KAHRELTHEÉ No-258' ■64e Jaargang! IQ26 DINSDAG 2 NOVEMBER GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND FEUILLETON EEN NAAM MET EEN SMET. Stads- en Provincienieuws Werk niet zoo hard! moeder heeft 't m, us vischjes vangen >ch heelemaal geen maar even kijken Is waar, dacht hij kijken is niet ge- ^lde het binnen in deed wat hij niet ag een heel ristje n met hun schep, stekeltjes die er vroeg Wim aan le. ie de jongen die >g veel te klein om je 't deed zou je nog moesten Wim op- cwam ïeb jou nd ..e, ischjes moeg later, liggen, van 1 nijdig, en je netje meteen ging hij zijn ar- 't water, gezien," -ga je mee t weer niet hoor rdragen. Een flau- niet zijn en zonder )fte hij naast Wim arm uitstrekken, teek en zijn eigen weerspiegeld. Gek, spiegel dat water, er trouw in weer- toe waren eender, was blauw en zijn de kleur van zijn waren zijn oogen, ïoeder. Hij leek op een die moeder en water schommelde, ezicht ook heen en in wat moeder wel dat hij hier lag en Hij keek weer naar op dat van moeder het water weer te ïeen Piet alsof hij chudden en hoorde tNiet doen mijn hij op. Neen, hij ijven. Hij lette niet toeriep. Hij holde vas hij thuis. Daar ezen, maar telkens af naar de jongens wat later op den vischjes in den Sin- pakken kunt was 't antwoord, niet vangen hè T ;n, is 't veel te ge neusde toen weer gewoonlijk, telkens of hij nu eigenlijk en wat Wim mor- hij hem weer zag. thuis. ord vroeg die. m moeder. Piet 's vriendje? in den Singel ge- :jes vangen of zoo heeft hem met Er stonden nog de plek toen ik er moeder huiverend, ar 't gevalletje zal kou op den hals avond zoo'n beetje zijn gedachten bij durend denken aan evallen was en hij, er naar bed, maar men. Om tien uur woonlijk nog even urlijk erg verwon- vakker vond. las Vaak niet eens op en dicht tegen rtelde hij, dat hij gevangen, dat hij voor gelegen had, as geweest of moe- aangekeken en hij eggen „Niet doen onderd pond lichter ebiecht. Nu schoot moeder er wel van viel mee. Moeder zich aan, drukte le wangen en fluis- e bent mijn groote, e altijd bij wat je wat moeder er wel itig van ja en hoe- >p was al een groo- Ide hij zich nu toen lkindje in moeders ider klapte in zijn riep hij, „da* ia! goed onthouden met hun gedachten ngzamerhand kvva- veer ;n los. riep Chris F, Dolf, „De waar- lat gezicht dat Piet is dat geen mooien best kunnen." op den Singel u Chris merkte op, leelemaal wet ging? stemmetje van dat was het he zou eluk ir het Want l'cllü Uc" waarschuwde, Tom toeknikkend, it passende titel e1 lemaal toestemmen n morgen aan de Hm binnen in ee wat hij best hom t op school was brj :ellen maken. Wordt vervolgd VLISS1NGSCHE COURANT ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal keren f 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Weekabon nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels f 1.10 voor iedere ,egel meer 26 cent bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine 'Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs, bij vooruitbetaling van 1—5 regels 0.75, elke regel meer 13 cent. Familieberichten van 16 regels iedere regel meer 26 cent f 1-70, GEMEENTE-BEGROOTING 1927. Burgemeester en Wethouders van Vlissin gen brengen ter openbare kermis, dat de begrooting der plaatselijke inkomsten en uitgaven voor 1927, met memorie van toe lichting, alsmede die van het grondbedrijf, van het bedrijf der groente- en fruitveiling, van het havenbedrijf, van het badbedrijf, van het woningbedrijf, van het bedrijf van den vee- en vleeschkeuringsdienst voor den kring Vlissingen en van het bedrijf van den gemeentelijken reinigingsdienst op de se cretarie (le afdeeling) voor een ieder ter lezing zijn neergelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar worden gesteld. Vlissingen, 2 November 1926. Burg. en Weth. voornoemd, M. LAERNOES, L.B. De Secretaris, F. BISSCHOP. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen brengen, ter voldoening aan artikel 75, le alinea, der lageronderwijswet 1'92Ö, ter openbare kennis, dat bij raadsbesluit van 29 October jl. no. 11, aan het bestuur der Vlissingsche Schoolvereeniging, over eenkomstig zijn verzoek, de noodige gelden zijn beschikbaar gesteld a. voor het aan schaffen van een compleet springstel be staande uit een springplank, twee spring- staanders met koord en een springmat b. voor het donker maken van de kamer van het hoofd der school, zoodat deze ge schikt is voor het lesgeven met een pro jectielantaarn en c. voor het aanschaffen van 6 kachelschermen en het verplaatse van enkele kachels. Vlissingen, 1 November 1926. Burg. en Weth. voornoemd, M. LAERNOES, L.B. De Secretaris, F. BISSCHOP. Het Nederlandsch-Belgisch verdrag. De Berlijnsche correspondent van „de Tel." meldt Het is voldoende bekend, dat de ver trouwelijke onderhandelingen, die over de Eupen-Malmédy-kwestie gevoerd zijn, zich aan Duitsche zijde in handen van den pre sident der Rijksbank dr. Schacht bevon den. Uit dit feit alleen reeds blijkt, dat vol gens de Duitsche opvatting de onderhan delingen in de eerste plaats een fnancieel karakter droegen. Daar het niettemin mo gelijk was, dat ook kwesties van politieken en economischen aard ter sprake gebracht waren, zooals de bevoorrechting van Ant werpen boven Rotterdam, hebben wij ons tot dr. Schacht gewend, die ons machtigde tot het publiceeren der navolgende ver- klaring„In de besprekingen over Eupen- Malmédy, die door den president der Duit-_ sche Rijksbank, dr. Schacht, gevoerd zijn, is de kwestie van de haven van Antwerpen niet aangeroerd". Naar het Engelsch, van L. CAMPBELL DAVIDSON. (Nadruk verboden.) 32) ..Ben jij dat, Jocelyn vroeg Roger met heesche stem en zeer moeilijk sprekend. ..Je bent zeker gekomen om mijn einde bij te wonen 1" De dokter fluisterde weer „Zal ik u "ever alleen laten?" Roger antwoordde voor haar, met een „Ja. Zeg hem, dat hij gaat". Toen begon Lauderdale >,lk ben blij, dat je hier bent. Ik heb je jets te zeggen, en veel tijd heb ik niet. Ik «ad niet durven hopen, dat het geluk je me hierheen zou voeren. Ik dacht dat het je misschien aangenaam zou wezen, als je yast wist dat je opvatting van de zaak de juiste was Ik heb Lang doodgeschoten, bet was alles mijn ondernemen van het ^gin tot het einde »0 maar Roger... Hoe kwam je er toch toe?" >>Je kunt het heele verhaal te hooren .jïSen, als ik het zoo ver breng". Er klonk uitdagende bitterheid uit den toon van zijn rem „Het was die geschiedenis met de parten. Ik zou de zaak nooit op Vyvian geschoven hebben als ik er door zelfbehoud «•et toe gedreven werd. En het was ook Makkelijk genoeg... De kolonel liet me bij L'c" op de kamer roepen. Ik dacht, dat het 'as om de een of andere order te geven ctreffende Vyvian maar hij overrompel- 7n vroeS om mijn ring. Dien gaf ik d J bodenken. Toen zei hij mij ronduit, 1 k het had gedaan hij had de krasjes s Zien, die ik er met den diamant op had uiaakt. Ik was zoo verrast, dat ik geen De anti-rev. „Rotterdammer" neemt een ander -standpunt in ten opzichte van het Nederlandsch-Belgisch verdrag dan „de Standaard", waarvan wij gisteren melding maakten. Het anti-rev. orgaan van de Maasstad schrijft het volgende De beschuldiging, alsof hier in Nederland een atmosfeer geschapen zou zijn tegen het verdrag is niet houdbaar. Het is een niet bewijsbare beschuldiging. Te ernstiger omdat het juist België is, dat zeer egoïs tisch optrad. In 't Oostgat der Schelde zullen de Ne- derlandsche loodsen optreden. Het is wel. Doch blijkbaar zag België kans om daarop nog gunstige uitzonderingen te bedingen. Voor uitgaande schepen geldt deze rege ling echter nietdaarbij kan men schepen overhalen of misschien wel dwingen Belgi sche loodsen te nemen. België „belooft", dat het op afschaffing der hinderlijke surtaxes d'entrepot zal aan dringen het zal „overwegen" om de voor al voor Terneuzen zoo schadelijke spoor wegtarieven te wijzigen het is „voorne mens" om den gratis sleepdienst naar Dordrecht op te heffen o ja, België heeft vele goede „plannen" voor de... toe komst. Onze minister begrijpt dat best. Hij acht het zeer juist, dat België een gereser veerde houding aanneemt, omdat de Hol- landsche pers zooveel agitatie tegen het tractaat ontwikkelt. Dat is wel het toppunt Nota bene het verdrag brengt ons geen enkel voordeelwe worden, om met den heer Brautigam te spreken, door België met allerlei kunstgrepen beconcurreerd en als we maar kikken, wordt ons dat kwalijk genomen. Zijn we dan een volk met een meelzak- kennatuur, zonder eenige nationale waar digheid Nederland en de Volkenbond. In verband met de verkiezing van Neder land in den Volkenbondsraad heeft de Ne- derlandsche regeering als vertegenwoordi gers van de permanent raadgevende com missie, welke overeenkomstig art. 9 van 't Volkenbondverdrag den raad van advies dient in militaire aangelegenheden aange wezen luitenant-generaal b. d. C. van Tui nen, schout bij nacht H. G. Surie, en luite nant ter zee le klasse D. Vreede, resp. voor zoover betreft vragen van weermacht te land, ter zee en in de lucht. inbegrip van het loodswezen, bij laatstge noemd departement onder te brengen. Andere leden achtten overbrenging van het loodswezen naar het departement van waterstaat te verkiezen, Gevraagd werd verder of de minister j reeds tot een beslissing is gekomen inzake de vervanging van zeilschepen voor den loodsdienst door stoomloodsvaartuigen. j Sommige leden betooguen opnieuw, dat i de pensioenregeling voor de loodsen een i andere dient te zijn dan de algemeene pen- j sioenregelen voor het rijkspersoneel. Het zware, inspannende en gevaarlijke werk van den loods eisqht dé volle arbeids kracht daarom moet dit personeel vóór het 65ste jaar gepensionneerd kunnen worden. De eisch van een langeren dienst- tijd dan 35 jaar voor het verkrijgen van vol pensioen, achtte men vooi loodsen niet wel l mogelijk men drong er derhalve op aan het pensioen te stellen op 2 per dienst jaar. De zaak-Vertinden. In „de Avondster" te Bergen op Zoom teekenen de acht gemeenteraadsleden die 26 Februari 1.1. voor de motie tegen den wethouder Verlinden gestemd hebben, pro test aan tegen de conclusie van den Eere- raad. Zij verklaren hun bezwaren tegen genoemden wethouder te handhaven. De verhoudingen bij het loodswezen. Bij de behandeling der verschillende hoofdstukken van de marinebegrooting werd door verscheiden leden als hun mee ning uitgesproken, dat de verhoudingen bij het loodswezen niet goed zijn. Het optreden der superieuren tegenover het lagere per soneel is dikwijls onjuist. Naast hetgeen ten vorigen jare omtrent het opleggen van ie zware en onrechtvaardige straffen is opge merkt, verwezen zij naar het gebeurde met den loods Hopman te Vlissingen. Ook het geen aan den dag trad bij het onderzoek naar het vergaan van den loodsschoener „Terschelling II" bevestigt naar hun oordeel deze meening. Naar de opvatting dezer leden zou het gewenscht zijn, dat bij het loodswezen de hoogere rangen niet langer werden bezet uit personeel afkomstig van de marine, doch uit mannen van de koopvaardij. Er is trou wens een veel grootere samenhang tus- schen koopvaardij en loodswezen dan tus- schen marine en loodswezen. In verband hiermede werd de hoop uit gesproken, dat bij de door den minister be oogde reorganisatie der marine er toe zal worden overgegaan, de afdeeling loodswe zen van het departement over te brengen. .Aangezien er ook een aandrang is, om de afdeeling scheepvaart van het departement van waterstaat over te brengen naar het departement van arbeid, handel en nijver heid, zou het volgens sommige leden wen- schelijk zijn de geheele scheepvaart, met oogenblik er bij dacht wat ik deed, maar het pistool, dat ik in mijn zak bij mij droeg, op hem richtte en schoot. Ik zweer, dat ik dit zonder overleg deed. De ring was intusschen weggerold ik had nog wel oven naar het ding gekeken, maar er viel geen tijd te verliezen. Ik dacht dat die in een reet in den vloer zou zijn gevallen. Het beste wat ik doen kon was, dat ik Vyvian wegzond en de menschen in den waan bracht, dat hij het gedaan had. Dus ging ik terug naar mijn kamer en' schreef hem dat hij moest zorgen, zoo gauw mogelijk weg te komën. Hij deed het, ge lukkig voor ons beiden, anders had ik toch een meineed gedaan, dat ik hem had zien schieten". Jocelyn hield het hoofd in de handen. Ofschoon ze het alles zoo wel gedacht had, was het toch vreeselijk om het aan te hooren. Die kalme, onverschillige wijze, waarop hij zijn bekentenis deed. Toch wilde ze nog enkele woorden van troost spreken. „Roger, je bekentenis zal in ieder geval in zoo verre goed doen, dat zij een on schuldige van smet zal vrijwaren. Je hebt toch berouw van hetgeen je deedt Ja, dat moet wel, anders hadt je het mij niet ver teld Ik weet dat je berouw hebt..." „Berouw... Het spijt mij, dat het zoo geloopen is. Voor mijn plezier deed ik het anders niet, die kaarten zoo merken. Maar ik had geen keuze deed ik het niet, dan zou ik geruïneerd zijn Het was puur onge lukkig toeval, dat iemand die teekentjes zag en het was eveneens toeval, dat ik net een geladen pistool in mijn zak had en mij zeiven niet langer meester was... „Maar je moet er toch zeker wel berouw van hebben... Anders zou je het mij niet verteld hebben", drong ze. Hij lachte en die lach had een verschrik- kelijken klank. „Waarom ik het je verteld heb... Dat je weten zoudt, "hoe je de naaste bloedver- L. Chrispijn Sr. Op 72-jarign leeftijd is te Amsterdam overleden de bekende tooneelspeler L. Chrispijn Sr. Hij behoorde tot de beste acteurs, doch als zoovelen van zijn collega's, heeft hij in de laatste jaren groote teleurstelling onder vonden. Bij zijn 50-jarig jubileum was hij zelfs zonder engagement. Scheepvaartbeweging. Gedurende October 1926 kwamen den Nieuwen Waterweg binnen 2043 schepen, metende 2.758.697 netto reg. ton. Voor Rotterdam waren hiervan bestemd 1492 schepen, met. 2.048.165 netto reg. Jon. In October 1925 kwamen den Nieuwen Waterweg binnen 1133 schepen, metende 1.632.436 netto reg. ton. Voor Rotterdam waren hiervan bestemd 916 schepen, met. 1.345.692 netto reg. ton. AIzoo voor den Nieuwen Waterweg een vermeerdering met 910 schepen, metende 1.126.261 netto reg. ton, en voor Rotterdam een vermeerdering met 576 schepen en een vermeerdering met 702.473 netto reg. ton. Sedert 1 Januari zijn aangekomen Schepen N. R. T. N. Waterweg 1926 16.669 23.974.753 1925 11.596 17.640.759 Rotterdam 1926 11.954 17.606.641 1926 9.294 13.935.663 De natte Octobermaand. Het filiaal van het Kon. Ned. Meteor. Instituut te Amsterdam meldt De regenval in October bereikte met 105 mm. een hcog bedrag nog natter waren de Octobermaanden in de jaren 1917, 1911 en 1923, toen in. den Hortus 197, 139 en 112 mm. werden afgetapt. De droogste Octo bermaand was die van 1920 met 10 mm. De waarnemingen in den Hortus zijn in 1909 begonnen. VLISSINGEN, 2 NOVEMBER. Kon. Maatsch. „de Schelde". Gisteren had de jaarlijkscbe uitreiking j^Iaats van medaljes, getuigschriften en gra tificatiën voor 40- en 25-jarigen dienst aan de Maatschappij. 4 ambtenaren, 3 bazen en 34 werklieden hebben in den loop van dit jaar deze dienst tijden volbracht. De uitreiking geschiedde door de direc tie, in tegenwoordigheid van hoofdambte naren, afdeelingschefs, het bestuur der ba- zenvereeniging, het bestuur der arbeiders vertegenwoordiging, de bazen der fabrieks- afdeelingen, waaruit werklieden voor een medalje in aanmerking kwamen, alsmede van het bestuur der afdeeling Middelburg van de Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Onder het aanbieden van hartelijke ge- lukwenschen aan de jubilarissen, werden uitgereikt De gouden medalje van de Kon. Maat schappij „de Schelde", met bijbehoorende gratificatie, voor 40-jarigen dienst aan 1 ambtenaar, 1 baas en 17 werklieden, nl. W. P. Edelman, F. H. Schmidt, H. van Beek, C. van den Ent, P. Everse, N. Groe- nenberg, K. H. Kemeling, F. Koekman, D. J. Labruyère, B. L. Legemaate, J. Looisen, A. Masclee, J. Mondeel, A. Mudde, J. Naere- bout, H. van Oosten, A. J. B. van Opbergen, L. J. Ratelband en J. Siebols. De zilveren medalje van de Koninklijke U kunt Uzelf veel werk be sparen door een pak Rinso te koo- pen en de Rinso waschvoorschriften te volgen. Dit moderne zeeppoeder bespaart U het zwaarste werk van den waschdag. Snel gereed, een keurig heldere wasch en veel minder moeite, dit is wat Rinso U brengt. wante was van een schurk. Dit zou mis schien een onoverkomelijk bezwaar wezen in het oog van den man, dien je dan zoo verre verkiest boven fnij Ik ken je nauw gezetheid van geweten, nichtje-lief. Ik weet dat je eerdèr sterven zoudt, dan dat je je man een haam met een smet zoudt willen aanbrengen. In ieder geval zal je dus niet aan een ander schenken, wat je mij niet geven wildet. Dan hoef ik mij ten minste niet om te keeren in mijn graf van erger nis Ik ken den man, dien je liefhebt 1" Haar handen vielen slap langs haar neer. Ze kon zich niet indenken in zoo'n ge- moedsgesteiheid, welke een mensch nog lust deed gevoelen om op wraak te zinnen, terwijl de dood al zoo nabij was „Je kent hem herhaalde zij. „Zeker... De liefde maakt spitsvondig, niet waar, en denk je niet dat ik alles las op de uitdrukking van je beider gelaat, toen je oogen elkaar zooeven ontmoetten, terwijl jij hier binnen kwam en hij zijn plaats inruimde HOOFDSTUK XXXVIII. Jocelyn staarde hem aan. Ze begreep niet hoe iemand zoo, met die gevoelens van haat en wraak in het hart, yan de wereld wilde scheiden. Huiverend legde ze haar trillende vingers op zijn hand. Hij sloot die in de zijne, drukte ze met een kracht waartoe zij hem niet meer in staat had geacht, en keek op* in haar gelaat. „Ja, ik zag hem en ik zag ook den blik, waarmee hij je aankeek. Verbeeld je niet, dat hij de liefde kent, zooals ik die ken Zijn gevoelen is daar slechts een flauwe afdruk van.. Ik zou ik wee,t niet wat voor misdaad hebben bedreven om jou maar te krijgen en ik zou je ook gewon nen hebben, als ik maar was blijyen leven Nu moet ik je verlaten en zou.hij zeker denken, dat zijn beurt kwam Maar dat is dan toch misgerekend.Jij zult nooit de zijne willen worden, als je een neef hebt, die valsch speelde en iemand in koelen bloede doodschoot. Dezelfde reden, die je van mij afhield, zal je ook uit zijn armen houden Hoe is zijn naam Dien alleen ken ik nog niet." Ze antwoordde niet. Ze wist zelf heel goed, dat Launcelot en zij voor altijd ge scheiden zouden zijn door Roger's schuld. Maar, hoe de schuldige zelf daar nu zoo over praten kon, was afschuwelijk. „Spreek Hoe is zijn naam", drong hij, haar hand nog vaster in de zijne klemmend. Ze keek hem recht in het gelaat. „Nu je het vraagt en het zoo zeer ver langt te weten, zal ik het je ook zeggen Het is Launcelot Vyvian. Hij is de broer van dengeen dien je geruïneerd, en zeker ook gedood hebt, zoo zeker als je dien ander doodde Nu weet je het Hij liet een schorren kreet hooren. Of dat nu echter van schrik, van verrassing of van blijdschap was, kon zij niet uitmaken. Zijn hoofd zonk achterover. En zij sprong op, enkel en alleen vervuld van groot medelijden, want nu was het oogen blik ingetreden dat de dood kwam. „Roger... o, Roger... ik vergeef het je. En ik weet, dat hij het je oolc wel vergeven wil..." Zijn antwoord was een stille, ietwat spottende lach. De dokter trad binnen. „Zoo, laat mij nu maar alleen met hem", zei hij, het hoofd van den patiënt op zijn beurt ondersteunende Hij keek al uit, of er geen tranen kwamen of eenig ander teeken, waarmee het jonge meisje haar aandoening verraadde. Maar ze leek zeer kalm, ofschoon ze doodsbleek zag. „Dit is een verschrikkelijk oogenblik voor u geweest", meende, hij. „Maar u moet maar denken nu is hij ook tot rust gekomen. Hij zou vreeselijk geleden heb ben als hij nog langer had moeten leven. Als ti er maar eenigszins meer aan gewend W Voor engros Firma GEBR. STEENLAND,. Stationstraat MIDDELBURG. Maatschappij „de Schelde", met bijbehoo rende gratificatie, voor 25-jarigen dienst aan 3 ambtenaren en 2 bazen, nl. C. j. van der Eijk, K. B. de Kat, B. M. Verheul, J. C. H. Bode en F. J. van Dierendonck. De zilveren medalje met vereerend ge tuigschrift van de Nederlandsche Maat schappij voor Nijverheid en Handel, en gratificatie van de Koninklijke Maatsch. „de Schelde" voor 25-jarigen trouwen drenst aan de volgende 17 werklieden W. J. Arde wijn, P. Brasser, P. van Gessel, B. Goedhart, J. Haverhoek, J. A. Huser, C. D. In den Bosch, C. Lagendijk, C. J. Mom maas, M. Nouse, F. C. Perwez, G. Poppe, F. Potters, W. M. de Rooij, G. Schot, J. Stroo en C. A. van der Velden. In totaal werden tot nog toe uitgereikt aan: 141 ambtenaren, bazen en werklie den de gouden medalje van de Koninklijke Maatschappij „de Schelde" voor 40-jarigen dienst. 78 ambtenaren en bazen de zilveren medalje van de Kon. Maatsch. „de Schel de" voor 25-jarigen dienst. 588 werklieden de zilveren medalje met vereerend getuig schrift van de Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel voor 25-jarigen dienst. Het brandbluschapparaat „Total". Voor enkele weken heeft het Technisch Handelsbureau Joh. Visser te 's-Gravenha- ge, op een terrein van de Kon. Maatsch. „de Schelde" alhier, een demonstratie ge houden met haar brandbluschapparaat „Total", welke demonstratie verrassende resultaten heeft opgeleverd. Gisterenmiddag werd weder op een ter rein van de Kon. Maatsch. „de Schelde" een demonstratie gehouden en waren thans behalve directie, ingenieurs en technische ambtenaren van „de Schelde" ook tegen woordig de directie en enkele hoofdambte naren van de stoomvaart-maatschappij „Zeeland" en de directie van de electrische tram. De demonstratie van gisteren had voor namelijk ten doel de bluschkracht te be proeven van het rijdende blusch-apparaat „Total". Deze wagen bevatte 80 K.G. bluschpoeder dubbel koolzure natron, waaraan gekoppeld was een 8 K.G. kool- zuur-cylinder, waardoor de poeder in een groote bluschwolk met kracht over den brandhaard wordt gespoten. Door de sa menwerking van de koolzuur met de poe der wordt een blussching in een minimum van tijd bereikt. De demonstratie van gisteren heeft we der op afdoende wijze de deugdelijkheid van „Total" bewezen. Het reservoir met stookolie gevuld werd weder, nadat er rij kelijk benzine tusschen de olie was gewor pen, in brand gestoken. De vlammen ver spreidden zich dadelijk ook tusschen de is, zult u er ook mee verzoend zijn, dat hij nu vrede heeft Het was toch ook zoo ellendig, dacht de dokter, dat dit huisje zoo weinig gelegen heid bood voor Jocelny om eens kalm alleen gelaten te worden met haar leed. In de eene kamer lag de verongelukte, de man die onmiddellijk dood was geweestin dit tweede vertrek de kapitein, die zoo even overleden was in de keuken huisden de menschen zelf en van een logeerkamertje was geen sprake „O, bekommer u heusch niet te veel om mij", zei Jocelyn. „Ik ga een eindje wan delen. De frissche lucht zal mij goed doen en ik ben liever hier weg van de2e plaats." De dokter kon ook niet zoo lang tijd wijden aan haar en de dooden namen zoo danig zijn aandacht in beslag. Hij toch was de eenige autoriteit, behalve de veldwach ter, die haastig ten tooneele verschenen was. „Zoodra ik kan, kom ik u halen", zei hij tot Jocelyn. „Dan neem ik u mee naar mijn vrouw en u moet vannacht bij ons logee- ren. U zoudt nu toch niet meer naar Lon den terug kunnen." Hij liet het jonge meisje dus voorloopig aan haar lot over, zich wel even met ver wondering afvragend, waar toch de man was gebleven die den stervende mee de laatste hulp had geboden. Als die ergens te vinden was, dan kon die met haar mee gaan en haar gedachten was afleiding be zorgen. Maar hij was er niet. De veld wachter had hem reeds zijn vragen gesteld en nu was hij een eind den weg opgeloo- pen liefst wilde hij zoo ,yer mogelijk ver wijderd zijn van het huisje, ofschoon dit anderzijds toch ook weer een groote aam trekkingskracht voor hem bezat. Hij had het verblindend licht van de ondergaande zon in de oogen, dus had hij het slanke figuurtje niet gezien, dat daar aan den kant van den weg liep. (Slot volgt.)

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1