. EN. .75. jiten. laasliedjes, alsook spreker, te plaat- n een geluid voor uiken, waar géén n tot 60 gulden. L CH. L. DERT. VLISSINGEN. radig, als hilderstukje cadeau Kindervoor- mers ïee-prijzen. ze Watinée 1.30 uur. onderhouden donkere GEN te koop voor „Vliss. Courant". eenige prima ratiné RENJASSEN. rdsbank van Leening rat 11. ig mogelijk ilslagen NSTBODE, nacht. NSE, Kerkhoflaan 5. geëmail. KACHEL- 2 lange KACHÊL- eau „Vliss. Courant aagt een net OSTHUIS verkeer. tters B. Q., bureau terstond te aanvaar- VENWONING, vrije on, 4 groote en kleine rer maand. Voor klein ■ragen Woningbureau AN W1JCK. ie fèaaisctinppi! iooomasrt Micldelb.-Rotterdam ngelegen plaatsen- VAN PASSAGIERS. ÏREK EN VEE. v.Midd V. Ro": bef v.m.uur v.ni.uu; 8 8 ;iën to bakomoB: V.V. Trf.nsport- Efrwu 3. VOS, I* 3. EENHOOmW-S OOSTEBF-^ «gj I. BUTTEPHEKI TW* 1 VLISS1NGSCHE COURANT Oit nummer bestaat uit 2 bladen ABONNEMENTS PRIJS s Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk f 2.50. Week-abon- nernenten 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 1—4 regels f 1.10 voor iedere regel meer 26 cent bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs, bij vooruitbetaling van- 15 regels 0.75, elke regel meer 15 cent. Familieberichten van I6 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen ,gelet op art. 8 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 29 November 1926 aan de Ba- taafsche Import maatschappij, v.h. N.V. „Acetylena" te 's-Gravenhage op de daarbij gestelde voorwaarden vergun ning is verleend tot het oprichten van een bepzine-installatie met een ondergrondsch reservoir en bovengrotidsche aftapinrich ting, in het perceel, kadastraal bekend ge meente Vlissingen, sectie C no. 1330 en vóór het perceel, plaatselijk gemerkt Ka naalstraat no. 96. Vlissingen, 1 December 1926. Burg. en Weth. voornoemd, Al. LAERNOES, L.B. De Secretaris, F. BISSCHOP. KAMER-OVERZICHT Avondvergadering. Justitie. Minister Donner heeft de vele sprekers, die algemeene beschouwingen over zijn be grooting ten beste hebben gegeven, be antwoord in een al te vlug voorgedragen rede, waarvan ook door gebrek aan intona tie zeer veel verloren ging. Uit zakelijk oogpunt bracht de ministe- rieele rede weinig nieuws. Eenigszins merk waardig was de houding van den bewinds man bij prindpieele vraagstukken. De mi nister is anti-revolutionnair, maar hij is mi nister in een intermezzo-kabinet, dat qtiaes- ties, welke de oude politieke scheidingslijn raken, tot verboden terrein heeft verklaard. Dit neemt niet weg, dat de minister bij de beslissingen, 'welke hij heeft te nemen en bij het al-dan-niet aaii dt orde stellen van onderwerpen van wetgeving, handelt als een principieel anti-revolutionnair man. Dit moge begrijpelijk zijn, men krijgt toch op 'deze wijze een eigenaardigen kijk op de .zoogenaamde homogeniteit van dit kabinet. Tegenover ds. Zandtden man, die met ds. Kersten van meening is dat de regee ring verplicht is hun godsdienstige opvat tingen aan het volk op te leggen erkende minister Donner, dat trouw aan de begin selen van Gods woordde hoogste waarborg is voor het welzijn van ons volk, maar, zoo voegde hij hieraan toe, de overheidstaak t.a.v. het geestelijk leven is hoogst beperkt. Daarna begon men met frisschen moed aan de artikelen van de justitie-begrooting. Te middernacht maakten alle nog aanwezi ge Kamerleden en de minister op de ge moedelijke wijze, welke bij dit uur past, hun opwachting bij den voorzitter, mr. Ruys de Beerenbrouck, die heden zijn geboortedag viert. Kort daarna werd het debat, dat ge vorderd was tot de zevende afdeeling (kos ten van gevangenisssen en rijkswerkinrich tingen) tot Donderdagavond verdaagd. Het Nederlandsch-Belgisch verdrag. Hef Tweede Kamerlid Staalman heeft aan den minister van bujtenlandsche zaken de volgende vraag gesteld Kan de minister iets mededeelen omtrent de al of niet juistheid van persberichten, dat België na het sluiten van het kortelings door de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal goedgekeurde tractaat met Nederland zich maritiem gaat toerusten en dat de plannen hiertoe voor den bouw van breede monitors met zeer zware kanonnen reeds in 1924 gemaakt zouden zijn? De burgemeester van Goor. Op de vragen van den heer De Savornin Lohman betreffende de bekende door den burgemeester van Goor op 6 November 1926 te Borne uitgesproken redevoering, antwoordde minister Kan, na te hebben her- 'nnerd aan de rectificatie van den heer Van dor Sluis in „Het Haagsche Volk van 20 November jl., waarin met name wordt weersproken, dat zijn gebezigd de uitdruk- *,ng „Ook de relletjes in Assen zijn mede ons werk", dat de heer Van der Sluis dit desgevraagd nader aan den minister schrif telijk heeft bevestigd en voorts er op gewe zen heeft, dat de verslaggever van het „Nieuws- en Advertentieblad" ook overi gens zijn gedachtengang onjuist heeft weer gegeven. Dit blijkt "ook hieruit, dat hij on geveer tegelijkertijd in het weekblad ,,Pal- v" van 11 November jl. zijn zienswijze over de relletjes te Assen heeft uiteengezet daarin deze met nadruk heeft afgekeurd, omdat het verwekken daarvan niet behoort mt de strijdwijze van de S.D.A.P. „Geen onzeraldus het bewuste arti- Kel „zal ooit de soldaten aanzetten tot verzet. Wij vinden dat zelfs een onverant woordelijke methode". De oorzaak zoekt de schrijver in den te genzin tegen het militairisme, waardoor de ontwapeningseisch gevoed wordt, terwijl bovendien het zoo aanstootelijke woord „rotzooi" slechts tusschen aanhalingstee- kens wordt gebezigd. Intusschen had het gebeurde den minis ter reeds vóórdat de vragen te zijner ken nis kwamen, aanleiding gegeven, in een onderhoud den heer Van der Sluis er aan te herinneren, dat een burgemeester, ook buiten functie, verstandig handelt door zich te onthouden van uitingen, die twijfel kun nen doen rijzen aan zijn eerbied voor de gestelde machten en dus aan zijn vasten wil om, des noodig, met behulp van die machten, het gezag te handhaven. De heer Van der Sluis toonde zich ontvankelijk en erkentelijk voor den gegeven wenk. Ver wacht mag dus worden, aat hij in het ver volg dezen zal behartigen. Mochten zich onvernoopt feiten voor doen, die de vrees wettigen, dat bij een burgemeester het gezag niet veilig is, dan zal de minister niet aarzelen, krachtig in te grijpen. Zonneschijn. De December-aflevering van dit tijd schrift voor de jeugd, uitgegeven door den heer W. de Haan te Utrecht, bevat weer verschillende mooie en boeiende verhaaltjes, waarvan meerdere geïllustreerd zijn. In het bijblad „het leuke hoekje" vinden de kinderen aardige wedstrijden, wel ke hun aangename en nuttige verpoozing bezorgen. Gebruik van flesschen met zuurstof bij het aanzetten van motoren. Bij de reedersvereeniging voor de Neder- landsche haringvisscherij is van den onder inspecteur voor de scheepvaart bericht in gekomen, dat er eenige malen ernstige on gevallen zijn gebeurd bij het aanzetten van motoren, doordat, in plaats van flesschen met samengeperste lucht, flesschen met zuurstof waren geleverd. Beide zijn uiterlijk geheel gelijk. Aanbevolen wordt daarom, vóór het gebruik den inhoud te onderzoe ken, hetgeen men gemakkelijk kan doen door een brandend voorwerp, b.v. een dot brandend poetskatoen, bij het ventiel te houden en vervolgens het ventiel iets te openen, waarbij, wanneer de inhoud van de flesch uit gecomprimeerde lucht of kool zuur bestaat, de vlam wordt gedoofd, en zij sterk wordt aangewakkerd wanneer de flesch zuurstof inhoudt. Verder wijst genoemde onderinspecteur er op, dat in den handel voorkomen fles schen met waterstofgas, die echter gemak kelijk van andere te onderscheiden zijn, doordat het ventiel van linksche inplaats van re-chtsche schroefdraad is voorzien. Scheepvaartbeweging. Gedurende November 1926 kwamen den Nieuwen Waterweg binnen 1970 schepen, metende 2.579.918 netto reg. ton, waarvan 1 zeilschip, met. 886 netto reg. ton en 8 zeelichters, met. 3547 netto reg. ton. Voor Rotterdam waren hiervan bestemd 1993 schepen, met. 1.861.332 netto reg. ton. In November 1925 kwamen den Nieuwen Waterweg binnen 1153 schepen, metende 1.640.380 netto reg. ton, waarvan 2 zeil schepen, met. 185 netto reg. ton en 10 zeelichters, met. 6553 netto reg. ton. Voor Rotterdam waren hiervan bestemd 912 schepen, metende 1.329.380 netto reg. ton. Sedert 1 Januari zijn aangekomen Schepen N. R. T. N. Waterweg 1926 18.639 26.554.671 1925 12.749 18.681.139 Rotterdam 1926 13.347 19.467.973 1925 10.206 15.265.043 Radio-telefonische berichten. Met ingang van 1 Januari zal door het rijk een begin worden gemaakt met radio- telefonische uitzending van particuliere, zakelijke berichten en wel van Schevenin- gen-haven uit. De kosten hiervan zullen worden bere kend per gesprekeenheid van drie minuten of een gedee'te daarvan tegen een maxi mum-tarief van 3 per gesprekseenheid de gebruikers, die geregeld zakelijke be richten zullen doen uitzenden, zullen echter 1.50 per drie minuten moeten betalen. Geregelde gebruikers zijn zij,* die min stens op drie vaste dagen per week gedu rende een overeengekomen tijdperk van minstens een jaar van dezen rijks-omroep zullen gebruik maken. Voor rekening van den gebruiker moet een rechtstreeksche verbinding met het rijkstelefoonkantoor worden aangelegd, ter wijl de gebruiker óók de kosten voor het binnenbrengen der geleiding in het rijks kantoor zal hebben te dragen. Scheepsbouw. Na gehouden inschrijving voor den bouw van twee nieuwe stoomschepen voor de Kon. Pakketvaart-maatschappij, zijn deze opgedragen aan de Ned. Scheepsbouw maatschappij te Amsterdam en de Rotter- damsche Droogdok-maatschappij, terwijl de machine-installaties resp. zullen worden ge leverd door de maatschappij Fijenoord te Rotterdam en gebr. Stork te Hengelo. De wasch vroeger aan de lijn dan ooit tevoren! Dit bereikt U door het gebruik van Rinso, het moderne zeeppoeder, dat het vuil zachtjes losweekt en U het ver moeiendste werk van den wasch- dag bespaart! Koop nog heden een pak DE LEVER'S ZEEP MAATSCHAPPIJ VI.AARDiNGEN R75"22 VLISSINGEN, 1 DECEMBER Het Nederlandsch-Belgisch verdrag. De burgemeester van Zierikzee vestigt in een ingezonden stuk in de „Zierikzeesche Nieuwsbode" de aandacht er op dat, wan neer het tractaat wordt aangenomen, een gevolg daarvan zal zijn dat de Belgen ook op mossels, garnalen en andere visch in de Oosterschelde mogen komen visschen, ter wijl het mosselzaad van de Belgische hoofden voor de Zeeuwsche visschers ver boden waar blijft. De Fakkelloop. „De Oude Vriendschap De groot tragédienne, mevrouw Theo MannBouwmeester, heeft in bovenge noemd stuk tegelijkertijd bezit en afscheid genomen van het Vlissmgsch schouwburg publiek, dat, misschien wel om deze reden, niet in al te grooten getale was opgeko men. Maar degenen die er waren hebben genoten van het sublieme spel, dat, als bij haar broer, den grooten Louis, culmineerde in het gebaar, in de mimiek. Wat was zij natuurlijk in haar houding en gebaren bij het vertrek van Stangy, hoe bestudeerd en daardoor juist natuurlijk was haar spel, als zij het gesprek tusschen grootmoeder en kleindochter bijwoont. Hoe ondergaat ze het gebrek aan eerbied, haar door Marie- Jeanne betoond, nadat ze zelf in een pracht- scène datzelfde gebrek ten opzichte van haar eigen moeder had getoond. En vol expressie kan ze haar gedachten weergeven, waarbij we twee momenten releveeren. Vind je heusch, dat ik niet veranderd ben voegt ze zacht maar duidelijk haar dochter toe, als het doek langzaam zakt bij het einde van het 2e bedrijf en „U reist mee", dat ze sarcastisch haar moeder toesnauwt, als ze, overkropt door moedersmart, bij haar door de zenuwen geteisterde dochter vertoeft. Uit datzelfde 3e bedrijf halen we nog naar voren, dat intens-gespeelde too- neel, waar ze aan den vader van Marie- Jeanne's man de gemoedsbewegingen ver tolkt, die haar hevig bewogen hebben in dat verhaal van de inwisseling of beleening der effecten, welke ze, in haar moeder angst om haar dochter te redden, gestolen heeft bij de grootmoeder. Wat was ze grootsch in dat laatste bedrijf, eerst in het gesprek met den weergekeerden Stangy, wat was haar ingehouden smart bij dien plotselingen dood van haar moeder natuur lijk en daardoor meesterlijk. Zoo zouden tal van staaltjes gememoreerd kunnen worden, waartegenover goede spelmomenten van haar tegenspelers en -speelsters genoemd konden worden, maar... daar was men niet voor gekomen, men wilde mevr. Mann, Bouwmeester zien spelen en huldigen. En dit laatste is ze gedaan, naast de applaus- salvo's, die na elk bedrijf door de zaal da verden, bij monde van den voorzitter van „Vlissingen Vooruit"welke vereeniging zich met de tooneelvereeniging „Koningin Wilhelmina" daartoe in comité had ge vormd. Pas was het scherm, na herhaalde „halingen" weer gezakt of het rees weer en toonde ons het comité tegenover het geheele ensemble. Op verzoek van de jubi- iaresse waren er weinig bloemen, maar toch prijkten daar een tweetal fraaie bloemstuk ken, aangeboden door bovengenoemde vereenigingen. Toen het applaus, dat bij het halen als een stormwind oplaaide, ge luwd was, richtte de heer D. L. H. van Raalte zich op de volgende wijze tot de scheidende Hooggeachte mevrouw Mann. Het is mij een groote eer, U hier te mo gen toespreken namens de vereenigingen „Vlissingen Vooruit" en „Koningin Wilhel mina", en daarmee namens de Vlissingsche kunstliefhebbers. Vlissingen ligt excentrisch en onder haar nijvere bevolking is weinig draagkracht. Dit is waarschijnlijk de reden, dat de extra groote reiskosten en het verlies aan tijd oorzaak zijn, dat we zoo zelden van goede kunst kunnen genieten. Mevrouw Mann, het is daarom te meer, dat wij eenige maanden geleden met i groote vreugde hebben vernomen, dat U, de groote ster aan onzen tooneelhemel, ook onze woonplaats had begrepen in uw afscheidstournée door Nederland. Uw naam, uw roem als tragédienne toch is wel degelijk ook tot in dit Zuidelijk stadje van Nederland doorgedrongen en zoodanig gevestigd, dat ook wij begrepen hebben, dat ons tooneel een groote leegte zal toonen, als U niet meer zult optreden in de Kunstvelen zullen de verzuchting geslaakt hebben wij zullen dan toch nog éénmaal deze Koningin van het Tooneel mogen bewonderen en ons door haar mo gen laten meesleepen. Want het is toch de bedoeling van uw kunst om uw toeschouwers geheel van hun eigen gedachtensfeer los te maken en te verplaatsen in de omstandigheden, van het gegevene aan de andere zijde van het voetlicht, zoodanig, dat zij met de personen van het stuk, alsof zij zelf hun aandoenin gen ondervinden. Uw kunst tracht ons bij te brengen een dieper inzicht in het werkelijke leven, niet door ons te vertellen, hoe de houding van den eenen mensch op den anderen inwerkt, maar ons te doen voelen, werkelijk te doen ondergaan. Maar, wil dat gelukken, dan moeten de gedachten van den schrijver ook zóó wor den vertolkt, dat de menschelijke eigen schappen, de menschelijke aandoeningen zoo volkomen natuurgetrouw worden weer gegeven, dat de toehoorder vergeet, dat het geen werkelijkheid is. In deze kunst van het weergeven van menschelijke gevoelens hebt U het reeds vroeg gebracht tot den hoogsten top, tot ongekende hoogte. Gij hebt duizenden en duizenden aange grepen tot in hun diepste binnenste, zóó dat uw toeschouwers zichzelf niet meer voelden, dat zij U met volle aandacht vol gende in de kleinste nuances van uw be wegingen en uw spreken, dat zij alleen maar zagen de figuur, die gij hun wilde toonen en niets meer. Uw publiek leefde op de avonden van uw optreden slechts dóór en met uw crea ties, welke ook na het zakken van het scherm, voor hen lang, dikwijls jaren lang bleven bestaan. Om dit te bereiken hebt ge hard moeten werken, eerst bij het instudeeren van uw rollen, waarbij uw verbeeldingskracht moest ontwerpen wat uw uitbeeldingsver mogen later zou toonen daarna, bij uw optreden zelf, waarbij gij uw geheele per soon moest wegwerken om die van uw rol te worden. Gij hebt daardoor al de levens van uw scheppingen zelf geleefd. Het is verwonderlijk, dat gij dit werk tot op hoogen leeftijd zoo volmaakt hebt kun nen blijven doen. Men zou niet kunnen zeg gen, wat in U het meest verdient bewon derd te worden uw levenskracht, uw wilskracht of uw boven alles zoo ver uit stekende talenten als actrice. Hedenavond hebt U ons Vlissingers ge toond, wat dit alles te samen vermag. Maar... aan alles komt een einde en zoo wordt het ook voor U tijd om aan een rustiger leven te denken. Ook het Vlissing sche publiek heeft de noodzaak daartoe ingezien en heeft een steentje willen bijdra gen tot het fonds, dat U het thans wach tende stille leven makkelijker moest maken Het heeft daarmee willen bewijzen, dat het U als kunstenaresse heeft weten te waar- deeren. Ik hoop, dat U den inhoud van deze enveloppe als zoodanig zult willen aanvaarden, naast onzen dank voor het hedenavond genotene. Een salvo van applaus ondersteunde het gesprokene. Innerlijk bewogen, zooals de jubilaresse zeide, aanvaardde ze het aan denken en dankte tevens voor de gevoelige woorden, die zoo juist het instudeeren van een stuk weergaven. Zich daarna richtende tot het publiek, dankte zij voor het onthaal, er bijvoegende te hopen, dat degenen die haar voor de eerste maal hier zagen optre den, een goeden indruk mochten hebben van haar spel. Lang aangehouden toejuichingen braken los, gedurende welke de gevierde actrice zich langzaam terugtrok. Davos een foto van een ontwerp van den beeldhouwer Theo van Reijn voor een te Weltevreden op te richten monument ter eere van den gouverneur-generaal J. D. vari Heutsz een reproductie van een der schilderijen, geplaatst in de trappenhal van het nieuwe gebouw van den Centralen Bond van Transportarbeiders te Rotterdam en een foto van het bestuureen aardige foto van een St. Nicolaas-optocht door het Rotterdamsch Studentencorps. Een mooie collectie buiteniandsche foto's hebben wij eveneens in de Tijdingbal op gehangen. Uit onze Tijdinghal. Wij etaleeren een portret van ds. C. S. Jellema, Ned. Herv. predikant te St. Anna Parochie, die voorloopig voor 2 jaar be noemd is tot Nederlandsch predikant te Jaarwedde burgemeesters, secretarissen, ontvangers en wethouders. Ged. Staten van Zeeland, overwegende, dat het wenschelijk is gebleken, de jaar wedden van de burgemeesters, secretaris sen, ontvangers en wethouders aan een herziening te onderwerpen en overeenkom stig dezelfde beginselen vast te stellen gezien de berichten van de raden der gemeenten besluiten: de jaarwedden van de burgemeesters, secretarissen, ontvangers en wethouders der gemeenten in Zeeland vast te stellen overeenkomstig de volgende be ginselen, te rekenen van 1 Januari 1927, voor de wethouders met 1 September 1927. lo. Het bevolkingscijfer vormt den grondslag voor de volgende classificatie le klasse beneden 800 inwoners: Aan- vangsjaarwedde voor burgemeester 770, voor secretaris 900, voor ontvanger 250, voor eiken wethouder 40 2e klasse van 801 t/m 1200 inwoners resp. 1020, 1200, 320 en 50 3e klasse van 1201 t/m 1600 inwoners resp. 1280, 1500, 400 en 704e klasse van 1601 t/m 2000 in woners resp. 1530, 1800, 500 en 100 5e klasse van 2001 t/m 3000 inwoners resp. 1790, 2100, 620 en 140 6e klasse van 3001 t/m 4000 inwoners resp. 2130, 2500, 800 en 180 7e klasse van 4001 t/m 5000 inwoners resp. 2250, 3000, 1000 en 3208e klasse van 5001 t/m 6000 inwoners resp. 3060, 3600, 1300 en 270 Zierikzee resp. 3900, f 3900, 1900 en 500 Goes resp. 4200, 4200, 1900 en 1000 Neuzen resp. 4200; 4200, 1900 en 600 Mid delburg resp. 5500, 5200, 3600 eh 2000 Vlissingen resp. 5500, 5200, 3600 en 1500. 2o. De aanvangsjaarwedde wordt telr kens na twee jaar dienst verhoogd a. voor de burgemeesters en secretarissen van Middelburg en Vlissingen viermaal met 250 b. voor de overige burgemeesters vijfmaal in gemeenten van de le, 2e en 3e klasse met 90 in gemeenten van de 4e en 5e klasse met 130 in gemeenten van de 6e, 7e en 8e klasse met 180 in Zierikzee, Goes en Neuzen met 200 c. voor de overige secretarissen vijf maal in gemeenten van de le, 2e en 3e klasse met 100 in gemeenten van de 4e en 5e klasse met 150 in gemeenten van de 6e, 7e en 8e klasse met 200 in Zierik zee, Goes en Neuzen met 200 d. voor de ontvangers vijfmaal in ge meenten van de Ie, 2e en 3e klasse met 50 in gemeenten van de 4e en 5e klasse met 80 in gemeenten van de 6e, 7e en 8e klasse met 120in Zierikzee, Goes, Neu zen, Middelburg en Vlissingen met 150. In afwijking van het bepaalde bij deze regeling wordt de jaarwedde van den bur gemeester te Souburg, jhr. H. A. van Doorn, met ingang van 1 Januari 1927 be paald op 3450. De jaarwedde van den ontvanger te Vlissingen, M. J. Hemmekam, is als volgt vastgesteld 1 Januari 1927 f 3900, 1 Sep tember 1927 4050, 1 September 1929 4200 en 1 September 1931 4350. Directe belastingen, enz. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 De cember 1926 benoemd tot adjunct-inspec teur der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen ter inspectie Nijmegen, 1ste afdeeling, onze vroegere stadgenoot, de heer H. F. van de Velde, tijdelijk adjunct inspecteur dier middelen aldaar. Onbestelbare brieven. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn, terugontvangen in de 2e helft der maand November 1926. Brieven (binnenland) mei. K. de Jong, Vlissingen J. A. Jonasse, Amsterdam. Brieven (buitenland) Mrs. L. Mc. Do nald, Fremantle K. F. 26, Weimar Thii- ringen. Baldadig. Een bewoner van de Verkuijl Quakke- laarstraat deed bij de politie aangifte dat vermoedelijk met een of ander schietwapen een gat in een zijner ruiten was gescho ten. Het projectiel was blijkbaar met zulk een kracht afgeschoten geworden dat het zijn loop zelfs door de voor- en achter kamer had voortgezet om vervolgens door een der ruiten van de achterkamer te ver dwijnen. De politie stelt een onderzoek in. Lastige vreemdeling. Een schepeling, Duitscher van nationali teit, van een alhier in de haven liggend Duitsch stoomschip, die op de kleine Markt alhier een vrouw het lastig maakte, werd door de politie gearresteerd en naar het bureau gebracht. Na identificeering en ver maning werd de man naar boord gebracht. Gevaarlijk speelgoed. De politie hield op het Beursplein staan de een jongen die in het bezit werd be vonden van een zgn. Flobert-pistool, waar mede hij, zooals uit een nader ingesteld onderzoek is gebleken, baldadig Jiad ge-

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1