:ys tEGELDE nopjes AN 9 iwoomI -No.264 64e Jaargang1 JRDSTRAAT 701 Missingen DINSDAG 9 NOVEMBER ische Maaisctiappif Stoomvaart BINNENLAND Stadsen Proyincienieuws 026 ÏGLEY'S lekker om- f-t. t op en sla iver. Het is lun gezond- ken Maal- goed voor H-<W [ïgen v.M'dd v.m.uur VUSSINGSCHE COURANT k gevraagd rÖDlE-PlANO. met opgaaf vaa Ito „Piano", aan bureau kant". lenige Over- en Vitrage-1 eenigeVloerkleedenen j (raad. Uij verstraat 12 TE KOOP: Idschr. „De Drie Talen I uitstekend gesch. voor l 50 cent per jaargang, I |2. Eng. en Fr. Ron* I., geb. 20 ct., prachtb. f ■ssief Noten met j ïf 27.50, GlacisstraatTU, In 11 30—1 uur. - Middelb.-Rotterda® tengelegen plaatsen mt VAN PASSAGIERS. DEREN EN VEE. V Het Nederlandsch-Belgisch verdrag. De Brusselsche „Nation Beige" geeft een verslag van de behandeling van het Bel gisch verdrag in de Tweede Kamer en be- shiit met de opmerking, dat men van Belgi sche zijde ongelijk heeft gehad toen men gedurende den oorlog of in 1918 niet aan Nederland deed begrijpen dat wie niet hoo- ,en wil maar moet voelen. Toen was België' de sterkste partij. Dat het verdrag wordt verworpen zal gelegenheid geven om desnoods tegen Ne derland de Scheldekwestie op te lossen. L'aten wij aan dit ophitsende bericht van de „Nation Beige" toevoegen dat de Bel gische nationalisten maar over betrekkelijk weinig aanhang beschikken en wij maken dan ook alleen melding van dit bericht, om te doen zien hoe in nationalistische kringen in België over ons land gedacht wordt. Het Brusselsche „Laatste Nieuws" staat lijnrecht tegenover het chauvinisme van de Nation Beige". Het Vlaamsche blad stelt hoogen prijs 0p een goede verstandhouding met ons land en geeft daarvan herhaaldelijk blijk. Wat het Nederlandsch-Belgisch verdrag betreft, bepleit het Brusselsche blad aanne ming van dit verdrag. Komen Nederland en België immers niet goed overeen, dan verzwakken zij de inter nationale beteekenis van hun positie aan de Noordzee, en laten zij toe dat er een splijt zwam tusschen beide landen gedreven wordt, dan kan zulks gebeuren evenzeer in het nadeel van Nederland als in het na deel van België. Kleine naties, die hoogere oogmerken hebben in het teeken van den tijd, hoeven trouwens geen bepaalde bondgenootschap pen te sluiten wanneer zij slechts voor een toenadering te vinden zijn en niets doen, waardoor zij elkaar wederkeerig kun nen benadeelen, dan kan daardoor reeds veel bereikt worden daarom ook wanneer wij ons thans geen staatkundig bondge nootschap voorstellen, dat Nederland en België, alsmede de Noordsche landen om-" vatten zou, dan kunnen wij ons wel dege lijk een ander bondgenootschap indenken, geboren uit de noodzakelijkheid elkaar beter te leeren kennen, en gedragen door den wil met volkomen goede trouw aan den Euro- peeschen chaos een einde te helpen stellen, opdat het bestaan zelf van die naties met een beperkt gebied en met een nochtans hoogstaande beschaving verzekerd blijve in een algemeen. Europeesch belang. Een plaquette van oud-minister Colijn. Door het uitgevers-bureau Van Lonkhuy- zen te Zeist wordt in den handel gebracht een plaquette van den oud-minister van oorlog en van financiën, den heer H. Colijn. Deze plaquette is uitstekend gelukt en geeft 'n zeer goed gelijkend beeld van dezen grooten staatsman. De plaquette werd ge modelleerd naar het leven door den artist- stempelsnijder J. C. Wienecke, en vervaar digd in de Kom^-Ned. fabriek van gouden en zilverén werken Gerritsen en Van Kem pen te Zeist. VLISSINGEN, 9 NOVEMBER. pmber 9 i 11 12 15 8 Jn.nra t. m 11. Erven G. VUÖ1 B. EENHOOBjJ, M 'y I 't. OOSTER0OtIT,W'1(|i 'Vbi». BOITERHEK, 1"- f Vlissingen concerteert, spreekt en declameert voor den Hilversumschen Draadloozen Omroep. Maandag, 8 November, kreeg kunstbe- oefenend Vlissingen de (gelegenheid voor de microfoon van den H.D.O. zich te uiten en stond onze stad hierdoor in verbinding met duizenden menschen, die zoowel in Holland als in het buitenland met belang stelling luisterden naar wat een der be kendste steden van Zeeland zou presteer en. Het is ontegenzeggelijk een sympathieke opvatting van den H.D.O. om stedentochten te organiseeren en dat Vlissingen de eer had de rij in Zeeland te openen, zal wel aan toevallige omstandigheden zijn toe te schrijven, maar de verantwoordelijkheid voor dien eersten avond zal zeker door den organisator des te meer zijn, gevoeld. Wij twijfelen dan ook niet aan den ernst, waarmede hij getracht heeft zich van die [aak te kwijten, ofschoon we betreuren, dat Jet programma tè gevarieerd, maar vooral fe lang was: 15 nummers, waaronder en kele die 20 minuten in beslag namen was teveel van het goede. Wij weten, dat het meer voorkomt, dat Je meest verschillende vereenigingen op deden op de H.D.O.-avonden, iq&ar ook I "'er was een overdrijving, die het geheel Het ten goede kwam en het pro(gramma een cachet ontnam, waarop ook deze avonden recht hebben. Wij herhalen nogmaals, dat het meer ge- °eiirt> religieuse muziek gezongen wordt P denzelfden avond, dat de jazband zijn «sa r?e were'd inzendt en het is geen per soonlijke aanmerking tegen den samenstel- on j WQ.l een wensch dien we uiten, dat .P dergelijke avonden getracht wordt het 1 feit a Van he* beste te leveren. Juist het ,J' Jat het heel Europa door gaat, moet de isto en Hubbel de verantwoordelijkheid en voelen op te treden. Waar blijven we u ,We consequent iedereen in de gelegen- raa ^en/ Dan worden weldra de luiste- 1 bnp? en Il,i.steraarsters getracteerd op een jet/^Herijkerskamer „het Madeliefje" of kan dat alleen maar „bloeien" heeft de bovenmeester voldoenden tijd DlstfLfr j'c^ aan *e wijden, of ze hooren het van ""^fanfarecorps „Crescendo", dat trommiainias'mo no°it heeft gehoord en de rcii de iezen van He hoorders en de ma ai^ zaa' Haast doen scheuren, omdat ze \Vj: maar dubbel forto spelen kunnen, te toonVen dit alleen als voorbeeld om aan kan 7i-nn' dat men niet voorzichtig genoeg Prami" met het samenstellen van het pro- van dïn' omHat daar ten slotte het succes '"-j. P avond van afhangt en wij niet al iening hebben te houden met leden en donateurs van vereenigingen, maar met duizenden, die vreemd en verwachtend te genover ons staan. Het eerst kreeg de mandolinevereeniging „Apoilo", onder haar bekwamen leider, den heer P. C. Oorschot, de gelegenheid zich te laten hooren en het was een goed begin. Na den bondsmarsch, waarbij men dadelijk kon opmerken, dat er aan (gelijken inzet en stipt gelijk eindigen krachtig de hand werd gehouden, volgde het bekoorlijke „Dans la neige". Het was wel een gelukkige keuze direct na het eerste nummer dit stemmings volle nummertje te geyen en daardoor de prestaties zoowel in het eene als in het an dere genre goed naar voren te laten komen. De twee volgende waren ook goed, maar het tweede kon ons het meest bekoren. Na de pauze had deze vereeniging ook een groot gedeelte voor haar rekening ge nomen. Eerst een solo voor guitaar, die niet geheel tot zijn recht kwam, gevolgd door een mandolinesolo van mejuffrouw Mien Kuipers, waarin zij de gelegenheid kreeg ons te overtuigen van haar technische vaar digheid en gevoelig spel. Een complimentje voor deze bescheiden debutante is hier, ook in verband met het volgende nummer, de bekende „Czardas" van Monti, geheel op zijn plaats. Met het oog, op het late uur verviel één nummer voor mandoline-orkest, maar kre gen we nog wel te hooren, „La festa del grano" met mannenkoor, het nummer, waarmede de vereeniging verleden jaar op de uitvoering zoo'n succes had. We kunnen dus volstaan met te bevestigen wat hier over al werd geschreven, nl. dat de vertol king uitstekend was. Het harmonie-orkest „Ons Genoegen", directeur de heer C. G. Govaarts, had voor de pauze één en na de pauze twee nummers voor zijn rekening genomen. Toen na de Hymne van Mendelssohn- Bartholdy de eerste tonen werden ingezet door het harmonie-orkest, ontstond er een merkbare vroolijkheid in de zaal, omdat onze ooren niet verdacht waren op zoo'n klankvolume, maar spoedig wende men er aan. Terwijl bij het nummer voor de pauze de fijnere gedeelten nogal iets te wenschen overlieten, waren de nummers na de pauze uitstekend verzorgd en kwam de articulatie van de verschillende instrumenten zeer woed tot haar recht. De Christelijke zangvereeniging „Looft den Heer", onder leiding van den heer Theo HÖfelein en met medewerking van het or kest Höfelein-Bekker en de altsoliste me vrouw Bor-Rovers, zong de Hymne van Mendelssohn-Bartholdy. Het tweede gedeel te in choralvorm was het beste. De andere gedeelten werden wat zwak gezongen, vooral door de sopranen. Ook mevrouw Bor was in 't begin niet geheel op streek, maar de oorzaak was uitsluitend te vinden in de minder gewenschte opstelling Jn de zaal, waardoor het onmogelijk werd uitstekend werk te leveren. Zoowel soliste als koor ga ven ev^iwel mooie momenten. Het was waarschijnlijk wenschelijker geweest eenige liederen te zingen inplaats van deze Hymne, waarvoor de gewenschte sfeer op dezen avond ook moeilijk te verkrijgen was. iHet Zeeuwsche Volkslied van Jan Morks, dat na de pauze uitstekend en met élan ge zongen werd, versterkte ons in deze opvat ting. Als laatste nummer voor de pauze hield de heer P. C. Oorschot een causerie over „Het mandoline- en guitaarspel in het ver- eeniigingsleven". Hij memoreerde, dat deze kunst dateert van 25 a 30 jaar terug. De vakmusici stonden er vrij scherp tegenover, wat volgens den spreker niet altijd te ver wonderen is, als men bedenkt, dat iedereen, die zelfs maar meende er voor in aanmer king te komen, zich plotseling opwierp als leeraar of directeur. Dat dit de kunst niet ten goede kwam, spreekt van zelf. Ook wordt er niet altijd hoogstaande muziek ge componeerd en spreker hoopte, dat de bond van Mandoline-gezelschappen er in zou slagen dergelijke verkeerde toestanden te verbeteren door het instellen van een exa men voor leeraar of leider en door contro le uit te oefenen op de te spelen muziek. De heer Oorschot zeide dankbaar te zijn, nu de H.D.O. hem in de gelegenheid stelde over dit onderwerp te spreken en maakte van deze gelegenheid gebruik, nog eenige dingen te zeggen tegen de ongetwijfeld vele luisteraarsters en luisteraars, die evenals hij deze kunst beoefenen. In de pauze werd er een telegram voor gelezen van het bestuur van de vereeniging „Ons Zeeland"in Utrecht,wier leden zaten te luisteren pn de zusterverenigingen verder een aangenamen avond toewenschten. De vertegenwoordiger van den H.D.O. bracht dank aan alle medewerkenden en speciaal aan den heer Oorschot, die al zijn best had gedaan den avond zoo goed mogelijk te doen slagen. Van den humorist C, J. de Ruijter, die een goede voordrachtstem heeft, maar de klinkers een kleur geeft, waardoor ze (ge affecteerd worden, hoorden we drie num mers, die door het publiek zeer op prijs werderi gesteld. Het mannenkoor „Door Oefening Uit spanning", onder leiding van den heer J. A. Hollaers, zong voor de pauze „Ontwaakt" van Jan Morks en „Ave Caesar" van Fred. Roeske. Dit koor, dat in het forto altijd nei ging heeft wat ruw te worden en dan ook weinig schakeeringen maakt, is0dadelijk in pianissimo beschaafd en aangenaam om te hooren. Met de solist was het een goede aanvulling in het nummer na de pauze met het mandoline-orkest. Rest ons de bespreking van het eenige nummer, wat eigelijk niet geheel zuiver tot den Vlissingschen avond behoorde, nl. de causerie van den heer Houtekamer over „Mooi Zeeland". Maar hij was er niet min der om. Integendeel was dit nummer een van de beste dingen dat geboden werd. Met een kleine variatie begon hij het gedicht te reciteeren „Van Hulst tot aan Renesse, Van Zijpe tot Cadzand, Dat is het erf der Zeeuwen, Een stuk echt Nederland." Zeeland, zoo vervolgde de spreker is al tijd een eigenaardige provincie geweest. De samenstelling uit verschillende, door breede Zenuwachtig, Overspannen en Slapeloos Mijnhardt's Zenuwtabletten zullen Uw zenuwen kalmeeren en sterken en Uw slapeloosheid verdrijven. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. stroomen gescheiden stukken, gaf aanlei ding, dat iedere streek op zich zelf aange wezen was. Hierin moet dan ook de oor zaak gezocht worden in verschil van ge woonten en gebruiken, alsmede de groote verscheidenheid in kleederdrachten, zooals men in geen andere provincie aantreft. Hierin komen ze evenwel overeen, dat frisch, rein en helder de hoofdtoon blijft. Voor- hen, die Zeeland nog niet kenden, was een bezoek een openbaring. Het vreem- delingenbezoek is enorm toegenomen. Dan schildert de heer Houtekamer het mooie en schilderachtige van het eiland Walcheren. Hij noemt Zoutelande als badplaatsje, herin nert aan Westkapelle mét den vuurtoren en aan Domburg en Veere. Natuurlijk wordt het centrum en de hoofdstad Middelburg besproken met het prachtige stadhuis en de vele oude gebouwen en de Donderdag- sche markt, waarop- men zoo goed de gele genheid krijgt de verschillende kleeder drachten te zien. Hij vertelt op geestige wijza van de legende van het steenen putje te Souburg. Ook Vlissingen krijgt een beurt, evenals Zeeuwsch-Vlaanderen en later Re- nesse, Haamstede en Burg op Schouwen. Zijn causerie is belangwekkend en boeiend en met enthousiasme vertelt hij van de groote bekoring, die van Zuid-Beveland uit gaat, met zijn bloeiende boomgaarden, tui nen en kweekerijen. Hij wekt de luisteraars en luisteraarsters op een tocht naar Zeeland te maken, overtuigd als hij is van het ge zegde „Wie Zeeland niet heeft gezien, kent Nederland nietZijn lezing was een prachtige reclame voor ons gewest en een waardig nummer op dezen avond. Mogen wij ten slotte de vele luisteraars die in Vlissingen won,en opwekken, uit sympathie voor den H.D.O., die zijn bestaan kan handhaven door dé Vrijwillige bijdra gen van de luisteraars uit heel het land, een bedrag of bedragje op te zenden naar Hilversum, als erkenning en dankbaarheid voor al het genot, dat de H.D.O. hun al I verschafte. Het slotnummer van den avond werd ge leverd door de Flushing Jazband. Door het late uur hebben wij slechts één nummer gehoord, dat igoed gespeeld werd. Metaalbewerkersbond in het Concertge bouw een feestelijke propaganda-vergade- ring. Medewerking wordt verleend door de Chr. harmonica-club „Excelsior", directeur de heer A. de Lange, en de Chr. reciteer- vereeniging „O. U. T." Als spreker zullen dien avond optreden de heeren J. B. H. Grotenhuis, met het onderwerp „Zeg dat ze voorttrekken", en de heer H. Wetselaar, met het onderwerp „De gouden trits". Men zie verder achterstaande advertentie. De zending in China. Blijkens achterstaande advertentie hoopt Donderdag 11 November a.s. in de Nieuwe Middelkerk alhier als spreker op te treden de heer J. Dols, die spreken zal over „de Zending in China" De heer Dols is 20 jaar lang werkzaam geweest als R. Kath. priester in China, en is ongeveer 2 jaar geleden tot het protes tantisme overgegaan. De heer Dols, die zich heeft aangesloten bij de Geref. Kerken, studeert thans aan de Vrije Universiteit te Amsterdam en is van wege de Geref. Kerk te Rotterdam aange steld om te arbeiden onder de talrijke Chineezen in het havenkwartier op Katen- drecht. Donderdag a.s. nu zal de heer Dols me- dedeelingen doen over zijn arbeid als mis sionaris in China. Een onderwerp, dat on getwijfeld in verband met de groote beroe ringen in dezen tijd in het Hemelsche Rijk, wel belangstelling zal wekken. Jubileum op het Belgische consulaat. Morgen zal het 25 jaar geleden zijn, dat aan een van onze meest geziene en verdienstelijke ingezetenen door de Belgische regeerin-g werd ongedragen haar belangen en die van haar onderdanen op vreemden bodem te dienen. Voortreffelijk heeft de heer J. van Boven zich van zijn taak ge kweten om, toch Hollanders bovenal Vlis- smger in hart en nieren, met nooit rustende belangstelling en ijver, degelijk en gul- Zeeuwsch te doen, wat zijn ambt gebood. Tallooze diensten zijn door hem aan het ons bevriende en in menig opzicht voor de zelfde moeilijkheden staande broedervolk bewezen. Niet het minst waren de oorlogs jaren zeer moeilijk. Talrijk zijn de Belgen, welke door hem in dien voor een neutraal land zoo precairen tijd, zijn geholpen en wij weten van zeer nabij, van hoeveel be lang en gewicht die diensten waren en hoe veel overleg en toewijding zij eischten om tot succes gebracht te kunnen worden. Met de hem eigen kalmte heeft hij het klaarge speeld een toen zeer moeilijk en soms ge vaarlijk ambt met eere te vervullen. Nog pas bij de ontvangst der Zweedsche prinses Astrid, die als gelukkig bruidje de breede Schelde opvoer, bleek zijn talenken nis en hoe de klimmende jaren geen belet sel waren te zorgen, dat alles goed van stapel liep. Wij weten, dat het door autoriteiten ten zeerste op prijs is gesteld en meenen te mogen aannemen, dat de Belgische regee ring dezen tijd niet vergeet en ons voor de trouw en volharding, waarmee haar belangen gediend worden, dankbaar is. Overdreven is er van enkele zijden bij de bespreking van het Belgisch tractaat gewe zen op de verplichte dankoaarheid van Bel gië tegenover het nobele gebaar van Hol land in den vluchtelingentijd, maar een volk in ellende voelt nu eenmaal logisch niet zoo heel veel dankbaarheid tegenover een land, dat zooveel onuitgelokt onheil ge spaard werd. Hier echter heeft èn het Bel gische gouvernement èn dp Belgische ko lonie een plicht van erkentelijkheid en waar deering Moge het den heer Van Boven nog jaren .gegeven zijn in zijn ambt van Belgisch con sul te kunnen arbeiden te midden van de gemengde, doch gemoedelijk samenlevende Vlissingsche bevolking. Moge zijn werk er toe bijdragen, dat de banden tusschen de twee buurvolken steeds hechter worden, waardoor beider belangen gediend zullen zijn Rijkspostspaarbank. Opgave uitsluitend betreffende het post kantoor Vlissingen en zijn bij- en hulppostkantoren. Maand October 1926. Aan bovengenoemde kantoren werd, in den loop der maand, op spaarbankboekjes ingelegd38.836.76 en terugbetaald-49.553.72 Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald10.716.96 Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank boekjes bedroeg 42. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op staatsschuldboekjes ingeschreven nominaal1050. en afgeschreven nominaal- 200.— Derhalve, meer-in- dan afge schreven 850. Don Quichotte. Op den avond voor de uitvoering, dus morgen, zal door dr. K. Kooiman, leeraar in de Ned. taal en letterkunde, voor diege nen die in het bezit zijn van een „toegangs bewijs een lezing gehouden worden over Pieter Langendijk en zijn tijd, en meer in het bijzonder over Don Quichotte. In afwijking met de gewoonte zal gele genheid Destaan tot plaatsbespreking op Woensdag 10 November, 's avonds 7 uur. Men zie verder achterstaande adverten tie. Een propaganda-vergadering. Woensdag 10 November a.s. houdt de afdeeling Vlissingen van den Christelijken Gemengde Zangvereeniging „Door Oefening Vereetiigd". In het Concertgebouw wordt Zaterdag a*s. een uitvoering gegeven door de Ge mengde Zangvereeniging „Door Oefening Vereenigd", directeur de heer J. F. J. Machgeels. De storm. Door den storm zijn in dern afgeloopen nacht enkele reclameborden afgewaaid en een paar draden van de electrische verlich ting gebroken. Van andere ongevallen heb ben wij niets vernomen. Goed afgeloopen. Gisterenmiddag waren twee kleuters van 4 jaren in het Tuindorp op den automon tagewagen van de E. T. M. geklommen, zonder dat de bestuurder zulks had be merkt. Toen de auto wegreed en een eind- weegs had gereden, waren de kinderen bang geworden dat de auto, zooals zii aan de politie verklaarden, „naar Spanje' zou rijden, waarom zij er waren afge sprongen. Wonder-boven-wonder bekwa men de kinderen geen letsel en werden zij door een passeerenden voerman thuis ge bracht. Een binnenbrand» Gisterenavond ontstond -een binnenbrand in een keuken in een perceel in de Wal- straat. Gelukkig kon het vuur in den aan vang gebluscht worden. De gevolgen zou den anders allicht niet te overzien zijn ge weest in verband met den hevigen wind. Het autobusongeluk bij Baarland. Op de begraafplaats te Heinkenszand is gisterenmiddag onder groote belangstelling ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer Louisse uit Ellewoutsdijk, die bij de aanrijding van zijn bus door een zandtrein onder Baarland het leven verloor. De chauffeurs van andere op Goes rijdende autobussen droegen het stoffelijk overschot grafwaarts, terwijl de kist door een zestal kransen en bloemstukken gedekt was. w.o. van de bedoelde collega's. Aan het graf werden o.a. opgemerkt de burgemeester ven Ellewoutsdijk, de burgemeester van Baarland en de burgemeester en oud-burge meester van Heinkenszand, terwijl ds. Scheele uit Kapelle-Biezelinge als geeste lijke de begrafenis leidde. Een broeder van den heer Louisse dankte voor de laat ste eer den overledene bewezen. RECHTSZAKEN Rechtbank te Middelburg. Door de rechtbank te Middelburg werden heden de navolgende uitspraken gedaan DiefstalJ. A. V., 22 jaar, wonende te Antwerpen, thans in voorarrest te Middel burg. Drie maanden gevangenisstraf. A. de V„ 28 jaar, scharenslijper te Oos terhout, 10 b. s. 10 d. h. M. B., 49 jaar, te Ossenisse, vrijgesproken. Poging tot diefstalF. J. B., 48 jaar, werkman te Sas van Gent, één maand ge vangenisstraf voorwaardelijk. Mishandeling E, M., 31 jaar, te St. Jan steen, 20 b. s. 20 d. h. Verduistering W. N. J„ 44 jaar, parti culier te Souburg, 10 b. s. 10 d. h. Arbeidswetovertreding O. K. G. K., 29 jaar, klager te Vlissingen, 2 X 10 b. s. 2 X 10 d. h„ zulks met vernietiging van het vonnis waarvan beroep. Door den politierechter te Middelburg werden heden de navolgende zaken be handeld I. J. v. G., 21 jaar, landbouwerskneclit te Retranchement, verdacht van mishandeling van een paard te Retranchement op 26 Augustus, 20 b. s. 20 d. h. A. C. R„ 30 jaar, smidsknecht, woon- Voor engros Firma GEBR. STEENLAND, Stationstraat MIDDELBURG. plaats onbekend, verdacht van verduiste ring van een paraplue te Hontenisse op 18 Augustus, ten nadeele van M. van Hijfte. Een maand gevangenisstraf. A. M. V., 35 jaar, huisvr. S. D. te Sas van Gent, verdacht van beleediging van M. Schelfhout te Sas van Gent op 23 Sep tember. 10 b. s. 10 d. h. P. F. M. v. C., 23 jaar, landbouwer te Stoppeldijk, verdacht van het niet voldoen aan een bevel van de politie om van zijn fiets af te stappen, op 25 September 11. tt Hontenisse. 15 b. s. 15 d. h. F. S„ 23 jaar, metselaar te Hulst, ver dacht van mishandeling van R. Polfliet te Hontenisse op 26 September, 20 b. s. 20 d. h. W. d. V., 41 jaar, arbeider te Vrouwe polder, verdacht van beleediging van W. Vos te Vrouwepolder op 1 October, 20 b. s. 20 d. h. W. V., 49 jaar, landbouwer te Vrouwe polder, verdacht van mishandeling van W. de Visser te Vrouwepolder op 1 October. 15 b. s. 15 d. h. A. K. F., 41 jaar, zonder beroep te Mid delburg, verdacht van het niet voldoen aan een vordering van de politie om van haar fiets af te stappen te Middelburg op 30 September, 15 b. s. 15 d. h. E. T. J. L. L„ 46 jaar, huisvr. H. S. te Vlissingen, verdacht van verduistering van een brief te Vlissingen op 6 September ten nadeele van H. Woltering, 25 b. s. 25 d. h. L. C„ 22 jaar, A. A. v. d. W., 18 jaar en J. D., 18 jaar, landbouwersknechts te Stop peldijk, verdacht van mishandeling van E. v. Overmeeren te Boschkapelle op 12 Sep tember. De eerste 25 b. s. 25 d. h. en de tweede en derde vrijgesproken. Hooge Raad. De Hooge Raad behandelde gisteren een cassatieberoep van iemand uit Middelburg tegen een arrest van de rechtbank aldaar, bevestigende een vonnis van den kanton rechter te Middelburg, waarbij hij veroor deeld was tot 2 maal 5 boete wegens overtreding van de arbeidswet. Requirant is bedrijfsleider in een erwtenschoonderij en had daar laten werken buiten de tijden, in de arbeidswet genoemd, Mr. Heyse uit Middelburg lichtte twee cassatiemiddelen toe en zette uiteen, dat, evenals het kaas-keeren in pakhuizen ook niet is onderworpen aan art. 2 der arbeids wet en slechts dient om de kaas beter be- waarbaar te maken, dit ook het geval is met het schoonen van erwten. Het O.M. zal 22 November conclusie ne men. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Ned. Herv. Gemeente te Ter Neuzen. Volgens „De Ned." hebben kerkvoogden en notabelen der Ned. Herv. gemeente te Ter Neuzen besloten, den aanslag van den raad van beheer te voldoen. Eenige maan den geleden was een gemeente-avond ge houden om de quaestie tot een, oplossing te brengen. De in verband hiermede in hun geheel afgetreden colleges van kerkvoogden en notabelen waren vervangen door Voor standers. De 73-jarige predikant ds. A. Timmer man, reeds 35 jaar dit ambt bekleedend te Ter Neuzen, verklaarde, dat hij de hem hierdoor toegekende som voor 10Q d.w. z. 760 per jaar zal storten tot zijn emeri taat in het 13 October 1926 vooral door zijn initiatief opgerichte orgelfonds. Dit zal trachten het oude kabinetsorgel door een modern kerkorgel te vervangen. Christ. Geref. Kerk. Op het tweetal te Delft komt voor ds. S. van der Molen te Zierikzee. MARINE EN LEGER De K XII. Blijkens bij het departement van marine ontvangen telegram is de onderzeeboot K XII, onder b?vel van den luitenant ter zee le klasse J. L. K. Hoeke, op de uitreis naar Nederlandsch lndië op 8 November van Port Said vertrokken. De K XiU. Blijkens bij het departement van marine ontvangen bericht is Hr. Ms. onderzeeboot K XIII gisteren te Manilla aangekomen. Brievenmalen voor de „Sumatra". Dé directeur-generaal der posterijen en telegrafie maakt bekend, dat de volgende brievenmalen zullen worden verzonden aan Hr. Ms. kruiser „Sumatra" a. naar La Guayra 12 November a.s,, rechtstreeks uit Amsterdam met het stoom schip „Oranje Nassau" van de Colon-Iijn van den Kon. West-Indischen Maildienst b. naar Balbao (Canal-zone) 16 Novem ber a.s., met de boot van Vlissingen naar Folkestone

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1