-No.265 64e Jaar4«niJ I026 WOENSDAG lO NOVEMBER ^Eerste Blad BINNENLAND Hl DE VEY MESTOAGH Stads- ec Provinciemeuws VUSS1NGSCHE COURANT pit nummer bestaat uit 2 bladen ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 cent bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs, bij vooruitbetaling van 1—5 regels 0.75, elke regel meer 15 cent. Familieberichten van 16 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. KAMER-OVERZICHT Tweede Kamer. Zitting van Dinsdag 9 November. Tractaat met België. De replieken. Slechts twee punten konden daarbij aandacht hebben, nl. deze wordt er een motie ingediend, om een middenweg te zoeken èn daarnaast heeft minister Van Karnebeek met zijn magistrale rede be keerlingen gemaakt? Natuurlijk zijn er die op hun stuk blijven staan en niet bereid zijn hun stem aan het ontwerp te geven. De voorstanders zijn gelijk te begrijpen valt gesterkt in hun overtuiging. Maar er waren er velen die wankelden in hun mee ning en het hangt er dus van af of zij door den Minister naar zich toegetrokken zijn. De eerste spreker was de heer Lovinck, die tegen bleef op grond van den aanleg van het AntwerpenMoerdijk-kanaal. Hij keurde het af dat een ander land het recht krijgt door ons land een kanaal te graven zonder dat daar aanleiding voor bestaat. Met den tweeden spreker was het niet be- tqrook de heer Krijger bleef tegen omdat het tractaat verder gaat dan de Minister zelf eigenlijk wil. Vooral niet de wijziging van het Schelde-regiem kan hij zich niet vereenigen. Hier verliest Nederland wel ter dege zijn macht en invloed. Evenmin was hij ervan overtuigd dat het nieuwe kanaal geen aanzienlijke schade toebracht aan de Rotterdamsche haven. Nummer drie, de heer Brautigam, was ook al niet overtuigd. De Minister was niet volledig en in zijn mededeelingen was hij vaak onjuist. Onjuist was bijvoorbeeld dat 'er.een sfeer van tegenstemmen om de Ka mer zweèfde. Al lang is de zaak om de zaak behandeld, los van iedere agitatie. Het gaat niet om goed óf slecht bij het vóór- of tegenstemmen, het gaat z.i. om slecht en Rechter. Verwerping is slecht, aanneming slechter. Nogmaals zette deze afgevaardig de zijn bezwaren uiteen tegen het Schelde- regiem en tegen het kanaal. Ook met de regeling van het loodswezen op de Schelde bleef hij zich niet vereenigen. Wat het Schelde-regiem betreft, constateerde hij dat hei principe daarvan in de toekomst niet zal zijn vol te houden. Als de kwestie eens misloopt dan. wordt het een zaak waarin iedereen zich zal mengen. Komt het onheil ,der verzanding dan zal het een proces van jaren zijn. Komt het niet dan is het nog de vraag of de Schelde altijd zal kunnen vol doen aan de hooge eischen van de zich steeds uitbreidende scheepvaart. En ten al len tijde moet de Schelde daaraan blijven voldoen. Het beginsel heet nu een sententia declaratoria, d.i. een uitspraak van gezind heid, maar als de nood aan den man komt, zal België die uitspraak als een plicht van Nederland beschouwen. Vervolgens toonde hij nog eens aan dat Rotterdam voor het overgroote deel van de Rijnvaart afhankelijk is, viermaal meer dan Antwerpan en dat dus vergemakkelijking van de verbinding van Antwerpen met den Rijn in het nadeel van Rotterdam moet zijn. Volgens den heer Brautigam was het ontwerp dat indertijd aan de Rotterdamsche Kamer van Koophandel is voorgelegd, heel anders dan liet thans voorgestelde. Het was smaller en had vier sluizen en vele bruggen. Thans heeft het slechts twee sluizen en is het een groot scheepskanaal geworden. Dit scheelt heel veel voor de be- teekenis van de verbinding. Daaruit volgt flat deze nieuwe plannen een gevaar zijn voor Rotterdam. De gansche kwestie met België moet" in haar geheel geregeld wor den op voet van gelijkheid. Alleen als dat geschiedt zal er rust komen in de verstand houding met onzen nabuur. De vierde spreker, ds. Kersten, ook al tegen. Hij vroeg den Minister nog eens uitdrukkelijk of hij ervan overtuigd is dat België niet zal terugkomen op de kwestie van toelating van oorlogsschepen op de Schelde. Overigens was deze opposant ook al niet overtuigd. Nummer vijf, de heer Knottenbelt, één der felste tegenstanders, was -natuurlijk heelemaal niet geschokt in zijn overtuiging. Deze afgevaardigde kan- mededeelen dat de befaamde advertenties uitsluitend met Ne- derlandsch geld zijn betaald. Noch inzake het Schelde-regiem noch in zake het Moer dijk-kanaal was hij bevredigd. Wij doen afstand van een deel van onze macht op de Schelde en het kanaal is en blijft een gevaar voor Rotterdam. De kwestie van de toelating der oorlogsschepen op de Schelde 1S. z-i. niet opgelost en op die wijze is een nieuw geschil geschapen dat dringend om oplossing vraagt. - Het kanaal zal de voorhaven van Ant werpen vormen en daardoor een groot voordeel vormen voor die haven. De vrach- on naar Antwerpen die nu 25 hooger I'egëti te zijn, zullen dan niet meer hooger behoeven te zijn. Dp deze wijze ging het in de replieken ooit. Over het algemeen hield de discus- m Hamer niet meer bezig. Er werd eer gecijferd omtrent' de kansen van aan nemen of verwerpen, waarbij echter steeds gedacht wordt aan de mogelijkheid van een motie tot uitstel, die kans van aannemen heeft. Veel peil valt er nog niet op te trek ken, maar als dit overzicht in de krant ver schijnt is waarschijnlijk de beslissing al gevallen. Het hangt om slechts enkele stemmen of het tractaat al dan niet zal worden aangenomen of verworpen. De tegenstanders zijn al begonnen de neuzen der Eerste Kamer te tellen voor het geval de Tweede het. zou aannemen. Avondvergadering. In de avondvergadering was aan de orde de voortzetting van de interpellatie van de heeren L. de Visser en K. ter Laan over de militaire ongeregeldheden. De heer De Visser repliceert. Spreker is van meening, dat het den minister niet zal gelukken anderen verantwoordelijk te stel len voor de misdaad, die in Assen is begaan. De voorzitter Ik laat dat woord niet toe De heer De Visser Ik kan het gebeurde niet anders kwalificeeren dan als een rtïis- daad. De voorzitter Ik laat dat Woord niet toe, en als u het nog eens gebruikt, zal ik u tot de orde roepen en andere maatregelen overwegen. De heer De Visser.: Ik ken geen ander woord, en, zoo noodig, zal ik uw nadere maatregelen afwachten. Spreker stelt de volgende motie voor „De Kamer, van oordeel, dat de inciden ten, die zich bij herhaling in het leger voor doen, mede een gevolg zijn van het niet nakomen van de beloften, door de regeering in 1918 gedaan, met handhaving van de herhalingsoefeningen en de politietroepen keurt af het optreden van den commandant van het veldleger, den heer Muller Massis, benevens van die officieren, die zoodanig gevolg aan de voorschriften hebben gege ven, neergelegd in de legerorders van medio September jl., dat de incidenten te Assen er het gevolg van waren verzoekt de regeering afschaffing der herhalingsoefeningen, opheffing der politie troepen en onmiddellijke invrijheidsstelling, resp. ontslag van vervolging van hen, die tengevolge van de incidenten worden ver volgd, gaat over tot de orde van den dag". De heer K. ter Laan repliceert eveneens. Spreker wenscht nadrukkelijk te verklaren, dat de couranten, welke de verslagen, be vatten van de ontwapeningsmeeting van 19 September, op Maandag 20 September nimmer de soldaten te Assen hebben kun nen, bereiken, voordat de relletjes een aan vang namen. Spreker dient de volgende motie in „De Kamer, van oordeel, dat een com missie moet worden ingesteld, teneinde op onpartijdige wijze te onderzoeken de oor zaak en het verloop van de ongeregeldhe den, in het leger voorgekomen bij de her halingsoefeningen in 1926, gaat over tot de orde van den dag". De heer Van Rappard is van meening, dat de militaire autoriteiten bij herhalings oefeningen er rekening mee moeten houden dat de verleiding voor de manschappen buiten de kazerne grooter is dan binnen de kazerne. De regeering moet er van over tuigd zijn, dat afleiding en ontspanning de grootste factoren voor het handhaven der orde zijn. Spr. is voorts van meening, dat een goede kern van onderofficieren een goede rem zal zijn, om ongeregeldheden te voorkomen. De heer Deckers acht de onderhavige kwestie van zeer groot belang, zoowel voor het land als voor het volk. Spreker merkt op dat de klachten niet rechtstreeks ter kennis kwamen van de militaire autori teiten. Dit wijst er niet op, dat er niets ernstigs is, maar op het toenemen van den invloed van hen, die ongeregeldheden wen- schen. Wat betreft het onderdrukken van ongeregeldheden, is spr. van meening dat daarbij met zeer veel tact moef'worden opgetreden. De heer Duymaer van Twist noemt als een feit, dat de onregelmatighedèn niet zijn voortgekomen uit het 12e regiment, dat de zwaarste oefeningen had moeten maken, doch bij net 9e regiment. Waar moeten dan de oorzaken worden gezocht voor de onregelmatigheden.wanneer deze niet zijn te vinden bij de legerleiding, noch zijn gelegen in de zware oefeningen Spr. is van mee ning, dat men voor de beantwoording van deze vraag het best zijn licht kan opsteken bij het dagblad „Het Volk", waaruit spr. verschillende passages citeerde. Voorts zegt spr. diep medelijden te heb ben met het slachtoffer te dezen. Hij vraagt den minister maatregelen te treffen, volgens welke het gebruik van sterken drank tijdens de herhalingsoefenin gen verboden wordt. Door de minachtende wijze, waarop dag aan dag wordt geschreven over het leger, wordt bij het volk haat gekweekt tegen dat leger. De heer Kersten spreekt zijn leedwezen uit over het gebeurde te Assen. In de eer ste plaats dient het gezag te worden ge handhaafd. Het wil spreker voorkomen, dat een tweeërlei optreden der overheid tegen het kwaad eisch is. Ten eerste moet zij re kening houden met de gewetensbezwaar den. Waar geen beroep wordt gedaan op Gods woord, kan een beroep op het gewe ten niet gelden, en spreker komt er tegen op, dat ook rekening wordt gehouden met bezwaren, welke niet steunen op Gods woord. De ontwapeningsmeeting achtte spr. een ondermijning van het gezag. De heer Albarda is niet voornemens het bestaan van het gelegde verband tusschen de ontwapeningsmeeting en de relletjes te ontkennen. Er is een oorzakelijk verband. Spr. wil ook niet ontkennen, dat de ver breiding van de Ontwapeningsidee zal kun nen leiden tot de relletjes, al wil hij daar aan toevoegen, dat zulks niet in de bedoe ling ligt. Het verband is echter niet zoo eenvoudig dat men kan zeggen, dat de relletjes een direct gevolg zijn van de ont wapening. Wel gaan beide uit van dezelfde veldwinnende overtuiging. De S.D.A.P. wil geen relletjes, geen verwilderd militarisme, maar zij wil het militarisme overwinnen. De heer Van Dijk (a.r) zegt, dat het mogelijk is, dat deze interpellaties de strek king hebben, de aandacht van het volk af te leiden van het noodlottige gebeuren te Assen, en dat het ook mogelijk is, dat de interpellaties passen in het stelsel, dat van de zijde der interpellanten steeds buiten de Kamer wordt toegepast bij de campagne voor ontwapening. De heer Marcharrt is van oordeel, dat de miliciens in eeh georden.den staat gehoor hebben te geven aan de gegeven bevelen. Wanneer men verandering wil hebben, moet men zich tot de volksvertegenwoor diging wenden. Het gaat echter niet aan, door middel van relletjes te willen komen tot ontwapening. Wat het rapport over de onregelmatigheden te Assen aangaat, zegt spreker dat dit rapport onwaarheid spreekt waar het zegt, dat de marschen jjiet zoo zwaar zijn geweest. De heer L. de Visser wil als taak van den communist in het le ger, dat deze het leger zooveel mogelijk zal afbreken. Maar spr. is van meening, dat een dergelijk iemand absoluut ongevaarlijk zal zijn voor den geest in het leger. j De ex-keizer. j De „British United Press" zegt, dat een - spoedige terugkeer van den ex-keizer naar Duitschland geen verwondering zou behoe ven te wekken. Zij verneemt namelijk, dat vele bekende personen uit de monarchale partij de laatste weken te Doorn zijn ge weest en er geheime beraadslagingen heb ben gehouden met de gemalin van den ex- keizer en met graaf von Finkenstein, die beiden onlangs Duitschland hebben be zocht. De onderhandelingen zijn evenwel niet met den ex-keizer gevoerd. Het agentschap zegt verder, dat het kasteel Homburg vor der Höhe voor de ontvangst in gereedheid wordt gebracht. Verwacht wordt dat de ex-keizer op de zelfde wijze Nederland zal verlaten als de ex-kroonprins het heeft gedaan, maar het agentschap is wel zoo verstandig er bij te voegen, dat dit nog wel weken, ja zelfs maanden kan duren, voor het gebeurt. Het Nederlandsch-Belgisch verdrag. Naar wij vernemen, zullen vermoedelijk heden verschillende Kamerleden, o.a. de heeren Knottenbelt, Marchant en Schaper, een motie tot schorsing van de behandeling van het verdrag met België indienen, met de bedoeling, dat de onderhandelingen heropend worden. De begrooting van waterstaat. Aan het voorloopig verslag van de af- deelingen der Tweede Kamer over hoofd stuk waterstaat der Staatsbegrooting voor 1927, is het volgende ontleend Eenige leden gaven hun teleurstelling te kennen over den prijs der vacantie-kaarten. Deze is zoo hoog, dat eerst bij een vervoer over 190 K.M. het gebruik der vacantie- kaarten voordeel geeft. Aangedrongen werd op een belangrijke verlaging van het 3e klasse-tarief, waar voor bij de jongste tarief wijziging de ver laging het geringst is geweest. Ook moeten naar de meening van eenige leden de prijzen der abonnementen worden verlaagd. Op maatregelen ter beperking van het aantal ongelukken op de onbewaakte over wegen drongen verscheidene leden aan. Men meende, dat met de opheffing te ver is gegaan. Met geiioegerr hadden verscheidene leden vernomen, dat de directie der Ned. Spoor wegen ertoe is overgegaan een autobedrijf in het leven te roepen: Zij zagen hierin een poging om het verkeer over de spoorwegen te doen toenemen, doch betreurden, dat di't thans is geschied, ofschoon er in de Kamer reeds drie jaren geleden op aangedrongen werd Thans zal dit bedrijf in veel streken neerkomen op een concurrentie met be staande autobusondernemingen, hetgeen aan een goed geregeld en veilig verkeer niet bevorderlijk werd geacht. Sommige leden zouden gaarne zien, dat de vakvereenigingen werden gehoord over de vaststelling van dé personeelsterkte bij de spoorwegen. Sommige leden waren geenszins bevre digd door het antwoord van den minister op de vragen van het Kamerlid Duymaer van Twist inzake den treinenloop op Zon dag. Zij erkenden, dat het Treinverkeer op Zondag niet geheel stop gezet kon worden, maar waren van oordeel dat men zich moet onthouden van propaganda voor goedkoop Zondagsverkeer. Andere leden achtten het zeer juist ge zien, dat op Zondag treinen tegen verlaag de tarieven loopen. Men vestigde de aandacht op den onvol doenden staat, waarin zich de toiletgele genheden in de treinen bevinden en op de somwijlen groote onreinheid daarvan en vroeg, waarom niet tot mechanisch reini gen van de treinen wordt overgegaan. De begrooting binnenlandsche zaken en landbouw. In zijn Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer no pens hoofdstuk V der Staatsbegrooting 1927, deelt de minister van binnenlandsche zaken en landbouw o.m. mede dat van hem geen voorstel tot afschaffing van den zo mertijd is te verwachten, evenmin tot af schaffing van het vrouwenkiesrecht en tot opheffing van den stemplicht. Het voorstel van dr. Schuurmans Stek hoven tot wijziging -van de krankzinnigen wet is in ernstige overweging. De minister is bereid, zooveel 'mogelijk mede te werken tot uitbreiding van cul tuurgrond. Hij zal blijven poigen te bevorderen dat Engeland zijn grenzen voor den invoer van versch vleesch uit Nederland weder open stelt. Het vleeschinvoerverbod in Engeland. De finaneieele secretaris van de schatkist heeft in het Engelsche Lagerhuis meege deeld, dat hij geen wijziging van belang, noch een intrekking kan overwegen van het verbod van den invoer van versch geslacht vleesch uit het vasteland van Europa. Het is onmogelijk om een vasten termijn te stellen voor den duur van het embargo. Sinds de invoering van het verbod waren de toestanden wat betreft het mond- en klauwzeer veel ernstiger geworden. Tegen 7086 nieuwe gevallen in Mei in Frankrijk, België en Nederland, waren er in September in die drie landen 38.548 ge weest. Daartegenover had Engeland dank zij het invoerverbod in de afgeloopen drie weken slechts één nieuw geval gehad. Arbeiders naar het buitenland. De Commissaris der Koningin in de pro vincie Zuid-Holland heeft aan de burge meesters n zijn provincie bericht, dat den minister van binnenlandsche zaken, in over leg met zijn ambtgenoot van arbeid, „de wenschelijkheid is gebleken, om werklooze Nederlandsche arbeiders, die naar het bui tenland willen vertrekken om aldaar tijde lijk tot het verrichten van werk te verblij ven (zonder dat bij hen sprake behoeft te zijn van het voornemen zich aldaar blij vend te vestigen) daarin niet te belemmeren door weigering van het voor de reis be- noodigde bewijs van Nederlanderschap op grond, dat zij belastingschuld hebben. Fusie VrijheidsbondMiddenstandsunie. In aanmerking genomen den steeds toe nemen den belastingdruk en de noodzake lijkheid, de economische belangen met ernst onder de oogen te zien, hebben de afdee- ling Utrecht van den Vrijheidsbond en de Middelstandsunie te Utrecht besloten tot een fusie, in dier voege, dat de Midden- standsupie in den Vrijheidsbond zal worden opgénomen. Daarbij werd de wensch uitge sproken, dat dit besluit aen stoot mag ge ven, dat in Nederland een krachtig bloc zal worden gevormd van liberaal-economische kern. Beroep van Amsterdam ongegrond verklaard. Bij Kon. besluit is thans ongegrond ver klaard het beroep van den raad van Am sterdam tegen het besluit van Ged. Staten van Noord-Holland, waarbij goedkeuring werd onthouden aan het raadsbesluit, om bij de berekening der pensioenen, volgens de Pensioenwet 1922, ook in aanmerking te nemen den diensttijd, vroeger doorge bracht in dienst van bedrijven, waarvoor de gemeente concessie had verleend en die naar de gemeente zijn overgegaan. KUNSTAARDEWERK Bellamypark 45-58 - Tel. 69 "2,. VLISSINGEN, 10 NOVEMBER. De Vüssingsche Radioavond Het bestuur der zangvereeniging „Looft den Heer verzoekt naar aanleiding van het verslag van den Vhssingschen radio avond nog mede te deelen, dat door den H.D.O., nummer 14 (jazzband) van het of- ficieele programma werd afgevoerd. Zulks geschiedde omdat naar de meening van „Looft den Heer het programma te uiteenloopend was samengesteld. Dit werd door den omroeper vanuit Hil versum aan de luisteraars medegedeeld, doch niet aan het publiek in de zaal bekend gemaakt. A. G. O. Het bestuur van A.G.O. meldt ons Woensdag 17 November, 's avonds te 8 uur zal de heer J. Vijverberg uit Noordgou- we in het Concertgebouw een causerie hou den over strand- en zeevogels, aan de hand van lichtbeelden naar zijn eigen foto's. Dank zij de camera hebben we heel wat vorderingen gemaakt in de kennis, om ons een beeld te vormen van het leven der dieren. Toch beseffen we meestal niet hoe veel geduld en volharding er noodig is, om ons een kiekje naar het leven uit de dieren wereld te verschaffen. De heer Vijverberg vertellen, wat daaraan verbonden is, hoe hij zijn resul taten, die zoo schitterend zijn, soms slechts heeft bereikt, na uren in een gecamoufleerde tent of een gegraven kuil op de loer te heb ben gezeten, om den vogel, zooals het heet /Camera-mak" te maken, om hem te kunnen verschalken. Stellig zullen we na zijn causerie met nog grooter waardeering rijn mooie opnamen in albums en tijdschriften bewonderen. 10 December zal de declamator Brettani uit Den Haag de Nachtegaal en de Roos voordragen en eenige kleinere stukken, na de pauze Boutens' Alianora met den com ponist Koeberg aan den vleugel. Donderdag 13 Januari zal het strijkkwar tet Quatuor „Pro Arte" uit Brussel dat in den laatsten tijd zeer de aandacht heeft ge trokken, hier een concert geven. J. N. Bieger verzocht te zingen het be kende lied „Een vaste Burgt is onze God". Als predikant bij de Luthersche gemeente alhier heette ds. Bieger daarna alle aanwe zigen hartelijk welkom, niet alleen de Vlis- singers, doch ook de afgevaardigden van de zustergemeente te Middelburg en de andere aanwezige Middelburgsche vrien den, en niet in het minst de dames en hee ren, die dezen avond den bazar zullen op luisteren door muziek en zang. Het is spre ker een aangename gewaarwording zoo- vele vrienden te ontmoeten, dit geeft goe- de hoop op slagen van den bazar. Ds. Bieger zette vervolgens het doel van dezen bazar uiteen. Wij willen graag ver- j lost worden van een nog drukkende schuld op ons mooie orgel. Niemand heeft graag schuld en vooral geen Christen. Spreker is trots op zijn kleine gemeente, die zooveel opoffering zich reeds heeft getroost. Hij is dikwijls getroffen door de ruime giften door hem van zijn gemeenteleden voor hef orgelfonds ontvangen. Het stemt spreker dankbaar, dat niet al leen Lutherschen, doch ook velen van an dere kerken aanwezig zijn hierin ziet hij j een bewijs van het willen dragen van elkanders lasten. Spreker is erover verheugd dat het kerk gebouw der Luth. gemeente zoo vaak de verzamelplaats, het centrum is voor Chris telijke doeleinden, en hij wees o.a. op de Week der Gebeden, godsdienstig-weten- schappelijke lezingen, enz. Hij zou gaarne zien, dat de Luthersche kerk het middel punt werd voor allen die den naam van Jezus Christus belijden en Zijne verschij ning hebben liefgehad. Vooral in deze dagen is spreker ontroerd door de vele blijken van liefde en trouw, welke werden bewezen door de vele mede werking en spreker vraagt hoe of het toch komt, dat zoovelen ons genegen zijn. Vlis singen houdt van de Luthersche gemeente en wij worden klein onder al die bewijzen van liefde. Spr. denkt ook in het bijzonder aan een jongeling, die zich vol ijver voor het werk van dezen bazar gaf en nu helaas niet tegenwoordig kan zijn, daar hij aan huis is gebonden. Ook denkt hij aan de overige zieken. Met den wensch, dat deze bazar goed mag slagen en zoo de schuld op het orgel afgedaan kan wórden, verklaart ds. Bieger den bazar voor geopend. Hierna verspreidden de aanwezigen zich door de keurig met vlaggen en palmen versierde zaal ter bezichtiging van de ver schillende stands. Het viel ons Óp, dat waar ds. Bieger sprak van zijn „kleine gemeente" en dit ook inderdaad het geval is, zoo'n enorme verscheidenheid van allerlei artikelen is tentoongesteld, welke toch voor het over groote deel. door leden der gemeente zijn bijeengebracht. Hierin zien wij het overtui gend bewijs van de groote liefde en toewij ding, door een betrekkelijk kleine groep betoond voor een zaak, welke hen nauw aan het hart ligt. De hoeveelheid keurige in verschillende stands bijeengebrachte, vooral voor dames zoo aantrekkelijke voorwerpen, is zeer groot. Wij kunnen onmogelijk alles afzon derlijk vermelden en volstaan met te wij zen op de fraaie geborduurde artikelen, lingeries, spreien, enz. die onze aandacht trokken. Een keurige „boerinnepop" zal vele ouders een kansje doen wagen om zoo mogelijk deze voor een hunner kleintjes in bezit te krijgen. Niemand behoeft ledig huiswaarts te keeren, daar voor „elk wat wils" aanwezig is, tegen prijzen voor elke beurs. Ook een volledige comestibles-winkel is aanwezig. Voor de noodige afwisseling is natuur lijk zorg gedragen door de traditioneele attractie's. Een smaakvoller bloementent met aller hande „kinderen van Flora" is opgesteld, terwijl een theetent zorgt dat men de dor stige kelen kan laven. Kortom, wij kunnen een bezoek aan den bazar gerust aanbevelen, en naar wij op merkten was het bezoek dezen eersten reeds zeer druk en hadden de ijverige ver koopsters over het algemeen reden tot te vredenheid. Een strijk-ensemble, onder leiding van den heer Theo Höfelein, zorgde door hoog staande muziek voor een aangename ver- poozing. Ouderavond school C. De Maandag gehouden ouderavond aan school C (Eiland) was goed bezocht. De heer Hesselius, hoofd dt-r school, opende deze bijeenkomst met een woord van wel kom, waarna in bespreking kwam het St. Nicolaasfeest. Besloten werd om evenals vorige jaren weer een St. Nicolaasfeest te houden. Een commissie werd gevormd, welke de ouders aan huis zal bezoeken, om de benoodigde gelden bij elkaar te krijgen. Hierna kwam in bespreking de schoolbiblio theek, welke wegens gebrek aan financiën niet zoo werkte als gewenscht is. Nadat nog eenige ouders eenige inlich tingen hadden gevTaagd, welke tot igenoe- gen werden beantwoord sloot de voorzit ter onder dank voor de goede opkomst de bijeenkomst. De Belgische vlaggen. Van het Belgisch loodskantoor en de -Ioodsensocieteit en uit de woningen van vele Belgische ingezetenen, zal heden en morgen de Belgische driekleur wapperen, zulks in verband met het huwelijk van prins Leopold en tevens wegens het 25-jarig jubileum van den heer J. van Boven als consul van België, terwijl morgen de vlag gen ontplooid blijven wegens de herden king van den wapenstilstandsdag. Bazar voor het Orgelfonds der Luth. Kerk. Gisterenavond had alhier in het Militair Tehuis de opening plaats van den te hou den bazar ten bate van het orgelfonds der Luthersche gemeente alhier. Talrijke ge- noódigden waren aanwezig, toen ds. Het zilveren jubileum van den Belgischen consul. Ter gelegenheid van zijn zilveren jubi leum als consul van België mocht de heer J. van Boven tal van blijken van belang stelling ontvangen. Vele bloemstukken werden den jubilaris aangeboden, o.a. van

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1