Ml MAANDAG 22 NOVEMBER KWATTA^ a\m-REEP KWATTA-SPtCOUAS —No.275 1926 genot TFTfïïm I 26 GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND FEUILLETON EEN DROEVE TELEURSTELLING Stads* en Provincienieuws Beter dan Goed: DE BESTE 135 ets tg els ïrt U tot ocolade 135 cents tuis TE KOOP Marinestraat I vragen Marinestraat 21.1 lt in het cenrrum der stad I {en Boulevard me ZUIDKAMER,: renzend cabinet of slaap-1 estoffeerd met voll Brieven onder letters I !eau „Vliss. Crt" op op eersten stand te I i een 1 eeverdiepingshuis letters A. T., bureau I iche Courant." bileerde of ongemeubil. oning aangeboden, i stand. Brieven lett A.U., /liss. Cour." ([even jonge EDALE-TtRRIERS oonde ouders. Boulevard Banked IW. I lop voor billijken prijs I Trn ingericht VERDIEPINGSHUIS. N.V. Bouw- en Exploi-1 Walcheren, Spuistr. 27. r (op voor billijken prijs I iuwen I eeverdiepingshuis ekScheldestraat-Roctos-1 inlichtingen verstrekt I Bouw en Expl. Wi- f In, Spuistraat 27. K>n' 1 iederen werkdag M»| rgsciie Maatscfesppïl1 ;n - Middelb.-Rotterdarn jchengelegen plaatsen. ER VAN PASSAOiERS. «EDEREN EN VEE- Iv.Midd !v.tn.uur| 8 8 VLISSINGSCHE COURANT jv. R* l jv.muur I |vembet 22 23 lag 25 ■ormstiSn t9 bskouw lm: N.V. TnfFSoa Wil-, l.h. Er«n ö- V frg, B. SEï'aOOTS.Wjf,! ABONNEMENTS-PRIjS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.20 per drie maanden. Franco door liet geheele rijk 2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van I4 regels 1.10 voor iedere icgel meer 26 cent bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs, bij vooruitbetaling van 15 regels ƒ0.75, elke regel meer 15 cent. Familieberichten van 16 regels 1.70, OPENBARE VERGADERING van den GEA1EENTERAAD VAN VLISSINGEN op Vrijdag 26 November 1926, des namiddags 2 uur. I. Mededeelingen. II. Over te leggen stukken. III. Te verleenen ontslag. Je. Aan den heer J. Stroosnijder, als on derwijzer aan de Openbare Lagere school D aan de Groote Markt. 2e. Aan den heer J. de Jonge, als onder wijzer aan de Openbare Lagere school B aan de Groote Markt. IV. Benoemingen. Ie. Van leden der Commissie van toezicht op het lager onderwijs, wegens periodieke aftreding. a. vacature L. P. van Oorschot: I. de heer L. P. van Oorschot2. de heer B. J. N. Schmelzer b. vacature A. W. van Nieuwland 1. de heer A. W. van Nieuwland 2. de heer C. van de Swaluw c. vacature C. van Alten 1. de heer C. van Alten 2. de heer J. J. Laernoes. 2e. Van een lid van het Burgerlijk Arm bestuur, wegens periodieke aftreding. Vacature J. F. Plouvier 1. de heer J. L. Buising, onderwijzer2. de heer E. An- driessen, lid van den raad. V. Te behandelen punten 1. Voorstel van Burg. en Weth. om aan regenten van het gasthuis machtiging te verleenen tot het aanschaffen van een nieu wen sterilisator (vergezeld van een nader rapport van regenten). 2. Idem betreffende het aangaan van een overeenkomst met de electrische centrale voor de levering van electrischen stroom voor den reinigingsdienst. 3. Idem tot het handhaven van den aan slag in de zakelijjke belasting op het be drijf van den provincialen stoombootdienst. 4. Idem tot het afwijzen van het verzoek van het bestuur der Vereeniging voor Chris telijke- Gezondheids- en Vacantie-koloniën te Bussum om subsidie. 5. Idem tot het verleenen van een blanco- crediet ten behoeve van een commissie van deskundigen voor den bouw van een cen trale slachtplaats. 6. Idem om aan de directie van de N.V. stoomvaart-maatschappij „Zeeland" toe stemming te verleenen tot het voorloopig verpachten als bouwland van een gedeelte van het in erfpacht verkregen sportterrein aan den Vrijdomsweg. 7. Idem tot verkoop van grond aan a. N.V. Bouw- en Exploitatie-Maatschap pij „Walcheren" 129 M2. grond aan de Westzijde van de Scheldestraat a 14 per M2. =r 1806. b. J. N. D. Bijl q.q. 134 M2. grond aan de Zuidzijde van de Paul Krugerstraat a 15 per M2. 2010. Begrooting van arbeid, handel en nijverheid. Blijkens de memorie van antwoord op het voorloopig verslag van de afdeelingen der Tweede Kamer over hoofdstuk arbeid, han del en nijverheid, betreurt de minister, dat naar het Engelsch van CLARA LEMORE. (Nadruk verboden.) 12) „Ja, dit is zoo. En dan kunnen wij meteen het nieuwe huis zien. Bevalt u dat „0, ik vind het verschrikkelijk Maar Mabel is verrukt over den vierkanten hall en den salon, groot genoeg om er een bal jn te geven. Maar, Hermione, lieve, het is zonde en jammer dat je niet besluiten kon die oude overeenkomst tusschen jou en hem ten uitvoer te brengen Ze bleef het antwoord schuldig, omdat je over deze zaak ook niets meer zeggen kon; maar zei wel: „Ik zal vanmiddag Pitchers maar mee brengen. Hij komt niet genoeg met andere kinderen in aanraking en dan kan hij nog eens wat spelen met uw drie kleintjes." „Zend hem dan maar dadelijk naar de kinderkamer, Mione", zei Ray, „niet naar <Jen salon Ada houdt niet van zulke kleine kinderen en ik zou niet graag hebben, dat "'J afgesnauwd werd. Waar is tante Jane van morgen Miss Freymuth zag geweldig tegen dit bezoek op en haar moeder eveneens. Het yas dan ook nog onaangenamer dan -de mCS ^et z'c^ hadden voorgesteld. Mrs. Beresford was het nu blijkbaar met «cnzelve eens geworden omtrent de te Volgen gedragslijn en die was niet lieflijk. Nadat de dames een licht excuus hadden Semaakt, dat ze al niet eerder haar geluk- wenschen hadden aangeboden, begon de euw-verloofde >>0 ja, ik dacht wel*dat er iets achter zat. "berdaad heb ik er Ray gisteren nog over financieele overweging vooralsnog er van moeten weerhouden, de instelling van ge zondheidsdiensten te bevorderen. Een ontwerp tot herziening der drankwet is reeds in bewerking. De omstandigheden laten nog niet toe, dat van regeeringswege geldelijke steun gegeven wordt voor hygiënisch schooltoe zicht. De minister is bereid, voor zoover de middelen daartoe beschikbaar zijn, te be vorderen, dat openluchtscholen waar noo- dig worden opgericht. Ofschoon de minister gaarne meer geld zou beschikbaar stellen voor de bestrijding van de tuberculose, meent hij daartoe toch thans niet gerechtigd te zijn, met het ook op den financieelen toestand. De nazorg voor tuberculose-patiënten verkeert nog in een stadium van proefneming en studie. Weldra zal de Kamer een voorstel be reiken inzake een naderen post voor 1926 voor de geleidelijke verplaatsing van gezin nen uit krotten naar particuliere woningen. Verhooging van het subsidie voor de nationale vereeniging tegen de werkloos heid kan de minister niet bevorderen. Ten aanzien van de Tholensche waterlei ding ligt het in de bedoeling het rijk voor het geheel als gerant te laten optreden voor de leening van 150.000. Bezwaar bestaat hiertegen niet, daar een precedent niet wordt gesteld. De onlusten op West-Java. De regeering bereidt het interneeren van alle communistische leiders in Nieuw-Gui- nea voor. Wat dit beduidt, is duidelijk voor ter zake ingewijden, aldus schrijft het „Hbld." De politieke bannelingen komen daar te leven in een gebied, waar ons bestuur niet intens genoeg is om een duurzame, deugdelijke controle op de gestes der geïnterneerden uit te oefenen. Dat was de klacht der In dische bladen de naar Nieuw-Guinea ver- bannenen 2etten daar ongestoord hunne communistische actie voort. Waardoor het nut der interneering problematiek wordt. De „Temps" legt in een hoofdartikel ver band tusschen het complot op Java, de doorloopende agitatie in het overige Indië en den burgeroorlog in China. Dit alles heeft denzelfden oorsprong, aldus het blad, en moet het uitgangspunt worden van een geheel nieuwe koloniale politiek. In het overige lndië en in China is de crisis op gelijke manier als op Java uitgebroken en wel door intellectueelen uit de inheemsche bevolking. Het blad herkent in de gebeur tenissen op Java het optreden van de com munisten overeenkomstig instructies uit Moskou en wel met voorbedachten rade, teneinde door gelijktijdige aanvallen op verschillende plaatsen de regeering te dwingen, de strijdmacht eindeloos te ver snipperen. Het complpt zal stellig slechts een accident blijken en de overheid zal met alle energie moeten optreden teneinde het terdege te beteugelen als waarschuwing voor alle koloniseerende volken. Dit gevaar kan alleen verijdeld worden door nauwkeu rige aanpassing van de koloniale politiek bij de eischen van het oogenblik. De libe rale opvattingen zijn de veiligste slagboom tegen reactie en revolutie. VLISSINGEN, 22 NOVEMBER. Het NederlandschBelgisch verdrag. Zaterdag werd in de sociëteit „St. Joris" te Middelburg een vergadering gehouden, uitgeschreven door het Provinciaal Comité van Actie tegen het Nederlandsch-Belgisch onderhouden, dat hij zeker zijn verloving tegenover u niet zoo dadelijk had durven mededeelen uit vrees dat hem verweten zou worden, hoe hij zoo maar een tweede vrouw had durven nemen, zonder u eerst te raadplegen, of u het wel goed vondt Maar ik zei er toch ook bij, dat u wel niet zoo dwaas zou zijn, om iemand te beleedi- gen, in wier hand uw toekomst voor een groot deel berust 1" „Ik zou er niet aan denken, mrs. Beres ford, u te beleedigen", was al wat Hermio ne antwoordde met een zelfbeheersching die aan het onmogelijke grensde. En die goede mrs. Deane, die haar wat te hulp wilde komen, deed dit misschien niet eens zoo tactvol met haar bijvoeging „Dit heb ik ook al gezegd, maar zie je, Hermione, Ada kent je nog niet zoo goed als ik, en nu is zij maar bang, dat je het haar kwalijk nemen zult, hoe je je postie als „slotvrouw" op Pinchurst zult moeten opgeven. Ik heb haar verteld hoe hoog je oom George je altijd hield en hoe hij wilde, dat je de plaats innam aan het hoofd van de tafel". Mrs. Beresford zag wel, hoe Hermione eenigszins aangedaan werd bij deze herin nering, maar ging door met opzettelijke lompheid „ik kan mij niet begrijpen, hoe de eene vrouw de andere haar plaats kan misgun nen Misschien is het niet prettig om tweede viool te spelen, als je gewoon was de eerste te zijn. Maar voor twee eerste violen is op Pinchurst nu evenmin plaats als overal elders I" „Natuurlijk nietantwoordde miss Freymuth grif. „Daar is geen kwestie van". In zichzelve vroeg ze zich af, welke plaats Ray dan kon toegewezen zijn maar ze zorgde wel, dat ze die gedachte niet uitsprak. verdrag, ten einde te bespreken wat nog kan worden gedaan om aanneming van het verdrag door de Eerste Kamer te voor komen. De heer H. C. Wesseling presideerde de vergadering, daar de voorzitter van het comité, de heer C. Boudewijnse door ziekte verhinderd was. De voorzitter zeide, dat alom in Zeeland het aannemen door de Tweede Kamer met teleurstelling is verno men en men gevoelt niet bij de pakken te moeten neerzitten. De vraag is echter, wat moet er gebeuren. Niet meer dan 50 per sonen hebben nu de beslissing in handen. Voorstanders van het verdrag verwijten aan de comité's van actie, dat zij niets doen dan maar agitatie wekken. Maar niets doen zou nu toch ook verkeerd zijn. Er zijn ook 1 onder de Eerste Kamerleden personen, die geen gelegenheid hebben gehad alles na te i gaan en die wellicht alleen het advies van het hoofd van hun politieke partij zouden volgen. Wel hebben indertijd de Provin cialen Staten van Zeeland met algemeene stemmen een motie tegen het verdrag aan genomen, maar het zal goed zijn als ook uit de provincie een protest weerklinkt, al weet spr. heel goed, dat geen feitelijke in vloed kan worden uitgeoefend. Spr. zou het naar voren brengen van argumenten willen overlaten aan het nationaal comité, aan de personen, die daar tot nu toe voor zorgden. Een petitionnement is het eenige dat voor Zeeland te doen overblijft. In de verschillende plaatsen dienen daartoe co mité's te worden opgericht. Deze moeten de menschen tot teekenen opwekken. Uit Zierikzee kwam bericht, dat mr. A. J. F. Fokker bereid is voor Schouwen te zorgen, terwijl ook uit Goes de heer \V. Kakebeeke zijn steun toezegde. Het mag echter geen half geslaagde beweging worden, dan kan men beter niets doen. De heer Wallien uit Breskens zegt, dat de Zeeuwsch-Vlamingen zich door het ver drag achteruit gezet voelen. In 1919 heb ben zij betoogd Nederlanders te willen blij ven, en nu hebben zij het gevoel verkocht te worden. Zij willen niet agiteeren tegen de Belgen, maar tegen dit verdrag. Het zal dan ook in Zeeuwsch-Vlaanderen zeker ge lukken handteekeningen te krijgen. De heer D. L. H. van Raalte zegt dat ieder, die hij er over sprak tegen het ver drag is, ook personen, die behooren tot de politieke partijen, wier Kamerleden voor stemden. Het zal dan te Vlissingen wel makkelijk zijn handteekeningen te krijgen. De heer C. Ouwehand meent, dat de ar gumenten nog niet zijn uitgeput. De heer Nolens en zijn volgelingen stemden vóór uit vrees en om goede vrienden met de Bel gen te blijven. Er moet dan ook iets achter de zaak zitten. Spr. heeft iemand ontmoet, die reeds 3 jaar geleden een onderhoud had met minister Van Karnebeek, en die vroeg of er tegenover het tractaat geen conces sies van België waren te verkrijgen, waar op de minister antwoordde, dat kan niet, want dan staat de Fransche generale staf direct achter de deur. Ook in de Tweede Kamer is in dien geest gesproken. De mi nister heeft niet alleen onderhandeld, maar heeft deskundige rapporteurs gehad. De Kamer weet echter van die rapporten niets. De Eerste Kamer moet daar naar vragen. In de steden dienen de comité's te bestaan uit de voormannen der verschillende politie ke partijen. De heer Umbgrove uit Middelburg meent, dat men door argumenten de leden der Ka mer niet meer zal kunnen overtuigen, maar wel met een adres van het grootste deel der Zeeuwsche bewoners. Men moet adverten ties plaatsen in de Zeeuwsche bladen om comité's te vormen. Spr. wijst er nog op, dat in een brochure van de frontpartij te Brugge ook gewezen wordt op den Fran- schen invloed. De heer Jeronimus wil er op wijzen, dat er naast een algemeen Nederlandsch belang ook provinciale belangen van Limburg en Zeeland aan het verdrag zijn verbonden en men te veel op het Moerdijkkanaal alleen heeft gewezen. Hoe dit kanaal Zeeland uit zijn isolement zou kunnen opheffen, is spr. niet duidelijk. Spr. zou willen dat het prov. comité in een adres speciaal op de Zeeuw sche belangen wees en daarnaast ook een petitionnement werd op touw gezet. Maar „En nu wij toch op het gebied van het huishouden zijn, Hermione", ging mrs. Be resford door „Hoeveel bedienden houdt ge „Zes sinds Raymond terugkwam heb ik er nog een meisje moeten bijnemen en dan is Lizzie extra". „Dat is het kindermeisje, hè Maar hoe ter wereld kreeg je alles gedaan op zoo'n groote plaats, met zoo weinig hulp „Och, we gebruikten maar zoo enkele van de slaapkamers". „Ja maar dit zal nu binnenkort alles heel anders worden Het leven, dat je tot nog toe hebt geleid, zou mij in het geheel niet bevallen. Als het huis vol logée's is, zooals nu heel dikwijls zal voorkomen, dan hebben we zeker wel het dubbele aantal bedienden noodig Ik ben van opvatting, dat mrs. Freymuth van Pinchurst een eer ste plaats hier in het graafschap moet in nemen en daar ga ik het huishouden ook op inrichten." „Kan ik even naar de kinderkamer gaan om de kleintjes te zien, Mabel vroeg Hermione aan de vrouw des huizes. Mrs. Freymuth wierp haar een smeeken den blik toe, maar Hermione voelde, hoe het beter was dat zij nu gingen. „O, Mione, kind, wat zal er toch van ons worden 1" zuchtte Mrs. Freymuth on der het naar huis rijden. „Als ze nu al, vóór haar trouwen, zóó is, dan wordt ze zeker later nog erger 1" „Och, als ze maar eenmaal gewoon is aan haar nieuwe waardigheid, dan zal ze niet meer zoo onaardig zijn troostte Hermione haar moeder. „En, als Ray er bij is zal ze in ieder geval wel niet zoo lomp durven zijn. Hoe gedroeg ze zich, nadat ik weg was „Zoowat hetzelfde, behalve dat ze toen niet zoo persoonlijk was in haar opmerkin- men moet zich te voren verzekeren dat dit zal slagen. De heer Van Raalte meent dat men niet te veel op de streekbelangen moet wijzen. Het contract is ons opgedrongen en tast onze nationale eer aan. De heer Uumbgrove wil, dat het comité de regeering vraagt de geheimhouding over de adviezen van Ged. Staten op te heffen. De regeering oefent nu te veel invloed uit. De voorzitter zegt nogmaals niet te ge- looven, dat verdere motiveering van de be zwaren iets zal helpen. Alleen moet men toonen hoe algemeen tegen aanneming wordt gevoeld. Spr. stelt als redactie voor een petitionnement voor „Aan de Eerste Kamer der Staten-Ge- neraal ondergeteekenden, allen kiezers of kie zeressen in de provincie Zeeland, overtuigd, dat net thans aan uw college ter goedkeuring voorgelegde verdrag met België niets is in het landsbelang. verzoeken dringend geen goedkeuring aan dit verdrag te verleenen." Het comité stelde de redactie zoo een voudig mogelijk, omdat ieder tegenstander van het verdrag er zich bij moet kunnen neerleggen. Het plaatsen van advertenties zal veel geld kosten en er komt toch een verslag van in de couranten, zoodat ieder, die helpen wil zich kan aanmelden. Een verzoek om publicatie van de rapporten der deskundigen zal niet uithalen en ook naar de meening van Ged. Staten is reeds in de Tweede Kamer gevraagd. Spr. weet niet of de deskundigen wel voldoende op de hoogte waren van de zaak zelve. Al is een petitionnement niet altijd succesvol. Doet men nu niets meer, dan zegt men dat de actie tegen het verdrag niet zoo gemeend is. De heer Deibei wijst op het verzoek van den heer mr. Adriaanse, lid der Prov. Sta ten van Zeeland aan Ged. Staten, om bui ten om hun rapport aan de regeering hun meening aan de Staten kenbaar te maken. De heer Wallien meent, dat de opvatting van Ged. Staten bekend is, alle leden der Prov. Staten stemden voor het advies om het tractaat niet aan te nemen. Ged. Staten vroegen reeds vier maal aan de regeering het rapport te mogen openbaar maken, het werd steeds geweigerd en ook in de Tweede Kamer is er met klem op aangedrongen. De kans voor succes met een petitionne ment is hier grooter, omdat er geen gees telijke ondergrond aan vast zit, maar een wensch van personen van alle politieke partijen. Er zijn nog weifelaars onder de Eerste Kamerleden én men moet trachten te voorkomen, dat die onder den invloed ko men van den minister of van partijleiders. Zelfs van de Zeeuwsche leden der Eerste Kamer is men nog niet zeker. De heer Plugge uit Souburg meent, dat men voor den volkswil toch altijd wel ge voelig is en hier kan gelden „Vox populi, Vox Dei". De heer Van Raalte vraagt, waarom al leen van kiezers en kiezeressen wordt ge sproken. De heer Deibei antwoordt hierop, om te zorgen dat alleen bevoegden teekenen. De heer Van Raalte meent, dat men dan goed moet zorgen dat zij die met de lijsten loopen, daarop rekenen. De heer Umbgrove vraagt of het adres niet te zacht is gemaakt. De voorzitter gelooft niet, als men iets bereiken wil. Ook in de Tweede Kamer hebben de tegenstanders dit standpunt in genomen. Ieder vereenigt zich ten slotte met de re dactie en ook met het voorstel de vorming van plaatselijke comité's en de verdere ac tie aan het Prov. Comité over te laten. Met een opwekking het comité financieel te steunen sloot de heer Wesseling ten slotte de vergadering, die bezocht was door ruim 30 personen uit Middelburg, Vlissin gen en andere plaatsen op Walcheren, Zuid-Beveland en Zeeuwsch-Vlaanderen. Voorstel aan den gemeenteraad. Door Burg. en Weth. is noig het volgende voorstel aan den gemeenteraad gedaan Bij uw besluit d.d. 30 Januari 1925, nr. 8, werd aan de Naamlooze Vennootschap Stoomvaart-maatschappij „Zeeland" in erf- gen. Ik geloof niet, dat Ray veel invloed op haar heeft. Zij schijnt veeleer geneigd, precies haar eigen weg te gaan. Weet je wat ze nu pas weer heeft gedaan... Ray had haar twee chèques gegeven om aan lady Courtthorpe te sturen voor het restau ratie-fonds van de kerk, waar haar lady schap zoo zeer belang in stelt. Mrs. Beres ford wilde een goeden indruk maken en had Ray overreed, drie honderd pond te geven twee honderd pond van hem en honderd van haar." „O ja Maar tegenover lady Courtthorpe zal dit toch geen indruk maken Haar lady schap zal eenvoudig een plechtstatigen brief van dankbetuiging schrijven, maar verder neemt- ze misschien geen notitie meer van haar „Nu, Ray gaf haar dan de chèques, dat zij die zou verzenden met speciaal verzoek dat zijn naam niet op de lijst van dona teurs zou prijken. Maar ziet, zij vermeldde wel degelijk den naam er bij en zei „Ik zou niet weten waarom je er de eer ook niet van wilde hebben, als je toch zoo veel aan liefdadigheid besteedde „Ray zal boos zijn als hij dit merkt. Hij houdt er niet van, dat zijn naam in de kranten staat vermeld. Dit hoorde ik hem nog tegen mr. Pentony zeggen, toen er laatst sprake was van dat fonds". „Het huwelijk zal plaats hebben in Ja nuari, Mione „Zóó gauw al, moeder Dus over een week of drie Heeft ze u ook de reden gezegd van haar haast bij deze zaak „Ik heb het haar niet gevraagd, kind Ik was bang dat dit haar maar weer een spijtige opmerking kon ontlokken „Och ja, ze denkt nu eenmaal, dat wij het haar kwalijk nemen dat ze ons op zij schuift en enkel de tijd kan haar van het tegendeel overtuigen We moeten dus Vraagt pacht gegeven, voor den tijd van 30 jaren, 32 A. £KD cA. grond aan den Vrijdomweg in deze gemeente, kadastraal bekend gemeen te Vlissingen, sectie A nr. 594, o.m. op voorwaarde De in erfpacht uitgegeven grond mag uitsluitend worden gebezigd voor sportter rein en plantsoen met daarbij behoorende getimmerten. Blijkens een overgelegd verzoek, heeft genoemde vennootschap zich tot uwen raad gewend om haar in afwijking van deze gestelde voorwaarde, vergunning te verlee nen tot het voorloopig verpachten als bouwland van een gedeelte van het boven vermelde terrein, hetwelk zij thans niet als sportterreinen noodig heeft, terwijl zij te vens toezegt, dat wanneer uitbreiding van het sportterrein wenschelijk mocht zijn, zij onmiddellijk de pacht zal opheffen. Daar er bij ons geen bezwaar bestaat het verzoek van adressante in te willigen, heb ben wij de eer U voor te stellen haar de door haar gevraagde vergunning tot wederopzegging te verleenen. De Belgische loodsen te Vlissingen. Naar wordt medegedeeld hebben in 1925 129 Belgische loodsen te Vlissingen opge bracht een bedrag van 7.456.295 francs, hetgeen gemiddeld 60.000 francs per loods is. Een bijzondere variété-voorstelling. In het Concertgebouw wordt Zondag 28 November een bijzondere variété-voorstel ling gegeven ter gelegenheid van de 20- jarige tooneelloopbaan van den heer Jacques Dutreau. Er heeft zich een commissie ge vormd om den jubilaris dien avond te hul digen. In 1906 debuteerde de heer Dutreau als liedjeszanger aan de piano in het Casino te Rotterdam, onder directie van den heer S. Soesman. Vandaar ging de heer Dutreau naar het gebouw „de Vereeniging" te Am sterdam en daarna maakte hij een tournée door ons land en trad hij in verschillende gezelschappen als pianist en liedjeszanger op en bezocht hij o.a. in 1910 de kermis te dezer stede. De heer Dutreau heeft als pianist enkele reizen medegemaakt aan boord van de stoomschepen „Rijndam", „Potsdam" en „Rotterdam" van de Hol- land-Amerika lijn. Later trad hij op als humorist in het Casino-variété te Rotterdam en is de jubilaris nu sedert het begin van dezen zomer leider van een theater- en concertbureau te dezer stede. Op den jubileums-avond, Zondag a,s., zullen verschillende artisten medewerken. Scheepvaartberichten. Het Engelsche stoomschip „Yew Forest" komende van Londen, bestemd naar Ant werpen, is hedennacht met gebarsten stoomketel door het Engelsche stoomschip „Orleigh", bestemd naar Antwerpen, alhier op de reede gesleept en wacht thans op orders. Volgens een hier ingekomen rapport verkeerde de Duitsche motorschoener „An- nemarie", op reis van Antwerpen naar Londen, op 51 gr. 19 min. Nb. en 2 er. 7 min. 01. in nood. Sleepbooten zijn van hieruit ter hulpe vertrokken. Volgens een later bericht drijft de motorschoener in zinkenden staat rond, de bemanning heeft het schip verlaten en is vermoedelijk door een in de nabijheid zijnd vaartuig gered. De bemanning van den motorschoener werd door een onbekend Engelsch stoom schip gered. Het stoomschip „Maniema" is op de kalm den loop van omstandigheden afwach ten, moeder Toen ze bij huis kwamen, stond Ray daar aan het hek. Blijkbaar had hij hen gewacht om te weten hoe het bezoek was afgeloopen. „U is laatriep hij. „Ik dacht, dat u al thuis was?" „Neen", antwoordde Hermione schert sende. „Het was een plechtstatige gelegen heid, moet je denken, Ray. En er viel heel wat te bespreken Je hebt ons anders niet veel tijd gelaten voor voorbereidende maat regelen..." „Och, ik heb Ada overgehaald, dat het maar heel kalm in z'n werk zou gaan. We wilden enkel maar in Londen aan een bu reau van den burgerlijken stand trouwen".- „Maar de pachters dan, Ray „O, die moet je hier allen nooden op den dag vóór de bruiloft, dan laat je ze hier thee-drinken en zegt, dat ze allen drie maanden huur extra krijgen in plaats van een andere soort traktatie". „O, daar zullen ze dan ook wel zeer mee ingenomen zijn, daar twijfel ik niet aan. Maar, waarom deel je dit hun dan niet zelf mee Waarom vermijdt je zoo stelselmatig een ontmoeting met je ondergeschikten (Wordt vervolgd.) VOLKSGEZONDHEIDS. EN VEILIGHEIDSHOEKJE Ondeugdelijk gereedschap, zooals los zittende hamers, gescheurde hamerste len, uitgesleten schroefsleutels, veroor zaken ernstige ongelukken. GEZONDHEIDSRAAD.

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1