WOENSDAG 20 OCTOBER gemeentebestuur feuilleton binnenland 164e Jaargang EEN NAAM MET EEN SMET. «—No.247' VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissinsen en gemeenten op Wal- f 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENT1E-PR1]S Van 1—4 regels 1.10 vopr iedere „gel meer 26 cent bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen én Dienstaanvragen, enz. prijs, bij vooruitbetaling van 1—5 regels 0.75, elke regel meer-,15 cent. Familieberichten van 16 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. SLUITING BUREAUX DER GEMEENTE OP 26 OCTOBER A.S., vanaf elf uur. Burgemeester en Wethouders van Vlis- singen brengen ter algemeene kennis, dat, ter gelegenheid van het huwelijk van den Burgemeester op Dinsdag 26 October a.s., de bureaux van alle openbare instellingen der gemeente op dien dag, vanaf des voor middags elf uur, voor het publiek gesloten zullen zijn. Vlissingen, 19 October 1926. Burg. en Weth. voornoemd, M. LAERNOES, L. B. De Secretaris, F. BISSCHOP. KAMER-OVERZICHT Tweede Kamer. Zitting van 19 October 1926. De Belasting-ontwerpen. leder die eenig belang stelt in de politieke gebeurtenissen, is wel op de hoogte van de belasting-ontwerpen van minister De Geer. Het doel ervan is eenerzijds een be lastingverlaging tot stand te brengen, an derzijds eenige directe belastingen te ver anderen in indirecte. Inmiddels heeft de Minister de verlaging en de verandering niet langer aan elkaar gekoppeld, maar gaat over. Voor het oogenblik waren alleen aan de orde de wijziging der Successie belasting, der Personeele belasting en der Verdedigingsbelasting. Het was te voorzien dat den Minister aanstonds er een verwijt zou worden ge maakt dat hij de belastingverlaging- heeft losgemaakt van de, gedeeltelijke, 'Compen satie* daarvoor. Dit bezwaar werd door den heer Veraart dadelijk aangevoerd en het was voor hem een reden om zich tegen deze voorstellen te verzetten. Hij wilde cte wegenbelasting en de hotelbelasting tege lijkertijd behandelen om op die wijze een overzicht over het geheele belastingplan te krijgen. Hoe hij dan over het geheel zou denken, is te begrijpen. Het doel der verlaging vindt wel sym pathie in de Kamer, maar het omzetten van eenige directe belasting in weinig sym pathieke indirecte vindt natuurlijk verzet Minister Colijn is er ook al op uit geweest om de indirecte te verzwaren ten koste van de directe en de heer De Geer zet dat voort met als lok-aas eenige verlaging. Een fantasie acht men het dat het geld door de verlaging gekregen, zal gebezigd wor den voor kapitaalvorming. Veel eer is het de vraag hoe het vrijkomende geld besteed zal worden. Met instemming constateerde men dat de financieele toestand des lands zeer gun stig is en dat de sombere voorstelling die Minister Colijn placht te geven, onjuist is. In het Leeningfonds is een aardig over schot, nl. van 25 millioen en er kan dus aan gedacht worden om de belastingen te verminderen. Men zou natuurlijk een deel Naar het Engelsch, van U. CAMPBELL DAVIDSON. (Nadruk verboden.) 22) Jocelyn keek hem aan met zóó openhar- tigen blik en waaruit tevens zoo'n sterk verlangen sprak om toch maar alles te hoo ren, dat de oud-soldaat onmiddellijk inzag Jjoe hij haar wel vertrouwen kon en hoe haar beweegreden ook zuiver was. „Kijk, ik' zal u zeggen waarom ik het zoo graag weten wil", zei ze zonder dra len. „Ik ken de familie van dien armen mr. Vyvian, die verdacht wordt den kolonel te hebben doodgeschoten en ik zou ze zoo graag sterken in haar overtuiging, dat hij onschuldig is". i»0, maar hij is onschuldig, daar kunnen ze gerust op wezen 1 Hij heeft het niet gedaan Is hij soms familie van u, als ik vragen mag?" Jocelyn voelde, dat de kleur haar naar net voorhoofd steeg. "Neen, geen familie. Maar het zou mij oneindig veel waard zijn om zijn naam te evrijden van den smet, die er aan kleeft "Waarechijiilijk jcan flc u daar een heel 'na bij helpen, als u zich dan maar voor- eemt tevreden te wezen, met hetgeen ik ggen wil en mij niet meer te vragen dan lk o vertellen kan. wit Z'Jj tw^e menschen op de wereld, die Wn u hii er nie* de hand in had. De s r ,en en de ander is de man die het u e.* ^ie zal het nooit zeggen en ik van a ^aar het u of de familie ten a? J°n£en man g°od doet om te we- öat hij onschuldig is, nu daar kan ik u «ring van geven." ana^ Is leunde achterover in zijn stoel, bui rmï §ekweld door een hevige hoest- hem J°t.Celyn ^ad erg veel medelijden met schonk hem gauw wat water in en kunnen gebruiken om de crisisschulden j sneller af te lossen, een denkbeeld dat bij den heer Oud ingang vond. Hij wilde dan belastingverlaging verkrijgen door vermin dering op den gewonen dienst. Dat klinkt natuurlijk heel fraai maar van die vermin dering kwam al sinds jaren niet veel terecht. Het is ten slotte allemaal grauwe theorie. Het is alleen de vraag of de totale belas ting, die men te betalen heeft verminderd wordt en van al die fijne onderscheidingen in de soorten van belasting komt in de practijk niet veel aan den dag. Het streven om een weeldebelasting te heffen is altijd een fiasco geweest omdat het begrip weelde niet te omlijnen is. Het is een subjectief element en dus geeft het altijd onbillijkheden te zien als het als ob ject van belasting wordt gebezigd. Wat de heer Oud wil is verlaging der indirecte belastingen die kort geleden zijn ingevoerd, met name bijv. de Rijwielbelas ting, die de Regeering juist permanent wil maken. Overigens aanvaardt hij de verla ging der Personeele belasting, maar hij is tegen de verlaging van de inkomsten van het Leeningfonds en tegen de wijziging der Successiebelasting. In het algemeen willen de democraten wel belastingverlaging maar tevens enkele nieuwe belastingen voteeren met name ten gunste van de wederinvoering vah het zevende leerjaar. Vooral de sociaal-demo craten zijn thans zeer voor de wederinvoe ring en zij koppelen dezen wensch aan het belastingplan. Ook de heer Veraart sprak in dien geest. Zij zijn tegen verschuiving van de directe belastingen naar de indirecte en dit zegt genoeg voor hun houding ten aanzien van deze plannen. Van verlaging der Successiebelasting willen zij niet we ten want zij hebben juist altijd voor ver zwaring daarvan gestreden. De personeele belasting willen zij desnoods nog wel ver lagen, althans voor de financieel zwak keren. De rechterzijde heeft altijd meer voor indirecte belastingen gevoeld, getuige haar liefde voor het tarief en andere wetjes van Colijn. Deze Minister heeft het bij deze discussies nogal te ontgelden. Hij gaf altijd een somber beeld van den stand der finan ciën en op grond daarvan zijn tal van be zuinigingen ingevoerd tegen den zin der Kamer. Wanneer de Kamer had geweten dat de toestand was zooals die nu geble ken is te zijn, dan zou zij stellig de verla ging der ambtenaren-salarissen en de be perkingen op onderwijs-gebied niet hebben goedgekeurd. Voor het oogenblik is daaraan niets te doen. De socialisten gevoelen voor belas ting-verlaging eigenlijk .niet veel, want zij willen den goeden stand der financiën be nutten om achterstand in te halen en toe gepaste verlagingen te herstellen. De discussie is nog pas in den aanvang maar het Idat zich aanzien dat ze breed zal uitzetten omdat de geheele financieele politiek er bij gehaald wordt en dus feite lijk alle oude koeien uit de sloot getrokken. Misschien bespaart dit debatten bij de al gemeene beschouwingen over de Staaats- begrooting. Misschien ook niet JMinister De Geer zal het niet licht heb ben met zijn verdediging, want hij zal er zonder hulp van links waarschijnlijk ook niet altijd kunnen komen. Het Nederlandsch-Belgische verdrag. De parlementaire medewerker van het „Deventer Dagblad" schrijft De kans op aanneming van het verdrag met België is in den laatsten tijd gedaald. In meer dan één fractie is het aantal tegen stemmers grooter dan oorspronkelijk werd verwacht. Het is op het oogenblik, wat hield het kussen achter zijn hoofd, tot de aanval voorbij was. Hij keek haar aan met een blik vol dank baarheid, waarop zij zei „Kunt u niet meer zeggen dan u gezegd heeft Ofschoon de familie Vyvian hier ook al heel blij mee zal zijn. Maar zoo graag zou ik nog bewijzen kunnen geven van de onschuld van den jongen officier". Een oogenblik lag de oud-soldaat dood stil toen keek hij haar aan met een geheel veranderde uitdrukking op zijn ziek gelaat. „Ik dank u zeer voor wat u zoo even voor mij heeft gedaan. Ik werd al door ve len opgepast in mijn leven, maar toch nooit door zoo'n mooie lieve jonge dame Ik zou u o zoo graag ter wille zijn bij wat u verlangt te weten, als ik het kon doen, maar ik heb gezworen, dat ik zwijgen zou en met den dood voor oogen mag ik dien eed toch niet breken Ik kan dus den naam van den waren schuldige niet* zeggen dit zou maken, dat ze hem op het spoor kwa men en ik zou er in het volgend leven mijn straf voor krijgen"'. „Maar vindt u niet, dat het net zoo slecht is om te zwijgen, nu daardoor de verdenking blijft rusten op een onschuldi ge. Stel u eens voor, hoe die arme mr. Vyvian moet geleden hebben en hoe hij de doodstraf zou hebben ondergaan, als ze hem gevat hadden en u was blijven zwij gen... Jocelyn trilde van opgewondenheid. Van haar overredingskracht op dit oogenblik hing heel de toekomst van Launcelot af. Het was immers afschuwelijk, dat, om den waren moordenaar buiten schot te houden, deze man ten grave zou dalen zonder een woord gesproken te hebben, waaruit Jack's onschuld kon blijken „Aan dien jongen man heb ik heel wei nig gedachtdat geef ik toe", zei Rey nolds, peinzende. „Het was een aardige, vroolijke jongen en ik had niets tegen hem. Het kan zijn, dat u gelijk heeft en dat het ook niet goed is hem er mogelijk nog eens tegen te laten loopen, doordat ik zwijg voor dien ander In ieder geval heb ik iets men noemt, een dubbeltje op zijn kant. i Intusschen wordt het gerucht steeds j sterker, dat men tegen een directe verwer ping opziet, ook onder hen, die niet voor het verdrag zullen stemmen. Daarom wordt op een middel gezonnen, om die dadelijke verwerping te voorkomen. Het schijnt niet onmogelijk, dat een motie zal worden aan genomen, als gevolg waarvan de verdere behandeling van het ontwerp zal worden opgeschort, en stelt zich bijv. een motie voor, die de regeering uitnoodigt, over en kele gewenschte Wijzigingen alsnog met België te onderhandelen. Minister Van Karnebeek zal stellig een dergelijke motie niet aanvaarden. Maar men acht het zelfs niet onmogelijk, dat hij zal aftreden en opgevolgd worden door een minister, die wel zou willen pogen als nog met België in onderhandeling te tre den. Dit is een van de tijdelijke oplossin gen, die men zich denkt, om eventueele verwerping te voorkomen, doch ook andere moties zijn mogelijk. Gisterenavond werd in „de Twee Ste den" te 's-Gravenhage een openbare verga dering gehouden, belegd door het Natio naal Comité van Actie tegen het verdrag met België. De zaal was geheel gevuld en ook de daarnaast gelegen zaal, waarvan de deuren waren opengezet, was vol be langstellenden, evenals de serre langs de zaal. Onder de aanwezigen werden vele hooge militairen, leden van Eerste en Tweede Kamer en anderen opgemerkt. Achtereenvolgens werd het woord ge voerd door prof. mr. F. de Vries, hoog leeraar aan de Nederlandsche Handelshoo- geschool te Rotterdam, die de economische zijde van het verdrag besprak, door gene raal b. d. C. J. Snijders, oud-opperbevel hebber van land- en zeemacht, die het ver drag behandelde uit een oogpunt der be langen van onze nationale veiligheid en onzijdigheid in geval van oorlogsgevaar en oorlog, en door prof. dr. E. Moreno, oud- vice-president van den Raad van Ned.- Indië, die den internationaal-politieken kant van het verdrag besprak. Aan de Nederlandsche souvereiniteit over de Wester Schelde wordt z.i. door dit verdrag voorgoed een einde gemaakt. Het kleinste Belgische belang zal bij conflicten z.i. boven het grootste Nederlandsche be lang gaan. Nederland zal zijn plicht om orde en recht te handhaven niet meer kun nen vervullen bij aanvaarding van het verdrag. De gewezen Duitsche keizer. De correspondent van de „N.R.Ct." meldt nog Wij hebben gisterenochtend getracht van minister Kan inlichtingen te krijgen over cien< aard van het gesprek, dat hij met den ex-keizer heeft gehad. De minister was er echter niet, maar had de boodschap achtergelaten, dat de door de buitenland- sche pe*s aan zijn bezoek vastgeknoopte veronderstellingen kletspraatjes waren, dat het een gewoon bezoek was geweest, zoo als hij geregeld aan den keizer brengt en dat er >ver terugkeeren naar Duitschland zelfs heelemaal niet gesproken was. Binnenkort te weinig bunkerkolen te Rotterdam. De beperking in de verscheping van Ruhrkolen door het Kolensyndicaat in de haven te Mannheim is reeds van invloed gebleken op de Rotterdamsche haven, al dus meldt „de Tel." Gisterenmorgen werden offerten voor November geweigerd, daar de vertegen woordigers van het syndicaat niet weten, of zij tot leveren in staat zullen zijn. De maatregelen, die thans te Mannheim zijn genomen, staan gelijk met een beperkt uit voerverbod. Rotterdam betrekt in hoofd zaak de Roerkolen van Mannheim, dat tij dens de Engelsche staking het centrum is op het hart, dat mij onrustig maakt. De man, voor wien ik zweeg, heeft nu niet eens zoo mooi gehandeld tegenover mij, door mij hierheen te zenden, mij in den waan brengende, dat het hier zoo goed zou gaan, terwijl ik daarginder gelukkig en te vreden was. Neen, die heeft voor mij afge daan, of hij me nu opzettelijk dat koopje leverde of nieten ik kan haast niet aan nemen, dat hij niet geweten zou hebben, hoe slecht ik hier zit". HOOFDSTUK XXVII. Jocelyn zat even stil zonder wat te zeg gen. Ze wist dat Mary zich nu overeen komstig het verlangen van haar oom wel bezighield met thee-zetten, maar dat zij ontzettend zou verlangen om tegenwoordig te zijn bij het verder onderhoud. Reynolds liet den elleboog rusten op den arm van zijn rieten stoel en de kin op zijn hand. „Ik heb iets, waardoor de man, die het gedaan heeft aan de galg zou komen, als het bekend werd. Hij weet niet, dat ik het heb en ik zou er ook nooit een woord van gezegd hebben. Maar nu jk het eind van mijn leven zoo nabij voel, durf ik het niet verder verborgen te houden. Het is immers zeer onrechtvaardig, om den blaam te la ten rusten op een man, die het niet deed "Zelfs al wist die nu ook te ontsnappen. Het geheim kwelt mij zoo zeer, dat ik het, in hoofdzaak, moet meedeelen anders kan ik niet rustig sterven." Hij staarde in het vuur en moest even op adem komen. Jocelyn sprak geen woord, en in groote spanning zag ze de openbaring tegemoet. „Nu, het is zoo gegaan", vervolgde de oude, nog steeds in het vuur starend „maar namen zeg ik niet. Dat deel van mijn eed wil ik houden... Er was dien avond iets leelijks met de kaarten voorge vallen. Dat had een heele opschudding gegeven, dat kunt u gelooven, miss, zoo wel in de officierskwartieren als bij ons. Ik wachtte den kolonel op bij zijn kamer, toen die terugkwam van het diner. Hij stuurde voor den verkoop naar Zuid-Duitschland. Het feit, dat de S.H.V., welke de agent is van het Kolensyndicaat, verschillende la dingen kolen uit Amerika heeft aange kocht, wijst er op, dat ook daar rekening wordt gehouden met stagnatie, althans beperking in den aanvoer van Roerkolen. Dat heeft natuurlijk ook invloed op de aan komst van schepen, welke in verband met de Engelsche staking te Rotterdam kolen komen halen of Rotterdam aandoen om te bunkeren. Op het oogenblik komen wel minder schepen binnen dan de vorige maand, doch dat houdt verband met den storm van de afgeloopen weken, die vele schepen, welke niet tot de vaste beurtiijnen behooren, bin nenhield. Echter wordt wel verwacht, dat de beperking van den aanvoer van Roer kolen, binnenkort tot gevolg zal hebben, dat geen voldoende voorraad aanwezig is om te voldoen aan alle aanvragen naar bunkerkolen, waarmede dan tegelijk ver band houdt een vermindering in de aan komst van bunkerschepen. Een Kerstboek. Door Nijgh Van Ditmar's Uitgevers maatschappij te Rotterdam is als premie aan de geabonneerden op „de Wereldkro niek" een Kerstboek aangeboden, dat in den handel verkrijgbaar is voor 2.50. Het Kerstboek is typografisch prachtig afgewerkt, zooals wij dat van de Rotter damsche firma gewoon zijn. Het bevat 12 verschillende verhalen en tusschen den tekst komen 14 platen voor, die allen waard zijn in een lijst te worden gezet. Het zijn schilderijtjes, waarvan de reproductie zeldzaam fraai is uitgevoerd. Wij twijfelen niet of dit Kerstboek zal vele koopers vinden en de Rotterdamsche Uitgevers-maatschappij heeft met dit Kerst nummer alle eer ingelegd. OPGAVE DER PERSONEN die zich in deze gemeente hebben gevestigd of deze hebben verlaten, gedurende de le helft van de maand October 1926. INGEKOMEN Th. A. van Eijk, J. A. Roose, M. J. Babst, L. van der Wal, allen mariniers 3e klasse W. M. Donselaar, pijper 2e klas K. Bak ker, marinier 3e klas K. Matthijsse, ma troos 3e klas C. Hofman, matroos-botte lier C. L. Mommaas en G. Schut, matro zen 3e klas P. Alewijnse, stoker 2e klas, allen Wachtschip, van Helder. P. Weijdert, J. J. H. Claassens, M. P. Th. Fonteijn, G. S. Prins, J. L. Riemens, allen Hr. Ms. „Friso", van Helder. H. Kruik, sergeant-hofmeester en H. F. D. Odijk,- beiden Wachtschip, van Gorin- chem. M. F. De Pooter, loods, Sarazijnstraat 5, van Borgerhout. A. Th. PrinsVan der Leur, zonder, Ka naalstraat 70. van Gorinchem. A. J. Francoys, korporaal-hofmeester, Nijverheidsstraat 18, van Middelburg. H. E. van Bohr, conducteur Mitropa, Rei- nier Claeszenstraat 5, van Amsterdam. A. van Hoeve, veldarbeider, Zwanenburg 2, van Oost- en Wets-Souburg. A. V. Houthuijsen, matroos le klas M. J. Gerritzen, korporaal-kok J. van der Pompe, marinier le klas, allen Wachtschip, van Gorinchem. P. J. BottingLouws, zonder, Breestraat 5, van Bergen op Zoom. J. Broeder, matroos-kok H. B. J. Spet ter, marinier le klas, beiden Wachtschip, van Gorinchem. G. H. Vierhout, machinist, Palingstraat 2, van Amsterdam. A. Jordi, zonder, Boulevard Bankert 1, van Rotterdam. G. A. Versluis, marinier le klas, Wal- straat 36, van Gorinchem. mij weg en zei dat hij wel bellen zou, als hij mij noodig had. Ik bleef nog zoo'n beetje in den corridor rondscharrelen, in de hoop, nog iets meer te kunnen hooren van de andere oppassers, tot de plaats geheel verlaten was en de meeste lichten uit wa ren. Toen hoorde ik, dat de kolonel mij riep ik ging naar zijn kamer, en aan de deur trad hij mij al tegemoet met een brief, dien ik naar een van de officieren moest brengen... Nu komt dat gedeelte, waar ik geen namen mag noemen, miss. Ik zal dus maar zeggen „mr. Smith"." „Was het mr. Vyvian Met doodsbleek gelaat deed Jocelyn die vraag, welke ze niet had kunnen binnen houden. Reynolds schudde echter beslist het hoofd. „Neen, miss. Een heel andere officier. We zullen hem nu maar „mr. Smith" noemen, niet waar Ik bracht hem den brief en ging toen naar den buiten-corridor, die op het voorplein uitkwam en wachtte daar of ik soms nog noodif was. Ik dacht, dat ik geroepen zou worden om de kleeren van den kolonel uit te borstelen en te hooren wanneer hij den volgenden morgen gewekt wenschte te worden, en zoo meer. Ik wachtte een paar minuten niet lang, en toen hoorde ik zoo'n soort knap, of er een stok werd gebroken in de kamer van den kolonel. De muren waren heel stevig, moet u denken, en ik was een goed eind er van afToch was ik er op dat oogenblik niet door getroffen en het viel mij eerst later in, wat het geweest moest zijn. Het was een pistoolschot... Ik wachtte en wachtte en ging toen terug en daar, op eens kwam heel zachtjes de officier aan, wien ik den brief van den kolonel had gebracht die mr. Smith. Hij liep vlug en zacht, en zijn ademhaling ging gejaagd of hij pas aan een race hacï deelgenomen. Hij zag ook doods bleek dit trof mij zelfs in het maanlicht, ofschoon hij iemand was die ook op Malta en op een Juli-dag nog geen kleur had. Hij liep met een brief in de hand, in een enve loppe. Die was zoo haastig toegemaakt, dat de gom nog nat was en ik later de vrij- j J. Rouffaer, korporaal-kok, „Van Meer- lant", van Gorinchem. L. H. van Doorn, slager, Prinsenstraat 1-7, van Winterswijk. M. P. Ploegvan Rooyen, zonder, Noordstraat 56, van Amsterdam. J. M. Goeman, leeraar, Badhuisstraat 24, van 's-Hertogenbosch. J. C. BoënneAdamse, zonder, Kanaal straat 138, van Antwerpen. G. BiesingKusse, zonder, Kleine Kerk straat 1, van Gorinchem. M. E. Deschepper, loods, Kasteelstraat 13, van Antwerpen. Mej. J. M. Joosse, telefoniste, Paul Kru- gerstraat 15, van Goes. W. A. G. Jacobs, bootsman Kon. Marine, Walstraat 39, van Gorinchem. C. J. van Gooi, bedrijfsleider eener druk kerij, Oude Markt 29, van Schaerbeek. J. F. Lodrigo, loods, Badhuisstraat 19, van Antwerpen. J. Mabelis, smid, Van der Manderestraat 3, van Oost- en West-Souburg. A. J. de Koster, machinist, Koudekerk- sche weg 55, van Amsterdam. C. Sorgedrager, chef eener machinefa briek, Boulevard de Ruyter 80, van Welte vreden. A. C. ZernickLachmann, huishoudster, Clijverstraat 58, van Oost- en West-Sou burg. M. Nienhuijs, rijwielhersteller, Van der Swalmestraat 3, van Oost- en West-Sou burg. W. P. H. Smit, bootsman Kon. Marine, Walstraat 102, van Helder. J. F. Franken, sergeant der mariniers, Koudenhoek 2, van ©orinchem. C. A. Eiff, korporaal-ziekenverpleger, Joost de Moorstraat 9, van Middelburg. L. M. J. Gregory, kapitein-luitenant ter zee, Dokkade 37, van <3orinchem. C. Buter, kleermaker Kon. Marine, Kou denhoek 1, van Gorinchem. A. van Kranenburg, korporaal der mari niers, Pluimstraat 6, van Gorinchem. K. Wildenboer, werkman, Breewaterstr. 49, van Arnemuiden. P. I. van Aartsen, electro-technicus, Bou wen Ewoudstraat 23, van Hengelo. M. C. Eckhardt, ketelmaker, Lampssens- straat 14, van Rotterdam. J. J. de Veij, zonder, Bonedijkstraat 1, van Koudekerke. C. van der Bruggevan Wieringen, zon der, Nieuwstraat 6, van Koudekerke. C. W. Slot, luitenant ter zee, Badhuis straat 32, van Gorinchem. F. G. A. Wagner, conducteur Mitropa, Kanaalstraat 138, van Amsterdam. A. Elfring, kapper, Bouwen Ewoutstraat 29, van Amsterdam. P. Naber, sergeant-schrijverJ. A. M. van Kessel, M. Janse, A. J. M. de Laat, A. P. de Kort, allen mariniers 3e klas, Wacht schip, van Helder. VERTROKKEN P. Westdijk, „Van Meerlant", naar Hel der. J. A. Steernberg, Boulevard Bankert 24, naar Batavia. W. van der Kreke, Geraniumlaan 14, naar Singapore. B. A. L. Rutten, „Van Meerlant", naar Helder. A. S. Faber, Wachtschip, naar Helder. R. van BrakelAlberge, Achter de Kerk 7, naar Bloemendaal. W. Thieme, Koudenhoek 1, naar Rotter dam. J. Pleijte, Glacisstraat 31, naar Rotter dam. J. Willemsen, Coosje Buskenstraat 52, naar Eindhoven. Mej. R. A. M. Galle, Pluimstraat 6, naar Hoboken. C. P. Hondsmerk, Coosje Buskenstraat 14, naar Middelburg. Mej. J. E. M. H. van Eijsden, Lepelstraat 15, naar Amsterdam. A. R. de Myttenaere, Nijverheidsstraat 16, naar Heemstede. P. Sloos, Callenfelsstraat 15, naar Schie dam. heid nam eens even te lezen, wat er in stond, toen die aan mijn zorgen werd toe vertrouwd. Mr. Smith overhandigde hem mij namelijk ën zei kortaf„Ik keek net naar je uit, Reynolds. Ik dacht dat je nog in den corridor zou staan, waar ik je het laatst gezien heb. Breng dezen zoo gauw als je kunt bij mr. Vyvian op de kamer. Kolonel Lang heeft je niet meer noodig. Je kunt naar bed gaan. Hij zal nog wel eeni- gen tijd opblijven, daar hij met iemand in gesprek is. Je hoeft niet te wachten". Nu ik nam den brief en liep den corridor ver der door, naar de deur van mr. Vyvian. Eerst las ik dus bij het heldere maanlicht de enkele woorden, die er in stonden, en die ik dan ook nog versch in het geheugen heb. „Een vriend waarschuwt je om weg te gaan, zoodra je dit leest, en je niet bloot te stellen aan een verhoor. Dat loopt toch slecht af. De boot naar Sicilië vertrekt om 4 uur 's morgens hier uit de haven en je kunt de rotsen onder je venster bereiken met een touw. Verbrand dit, maar sla de waarschuwing niet in den wind als je ten minste prijs stelt op je goeden naam (Wordt vervolgd.) V0LKSGEZ0NDHEIDS- EN VEILIGHEIDSHOEKJE De Gezondheidsraad vestigt de aan dacht op het gevaar, dat het poetsmid del, onder den naam „Cinderella Sil ver Slipper Cleaner" in den handel ge bracht, oplevert. Dit middel is bestemd om zilveren of verzilverde versierselen van damesschoenen nieuwen glans tè verleenen. Het is een oplossing van een hevig vergif (blauwzuur natrium en zil ver), dat slechts met de allergrootste voorzichtigheid mag worden gebruikt en bewaard. Kinderen mogen het nooit in handen krijgen.

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1