1000 150 100 25 VRIJDAG IQ NOVEMBER Kfffl i*** qnn Eerste Blad "gemeentebestuur feuilleton een droeve teleurstelling binnenland «—No.273! 64e Jaargaog 192*6 Uitgave: firma F. VAN DE VELDE Jr.,Wetstraat 58-60, Vlissingen. Talef. 10. Postrekening 6628? Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen SOPLA 2% CENT de structuur van de onkruiden, die iet wegblijven, er pluimvee en, als Van alle zijden |ijd weer van ziek- hoenders. Die ko op natte erven, -li bij onvoldoende :ken geen ruimte, en niet geregeld ook niet te veel :t dan een besmet- Ihoenderstapel uit, |n werken, en een 'en. Voor uw ko- ler eenige regelen an, dan is het ge- .te niet groot 1. iel, dan nadat de ïstrijk elke maand Ikken met kalk 3. auwd of beschim- |de fokdieren uit miplaren voor de voor de teelt een 0 a 12, en nooit |mïnstens 9 maan- :ers niet meer dan 7. Speen de jon- 'eken oud zijn. 8. ikken, vóórdat de zijn. 9. Verkoop ilwassen konijnen, |en 3 en een goede i'houden. 10. Licht ooren op, doch |en verzoek mar- nooit een konijn, |ag kunt afmaken. Het is de slacht- id slachten velen niisvrouw zelf de :en is daarbij een veel en niet te rdeeld Als regel het gewicht aan Ih neme men wat fs minder. Op een pl.m. 30 gram. 'oed in en strooi fechen. Sommigen pond 5 gram sat ijn frissche kleur toe lceere men het ;n wordt uitgeno- tokt of gedroogd, ?ven door kokend 'ijdering van het (alleen vleesch wil ■nemen voor var- fi lmer witlof uitge- J nu tijd voor het lebben de plantjes waar dit niet nu slechts dunne andeld Brusselsch Iken wortel. Hier- lenige c.M. boven tndien wordt het leden. De wortels wijzen behande- I men het best di- |i men nu opkuilen pere hoeveelheden, worden de wor- I aan, rechtop, of- Ie aarde geplaatst, lie wortels op ge- lordt een laag van li rfmolm of zaag- It, waarin zich de pntwikkelen. Men pe wortels niet in de ontwikkeling gaan. Het best fen bak, ofwel we fhlof-rabatie met meer boven dan ken. Om den snel- bevorderen, kan Jmet een laag ver- pnoods met blad ramen leggen en ■terwijl de buiten- een aarden wal, Ik om onze andere lallen, of een dub- Ihenruimte 25 liet koudewerende 1 drogen turfmolm Igen ook, dat ons "bij de hand. Nu is, kan het elk Jiteren en moeten laai, dat nat gere- zoo spoedig mo- geeft geen vol tage koude. VL1SS1NGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoorVlissingen endegemeenten op Walcheren/2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België en de overige landen der Post-Unie, bij wekelijk- scbe verzending 4.15bij dagelijksche verzending 6.10. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—4 regels 1.10voor iederen regel meer 26 cent. Familieberichten van 1—6 regels 1.70. Reclames 52 cent per regel. Kleine advertenties van 15 regels 75 cent, voor eiken regel meer 15 cent. Bij abonnement speciale prijs. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. UUU een ongeluk. UUU gu den bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van eiken anderen vinger. Dit nummer bestaat uit 2 bladen DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Vlis- S"üele5t op art. 37 der Drankwet, doen te weten dat bij hen is ingekomen een verzoek van EMER1CUS AUGUSTUS HENRICUS DE VL'EESCHHOUWER, te Vlissingen om verlpf tot den verkoop van alcoholhouden- den'drank anderen dan sterken drank, voor perceel Nieuwendijk no. 1 alhier dat van af heden gedurende veertien da gen tQgen het verleenen van het gevraagde verlof schriftelijke bezwaren kunnen wor den ingebracht bij Burgemeste en Wethou ders voornoemd. Vlissingen, 18 November 1926. Burg. en Weth. voornoemd, M. LAtRNOES, L.B. De Secretaris, F. BISSCHOP. KAMER-OVERZICHT Tweede Kamer. Zitting van Donderdag 18 November. Algemeen debat. Wel nimmer is er zoo'n merkwaardig al gemeen debat gevoerd als ditmaal. In twee dagen tijds waren de gegadigden al gereed met hun redevoeringen de spreektijd die aan de partijen was toebedeeld, was niet alleen bij geen van deze op geconsumeerd, maar tal van partijleiders hebben het niet eens noodig geacht het woord te voeren. Mr. Dresselhuijs is ziek de heeren Mar- chant en L. de Visser waren afwezig, de heeren Kersten, Braat en Arts achtten het klaarblijkelijk niet noodig om voor hun fracties deel te nemen aan de algemeene besprekingen. Dit alles bevestigt dus ten volle onze gisteren geuite opvatting dat voor algemeen debat eigenlijk geen aanlei ding bestond. De algemeene politiek gaf geen stof en de details hadden wellicht be ter bij de diverse hoofdstukken kunnen worden ingediend. Het antwoord van den leider van het Kabinet kon derhalve ook zich bepalen tot een revue der bijkomstigheden en voor een terugtreden in bespiegelingen over het vo rig Kabinet, mitsgaders een beschouwing over de positie en de taak van het huidige was geen aanleiding aanwezig. Daarbij kwam nog dat veel van het debat meer ge richt was tot den Minister van Arbeid, wiens positie niet bizonder sterk en floris sant is te noemen. Minister De Geer heeft in de eerste plaats ontkend dat alle punten van verschil tusschen de partijen van be handeling worden uitgeschakeld. Dit geldt alleen voor zuivere politieke onderwerpen, maar niet bijv. voor de defensie-vraagstuk ken. Niet onaardig was het dat de Minister met tal van gevallen aantoonde dat de homogeniteit van het vorige Kabinet heusch niet grooter was dan die van het huidige. In tal van vraagstukken blijken de Minis ters uit dat Kabinet, die thans lid der Ka mer zijn, het onderling niet eens te zijn. Is minister Van Royen nu heengegaan omdat hij niet homogeen kon zijn met het Kabi net? Dit bewijst dat er wel homogeniteit bestaat. Herziening der Zondagswet schakelt de naar het Engelsch van CLARA LEMORE. (Nadruk verboden.) 10) Toen hij de deur van de „broeikas" had gesloten, wendde hij zich tot Hermione en Vfoeg, met iets zeer onrustigs over heel zijn wezen »Nu ga ik je wéér plagen, Mione, maar kan het heusch niet helpen Zooals de zaken nu staan, voel ik mij al zeer onge- lukkig. Als ik je daar zoo bleek en droef en toch zoo inng goed voor mijn kleinen jongen, die dan ook dol op je is, dan moet 'k telkens weer denken, wat een bruut ik toch eigenlijk ben geweestO, kon ik je !°ch maar doen vergeten, dat ik je ontrouw was geweest, Mione Waarom kan je dit aan niet vergeten Waarom mag ik toch n,et op alle mogelijke manieren weer zien goed te maken, het verdriet dat ik je nu al bezorgd heb, in de jaren die verlipen 'k zou toch zoo zeer mijn best doen, om in goed echtgenoot voor je te wezen 1" Maar ze schudde het hoofd met groote beslistheid, en antwoordde "Hat is onmogelijk, Ray en ik vind het "^vreemd, daf je het eigenlijk verlangen «Vreemd...? Waarom dan, Mione?" »Ja, vreemd Waarom zou je nu eigen lijk een 'n dien toch ook oen vrouw willen trouwen, waar je niet 'en zin om geeft Beste Ray, wees niet zoo dwaas En daar hoef je je niet voor te verontschuldigen. Maar at ik niet begrijp is, dat je steeds, terwijl Minister uit omdat daaromtrent zeer veel verschil van meening bestaat, evengoed als bij de echtscheidings- en de lijkverbran dingskwestie, waaromtrent groote politieke meeningsverschillen bestaan. De regeling van de bindendverklaring der collectieve contracten zal de Minister gaarne spoedig behandeld zien. De privaat rechtelijke regeling moet voorafgaan en de Minister hoopte, dat men die niet zou afwij zen omdat de publiekrechtelijke nog niet is ingevoerd. Die volgt natuurlijk spoedig na de eerste regeling. Verschillende punten die den Minister van Arbeid raakten, liet de Minister rusten omdat die bij de begrooting van Arbeid weer aan de orde komen, o.a. de kwestie van de Ziektewet en de uitwerking der Arbeidswet. Het denkbeeld van den heer Nolens om trent invoerrechten op weelde-artikelen die hier te lande niet worden geproduceerd, achtte de Minister niet gewichtig omdat hij slechts uiterst geringe opbrengst van die rechten verwachtte, aangezien het aantal van zulke artikelen zeer gering is. Het huwelijksrecht te herzien ligt voor alsnog niet in de bedoeling zoolang het rapport der commissieLimburg niet is verschenen. Als dit rapport er is zal de Regeering nader overwegen. Een regeling van de rechtspositie der ambtenaren is in vèr-gevorderd stadium van voorbereiding. Omtrent de publiekrechtelijke organisa ties, waaraan de uitvoering van belangrijke gedeelten van de staatstaak zouden kunnen worden opgedragen, hield de Minister zich nogal afzijdig. Hij wees op het supra- belang van den Staat, dat niet verwaar loosd mag worden. Vóór. de Regeering de financieele verhou ding van rijk en gemeenten gaat herzien, wacht zij het rapport der staatscommissie- Van Lijnden van Sandenburg af en dat zal pas in het eind van 1927 verschijnen. Bui tengewoon vlug schijnt die commissie niet te werken, zelfs niet als men in aanmer king neemt dat de te behandelen materie uiterst moeilijk en precair is. Nopens cie communistische woelingen in Indië verklaarde de Minister dat de Regee ring, vertrouwende op het beleid en het inzicht der Indische regeering, voorshands nadere berichten afwacht en dat zij zich aansloot bij hen die krachtige bestrijding wenschen van de wanordelijke en misda dige bewegingen, hetgeen allerminst mee brengt eenige wijziging van den socialen en politieken koers in het regeeringsbeleid. In zake het financieel beleid liepen de adviezen die den Minister gegeven werden zeer uiteen. Sommigen willen voortgaan met bezuinigen en belastingverlagen, ande ren wenschen de overschotten van de rijks middelen te besteden om vroeger ingevoerde bezuinigingen weer ongedaan te maken. Indertijd is er bezuinigd en zijn de belastin gen verhoogd sommigen achten het billijk nu niet alleen de belastingen te verlagen. Dó Minister wees er echter op dat de op brengst der belastingen abnormaal is ge stegen en dat het dus billijk is die eerst te verlagen en pas als daarna eenige normale toestand is ingetreden, komt herstel der bezuinigingen aan de orde. Vergeleken met 1913 is de opbrengst der belastingen nog veel te hoog, wanneer men het index-cijfer, de bevolkings-toename en de grootere fi nancieele draagkracht in aanmerking neemt. In 1913 was het eindcijfer der be grooting 219 millioen, thans is het 592 mil- lioen, terwijl het volgens deze berekening 536 millioen moest wezen. Wij zijn daar dus nog lang niet. Voor het zevende leerjaar gaat de Re geering een begin maken, nl. door de in- je oude liefde dood is, mij nog tot de jouwe wenscht te maken... Neen, vertel mij nu niet meer dat je mij liefhebt ik heb je al deze weken dat je hier bent gadegeslagen en ik weet, dat er geen sprankeitje van de oude liefde meer in je huist „Maar mijn kleine jongen dan, Mione Jullie kunt 't zoo goed vinden ik dacht..." Ze vyendde zich af, met iets wat wel er gernis leek, en zei „Je weet immers wel, dat ik voor Pit chers toch zou zorgen om derwille van het ventje zeiven Nu moet je mij beloven, dat je dit afgezaagde onderwerp niet weer aanraakt. Ik ben blij, dat ik hier blijven kan en dat ik voor Pitchers kan doen wat in mijn vermogen is. Maar dit kan ik niet tenzij je mij belooft, dat je hier nooit weer op terugkomt. Het verleden moet voor ons dood zijn. We moeten beiden vrij zijn om te gaan waarheen wij vallen, zonder ons gebonden te voelen door dwaze herinnerin gen van wat geweest is. Beloof je mij dit „Je laat mij de gelegenheid niet om te weigeren", sprak hij ellendig. „Ik heb nooit gedacht, dat je zóó onvergevensgezind was, Mione „Dat ben ik ook niet, Ray Denk je, dat ik je bedank omdat je getrouwd was Neen eenvoudig omdat we elkaar niet langer liefhebben en elkaar niet gelukkig konden maken. We zijn niet meer dezelf den van tien jaar geleden we hooien niet langer bij elkaar." Freymuth keek haar een oogenblik aan met doordringenden blik. Toen stak hij de handen in den zak en liep van haar weg, terwijl dit onderhoud hem geheel van de wijs scheen te hebben gebracht. Twee dingen kon Hermione zich maar Vervaardigd van blaadjes tabak,dia< voor de fijnste sigaren te klein zijn.] In all* algaranwlnkal». tOVm-Uwg. voering facultatief te stellen in gemeenten waar daaraan behoefte blijkt te bestaan. Echter wordt geen verplichting gesteld en wordt geen leerplicht voor het zevende jaar ingevoerd. De hiaat tusschen Leer plichtwet en Arbeidswet zal door de Re geering worden aangevuld door een rege ling omtrent het leerlingen-wezen. Hoe dit zal geschieden, zal spoedig in een desbe treffend ontwerp blijken. Bij de eerste instantie waren reeds eeni ge moties in uitzicht gesteld. Bij de replie ken kwam de heer Bulten voorstellen dat het Bezoldigingsbesluit zal worden herzien en dat alvast voor 1926 alle ambtenaren e^n salaris-toeslag van 5 zullen ontvan gen kwam de heer J. Ter Laan met een motie, waarin hij aandrong op spoedige regeling der rechtspositie van alle ambte naren en een tweede motie tot volledige herziening van de salarissen van alle amb tenaren, onderwijzers en rijkswerklieden en kwam ten slotte de heer Suring per motie invoering van den leerplicht ook voor het zevende leerjaar vragen, zoodat dit overal verplichtend moet worden ingevoerd. Gelijk wij in den aanvang van het algemeen debat reeds hebben aangewezen zijn het alleen het 7e leerjaar en de ambtenarensalarissen die inzet waren van dit debat, zoowel bij de democratische Katholieken als bij de sociaal-democraten. De Regeering kan daaraan niet voldoen, omdat zij voorzichtig wil te werk gaan bij de financieele politiek. Nu de toestand der financiën beter wordt, dient niet alles tegelijk aanstonds weer aan de orde te worden gesteld. Emigratie naar Canada. De minister van arbeid, handel en nij verheid heeft aan daarvoor in aanmerking komende gemeentebesturen een circulaire gezonden betreffende steun voor emigratie naar Canada, waaraan wij het volgende ontleenen Voor het seizoen 192526 was van rijks wege een bedrag beschikbaar gesteld, waardoor voorschotten konden worden verleend aan landarbeiders, mits zij ook van gemeentewege voorschot ontvingen, om de reis te betalen naar Canada, waar heen ze emigreerden. Het rijk verleende die hulp toch slechts voor inwoners uit een be perkt aantal bepaald aangewezen ge meenten. Van oordeel, dat emigratie mede werkt tot bestrijding der werkloosheid, heeft de regeering besloten voor het ko mende seizoen aan een grooter aantal ge nieenten gelegenheid te geven, om als zij zelf bereid zijn, een voorschot te verstrek ken aan emigranten, van rijkswege een aanvulling van dit voorschot te verkrijgen. De bedoeling is, dat die voorschotten wor den gegeven aan voor emigratie geschikt geoordeelde landarbeiders, die in het voor jaar van 1927 naar Canada emigreeren, doch niet in staat zijn om de kosten van overtocht daarheen zelf geheel te betalen. De voorschotten van rijkswege zullen niet begrijpen. Vooreerst, hoe dokter Deane zóó zeer scheen belang te stellen in het huwelijk, als nu gisteren gebleken was. En dan zijn manier van optreden tegen Ray mond. Het leek net of hij tegenover dien wat te bevelen had. Want Ray had onmid dellijk den raad van dén dokter uitgevoerd. Waarom verlangde dokter Deane zoo zeer, dat het huwelijk tot stand kwam en wat deed Ray zoo onmiddellijk gevolg geven aan den wenk Afet deze beide vragen voelde Hermione Freymuth zich den heelen ochtend gekweld. Raymond verscheen niet, toen de gong voor den lunch ging. En Hermione, met haar moeder en Pitchers, was al bijna klaar toen er een vrouwengedaante naderde door den tuin. Wat dichter bijgekomen, bleken het twee personen en zij traden onmiddellijk op de eetkamer toe Het waren mrs. Beresford, arm in arm met Raymond I Hermione kon wel niet anders, dan een van de lange vensterramen opendoen, daar zij zag, dar dit toch het doel was van hun wandeling. „Waarde miss Freymuth riep mrs. Beresford, die- zich op haar beminnelijkst voordeed „ik schaam mij letterlijk dat ik u zóó kom lastig vallen hoe maakt u het, mrs. Freymuth, na de vermoeienissen van den vorigen dag... Maar ik ben zoo dom geweest, om te verdwalen... Toen ik naar het huis van den dokter vroeg, kwam ik tot de ontdekking, dat dit nog twee-en- een halve mijl loopen was Verbeeld u... En ik was dood-moe en hongerig Ik geloof zoo waar, dat ik al troosteloos aan den kant van tien weg zou zitten, als ik mr. Freymuth niet had ontmoet. Toen ik die worden verleend door bemiddeling van de Emigratie-Centrale Holland, welke instel ling te dien aanzien zal handelen in over leg met den directeur van den Rijksdienst der Werkeloosheidsverzekering en Arbeids bemiddeling. De op deze wijze van gemeente- en rijks wege beschikbaar gestelde gelden zullen door den emigrant in een tijdperk van uiter lijk vijf jaren moeten worden terugbetaald. De kosten van overtocht met inbegrip van 25 dollar landingsgeld, welk bedrag het eigendom blijft van den emigrant en de overige kosten gedurende de reis tot aan de plaats van bestemming bedragen teza men ongeveer ƒ450 a 475. Actie van postpersoneel. Het persbureau van den C.B.P.T.T. pu bliceert het volgende communiqué De minister van waterstaat heeft via een deputatie uit de postale commissie van overleg medegedeeld, dat de vraag, of er voor de postbestellers en eenige andere la gere ambtenaren bij de P. T. en T. iets moet worden gedaan, eerst en alleen dan in behandeling zal kunnen worden genomen, wanneer onomstootelijk wordt aangetoond, dat een bepaalde categorie ten opzichte van andere onjuist is ingedeeld. De noodige maatregelen voor het leveren van een bewijsvoering zijn inmiddels door de postale commissie van overleg genomen. Bovendien heeft thans de Centrale bond van Nederl. post-, telegraaf- en telefoon personeel (C.B.T.T.) in de provinciale hoofdsteden van Noord-Holland, Friesland, Groningen en Drenthe openbare vergade ringen gehouden, die buitengewoon druk bezocht waren en waarin de bestellers en eenige groepen van lager technisch perso neel de slechte betaling van deze categorie hebben gedemonstreerd. O.m. werd gewe zen op het feit, dat woeker-instellingen hun grootste klandizie hebben onder het post personeel. Op sommige vergaderingen werd aange drongen op straatdemonstraties, doch met het oog op de-onderhandelingen, welke nog gaande zijn, werd zulks voorshands ont raden. In resoluties spraken deze vergaderingen, die mede druk bezocht waren, door kan toorpersoneel, dat met deze actie sympa- thieseert, zich uit voor een betere salariee- riing. Het werkte zeer sterke bevreemding, dat de toezegging van den vorigen minister van waterstaat, die op 9 Januari 1926 uitdruk- keliek liet publiceeren, dat een verbetering aanstaande was, niet ter kennis van den huidigen minister was gekomen. Groote ontevredenheid kwam voorts tot uiting over het niet uitbetalen van een ver goeding wegens waarneming van een hoo- gere functie, waardoor de administratie P. en T. kosteloos van de „meer-waarde" der ambtenaren profiteert. Het geheele P.T.T.-personeel werd opge roepen om door uitbouw en weerbaarma- king van zijn vakorganisatie zich een stevig wapen te vormen, teneinde de positie van het laagstbezoldigd personeel op het peil te brengen, waarop zij behoort te staan. Nog twaalf vergaderingen zullen in No vember en December in verschillende centra worden gehouden ter ondersteuning van de billijk-geachte eischen van het postperso neel. Nieuw Padvinders-hoofdkwartier. „De Nederlandsche Padvinders" hebben thans een nieuw hoofdkwartier en wel in Den Haag, Badhuisweg 145. De vereeni- ging heeft tegelijkertijd een nieuwe werk methode ingesteld. In plaats van dat, als vroeger de loopende zaken centraal door een algemeen secretariaat werden verwerkt, vertelde van mijn eindeloos dwalen, was hij er op gesteld mij hierheen te brengen, zoodat ik even rusten en wat gebruiken kon en voor die verleiding ben ik bezwe ken...." Hermione glimlachte en haalde het een en ander uit het buffetje te voorschijn. Zij trok het toevallige van de ontmoeting wel in twijfel, maar was natuurlijk te beleefd om hier ock maar eenigszins blijk van te geven. Toen ze na den lunch den hall binnen traden, keek mrs. Beresford eens rond met de grootste waardeering, en sprak „Wat een allerliefst huis toch hier Dit lijkt wel een portretten-galerij. Wat zou ik hier graag op mijn gemak eens rondkijken als ik den tijd had „Komt u dan op een anderen keer eens, als mrs. Deane zich niet over u ongerust maakt, zooals dit nu zekeiAhet geval zal zijn... 1" En deze uitnoodiging werd gretig aan genomen. „Is dat een broeikas, waar wij nu door- moeten, miss Freymuth ,?Dien weg gaan wij naar de stallen", verklaarde Hermione. „Ja, op dit deel van het huis ben ik waarlijk trotsch, want dit heb ik geheel zelve zoo ingericht. Maar het zal riu dunkt me het beste zijn, dat de dog cart voorkwam De weduwe wilde echter absoluut zelve naar de stallen gaan, ofschoon Raymond haar waarschuwde. „Ik vrees, mrs. Beresford, dat dit u te leurstelling zal baren. Mijn nichtje is nu niet zoo'n dolle liefhebster van paarden en de stal is het eenige departement, waarvan de inrichting wel wat te wenschen overliet. is thans het werk in diverse onderdeden gesplitst als buitenland, koloniën. Voor trekkers (senior-padvinders), Welpen (junior-padvinders), watertroepen, pers en propaganda, opleiding van leiders, etc., voor welke onderdeelen worden behartigd door een hoofdkwartierscommissaris voor dat onderdeel. Deze hoofdkwartierscommissarissen heb ben de beschikking, voor correspondentie en administratieven arbeid, over het perso neel van het hoofdkwartier. Zij werken on der een voorzitter der vereeniging, tevens hoofd-commissaris vice-admiraal j. J. Rambonnet. Gids voor schoolreizen. Ons werd een boekje toegezonden, be vattende enkele gegevens omtrent de wijze waarop de vorstelijke gift van 5000, ge schonken door de firma Ant. Jurgen's Mar garine-fabrieken te Oss, werd besteed ten behoeve van het gebrekkige en zieke Ne derlandsche kind. Deze reizen werden ge organiseerd door de „Gids voor School reizen". De firma Jurgens wist, dat ze door mid del van den „Gids voor Schoolreizen" alle onderwijzers en leeraren zou bereiken, zoo dat geen enkel ongelukkig kind behoefde achter te blijven. Honderden bij honderden ongelukkige kinderen maakten een uitstapje. Het bo vengenoemde boekje vermeldt slechts en kele gevallen, hetzij in den vorm van een briefje of van een foto. De eenige bedoe ling van dit boekje is, aan het publiek té laten zien, hóe deze stumperds genoten hebben en hoezeer tallooze onderwijzers, doctoren, verpleegsters en geestelijken zich hebben beijverd om met behulp van den fi- nancieelen steun der firma Jurgens aan on gelukkige kinderen een heerlijken dag te bezorgen. Voor belangstellende kindervrienden wordt op aanvrage door de redactie van den „Gids voor Schoolreizen", Acacia straat 174, Den Haag, een exemplaar toe gezonden. RADIO-PROGRAMMA Zaterdag 20 November. Hilversum, 1050 M. 12.00 Politiebe richten. 4.005.00 Concert door het H.D. O.-orkest. 5.005.30 Duitsche les voor be ginners. 5.306.00 Fransche les voor be ginners. 6.006.45 Concert door het H.D.O. orkest. 6.457.45 Cursus voor boekhou den en handelskennis. 7.45 Politieberichten. 10.00 Persberichten. 8.10 V.A.R.A.-avond. Het Hollandsch a capellakoor (Barchemer- koor), onder leiding van Joh, F. Kéja. De heer P. Lentz, cello. Mej. Jenny Hoekstra, begeleiding, la. Volkshymne, Guttmann. b. Stort, o arbeiders, J. r. Keja. c. Nos qui sumus, O.di. Lasso (koor). 2. Concert voor cello, Tartini. (Poco Largo, Allegro mode rato, Grave, Finale). 3a. Es ist ein Ros ent- sprungen, Pretorius. b. Le sommeil de I'en- fant, Gevaert. c. Le message des Anges, Gevaert. (3 middeleeuwsche liedjes), d. Domme convertire, Fornerod (koor). 4a. Elegie, Faure. b. Allegro appassionato, St. Saëns (cello). 5a. Het liedje van de nacht uil, Sanders, b. Wenn alle Brünlein fliessen, Bock. c. Zooals de rijen, J. F. Keja (koor). Daventry, 1600 M. 2.50 Concert door een koor van 300 kinderen van de Hackney- scholen. 3.20 Populair concert door het Eugène Gruft's octet. H. Anderton, contra alt. R. Bussel, bariton. M. E. Bowe, piano. 5.20 Causerie A garden chat. 5.35 Kinder uurtje. 6.20 Engelsche muziek door het Walpole Cinema-orkest en Pendarvis, so praan. De Gresham singers. 7.20 Tijdsein Big Ben, weerbericht, nieuws. Lezing An artist in Constantinople. 7.50 Muziek, 8.00 Behalve haar eigen merrie een prachtig dier, een geschenk nog van mijn oom, en de oude merrie van tante Jane, is er niet veel moois meer te zien op paardengebied". „Maar daar zult u toch zeker wel veran dering in brengen, mr. Freymuth Dit mag nu voldoende zijn geweest voor de beide dames, die er tot nog toe van geprofiteerd hebben, maar toch zeker niet voor die jonge vrouw, die u hier weldra tot meesteresse in huis zult maken Freymuth keek eens verlegen, maar bleef het antwoord schuldig. „Wie krijgen wij nu voor de dogcartde merrie of de zwarte „De zwarte denk ik dat beter is. Hardie gaat maar heel zelden in het harnas". „Is zij dan niet veilig?" vroeg zij. „Ja maar ze houdt er niet van en mijn nichtje heeft dan ook niet graag dat zij dergelijk werk doet 1" „Miss Freymuth beschouwt de merrie als haar particulier eigendom vroeg mrs. Beresford. „Het is ook haar particulier eigendom", antwoordde Freymuth. „Er is geen kwestie van „beschouwen" want ze is haar eigendom." „Maar het dier staat toch bij u in den stal Ik zou niet weten waarom u hem dan niet ook gebruiken kon, als u dit ver langde." „O, maar er is geen kwestie van zoo iets tusschen ons zei Freymuth warm. „Of schoon ik in waarheid de eigenaar ben van deze plaats, beschouw ik Hermione net zoo goed in het bezit van het goed". (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1