WOENSDAG 27 OCTOBER feuilleton een naam met een smet. - No-253' 64e Jaargaiili derdagavond, I CACAO kwaliteit laaroverMnl loenhandet Ig BOVENPAKHlllS StGomvsart Gemeentebestuur VERHAGEN'S PARIJSCHE WAFELS, IETS BIJZONDERS Kloosterbalsem ^26 advertentie van 2CCW— Irken niet hebben. Iksmerk. GEBITTEN in Hotel Goes.B 11 H tot's middi GEBITTEN, al zijn enorm hooge prijzen ld kunstgebit. Aparte l N. BARENDSE. IEH 15 MOV. 1926 JS KOOPT in N§35&36 (lAN DE VOLQENDE 'U5VRAA6 klE PR UZ EN iuwe ïtrische kachel 1 Adres bureau „VI®. Irijdags een net VERKME1SJE Kleeding-Magaziin [Walstraat 92. 1 Te bevragen Pa»S loP aangeboden; liassief mahonie!®»™ pvaal 140 X '0° prachtig zware mass* loot. Te bevragen 5° at 84. p-Middelb.-Rotte'da® phengeiegen plaatsen. R VAN PASSA01ERS, deren en vee. v.Midd- - v.m.uuf Ictober |g28 29 V. -- 8 VLISS1NGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIjS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal- rheren 2.20 per drie maanden. Franco door liet geheele rijk 2.50. Weekabon nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent ADVERTENTIE-PRIJS Van I4 regels 1.10 voor iedere tegel meer 26 cent bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs, bij vooruitbetaling van 15 regels f 0.75, elke tegel meer 15 cent. Familieberichten van 16 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen gelet op art. 8 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 25 October 1926 aan de N.V. Electro Tinfabriek, alhier vergunning is verleend tot het uitbreiden van de bestaan de fabriek door het plaatsen van een trans formator en een omvormer bestaande uit een electromotor van 143 P.K. met dyna mo in net perceel, kadastraal bekend ge meente Vlissingen, sectie B no. 1468, plaat selijk gemerkt Koningsweg, hoek Singel- weg. Vlissingen, 27 October 1926. Burg. en Weth. voornoemd, M. LAERNOES, L.B. De Secretaris, F. BISSCHOP. Lmfttiën t« bek0™et° £JP k: N-V T'^rtos V jh. Erren v 1 l E. EENHOO^W KAMER-OVERZICHT Tweede Kamer. Zitting van 26 October 1926. Wegenbelasting. Voor het belang van het land is een goed verkeer van veel gewicht en voor een goed verkeer zijn goede wegen een eerste eisch. In ons land laten de wegen nog al eens iets te wenschen over, gelijk uit de tallooze klachten trouwens ondubbelzinnig blijkt. Onderhoud echter kost ontzaggelijk veel geld en bij de algemeene bezuinigingen heeft het onderhoud nogal eens geleden. Altijd heeft al de gedachte bestaan, dat een speciaal fonds de beste methode zou zijn om het noodige geld bijeen te krijgen. Wie van den weg gebruik maakt, dient bij te dragen in de kosten van onderhoud. Echter brengt dit een nieuw systeem in onze be lasting, het systeem der bestemmingshef fing, waartegen wel het een en ander is in te brengen. Er zijn fietsen en auto's die nooit op de rijkswegen komen, en toch zal daarvan een zware belasting worden ge heven. Op het eiland Texel zijn 150 auto's die nooit van het eiland afkomen, maar nu 15000 gld. zullen moeten betalen voor on derhoud der wegen, een bedrag dat aller minst op Texel wordt besteed. De auto's der bestel-diensiten in de steden die nooit buiten de stad komen, worden even zwaar belast. Het is dus een luk-raak systeem en daartegen kwam vandaag heel wat verzet. De sociaal-democraten zien in de belasting een stuk welvaartspolitiek omdat verbete ring der wegen de werkverschaffing zal vergrooten. Is het tarief niet te hoog De opbrengst is geschat op 6.2 millioen gulden, maar in sommige kranten is al becijferd dat het dubbele ervan te wachten is. Als dit juist is, zal tariefsverlaging niet kunnen uit blijven. Het systeem der bestemmingsheffing is met bijster fraai, want het is onbillijk wanneer het ook niet voor andere zaken wordt toegepast. De houders van auto's Naar het Engelsch, van L. CAMPBELL DAVIDSON. (Nadruk verboden.) 27) Mr. Bailey, die den volgenden middag kwam hooren hoe miss Lauderdale het maakte, stond versteld, dat zij Southsea verlaten had. »Ja", ze heeft haar koffer gepakt en is er. vandoor gegaan zei Cora, die haar vnendin dit onverwacht verdwijnen niet vergeven kon. „Verbeeld je, en dan met aat symphonie-concert in zicht en de races te Hambledon Vindt u 'het nu niet onbe grijpelijk dat ze zoo op eenmaal genoeg van ons heeft >.En Lauderdale heeft verlof genomen en ze zeggen, dat hij geteekend heeft voor "diëOch zeker zoo'n verlovingsruzietje, vast een voorproefje van zooals het later 10 \v huwelijksleven wel eens gaat >,Wat zou hij haar gevraagd en zou zij 'em bedankt hebben maar "neen' ze z^n ver*00^ »Hè... Waren ze verloofd Daar heeft "je nooit een woord van gezegd >>Nvh als een meisje den ring van een an om den jiajs draagt, dan is ze toch verloofd, zou ik meenen dat?" J°ce'yn dat dan En hoe weet u ^»0ch, we spraken onlangs over ringen zien ïn ze miJ den diamanten ring on jTe". z'i °rn den hals droeg. Ik wist Maa <!.at die van Lauderdale was. het a w'i °P Malta waren, heeft hij Wel w*en a*£eschaft. Die twist zal anders maar 'nS* ^'^e^eSd worden maak u daar n'et ongerust over betalen reeds belasting bij de personeele belasting en nu wordt nog eens extra geld gevraagd. De grondslag der belasting is te algemeen en houdt geen rekening met de werkelijke toestanden en verhoudingen en daardoor ontstaan allerlei onbillijkheden. Vooral ten plattelande heeft men vele be zwaren en verschillende afgevaardigden die zich nauw daarbij betrokken gevoelen, voerden het woord om de bezwaren toe te lichten. Het Rijk geeft een bijdrage aan het fonds, maar die ligt niet in de wet vast, zoodat daarin wijziging kan worden ge bracht al naar gelang de opbrengst van het fonds is. Het geld moet gedeeltelijk aan de pro vincies worden uitgekeerd. Hoe echter die verdeeling zal zijn, staat niet vast. Hoe zal dat alles in de toekomst gaan? Zal bij voorbeeld het onderhoud der laatste jaren worden meegerekend, m.a.w. wie wel geld beschikbaar stelde voor het onderhoud, en dus zijn wegen niet verwaarloosde, zal hij nu juist minder ontvangen omdat hij voor het oogenblik minder geld noodig heeft. Het lijkt ons dat dit fonds-stelsel een bron van geschillen zal worden, want te recht zullen zij die wel bijdragen maar hun wegen, die slechts zij-wegen zijn, toch niet onderhouden zien, daarover gaan moppe ren. Vooral op het platteland zal dit geval zich kunnen voordoen. De wet heeft twee fouten zij is wille keurig en dus onbillijk en zij legt druk daar waar deze niet verdiend is. De auto mobilisten zullen wel voordeel hebben van de wegen, maar zullen wij ten slotte dan niet allen er voordeel van hebben als het transport goedkooper wordt. Waarom dan een bestemmingsbelasting, die slechts toe vallig een gedeelte der bevolking drukt Als goede wegen een algemeen belang zijn dan is algemeene staatszorg billijk en is een bestemmingsheffing uit den booze. Al deze bezwaren zijn geopperd door de hee- ren Van den Heuvel en Wintermans en anderen. Principieel is ieder bereid geld uit te geven voor 'de wegen en principieel wil ieder de gebruikers van de wegen wel laten bijdragen, maar dan ook naar het gebruik dat zij er individueel van maken. Aan de zen laatsten eisch voldoet deze wet heele- maal niet. Iedereen die wel ereis per fiets of per auto op de straat verschijnt moet meebetalen, hoe weinig of hoe veel hij ook gebruik maakt van den weg, of hij al dan niet buiten de stad komt. Dat is toch geen goede wetgeving en de bezwaren er tegen waren alleszins redelijk te noemen. De Mi nister verdedigt het alles met deze stel ling d e wegen zijn ten dienste van d e gebruikers en dus betaalt ieder gebruiker mee aan d e wegen. Basta 1 Politiek scheen er met den besten wil van de wereld niet in deze wet te vinden te zijn, want de tegenstanders en: de bezwaren kwamen uit de meest uiteenloopende hoeken. Het ligt voor de hand dat tal* van amendementen zijn ingediend, waarin getracht wordt de voornaamste fouten uit de onbillijke rege ling weg te nemen. Veel succes valt er echter voor deze pogingen niet te wachten want zij zouden aanstonds de opbrengst zeer verminderen. En wie een Minister aan zijn schatkist komt, komt aan zijn leven. Het Nederlandsch-Belgiscb verdrag. Het Senioren-convent, gevormd door de voorzitters van de groote fracties der Tweede Kamer, heeft gisterenochtend een tweede vergadering gehouden, gewijd aan het Belgisch-Nederlandsche verdrag. Of schoon uit den aard der zaak omtrent de besprekingen geen mededeelingen kunnen worden gedaan, valt in ieder geval als op merkelijk te vermelden, dat in parlemen taire kringen toeneemt de opvatting, dat door middel van een schorsingsmotie HOOFDSTUK XXXII. Intusschen had Launcelot Vyvian zich rechtstreeks naar Malta ingescheept, met het vaste voornemen om alles uit te vis- schen betreffende het geheim van kolonel Lang's dood. Toen hij op het schoone eiland landde, was de „season" daar in vollen gang. Het duurde niet lang of hij vond kennissen onder de officieren. Hij besloot zich niet te storen aan de verach ting, die sommigen voor hem zouden voe len, enkel op bet hooren van zijn naam. De gouverneur van het eiland was nog een oude huisvriend. Hij dineerde daar op het paleis en maakte kennis met een aantal officieren, terwijl bij steeds zijn oogen en ooren openhield. Maar hij ontdekte al gauw dat de men- schen niet zoo bijzonder geneigd waren om over de Ricasole-tragedie te spreken Degenen, die hem kenden, vermeden het onderwerp opzettelijk, uit vrees hem pijn lijk te treffen en dan waren alle regimen ten, die tegelijk met de East-Mercia's op het eiland stationneerden, al lang vertrok ken. Zelfs de gouverneur en de staf'waren er pas kort geleden aangekomen. Zoo kwam Launcelot tot het inzicht, dat hij toevallig eens tegen iemand moest aanloo- pen, die hem inlichtingen kon en wilde ge ven, maar dat hij niet veel wijzer zou wor den bij degenen, van wie hij dit verwacht had. Met een vergunning van den gouver neur ging hij naar Ricahole om daar de forten te bezien, daar hij gezegd had dat hij die oude gebouwen bestudeerde, in ver band met het ridderwezen. In de kazerne werd hij ook rondgeleid onder anderen langs den marmeren corri dor, die naar de officieren-kwartieren voer de en, met het onverschilligste gezicht van de wereld deelde de gids hem mee, dat op die plek in dat vertrek, de kolonel van de East Mercia's werd gevonden, met een kogel door het hoofd. Het was een warme, zonnige middag, toen de mannen hem terugroeiden. Eén van hen keek met zóó onweerstaanbaar verlan- voorloopig een uitweg uit de moeilijkheden moet worden gevonden, aldus meldt de -correspondent van het „Hbld." Hij heeft geen inlichtingen kunnen krij gen over het gerucht, dat een dergelijke motie rechtstreeks van het Senioren-con vent zou zijn te verwachten. In de Maandag gehouden vergadering van den gemeenteraad te Maastricht, werd door de S. D. fractie een motie voorge steld ten aanzien van het Nederlandsch- Belgisch verdrag, welke na een kleine wij ziging door mr. Janzen (R.-K.) zonder hoofdelijke stemming werd aangenomen. De motie luidde als volgt „De 'raad van Maastricht, enz., gezien de mededeeling, dat zeer spoedig de Tweede Kamer zal te beslissen hebben over het Nedrlandsch-Belgisch verdrag, van oor deel, dat de totstandkoming van dit ver drag de goede betrekkingen met het Bel gische volk ten zeerste zal bevorderen, en dat dit van zeer groot economisch belang zal zijn voor Limburg en Maastricht, spreekt de hoop uit, dat de Kamer rekening zal houden met dat belang en besluit deze motie ter kennis te brengen van de Staten- Generaal en de pers". Financieel beheer der gemeenten. Bij het afdeelingsonderzoek in de Twee de Kamer van de begrooting van binnen- landsche zaken werd vap ineer dan een zijde critiek geoefend op de circulaire in zake de financiën der gemeenten, onlangs door den minister gezonden aan de colleges van Ged. Staten der verschillende provin ciën. Den inhoud van deze circulaire noem de men zeer oppervlakkig. Voogd spelende over de gemeentebestu ren, heeft de minister blijkbaar geheel over het hoofd gezien, dat het rijk in de laatste jaren meermalen bezuinigd heeft ten koste van de gemeenten. Wat de aansporing tot het betrachten van soberheid betreft, welke in de circu laire voorkomt, merkte men op, dat ten aanzien van sommige gemeentebesturen een aanmaning tot voorzichtigheid en wijs beleid niet misplaatst is, doch dat de mi nister zich hier blijkbaar niet heeft weten te behoeden voor het euvelgeneralisee ren. Lang niet alle gemeenten verdienen de terechtwijzing, haar door den minister toegedeeld. Deze leden meenden voorts in herinne ring te mogen brengen, dat, terwijl bij een vorige ministerieele circulaire den gemeen tebesturen werd verzocht geen uitgaven te doen, waarvoor geen dekking aanwezig is, verschillende maatregelen, door de regee ring zelf getroffen, een zeer ongewenschte onzekerheid ten aanzien van het gemeen telijk budget hebben doen ontstaan. Eenige leden verklaarden zich met de strekking van de hier besproken circulaire wel te kunnen vereenigen. Zij verwachtten daarvan echter, gelijk van alle circulaires van dezen aard, weinig heil. Verscheidene leden vonden hierbij aan leiding tot het stellen van de vraag, tegen wanneer het rapport te verwachten is van de Staatscommissie in zake de regeling van de financieele verhouding tusschen rijk en gemeenten. Herdenking van het 25-jarig bestaan der stichting Oranje Nassau's Oor. In het sanatorium Oranje Nassau's Oord te Renxum werd gisterenmiddag het 25- jarig bestaan dezer stichting feestelijk her dacht. Volgens wensch van H. M. de Koningin Moeder, de stichtster van het sanatorium, geschiedde deze herdenking in eenigszins intiemen kring. H. M. de Koningin Moeder, die bij de herdenking tegenwoordig wenschte te zijn, kwam te 2 uur per auto op het sanatorium aan. Hier maakte prof. dr. Slotemaker de Bruijne, minister van arbeid zijn opwach ting bij H. M. Na eenige oogenblikken te hebben ver toefd, begaf H. M. zich begeleid door den geneesheer-directeur en vergezeld door den minister en den raad van commissarissen, naar de groote conversatiezaal, waar de plechtigheid zou plaats vinden. De heer S. van den Bereh Jr., voorzitter van den raad van commissarissen hield, nadat H. M. den voor Haar bestemden ze tel had ingenomen, een rede, waarin hij een terugblik op de afgeloopen jaren wierp en aan het einde waarvan hij allen opwerkte tot den strijd tegen de tuberculose. Daarna sprak minister J. R. Slotemaker de Bruijne en uitte zijn beste wenschen voor den raad van commissarissen, direc teur-geneesheer, verplegend personeelzij zullen zich gesterkt weten door de gedachte aan een hoog voorbeeld, een ideaal, dat hun bij hun werk zal voorlichten. Vervo'gens sprak H. M. Koningin Moe der, die haar warme dankbaarheid betuigde aan allen, die in deze lange reeks van jaren de stichting steunden door hunne groote en kleine gaven en daardoor zooveel bij droegen tot voortzetting van het werk, hetwelk H. M. nu verzekerd acht. Onderscheiding voor mevrouw Mann-Bouwmeester. Bij de huldiging van mevr. Mann-Bouw meester in de residentie heeft minister Waszink medegedeeld, dat H. M. de Ko ningin de gevierde actrice benoemd heeft tot officier in de orde van Oranje-Nassau. Olympiade-postzegels. Naar „de Tel." verneemt, heeft de re geering besloten tot uitgifte van bijzonde re frankeerzegels tijdens de Olympische Spelen in 1928. Het ligt in de bedoeling de zegels in zes verschillende waarden uit te geven, t.w. 2, 3, 6, 10, 15 en 30 cent en den verkoopprijs te bepalen op 3, 4, 7, 12, 17 en 33 cent. De hoogere opbrengst van de zegels na aftrek van de frankeer- waarde, de kosten van aanmaak enz. komt ten bate van het Nederlandsch Olympisch Comité. Het echtpaar Klaassen. Ten huize van oud-schipper van de red dingsboot „Jhr. Rutgers van Rozenburgh", C. Klaassen te Scheveningen, die zijn gou den bruiloft vierde, heeft gisteren minister Van de Vegte het gouden echtpaar zijn gelukwenschen overgebracht en daarbij medegedeeld, dat het de Koningin behaagd had, Klaassen te benoemen tot broeder in de orde van den Nederlandschen Leeuw Algemeene Ned. Politiebond. Onder voorzitterschap van den heer G. W. Stroink, burgemeester van Steenwijker- wold, is te Utrecht de 50e algemeene ver gadering gehouden van den Algemeenen Ned. Politiebond. De voorzitter deelde mede, dat de bond innerlijk kerngezond is, hoewel het leden tal iets achteruit gaat, volgens spreker om dat de bond is een neutrale instelling en velen zich liever bij een religieuse of poli tieke organisatie aansluiten. Uit ihet jaarverslag bleek, dat de bond op 30 April jl. 2371 leden telde. Van de 1283 candidaten, die aan het examen voor het politie-diploma hebben deelgenomen, ontvingen 197 het diploma met aanteeke- ning en 402 het gewone diploma. De ontvangsten over 1925/26 bedroegen 57.234 terwij] 60.940 werd uitgegeven. Als leden van het hoofdbestuur werden gende blikken, dat hij hem eenige sigaret ten gaf. De man grinnikte dankbaar, waar op Launcelot op den ander wees, die in een gedoken zat over zijn roeispaan. „Wil hij er niet een paar „O neen, hij kan niet rooken." „Een mooi fort, dat we daar zoo even verlieten", zette Launcelot het gesprek voort. „Ja, een mooi fort signor. En het houdt alle slechte mensdien buiten Maar daar om zijn er soms toch nog wel slechte men- schen binnen „Ja, natuurlijk, „slechte" menschen zijn overal." „Heel slechte menschen ook Moorde naars en dergelijke... Ik heb den man gezien, die het gedaan heeftMaar hij is nog altijd onder dienst." Wat is dat nu dacht Launcelot. Zou zijn eigen geest altijd zoodanig vervuld zijn van dat eene onderwerp, dat hij overal een toespeling in zag? „Je sprak daar van een moord... Wat bedoel je daarmee Maar het donkere gelaat betrok onmid dellijk en somber klonk het „Moord...? O neen j ik weet er niets van We praten er enkel eens over 1" Launcelot keek den spreker een oogen blik aan. Hij stak de hand in den zak en haalde een souvereign te voorschijn, zóó, dat de oude dien zag het geldstuk wekte natuurlijk in hooge mate zijn begeerigheid. „Ik houd wel van verhalen", zei Laun celot, „en ik betaal er voor. Als je iets te vertellen hebt van Risacole, krijg je dit „Ik ben maar een arme man", jam merde de oude. „Heel arm en ik heb een zieken broer. Ik kan alleen maar vertellen, wat die zegt". „En wat zegt die dan... Ik wil alles hooren wat je weet van fort Risacole en wat je daar deed spreken van „slechte" menschen en van moord." „Ja, een slechte officier was het... Er werd zoo veel gepraat over den moorde naar van den kolonel. Maar zou het niet beter zijn over hem te zwijgen Zou ik Malta niet in ongelegenheid brengen door mijn praten „Als je nu verder vertelt, krijg je dit paadje in en de woningen die zich weldra vertoonden leken als uit de middeleeuwen Vyvian liet den sovereign nu duidelijk zien. „Ik ben héél, ihéél arm, signor Maar u geeft hem immers toch wel „Neen zeker nietEn Vyvian stak de hand reeds weer in den zak. „Waarom zou ik je het geld geven, als je mij niets vertelt „Maar ik weet het eigenlijk niet. Mijn arme, zieke broer Die kan u alles ver tellen." „Hoe weet je, dat die het mij dan zou vertellen... En waar kan ik hem vinden vroeg Vyvian haastig. Hij was bang dat als hij dien man nu onmiddellijk den sove reign gaf, hij in minder dan geen tijd zou verdwijnen, waardoor dan immers nog niets bereikt werd „Ik zal u bij hem brengen. Hij zal u ge noeg vertellen. Maar niet voor dat geld. Ook niet voor twee of drie sovereigns. Het zal u wel vijf goudstukken kosten „Nu als je broer mij werkelijk vertellen kan wat ik verlang te weten van den moord op Ricasole, dan zal hij er ook vijf hebben. Maar dan moet je later meegaan naar mijn hotel om het geld te halen, want zóóveel heb ik niet bij mij". Launcelot wist heel goed, dat een derge lijke maatregel noodzakelijk is in die lan den, anders kon hij onderweg al vermoord worden om het goud, dat hij bij zich droeg. De oogen van den schipper straalden. „Goed signor. Ik zal u naar mijn broer brengen en die zal u vertellen, wat u ver langt. Hij heeft er nog tegen niemand iets van gezegd, omdat hij bang is, dat de politie anders beslag op hem legt. Even flitste de gedachte door Launce- lofs brein, of die broer dan soms niet de moordenaar zou wezen, maar in ieder geval moest hij zijn onderzoek voortzetten. Het bootje landde Carlo riep een vriend aan met wien hij een vrij luidruchtig ge- Hebt ca pijn in rug en lendenen Blijf daarmee toch niet loopen. Akker's Klooster balsem 2al Uw pijn onmiddellijk tot bedaren brengen, U snel behaaglijke verlichting, kalmte en rust bezorgen. verdrijft de pijn gekozen de heeren W. L. H. Koster Henke en D. Harkema. Hierop volgde de officieele huldiging van den heer W. L. H. Koster, secretaris van den bond, die tot; officier in de orde van Oranje-Nassau is benoemd. De voorzitter herinnerde eraan hoe de jubilaris bijna sinds de oprichting van den bond dezen heeft gesteund, en in October 1901 reeds tot secretaris werd benoemd. Bij alle moeilijkheden heeft hij den bond, dank zij een onverzettelijke werkkracht, in goede banen geleid. Spreker bood den jubilaris een album aan met de namen van hen die tot het hulde blijk hebben bijgedragen. Namens de provinciale afdeelingen sprak de heer C. H. Kemper een woord van hulde. Spr, bood 'n plaquette aan, waarbij hij den heer Koster Henke verzocht deze aan het vaandel te willen hechten. De heer A. Ruitenbeek voerde vervolgens het woord namens plaatselijke afdeelingen en kringen. Verheffing van de politie in Nederland, aldus spreker, is steeds het doel van den jubilaris geweest. Door het exa men en de vakopleiding is de politie in Ne derland uit het moeras gebracht, waarin ze jaren geleden verzeild was geraakt. Ziekenhuis te Baarn. In het begin van dit jaar richtte het be stuur der vereeniging voor ziekenverpleging te Baarn een adres aan den raad dier ge meente Dm haar in erfpacht af te staan het terrein genaamd Oranjepark, gelegen in het centrum der gemeente, en haar te ga randeeren voor rente en aflossing van de door die vereeniging te sluiten 3 obliga tielening, groot 150.000 in gelijke termij nen af te lossen in twintig jaar. Burg. en Weth. stellen den raad thans voor, te berichten, dat het verzoek niet kan worden ingewilligd, doch dat de gemeente bereid *s, een verbouwing van het zieken huis aan de Torenlaan, welke hoogstens 55.000 zal kosten, alsmede de voortzetting en exploitatie van het ziekenhuis tijdens die verbouwing financieel mogelijk te maken. Bij aanneming van dit voorstel zullen de jaarlijkscne uitgaven der gemeente het eer ste jaar ongeveer 18.300 bedragen. Einde van het conflict bij de Heemaf Gisteren hebben de beide partijen, be trokken bij het conflict aan de Heemaf, on der leiding van den rijksbemiddelaar, den heer (H. H. van IJsselsteyn, vergaderd. Als uitgangspunt van de besprekingen werd het bemiddelingsvoorstel van het Tweede Kamerlid Engels genomen. Ten slotte heeft de rijksbemiddelaar in overwe eg gegeven dat dit voorstel door beide partijen zou worden aanvaard, nadat punt 1 daarvan als volgt zou zijn gewijzigd De uurloonen voor arbeiders boven de 18 jaar worden met twee cent verhoogd aan alle overige werklieden wordt een loons- verhoogiig van één cent gegeven. Dit voorstel is door de directie van de Heemaf aanvaard. De besturen van de ar beidersorganisaties hebben op zich geno men dit voorstel tegenover de leden 1e verdedigen. sprek had en die toen in de boot stapte, waarop hij „signor" verzocht, hem te vol gen. Ze sloegen nu een nauw kronkel- dagteekenend. HOOFDSTUK XXXIII. Weldra betraden ze een steenen trap, die naar het kamertje van den broer voerde. Carlo ging eerst alleen binnen, maar keerde heel gauw weer terug, met de ver rassende mededeeling „Mijn broer wil u wel zien, signor. Maar zult u niet te lang praten Hij is erg ziek en dat vermoeit hem te zeer Vyvian knikte en ging binnen. Op een vuilen stroozak en met een goor dek over zich lag daar de zieke. Een heiligen beeldje stond in een nis en een kruis hing tegen den muur. „Signor biedt vijf pond klonk het van den stroozak. „Dan zal ik hem alles ver tellen. Voor vijf pond krijgt signor heel wat te hooren. „Zoo?... Nu dan; ik houd mij aanbe volen", zei Vyvian, zich bukkende en zacht maar toch duidelijk sprekend. „Ik beloof je bij voorbaat dat ik niets tegen de politie zeggen zal want daar ben je zeker niet bijzonder op gesteld. Maar wel zal ik op schrijven hetgeen je me vertelt en daar moet jij je handteekening dan onder zetten en je broer ook 1" (Wordt vervolgd.) VOLKSGEZONDHEIDS- EN VEILIGHEIDSHOEKJE Het zwemmen verfrischt niet alleen het lichaam, maar ook den geest. Wie geregeld zwemt, zal rijker worden aan energie Zijn werkkracht zal grooter worden. PROPAGANDA-COMMISS1E NED. ZWEMBOND.

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1