KWATTA\^ DONDERDAG IS NOVEMBER No- 266 64e Jaargang i ""Kameroverzicht FEUILLETON EEN DROEVE TELEURSTELLING BINNENLAND VOUE-MELK-REEP Beter dan Goed: DE BESTE Stads= en Provincienietiws VL1SSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRI.JS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.20 per drie maanden. Eranco door liet geheele rijk f 2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels 1.10 voor iedere rtgel meer 26 cent bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs, bij vooruitbetaling van 15 regels 0.75, elke regel meer 15 cent. familieberichten van 16 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. Tweede Kamer. Zitting van Woensdag 10 November. Het verdrag met België. In de plaats van mr. Dresselhuijs, de leider van den Vrijheidsbond, kwam mr. Van Gijn verklaren dat zjjn fractie haar stem aan het verdrag niet geeft. De con cessies die aan België zijn gedaan, zijn te groot en het valt niet te wachten dat de goede verstandhouding zal worden her steld. Algemeen is de opvatting dat dit tractaat een schadeloosstelling is voor Bel- gië's afstand van territoriale en politieke eischen. Dit verdrag zal volgens dezen af gevaardigde meer goede gezindheid hier te lande bederven dan het goede gezindheid in België zal wekken. Als de Belgen boos zullen zijn over een verwerping van dit trataat clan zal dat bewijzen dat de geest van 1919 nog over hen heerscht en dat zij dus nog niet geschikt zijn om tot overleg te geraken. Graag geeft hij België tege moetkomingen, maar het moet niet te ver gaan en niet een zelfopoffering worden. Nederland moet de voordeelen behouden die de natuur het gaf. Antwerpen heeft nooit in de lijn van den Rijn gelegen en het gaat dus niet aan om het daarin te bren gen, hetgeen nadeel doet aan Rotterdam, dat van nature wel in die lijn ligt. We zou den de eeuwigheid binden wat we geven zijn we kwijt. We kunnen altijd nog geven maar van terugkrijgen zal geen sprake zijn. Mr. Heemskerk wees er op dat de moge lijkheid van nieuwe onderhandelingen is uitgesloten. Er is dus alleen een keuze van vóór en tegen. De eerste taak van de bla den achtte hij het bevorderen van het inter nationaal rechtsleven en al bleek nu niet uit dit verdrag dat de Belgen dit beginsel vóór alles huldigden, het is toch goed, dat Nederland dit beginsel niet loslaat. Deze afgevaardigde is nu gebleken vóór het ver drag te zijn. Hij achtte na den brief van minister Vandervelde het dubieuse inzake de toelating van oorlogsschepen op de Schelde afgedaan. De Belgische reserve is z.i. geen cent meer waard, want erkend is dat Nederland zich alle bevoegdheid van toelating dier schepen in oorlogstijd voor behoudt en dat het niet-regelen van die kwestie in het tractaat niet beteekent dat België zich voorbehoudt het toelatingsrecht alsnog op den voorgrond te stellen. Inzake het Moerdijk-kanaal beriep hij zich op een rapport, waarin cijfers zijn gegeven omtrent de capaciteit daarvan. Er kan door de klein ste sluis niet meer dan 36 millioen ton wor den geschut in één jaar tijds. Daar uit is te berekenen hoeveel schade op zijn hoogst aan Rotterdam kan worden aangedaan. Die schade was niet gering, al leek ze dezen afgevaardigde wel gering. Het belangrijkste van dit tractaat achtte hij het dat het Belgische probleem, dat al tijd een Europeesch probleem is geweest, wordt opgelost. Wanneer het tractaat ver worpen wordt, zullen de stemming die hier te lande tot heden is gewekt en de stem ming die straks In België zal ontstaan, al lesbehalve geschikt zijn voor nieuwe onder handelingen- Het Belgische probleem zal dan weer als Europeesch probleem herleven en het eind daarvan is niet te overzien. Zij, die thans tégen het verdrag zijn zouden wel eens heel spoedig berouw kunnen hebben van hun stem. Al had dus dit verdrag zwakke ™r het Engeisch van CLARA LEMORE. (Nadruk verboden.) 4) "Wonderlijk 1" prevelde mr. Brown. "Waarlijk, verwonderlijk... Het is alleen jammer, dat hij zulk een trouwe lief— de niet waard zal zijn Verbeeld u eens, flaJ hij nooit terugkwam Wat zou er dan gebeuren nMiss Freymuth zou het goed krijgen en na<tr kinderen na haar maar als zij sterft ponder kinderen, dan vervalt het geheel ?.n eon verren bloedverwant in Devon- m re. Er was nog een andere neef buiten r-Raymond, maar daar maakte mr. Frey muth geen melding van in zijn testament. 'J bad den ouden heer een groot onrecht ^gedaan, ziet u •f00- Nu, ik vrees dat ik u een on- in« °Den T'^ aan den Praat heb gehouden, la \er>y- Maar ik stel bijzonder veel be- 5 in de familie Freymuth. Kom vent, ga mee 1" klehf vYaarc''ge hospita nam den armen niet h" J0n§en mee> maar ze gunde zich een tlJd *iem zelve naar bed te bren- "ehnn2!/ ,was vee* *e verlangend hetgeen zij Lizzie rT ?- mee *e deelen aan haar man- tie 7* ?e ónderen gewoon was, ontferm- perr, ,over den kleinen baas en mrs. waar 7W-eü haar man in hun ^kamertje, Pi "e zaak lang en breed bespraken, heeft l- Pas geland, zeg je En dan Wn?1 Ju al den weg naar North cliff e heianac!11!, Hij moet dan wel uitermate I Sstellen in de zaken van zijn vriend ai ie eens wat zeggen, Jane ik ben j plekken, het diende z.i. te worden aan vaard. Veel toenadering toonde ook de heer Marchant niet. Hij maakte er den Minister een grief van dat hij wel formuleert wat de Belgische wenschen zijn, maa» niet vol doende nagaat wat de gevolgen ervan zijn voor Nederland als die alle worden inge willigd. Natuurlijk wenscht België een uit weg voor Antwerpen en natuurlijk willen wij dieti geven, maar daarom behoeven wij niet alles te geven wat men van de over zijde wenscht. Nogmaals zette hij uiteen dat geen verband mag worden gelegd tus- schen de territoriale eischen die werden af gewezen en de economische concessies die men wil doen. Had de heer Vliegen zich moreel gebonden aan zijn vrienden door hun te beloven dat ze schadeloos gesteld zouden woi.den Dat kan niemand doen De Tweede Kamer staat in ieder geval gansch en al vrij in haar beslissing. Hij waarschuwde tegen de stille aanwijzing dat er waarschijnlijk van het kanaal wel nooit iets zal komen. Dat is een speculatie die in een contract niet thuis behoort en op die kans mag nimmer gerekend worden. Dit tractaat is onopzegbaar en dus blijft de kans van den aanleg altijd en eeuwig bestaan. Juist bij een verdrag moet men zich er altijd ernstig rekenschap van geven wat de uiterste consequenties ervan kun nen zijn, want alleen dan weten we precies wat we geven moeten. Trachten die conse quenties te verminderen of te vergoelijken is gevaarlijk omdat het zand in de oogen strooit, waardoor wij de gevolgen niet goed meer zien. Geen bevrediging zal volgens mr. Mar chant de aanneming van dit verdrag bren gen als die aanneming niet een kleine meerderheid geschiedde. Is het nu niet mogelijk tot een oplossing te komen Vele punten uit het verdrag worden algemeen aanvaard, maar een paar andere vinden ernstige bestrijding, w.o. in de eerste plaats het Moerdijk-kanaal en het Schelde-regiem. Het liefst had mr. Marchant gezien dat de Minister zelf had willen trachten in nader overleg te treden met België. Dat hij daar door gunsten moestg aan vragen aan Bel gië achtte mr. Marchant niet juist. Hij wenschte nu dat de Kamer een motie van orde aannam, waarin werd uitgesproken dat tegen het tractaat ernstige bezwaren zijn gerezen, met name de kwestie van de toelating der oorlogsschepen op de Schelde en de aanleg van het kanaal en waarin wordt besloten de beraadslaging over het tractaat te schorsen in afwachting van na dere pogingen tot heropening der onder handelingen. Die motie diende hij nog niet in omdat hij wil wachten totdat de discus sie over het verdrag geheel is afgesloten. Het was dus een motie tot schorsing dei- behandeling om de Regeering gelegenheid te geven nieuwe onderhandelingen te openen. Morgen zal dat punt aan de orde komen. Avondvergadering. Voortgezet werd de behandeling van de interpellaties Ter Laan en De Visser over de ongeregeldheden te Assen en Ede. De heer Tilanus constateert dat het ant woord van den minister hem op één punt niet geheel bevredigde. Het heeft hem ge troffen dat de relletjes te Assen en te Ede op dezelfde manier zijn ontstaan. Dit brengt spreker in verband met het rapport waarin het vermoeden wordt uitgesproken dat van „zekere zijde" wordt opgeruid. De verzet- prediking van communistische zijde heeft inderdaad gevolgen gehad. Wordt het nu niet tijd om scherper toezicht te houden op aanslagen van revolutionaire zijde op het staatsgezag gepleegd. De heer Van Zadelhoff laakt de opmer king van den heer J. J. C. van Dijk, dat de woorden van deernis jegens het slachtoffer van den heer Ter Laan een wanklank was. Toen spreker die opmerking hoorde, dacht hij aan de opmerking van den heer Kersten, dat er twee soorten van Christenen zijn. Bij een van deze soorten moest spreker den heer Van Dijk indeelen. De voorzitter Ik verzoek den heer Van Zadelhoff de leden niet te splitsen in twee verschillende soorten, dat is gevaarlijk. niet bijzonder gesteld op die lui, die zoo tuk er op zijn om de geschiedenis van an deren te weten, terwijl ze voor de hunne in het geheel niet willen uitkomen Ik zal dien mr. William Brown eens een paar vragen stellen betreffende zichzelven. Wat komt hij hier doen, in een rustig plaatsje als Northcliffe. En als je het soms minder gepast vindt dat ik hem ondervragen zou, dan moet je mij maar eens roepen, den eersten den besten keer dat je squire Bal- lantyne ziet of dokter Deane, want die moeten er dan maar eens zien achter te komen, wat die mr. William Brown doet in een plaats als de onze." HOOFDSTUK Hl. De dag, volgende op dien waarop mr. William Brown in Northcliffe kwam, was een Zondag. De bewoners van het plaatsje bezochten trouw de kerk maar er was heel zelden een vreemdeling, zoodat het eenig opzien baarde, toen dezelfde vreem de heer, die gisteren aan de „Royal George" was afgestegen, zich hier nu weer vertoon de met zijn kleinen jongen. De koster ging hem voor naar de bank behoorende aan het goed Pinchurst. Priscilla had hem zoo even gezien, tus- schen de gordijnen door en onmiddellijk had hij haar getroffen als iemand met een geschiedenis. Verder moest zij zich te veel bemoeien met den kerkzang, dan dat ze veel gedach ten meer aan mr. Brown kon wijden. Op haar vader na was Priscilla altijd de laatste die uit de kerk kwam. Maar nu stonden er nog heel wat kerkgangers te praten, toen zij het gebouw verliet. Mrs. Scandar trad dadelijk op haar toe. „Heb je gehoord, wat er gezegd werd riep zij. „Wel, dat die vreemde heer een De heer Van ZadelhoffIemand, die zich Christen noemt, dient zich te gedragen naar het negende gebod, dat voorschrijft dat men geen valsche getuigenis zal afleggen. De voorzitter Ik kan die woorden niet toelaten. De heer Duijs Moeten wij ons dan wei laten beleedigen door dien mijnheer De heer Van Zadelhoff vervolgt dat in dien de hoogere militairen een moord be gaan... De voorzitter lk roep u tot de orde. De heer Van Zadelhoff Indien het waar is, dat een officier de loopen der geweren naar beneden drukte om zooveel mogelijk trefkans te hebben, dan heeft die officier een moord begaan. De voorzitter lk roep u nogmaals tot de orde. Indien u zoo doorgaat zal ik aan de Kamer het voorstel doen, u het woord te ontnemen. De heer Van Zadelhoff vervolgt dat er .allerlei bakerpraatjes zijn gehoord over het optreden van de SD.A.P De heer Albarda heeft terecht gezegd dat het causaal ver band tusschen de propaganda der S.D.A.P. en de relletjes niet bestaat. Men doet het voorkomen alsof de relletjes te Ede en As sen iets zijn, dat voor het eerst gebeurd is. Zij kwamen meer voor, en de oorzaken van de vroegere relletjes leven nog voort. De soldaten zijn andere menschen dan 25 jaar geleden. De heer Lingbeek meent dat de militairen moeten beseffen, dat zij Koningin en vader land dienen. Spreker kent nog soldaten die dat beseffen. Maar nu spreekt men van een kanker, men noemt den heelen militairen dienst een „rotzooi"... De heer Duymaer van TwistDat is nu een dominéé van de Hervormde Kerk. Je moest je schamen De heer Lingbeek, voortgaande zegt dat hij in de bioscoop (geroep Aj de Po- temkinfilm heeft gezien. Bij die film was helsche muziek, en spr. dachtwat wordt ons volk vergiftigd. Als men zóóiets mooi heeft gevonden, wenscht men het thuis na te doen. Een officier die een beetje barsch doet, kan op die manier een opstand ver wekken. Nu weet spreker wel, dat op de Potemkin het vleesch niet deugde, maar dit is in zijn huis ook wel eens voorgekomen. Bovendien zegt de Bijbel, dat men niet al leen goede heeren moet dienen, maar ook kwade heeren moet gehoorzamen. De taak der Overheid is orde en tucht te handhaven en ons te beschermen tegen vergiftiging. De heer Boon zegt, dat het voor hem vast staat, dat de meeting der S.D.A.P. grooten invloed heeft gehad op het ont staan der relletjes. Drie maanden lang men op die mee ting in de socialistische" pérs reeds voorbe reid. En men spreekt ook in de socialisti sche bladen tot de minder ontwikkelden, die ook hun deel willen bijdragen om het leger onmogelijk te maken. De heer Van der Heide betoogt dat er vele onjuiste dingen gezegd zijn, waarop hij niet verder wenscht in te gaan. Spreker vindt het een verheugend ver schijnsel, dat de eerbied voor het menschen- leven stijgende is en daardoor dit conflict ontstond/ Zijn dan de relletjes te Assen verwekt door die geweldige gewetensbe zwaren Dat niet, maar deze menschen ondervinden de gevolgen vaft wat in ande ren gaat leven. De toenemende weerzin te gen militairisme is geenszins het igevolg ;van die naar benedentrekkende kracht, maar wel van den wensch om de maatschappij op een hooger plan te brengen. De heer Duys meent, dat de officieren alleen mogen vuren op de soldaten, als er sprake is van oproer. Aan de hand van wetsartikelen licht spreker dat nader toe. Alleen wanneer te Assen sprake van een oproer was geweest, zou er theoretisch recht hebben bestaan om te schieten. Spreker meent, dat de zedelijke en mu- reele moed van kapitein Glasius veeLgroo- ter is dan degenen die zeiden -.„Schiet er maar op De heer Braat zegt dat er voor de so ciaal-democraten propaganda zit in dit ge val. Toch is het leger in vele gevallen voor verbetering vatbaar. In het bijzonder zou hij wenschen, dat de jongens beter worden behandeld door de officieren. vriend is van Raymond Freymuth en dat hij, na al die jaren, eindelijk eenig bericht van hem is komen brengen. Hij heeft mrs. Perry ondervraagd naar de zaken van de familie Freymuth. Hij is pas uit Australië gekomen." „Maar wat voor bericht van Raymond heeft hij dan gebracht Leeft hij Komt hij thuis „Dat weten we nog geen van allen. Mrs. Perry kon alleen maar uit hem krijgen, dat hij en Raymond Freymuth intieme vrienden zijn geweest in Queensland. Hoe ongelukkig dat miss Freymuth nu juist niet in de kerk is geweest. Dat overkomt haar anders nooit dat zij een Zondag overslaat Priscilla was het liefst maar dadelijk naar Pinchurst gegaan, maar juist op den Zondag werd ze door allerlei werkjes in beslag genomen. Maar Maandagochtend was ze er al zoo vroeg mogelijk bij en vertoonde zij zich op Pinchurst, terwijl mrs. Freymuth en Her- mione nog aan het ontbijt zaten. Onderweg was zij al bang-geweest, dat Hermione het nieuws soms van een ander kon gehoord hebben maar daaromtrent werd zij toch gerustgesteld daarvoor was de vriendin veel te kalm bezig aan de ontbijttafel. „O, Pris, hoé aardig van je je bent zeker eens komen kijken wat mij gisteren thuis hield, lk had een bui zenuwhoofdpijn. Ja, zoo waar voor het eerst dat ik ook al eens meedeed aan dergelijke dwaasheid „Maar tante Jane" zoo noemde Pris cilla mrs. Freymuth nog altijd, sinds den tijd, dat Hermione en zij samen les hadden „het is toch niet waar? Was het niet een excuusje, om niet naar de kerk te komen „Nu het over is, mag je er wel eens om De minister van oorlog, de heer Lam- fcooy, dankt de leden, dit het leger en zijn chef een hart onder den riem gestoken hebben. Spreker is zeer sceptisch gestemd voor de adviezen der sociaal-democraten, vrijzinnig-democraten en van den commu nist, omdat geen van drieën het leger wen schen te behouden ter handhaving van het gezag. Het is een onwaarheid dat het leger vij andig staat tegenover het proletariaat. Voor den commandant van het veldleger heeft spreker de grootste achting. In zijn twee orders worden absoluut verschillende dingen behandeld. De heer De Visser sprak over verval- sching der rapporten. Dit is ook weer een onwaarheid. Het rapport is vergezeld ge gaan van het verslag van alle gebeuren. Het is sprekers voornemen een bepaling in het leven te roepen, waarbij zoo moge lijk een signaal moet worden gegeven, al vorens er geschoten wordt. Omtrent de opruiende geschriften is de minister reeds met zijn ambtgenoot van justitie in overleg getreden omtrent hetgeen hertegen gedaan kan worden. Spreker roept de medewerking in van alle partijen, opdat in de kazernes rust blijft, de oude toestand terugkeert. Dat de loopen der geweren naar beneden zijn gedrukt om de trefkans te vergrooten is niet juist. De commandant heeft zulks pertinent ontkend. Het zou zeer jammer zijn, als de politieke strijd naar het leger zou worden overge bracht, waardoor slechts gebeurtenissen als te Assen plaats vonden, zouden kunnen worden herhaald. De minister van justitie, de heer Donner, beantwoordt nog een opmerking van den heer Duys inzake het recht om maatregelen van geweld te treffen bij ongeregeldheden. Hij betoogt, dat de bevoegdheid er is. Wanneer daarvan gebruik moet worden ge maakt, dat is een quaéstie van appreciatie en meer van feitelijken dan van juridischen aard. Eerste Kamer. De voorzitter van de Eerste Kamer is voornemens aan de centrale afdeeling voor te stellen in de afdeelingen te doen onder zoeken Dinsdagavond 16 dezer, na de open bare vergadering, eenige wetsontwerpen van eenvoudigen aard, en op Woensdag 17 November, des voormiddags 11 uur o.m. het wetsontwerp tot wijziging der succes siewet, de belastingontwerpen, en het ont- werp-wegenbelasing. Het Nederlandsch-Belgisch verdrag. De anti-revolutionnaire „Rotterdammer" vraagt of er geen uitweg is met het Ne- derlandsch-Belgisch verdrag en beant woordt deze vraag als volgt In elk opzicht vreezen wij een slechte oplossing. Verwerping doet in België wrok ontstaan. Aanneming hier. Gaat het om een van beide, dan verkie zen wij in 's lands belang verreweg het eerste. Maar is er geen uitweg nog In de Kamer werd weer over een motie gesproken. De heer Marchant zou er een indienen met onderteekening van verschil lende zijde, zoowel van rechts, als van links. Wij nemen aan, dat de minister de zaak moe is. Maar 't gaat nu niet om dezen, maar om ons land en zijn toekomst. Kunnen onze vooraanstaande staatslieden dan niet in 't belang van vrede hier en goe de verhouding later met België aanneming of verwerping voorkomen Op deze wijze bijvoorbeeld Ons geheele volk verlangt toch naar een regeling, mits deze billijk is. En dat dit, verdrag niet leeft in de natie, igelooft toch langzamerhand ieder wel. Een referendum ware een goede oplossing maar daartoe bestaat de mogelijkheid niet. Propaganda voor meer broodverbruik. Te Amsterdam is op initiatief van den Nederlandschen Bakkersbond een vergade- rmg gehouden van afgevaardigden van dien bond, van den R. Kath. Bakkersbond, vereeniging van Werkgevers in het bak kersbedrijf, vereeniging van Meelfabrikan- lachen, Pris Maar als je mij gisteren hadt uitgelachen, had ik je al bijzonder harte loos gevonden 1" „Het is alleen maar jammer dat je er nu juist gisteren voor hebt uitgekozen Want anders had je in de kerk gezien raad eens wien... Den logé uit de „Royal George", die zóó rechtstreeks uit Queens land is terug gekomen „Maar Pris „Ja hij heet William Brown. Die naam klinkt niet romantisch hè, maar de man zelve ziet er bijzonder romantisch uit. En in een gesprek met mrs. Perry nu Zater dagavond moet hij gesproken hebben van iemand, dien hij in Australië had ge kend van denzelfden naam als..." „O, Pris Ik weet wat je zeggen wilt. Wacht een oogenblik. Laat me eens even wennen aan het idee, eer je verder gaat Miss Pentony zat een paar minuten dood stil, met trillende witte lippen. Haar moeder legde liefkoozend de hand over de hare en dit scheen het jonge meisje te kalmeeren. „Hei is tien jaar geleden, moeder tien jaar sinds ik iets van hem gehoord heb het zij dan goed of kwaad en nu is het haast meer dan ik dragen kan... „O, maar Pris 1 En jij, die altijd zoo flink bent geweest Maar ik zou niet te veel bouwen op mogelijk gepraat dat volgen kan. We weten niet wat voor soort bericht die mr. Brown uit Australië heeft meege bracht. Het eenige wat wij weten is dat hij mr. Raymond schijnt te hebben gekend. En hij moet tegen mrs. Perry gezegd hebben dat zijn bezoek op Northcliffe waarlijk naar aanleiding van Ray was". „O, maar dan voelt Ray toch in ieder geval belangstelling voor ons. Hoe ziet hij er uit, die mr. Brown, Pris Vraagt mm-rauAs ten, vereeniging van Importeurs van buiten- landsch meel, van den Graan-, Meel- en Zaadhandel, van de Nederl. vereeniging van Meelagenten en enkele andere belangheb benden om, in verband met het verminderd broodverbruik in Nederland, middelen en maatregelen te beramen die kunnen leiden tot verhooging van de broodconsumptie. Door de aanwezigen werd een commissie gevormd, met als voorzitter de heer F. C. Stahle, voorzitter van den Nederl. Bakkers bond, secretaris de heer G. Dekker, adjunct directeur der Ned. Gist- en Spiritusfabriek te Delft en penningmeester de heer W. H. Wellensiek, voorzitter der Nederl. vereeni ging van Meelagenten. Dit bestuur zal naar aanleiding van het op de vergadering be sprokene, plannen uitwerken om te komen tot een propaganda voor de bevordering van het broodverbuik. Het doel is, om door samenwerking van alle belanghebbenden, te komen tot een collectieve propaganda voor meer brood verbruik, welk verbruik sedert de oorlogs jaren procentsgewijze door verschillende oorzaken belangrijk is teruggeloopen. Dit verschijnsel mist zijn redelijken grond en men wil nu trachten door propaganda het Nederiandsche publiek, ook in zijn eigen belang, tot zijn vroegere levenswijze terug te doen keeren. Het secretariaat van de commissie is ge vestigd te Delft, Nieuwe Plantage 54a. Een logeergastenbelasting te Noordwijk. In de vergadering van den gemeenteraad te Noordwijk van 2 Maart van dit jaar werd door Burg. en Weth. een voorstel .gedaan tot invoering eener zgn. logeerbelasting. In de gemeente bleek, vooral bij belangheb benden, een sterke tegenzin te bestaan voor deze belasting. In den raad scheen men niet tegen deze belasting als zooda nig te zijn, doch kon zich minder goed ver eenigen met de voorgestelde tarieven. Burg. en Weth. verzochten nu, dat de raadsleden zelf schriftelijke voorstellen zou den indienen. Tot nu toe is er evenwel geen voorstel ingekomen. Het collége van Burg. en Weth. is echter niet voornemens, deze zaak zoo te doen af- loopen en zal in de op Vrijdag a.s. te hou den raadsvergadering de vraag aan de orde stellen, of de meerderheid van den raad in beginsel vóór de invoering van een logeer gastenbelasting is en, zoo ja, of door dit college dan de voorkeur gegeven wordt aan progressief tarief, al dan niet met indeeling der hotels en pensions in klassen. Wederinvoering van de kermis. De gemeenteraad te Emmen heeft met 14 tegen 12 stemmen besloten tot wederin voering van de kermis. VLISSINGEN, 11 NOVEMBER. De feestelijkheden op 11 December. Wij vestigen de aandacht op achter staande advertentie van de vereeniging „Vlissingen Vooruit". Daarin worden alle corporaties en vereenigingen, die wenschen deel te nemen aan de bekede feestelijkhe den op Zaterdag 11 December uitgenoó- digd, zich alsnog ten spoedigste op te ge ven bij het bestuur van „Vlissingen Vooruit". In verband met de voorbereiding der feestelijkheden dient de vereeniging „Vlis singen Vooruit" haar maatregelen te nemen en daarom is het noodig dat bekend is wel ke corporaties en vereenigingen aan de feestelijkheden deelnemen. „Héél lang net als Ray zelve héé; gebruind, met een langen bruinen baard en zilverwit haar..." „Is hij dan oud „Op z'n hoogst vijf-en-dertig, geloof ik. Maar hij ziet er uit of hij veel verdriet heeft gehad. Hij heeft iets over zich, dat al mijn belangstelling voor hem opwekte eer ik nog wist, dat hij Ray had gekend. En hij heeft een kind, een jongetje van een jaar of vier, ook al met zulke bedroefde oogen als zijn vader „Is hij dan weduwnaar vroeg mrs. Freymuth. „Daar zijn we nog niet achter", ant woordde Priscilla lachende. „Totnogtoe is er geen mrs. Brown in Northcliffe versche nen, wat op zichzelve nog niets beduidt. En nu, geloof ik dat je net zoo veel weet van mr. Brown als ik zelf. Zie je, Mione, ik was bang dat hij je soms onverwachts zou komen bezoeken en daarom heb ik mij van ochtend zoo hierheen gehaast." „O, jou lieve, zorgende ziel Dank je duizendmaal Ja, ik zou het heel naar heb ben gevonden als ik mij tegenover een vreemde zoo zou hebben aangesteld als daar net „En als je mij nu een boter/?/spoe- glas melk wilt geven, dan Secretaris gauw weg, want ik schrifte- verwaarloosd En toen zij late D was, sprak ze .->ne"/>A '!etD?e.f "l'r Als je ep" VAN RAALTE, bij" je zou Voorzitter, een moeili. J. M. QUASTERS, in spann: Secretaris- alleen 1 Badhuisstraat 1.

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1