VRIJD4G 5 NOVEMBER ^Eerste Blad Gemeentebestuur binnenland SOPLA 2/2 CENT No. 261 Stads=en Provincienieuws 64e Jaartfan^! I026 VLISSIiNCSCHE COURANT Oit nummer bestaat uit 2 bladen WERVING EMIGRANTEN VOOR CANADA. De Burgemeester van Vlissingeti, brengt *er openbare kennis de navolgen de waarschuwing van den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw. Waarschuwing. Verzocht wordt mede te deelen, dat op het oogenblik hier te lande aanwezig is de heer Christian Smith, die mededeelt aan het hoofd te staan van een kolonisatiebu reau te Saskatoon (Canada). In het al-gemeen is Canada een land, dat gunstige levensvoorwaarden biedt aan Ne derlanders, d'.e, aan bepaalde voorwaarden voldoende, na juiste voorlichting zich aldaar vestigen. Het is echter uitermate gewenscht niet op de aanbiedingen van den heer Smith in te gaan, alvorens ook van andere zijde in lichtingen te hebben ingewonnen. De Nederlandsche vereeniging voor Landverhuizing, gevestigd Bezuidenhout- sche weg te 's-Gravenhage, verstrekt deze. Vlissingen, November 1926. De Burgemeester voornoemd, M. LAERNOES, L.B. De verdediging door minister Van Karnebeek. De overzichtschrijver van „de Maas bode" schrijft o.a. Het is en zal steeds blijven een histori sche dag in onze parlementaire geschiede nis de middag van den 4en November van dit jaar. Heeft Staal zijn nacht gehad, voortaan zal men ook spreken van den dag van Van Karnebeek Er was enorm veel belangstelling. Be halve de Kamerleden, die door ziekte ver hinderd waren, zooals de heeren Dressel- huys, van Voorst tot Voorst en Schouten, waren ze bijna allen present en, wat meer zegt, den geheelen middag aanwezig. Tri bunes en loges waren overvol, terwijl men in de laatste verschillende oud-ministers, leden van den Raad van State en oud- Kamerleden opmerkte. Minister Van Karnebeek heeft het trac taat verdedigd met alle kracht, die in hem is, en dat gedaan van ganscher harte en met geheel zijn ziel, zooals hij zelf getuig de. Is het wonder, dat hij zichzelf overtrof fen heeft? Hij, die anders meer dan een uur kan praten, zonder iets te zeggen, heeft gisteren bijna vijf uren lang gesproken en steeds iets gezegd. Het was geen verdediging van zich zelf, maar slechts van de zaak, waarvoor hij stónd, Is het offer, waarover men spreekt en schrijft en dat het Nederlandsche volk zou moeten brengen, zoo groot als het wordt voorgesteld Neen, zegt de minister, dat zijn legenden en valsche voorstellingen. Schitterend heeft hij zijn rede opge bouwd, waarbij eerst de politieke en daarna de economische zaken uit het verdrag be handeld zijn. We weten, dat Kamerleden naar den minister zijn gegaan en verklaard hebben, u hebt mij voorstander gemaakt, en boven dien dat velen aan het twijfelen zijn ge bracht. In parlementaire kringen denkt men, dat kunnen we met groote zekerheid ver klaren, dan ook heel anders over het trac- taat en de kansen van aanneming dan een paar dagen geleden. Aan het overzicht van „de Tel." ontlee- nen wij het volgende 's Ministers magistrale redevoering had door inhoud en vorm zoodanig geboeid, dat aan het slot een warm applaus van de wjde der Kamerleden weerklonk. Gedurende haar geheelen duur had de Kamer aandachtig zitten luisteren naar de rede, die door den minister kalm en waar dig en in rustigen betoogtrant was voorge dragen. Soms klonk de stem van den mi ester wat zwak, maar er waren ook pas sages, die met grooten nadruk door den «eer Van Karnebeek werden uitgesproken. Als geheel maakte de rede diepen indruk, zoodat zij ongetwijfeld de kans op ratifica- wVan tractaat heeft verhoogd. Na het applaus, waarmede de volksver tegenwoordiging de rede had ontvangen, j aden vele Kamerleden op den minister N°? hem de hand te drukken. Nadat de vergadering gesloten en tot orgen verdaagd was, bleven verscheidene Kamerleden in groepjes napraten. U't de „N. R. Ct." riJ Js niaar g°ed> dat niet aanstonds na rede van minister Van Karnebeek een over het tractaat behoefde te orden genomen. Immers, in zijn lang be- ~7 a^es samen circa v,er uur saoPr° n TT waren zeer suggestieve pas- o "es,;'n.zÜn Peroratie trof een klank van vül? j- en rooeizaam bedwongen ge- ei. die niet naliet indruk te maken. O ja, k Waren vóór en na de pauze oogenblik- kfln' ,waaroP kunstig gesmtde volzinnen, Mnse'anjtermen en een emphase, niet ge- armt ^yenredigd aan de beteekenis der daanr'l den scherpen luisteraar onvol- minic* maar over het geheel gaf de hein ZIC'1 niet sympathieke openhartig- v*arH-e!A v.erweerde hij zich met een slag- vers^n en welsprekendheid, waardoor nepS e we.'.feIaars uitermate geïmpo- der« moeten zijn geweest. De voorstan- iW Jva'.en dan °°k verrukt over deze kra- vakiw ediging n'et slechts de luide bij- velu aan het e,nd» doch °ok de hun bewondering" dMrna gefuiSden van Daamn'lUlr2aam sllcces v00r den minister een hf zo!'den w'j niet gaarne aanstonds Bevestigend bescheid geven. Immers, Vervat.üigd van blaadjes tabak.dle voor defijnsfe sigaren te Metn zijn.] In all« algoranwlnkcl». 10%ilong. juist verschillende netelige en belangrijke punten werden volstrekt niet met die feil- looze logica en overweldigende bewijsgron den behandeld, zonder welke het ineenzak ken van de oppositie uitermate onwaar schijnlijk lijkt. Uit het „Vad." Heeft de warme verdediging de kansen van het Verdrag verbeterd? Wij gelooven het wel. De indruk in de Kamer aan welke overigens de zwakke steeën niet zullen ontgaan zijn was algemeen gun stig en het schijnt ons niet twijfelachtig of er zou een meerderheid gevonden zijn in dien aanstonds na de knappe improvisatie het debat zou zijn voortgezet en tot een beslissing gebracht. Er waren vooral in de socialistische, Roomsche en anti-revolu tionaire gelederen weifelaars en wij ge looven de plank niet mis te slaan, dat ver- scheidenen hunner gisterenmiddag hun stem niet tegen het tractaat zouden heb ben uitgebracht, indien het reeds toen tot een stemming ware gekomen. Vooral zij, die, als het maar even kon, gaarne het „vóór" zouden uitroepen, waren onder den eersten indruk overtuigd. De vraag blijft echter, of deze indruk bestand zal zijn te gen de critiék, welke zeker niet zal uitblij ven, vooral nu het uitstel der debatten tot Dinsdag a.s. de gelegenheid biedt de schoone rede onder de loupe op haar feiten en zwakheden te onderzoeken. Uit het „Hbld." Er klonk, na deze rede, allerwege luid applaus en wij moeten zeggen dat wij zel den een minister een zoo grooten indruk hebben zien maken met zulke eenvoudige middelen, zonder rhetoriek, zonder eeniger- lei effectbejag. Ook niet van geheimzinnig heden de heele rede was open van het begin tot het eind. En daarna kwamen velen den minister de hand drukken, het geen allereerst zijn ambtgenoot De Geer al had gedaan. Wat ons betreft, het eerste deel van de rede kwam ons ten deele bevredigend voor, het tweede niet zeer overtuigend. Maar het derde, dat eigenlijk alles beheerschte om dat -dit vele bezwaren ondergeschikt kon maken aan politiek-historische overwegin gen, stemde zeker tot hernieuwd ernstig nadenken. En wij vermoeden dat, vooral door dit laatste deel, de minister heden vrij wat stemmen heeft gewonnen. Uit het „Volk" Voor minister Van Karnebeek's rede is maar één woord te vinden Meesterlijk Hier sprak ook de felste tegenstander van het traktaat moet het hebben gevoeld een man, die een stuk levenswerk ver dedigde, een werk, waaraan hij ettelijke jaren zijn geest, zijn kracht, zijn hart heeft gewijd. Deze merkwaardige figuur, uiterlijk bijna voortdurend kalm en beheerscht, ja, schier flegmatiek, moet innerlijk zijn door- gloeid van een vurige overtuiging. Hij moet een rotvast geloof bezitten in de zaak, die hij voorstaat. Want slechts zoo een over tuiging, zoo een geloof stellen een mensch in staat, te spreken met een enorme, over redende kracht als die, welke minister Van Karnebeek ontwikkeld heeft. Wij zouden op dit oogenblik niet gaartie willen beweren, dat de aanneming van het verdrag verzekerd is. Ook al, omdat het de vraag is, of de replieken bepaalde, opzien barende mededeelingen van den bewinds man niet in een ander licht zullen stellen. Tot nieuwe onderhandelingen is hij niet bereid. Miocht de Kamer zich ten gunste daarvan uitspreken, dan zal een andere mi nister van buitenlandsche zaken ze moeten voeren. Dit feit zal de Kamer er niet van mogen weerhouden, zoo een uitspraak te doen, wanneer zij ondanks alles, wat de heer Van Karnebeek te berde heeft ge bracht, ze noodig acht. Doch indien een dergelijke uitspraak vallen en minister Van Karnebeek sneuvelen mocht, dan lijdt hij een nederlaag met eer, met groote eer. Een staatsman in den vollen zin van het woord VLISSINGEN. 5 NOVEMBER. Prinses Astrid te Vlissingen, Bij de aankomst van het Zweedsche oor logsschip met de Hertogin van Brabant en haar ouders, zullen o.a. tegenwoordig zijn de Zweedsche gezant bij ons Hof en de waarnemende gezant van België, die hier morgen^ zullen aankomen en hun intrek ne men in*het Grand Hotel „Britannia". In verband met de aankomst van den Zweedschen kruiser „Fylgia", zullen van 5 tot 9 November alhier vertoeven de Z- booten 5, 6, 7 en 8. Hotel Noordzee-Boulevard". Een smaakvolle invitatie bracht gisteren avond de degelijke pers in het min of meer frivole en zeer aangename milieu van een intiem soirée-dansante, dat de directie met behulp van het Alhambra-ensemble ver dienstelijk georganiseerd had. Daar wij als gerenoftrt&tserd blad een reputatie van jaren hebben op te houden, staan wij eenigszins schuchter tegenover de nieuwste acrobatiek op den gladden dansvloer, welke zich als moderne dansen aankondigt.Bij dansen denken wij nog aan het hoofsche menuet en de elegante wals, aan eerbied voor de vrouw, die in den dans haar illustratie vindt. In den chaotischen aanblik, die de verwarring in de hedendaag- sche danszaal biedt, is hiervan niet veel meer te bespeuren en daarom brengen wij gaarne hulde aan die dansonderwijzers. welke het opwekkende uit het nieuwe trachten te paren aan het goede en be schaafde uit het oude. Wij hebben gemeend, dat de heer Cor- veleijn als dansleeraar hiernaar streeft en apprecieeren dan ook zijn prestaties en die van zijn bekoorlijke partnerin ten zeerste. Vooral een goed gedanste tango, waarbij het paar op elkaar „gehand" is en de rhytmevolle muziek verstaat, is voor oog en oor een genot. De dans wordt dan de uitbeelding van de muziek, wat het streven moet zijn van ieder goed danspaar. Voor den alledaagschen danser blijven dan de gewone dansen, die door de prikkelende jasz, die gelukkig het onderscheid tusschen oud en jong heeft weggevaagd en tot heel wat gezond genoegen weet op te wekken, zeer zeker boven het gewone peil gebracht kunnen worden. Ook dit werd ons met het éénheidsprogramma der Ned. dansleeraren keurig gedemonstreerd. Zelfs met de lang zamerhand berucht geworden Charleston maakte het danspaar een uitstekenden in druk, wat echter, wanneer ieder die wil dansen, o.i. niet gauw bereikt zal worden. Bij de vele dansgelegenheden, die Vlis singen telt, is er ongetwijfeld geen over vloed aan de zulke, waar een beschaafde, aangename toon heerscht en waar een kin- derpubliek niet onder de ouderen wordt gemengd. Vermoedelijk zullen deze dansavonden dan ook een succes blijken. In onze Tijdinghal. Door het hooge water zijn verschillende deelen van Limburg geteisterd. Wij hebben er een drietal foto's van ontvangen. Verder een foto van de. terugkomst van den oud-gouverneur-generaal mr. D. Fock eenige foto's van de herdenking van het 50-jarig bestaan van het Noordzee-kanaal. Ook etaleeren wij een foto van de nicht van den Paus, die in het huwelijk is getre den met den heer Santi Mustiola, welk huwelijk in het Vaticaan voltrokken werd. De drankweertentoonsfcelling, In verband met deze tentoonstelling, welke van 6 tot en met 9 November wordt gehouden in de Willem III, deelt men ons het volgende mede Het Reizend Drankweer Museum in Ne derland is opgericht om door middel van tentoonstellingen meer bekendheid te geven omtrent het alcoholisme. Talrijke gegevens op allerlei gebied zijn verzameld en ver werkt en op overzichtelijke wijze worden deze nu den bezoekers getoond. Een volledige opsomming te geven van alles wat er te zien is gaat onmogelijk. We doen daarom maar een greep. Men vindt er wetenswaardige zaken over den alcohol en over de plaatsen in en bui ten ons land, waar en in welke mate alco holhoudende dranken worden gedronken. Verschillende streken worden daarbij met elkaar vergeleken. Men kan er zien en ver nemen hoeveel er in Nederland aan alco holhoudende dranken wordt veroruikt. Men wordt er ingelicht over de werking van den alcohol op de nakomelingschap over het verband tusèchen misdaad en alcohol. Voorts zijn er merkwaardige gegevens over den invloed van den alcohol op het menschelijk lichaam, op levensduur en ge zondheid. Niet vergeten zijn de gegevens over het verband tusschen alcohol en tu- berculose-sterfte. De invloed bij sport, en als het uithoudingsvermogen op 't spel staat, enz. enz. Zij, die zich van het alcoholvraagstuk op de hoogte willen stellen, kunnen dit op deze tentoonstelling dan ook ruimschoots doen. Er i» een schat van wetenswaardige en merkwaardige gegevens en feiten. Het alcoholvraagstuk is een maatschap pelijk vraagstuk. Iedereen, die wat voelt voor de vragen van zijn .tijd dient deze ten toonstelling te bezoeken. Zaterdagmiddag half drie zal ze door den waarnemenden burgemeester, den heer M. Laernoes geopend worden, waarna de heer Harders uit Amsterdam, leider van het Mu seum, het tentoongestelde nader zal toe lichten. Half vier wordt de tentoonstelling voor het publiek geopend. Wij vertrouwen, dat evenals in 1921, velen een bezoek aan de Willem III-kazerne zullen brengen. Leger des Heils. In verband met het 38-jarig bestaan van het Leger des Heils te dezer stede, zullen van Zondag 7 tot en met Woensdag 24 November een reeks bijzondere samenkom sten worden gehouden. Op een dezer sa menkomsten willen wij de bijzondere aan dacht vestigen, n.l. op de bijeenkomst Maandag 8 November, des avonds 8 uur te houden, waarin door Ensign Barbier, j met verlof hier te lande, een lezing zal i worden gehouden over den arbeid van het Leger des Heils in Oost-Indië. Een woest mensch. De politie arresteerde een bewoner van de Noordstraat, die in staat van dronken schap in zijn woning zijn vrouw mishan delde en zijn huisraad vernielde. Daar hij zich op het politiebureau zeer woest en op gewonden gedroeg, zag de politie zich ge noodzaakt den man in arrest te stellen. Een ongeluk. Gisterenavond had een jeugdige werk man op de werf der Kon. Maatsch. „de Schelde" het ongeluk in het ruim van een schip te vallen. Vermoedelijk met ernstige inwendige kneuzingen werd hij in bewuste- loozen toestand naar het St. Joseph-zie kenhuis vervoerd. Aanrijding. Gisterenmiddag kwam in de Badhuis straat de electrische tram in aanraking met een handwagen, welke te dicht bij de tram rails was geplaatst. De handwagen kreeg een geduchten klap, waardoor hij een slag omdraaide, waarbij hij een 5-jarig kind, dat juist passeerde, raakte. Het kind werd tegen den grond geworpen, doch wonder boven wonder bekwam het geen noemenswaardig letsel. Diefstal. Door een schepeling werd bij de politie aangifte ged&an van diefstal van bank papier uit zijn portefeuille, welke hij in een jas aan boord van zijn schip had laten zitten. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. Een verre reis. Op den laatsten kermisdag dit jaar, Za terdag 24 Juli, heeft een ingezetene een zgn. groote kermisballon losgelaten en daaraan een reclame-kaartje bevestigd. De zer dagen heeft deze ingezetene dit kaartje terug ontvangen uit Hannover met de me- dedeeling dat het daar vóór 4 weken ge vonden was. De ballon heeft dus een reis van hier naar Hannover gemaakt. Middelburgsch ziekenfonds. Het Middelburgsch ziekenfonds, zag vol gens het gisteren uitgebracht jaarverslag het ledental stijgen tot 4675 met 1847 kin deren en omvat dus 6522 van de ongeveer 19000 inwoners. Van de 135 bevallingen onder de leden van het fonds werd voor 90 kraamvrouwen en 94 zuigelingen de hulp van de met volle toewijding werkende zuster ingeroepen, zoodat gezegd kan wor den, dat van de leden van deze hulp gebruik maakt. Zoolang echter niet dit aantal gelijk is aan dat der geboorten is het niet in orde. Maar dit is gezien de vooruit- gang nog Rechts een kwestie' van jaren. ewezen wordt op de goede samenwerking van de zuster met het consultatie-bureau voor zuigelingen. Er wordt uitvoerig stil •gestaan bij de financieele moeilijkheden, die ondervonden worden van het ook ten deele betalen van ziekenhuisverpleging en dat het dan ook meer en meer een algemeene overtuiging is geworden, dat het verstrek ken van een volledige ziekenverzorging, zocals deze tengevolge van de ontwikkeling der geneeskunde kan worden geëischt de kracht van de ziekenfondsen verre te boven gaat en het geen wonder is, dat alle wets ontwerpen inzake ziekteverzekering achter eenvolgens door de regeering aangeboden van 't beginsel uitgaan dat de ziekenfond sen, ook de best ingerichte, niet zonder sub sidie van rijk en gemeente, hun taak naar behooren kunnen vervullen. In afwachting daarvan zijn de ziekenfondsen en is ook het bestuur van het fonds weer gedwongen te wikken en te wegen, wat als het meest noodzakelijke dient ter hand genomen, be zuinigingen en beperkingen, toe te passen, waar het gaarne uitgebreider hulp zou toe staan. Gewezen wordt er in het verslag nog op, dat het ledental in 15 jaar verdubbeld is onder het huidige in 1911 opgetreden be stuur. Uit de rekening blijkt, dat werd ontvan gen aan contributie 61492.38, van de po litie 758,16, van depositorente 446.92. De uitgaven bedroegen 66526.93, w.o. aan huisartsen 203..05, specialisten 8403.80'/2 bijzondere specialistische hulp 1684, tandheelkundige hulp 688.70, ver loskundige hulp 109.20, apothekers 13198,18, geneesmiddelen 8047.90V2» onderzoekingen 130.20, kraamvrouwver- pleging 2042.50, heilsymnastiek 865.45, gasthuisverpleging 3672.78Vi., bestraling enz. 633.27fz, brillen, breukbanden enz. 1036.16'/2, reservekas 6z2.oO. Het ver lies bedraagt dus 3827.47. is aan den onderkant en een weinig naar rechts geteekend J. Ribero. 1626. Het doek werd ruw uit het raam gesneden. •De beschrijving van den vermoedeiijken dader van dezen diefstal is als volgtEen man van ongeveer 20 jaar, middelbare ge- stelte, bruin haar, bruine oogen, aangezicht mager, bleek en glad geschoren, aange- naam en verstandig uiterlijk, gekleed met hchte regenjas, dragen van een groote bruin lederen reiskoffer en waarschijnlijk een slappe licht vilten hoed. De procureur der Konings te Gent verzoekt opsporing van het kunstwerk en zoo mogelijk aanhou ding van den dader, waarvan bij dien ma gistraat telegrafisch bericht wordt inge wacht. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Het middelbaar- en handelsonderwijs. De commissie van advies van de Alge meene Vereeniging van leeraren bij het M. O. en twee vertegenwoordigers van de ver eeniging van leeraren bij het Christ. M.O., heeft een vergadering gehouden te 's-Gra- venhage ter bespreking van een betere re geling der rechten, die verbindend moeten zijn aan het eindexamen van leerlingen die het onderwijs aan een literair-economische school of afdeelin<r hebben gevolgd en van het plan der regeering tot wettelijke rege ling van het handelsonderwijs. Eenstemmig waren de aanwezigen van oordeel dat aan de hoofdbesturen der beste organisaties moest worden opgedragen er bij den mi nister van onderwijs Qp aan te dringen, het onderwijs aan de middelbare 3-jarige en 5- jarige handelsdagscholen en de htterair- economische scholen en afdeelingen te re- f gelen in de wet op het middelbaar onder- j wijs en dit niet op te nemen in een moge- j lijke afzonderlijke wet op het handelsonder wijs. Stuurliedenexamens. De commissie voor de stuurlieden-exa mens zal, aanvangende 30 dezer, zitting houden te 's-Gravenhage, Carel van By- landtlaan 5. De aanvragen om tot de exa mens te worden toegelaten moeten den voorzitter der commissie bereikt hebben vóór 14 dezer. Een bijzonder schilderstuk. Op de verkooping van meubilair enz., welke volgende week Dinsdag in het Ven duhuis in de Abdij te Middelburg gehou den wordt, zal een bijzonder schilderstuk worden verkocht, en wel een goed ge slaagde copie van het bekende groote stuk van den schilder Frankfort, hangende in het Kunstmuseum te Middelburg en voor stellende een Jood met den gebeddoek aan, terwijl hij bezig is de gebedsriemen aan te doen. Doodelijk ongeluk. Toen Woensdag enkele arbeiders te Nieuwdorp van hun werk terugkeerden, vonden zij een 48-jarige veldarbeidster aan den kant van een sloot liggen. Het bleek, dat de levensgeesten reeds geweken waren. De dokter verklaarde, dat de dood reeds enkele uren was ingetreden en dat de vrouw bij het vallen den nek had gebroken. De verongelukte leed aan toevallen. Gevaarlijke overwegen. Gisterenmiddag werd nabij een overweg onder de gemeente Terneuzen een auto, waarin eenige personen waren gezeten, door een trein van de Zeeuwsch Vlaamsche Tramweg maatschappij aangereden, waar door aan de auto belangrijke schade werd toegebracht en eenige inzittenden werden gewond. Hedenmorgen had nabij den overweg Statendijk weer een aanrijding plaats met een boerenwagen die gedeeltelijk werd ver nield en waarvan de voerman licht werd •gewond. De politie onderzoekt deze zaken. Kerkdiefstal. Op 21 October 11. is uit de St. Michiels kerk te Gent ontvreemd een oude schi'de- rij voorstellend? den H. Franciscus a Pau-' lo. Afmetingen 0.75 bij 0.63 M. van den Spaanschen schilder José Ribera. De he.Lge draagt een gnjzenden baard en he^ft het h'.ofd gedec: niet een monnikskap. Hij leest een boek waarop het woord „Chari- 'as" voorko ut. Het aangezicht van <itn heilige alsmede het boek dat hij in de han den houdt is verlicht, het overige van de schilderij is in de schaduw. Het kunstwerk RECHTSZAKEN Rechtbank te Middelburg. Door de rechtbank te Middelburg werden heden de navolgende uitspraken, gedaan DiefstalC. W., 21 jaar, werkman, te St. Laurens, in voorarrest te Middelburg, 6 maanden gevangenisstraf A. A. v. D., 35 jaar, schippersknecht te Rotterdam, in voorarrest te Middelburg, 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf Vernieling J. G. B., 25 jaar, venter te St. Jansteen, 40 b. s. 20 d. h. ArbeidswetovertredingS. de K„ 43 jaar, smid te Grijpskerke, ontslagen van rechtsvervolging, zulks met vernietiging van het vonnis waarvan beroep en waarbij hij tot 15 b. s. 15 d. h. werd veroordeeld. Ter terechtzitting van den politierechter te Middelburg werden heden de navolgende zaken behandeld. P. A. S„ 48 jaar, timmerman te Kortge- ne, verdacht van het op vordering van de politie niet van zijn fiets afstappen te Co- lij nsplaat op 31 Juli 11. 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. P. A. J., 22 jaar, landbouwer te St. Jan steen, verdacht van beleediging van A. Buijsse te St. Jansteen op 19 Augustus 11. 15 b. s. 15 d. h. R. A. G., 51 jaar, kermisreiziger te Zie- rikzee, verdacht van beleediging te Zierik- zee op 9 September 11 van J. C. Vale. Vrij gesproken. A. C. v. D. V., 22 jaar, huisvr. A. d. B., te Zuiddorpe, verdacht van mishandeling te Zuiddorpe van P. Verschelden op 12 Sep tember 11. 20 b. s. 20 d. h. D. P., 31 jaar, landbouwersknecht te Stoppeldijk, verdacht van mishandeling te Stoppeldijk op 19 September 11. f 20 b. s. 20 d. h. H. B., 38 jaar, arbeider te Hontenisse, verdacht van mishandeling van D. Peers man te Hontenisse op 19 September II. 20 b. s. 20 d. h. M. P. R,? 36 jaar, huisvr. C. B., E. J. R., 34 jaar, huisvr. M. S„ beiden te Hoek, ver dacht ven wederkeerige mishandeling te Hoek, op 21 September 11., ieder 10 b. s. 10 d. h. J. C., 18 jaar, werkman te Westkapelle, verdacht van vernieling van een hoop riet door deze in brand te steken te Aagtekerke op 19 September 11., ten nadeele van A. Bakker 20 b. s. 20 d. h! S. d. C., 39 jaar, koopman te Groede, verdacht van beleediging van de politie te Groede op 23 Augustus 11. 15 b. s. 15 d.h. MARINE EN LEGER Nieuw reisplan voor de „Tromp". Het ligt in de bedoeling, Hr.Ms.„Tromp", welk schip thans op een oefeningsreis in de Zwarte Zee vertoeft, na terugkomst hier te lande in de maand December, wederom een buitenlandsche reis te laten maken in het begin van het volgende jaar, waarvoor het plan als volgt is vastgesteld Vertrek Willemsoord, Donderdag 6 Janu ari aankomst Bordeaux Dinsdag 11 Janua ri vertrek Bordeaux Maandag 17 Januari aankomst Funchal Woensdag 26 Januari vertrek Funchal Maandag 31 Januari aan komst Teneriffe (Santa Cruz) Vrijdag 4 Februari vertrek Teneriffe Woensdag 9 Februari aankomst Ajaccio Vrijdag 18 Fe bruari vertrek Ajaccio Dinsdag 22 Febru ari aankomst Barcelona Zaterdag 26 Fe bruari vertrek Barcelona Woensdag 2 Maart aankomst te Port Mahon, Zaterdag 5 Maartvertrek Port Mahon Woensdag 14 Maart, aankomst Willemsoord Donderdag 24 Maart. Mailverzending Hr. Ms. „Tromp". Naar Varna, 4 en 5 Novembernaar Constanza, 7, 8 en 9 November naar Smyrna, op 10, 11, 12, 14, 15 en 16 No vember naar Algiers, 1, 2 en 4 December. De stukken zijn te voorzien van twee

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1