ZATERDAG 37 NOVEMBER lÉersteBlad feuilleton" No-280 64e -l Gemeenteraad. EEN DROEVE TELEURSTELLING KEESHELDER VLISSINGSCHE COURANT Pit nummer bestaat uit 2 bladen Zitting van Vrijdag 26 November, des middags 2 uur. (Vervolg en Slot.) Door Burg. en Weth. werd voorgesteld tot het aangaan van een overeenkomst mét ae electrische centrale voor de levering van electrischen stroom voor den reinigings dienst. De heer Van Had had tegen een van de bepalingen bezwaar, nl. de bepaling dat niet zal gelden dat voor een zeker aantal Kilowat de centrale verplicht is om elec trische lampen te verstrekken. Wij krijgen dus een lageren prijs voor onzen stroom, doch geven twee booglampen prijs, waarop wij anders recht zouden hebben. Dit is zijn voornaamste bezwaar niet, doch wel dat wij onze positie tegenover de Société Anonyme verzwakken. Het zou best kunnen dat de gemeente later spijt zou hebben van haar thans ingenomen stand punt. Hij zou liever iets meer willen be talen, ten koste van het bedrijf der reini ging, dan dat wij onze. positie zouden verzwakken. Het is hem gebleken dat wij moeten op passen dat een oogenschijnlijk voordeeltje ten slotte niet een nadeeltje voor de ge meente wordt. Hij wil geen enkele van de rechten, in de concessie vastgelegd, prijs geven. De heer Sorel zal voor het voorstel van Burg. en Weth. stemmen, omdat hij dit op het oogenblik het meest in het voordeel van de gemeente acht. De heer M. Laernoes zeide, dat tenge volge van onderhandelingen de prijs van 7 cent is overeengekomen, mits er door de centrale geen nieuwe lampen zouden moe ten worden verstrekt. Dat werd de beste en voordeeligste oplossing voor de ge meente gevonden. In het contract met de eslectrische centrale is beslist vastgelegd, dat er voor de gemeente absoluut geen na- deelige gevolgen uit kunnen ontstaan. De heer Van Bennekom vindt het ver standig geen antecedenten te scheppen. Hij gaf ernstig in overweging het voorstel terug te nemen en te overwegen of geen ander tarief kan worden vastgesteld. De heer De Ridder vindt het vreemd dat de centrale eerst gezegd heeft dat het ta rief 7 cent zoii worden eh later wordt 8 cent gevraagd. Wij gaan den reinigings dienst ontlasten, doch daarentegen een an deren dienst belasten. Hij zal dan ook tegen het voorstel van Burg. en Weth. stemmen. De heer Van Oorschot zeide, dat bij het „voorstel tot invoering van autoutractie ge- Tekend is.op 7 cent voor stroom, terwijl nu 8 cent gevraagd wordt. Hij is het vólko men eens met den heer Van Hal, dat wij niets van onze rechten moeten prijsgeven. Hij heeft liever het zekere voor het onze kere en dus wij hij de rechten die wij een maal hebben verworven, niet ïn gevaar brengen. Hij is dus tegen het voorstel. De heer Andriessen zeide in de commis sie voor de financiën voor het voorstel te hebben gestemd. Hij dacht dat er niets aan ftet voorstel te veranderen was, doch na het geen hij thans heeft gehoord, zal hij tegen het voorstel van Burg. en Weth. stemmen. De heer Van Hal zeide dat, alvorens het autobedrijf bij de reiniging was ingevoerd geworden, positief had moeten vaststaan welke prijs voor den stroom had bepaald moeten worden. Na de definitieve invoering van het bedrijf -is de kans om voordeeltjes te behalen geheel verkeken. Hij waarschuwde vooral artikel 14 niet buiten werking te stellen en hij wees daar ook den heer Sorel op, die zich voor het voorstel van Burg. en Weth. heeft ver klaard. Het voorstel wilde hij dus nog aanhouden totdat wij definitief weten welken prijs wij moeten betalen voor den electrischen stroom. De heer P. G. Laernoes zeide, dat wat hetgeen de heer Van Hal zegt wel waard is nader onder de oogen te zien. In het college van Burg. en Weth. is dit naar het Engelsch van CLARA LEMORE. (Nadruk verboden.) 16) Hier was het schrijven op dezen kant van het velletje uit en Hermione hield op en wachtte. Ada nam den brief echter terug zonder dien om te keeren en hield hem in de hand. „Dank je uitermate", zei ze. „Wat ver taal je vloeiend Hoe onderhoudt je je Fransch zoo goed „Ik lees nog al eens. Heb je mij nog voor iets anders noodig, Ada vroeg Hermione. „Neen, dank je", zei Ada, op de toilet tafel toetredend en den brief daar in de lade schuivend. „Ja, één ding zou ik nog wel willen weten. Wie is toch die Le- maistre „Wie hij is herhaalde miss Freymuth eigenaardig getroffen door het onver wachte van de vraag. „Bedoel je den Le- maistre, dien Ray ontmoette in Sydney „Ik weet niet waar hij hem ontmoette. Ik weet enkel maar dat zijn naam Lemaistre is Joseph Lemaistre." „Juist. Ik weet in het geheel niets van kern dan dat hij de intiemste kameraad was van een neef van mij, die in Australië ge storven is, even vóórdat Ray naar Enge land vertrok." „In Australië riep Ada. „Maar hoe dan die vriendschap tusschen hem en mijn man Waarom wordt daar een geheim van ffemaakt? Wat heeft hij nu met Ray uit voorstel ook herhaaldelijk besproken en hij kon wel iets gevoelen voor het idee van enkele leden, die er voor willen zorgen dat wij aan den veiligen kant blijven. Hij wilde dus het voorstel nog aanhouden. De heer Van Bennekom protesteerde er tegen dat Burg. en Weth. hebben gehan deld zonder den raad er geheel in te ken nen, want hem is destijds gezegd dat de Brijs van 7 cent positief was vastgesteld. at blijkt nu evenwel niet het geval te zijn en is de raad niet goed ingelicht. Anders had in het voorstel moeten staan, dat de prijs van 7 cent werd vastgegsteld indien de raad goedkeurde dat werd afgezien van de verplichting voor het leveren van nieu we lampen voor het vermeerderd stroom verbruik alleen ten behoeve van de reini ging- De heer Wesseling meende dat Burg. en Weth. geen verwijt kan treffen. Er werden onderhandelingen gevoerd en thans wordt als een gevolg daarvan dit voorstel gedaan. De heer P. G. Laernoes meende dat ér geen reden is voor den heer Van Benne kom om te protesteeren. Juist omdat Burg. en Weth. niet eigendunkelijk wilden han delen zijn zij met dit voorstel bij den raad gekomen. De heer M. Laernoes had er geen be zwaar tegen het voorstel nog aan te hou den en nadere onderhandelingen te voeren. De heer Van Oorschot wilde onderzoe ken op welken grond de centrale destijds een aanbod van 7 cent he^ft gedaan en waarom daarvan wordt afgeweken. Dè heer Van Bennekom trok na de toelichting van den heer M. Laernoes zijn opmerking aan het adres van het college van Burg. en Weth. in. Het voorstel tot aanhouding werd daarna aangenomen. Naar aanleiding van het bezwaarschrift van Ged. Staten inzake den aanslag van den provincialen stoombootdienst in de zakelijke belasting op het bedrijf, werd door Burg. en Weth. voorgesteld afwijzend op dat bezwaarschrift te beslissen. Burg. en Weth. stelden, voor afwijzend te beschikken op het verzoek van het be stuur der Vereeniging voor Christelijke Ge zondheids- en Vacantie-kolonies te Bus- sum tot het toekennen van een subsidie. Deze voorstellen werden aangenomen zonder discussie of hoofdelijke stemming. Vervolgens kwam ter tafel het voorstel van Burg. en Weth. om hun een blanco crediet te verleenen ten behoeve van een te benoemen commissie van deskundigen voor den bouw van een centrale slachtplaats voor gemeenschappelijke rekening van de gemeenten Vlissingen en Middelburg. De commissie voor de gemeente-werken meent dat de commissie moet worden be schouwd als een arbitrage-commissie. De heer Wesseling zag geen nut in een commissie, als niet van te voren vaststaat dat overeenkomstig de beslissing van deze commissie zal worden gehandeld. Wij weten niet hoever wij met een blanco crediet kunnen gaan. Wij moeten eerst uitmaken waar het slachthuis komt en eerst dan een commis sie benoemen. De heer Berger gelooft dat er voor den raad een moreele verplichting vastzit aan de uitspraak dezer Commissie. Hij is het eens met den heer Wesseling dat er niet naar een nieuwe architectonische oplossing ge zocht moet worden. De heer M. Laernoes zeide, dat de ge meente eigenlijk reeds gebonden is aan den adviseur Coopmans. Hij gelooft dat wel vertrouwen gesteld mag worden in het col lege van Burg. en Weth. en dat de kosten zoo laag mogelijk worden gesteld. De heer Berger meende dat de heer Wesseling de zaak wel wat te breed be kijkt. Hij zou gaarne zien dat de voorzit ter namens Burg. en Weth. onderschrijft, dat er straks geen chicanes gemaakt zullen worden. De heer P. G. Laernoes meende, dat wij ons moeten neerleggen bij de beslissing van de- commissie, anders kunnen wij wel ophouden. De bedoeling is den geheelen opzet van den grond af te bezien. De com missie moet dus geheel en al vrij worden gelaten. De heer Van Bennekom is eenigszins huiverig een blanco crediet toe te staan. te staan 7" „in het geheel niets, voor zoover ik weet. Ze kennen elkaar maar heel weinig". Terwijl Hermione dit zei, dacht ze weer aan de scène daar in het kantoortje en de onderteekening van den brief op den grond. Waren zij werkelijk maar zoo weinig met elkaar bekend Maar ze wilde niet die particuliere zaken van haar neef met diens vrouw bespreken. Wat Ada wilde weten, moest ze haar man dan maar zelf vragen. „Ze ontmoetten elkaar in de rookkamer van een hotel in Sydney en toen mr. Le maistre den naam van „Freymuth" hoorde, sprak hij tegen Ray over den armen Leo. Dit is al, wat Raymond ooit met hem heeft uit te staan gehad, voor zoover ik weet „O, dat is nonsens riep Ada scherp. „Niet, dat ik jou niet geloof, maar er moet een geheim bestaan ten opzichte van Ray's bekendheid met dien man en ik zal niet rusten, tot ik uitgevonden heb wat het is". „Ik heb je in ieder geval alles verteld, wat ik er van weet", zei Hermione. „Ja, dat geloof ik ook wel. Ik dacht dat je in zijn vertrouwen was wat betreft dien Lemaistre maar nu zie ik in, dat ik mij daaromtrent vergist heb. Ik weet zelve niet meer dan jij. Wat mijn neef meende niet zijn bedreigingen en zijn geheim hier heeft hij zich verder niet over uitgelaten." „Bedreigingen en -geheim vroeg Her mione. „Nu ik zal je alles precies vertellen zooals hij het zei dan moet je mij eens zeggen hoe je dit opvat. Nadat jij en je moeder vanmiddag weg waren na ons misverstand, zooals je weet wendde Ray zich tot mij als een- tijger en hij deed een gelofte, dat hij den vólgenden keer dat De heer P. G. Laernoes meende, dat wel vertrouwen gesteld kan worden in het col lege van Burg. en Weth., dat de kosten niet noodeloos zullen worden opgedreven. De heer Hoogkamer wilde het voorstel zoo formuleeren, dat het niet voor tweeër lei uitlegging vatbaar is. Hij heeft eveneens bezwaar tegen een blanco crediet. De heer Wesseling wilde een crediet van 1000 toestaan^ om als dit hooger mocht zijn, dit opnieuw aan den raad aan te vragen. Dit voorstel werd aangenomen zonder hoofdelijke stemming. z Overeenkomstig het voorstel van Burg. en Weth. werd aan de directie van de stoomvaart-maatschtppij „Zeeland" toe stemming verleend tot het voorloopig ver pachten als bouwland van een gedeelte van het in erfpacht verkregen sportterrein aan den Vrij domweg. Hierna werden behandeld voorstellen tot verkoop van grond a. aan de N.V. Bouw en Exploitatie-Maatschappij „Walcheren" 129 M~. aan de Westzijde van de Schelde- straat a 14 per M2 of voor ƒ1806 en b. aan J. N. D. Bijl qq. 134 M2. aan de Zuid zijde van de Paul Krugerstraat a ƒ15 per M2. of voor ƒ2010. Nog werd grond verkocht aan M. Maas in de Scheldestraat, voor een bedrag van ƒ1865. Ten slotte kwam ter tafel een voorstel van Burg. en Weth. om hen te machtigen tot verbetering van de trap in de vlucht- haven, waaraan bij stormweer de motor boot van het Nederlandsch loodswezen lig plaats heeft. De heer Berger vraagt of het wel vol doende onderzocht is, dat wij de kosten moeten betalen. De voorzitter zeide, dat de verandering voor onze rekening komt. Daaraan is niet te ontkomen. Het voorstel werd daarna goedgekeurd. Rondvraag. De heer Berger vraagt of het niet mo gelijk is dat van te voren wordt aangekon digd dat de wagen van de reiniging in aantocht is. De heer M. Laernoes zeide, dat het in de bedoeling ligt een regeling vast te stellen op welken tijd de vvagen in bepaalde straten komt. Hierdoor wórdt voorkomen dat wij een jongen, van een rammelaar voorzien, moeten laten loopen. De heer Barentsen vroeg waarom de pomp in de Nieuwstraat niet is open gesteld. De heer M. Laernoes zeide dat de pomp op vaste uren is opengesteld. De heer. Barentsen vroeg ook betere ver-» lichting van de Lombardstraat. De voorzitter zegt onderzoek toe. Gemeentefoegrooting 1927, RAPPORT betreffende het onderzoek der gemeenté-begroóting voor 1927, op Maandag 22 November 1926. Aanwezig: de heeren E. Andriessen, L. F. Barentsen, L. van Bennekom, J. A. Ber ger, G. J. Fros, Mej. j. H. Gasille, de heeren A. C. van Hal, J. Hoogkamer, W. L. Husón, G F. Lindeijer, L. P. van Oorschot, W. de Ridder, H. C. V. Sorel, H. C. Wesseling, de wethouders M. J. Harts, M. Laernoes en P. G. Laernoes, alsmede de secretaris. Voorzitter de heer M. Laernoes, loco burgemeester. Als rapporteur treedt op de heer A. de Beijl, hoofdcommies ter secretarie. Algemeene beschouwingen. Een der leden heeft tot zijn spijt moeten constateeren, dat door Burg. en Weth. ge tracht wordt zonder noodzaak verandering te brengen in een eenmaal door den raad genomen besluit. Het betreft het op wacht geld stellen van een ambtenaar. De door Burg. en Weth. aangevoerde argumenten zijn z.i. niet gegrond, welke argumenten dan ook nader door dit lid bestreden worden. Door hetzelfde lid wordt er op gewezen, dat door Burg. en Weth. ook nog steeds niet geheel is gebroken met de gewoonte om tijdelijke werkkrachten abnormaal lang in dienst te houden, waartegen hij zich dan ik nog eens onaardig tegen je was, mij gewoon van Pinchurst zou wegzenden „O, Ada riep Hermione. „Ik lachte hem in zijn gezicht uit en zei, dat noch hij, nóch iemand anders dit kon zoolang ik mij als een fatsoenlijke vrouw gedroeg. En toen joeg hij mij schrik aan, Hermione. Hij trad vlak op mij toe, en of schoon hij heel bedaard sprak, vertelde hij mij dat ik mij leelijk vergiste, dat hij als hij het verkoos, met een enkel woord mij zou kunnen verjagen uit de positie, waar ik zoo zeer prijs op stelde dat ik niet meer recht er op had om meesteresse op Pinc hurst te zijn, als een van de meisjes in de keuken „Goede hemel, Ada Wat kan hij daar mee bedoeld hebben 7' „Wel, ik kan enkel denken aan één ding, dat dit zou beduiden. Spreekt Pitchers ooit van zijn moeder?" „Neen", antwoordde miss Freymuth. „Spreekt Ray ooit van zijn eerste vrouw „Nooit", was het nadrukkelijk antwoord. „Heeft hij je ooit met ronde woorden verteld, dat zij dood is Hermione begreep nu waar Ada heen wilde en stond verplet van schrik. „Wat heeft je het eerst doen denken, dat hij weduwnaar is vroeg Ada weer. „Op dien dag, dat ik hem daar op die rotspunt zag zitten, vertelde hij mij dat Pitchers en hij alleen waren op de wereld." „Was dat alles... Wanneer hij schande over mij heeft gebracht", sprak zij met onafwijsbare beslistheid, „dan zal ik hem dooden Ik zal hem dooden zoo waar als wij hier bij elkaar zitten, Hermione Frey muth.. ook zal verzetten. Wat het onderwijs betreft zal er door zijn fractie voor worden gewaakt, dat de open bare school niet bij de bijzondere school achtergesteld zal worden. Van den wet houder van onderwijs hoopt hij medewer king te verkrijgen, ten einde de tijdelijke hulpkrachten zoo kort mogelijk in dienst te houden en te trachten maatregelen te ne men om den overvloed van leerlingen op enkele scholen reeds van te voren tegen te gaan. Waar de regeering zich gaat bemoeien met het onderwijs aan achterlijke kinderen, zal hij niet meer aandringen op afzonder lijk onderwijs aan die misdeelden, omdat hij de hoop koestert, dat daarin binnen niet te langen tijd wettelijk zal worden voorzien. Hij geeft in overweging op de openbare scholen over te gaan tot het invoeren van een schoolbioscoop, welke z.i. het onder wijs ten goede zal komen. Het wil hem voorkomen, dat op de kos ten van verwarming nog wel bezuinigd zou kunnen worden, b.v. door het aanbrengen van centrale verwarming. Een voorstel daaromtrent is van zijn fractie £ij het des betreffende artikel te wachten. Op de administratiekosten zou z.i. ook nog wel bezuinigd kunnen worden, vooral de kosten van drukwerk lijken hem te hoog. Grootere en vooral kleinere jaarverslagen vragen z.i. te veel geld. Hij stelt de vraag of door de aanschaffing van enkele machines daarin geen verbetering te brengen zou zijn. Voorts wil hij gaarne van Burg. en Weth. vernemen, hoe het staat met de ver bouwing van het stadhuis, welke bij de vorige begrooting door zijn fractiegenoot is voorgesteld. Hij wijst erop, dat toen beslo ten is het plan van Burg. en Weth. één jaar te laten werken, waarbij de toezegging is gedaan het volgend jaar, derhalve thans, op deze zaak terug te komen. Ten slotte zon hij zoo mogelijk, van Burg. en Weth. gaarne antwoord ontvan gen op de vraag of het aannemen van het Nederlandsch-Belgisch verdrag ook nadee- lige gevolgen zou kunnen hebben voor de Vlissingsche haven en of, bij bevestigende beantwoording, daartegen van de zijde van Burg. en Weth. iets kan worden gedaan. Een ander lid houdt een beschouwing over de reorganisatie betreffende het ge- meentepersoneel, welke in de begrooting zoo goed als niet tot uitdrukking .komt. Het verwondert hem, dat een ambtenaar op de secretarie, die op wachtgeld gesteld zou worden, nog gehandhaafd is, terwijl er voorts een 2e klerk ontslagen zou worden. Ten aanzien van gemeentewerken merkt hij op, dat een tijdelijk opzichter den ge meentedienst zou verlaten, terwijl het toch in de bedoeling lag voor gemeentewerken een bureel-ambtenaar te benoemen. Wel is het hem opgevallen, dat een extra-verhoo ging voor een klerk aangevraagd wordt. Ook het aantal inspecteurs zou met 1 wor den verminderd. Hij zou gaarne een volledig antwoord ontvangen op de vraag welke de redenen zijn, waarom de reorganisatie niet door gevoerd is. Ten slotte vraagt hij waarom het loon van den tijdelijken gemeente-werkman, be last met het schoonhouden van het politie bureau, verlaagd is en hoeveel uur deze man werkt. Een ander lid zou gaarne vernemen op welk raadsbesluit deze verlaging geba seerd is. Uitgaven. Hoofdstuk II. Een der leden vraagt naar de redenen waarom Burg. en Weth. een klerk op de secretarie voor een extra- verhooging ad 100 voordragen, er op wij zende, dat deze klerk het vorige jaar ook reeds ƒ100 extra ontving. Een lid wijst op de z.i. hooge kosten van drukwerk, speciaal ten aanzien van. het ge meenteverslag en de' handelingen van den gemeenteraad. Door een ander lid wordt gevraagd om een tochtscherm in de raadzaal te willen doen plaatsen. Het komt hem voorts wenschelijk voor, in het stadhuis een centrale verwarming aan te brengen. Doordat dit minder stof veroorzaakt dan kachels en geen kolen naar' tie bovenverdiepingen gedragen zou behoeven te worden, zou op de kosten van schoonhouden bezuinigd kunnen worden. Een der leden zou gaarne zien, dat Burg. „O, stil toch Stil toch, Ada Ik kan niet anders dan denken, dat je je vergist hebt Ray kan nooit zoo'n vreeselijke schande over je brengen Ada wijdde geen aandacht aan deze woorden. Ze dacht na „Het zoii meteen verklaren waarom hij zoo grif voldeed aan mijn verzoek. Maar het testament zou niet waard zijn dat er papier aan verknoeid werd, als ik niet zijn vrouw was „Het testament? Welk testament?" vroeg Hermione. „Een, dat ik hem te mijnen gunste heb laten opstellen, een paar dagen na mijn huwelijk. Ik dacht toen dat hij al heel mak kelijk over te halen was. Maar nu doorzie ik de zaak Hij heeft het enkel maar ge daan, opdat ik er verder over zwijgen zou, maar terwijl hij heel goed wist dat ik er geen cent mee verder kwam 1" „O, maar het is niet waar Het kan niet Waar zijn Raymond is niet zoo laf „Ach kom Je oordeelt ieder volgens je eigen verheven begrippen van wat goed is en kwaad Maar hij heeft het zeker ge daan. Er schuilt ergens een geheim en ik zal niet rusten tot ik er achter ben Was het adres cp den brief toch maar niet ver brand Wat ik ook nog zoo vreemd vind Als hij en die Lemaistre elkaar, volgens hem, maar zoo weinig kenden, waarom schrijft die man hem dan als een „oud vriend"... „Lemaistre vroeg Hermione. „O ja dat is waar ik had je nog niet verteld, van wien die brief was Nu, toen je mij vanmiddag verliet vlak aan het kan toortje, zag ik, net toen ik binnentrad om Ray te waarschuwen, dat hij zich kleeden moest, hoe Ray een brief in brand stak. Ik MODERNE FOTOKUNST BELLAMYPARK 38 BILLIJKE PRIJZEN 12 Briefkaarten vanaf f 2.50 IC Atelier St. Nicelaasweek geopend tot des avonds 9 uur en Weth. inlichtingen inwonnen bij de rijks- telegrafie, hoeveel het huren van een huis telefoon kost. Een ander lid komt het uitgetrokken bedrag voor kosten van ontvangst eenigs zins hoog voor, terwijl een ander lid gaarne een gespecificeerde opgaaf zou ontvangen van hetgeen te dezer zake is uitgegeven. Hoofdstuk 111. Een der leden kondigt een voorstel aan tot schrapping van de subsidie aan de Burgerwacht subsidiair tot vermindering van de subsidie met 100. Andere leden betuigen hun instemming hiermede. Een lid zal gaarne vernemen hoe het nieuwe wijksysteem bij de politie werkt. Hij vraagt dit in verband met de voorgestelde verhooging ad 100 aan enkele wijk agenten. Een ander lid vraagt welke maatstaf geldt bij het verleenen van muziek- en dansvergunningen. Hij zal hieromtrent gaarne inlichtingen ontvangen van het hoofd der politie. Hoofdstuk IV. Een der leden infor meert naar het gebruik dat door de school kinderen van de volksbadinrichting gemaakt wordt. Hij oppert het idee van gemeentewege een badhuis te doen stnehten. Z.i. bestaat er in een stad van 20.000 inwoners behoefte aan een zoodanige inrichting. Een ander lid houdt nog een beschouwing over dit onderwerp. Hij bepleit in de eerste plaats de stichting van een nieuw gemeen te-badhuis en in de tweede plaats een beter toezicht op de schoolkinderen, b.v. door de onderwijzers. Een ander lid waarschuwt met het oog op de gemeente-financiën tegen nieuwe plannen als het onderhavige, wijl z.i. de ziekenverpleging, die de gemeente z.i. in elk geval toch nog geld zal moeten kosten, nummer één zal moeten blijven, waarop eerstbedoeld lid antwoordt, dat men door het eene te doen het andere niet behoeft na te laten. Een lid kan zich met de combinatie van de subsidie aan het Groene Kruis en de Vereeniging voor Kraamvrouwenverzorging en Zuigelingenb'escherming slechts dan ver eenigen, indien zulks als een tijdelijke maatregel bedoeld is. Een ander lid houdt een beschouwing over het schoolartseninstituut in verband met de kosten die het Ziekenfonds Walche ren betaalt voor de verpleging enz. der kinderen. Hij concludeert dat genoemd fonds in een groote behoefte voorziet. Hij zou gaarne een onderzoek ingesteld willen zien naar de kosten dér armenver zorging, zooais de toestand nu is, en* in dien de verzorging voor rekening van het ziekenfonds zou komen. Het wit hem voor komen dat aansluiting bij het Ziekenfonds Walcheren voor de gemeente voordeeliger is dan de aanstelling van een eigen ge neesheer. Een der leden wijst er op, dat er in de regeling van het schoolartsenwezen iets is, wat z.i. niet goed is. Wanneer een kind de school niet mag bezoeken, ontbreekt er thuis veelal voldoende toezicht. Hij oppert het idee de assistente met dit toezicht te belasten. Hoofdseuk VI. -Een der leden breekt een lans voor de toekenning van een rij wielvergoeding aan een door hem genoem den opzichter le klasse. Andere leden be tuigen hun instemming hiermede. Een lid wijst op de z.i. onoogelijke ge vels der nieuw gebouwde huizen in het stadsgedeelte in den omtrek van de Schelde straat, welk gedeelte toch voorbestemd is om in de toekomst het centrum der stad te zag dat hij dan wel zeer opgewonden was en op het oogenblik dat hij uit de kamer was, haalde ik het brandend papier uit den rooster van het haardje maar er was nog slechts de helft van over Die brief, dien je voor mij vertaalde, was niet aan mij ge richt hij was van Lemaistre aan Ray." „Je hadt het recht niet om mij over te halen, dien te lezen, Ada riep Hermione, verontwaardigd. „Ik wist, dat je 'm niet zou lezen, als ik je de waarheid vertelde". „Neen dat zou ik ook niet hebben gedaan. Ik houd er niet van om in de ge heimen van anderen te dringen. Maar ver tel er mij nu niet meer van Dan krijg ik zoo'n gevoel of ik tegen mijn neef samen zwoer en dat zou onuitstaanbaar zijn, ter wijl ik toch woon in zijn huis." „Dus wil je daarmee zeggen, dat je dan nu met. hem tegen mij gaat samenspan nen vroeg Ada, met een leelijke uit drukking op het gelaat. „Ik ben niet van plan om met iemand samen te, spannen 1" riep Hermione. „Je zult hem toch. niet vertellen van dit gesprek van vanavond „Neen, zeker niet. Maar ik wil nu ook niets meer hooren van de zaak „Zooals je wiltMaar ik ga er mee doorEn ik zal je nog eens iets vertellen Als ik uitvind, dat mijn vermoeden waar-is* dan zal ik doen Wat ik zei. Hij zal mijn heele leven niet bederven, juist toeri ik meende het toppunt van mijn eerzucht té hebben bereikt. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1