i Advertentiën DINSDAG 26 OCTOBER -No. 252 64e Jaargang - IQ26 rloren: emonnaiel rgsche Maatschappü "1 BINNENLAND Stads= en Provincienieuws Auto's en Fietsen ober 26 27 28 5.13 5.11 5.09 te Vlissingen v.m. 4.20 5.08 ..K. 6.— END A n.m. 4.45 5.38 6.41 nakelijkheden, Openbare Vergaderingen eai. ig. lederen avond bios. I aanvang 8 uur -li aterdag- en Zondagmis- Dagelijks bioscoop-voo,. ivond 8 uur. Woens ag- en annla. lederen za(er- 'ée dansante van 811.30 ilna. - avond Soirée-d; dagmiddag matinée'ran' mdagavond cabaret-dan ur. lederen Zaterdag en en soirée-dansante. DELBURG. tober. Afscheidsvoot- 1 MannBouwmeesta 8 uur. gavond, omtrek Bad. ML ld. Tegen beloon ezorgen bureau „Vliss" I □ar ea Verhoor, Koop en Verkoop dingen en Dlenstaanvrsgen, ont orultbetaltng, van 1-5 regelt I elke regel meer 15 ceni I DEN, omtrek Emma-1 grijze" kat. e halen Mevr. DETMAR, aat 12. d In ruil KI in Ras-1 >or Dobberman-Pinclit!, jaar oud en kamerzin- Bureau „Vliss. Courant". I naar, uit den werkenden t zeer klein gezin, vr uishoudster, inwonend. Brieven met salaris letters Z. K, /liss. Courant". loopjongen goed kunnende fietsen. I |-f 6. Apotheker ENGERING. lier vraagt NIGE HUIZEN voor geldbelegging. motto „Huizen", bui jurant". gd een net DAGMEISJE, eden de 20 jaar. Ad: de Ruijter 46. TE KOOP akte BEDSPREI en een| >ns VEERENBED. Boulevard de RuyterJ MACHINESTIKSTER Adres: KLIJBERGiJ enfabriek,Van Dishoeck-| TE HUUR ir msterrain Paul Kruger-I Electrisch licht, gas e»! ing. Direct te aanvat-I levragen DE PAGTE,| gerstraat 11. iN NET MEISJE- voor de morgen^ 1 ■den de 15 jaar. Te „I iureau „Vliss. CouranL" _gd een nette VGDIENSTBODE- Oprit 14 (beneden)^ en -Middelb.-R"""-_ i ichengeiegen plaatsen. 'er vam passao'ers, iederen en vee. -r.Midd.R#l v.m.i 8 October 26 lag 28 29 forrnxtiên t. bekomen un, N V Trnnep^g v.h. Erven G. vuo' a -1 'liuu- ^uurv.m^l VLISSINOSCHE COURANT Tegen de kapitaalvlucht. Naar men weet heeft minister De Geer de vorige week in de Tweede Kamer me degedeeld, dat een wetsontwerp tegen de kapitaalvlucht het departement van finan ciën heeft verlaten. De „Tek" verneemt thans, dat het in het voornemen ligt, het bewuste wetsontwerp op een zoodanig tijdstip bij de Staten- Generaal in te dienen, dat het in het voor jaar in de Kamers kan worden behandeld, zoodat deze nieuwe belastingwet, overeen komstig de bedoeling, op 1 Mei 1927 in werking zou kunnen treden. Steun aan mobilisatie-slachtoffers. In een vergevorderd stadium van voor bereiding verkeert, naar „de Tel." verneemt op het oogenblik een wetsontwerp, houden de een rqgeling voor de toekenning van uir- keering aan de mobilisatie slachtoffers. Tot dusver zijn deze uitkeermgen, naar men weet, niet wettelijk geregeld en worden de gelden daartoe elk jaar op de begrooting van oorlog aangevraagd. VOORSTELLEN AAN DEN GEMEENTERAAD. Door Burg. en Weth. zijnnog de vol gende voorstellen aan den gemeenteraad Bij uw besluit dd. 4 Juni jl. No. 4b werd de begrooting van inkomsten en uitgaven der gemeente voor het dienstjaar 1926 in dien zin gewijzigd, dat daarop werd ge bracht een post van 420.000 als opbrengst van een nog te sluiten geldleening, ten einde daaruit de kosten van den bouw van een nieuw gemeente-ziekenhuis te bestrij den. Blijkens een overgelegd besluit van Ged. Staten d.d. 8 October jl. no. 178, le afd., werd aan genoemde begrootings- wijziging de bij art. 213 der Gemeentewet vereischte goedkeuring onthouden. Ten aanzien van de gronden waarop de beschikking van Ged. Staten steunt mer ken wij op, dat in het midden wordt gela ten de vraag, of, van een medisch stand punt bezien, de bouw van een gemeentelijk ziekenhuis noodzakelijk moet worden ge acht. Hierdoor wordt, naar onze meening, het punt dat de hoofdzaak van de zieken huiskwestie beheersoht, onbeslist gelaten. Ged. Staten zijn echter van oordeel, dat op financieel-economische gronden onder de huidige omstandigheden de uitvoering van het raadsbesluit niet kan worden toe gelaten. De meerderheid yan ons college deelt die meening niet. Dat, naar het oordeel van Ged. Staten, de linancieele toestand der gemeente thans allerminst gunstig mag worden genoemd, wordt door hen bewezen geacht door het feit, dat de gewone dienst over het dienst jaar 1924 sloot met een batig saldo van rond 154.000, terwijl die dienst over 1925 sloot met een batig saldo van slechts 71.000. Voorop gesteld zij, dat het aanwijzen van een batig saldo door een gemeente rekening over een bepaald dienstjaar geen bewijs oplevert voor den meer of minder gunstigen toestand der gemeenle-financiën, doch dat zulks een gevolg is van omstan digheden, welke niet bij ,jhet vaststellen der begrooting waren te verzien, bijv. meer dere opbrengst van bropoen van inkom- •^en of het niet uitvoeren werken e.d. weJke op de begrooting w.argj) uitgetrok ken. Het feSt, dat de rekeningen der diensten 1924 en 1925 slqlen met voprdeelige saldi is uitsluitend §ep geyglg van de gunstige uitkomsten der tófagp onmiddellijk voor bande jaren. TègenóVèr' wé factoren welke Ged. Sta ten noemen, die in de toekomst den fiaan-» cieelen toestand der gemeente ongun stig zullen beïnvloeden en waarbij'nog wordt aangehaald de voor eenige jaren opgeheven schoenfabriek, kunnen wij er nog gelukkig op wijzen, dat de toestand der Kon. Maatsch. „de Schelde" door de vele orders welke zij heeft uit te voeren ons allerminst zorgen baart, terwijl de tot standkoming der havenwerken, de vestiging van een bunkerkolenstation, de plaatsing de mrftrozenopleiding der Koninklijke n*arine en de uitbreiding der stad door den bouw van vele woningen van meerdere welvaart getuigen. Het is uwen raad bekend, dat het Stich ten van het Ontworpen ziekenhuis van de ingezetenen naar draagkracht eenige Lnancieele offers zal vragen, doch deze zijn door U aanvaard in het vooruitzicht, dat door de verbetering van de gemeente lijke ziekenzorg een einde wordt gemaakt aan een onhoudbaren toestand, welken U, met ons college, niet langer wenscht te bestendigen. Na al hetgeen wij over deze zaak in onze voorstellen schreven en door U bij de be handeling daarvan is gezegd, mogen wij ons ontslagen achten van de verplichting om thans in den breede op de bezwaren van Ged. Staten in te gaan. Be meerderheid van ons college stelt U dan ook voor van uw wettelijk recht, om van de beslissing van Ged. Staten bij de Kroon voorziening té vragen, gebruik te maken en ons daartoe machtiging te ver kenen. In overgelegde adressen worden door de nieronder genoemde personen de achter hun namen vermelde perceelen grond in koop aangevraagd a' C. Holthuijzen q.q. een perceel grond aan de Scheldestraat ter oppervlakte van rond 133 M2. (10 M2. a 10 en 123 M2. a J 14> koopsom 1822) b. Vlissingsche Coöperatieve Bouw-asso- ciatie „Willen is Kunnen" twee perceelen bouwgrond aan de Paul Krugerstraat/Van aer Manderestraat, ter grootte van rond 109 M2. en 110 M2. (219 M2. a 15, koop som 3285) c. J. Paauwe, Kloetinge, drie perceelen bouwgrond aan de Scheldestraat ter groot te van rond 365 M2. tegen 14 per M2. 5110 d. C. de Nooijer q.q., Vlissingen, een perceel grond aan de Lannoystraat ter grootte van rond 135 M2. tegen 10 per M2. 1350 e. J. j. Krijger q.q., Vlissingen, een per ceel bouwgrond gelegen hoek Parklaan/ Vrijdomweg, ter oppervlaktevan rond 68 M2. met 100 M2. tuingrond (68 M2. a 15 en 100 M2. a 10, koopsom 1520 f. W. H. van Breen q.q., Vlissingen, een perceel grond aan de Scheldestraat ter grootte van rond 156 M2. (130 M2. a 12 en 26 M2. a 3, koopsom 1638 g. A. E. Dudok van Heel, Vlissingen, aankoop en ruiling van een stuk grond aan den Koudekerkschen straatweg nabij de door hem gebouwde woning aldaar, rond 4 M2. a 5 20. Waar tegen de inwilliging van deze ver zoeken bij ons college geen bezwaren be staan, hebben wij de eer uw vergadering voor te stellen aan adressanten den ver langden grond in koop af te staan tegen de hierboven vermelde koopsommen ten bate van het grondbedrijf en voorts onder de gebruikelijke voorwaarden. iHet bestuur der Vlissingsche Schoolver- eeniging verzoekt in een overgelegd adres d.d. 10 Augustus jl., hetwelk in uwe ver gadering van 27 Augustus d.a.v. in onze handen om advies werd gesteld, overeen komstig het bepaalde bij artikel 72 der La- geronderwijswet 1920 de benoodigde gel den uit de gemeentekas beschikbaar te wil len stellen a. voor het aanschaffen van een compleet springoestel bestaande uit een springplank, twee springstaanders met koord en een springmatb. voor het don ker maken van de kamer van het hoofd der school, zoodat deze geschikt is voor het lesgeven met een projectielantaarn en c. voor het aanschaffen van 6 kachelschermen. Na gehouden overleg is door het bestuur der vereeniging bij schrijven van 22 Octo ber jl. een begrooting van kosten overge legd ten bedrage van 225. Wij stellen U voor aan voormelde ver eeniging ter aanschaffing van de onder a en c genoemde benoodigdheden en ter uit voering van het onder b vermelde werk, de noodige gelden welke nader door ons werden vastgesteld - beschikbaar te stel len. VLISSINGEN, 26 OCTOBER. Het Nederlandsch- Belgisch verdrag. Het voornemen bestaat deze week een groote protest-vergadering voor geheel Walcheren te houden te Middelburg, waar verschillende sprekers het woord zullen voeren. Zoodra hieromtrent iets definitiefs bekend is zullen wij nadere mededeelingen doen. Men verzoekt ons te melden dat zij die bezwaren tegen het verdrag hebben en hiervan willen doen blijken door het zenden van een adhaesie-betuiging, verzocht wor den deze adhaesie-betuiging nog heden avond te willen verzenden aan het adres van den heer Umbgrove te Middelburg. Het comité heeft heel wat werk te verrichten en daarom is spoedige toezending van ad- haesie-betuigingen gewenscht. Verlenging non-actief. Aan den commies-titulair N. van- Dolder van het post- en telegraafkantoor te Vlis singen is op zijn verzoek verlenging van non-actief verleend van 1 October 1926 tot 31 October 1927. Het stoomschip „Van Heutsz". Het stoomschip „Van Heutss". op de werf der Kon. Maatsch. „dé Schelde" alhier "gebouwd 'voor de Kon. Pakketvaart maatschappij te Amsterdam, dat te Rotter dam olie heeft ingenomen, is hier weer teruggekeerd en heeft ligplaats genomen in de binnenhaven. De zesdaagsche offici- eele proeftocht is uitgesteld en zal in het begin van November worden gehouden. Een propaganda "vergadering. Evenals het yori&è jaar wordt ook thans weder door hét Christ. Nationaal Vakver bond een §ït>ote propagandavergadering belegd-, M samenwerking met den Christ. Besbiféttbond. Deze vergadering wordt al hier gehouden op Vrijdag 29 October a.s., des avonds 8 uur, in het Concertgebouw. Een tweetal sprekers, nl. de heeren H. Amelink en G. Ekkel, beiden van Utrecht, hopen in deze vergadering het woord te voeren, teneinde de beginselen der Chris telijke vakbeweging meer ingang te doen vinden, voornamelijk bij hen die nog steeds buiten de vakbeweging staan. Ds. P. N. Kruyswijk, Geref. predikant alhier, zal een slotwoord spreken, terwijl de Christ. Zang- vereeniging „Hoop op Zegen" haar mede werking verleent tot opluistering van den avond. Wij verwijzen verder voor nadere bijzon derheden naar achterstaande advertentie. Winterlezing Luth. Kerk. De eerste winterlezing in de Evang. Luth. kerk alhier wordt Vrijdag a.s., des avonds 8 uur gehouden. Als spreker treedt op ds. J. N. Bieger. Lezingen ds. Bieger. Naar aanleidingvan een bericht in een vorig nummer zij thans definitief medege deeld, dat de lezingen door ds. J. N. Bieger te houden over de Eschatologie (leer der laatste dingen) zullen gehouden worden op Vrijdag 5 November (de toestand na den dood), Vrijdag 3 December (de voor teekenen der wederkomst), Vrijdag 7 Ja nuari (het duizendjarig rijk), Vrijdag 18 Februari (de jongste dag) en Vrijdag 4 Maart (om den jongsten dag). Bovendien zal er op 12 November en 4 Februari een Zendingslezing door ds. Bieger gehouden worden. Alle zeven lezingen zijn kosteloos toegankelijk. Voorstellen aan den gemeenteraad te Middelburg. Voor de morgen te Middelburg te hou den raadsvergadering is nog ingekomen een voorstel van Burg. en Weth. naar aan leiding van een schrijven van de commissie voor steun aan werkloozen om alsnog een crediet van 5000 tot het einde van het kalenderjaar te harer beschikking te stellen. De commissie vraagt deze som omdat het toegestane crediet is uitgegeven zij is evenwel van oordeel, dat moeilijk uit te maken is of met het thans aangevraagde bedrag zal kunnen worden volstaan, daar, bij aanneming van de nieuwe steunregeling een groot deel dergenen, die tHans steun ontvangen vanwege het burgerlijk armbe stuur, voortaan steun zullen Ontvangen van de crisiscommissie. Volgens een overgelegde kasstaat van 16 October is tot dien datum uitgegeven 14.780.85, uitgekeerd aan werkloozen, emigratie- en andere kosten van de ge meente is ontvangen 14.400 van het toe gewezen crediet van 15.000. Burg. en Weth. stellen voor het verzoek in te willigen. Het verzochte crediet van 5000 zal kunnen worden gevonden uit den post onvoorzien 1926. Tevens deelen Burg. en Weth. mede, dat het bedrag van 10.000, dat zij oorspron kelijk aanvroegen voor de werkverschaf fing, kan worden terug gebracht op 7500, zulks in verband met het reeds ver gevor derde seizoen. Socialisme en levensgeluk. Voor de afdeelingen Middelburg der S.D. V.C. en der S.D.A.P. trad gisterenavond in het Schutterhof als spreekster op mevr. De VriesBruins, lid der Tweede Kamer, met het onderwerp „Socialisme en levens geluk". Spr. zeide, dat op 70 plaatsen een vergadering wordt gehouden voornamelijk voor de vrouwen en zooveel mogelijk door de vrouwen, omdat besloten is indertijd telken jare een vrouwendag te houden. Aanvankelijk was de bedoeling dan speci aal propaganda te maken voor vrouwen kiesrecht. Toen dit hier niet meer noodig was, kwam de dag meer te staan in het teeken van de vredesbeweging. Ditmaal is de bedoeling een intensieve propaganda voor hef toenemen ,van het aantal leden, speciaal het aantafvrèuwelijke leden der partij. In Rotterdam bracht de actie reeds 1000 nieuwe leden, waaronder de helft zoo wat vrouwen en te Leiden bijv. 110 leden, waarvan 55 vrouwen. Spr. geeft toe, dat het tot werkelijkheid gebrachte socialisme eerst aan een ge slacht, dat na ons komt, geluk zal brengen, maar dat voor de huidige strijders daar voor toch ook vele gelukkige dagen aan breken en als een bijzonder gelukkige schetste spr. den dag van 19 September, toen de groote demonstratie in Den Haag werd gehouden. Spr. deed uitkomen dat de arbeidersbeweging steeds voordeelen heeft behaald, o.a. op rt gebied van den kin derarbeid, die een 60-tal jaren hier neg zoo hevig werd toegepast, maar nu is beperkt tot kinderen van 14 jaar en ouder. Spr. wekte allen, doch vooral de vrou- wea tot organisatie op. Een dubbefquartet van „de Volksstem" zong bij den aanvang, in de pauze en aan het slot der vergadering enkele liederen, waarvan het laatste, de internationale, door de aanwezigen werd medegezongen. De Zuid-Bevelanders. Maandagavond 9 November zullen de Zuid-Bevelanders in samenwerking met het stedelijk Middelburgsch muziekgezelschap, hier ter stede een uitvoering geven. De uitvoering zal ook per radio te be luisteren zijn. Dit is de eerste Zeeuwsche avond welke uit Hilversum door de H.D.O. in dit seizoen verzonden zal worden. Daartoe uitgenoodagd zal de heer G> Houtekamer te Kloetinge met de Zuid-Be velanders deelnemen aan de groote folklo ristische feesten, welke gedurende de a.s. Kerstweek in de Albert Hall te Londen gehouden zullen worden en waarbij verte genwoordigd zullen zijn groepen van ver- eenigingen uit alle deelen van Engeland. SOUBURG. Door een hond van zekeren B. alhier zijn in den nacht van Zaterdag op Zondag bij verschillende ingezetenen kippen en konij nen doodgebeten in totaal 8 kippen en een dozijn konijnen. Door den eigenaar van den hond wordt de geleden schade vergoed. Het is den eigenaar van den hond geraden dit dier voortaan wat beter vast te leggen ten einde verdere moordpartijen onder pluimvee en konijnen te voorkomen. Gevonden voorwerpen. Een krielhaantje bij Van den Bosse, Paspoortstraat A 45. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Geref. Kerken. Beroepen te Middelburg ds. IJ. van der Zee te AmsterdamWest (voormalig Sloterdijk). Op het tweetal te Enschedé komt voor ds. C. von Meijenfeldt te Vrouwepolder. Bezwaarden te Utrecht. In de Zaterdagavond te Utrecht in hotel „Pomona" gehouden vergadering van be zwaarden der Geref. kerken is volgens de „Standaard" besloten, zoo spoedig mogelijk een vergadering te beleggen, die alleen toegankelijk zal zijn voor belijdende leden •-én doopleden der Geref. kerken. Als spre kers voor deze vergadering zullen worden aangezocht ds. Van den Brink en ds. Sme- lik. Een punt van bespreking zal zijn de vorming van een moderamen. Als gasten waren enkele leden der Geref. Kerk van Tienhoven buiten het kerkverband aanwe zig. Namens den kerkeraad dier gemeente werd door een der leden een verzoek om financieelen steun voorgelezen. De leider der vergadering meende, dat ieder der aan wezigen wel zou weten wat hij in dezen heeft te doen. De vergadering was goed bezocht. Ds. J. C. Aalders te Amsterdam. Zondagmorgen trad in de Parkkerk te Amsterdam op ds. J. C. Aalders uit Schoon hoven, die de vorige week zich bij de Ned. Geref. Kerken heeft aangesloten. De spre ker bepaalde zijn gehoor bij Handelingen 16 vs. 30 tweede gedéelte „Heeren Wat moet ik doen opdat ik zalig worde De gemeente zong na afloop den predikant toe Psalm 121 vs. 2 „Hij is al treft u 't felst verdriet, uw Wachter die uw voet"enz. De gemeenteraad te Domburg heeft tot hoofd der openbare school benoemd den heer J. de Jonge, onderwijzer aan school B alhier, no. 3 der voordracht. RECHTSZAKEN Kantongerecht te Middelburg. De kantonrechter te Middelburg heef: veroordeeld wegens Met een rijwiel, gelijktijdig met een wiel- rijdster 'n kruispunt van wegen naderende, deze niet den doorgang laten, terwijl hij de ze aan zijn rechterhand heeftA. le D., te Middelburg, 1 maand tuchtschool voor waardelijk met een proeftijd van 1 jaar in de gemeente Midelburg op straat om geld spelen K. B., teruggave ouders zon der straf J. M. D., 3 b. s. 1 w.t.s. J. C„ teruggave aan vader zonder straf (allen te Midd'lburg) met een rijwiel rijden op zoodanige wijze dat de vrijheid en de vei ligheid van het verkeer wordt belemmerd en in gevaar gebrachtA. P., te Veere, 5 b. p, 1 w.t.s. A. P., te Serooskerke 10 b. s. 10 d. h. S. D., te Serooskerke 10 b. s. 10 d. h. W. W-, te 's-Heer Arendskerke 10 b. s. 10 d. h. W. C., te Ritthem f 5 b. s. 1 w.t.s A. C., te Ritthem, teruggave ouders zonder straf H. v. d. P., te Axel f 50 b. s. 50 d. h. H. L.. te Oost- kapelle 10 b. s. 10 d. h met een rijwiel rijden zonder licht, niet op eerste vorde ring stoppen J M., te Vlissingen 5 en 15 b. s. 4 en 15 d.h. met een motorrij tuig over een weg rijden, terwijl dit niet is voorzien van twee onafhankelijk van elkaar krachtig werkende remmen P. R., te Kou- dek-ïrke 15 b. s. 15 d. h. C. de W., te V-Keerenhoek 10 b. s. 10 d. h. in de ge meente Koudekerke met een motorrijtuig sneller rijden, dan 20 K. M. per uur J. A. O., te Middelburg 5 b. s. 5 d. h.in le gemeente N. en St. Joosland met een mo torrijtuig sneller rijden dan 20 K. M. per uur Z. W. D., te Rotterdam 10 b. s. 10 d. h. H. G. J. K., te Voorburg 20 b. s. 20 d. h. met een motorrijtuig over een weg rijdende dat rijtuig niet voorzien doen zijn van minstens twee, voorwaarts een fielder wit licht uitstralende lantaarns M. J. K-, te Goes, 5 b. s. 5 d. h. J. G. te Vrouwepolder 5 b. s. 5 d. h. met een motorrijtuig rijden over een weg, zonder dat nummer en letter verlicht zijn W. J., te Vlissingen 2 b. s. 2 d. h. M. J. K., te 's-Gravenhage 6 b. s. 3 d. h. een rijwiel pad buiten noodzaak anders berijden dan met een motorrijtuig op twee wielen of met een rijwiel L. M., te Borssele 10 b. s. 10 d. h.met een rijwiel rijden zonder lichtL. v. D., te Koudekerke 5 b. s. 5 d. h. W. P., te Souburg 5 b. s. 5 d. h. !A. N., te Groningen 5 b. s. 5 d. h.G. N.. gedomiliceerd te Enkhuizen 5 b. s. 5 d. h. C. L., te Oapinge 2 b. s. 2 d. h. S. de V.j te Oostkapelle 5 b. s. 5 d. h. B. J., te Heinkenszand 5 b. s. 5 d. h. J. de W., te Grijpskerke 5 b. s. 5 d. h. in de ge meente Middelburg op straat een rijwiel berijden zonder met ten minste één hand de stuurstang vast te houden H. J. de V., te Middelburg 5 b. s. '5 d. h. met een voer tuig de linkerzijde van den weg houden J. L„ te Vrouwepolder 5 b. s. 5 d. h. met een i ij wiel de linkerzijde van den weg houden P. P., te Middelburg 5 b. s. 5 d. h.op den openbaren Wég een trekdier laten stian zondet vöórzorgsmaatregelen tegen het aanrichten van schade te nemen L. W., te 0-. en W.-Souburg 10 b. s. 10 d. h. in dé gemeente Middelburg wateren buiten de bakken J. B. S„ te Middelburg, 5 b. s. 5 d. h. C. P., te Middelburg f 3 b. s. 3 d. h. met een voertuig op den op openbare wegen aangelegden tramweg ver blijven, wanneer een trein in aantocht is en dezen daardoor in zijn loop belemmeren P. J. R., te Arnhem, thans te Vlissingen 10 b. s. 10 d. h. met een motorrijtuig over een weg rijden terwijl nummer en let ter niet behoorlijk zichtbaar zijn J. C. F., te Middïlburg vrijspraak als bestuurder van een motorrijtuig niet tijdig doen blij ken van het voornemen om te stoppen J. in 't A., le Serooskerke 10 b. s. 10 d. h. als bestuurder van een motorrijtuig het rij tuig niet doen stilhouden wanneer de veilig heid van het verkeer dit vordert J. J. A te Koudekerke 20 b. s. 20 d. h. le. als bestuurder van een motorrijtuig niet be hoorlijk uitwijken naar links bij het inha len van een voertuig 2e. als bestuurder van een motorrijtuig over een weg rijden op zoodanige wijze dat de vrijheid en de veilighe.d van het verkeer wordt belemmerd en in gevaar gebrachtM. S., te Domburg 25 b. 25 d. h., ontzegging van de be voegdheid motorrijtuigen te besturen voor ten hoogste één jaar met een handwagen niet behoorlijk naar rechts uitwijken A. F., te O.- en W-Souburg vrijspraak als be stuurder van een motorrijtuig niet voldoen de naar links uitwijken bij het inhalen van een voertuig G. F., te Middelburg 10 b. s. 10 d. h. Poging tot doodslag op zijn vroeger meisje Voor het gerechtshof te 's-Hertogenbosch heeft gisteren terecht gestaan een 31-jarige Voor engros Firma GEBR. STEENLAND, Stationstraat MIDDELBURG. arbeider uit Breda, beklaagd van poging tot doodslag op zijn vroeger meisje, die op wensch harer familie de verkeering had uit gemaakt en nu met een ander is getrouwd. Beklaagde ontmoette haar bij den Acade- miesingel te Breda en stak haar met een mes in borst en schouders. De broer van het meisje trok het mes eruit. De wonden bleken niet doodelijk. De rechtbank te Bre da had verdachte veroordeeld tot 4 jaar ge vangenisstraf. Beklaagde betoogde voor het Hof, dat hij niet de bedoeling heeft gehad het meisje te dooden. Het meisje deelde echter mede dat verdachte haar meermalen bedreigd had en haar had toegevoegd Jij gaat naar het kerkhof en ik naar de gevangenis. De advocaat-generaal eischte bevestiging van het vonnis. De Glindhorst-zaak. De advocaat-generaal bij het gerechtshof te Amsterdam, requisitoir nemende in de zaak tegen den Geref. predikant ds. S. J. Vogelaar, in hooger beroep terecht staan de terzake van opzettelijke mishandeling door misbruik van gezag en van 2 mishan delingen, geplèegd op het opvoedingsge sticht „de Gündhorst", vroeg vernietiging van het vonnis der rechtbank te Utrecht en veroordeeling van beklaagde op andere gronden tot 14 dagen gevangenisstraf. Het vonnis der rechtbank was 500 boete, subs. 50 dagen hechtenis. De Belladonna-zaak. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad concludeerde tot verwerping van het cassatieberoep van den 47-jarigen gepen- sionneerd onderofficier van het Indische leger, door de rechtbank en vervolgens door het gerechtshof te Amsterdam veroor deeld tot vier jaar gevangenisstraf wegens diefstal met geweldpleging. Het betreft hier den diefstal gepleegd ten nadeele van iemand in den nacht van 23 op 24 Mei 1919, nadat verdachte hem bedwelmd had met bella-donna. De uitspraak werd bepaald op 22 No vember a.s. MARINE EN LEGER De kapitein ter zee J. A. E. Schenck de Jong, afgetreden commandant van Hr. Ms. pantserschip „Heemskerk", wordt als oudst- aanwezend zeeofficier te Vlissingen ge plaatst. Hr. Ms. mijnenlegger „Van Meerlanf' van Vlissingen te Hellevoétsluis aangekomen om op 's Rijkswerf te dokken en herstellin gen te ondergaan. De reis van de „Sumatra". De New-Yorksche correspondent van „de Tel." meldt Met uitzondering van de receptie, die Hr. Ms. „Utrecht" ten deel viel gedurende de Hudson- en Fulton-feesten in 1909, her inner ik mij geen enkele ontvangst van een Nederlandsch oorlogsschip die zoo royaal en vriendschappelijk is geweest als deze van Hr. Ms. „Sumatra". Toen ik gisteren met kolonel jhr. G. L. Schorer over het succes van dit vlagver toon, het eerste sinds 1916 (Hr. Ms. „Tromp") sprak, gewaagde hij van een volledig succes, een ongelooflijk uitsteken de receptie. De kolonel sprak over zijn bezoek aan president Coolidge in Washington. De pre sident informeerde naar den welstand van Hr. Ms. de Koningin, den Prins en de Prin ses en vroeg toen of de economische toe standen in Nederland en Nederlandsch- Indië verbeterd waren. Kolonel Schorer gaf verschillende inlichtingen gedurende het onderhoud, dat ongeveer een kwartier duurde. Bij het afscheid nemen wenschte president Coolidge den commandant van Hr. Ms. „Sumatra" een behouden aankomst in Ned.-lndië. Eveneens sprak jhr. Schorer over den zeer interessanten tocht op den Hudson naar West-Point, de groote militaire aca demie van de Vereen. Staten, op ongeveer drie uur varen van New-York gelegen. Hij noemde de academie een schitterend insti tuut, de opvoeding zeer streng, de behan deling van ondergeschikten keurig, correct en altijd „gentlemanlike". De parade, die ter eere van de Nederlandsche officieren en manschappen gehouden werd, toonde de uitstekende training dier jonge mannen. Opgave van overgeplaatste onderofficie ren der marine 2 November sergeant-majoor der mari niers F. P. H. Plekker van marinekazerne naar afdeeling mariniers Rotterdam idem J. N. Sloos van idem naar idem sergeant der mariniers H. Klaucke van idem naar idem idem A. C. C. Kamboot van idem

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1