«IAV5VREEP ïoorsUltng ie Advertentiën MAANDAG 8 NOVEMBER MAIL-SHOES ZIJN Ni£T TE VERVANGEN No. 263 64e «JlflwrïJnrssJ IQ26 IfliX "OIVÏfVlY iX ill! HWIIIffllll dbrievenaS9^%| BINNENLAND FEUILLETON EEN DROEVE TELEURSTELLING Stads- en Provincienieuws KWATTA^ Beter dan floed DE BESTE Vraagt IWATTA-SPtCiiLAAS NORMS LANGE il de Film van 3 niet meer en gegeven en Woensdag 3—5 uur e prijzen, mers lilï te ZIERIKZEE 'ANDBRIEVEN in lp voor ruim 16 liliioen gulden. |crijgbaar Issingen bij de Heeren SIEGERS ZOON «■HBl Hour en Verhuur, Koop en Vertoop I jedlngen en Dlenstaanrngto, wi I loorultbetalliig, van 1*5 rtjstlil elks regel meer 15 cenl p gevraagd TUDIE-PIANO met opgaaf van Itto „Piano", aan burea nrant". ['LINK MEISJE voor de morgenureij IScheldestraat 51. |P VILLA „DECIMA' I Everlsen 38, (bewoonil Lmilie SOETERS). Koop-I 115.000.—. Desverlangdi aanvaarden Dagelijki| l'gen. EEN HUIS Loorz. van gas- en Jen rioleering. Te zien |a.s. Nieuwstraat 14. huishoudster" In klein gezin. Kunnenotl Jres te bevragen Bureau I Jad. een mooie zwarte PIANO. I A. GEENSEN, Lange-1 delburg. wegens vertrek, l"'| ("woonhuis |at 39. Te bevragen bi) I 3, Coosje Buskenstr. 1 jet land. [RENDE iramma VLISS1NGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.20 per drie maanden. Eranco door het geheele rijk 2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 cent bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs, bij vooruitbetaling van 15 regels 0.75, elke regel meer 15 cent. Familieberichten van 16 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. De Staatsbegrooting. bi de Memorie van Antwoord wordt naar aanleiding van de critiek op de hou ding van den minister van arbeid, handel en nijverheid opgemerkt, dat, waar die minister op 18 Mei jl. zijn bezwaren ont wikkelde tegen een regeling van de ver bindendverklaring van collectieve arbeids overeenkomsten, als dit zou beteekenen de loonen binden en dat nog wel op een deel van het terrein, en waar hij zich verklaar de voor het vooropstellen van de civiel rechtelijke regeling en het openen van de mogelijkheid van het terugtreden der over heid ten bate van het collectieve contract, genoemde minister niet handelde in strijd met de regeeringsverklaring van 11 Maart j.l. De minister van arbeid heeft naast de vele andere zaken, die zijn bemoeiing ver gen, zijn aandacht vooral gewijd aan de in voering der arbeidswet voor winkels en verplegingsin richtingen. Ook op het gebied van de volkshuisves ting heeft de minister hetzelfde standpunt ingenomen als zijn beide ambtsvoorgan gers. Zooals reeds vroeger werd medegedeeld ligt het niet in de bedoeling, de ziektewet- Talma ongewijzigd tot invoering te bren gen. De voor te stellen wijzigingen zullen in bet bijzonder beoogen meer plaats in te ruimen aan hetgeen uit het maatschappe lijk leven is opgekomen. Een kosteloos ouderdomspensioen kan van de regeering niet verwacht worden. De vraag of op de versoberingsmaat regelen op onderwijsgebied zal worden teruggekomen kan de regeering op dit oogenblik niet bevestigend beantwoorden. Die maatregelen hebben tot dusver ïjog de uitwerking" gehad, de stijging der onder wijsbegroting iets langzamer te doen gaan dan dit anders het geval zou zijn ger 'Weest. Gedeeltelijk, terugkeér op die maatrege len zgl slechts mogelijk zijn indien het mag gélukken, de kosten van dezen tak van staatsdienst langs anderen weg te beper ken,' Tot verslapping van den aandrang tot bezuiniging bestaat nog allerminst aanleir ding, te minder- daar in de eerstvolgende jaren de uitgaven, behalve wegens het nor maal accres nog met een bedrag van ten minste 21 millioen zullen stijgen. De wederinvoering van den zevenjarigen leerplicht' eischt een zoo hoog bedrag, dat ook thans de regeering medewerking aan vervroeging van den door de wet van 30 juli 1924 gestelden termijn niet kan toe zeggen. De regeering blijft op de vroeger aange geven gronden van meening, dat er voors hands rust moet heerschen inzake het Be zoldigingsbesluit. Het streven der commissie voor werk verruiming om bij leverantie aan en aan besteding door openbare lichamen zooveel mogelijk rekening te houden met de belan gen der Nederlandsche industrie zal ook in het vervolg door de regeering worden ge steund. Algemeene regelen kunnen op dit punt bezwaarlijk worden vastgesteld. Nieuwe foto's van de Koninklijke Familie. Binnen een tiental dagen zullen twee nieuwe foto's van H. M. de Koningin met 'Z. K. EL den Prins'der Nederlanden in den handel verschijnen.. naar het Èngelsch van CLARA LEMORE. (Nadruk verboden.) 2) Mrs. Scandar genoot van de wijsheid, die zij nu weer had opgedaan. »Hoe romantisch zei ze. „Intusschen verschrikkelijk voor den armen Raymond, «ie de dupe is geworden van de laagheid van een ander Hebben zijn vrienden hem dan niet kunnen uitvinden i.Neen, onmogelijk En Hermione ge looft steeds nog, dat alles wel zal terecht komen. De oude man liet zijn bezit na aan kaymqndj uitgenomen honderd pond per Jaar Hermione zelve en haar moeder. In zijn testament verzocht hij haar nadrukkelijk, °P Rinckhurst te blijven wonen, tot Ray mond terugkwam, en hij liet nog een extra ^arSeld na om de plaats in orde te hou den. Dit was de wijze waarop hij nog als Jet ware bezegelen wilde, dat Ray bij te- [dgkomst Hermione trouwen zou. Want hij wou haar toch niet van die mooie plaats erJagen als zij daar al zoovele jaren had gewoond". ',Ik weet niet", zei mrs. Scandar. ,,'t Is d? r ^el .hard voor miss Freymuth, want ie had nu eigenaresse van Pinckhurst zijn' ^ver êeIiee' hou(l ik "iet «Mie oude steenen huizen. Maar Pinck- rst heeft niets sombers-. En het zou nog Dfinrf" ver.sc,1'i niaken als ze van honderd F na per jaar moest leven Maar verbeeld Lnu eens, dat Raymond Freymuth thuis- met een vrouw en kinderen »Nli is u weer aan het schijnvoorstellin- De opname geeft de Koningin en den Prins weer ten voeten uit, Hare Majesteit in galakleeding met diadeem en Z. K. H. in de uniform van luitenant-generaal van het Indische leger. De foto's zijn ten Paleize Het Loo opge nomen door den heer A. C. Stokhuijzen, fotograaf te Apeldoorn en zullen in bromi de-uitvoering in den handel worden ge bracht door de firma Weenenk en Snel te 's-Gravenhage. Nederlandsche vereeniging van Huisvrouwen. Te Amsterdam is een buitengewone al gemeene ledenvergadering der Nederland sche Vereeniging van Huisvrouwen gehou den. De bijenkomst werd geopend door de voorzitster der vereeniging, mevrouw M. BraunsSchagen, die o.a. mededeelde, dat te beginnen met einde November, des Woensdag van 33uur een radio-uit zending voor huisvrouwen van Hilversum uit zal plaats hebben. Het hoofdbestuur stelt vervolgens voor een instituut te vestigen, dat ten doel heeft, voorlichting te geven inzake alles, wat tot eenvoudiger en economischer inrichting der Hollandsche huishouding kan bijdragen en tevens doeltreffender uitoefening van den huishoudelijken arbeid te bevorderen. Het instituut zal dit doel trachten te bereiken door het houden van demonstraties en ten toonstellingen, door het geven van advie zen en door andere middelen die aan het doel bevorderlijk zijn. VLISSINGEN, 8 NOVEMBER. De aankomist van Prinses Astrid. De Zweedsche kruiser „Fylgia", welk oorlogsschip in een jacht getransformeerd was, is gistel enmorgen omstreeks uur op de reede talhier aangekomen, waarbij door het bij de Marinehaven opgestelde geschut 21 saluutschoten werden gelost. Het op de reede komen van de „Fylgia" leverde een prachtig gezicht op, dat door zeer velen werd gadegeslagen. Tal van stoomschepen, die op de reede waren, lieten ook hun be groeting hooren, w.o. ook het geheel gepa- voiseërde motorschip „Van Heutsz". Ook de verschillende marine-vaartuigen waren gêpavoiseerd. Voorafgegaan, geflankeerd en gevolgd door vier torpedobooten van het Z-type, stevende de „Fylgia" om ongeveer half 11 de'haven binnen, waar gemeerd werd aati een der pontons. Nadat het schip vast lag, begaf de kapitein ter zee W. Lam zich aan boord ter begroeting, terwijl ook de Zweedsche gezant Von Adlercreuts met zijn echtgenoote zijn opwachting ging maken, zoomede de waarnemende Belgische ge zant Comte de Lalaing. De Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. Quarles van Ufford, had de opdracht van H. M. onze Koningin om aan prinses Astrid, die zich met haar moeder, de hertogin van Goth land en met haar zuster Martha aan boord der „Fylgia" bevond, eén bloemenhulde te brengen. Mede werd de bruid gehuldigd door mevr. Van Boven, die haar echtge- toot, den heer J. van Boven, consul van België en waarnemend vice-consul van Zweden alhier, aan boord vergezelde, ter wijl de Zweedsche kolonie te Hilversum en de Belgische kolonie alhier eveneens bloe men aanboden. Dit laatste werd, nadat zij door den Zweedschen consul waren voor gesteld, gedaan door de jonge dames De- crop en Deroy, waarbij de laatste de prinses als volgt aansprak Madame, C'est un grand honneur qui nous échoit d'avoir l'occasion d'offrir a Son Altesse Royale, au nom du personnel du pilotage beige stationné a Flessingue, nos respec- teux hommages et nos sincères voeux de bonheur; Nous vous souhaitons Madame, une jouyeuse entrée dans notre chère Belgique et que Dieu vous réserve une longue et heureuse vie auprès de votre auguste époux, notre cher prince Léopold, due de Brabant. Nous vous prions, Madame, de daigner accepter ces quelques fleurs comme un humble gage de nos sentiments de profon- de sympathie et de dévouëment inébran- lable. V e r t a 1 i n g Mevrouw, Het is een gtocte eer, die ons te beurt valt de gelegenheid te hebben Uwe Konink lijke Hoogheid uit naam van het Belgisch loodspersoneel, gestationneerd te Vlissin gen, onze eerbiedige huldebewijzen en onze innige gelukwenschen aan te bieden. Wij wenschen U een vroolijke „inkom- ste" in ons dierbaar België toe en bidden God, dat Hij U een lang en gelukkig leven beschikke naast uw doorluchtigen gemaal, onzen prins Leopold, hertog van Brabant. Als nederig, stoffelijk blijk onzer gevoe lens van diepe sympathie en van onwan kelbare toewijding; verzoeken wij U, me vrouw, deze enkele bloemen te aanvaarden. Evenals met de officieele personen on derhield de prinses zich op beminnelijke wijze met deze jongedames en verklaarde een aangename reis gehad te hebben. Na de begroeting begaven de dames zich door de Koninklijke wachtkamer naar het perron, waar een eerewacht van het oplei dingsschip, gecommandeerd door den lui tenant ter zee le klasse Josselin de Jonge, opgesteld stond. Terwijl de vorstelijke per sonen voorbijgingen, werd de wachtparade geblazen. Tijdens de oogenblikken wachten, tot de Noordduitsche rnailtrein, waarmee de hertog van Gothland, met een getrouw de zuster der prinses en haar man, bene vens een jongere broer aankwamen, werd de heer Gasinjet, commissaris van rijks- en gemeente-politie alhier, aan prinses Astrid voorgesteld. Toen de trein aankwam, werd weer een saluut van 21 schoten .afgevuurd, welk salvo zich herhaalde bij het aan boord gaan der vórstelijke personen^ Nadat het Zweedsche volkslied, gespeeld was, werd de eerewacht door den hertog geïnspecteerd, waarna allen zich door de Koninklijke wachtkamer naar de „Fylgia" begaven, die korten tijd later in vollen vlaggentooi de haven verliet, voorafgegaan door een sleepboot. Met dezelfde begelei ding als bij het binnenkomen, stoomde de „Fylgia" de rivier op, waar ze den nacht verbleef om heden te Antwerpen binnen te vallen. Dan wordt ze overgenomen door den Belgischen loods Willem de Poortere. Volledigheidshalve vermelden we nog, dat in Brunsbuttel aan boord gekomen zijn de Hollandsche zeeloodsen De Bie van IJmuiden en Klaessen van hier en de rivier- loods Kamerrr.ans. Een der. torpedobooten, die gisterenmor gen den Zweedschen kruiser moest escor teeren, bekwam een boei in de schroef en moest naar Vlissingen terugkeeren. Des middags kon de boot zich weer bij het escorte voegen. Hedenmorgen is de „Fylgia" te Antwer pen aangekomen. Een batterij, opgesteld aan het loodswezen, heeft 33 saluutschoten gelost. De eerewacht stond onder het bevel van kolonel Gilson en het opperbevel van ge- neraal-majoor de Posch. Zij was samenge steld uit twee detachenfènten van het 5e linie en twee van het 6e linie. Bij de aankomst van de „Fylgia" werd eerst het Zweedsche volkslied en daarna de „Brabanconne" gespeeld, evenals bij het vertrek van den koninklijken trein. Opening Drankweertentoonstelling. Zaterdagmiddag half drie werd in een der zalen van de kazerne Willem III bovenge noemde tentoonstelling geopend. De voorzitter van het Vlissingsch Drank- weer-comité heette -de genoodigden wel kom, in het bijzonder den heer M. Laernoes, waarnemend burgemeester, en den heer J. Harders, directeur van het reizend Museum. Hij bracht een woord van dank aan het bestuur der gemeente, dat blijk geeft het werken van het Comité te waardeeren door het een subsidie te verleenen, waardoor het in staat is meer kennis over het drank- vraagstuk onder het publiek te verspreiden. Ook in het feit, dat de waarnemend burge meester, de heer Laernoes, deze tentoon stelling wil openen, ziet hij opnieuw een blijk van sympathie met het streven van het Comité. Spreker vertrouwt, dat ook van deze tentoonstelling opvoedend werk zal uit gaan. Daarna was het woord aan den heer Laernoes, die zeide, gaarne bereid te zijn de tentoonstelling te openen, omdat hij van dit werk, m,eer dan van dwang, invloed verwacht op het gebied van den drank- strijd. Spreker is ook van oordeel, dat al leen door opvoeding, door meer bekend maken van wat er op dit gebied te leeren is, kracht kan uitgaan om het drankmis bruik te beperken, te beteugelen. Spreker vertrouwt dan ook dat van deze tentoonstelling invloed ten goede zal uit gaan, wenscht haar een druk bezoek toe, waarna hij de tentoonstelling voor geopend verklaarde. Hierna was het woord aan den heer Har ders, directeur van het Museum, die voor de aanwezigen een inleiding, een toelich ting op de tentoonstellig gaf. Wat dat betreft kunnen wij verwijzen naar het verslag in ons nummer van Zater dag. Belangrijk is deze tentoonstelling zeer zeker en wij kunnen elkeen dan ook aan raden er een kijkje te nemen. D. O. U. Concertgebouw. Als wij den winter heen snellen is het tijdperk voor zaalmuziek- en zanguitvoerin gen wederom aangebroken en zeer zeker zal een reeks van deze nuttige ontspan ningsavonden licht brengen in de donkere helft van het jaar. Het mannenkoor D.O.U. luidde Zaterdagavond voor een zeer goed bezette zaal het seizoen in met een pro gramma bestaande uit een keurige collectie liederen, welke over het algemeen een goe de vertolking a capela genoten en blijk ga ven van met prijzenswaardigen ijver en nauwgezetheid ingestudeerd te zijn onder de alleszins bekwame leiding van den direc teur, den heer J. A. Hollaers. Naast den, dank door den voorzitter in zijn welkomst woord aan donateurs en begunstigers ge bracht voor den ondervonden steun past dan ook een woord van waardeering voor het flinke koor, dat dezen avond heeft be reid. Het openingslied „Klein Nederland", -van Jor. H. Loser, werd er goed afgebracht, vooral het slotcouplet werd gevoelvol, ex pressief voorgedragen en droeg het stem pel van devotie. Een gelijk lot wedervoer „De Hemel", van C. C. A. de Vliegh. Wil de dictie perfect in orde wezen, dan is de eerste eisch, dat men den tekst van een lied begrijpt en ten volle omvat. „Ont waakt", van J. D. Wetsels, is een gedicht vol beeldspraak en, waar deze door de menschen niet altijd op dezelfde wijze wordt aangevoeld en niet tot ieder spreekt, is het zeer moeilijk om in den zang diè uit drukking van gedachten en diè bloemrijk heid te leggen, welke de dichter zich voor oogen heeft gesteld. De compositie van Jan 'T IS IETS APARTS. Alleenverkoop JACQ. PLOUVIER. gen maken", zei Priscilla, wel een beetje geïrriteerd. „Hermione heeft absoluut ver trouwen in haar verloofde. Dat heeft haar juist dat kalme en bedaarde gegeven. Van nature was zij niet zoo 1" „Daarom weigert zij ook alle huwelijks aanzoeken Nu, zéér idealistisch, maar als ze mijn dochter was, zou ik toch wel gezorgd hebben, dat ze dien grooten inge nieur hoe heette hij ook weer dien Sir William Mostyn riïèf had wegge stuurd „Ja... als ze uw dochter was Mrs. Scandar was" voor het oogenblik voldaan met deze hoeveelheid nieuws en, niet zoodra had miss Freymuth de oude dame zien gaan, of ze trad op miss Pen- tony toe. „Zeg, Pris", zei ze, „je was zeker niet aardig tegen die arme vrouw. Dat zag ik" aan het ondeugend flikkeren van je oogen". „O, maar ze maakt mij ook altijd ture- luursch met haar nieuwsgierigheid En dan had ze weer wat te vertellen van dén dok ter, dat die mogelijk in financieele moeilijk heden zou verkeeren. Heb je daar ook iets van gehoord, Mione „In het minst niet. Maar op wat voor manier dan „Hij zou mee betrokken zijn in de zaken van Penuel Constanpse. „Och kindje, trek je daar niets van aan. Ze had misschien iets gehoord van een soort teederheid, die wel eens bestaan heeft tusschen Pen en jou en nu heeft ze je zeker eens aan den tand willen voelen „Nu, dan is ze daar anders toch niet veel verder meegekomen Maar ze heeft me toch waarlijk een beetje ongerust gemaakt wat betreft den dokter, omdat ik dien zei ven onlangs tegen vader heb hooren zeg gen, dat hij zijn inkomen geheel opgebruik te en dat zijn vrouw en kinderen totaal on verzorgd zouden achterblijven, in geval hem eens iets overkwam." „Heeft hij dat waarlijk gezegd? Nu, het gaat ons natuurlijk niet aan, maar het lijkt mij toch onverantwoordelijk van hem, om zóó te leven Heeft de domirïé er hem, niet eens over onderhouden „Jawel maar toen zei hij, dat zijn vrouwtje nog wat van het leven genieten moest zoo lang zij jong was. Hij is, geloof ik heel gevoelig op het punt van het ver schil in leeftijd. Kijk, daar komt JiiLjuist de veranda af. Vindt je nu niet, dat nij er' erg moe uitziet?" ,,u rv „Ja, miss Freymuth moest dit eveneens erkennen. Er was iets onrustigs in zijn blik en hij liep ook wat meer gebogen. Niet zoodra zag hij echter zijn yrouwtje zijn gelaat helderde weldra weef.óp., Toen miss Freymuth eji; haar moeder dien avond bij elkaar zaten, vroeg miss Pentony ineens „O, dat is waar ook, moeder Pris -zei, hoe mrs. Scandar haar had verteld, dat de dokter betrokken zou zijn bij de zaken van mr. Constantine. Heeft u daar ook iets van gehoord ?V „Ja nti je daarvan spreektIk herin ner mij nog, dat die verschrikkelijke Blan- tyre, de zaakwaarnemer van oom George, mij laatst, in April, vertelde dat de dokter onvoorzichtig genoeg was geweest om borg te staan voor mr. Constantine. Precies herinner ik het mij nu niet meer maar ik geloof dat dokter Deane had beloofd een groote som gelds te bellen vijftien honderd pond, meen ik in een half jaar tijds, als mr. Constantine niet zichzelven kon redden, wat dit betrof." „O, maar dat vind ik verschrikkelijk, moeder Daar moeten onaangename ver wikkelingen uit voortkomen, daar ben ik zeker van De dokter verafgoodt zijn vrouw en kinderen, en als hij hen leed moest toebrengen, zou hij nog gek worden van verdriet. Mocht ik hem het geld maar leenen „Vijftien honderd pond, Mione Heb je dan zoo veel „Ja, vijftien- of zestien honderd pond bezit ik wel als ik nog meer hoor van deze ongelukkige zaak, dan bied ik heusch het geld aan aan den dokter." „Daar moet je toch altijd heel voorzich tig mee zijn, kindje. De menschen vinden het niet prettig, als zij weten dat hun geld zaken zoo bekend zijn. Daarom kon hij wel eens op minder aardige wijze je aan bod afslaan „Dat geloof ik niet, moeder. Want hij zou wel degelijk begrijpen, dat het van mij geen bemoeizucht zou wezen, maar een puur betoon van dankbaarheid, omdat hij toen de eenige was, die in Ray vertrouwde toen ieder ander kwaad dacht van den ar men jongen HOOFDSTUK II. Ofschoon Northcliffe het dorp dat halverwege Pinckurst en het drukke stadje Darmouth lag een vrij drukke plaats was, had het geen eigen station, en reed er nog een ouderwetsche paarden-omnibus tweemaal daags van Darthmouth op de treinen uit Londen, om de reizigers te ha len, die soms lust mochten hebben het schilderachtig dorpje op de rots op te zoeken. Een paar dagen na die tuinpartij van mrs. Deane, keerde Priscilla Pentony uit Morks houdt met deze moeilijkheden gelij ken tred en daardoor wordt de uitvoering ervan voor de zangers dubbel zwaar. Toch moest dit verhevene lied zich verheugen in een tamelijk goede verklanking en vol pathos schalde het dan ook „Excelsior Op uit uw; dommelig droomen, Het gaat om de Wijsheid, de Schoonheid, de kracht Een tweetal dubbelmannenkwartetten bracht een aardige variatie in het program. „In de Mei", van J. Rietz, heeft ons bijzon der bekoord, niemand trad op den voor grond, 't klonk zeldzaam mooi, 't was als bereikten orgeltonen ons oor. Hoe -geheel anders was dit bij „Recht door zee", van den bekenden Jacob Hamei, waarin de bas sen domineerden, terwijl de tenoren zelfs ietwat benepen waren. Dat het koor zijn stof uit het zware genre durf putten, hiervan getuigde ook „Ave Cesar", van Roeske. Verdienstelijk werk leverden hierin de bassen, 't kwam zeer goed tot zijn recht„Hoort in d'arena de tuba schalt". Het slotaccoord van het eerste couplet klonk onvast. Van de tenor-solo met bromstemmen-be geleiding in „Daar zat een jonge zanger", van M. Boon, hebben we oijzonder geno ten. Het geluid van den solist mag te wel beschaafd en zuiver heeten en ook zijn voordracht is goed. Het contrast tusschen de beide coupletten en soli werd goed uit gebeeld. Tot slot werd gezongen „Onze Huzaren", van F. J. van der Heijden. Gelukkig zijn de woorden van dit lied niet meer van dezen tijd en de muziek klonk ons dan ook in de ooren als een herinnering aan vervlogen roem, aan wat eens was. Tot zoover het muzikale deel -van den avond; Daar onze plicht ons elders riep, hebben we de opvoering van het blijspel „Eindelijk" niet bij kunnen wonen. De be oefening van het tooneelspel door de leden van een zangvereeniging achten wij een goed verschijnsel, daar een dubbel doel be reikt wordtimmers het aangename wordt met het nuttige vereenigd. Doch dan moet men zich zeer nauwgezet op een zuivere uitspraak toeleggen. Dat hierop niet genoeg gewezen kan worden, was ons bij de zang nummers gebleken, de chronische verwis seling van g en h den Zeeuwen eigen is bepaald hinderlijk. Dat het blijspel in geslagen ïs, daarvan getuigde de feeststem ming in de zaal, toen wij even na het zak ken van het scherm terugkeerden en daar door ook nog de spektakelscène „De bur gerwacht /van Knuppelveen" met uitbundig succes voor het voetlicht nebben zien bren gen. Het resultaat van beoefening van den zang demonstreerde zich op afdoende wijze in de manier, waarop de tooneelisten de coupletten ten gehoore brachten, daarbij eminent begeleid door den heer Ch. Haaze. Met voldoening mag D.O.U. op dezen avond terug zien het publiek heeft door loopend op ondubbelzinnige wijze van zijn instemming blijk gegeven. Het traditioneele uitstel-kwartiertje bij aanvang blijve ach terwege en men bewijze den excecutanten de beleefdheid zich aan het rookverbod te onderwerpen. Dat zelfs zangers dit over treden is zeer zeker te laken. T.O.V.l.D.O. „De Oude Vriendschap". Ook de mandoline-vereeniginig „T.O.V.I. D.O.", directeur de heer M. P. Ventevogel, heeft dezen zomer benut om zich voor te bereiden voor de winter-campagne en was daardoor in de gelegenheid reeds nu te con certeeren. Een streven en werken wat zeer zeker op prijs moet worden gesteld. Door omstandigheden hebben wij de uit voering van het geheele program niet bij kunnen wonen en wij kunnen ons dus niet in een gedetailleerde bespreking verdiepen. de Highstreet in Northcliffeterug, daar zij orgel had gestudeerd bij haar vader in de kerk, waar zij als organiste dienst deed, toen zij zag, dat de bus stilhield voor het eenige logement op de plaats de „Royal George", was altijd een bewijs was, dat er een vreemdeling was aangekomen. Nu hield miss Pentony niets van kwaad sprekerij maar een beetje nieuwsgierig heid viel haar toch niet te ontzeggen en juist op het oogenblik, dat de bus stilhield voor de „Royal George", herinnerde zij zich dat ze postzegels noodig had het post kantoor was daar vlak tegenover. Mrs. DriscoII, de postmeesteresse, werd nu toch ook nieuwsgierig. „Een eigenaardige man, hè zei Pris cilla, toen ze hem uit de bus hadden zien komen, met een kleinen jongen en een portemanteau. Hij was tang en slank, met een door de zon gebruinde gelaatskleur, een vollen bruinen baard, maar spierwit haar. „Is hij nu oud of jong vroeg de post meesteresse. „O, jong zei Priscilla beslist. „Of in ieder geval niet oud Hij kan veertig zijn mogelijk is hij ook onder de_dertig. Kijk, die kleine jongen is zeker dood-op „Ik geloof, dat hij Brown heet, miss", zei mrs. DriscoII weer. „In ieder geval, ik weet dat mrs. Perry vanmorgen een telegram heeft gehad met betaald antwoord van een „Mr. William Brown, Charing-Cross Hotel, Londen", om te vragen of zij een slaapka mer en een privaat-zitkamer vrij had." (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1