DINSDAG 30 NOVEM.BER No. 282! 64e Jaargang i 1^26 BINNENLAND FEUILLETON EEN DROEVE TELEURSTELLING KEES HELDER Stads= en Provincienieuws de „dames op >ven was, kon |e zien wie er be ien over de trap- eld werd om te n, zou ze zeker nken we een voor jpperde Rick. ■hris, „als je dan m bent staat ze deur open doet, ;ioeiend bij", kijken", kwam niet. Tante zegt van die benge- |jn sterkozijn". Itoch niet eeuwig 'ebeld wordt, kij- dan zie je haar dan kijkt ze na- laad. Er zat trou- In afwachting |en Dolf aan het uur van het zij- erk maken, ter- grond gingen lippen van een tegelijk op en fr. Chris en Tom anders hoort hier vandaan leen beetje pie pt raam omhoog. |en dat »k ook eens Chris teleurge- trekkend. „We 5en laten staan, lijken. Zoo gaat van haar rok Ischoten". |i we haar Als 't dan een meer aan doen, :hien al aange- fcn vroeg Dolf Is geheimzinnig. |ant eens loopen vast hier zijn. It iemand om je Is je vergeet je I bij zich. Dat 's l't aan de enve- Inummer verge- doe jij Chris Chris weer ge- leen eind touw, probeerde vast loeg hij. po'ör... Ja toch, op aan. Gunst, li Chris beslist, |eens een eindje te laat is ■er. ldt vervolgd.) )©©i«i© Int nicolaas ve gisteren heel Jen ineens komt linnen stormen, pet wel, dat is bven zijn hoofd Ibureau van de lirlijk meer tele- |e gewone, echt van die extra ■vanzelf alle- |en de redac- open maakte was een tele- hoogst eigen ld Er stond Ipgave in het Icrant plaatsen. Jerlijk Dinsdag- |i zijn. Ik kom bij U aan om |ooien prijs kan rERKLAAS" liet 1008 scha- I viel zou hij ze gen en voerde ■rts, maar zoo, pn meer waren Hoeveel waren in elke daarop tl van Gaan crk. En luister lossing gevon- pscbreven, dan J en voornaam Ion plaats. Niet In uitslag dus ■oor allen goed |reyer, Saartje T. (je mag Lena Smelik, Kop, Saartje >ekje Ichort je booze In klein stukje le merkt altijd tr de rest wel J gauw Sinter- J het ook een Lns echt blijk leel je van ze I hartelijk wel- aardige raad- wc ze plaat- I ja, 'k had je I trouwe vrien- VL1SS1NGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren f 2.20 per drie maanden. Franco door liet gelieele rijk 2.50. Week-abon nementen' 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels 1.10 voor iedere regei meer 26 cent bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen én Dienstaanvragen, enz. prijs, bij vooruitbetaling van 15 regels 0.75, elke regel meer 15 cent. Familieberichten van 16 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. Het Nederlandsch-Belgisch verdrag. De afdeeling Rotterdam van den Vrij heidsbond heeft gisterenavond een verga dering gehouden, waarin de heer mr. H. J Knottenbelt, lid van de Tweede Kamer, een rede heeft gehouden over de wijze waarop het Nederlandsch-Belgisch verdrag in de Tweede Kamer is behandeld en aangeno men. Na de rede, waarin de heer Knotten belt nogmaals zoo krachtig mogelijk het tractaat bestreed, werd gevraagd of een volkspetitionnement gewenscht is. De heer Knottenbelt antwoordde, dat de meeningen daarover verdeeld zijn. Hij wenschte in deze geen advies te geven en raadde het plegen van overleg aan met de leiders van de partijen waartoe men behoort. De vergadering nam ten slotte bij accla matie een motie aan, waarin zij den hart- grondigen wensch uitspreekt, dat de Eerste Kamer Nederland moge behoeden voor de totstandkoming van een tractaat, waardoor een eeuwigdurende druk op Nederland's weivaart zou worden gelegd, ln een gisterenavond in het gebouw Salvatori te Amsterdam gehouden.vergade ring der plaatselijke afdeeling van de Herv. (Geref.) Staatspartij heeft het Tweede Kamerlid ds. C. A. Lingbeek gesproken over het Nederlandsch-Belgisch verdrag. Hij zeide niet te gelooven, dat België door dit verdrag een goed vriend van Ne derland zal worden. Integendeel het zal met nieuwe eischen komen. Daarom wekte hij alle aanwezigen op te protesteeren tegen dit verdrag en besloot met den wensch dat de Eerste Kamer dit voor Nederland scha delijk en vernederend verdrag niet zal goed keuren. Het te Amsterdam gevormd comité, dat zich ten doel stelt een nationale studenten beweging tegen het Nederlandsch-Belgisch Verdrag in het leven te roepen, is thans de finitief samengesteld. Stappen worden ge daan om contact te verkrijgen met de stu denten der verschillende hoogescholen, ter wijl plannen in voorbereiding zijn om tot een massale actie te geraken. Waarschijn lijk zal in Amsterdam spoedig een bijeen komst worden belegd, alwaar' de studenten zich over het verdrag kunnen uitspreken. Het stemrecht'voor visschers en zeelieden. In antwoord op dé vragen van den heer Vliegen betreffende het aantal personen uit gemeenten, waar veel visschers en andere zeelieden wonen, dat bij de laatste verkie zingen niet heeft kunnen stemmen wegens afwezigheid ten gevolge van de uitoefe- ning van hun beroep, deelt de heer Kan, minister van binnenlandsehe zaken en land bouw mede, dat de door den heer Vliegen gewenschte gegevens door hem worden opgevraagd door tusschenkomst van de Commissarissen der Koningin in de betrok ken provinciën. Zij zullen zoo spoedig mo gelijk worden overgelegd. Reeds thans wordt er op gewezen, dat, ingevolge 's ministers toezegging in de vergadering van de Tweede Kamer der Staten-Generaal van 21 Mei jl. aan het Centraal Stembureau een denkbeeld is voorgelegd, hoe kiezers, als in de vragen bedoeld, aan de stemming zouden kunnen deelnemen, ook al zijn zij op den dag der stemming afwezig. naar het Engelsch van CLARA LEMORE. (Nadruk verboden.) 18} Hermione dacht een oogenblik na. Mo gelijk deed ze er dan ook verkeerd aan het voor zichzelve te houden van Lemaistre. Ray had haar niet gevraagd, er een ge heim van te maken. Dus was ze op het Plmt met haar antwoord te voorschijn te komen, toen ze weer dacht aan het oneer volle van Ada's gedrag. Bovendien, als naar neef nu allen omgang met Lemaistre wilde afsnijden had zij dan wel het jecht om zijn vrouw juist in de gelegenheid stellen tot een openlijke briefwisseling. „Neen ik vind het toch verschrikke- l'jk om zoo achter den rug van de menschen ,e praten. Laat ik het je openlijk zeggen, waar Ray bij is 1" ..Bank je wel Dan zal ik mij nog wel JP een andere manier de inlichtingen weten te bezorgen, die ik verlang. Maar ik waar schuw je, Hermione, dat dit een openlijke vriendscbapsbreuk is. Je hebt Ray's partij gekozen tegenover mij nu moet je ook maar hebben wat er bijstaat JV ViXI. J kan Ik heb geen partij gekozen, Ada. Hoe 1 je zooiets nu zeggen?... Als dit het geval was geweest, dan zou ik Ray wel 'erteld hebben hoe je in het bezit was ge komen dat van dien brief, dien hij niet wilde je zag." "m ^erm'one 1" P;'R ben niet stilriep ze nu l lcte"jk over haar drift heen. „Je hebt mij schuldige! van partij te kiezen tegen..." onnee.ns hield ze op Ray was haar achter- 1 ge.comen en had haar de hand op den De reorganisatie van het P., T. en T.-bedrijf Aan de memorie van antwoord op het voorloopig verslag van de afdeelingen der Tweede Kamer op de begrooting van het Staatsbedrijf der posterijen, telegrafie en telefonie voor het dienstjaar 1927, is het volgende ontleend De vraag of de reorganisatie, welke blij kens de Memorie van Toelichting nog in beraad is, ook de oplossing der vraagstuk ken betreffende de opperste bedrijfsleiding omvat, wordt bevestigend beantwoord. Daaraan kan nog worden toegevoegd, dat 't inmiddels voor den minister is komen vast te staan, dat de staande éénhoofdige leiding bestendigd moet worden. Met cijfers licht de minister voorts toe, waarom de winst voor 1927 is geraamd op 4.500.000 en waarom hij geen vrijheid kan vinden op gunstiger bedrijfsuitkomsten te rekenen. Het voornemen bestaat om, zooals ook in de memorie van toelichting wordt medegedeeld, met tariefsverlaging zoo mogelijk nog in 1927 voort te gaan. Indien in den loop van 1927 blijkt, dat de bedrijfsuitkomsten geen beletsel vormen, zal een Verlaging van het enkelvoudige briefport waarschijnlijk tot stand kunnen worden gebracht. Met betrekking tot den postchèque en girodienst merkt de minister op, dat over weging van de vraag of in het thans be staande stelsel, waarbij voor de Girosaldi geen rente wordt betaald, wijziging ge bracht moet worden, nog niet in zoodanig stadium is, dat het nut zou hebben voor- en nadeelen dezer zaak in deze Memorie ie bespreken. Verbetering der kustverdediging. Ingediend is de begrooting van het „Fonds ter verbetering van de kustverde diging", voor 1927. !n afwachting van de verdere verbete ring van de kustverdediging ware als 15e termijn voor de onderscheidene werken, genoemd in de wet houdende instelling van het betreffende Fonds op deze begrooting een bedrag van 9000 aan te wijzen. Op de ooriogsbegrooting 1927 zal geen bedrag tot dekking van de uitgaven van het Fonds behoeven te worden opgenomen, in aanmerking genomen, dat geen voor schotten aan 's rijks schatkist behoeven te worden terugbetaald. De uitgaven worden in totaal geraamd op de genoemde 9000. De middelen, waarbij wordt gerekend het vermoedelijk batig slot van den dienst voor 1926 worden geraamd op 1.255.000. De vloot der Kon. Paketvaart-Maatschappij Het „Soer. Hbld." geeft het volgende overzicht van het uitbreidingsplan der K. P. M.-directie In de tweede helft van 1927 komt de „Optennoort" in Indië, een schip van 6000 ton, bestemd voor den sneldienst, zuster schip van de „Plancius". Medio 1928 arriveeren vermoedelijk twee schepen voor de vaart op Australië, elk circa 10.000 tons. Zij worden tegen het einde van dit jaar'in aanbouw gegeven. Deze twee zeekasteelen, wier namen nog niet zijn vastgesteld, zijn lang 540 voet, breed 62V2, diep 35. Bekend is de aankomst van vijf schepen, elk circa 1800 ton, die in den loop van 1927 en 1928 verwacht worden. Het zijn passa giersschepen voor de lijnen in den Archipel. Elk biedt plaats aan 24 eerste klas- en 16 tweede klas passagiers. Voorts komt de „Kidoel" binnenkort, en in 1927 het tweetal „Siberoet" en „Sina- bang", vrachtschepen van 2000 ton. Midden November vertrekt de „Cremer" uit Holland en tegen het eind van dezelfde maand de „Van Heutsz", beide voor de vaart op China en Japan, De verdere belangrijke bouwplannen, die thans in beschouwing zijn, betreffen een vlootuitbreiding in 1928, die voortgang zal hebben in 1929. Zij beloopt totaal een ver meerdering van tonnenmaat met ca. 35.000 tons aan passagiers- en vrachtbooten. O.m. valt te noemen de bouw van een tweetal schepen van 4000 tons, twee van 2000 tons, een van 1000, twee van 900 en nog een zevental kleinere. schouder gelegd. Hoe veel zou hij reeds gehoord hebben... „Ik ben blij, dat je daar bent, Ray Je vrouw wil het adres hebben van Lamaistre en ze is heel boos op mij, omdat ik voor sloeg, dat ze dan naar jou zou gaan als ze inlichtingen wilde hebben betreffende je zaken. Ik beweer volstrekt niet dat ik beter ben dan anderen, maar ik wil geen gehei men bewaren voor geen van beide par tijen Dus kom in het vervolg liever niet bij mij met je vertrouwelijkheden, van weerskanten. Vertel mij liever niets, dat ik niet herhalen mag 1" Eu ze liep rechtstreeks naar de eetkamer, met het hoofd bijzonder fier omhoog gehe ven. Juist omdat ze voelde dat haar tranen zoo nabij waren. Ze zou zich toch niet graag zoo bloot gegeven hebben tegenover die tyrannieke vrouw, die het als een groote zegepraal zou beschouwen. Oude Puttick, die een paar maai met schotels moest binnenkomen, schudde eens verdrietig zijn grijs hoofd want hij be greep hoe er wel iets zeer onaangenaams moest hebben plaats gehad, dat miss Frey- muth haar altijd zoo vriendelijk „goeden morgen" had vergeten. Raymond en zijn vrouw kwamen even later binnen maar zoo lang de butler nog in de kamer was, bewaarden ze een strikt stilzwijgen. Niet zoodra echter was de oude man weg, of Ray keerde zich tot Hermione „Ada wil mij niets zeggen", begon hij, „dus moet ik wel tot jou komen, Mione Waarom is zij ineens zoo verbazend nieuwsgierig geworden naar een man, waar zij eigenlijk niets van afweet Maar Hermione had al weer heel wat van haar zelfbeheersching herwonnen en schud de het hoofd zelfs met een poging om te glimlachen. Tot en met DONDERDAGAVOND maken wij FOTQ's en nemen VERGROOTINGEN aan bestemd voor Sint Nicolaas-Geschcnk. Aanbevelend, bellamypark 38 BILLIJKE PRIJZEN ATELIER deze week, GEOPEND tot 9 uur 's avonds, VLISS1NGEN, 30 NOVEMBER. Commissie van overleg voor P. T. T. De commissie van overleg voor P.T.T. heeft een voorstel afgewezen om den diensttijd van het radio-personeel, belast met den toesteldienst, te bepalen op ge middeld 6y2 uur per dag, evenals een voor stel om ambtenaren van het zeepostkantoor te Vlissingen te ontheffen van een bepaal den treindienst. Een afscheid. Heden nam de heer J. Jasperse, voorman tieinpoetser bij de Nederlandsche spoorwe gen alhier, na een diensttijd van vier-en- veertig jaar, afscheid van het personeel, om wegens vergevorderden leeftijd de maat schappij met pensioen te verlaten. De heer Jasperse die steeds te Vlissingen werkzaam was en gedurende die lange dienstperiode met de uit- en inwendige rei niging der nationale en internationale trei nen belast was, mag zeker als een kloeke steun voor de befaamde Hollandsche zin delijkheid genoemd worden,weiken roem hij vooral tegenover den buitenlandschen rei ziger hoog wist te houden. Onder waardeerende woorden werd den scheidende door den beer J. C. Bus, op zichter-machinist, namens tractieambtena- ren en treinpoetsers, een blijvende herinne ring aangeboden. Propaganda-feestavond „De Schakel". De Nationale Christen Geheelonthouders- vereeniging „De Schakel" hield gisteren avond in net gebouw der C. V v. J. M. ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan een propaganda-feestavond, welke goed ge slaagd mag heeten. De voorzitter, de heer Leenhouts, opende na gemeenschappelijk zingen van Gezang 2 vs. 1 met gebed de bijeenkomst en wees in zijn openingswoord op het feit van het 10-jarig bestaan en op den zegenrijken arbeid in dit afgeloopen tijdperk verricht. Ook wees spreker er op, dat het tien jaar geleden is dat de Bond werd opgericht. Met 350 leden begonnen is het aantal thans ge stegen tot ruim 1500. Hij hoopte dat ook de afdeeling Vlissingen moge toenemen in ledental om zoo met des te meer kracht en ijver den strijd aan te kunnen binden tegen het alcohol-kwaad. Hierna werd met de afwerking van het programma begonnen. Een dubbel kwartet gaf een zangnummer, getiteldZeg „Neen, dat doe ik niet", dat zeer in den smaak viel en goed werd gezongen. Opgevoerd werd het anti-alcoholisch kluchtspel in 2 bedrijven „Pirke Versnug- geren", waarin na veel wederwaardigheden en na door schande en schade wijs te zijn geworden, twee aan den drank verslaafde personen van hun kwaal genezen worden en toetreden tot de geheelonthouders-ver- eeniging. Dit kluchtspel werd goed vertolkt en er werd door de aanwezigen soms onbe daarlijk gelachen, vooral om de koddige wijze waarop Pirke van zijn drankzucht genezen werd. Een duet door twee dames werd heel lief „Je moet mij over dergelijke dingen geen vragen stellen, Ray die zou ik toch net zoomin beantwoorden als vragen van haar over jou Het spijt mij zeer van wat ik zoo even zei, maar ik was ook zoo driftig, dat ik op dat oogenblik misschien wat ver ging-" „Zoo driftig? Maar waarom dan...?" vroeg hij. Hermione lachte echter een scherpen, vreugdeloozen lach. Het werd geen aangename maaltijd en miss Freymuth was blij dat ze zoo gauw mogelijk maar kon wegkomen, onder voor geven dat Pitchers zeker erg naar haar verlangde. Ze wilde Ada maar zooveel mogelijk uit den weg gaan, in de hoop, dat ze dan van zelf wat bekoelen zou. Maar ongelukkigerwijze kwam ze haar zelfs op de trap al tegen met den kleinen man en Ada keek weer zóó onheilspellend, dat ze onwillekeurig het ventje een heel eind uit den weg trok. „Je hoeft niet bang te zijn", sprak Ada. „Ik heb zoo'n afkeer van anderman's kin deren, dat ik me heusch niet met hem zal bemoeien Ik zal wel een andere manier vinden om het je van vanochtend betaald te zetten een manier, die voor mijzelve volstrekt niet onaangenaam zal zijn „Wat wilde je mij betaald zetten, Ada „Voel je dit dan niet? Je hebt gemaakt, dat Ray nu op zijn hoede zal zijn voor mij. Nu hij weet, dat ik dien man graag ontdek zal hij wel zorgen, dat mij dit juist niet lukt. Dat heb jij gedaan, miss Freymuth Maar nu zal ik je wel verder schaakmat zetten Hermione zuchtte, toen ze verder de trap afging, want ze vond den toestand vrij hopeloos. Zou ze het maar niet liever zoo opgeven... Zij en haar moeder konden gezongen, terwijl tot slot nog een aardige samenspraak werd gegeven, getiteld „Het geheim van het Kasteel". Deze samenspraak voor vier dames werd bijzonder vlot ge speeld en viel dan ook zeer in den smaak. Nadat gezongen was ,,'k Wil U o God mijn dank betalen", eindigde de heer Leen houts met dankzegging. Lezing Luth. Kerk. In de Evang. Luth. Kerk wordt Vrijdag a.s., des avonds 8 uur, een lezing gehouden door ds. J. N. Bieger, over Eschatologie II (de voorteekenen van de wederkomst des Heeren). De toegang is vrij. V. C. Vlissingen. Men verzoekt ons de aandacht te vesti gen op achterstaande advertentie van de V. C. „Vlissingen", waarin wordt medege deeld dat de ledenvergadering niet Vrijdag a.s., doch Donderdag zal worden gehouden. Een gasontploffing. Gisterenavond omstreeks half zes heeft aan boord van het gastransportvaartuig „Vlissingen" een kleine gasontploffing plaats gehad in het volkslogies. Hierbij werd een man niet ernstig verwond, ter wijl een ander eenige kleine brandwonden in het aangezicht bekwam. Eerstgenoemde werd *in het St. Joseph- ziekenhuis opgenomen. Vrijz. Detn. Bond. Tot lid van het hoofdbestuur van den Vrijzinnig Democratischen Bond is gekozen de heer D. N. van Gelderen te Middelburg, zulks in plaats van den heer J. Welleman te Krabbendijke die aan de beurt van af treding en niet herkiesbaar was. Algemeene vergadering der Zeeuwsche Landbouw-maatschappij. in de gisteren te Middelburg gehouden algemeene vergadering der Z. L. M. wer den de begrooting en de contributieregeling voor 1927 als voorgesteld aangenomen. Door de afdeeling Gapinge was gevraagd of de Z. L. M. niets kan doen om tot betere vleeschprijzen te komen. De voorzitter deelde mede dat dit de volle aandacht heeft van het dagelijksch bestuur en ook van het K. N. L. C. Hiermede nam Gapinge genoegen. Het hoofdpunt van de agenda was het voorstel om te voldoen aan het verzoek van Coöperatieve suikerfabrieken om aan den minister van financiën te vragen maatrege len te nemen om de suikerindustrie te be schermen. Bedoeld is ten eerste dat het initiatief zal worden genomen om te komen tot een nieuwe suikerconventie en ten tweede totdat deze is tot stand gekomen een productiepremie voor den bietenver- bouw te geven. Het voorstel in zijn geheel werd zeer uit voerig verdedigd door de heeren mr. P. Dieleman, voorzitter der maatschappij en den heer Jac. Welleman, lid van het hoofd bestuur, terwijl eveneens uitvoerig de hee ren P. Lindenbergh uit Wemeldinge en de heer A. I. Leenhouts uit Retranchement, ook lid van het hoofdbestuur, ernstige be zwaren tegen de productie-premie ontwik kelden. Bij de laatsten voegde zich de heer Hage uit St. Maartensdijk, die echter zeide als afgevaardigde van den kring Tholen te moeten voorstemmen. Het slot was dat het steunen van den wensch om een nieuwe conventie te krijgen zonder hoofdelijke stemming werd aange nomen en dat met 56 tegen 55 en één blan co werd aangenomen een voorstel-Wol- faartsdijk om inzake de productie-premie een afwachtende houding aan te nemen. Aan het einde der vergadering werd af scheid genomen van den scheidenden secre taris en werd hem door den voorzitter en anderen, o.w de Commissaris der Koningin, de burgemeester van Middelburg, de vice- voorzitter van het K. N. L. C. hulde en dank gebracht voor hetgeen hij voor de Z. L. M. en daardoor voor geheel Zeeland heeft ge daan. De voorzitter bood hem namens de best bestaan van twee honderd pond ~s jaars. En dan zouden ze tenminste rust en vrede hebben Maar, och neen dien armen Pitchers kon ze toch maar niet zóó aan zijn lot over laten. Het ventje had verder een heerlijken ochtend Na zijn wandeling ging hij een beetje uitrusten in de woning van den rentmeester, en mrs. Blantyre had pas nieuwe kuikentjes In het geheel waren ze drie uren weg geweest, en toen ze terugkeerden op Pinchurst zagen ze daar alle bedienden bij de staldeur samengeschoold, kijkende naar een paard. Ze gingen eerbiedig voor haar op zij, en bij den eersten klank van Hermione's stem liet het dier een verheugd gehinnik hooren. Het was Hardie... Zij zag er vreeselijk mishandeld uit. Haar huid getuigde van zweepslagen en het bloed druppelde uit een paar gaatjes door de sporen in haar zijden gedrukt. Ze had schuim op den bek en trilde nog over haar leden. Vier jaar lang al dien tijd dat ze nu op Pinchurst was geweest, had Hardie geen aanraking met zweep of spoor gemerkt. Het was ook niet noodig geweest, want altijd had ze de grootste gewillgheid be tracht. „Wie heeft dit gedaan vroeg Hermio ne. „En wie heeft Hardie uit den stal dur ven nemen, zonder mijn toestemming?" „Ik vrees, dat ik de schuld daarvan op mij moet nemen, miss", antwoordde Mat- i thews, die chef was in de stallen of- 1 schoon, als ik had geweten, wat er van komen moest, dan zouden geen honderd mrs. Freymuth's er mij toe gebracht hebben 1" „Heeft mrs. Freymuth Hardie dezen Voor engros Firma GEBR. STEENLAND, Stationstraat MIDDELBURG. Z. L. M. een fraaie ouderwetsche staande klok aan en namens de Z. L. M„ de gewas- senkeuring en de Vereeniging tot verbete ring van het rundvee een stoel en twee schilderijen aan. De heer Kielstra dankte hartelijk voor al deze bewijzen van waardeering en verze kerde niet gedacht te hebben dat 'het scheiden hem zoo moeilijk zou vallen. De heer Kielstra blijft waarnemend se cretaris tot zijn opvolger er is, wat ver wacht wordt uiterlijk 1 Februari. De vergadering was zeer druk bezocht. KERK- EN SCHOOLNIEUWST Jeugddienst. Zondag a.s. is er weer Jeugddienst in de Nieuwe Kerk. Deze dienst zal in liturgie en toespraak een voorbereidingsdienst zijn voor het komende Kerstfeest. De dienst zal geleid worden door ds. W. A. B. ten Kate. Zending. Naar men ons mededeelt heeft de collecte voor het tekort der Zendings-corporatie Zondag 14 November jl. in de kerken der Ned. Herv. gemeente alhier gehouden, met enkele nagiften, opgebracht de belang rijke som van 1240. Ger. Kerken. Bedankt voor het beroep naar Anna Jacobapolder ds. S. O. Los te 's-Gravenhage-Oost. De Gereformeerde kerken. In het Jaarbeursgebouw te Utrecht zal V rij dag de oprichtingsvergadering worden gehouden van een Nationalen Bond van Be zwaarden. Een conceptreglement, dat aan alle (bekende) bezwaardén is toegezonden, zal daar o.m. in behandeling komen. De uitnoodiging tot bijwoning dezer bijeen komst is onderteekend door een commissie van voorbereiding, waarin ds. H. C. van den Brink en mr. F. J. D. Theyse resp. als voor zitter en secretaris hebben zitting genomen. Ds. S. P. Vermeer, predikant der Geref kerk van Oudemirdum, voor drie maanden geschorst, heeft Zondag tweemaal gepreekt in de openbare school te Nijemirdum. Een verklaring werd voorgelezen, waarin ds. Vermeer en twee ouderlingen mede deelden, dat zij zich aan de gemeenschap der Geref kerken onttrekken, omdat die kerken zich houden aan het besluit dat door de Asser Synode genomen werd en zij zich in hun consciëntie gebonden gevoelen. Zij vormen dus thans een afdeeling van de Ned. Geref. kerk. Er waren ongeveer zestig personen aanwezig. De gouden Paus-medaille. Jaarlijks geeft de Paus een gouden me daille om verloot te worden tusschen de studenten der Gregoriaansche Universiteit te Rome, die het doctoraal examen in de Godgeleerdheid afleggen „summa citm lande". morgen dan meegehad vroeg Hermione. „Ja, miss", antwoordde Matthews. „Vlak nadat u weg was, kwam zij en verlangde uw paard. Ik probeerde nog of zij niet lie ver Cavalier wilde hebben, maar ze was verbaïend geraakt dat ik zoo iets durfde voorstellen. Ik moest onmiddellijk gehoor zamen, of zij zou het beschouwen als dienstweigering Nu wat kon ik anders doen tegenover de vrouw van mijn heer „Natuurlijk gaf Hermione toe. Deze mishandeling van het stomme dier had haar meer getroffen dan de grootste beleediging haar eigen persoon aangedaan. Zij kon zich immers verdedigen en ze 'zou dit ook doen. Hardie liet ze naar den vee arts brengen, die nog een vrijen box had, en ze schreef er in der haast een briefje bij. Pitchers liet ze beloven, dat hij zijn vader niets zou vertellen van Hardie. „Dit zou zijn vader maar bedroefd maken", voegde zij er bij. „En je wilt vader toch niet bedroefd zien, niet waar vent „Neen, maar u ook niet, tantetje... streelde het kind haar de wangen. (Wordt vervolgd.) VOLKSGEZÖNDHEÈDS- EN VElLlGHEiDSHQEKJE TYPHUS, ROODVONK, DIPHTHERIE. Wanneer in Uw gezin typhus, rood vonk, dan wel diphtherie voorkomt, of indien Gij vreest, dat een der Uwen aan besmettingsgevaar door een dezer ziek ten is blootgesteld, vraag dan aan het gemeentebestuur Uwer woonplaats de door het Staatstoezicht op de Volks gezondheid kosteloos uitgegeven „Maat regelen" ter bestrijding dezer ziekten. GEZONDHEIDSRAAD.

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1