WyêMMIt imen. L b. üwssS'S-IS I MAANDAG 25 OCTOBER gemeente bestuur feuilleton binnenland MAIL-SHOES ZIJN NIET TE VERVANGEN DötsKWATTA No. 231 64e Jaargang Advertentiën tsche «laaisctiapp»! Stoomvaart EEN NAAM MET EEN SMET. Schrale Lippen Stads= en Provincienieuws 'X IS IETS APARTS. 8926 Auto's en Fietsen tober uur 24 5.17 25 5.15 26 5.13 27 5.ii r te Vüsslngen er v.m. 2At 3.06 3.38 3.55 4.20 4.45 5-08 5.38 END A makelijkheden, Opent®, Vergaderingen enz. lederen avond bios- ng, aanvang 8 uur. .aterdag- en Zondagmis Dagelijks bioscoop-voor. rvond 8 uur. Woei». ag- en Zondagmiddag rnnia. lederen Zater- ée dansante van 8— lij tina. Woensdagavond 'avond Soirée-dansanlt ndagmiddag matinée van jndagavond cabaret-dan. li r. lederen Zaterdag a en soiree-dansante. Zondag 24 October. - ie, Concertgebouw, 8 uur, ole. Zaterdag en Zot. ntant, 8 uur. Zondag 22 en van 46.30 uur. ber. Feestvergadering I issingen S.D.A.P., Coa- uur. JUBURG. Uitvoering Sou- Ierkoor, Concertzaal rr. DELBURG. tober. Afscheidsvoor- r. MannBouwmeester, 8 uur. bruttbetallug, van 1-5 regelt ilbe regel meer 15 een! gevraagd net |rdiepings-Woonhuis i opgang. Te betrekken 1 Januari 1927. I letters Z. B.. Bureau Jirant". JOG PAKHUIS bf te koop gevraagd, |ek Eiland. Brieven lel-1 bureau „Vliss. Crt." lecember 30VENHUIS 35.per maand op I ld Brieven letters Z.I, Diss. Courant". VILLA J Evertsen No. 30, zeer I soor pension, direct Ie I n. Koopprijs 16000. f lur per jaar, voor f 1® I 1, voor drie jaar f 90 per I evr. bij D. VAN VERRE, pkenstraat 70. I gevraagd een i met BOVENWONING 1 centrum der stad. I letters Z. D., bureau li rant". b.b.h.h. vraagt tegen -SLAAPKAMER f> G.) Brieven met pnjs- Ider No. 1055, Boekl» Y MESTDAGH. Va« I een MEISJE lorgenuren. Adres Irestraat 10. >f benedenwoning Ivraagd voor klein gezin, len of omgeving. 1 letters Z. C., Bureau urant". - Dec. te huurgëvraagj. j gezin Bovenhuis J voor ong. [30-- l lieven onder Jett. i-<-> i Bliss. Courant". .1 -Middelb-Ro»e'da® henge'egen plaatsen. R VAN PASSMJIEKk ■DEREN EN VEE. v.Midd v.inuur 8 v. Roti v.mu11' 8 jetober 25 26 O g28 - 8 29 |m*tien te bekomes Fr VL1SSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal- rheren 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 cent bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs, bij vooruitbetaling van 15 regels 0.75, elke regel meer 15 cent. Familieberichten van 1—45 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent OPENBARE VERGADERING van den GEMEENTERAAD VAN VLISSINGEN op Vrijdag 29 October 1926, des namiddags 2 uur. 1. Mededeelingen. Over te leggen stukken. III. Te verleenen ontslag Aan mevr. de wed. C. C. E. H. J. van WoelderenLuijken, als regentes van het Gasthuis. IV. Te behandelen punten 1. Voorstel van Burg. en Weth. om bij de Koningin voorziening te vragen in de beslissing van Ged. Staten tot niet goed keuring van het raadsbesluit tot wijziging van de gemeente-begrooting betreffende den bouw van een ziekenhuis. 2. Idem naar aanleiding van een nader verzoek van het bestuur der school voor Christ. lager onderwijs aan de Wagenaar- straat om in verband met de uitbreiding dier school een drietal lokalen beschikbaar te stellen in het gebouw aan de Frans Naereboutstraat. 3. Idem tot het toekennen van een be looning aan de kweekelingen met akte, die in de eerste klasse van de scholen H en I in de Bouwen Ewoutstraat zijn toegelaten. 4. Idem tot het beschikbaar stellen van de noodige gelden voor het aanschaffen van leermiddelen en schoolmeubelen aan, alsmede het verrichten van eenige werk zaamheden ten behoeve van het bestuur der Vlissingsche Schoolvereeniging. 5. Idem tot het schenken van een biljart met bijbehooren aan de cantine van de matrozenopleiding der Koninklijke Marine. 6. Idem om aan Regenten van het Gast huis machtiging te verleenen tot het aan schaffen van een nieuwen sterilisator. 7. Idem tot verkoop van grond a. gan J. Looisen. ter grootte van 119 M2. aan ïïe "WestziTdë van de Schelclestraat, tegen 14 per M-. per M2. 1666- b. aan J. Lampers, ter grootte van 325 M2. aan de Oostzijde van de Scheldestraat, tegen resp. ƒ12 en 3 per M2. ƒ3315 c. aan M. Vader q.q., ter grootte van 163 M2. aan de Oostzijde van de Schelde straat, tegen resp. ƒ12 en 3 per M2. ƒ1659 d. aan C. Holthuijzen q.q., te Oost- en West-Souburg, ter grootte van 133 M2., aan de westzijde van de Scheldestraat, te gen resp. 10 en 14 per M2. 1822 e. aan de Coöp. Bouwassociatie, 2 per- ceelen aan de Paul Krijgerstraat/v. d. Man- derestraat a. 109 M2. a 15 1635 en b. 110 M2. a 15 r= 1650 f. aan J. Paauwe te Kloetinge, aan de Westzijde Scheldestraat 365 M2. a ƒ14 ƒ5110; g. aan C. de Nooijer q.q. aan de Lannoy- straat, 135 M2. a 10 1350 h. aan J. Krijger q.q. aan de Park laan en Vrijdomweg, 68 M2. a ƒ15 ƒ1020 en 100 M2. a ƒ5 ƒ500 i. aan W. H. van Breen q.q., aan de Oostzijde van de Scheldestraat 130 M2. a ƒ12 1560 en 26 M2. a ƒ3 78 Naar het Engelsch, van L. CAMPBELL DAVIDSON. (Nad-ruk verboden.) Jocelyn deed haar best om te antwoor den, ofschoon het haar ontzettende moeite kostte en zij dikwijls haast niet wist, wat z? zei, zoo duizelig en vreemd voelde ze zich nog steeds. Het was dien volgenden dag uitstekend weer voor een pic-nic. Het gezelschapje maakte zelfs een boottocht en het heerlijk wilde weer bracht een ieder in opgewekte stemming. Een ieder misschien, behalve Jocelyn want die zag er bleek uit, iets wat Cora den vorigen dag al dadelijk was opgevallen, teen ze haar tegengekomen was om de ^gesproken wandeling langs het strand te maken. Jocelyn was den vorigen avond dan ook vroeg naar bed gegaan. Maar dezen och tend was ze weer als gewoonlijk aan het ontbijt gekomen en ze had er geen enkele zeden in gezien, om aan mrs. May.ne te schrijven, dat ze niet komen zouden. »Nu, misschien doet de frissche lucht je "°g wel goed, kind besloot mrs. Waring naar moederlijke vermaning. „Maar over span je nu niet en houd je wat op den achtergrond". Dit strookte ook geheel met Jocelyn's Plan want ze wilde zich wel heel kalm houden, ze wist, wat haar nog wachtte op men middag. Toen ze met de boot bij de pier lagen hS?1 0l,dere dames daar zoo lang in sch ogementJe de jongeren van het gezel- ^cnap gingen voorjaarsbloemen plukken. Jocelyn hield vol dat zij best het tochtje wri*0n meemaken en mrs. Waring moest n0' ,oegeveni toen Lauderdale zijn nichtje g te hulp kwam met een geruststellend j. wegens aankoop en ruiling van grond door A. E. Dudok van heel aan den Kou- dekerksche weg 4 M2 a 5 20 en 3 M2. a ƒ10 ƒ30. 8. Idem tot het verlengen van het strand- hoofd tegenover het paviljoen „Wilhel- mina". 9. Idem tot den bouw van een verkoop lokaal voor gesteriliseerd vleesch aan de Noodslachtplaats op het Boterplein. 10. Idem tot het restaureeren van het aan de gemeente toebehoórende rijks Centraal Belastingkantoor. 11. Idem tot het verhuren van het bad paviljoen aan den Kunstkring „het Zuiden" voor 3 jaren, tegen een huurprijs van 500 per jaar. 12. Idem tot goedkeuring van de open bare verpachting van de winkelgalerij aan het strand voor de' seizoenen 1927/1929 aan W. P. van der Linde voor ƒ1911 per seizoen. 13. Idem tot het verhoogen der huurprij zen der woningen Koudekerksche weg no. 102 van ƒ3.60 op ƒ5 per week en Groote Markt no. 23 van 23 op 30 per maand. 14. Idem tot het weder verhuren van een stukje tuingrond aan den Singelweg aan L. J. van der Most voor 10 voor 7 jaren. 15. Idem tot het vaststellen van het ko hier voor schoolgeld voor het openbaar vervolgonderwijs, ten bedrage van ƒ46.50 en voor de Handelsavondschool, ten be drage van 835. HET NEDERLANDSCH-BELGISCH VERDRAG. „Nederland Ontwaakt". De heer D. L. H. van Raalte verzoekt ons onder bovenstaand opschrift aan het volgende plaatsing te verleenen Naar aanleiding van den oproep van den heer Umbgrove „Zeeland Ontwaakt", moet ik toegeven aan den drang tot uiten van mijn verontwaardiging over het aanhangige verdrag, tegen welken drang ik nu reeds maanden en maanden een innerlijken strijd voerde. In de eerste plaats wil ik dan opmerken dat bovengenoemde oproep, waar noodig eenigszins gewijzigd en dan onder het op schrift „Nederland Ontwaakt", ook in an dere deelen van ons land zou dienen te verschijnen. Het gaat hier toch niet om speciaal Zeeuwsche, ook niet om Rotterdamsche of Amsterdamsche belangen, neen, het gaat om Nederland's integriteit, Nederland's Volksbestaan. Daar de diplomatie langs bijzondere we gen gaat, worden, aan hen, die. dergelijke verdragen moeten voorbereiden, ook bij zondere eischen gesteld en, aangezien die voorbereiding geschied is onder voor ons niet volledig bekende omstandigheden, past het niet aan het publiek, dus ook niet aan den heer Umbgrove of mij, een blaam te werpen op onzen minister van buitenland- sche zaken over de indiening van dit ont werp. Daarentegen schrijft onze Grondwet voor dat verdragen de goedkeuring van de volksvertegenwoordiging behoeven. Dit is een voorschrift dat in alle of bijna alle con stituties voorkomt en nergens als een doo- de Ietter wordt beschouwd. Ook België kent in zijn staatsregeling dit voorschrift en heeft niet het recht om de Nederland- sche Staten-Generaal eventueel tgn kwade te duiden, indien zij een voorstel tot rege ling van de verhouding, tot in de verre toe komst, van beide landen, zelfstandig be- oordeelen naar eigen mérites en daaraan en Ruwe Huid! van Handen en Gelaat verzacht en geneest men spoedig met Doos 30, Tube 80 et PUROL goedkeuring onthouden indien dit wensche- lijk wordt geacht. Dat België een eventueele verwerping van onze zijde niet als onvriendelijke daad mag en kan beschouwen, staat reeds vast door het bloote feit, dat een luttel aantal jaren geleden, de Belgische Kamer haar goedkeuring onthield aan een, eveneens reeds door de respectieve regeeringen on derteekend, verdrag tusschen België en Frankrijk en daarbij toch tegenover Frank rijk wenscht beschouwd te blijven als een zeer nauw verbonden vriend. Ook in Bel gië gaat men dus uit van de meening dat de vereischte goedkeuring door het parle ment geen doode letter is en men vrienden kan blijven ook zonder overdreven edel moedigheid. Laat onze Kamerleden weten, dat ook thans nog onder het Nederlandsche Volk een zeker eergevoel leeft, dat velen besef fen, dat niet de slechts enkele millioenen voor baggerwerk of het aanleggen van ka nalen als de voornaamste reden moet wor den aangemerkt tegen dit verdrag, maar dat men voelt dat hier met onze Neder landsche Souvereiniteit, met onze Neder landsche Intregriteit, met onze Nederland sche Waardigheid wordt gemarchandeerd, ja, ons Nationaal Gevoel eenvoudig wordt beleedigd. Dan zullen onze Volksvertegenwoordi gers den moed vinden door tegenstemmen, door absolute afwijzing zelfs, de kans te durven loopen een uitnemend minister van buitenlandsche zaken te verliezen en iets langer, niet eeuwigdurend, te moeten dra gen een onvriendelijke stemming van onze zoo naverwante naburen dan zullen zij daarnevens kunnen getuigen in de eerste plaats het hoogste goed van het Neder landsche Volk, een Waardig Nationaal Bestaan, te hebben verzekerd. De Staatsbegrooting voor 1927. Het voorloopig verslag is verschenen van de afdeelingen der Tweede Kamer over het eerste hoofdstuk der Staatsbegroo ting voor het dienstjaar 1927. Verscheidene leden verklaarden, dat het gevoelen, waarmede zij dit kabinet had den ontvangen, nl. dat het de voorkeur verdient boven het kabinet-Colijn, bij hen is blijven bestaan. Deze leden beschouw den het als een geluk voor het land, dat het van het kab in.et-Col ij t* verlost is en dat de coalitie der rechtsche partijen, die on machtig is op sociaal gebied opbouwend werk te verrichten, ontbonden is. De ver dienste van dit kabinet is dan ook, dat het geen coalitiekabinet is. De vraag of sinds het optreden van het kabinet de mogelijkheid van vorming van een parlementaire meerderheid naderbij is gekomen, beantwoordden deze leden ont kennend. Met zijn werkplannen behoeft dit kabi net dan ook niet al te bescheiden te zijn. De tijd, sinds het afleggen van de regee- ringsverklaring verloopen, heeft nog weinig daden van het kabinet te zien gegeven. De Troonrede had de hier aan het woord zijnde leden in dit opzicht ernstig teleur gesteld. Er blijkt niet, dat ernst wordt ge maakt met vervulling van de beloften in de regeeringsverklaring van 11 Maart ver vat. Het onderscheid tusschen het kabinet- Colijn en het kabinet-de Geer ten gunste van het laatste is tot dusver voor de hier aan het woord zijnde leden het duidelijkst uitgekomen op het gebied der belasting- politiek. Dit onderscheid is nog grooter geworden dan het in Maart reeds was. Andere leden merkten op, dat het oor deel over het onderhavige kabinet bij de heftigste tegenstanders van het kabinet- Colijn blijkbaar reeds spoedig is gewijzigd en dat, nadat men in Maart nog opgetogen was geweest over de regeeringsverklaring, thans blijkbaar niet veef goeds wordt ver wacht van het kabinet, welks groote ver dienste men acht dat het een coalitie-kabi net tegenhoudt. Deze leden verwonderen zich daarover niet. Een intermezzokabinet kan niet krachtig zijn, het is zelfs de vraag of er wel een kabinet in den eigenlijken zin bestaat. Zij ontkenden, dat propaganda voor een kabinet-Colijn wordt gemaalft. Ook wie herstel van de coalitie begeert en 't heen gaan van het kabinet-Colijn betreurt, ge voelt dat er op dit oogenblik geen sprake van is daarop terug te komen. Ook op politiek gebied verbreekt men gemakkelij ker vriendschapsbanden dan dat men ze herstelt. Zij waren van oordeel, dat in den poli- tieken toestand sinds Maart geen enkele verandering is gekomen en dat daarom voor het optreden van dit intermezzo-kabi net nog dezelfde motieven bestaan als des tijds. Zij verklaarden er koel tegenover te staan en het te zullen steunen, zoolang hun dit wegens den aard van zijn daden en plannen mogelijk zou blijve. Sommige leden spraken er hun teleur stelling over uit, dat dit kabinet niet vol doende rekening houdt met de zedelijke en geestelijke belangen des volks. Zij stelden de vraag of dit kabinet als christelijk, anti-christelijk of neutraal moet worden aangemerkt en verwachten dat de minister-president allengs bereid zou zijn duidelijk de diepere gedachte aan te geven, die aan den te volgen koers ten grondslag zal liggen. Op geestelijk en zedelijk gebied zijn tal van voorzieningen urgent. Gedacht werd aan de Bioscoopwet, het kwaad der dansgelegenheden, de Zondagswetgeving, het vraagstuk der lijkverbranding. Een lid betoogde, dat dit kabinet zich evenals het vorige aan het lot der arbei dersklasse weinig gelegen laat liggen. VLISSINGEN, 25 OCTOBER. Geen typhus-gevallen. Sedert eenige dagen waren enkele perso nen in de barakken alhier opgenomen, om dat het vermoeden niet uitgesloten was dat deze personen aan typhus lijdende waren. Het bactereologisch onderzoek te Utrecht ingesteld heeft evenwel uitgewezen dat het hier geen typhus-gevallen betreft. De Ziekenhuiskwestie. Uit de agenda voor de gemeenteraads vergadering op a.s. Vrijdag blijkt dat Burg. en Weth. voorstellen bij de Koningin voorziening te vragen in de beslissing van Ged. Staten tot niet goedkeuring van het raadsbesluit tot wijziging van de gemeente- begrooting betreffende den bouw van een ziekenhuis. Dat het college van Burg. en Weth., waar 3 van de 4 leden zich hebben doen kennen als groote voorstanders van den bouw van een nieuw ziekenhuis, een beslissing in Alleenverkoop JACQ. PLOUVIER. „Ik zal heusch wel zorgen, mrs. Waring, dat Jocelyn zich niet te zeer vermoeit In het dorp bleef het gezelschapje vrij wel bij elkaar. Maar toen begonnen ze zich te verspreiden. Lauderdale zorgde dat hij heel langzaam liep en aan het begin van een dik met bloemen bezaaid veld, zei hij „Laat de anderen nu maar doorgaan. Me dunkt, hier is het een uitstekende plek, om even halt te houden". Jocelyn was dit volkomen met hem eens. Ze had juist zoo'n tête a tête noodig voor het gesprek met hem, waar ze intusschen tegen opzag als tegen een berg HOOFDSTUK XXXI. „Wat zie je er nog moe uit, Jocelyn", zei Lauderdale met teedere bezorgdheid.. „Je kleur "s haast heelemaal weg en je hebt donkere kringen onder de oogen". Die vriendelijkheid maakte het haar nog moeilijker om te voorschijn te komen met de vraag, die haar op de lippen brandde... Een oogenblik kwam er toch ook weer hier geen vergissing in het spel zijn Kon hier geen vergissing in het spel zijn Kon die man wel een moordenaar en verrader wezen Nog inniger werd nu zijn blik terwijl hij voortging „Zie je dan niet in kind, dat het onmo gelijk is zoo verder te gaan... Ga nu eens rustig zitten en laten wij eens praten. Ik wilde eindelijk tot een resultaat komen. Wie is de man dien je voortrekt boven mij, en die je misschien nog niet eens liefheeft Dan zullen wij eens met hem afrekenen „Stil Roger gebood zij en op een toon zóó beslist, als hij dit nog nooit van haar gehoord had. „Stil... Neen, niet stil Ik heb mij een maal vast voorgenomen óm te spreken, en van dit besluit zal ik mij niet laten afbren gen Waarom zou ik zwijgen... Omdat een ander niet spreken wil... Ik zou je danken Ik kan en ik zal niet langer wach ten Zoo lang je geen ander toebehoort zal ik mijn best blijven doen, je voor mij te winnen. Hoe kom je zoo koud zoo vreemd Hoe kan je geven om een man, die dan toch niet zoo heel veel om jou kan geven als hij in het geheel niet spreekt Ik aanbid den grond, dien je voeten betre den, en ik zal je winnen, hoe zeer je me ook van je af tracht te houden... Stil zeg je Neen, niet „stH" 1 Ik zal doorgaan met spreken, tot ik je heb „Neen. Je moet naar mij luisteren Ze zat steeds te schuiven, aan het gouden ket tinkje om haar hals, zoodat dit geheel ver ward raakte in het fijnen kanten kraagje, zoodat ze dit bruusk kapot trok in de spanning van het oogenblik „lk heb je iets te zeggen ik wil je dit teruggeven. Hier is iets, wat jou behoort Ze had den ring nu van den ketting in haar schoot geschud. Ze hield hem op de palm van haar hand, die trilde. „Mijn ring? Hoe ter wereld ben je daar aan gekomen...?" Ze zag verbazing en vrees in zijn blik en die vrees deed hem zeker zoo schuw om zich heen kijken eer hij het kleinood haastig in zijn vestzak liet glijden „Waar heb je dien ring van daan 'herhaalde hij. „Die werd gevonden in Riascole op de kamer van kolonel Lang in den ochtend na den moord, door zijn oppasser Reynolds." Ze zag doodsbleek en zij zelve voelde zich overmeesterd door een weergalooze schaamte, terwijl hij zich van het licht afkeerde. „Hij heeft het ding aan mij gege ven en mij alles verteld wat er dien nacht gebeurde. Neen, stilje hebt geen reden hem te vloeken, Roger Hij heeft je ge heim bewaard tot aan zijn dood, gelijk hij je dit beloofde. Hij is nu overleden". Een vloek klonk van Roger's lippen, zóó smalend, zoo diep verachtelijk, als hij er misschien nog nooit een geuit had. Intusschen kon hij zich niet verdedigen. Zij hield de oogen neergeslagen... En nog was hij het, die zich voor het uiterlijk althans het eerste hersteld had. „Het is een leugen schreeuwde hij, „het schoone kalme landschap ruw ver storend. „De bruut loog... Je wilt nu toch ook niet zeggen, dat je een oogenblik ge loof sloegt aan zijn betuigingen... Hij heeft het zelf gedaan. Zelf..." „Wat gedaan Ze keek. hem recht in de oogen. „Waar beschuldigde ik je van Je veroordeelt jezelven Wat daar te mid dernacht gebeurde, dat weten alleen jij en de man, die je slachtoffer was 1 Maar jij bent daar geweest en Jack Vyvian niet en toch heb je hem daarvoor laten boeten. O Roger, en ik wou je zuster nog al zijn en we dragen denzelfden naam..." De eenvoud, niet het bittere, maar het droevige van het verwijt, maakte dat hij zwijgende en met gebogen hoofd vóór haar stond. Hij wist, dat hij nu onherroepelijk verloren had hetgeen hij zich juist vast voorgesteld had te winnen. Hij wist, dat hij voortaan een paria was in haar oogen. „Zou je niet gaan vroeg zij, hijgende. Ze kon het niet langer verdragen, haar kracht schoot te kort. „Er valt voor ons geen van beiden meer iets te zeggen behalve, als je mij eenige verklaring moest geven. Overigens hebben wij uitgepraat „Jocelyn Zóó zal het toch niet tusschen ons eindigen Ik zal het je verklaren. Het is een misvatting." Ze wachtte een minuut en zou gelukkig zijn geweest, om der wille van hemzelven, als hij eenige verklaring had kunnen geven. Maar ze las aan de uitdrukking op zijn gelaat, dat dit niet zoo was. „Neen, verontschuldig je niet. Dat zou niet geven. Feitelijk gebood mijn plicht mij, je bij het gerecht aan te geven. Maar dat kan ik nietneen, dat kan ik niet... Je bent mijn neef je bent goed en vrien delijk voor mij geweest en dus, zelfs om van smet te bevrijden, den naam van den man, die onschuldig was, kan ik je niet aanklagen. Maar voortaan zijn we vreem den voor elkaar... Doe nooit weer moeite, mij op te zoeken of te willen spreken. Al onze relaties zijn verbroken. Ga nu. Ik moet ook gaan. En ik weet niet hoe ik het zoo ver brengen zal." Hij ging... keek niet op, of om... liep JAVA REEPEN Slechts één merk kan't beste zyn hoogste instantie wil uitlokken, ligt voor de hand. Het is volkomen correct dat Burg. en Weth., waar zij den bouw noodig achten, nu Ged. Staten hun goedkeuring aan het besluit hebben onthouden, een beroep op de Kroon willen doen. Hoe de meerderheid van den raad tegen over dit voorstel staat zal a.s. Vrijdag blijken. Wij wijzen er bij voorbaat op, dat wij over de ziekenhuiskwestie dus ook over dit nieuwe voorstel van Burg. en Weth. geen ingezonden stukken meer opnemen. De kwestie is door den gemeenteraad afgehandeld, zoodat discussie over dit on derwerp geen zin meer heeft. Voorstellen aan den gemeenteraad. Door Burg. en Weth. zijn nog de vol gende voorstellen aan den gemeenteraad gedaan In een overgelegd adres van het bestuur der Vereeniging tot bevordering van Christ, onderwijs wordt, naar aanleiding van het besluit van uwe vergadering d.d. 24 Sep tember j!., verzocht, nog eens te overwe gen, of niet de uitbreiding van de school zijner vereeniging aan de Wagenaarstraat met een drietal lokalen, gevonden kan wor den in de richting van het voorstel-Hoog- kamer. Het schoolbestuur doet dit verzoek na een bespreking met ons college, waarin, in verband met een adres van den bouwkun dig-inspecteur van het lager onderwijs, waarmede de inspecteur van het lager on derwijs zich volkomen kan vereenigen, de mogelijkheid onder de oogen werd gezien om drie lokalen van den vleugel aan de Frans Naereboutstraat voor zijn onderwijs bruikbaar te maken. Bij uitvoering van dit denkbeeld zullen eenigë veranderingen in het gebouw moe ten worden aangebracht, waarvan de kos ten zijn berekend op 6175. Ten einde een oplossing te vinden voor de gezochte uitbreiding der school voor Christ, lager onderwijs hebben wij gemeend U te moeten voorstellen met wijziging van uw besluit van 24 September jl. in plaats van de verzochte gelden voor de uit breiding een drietal lokalen van het ge bouw aan de Frans Naereboutstraat, na verbouwing, aan het schoolbestuur in bruik leen af te staan, alsmede de noodige gelden toe te staan voor de eerste inrichting, zoover de benoodigde schoolmeubelen niet door de gemeente uit voorraad kunnen worden verstrekt. Bij dezen hebben wij de eer U over te leggen het proces-verbaal van openbare verpachting in één perceel van de 4 win keltjes en 6 cabines van de winkelgalerij aan het strand, gedurende de badseizoenen 1927, 1928 en 1929. Hieruit blijkt, dat het hoogst is inge schreven door den heer W. P. van der Lin de, alhier, voor de som van 1911 per sei zoen. In verband hiermede hebben wij besloten bovenstaande verpachting te gunnen, ais hoogsten inschrijver, aan den heer Van der Linde voornoemd en verzoeken U daartoe uw goedkeuring wel te willen verleenen. Prinses Astrid te Vlissingen. Het Zweedsche oorlogsschip „Filgia", dat 7 November alhier verwacht wordt met prinses Astrid, de bruid van den kroonprins voort als in een droom, struikelend over oneffen grond en al zijn zelfbewustheid had hem voorgoed begeven... Innige droefheid vervulde haar, toen ze hem daar zoo zag wegtrekken Wat had ze op dat oogenblik niet gegeven, als hij zijn onschuld had kunnen bewijzen. Ze had de taak volbracht die ze vrijwil lig op zioh had genomen. Ze had het be wijsstuk in handen van de onschuld van Jack Vyvian. Ze had den waren misdadiger gevonden. Maar juist dit deed zoo ontzet tend leed. In ieder geval was de smet nu op haar naam gekomen. Als Launcelot het zoo erg gevonden had voor zijn eigen naam, zou hij dit dan ook niet als een onoverkomelijke hinderpaal beschouwen voor hun verbintenis? Lauderdale was op zijn terugweg nog even in het logementje aangegaan en had daar gezegd, dat hij op eenmaal terugge roepen was wegens dringende ambtsbe zigheden. jocelyn zei dien avond ook, dat zij har telijk dankte voor de genoten gastvrijheid, maar dat zij nu toch gaan moestdat zij reeds lang genoeg logée was geweest. En ofschoon Cora steeds erg bleef aandringen gaf mrs. Waring het eindelijk op en zei dat Jocelyn het toch feitelijk zelve het beste moest weten, wat nu raadzaam was in haar geval. (Wordt vervolgd.) VOLKSGEZONDHEIDS- EN VEILIGHEIDSHOEKJE Het poetsmiddel „Cinderella Silver Slipper Cleaner", een oplossing van een hevig vergif (blauwzuur natrium en zil ver) mag slechts met de allergrootste voorzichtigheid worden gebruikt en be waard. Kinderen mogen het nooit in handen krijgen. GEZONDHEIDSRAAD.

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1