erband' ;ater der Aarde ipslag schs Maatschappij Stoomvaart DINSDAG SS» OCTOBER BINNENLAND Stads= en Provincienieuws Mo.:34©' 1926 1/ ent per ons ent per ons ent per ons 5 ct. per K.G. JZEN, ZE ZIJN RENTIE. van Politie. Politieambtenaren i te gedeelte van d 1926 en het tweed» al worden gehouden, melden zich vóór 14 I roornamen, geboorte- vijs, bij den Secretaris, llmgebied. lwat hedenavond dhumiwers. itmeïd 6 acten 5 acten |n, om te gieren jlY, en als extra lïtie van 1924. BESTEN WIJN. Imes zoeken IvENWONING I stand. Huurprijs wr Imaand. Brieven leau „Vliss. CouraMj. Itte jongen, lende fietsen. Adres- [k 27. -Middelb.-Rotter» lengelegen plaatsen, (rt VAN PASSAOIERS. deren en vee v.Midd.1" ctober 19 g21 22 1 25 mitiën t« hek0"""'-,®. [T N.V. lilil. J. Err«n B. EEHHOOW^JS LLÏÏ^'^ V.Mlua- v.m.uur v.nu® 8 VLISS1NGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal- f 2.20 per drie maanden. Franco door hei geheele rijk 2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. advertentie-prijs i4 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 cent bij abonnegient spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs, bij vooruitbetaling van 1^-5 regels 0.75, elke regel meer 15 cent. Het NederlandschBelgisch verdrag. *Het „Hbld", een der felste tegenstanders van het Nederlandsch-Belgisch verdrag, hoorde uit parlementaire kringen een be rekening, dat dit verdrag stellig geen meerderheid zal vinden. De vrijzinnig-de mocraten zouden op de wip zitten, maar waarschijnlijk zullen de leden dezer fractie niet allen één lijn trekken. De kansen, dat het wetsontwerp tot goedkeuring van het verdrag nog vóór de begrooting zal worden behandeld, stijgen weer. Er is in vrij breeden kring van vóór- en tegenstanders het gevoel, dat men nu tot een beslissing moet komen. Tegenover het inzicht van den voorzitter der Tweede Kamer, dat er vóór de begrooting wel geen tijd meer zal zijn, staat de meening van een aantal Kamerleden, dat dan maar wat later dan 9 November met de begrooting moet worden begonnen, maar dat voor de zaak, die zoo lang reeds hangt, nu tijd moet worden gevonden. Een voorstel het ontwerp aan de agenda der Kamer toe te voegen kan dan ook vrij stellig worden verwacht. De Indische begrooting. De Indische begrooting voor 1927 be loopt in totaal aan uitgaven 754.422.338, middelen 701.Ó93.925 het overschot in NederWndië is 108.865.054. De vaste schuld einde 1927 ruim 1058 millioen. De opbrengst der weldadigheidspostzegels,. De opbrengst der weldadigheidspostze gels, die van 15 December 1925 tot 15 Ja nuari 1926 werden verkocht, bedroeg 77.356.77. Na aftrek der onkosten en reserveering voor de ache voor de a.s. uit gifte werd dit bedrag als volgt in verdee ling gebracht aan 6 vereenigingen voor achterlijke kinderen tezamen 8542.57 aan 54 vereenigingen voor kindervacantie- kolonies en herstellingsoorden tezamen 9664.50 aan 149 vereenigingen voor ver waarloosde en misdadige jeugd tezamen 48.330.03aan 7 vereenigingen voor blinde, doove en doofstomme kinderen, te zamen 2900.70 en ten behoeve van kin deren van het postpersoneel 1000 totaal 70.437.80. Aan reserve en kosten tezamen is mits dien nog geen 9 van de opbrengst besteed. De gewezen Duitsche keizer. De correspondent van de „N.R.Crt." te Berlijn meldt Men necht hier veel waarde aan het on~ derhoud, dat minister Kan met den gewezen Duitschen keizer heeft gehad, en enkele bladen vermoeden dat de minister den kei zer namens de Nederland9che regeering heeft meegedeeld, dat deze om bekende re denen haar toestemming niet zal kunnen verleenen, voor het geval de keizer van plan is, Nederland te verlaten, gezien de verplichtingen die zij tegenover de Entente- regeeringen op zich heeft genomen. In zijn Dinsdagochtendblad schrijft het „Berliner Tageblatt" dat de bevoegde Duitsche rijksautoriteiten nog rfiets hebben vernomen over het bezoek, dat minister Kan aan den gewezen Duitschen keizer heeft gebracht. In parlementaire kringen wordt >r echter op gewezen, dat zoowel de „Temps" als de „Times" meer met de mogelijkheid van den terugkeer van den gewezen keizer naar Duitschland hebben rekening' gehouden dan dit in Duitschland zelf het geval is geweest. In het bijzonder heeft artikel 7 van de zooeven door den Landdag aanvaarde Hohenzollernwet met z'jn bepaling aangaande het eventueele woonrecht van den gewezen keizer te Homburg in het buitenland een opschud ding verwekt, die noch door Höper Aschoff, oen Pruisischen minister van financiën, "och door afgevaardigde Heilmann, den leider der sociaal-democratische groep in oen Landdag, werd verwacht. Men ver goedt, dat de Engelsche diplomatie in ^on Haag officieus inlichtingen heeft trach ten m te winnen. 3erliner Tageblatt" voegt hieraan tr°e If* n burgerlijke republikeinsche krin gen betreurd wordt, dat de sociaal-demo raten m den Rijksdag niet eerst overleg mot de andere republikeinsche partijen heb- en (gepleegd, alvorens hun wetsontwerp V) l ^enen> waardoor elk verblijf in uitschland aan de leden der gewezen re- 5;er,nj? z°u kunnen worden ontzegd, in- verblijf een gevaar voor het rijk mocht beteekenen. Drue sociale-verzekering in woord en beeld jQ9'i hebben den eersten kalender voor Vpri °!1I.vangen. Hij is een uitgave van d< ereeiugjng van Raden van Arbeid, vnrm ;{a,ender bedoelt in aantrekkelijken de nJ5n ,exP°sé te geven van het nut en zeifpS1 lelijkheid van onze sociale ver- n .ng ui haar vollen omvang, tisch h 'f0r- gezorgd dat het propagandis- met Hp -1 Jn £een £eval 1,1 botsing komt heid H;e,schen van de artisticiteit en sierlijk- moffftn afn een g°eden wandkalender rfp K Vorden gesteld, ties rinff n<^-er bevat tal van mooie illustra- twee a-ff Ui* ^ee'and treffen wij er maar a nl- een kijkje op de botermarkt te Middelburg en een foto van een Zuid- Bevelandsche boerin. Daar in verband met het opvoedend ka rakter van deze uitgave geen winst be hoeft te worden gemaakt, wordt de kalen der tegen den kostprijs van 0.35 verkrijg baar gesteld, wat hij dubbel en dwars v/aard is. De ziekenhuisplannen te Arnhem. Burg. en Weth. van Arnhem hebben thans ook de gedeeltelijke uitvoering van de plannen voor den bouw van een nieuw gemeente-ziekenhuis, nl. de oprichting van paviljoens voor infectie-zieken, voorloopig uitgesteld in verband met den financieelen toestand der gemeente. Er zijn nu plannen in voorbereiding tot verbetering van het bestaande ziekenhuis, o.m. door aanbrenging van een lift en door bijbouwing van houten barakken voor de j lijders aan besmettelijke ziekten. VLISSINGEN. 19 OCTOBER. De ziekenhuiskwestie te Vlissingen. Wij ontvingen een exemplaar van de October-aflevering van „Administratie en Economie in de Ziekenhuizen", orgaan van de Vereeniging van administratieve (eco nomische) hoofden van ziekeninrichtingen in Nederland. Daarin komt een artikel voor over de ziekenhuiskwestie te Vlissingen. Hieruit blijkt dat dr. G. H. Sanders te Rotterdam, door het comité van actie uit de burgerij is aangezocht geworden te willen nagaan de juistheid van de door dr. J. L. C. Wort- man, geneesheer-directeur van het Tessel- schade-ziekenhuis te Amsterdam ontwor pen exploitatie-rekening. Nu de beslissing van Ged. Staten is gevallen had het comité van actie geen bezwaar tegen het publi- ceeren van deze rapporten. Dr. Wortman kwam op een jaarlijks na- deelig saldo ten laste van de gemeente van 58.000, waartegenover dr. Sanders komt tot een nadeelig slot van 108.000, dat is juist 50.000 meer. Hij heeft een en ander becijferd in de bij het artikel behoorende rapporten. Dr. Sanders zegt dat wanneer de inge zetenen van Vlissingen niet tekort schieten in goede en goedkoope verpleging in het bestaande gemeente- en R. Kath. zieken huis, met uitstel van bouw, in afwachting van betere tijden, een weldaad bewezen wordt aan diezelfde ingezetenen, niet in het minst aan de minder goed bedeelden onder hen. Gemeentelijke werkverschaffing. Aan Burg. en Weth. dezer gemeente is heden het volgend adres gezonden Ondergeteekenden, C. Andriessen en Fr. Schets, r»esp. voorzitter en secretaris van de R. Kath. vakcentrale geven met den meesten eerbied te ken nen dat de werkloosheid in onze gemeen te een grooteren omvang begint aan te nemen de verminderde werkzaamheden bij de Maatschappij „Zeeland" zijn hiervan ook wel mede oorzaak dat tengevolge daarvan weer talrijke gezinnen in ongunstige omstandigheden komen te verkeeren en zich dan genood zaakt zien zich tot het armbestuur te wenden redenen, waarom zij UEdelachtbaren be leefd verzoeken, zoo spoedig mogelijk met onderhandelingen betreffende een gemeen telijke werkverschaffing een aanvang te willen nemen. Bazar Palingstraat. Met het oog op den A. G. O.-avond zal de verkoop van de resteerende artikelen van den bazar in de Palingstraat blijkens achterstaande advertentie niet heden, maar morgen plaats vinden. Heden is de bazar op de gewone uren 7.3010.30 geopend. Heijermans als tooneelschrijver. Er is de laatste jaren heel wat gespro ken en nog meer geschreven over Heijer- man als schrijver van romans. Toch had Heijermans nog andere verdiensten. Een van de illusies van Heijermans was een nieuw tooneel, de nieuwe behoeften bevre digend, te stichten. Op twee manieren heeft hij daaraan gewerkt. De eene was zelf directeur te worden en een eigen gezel schap te vormen. Deze poging heeft hem zijn gezondheid en zijn geld gekost. Toch draagt zijn werk vruchten. Op de juist een dezer dagen gehouden dramatische confe rentie is wel duidelijk gebleken dat de be hoefte aan een nieuw tooneel groot is en dat het zal moeten veranderen. Maar met zijn andere poging, het schrij ven van nieuwe stukken, is Heijermans wel geslaagd. Hij is onze grootste tooneel schrijver van de 20ste eeuw geworden. Wie heeft ooit zooveel meesterwerken voortge bracht. We noemen slechts „Op Hoop van Zegen", „Ghetto", „het Zevende Gebod", „Allerzielen", „Schakels", „Opgaande Zon", „Glüclc auf" en daarnaast ,de Wijze Kater", „Uitkomst". Vooral dit laatste „droomspel", dat zoo ongunstig beoordeeld werd bij de eerste opvoering, wordt thans aangemerkt als een der beste tooneelstukken die ooit ge schreven zijn. Wie kent thans niet het fragment „de wilde Zwaan" uit Jantje's dioom, waarin Tilly Lus zulke lauweren oogstte. Het Instituut voor Arbeidersontwikke ling meende daarom goed te doen een le zing te houden over „Heijermans als too neelschrijver" Het is er in geslaagd den vriend van Heijermans bereid te vinden over hem te spreken. De heer A. M. de Jong, die de uitgave van eenige werken van Heijermans verzorgde, die Heijer- j man's idealen uit zijn gesprekken kent, is ongetwijfeld volkomen bevoegd. Vooral ook omdat de heer De Jong zelf schrijver Eesn getuigenis Het steeds toenemende gebruik van KING-pepermunt bewijst ten duidelijkste, dat KING door zijn lek keren smaak in een behoefte voor ziet. Iemand, die geregeld KING ge bruikt, drukte zich daarover op kernachtige wijze (een woord speling makend op een uitdrukking van een bekend Fransch schrijver) als volgt uit „Indien KING-pepermunt niet be stond, dan moest men het uitvin den". Verkrijgbaar bij Uwen winkelier a 20 ets per ons. is van naam en o.a. „De Zware weg", „Merijntje's Gijzen Jeugd" schreef, welk laatste werk zoo goed wordt beoordeeld, dat dr. Ritter schreef „dat A. M. de Jong is „de Breughel" onder onze Hollandsehe schrijvers. Grooter lof kan hem wel niet worden toegezwaaid. Deze lezing, welke Donderdag a.s. in het Concertgebouw wordt gehouden, zal onge twijfeld een groot aantal belangstellenden trekken. Onbestelbare brieven. Lijst van aan het postkantoor alhier in de le helft der maand October 1926 terugont vangen brieven en briefkaarten van welke de afzenders onbekend zijn. Brieven Binnenland De Brievenbus, Vlissingen mevr. Houwing, MeppelH. v. d. Maden, Amsterdam. Briefkaarten Binnenland Mej. E. A. Meulman, Utrecht. Brieven Buitenland: Wilhelm Bornschein, Bremerhaven mrs. R. Connell, Magara Falls; mrs. Landers, Broughton-on-Furness. Briefkaarten Buitenland Mad. Blanchet- te, Ostende J. P. Boele, Ostende madem. J. Ermerins, Marttn-Eglise Frida Kickart, Kaiserslauten Ramsay, Ostende dr. E. Ziiblin, Newyork-City mrs. ZiiblinSpïl- ler, Newyork-City. Het Protestantsch Armenhuis te Antwerpen De heer Hoftijzer bericht nog met har- telijken dank de ontvangst van 1 van den heer F. W., 1 van mej. S., mej. N.N. 1, in de bus gevonden ƒ0.50. Hij heeft de Vlissingsche bijdragen aan ds. de Haan te Antweipen ter hand ge steld. Deze was zeer voldaan over wat wij bijeenzamelden, hetgeen ongeveer 1200 frs. bedraagt. Hij kon tevens melden, dat de zaak in orde igekomen is. Wat er nog tekort kwam, werd nog door iemand bijgepast. Voorstellen aan den gemeenteraad te Middelburg. Burg. en Weth. stellen den raad voor overeenkomstig diens verzoek den heer A. van Os eervol ontslag te verleenen als klokkenist van den Abdijtoren met ingang van 1 Januari 1927. Eveneens wordt voorgesteld aan mevr. E. C. P. Schoute-Massee overeenkomstig haar verzoek, met ingang van 1 Januari 1927 eer;oI ontslag te verleenen als lid van het Burgerlijk Armbestuur wegens vertrek uit de gemeente. Voorgesteld wordt te benoemen tot lee- raar in bouwkundig teekenen aan de Avond school voor Nijverheidsonderwijs den heer M. Hannaart te Leiden, benoemd leeraar in timmeren en vakteekenen aan de ambachts school aldaar. Voor rle benoeming tot onderwijzer aan school J. worden voorgedragen de heeren H. j. Wesselink te Winterswijk en J. A. Rietbergen te Winkel (H.H.) Voorgesteld wordt voor het openbaar vervolg-onderwijs voor den cursus 1926/ 1927, evenals voor den cursus 1925/1926 te bepalen dat aan jongens en meisjes geza menlijk /tit onderwijs wordt gegeven, met dien verstande, dat aan meisjes gedurende 1Z2 uur per week handwerkonderwijs zal worden gegeven. Voor de eerste klasse hebben :.ich 3 jongens en 5 meisjes en voor de tweede klasse resp. 3 en 6 aangemeld. Burg. en Weth. deelen daarbij nog mede, dat zij lijdelijk tot hoofd van dien cursus hebben benoemd den heer J. Lam pert, tot onderwijzer den heer F. J. A. L. Visser en tot onderwijzeres in handwerken mejuff. C. M. L. Hack. Naar aanleiding van een adres van de afdeeling Zeeland der Nederl. Banketbak- kersvereeniging, om de bepaling van half tien winkelsluiting op Zaterdagavond met op banketbakkerswinkels van toepassing te doen zijn, wijzen Burg. en Weth. er op, dat zij krachtens artikel 6 van de verordening bevoegd zijn ontheffing te verleenen en een wijziging der verordening dus niet noodig s. Waar de aangevoerde bezwaren niet ongegrond moeten worden geacht, heb ben zij het voornemen om bij wijze van proef roestemming te verleenen aan de winkels genoemd onder b en c van aTtikel 6 der verordening toestemming te verleenen tot 10 uur des Zaterdags geopend te blij ven. Voorgesteld wordt zich ook in cassatie voor den Hoogen Raacf te verweren tegen den eisch van het bestuur tot schrapping van de Instellingen der Godshuizen van de lijst van Instellingen van Weldadigheid, na dat zoowel de rechtbank te Middelburg als het .gerechtshof te 's-Gravenhage ten gun ste van de gemeente hebben beslist. Door den heer U. J. Pots was verzocht een door hem in de gemeentekas gestort bedrag van 1000 te mogen terug ontvan gen. Burg. en Weth. zetten uiteen, dat het hier een bedrag betreft voor de N.V.Kreijm- borg Co.'s kledingmagazijnen als borg voor nakoming van de voorwaarden waar onder bewoning van een deel van perceel Langedelft H. 13 werd toegestaan. De heer Pots deelt nu mede, dat hij de som van 1000 uTt zijn persoonlijk middelen heeft moeten voldoen, doch dit kan, naar het oordeel van Burg. en Weth. geen reden zijn, om het bedrag terug te betalen. Wutsspaarbank te Middelburg. In de Nutsspaarbank te Middelburg werd gedurende het 3e kwartaal ingelegd 119.345.44 en terugbetaald 84.324.48. Het totaal bedrag van inleg steeg tot 1.229.997.58 en het aantal inleggers tot 3954. Werkloosheid te Middelburg. Aan het personeel der N.V. vereeniging van Meelfabrikanten (ongeveer zestig man) te Middelburg, is wederom ontslag aange zegd, nu tegen 23 October a.s., aldus meldt ,.het Vo'k". Hoewel sinds het vorige ont- siag pogingen in het werk zijn gesteld om met bijslag van rijk en gemeente tot een wachtgeldregeling te komen, is tot nu toe van een-g resultaat niets bekend. Het werkloozencijfer stijgt nog steeds, il. Zaterdag stonden aan de Arbeidsbeurs in geschreven 318 mannen en 12 vrouwen, to taal 393. De voorgaande week was het to taal 372 werkloozen. Zeeuwsche Bond der Ger. Vereenigingen voor Drankbestrijding. In een Zaterdag te Middelburg gehouden vergadering van den Zeeuwschen Bond van afdeelingen der Geref. Vereen, voor Drankbestrijding, was ook de heer W. C. F. Scheps, propagandist der vereeniging aan wezig. Na opening met gebed en schriftlezing sprak de voorzitter, de heer G. M. Feij, een welkomstwoord en wenschte daarna den heer Loof en den bond geluk met de be noeming van den heer Loof tot lid van het hoofdbesrtuur. De stand der actie en het werken in de afdeelingen gaven geen aan leiding tot bijzondere opmerkingen. Medegedeeld kon worden, dat 2 predi kanten-geheelonthouders spreekbeurten toezegden, waarvan dankbaar gebruik zal worden gemaakt, zoo mogelijk samen met den heer Scheps. Getracht zal worden de pers meer te bereiken. De verhouding van den Bond tot de landelijke vereeniging is nog niet geregeld. Met vreugde wordt ge meld, dat Bergen op Zoom administratief bij den Zeeuwschen bond gevoegd kan worden. De jaarvrgadering zal te Middelburg wor den gehouden. Waar de geref. vereeniging in Zeeland de tweede plaats inneemt hoopt het be stuur, dat dit den ijver van alle medestrij ders zal prikkelen tot volhouden. Het be stuur, dat overal waar men dit wenscht zal optreden en zich ook op het jeugdwerk zal toeleggen, hoopt zich vrijer te kunnen be wegen als na Januari de provinciale subsi die zal worden uitgekeerd. Het Handelsregister. In het gebied van de Kamer van Koop handel voor de Zeeuwsche Eilanden te Middelburg is de volgende wijziging aan gebracht Coöperatieve Veilingsvereeniging „Wal cheren" Markt L 1. Uitgetreden commissa ris P. Ton. Nieuwe commissaris J. Man- nie. Nieuw bestuurslid B. Koole, Oost- en West-Souburg. OpheffingJ. Dronkers, Serooskerke (W.), Noordstraat A 184, broodbakker. Zeeuwsche Maatschappij van landbouw. Het hoofdbestuur van de Zeeuwsche Maatschappij van Landbouw heeft giste- renochtend als secretaris van die maat schappij benoemd den heer ir. J. Siebenga, te Assen, secretaris van het Drentsche Landbouwgenootschap. Van de grens. j Men schrijft ons uit Oostelijk Zeeuwsch- Vlaanderen Ieder weet, dat de legendarische bijen elk jaar vroeg zich duchtig in de korven ver schansen om voor de zooveelste maal een strengen winter te voorspellen. Dezer da gen vroeg ik een ouden Nimrodszoon, die al verscheidene keeren met korrelig gezicht platzak huiswaarts keerde, of het vroeg verschijnen der bonte kraaien niet op snel invallen van het grimmig seizoen wees. Het antwoord luidde, dat de Noorsche zwart en (grau wrokken precies den tijd bereken den, wanneer de boeren gingen zaaien, wijl dan voor hen de tafel als 't ware gedekt werd en haar aanwezigheid in geenerlei verband stond met snelle verandering in de weersgesteldheid. Over de jacht was de man verbazend slecht te spreken. Nooit had hij zoo'n slecht „veld" geloopen als dit jaar- „Hier en daar mag zich een haas nog in de bieten verschuilen, maar 't is zelden, dat men pluim of lepels in 't vizier krijgt", zei de teleurgestelde vervolger van klein wild. „Met de patrijzen is het eveneens mager gesteld. De sterke regenval in den broeitijd deed de akkers onderloopen, waardoor de eieren werden bedorven en heeft ook nood- lottigen invloed uitgeoefend op de teelt der jonge langooren. In België schijnt men er op aan te dringen om den termijn, waarin het veroorloofd is patrijzen te schieten, aanzienlijk te verkorten uit vrees ze anders bijna geheel uit te roeien." Voor liefhebbers van een keurig gebraad met Kerstmis ziet het er dus sjofel uit. Het slechte weer der laatste dagen be zorgde ook een der suikerfabrieken een strop. Onmogelijk is de doorweekte akkers met steken voort te gaan, de aan voer ondervond daardoor geweldige stag natie en het werk moest voor eenige dagen stop werden gezet. Stillekens, stillekens aan begint de franc te rijzen en in België heeft men het weer druk over de stabiliseering. Erg optimis tisch is men er over 't algemeen niet. De aanzienlijke leening, noodig voor het op onwrikbaar peil houden der munt moet na tuurlijk door het buitenland gefourneerd worden en de rente eventueel in specie van datzelfde rijk betaald, wat een aangena me perspectief van verzwaring der lasten voor 't oog brengt. Het is er op het oogenblik beslist prijzig en voor de uitstal kasten leest men genoteerde bedragen, wel ke te denken geven. In Hollandsehe guldens gerealiseerd vraagt men zich af, hoe het mogelijk is, dat sommigen nog altijd mee- Voor engros Firma GEBR. STEENLAND, Stationstraat MIDDELBURG. nen er voor een prikje uit te zijn. Eigenaars van groote zaken in weeldeartikelen verze kerden het reeds geruimen tijd slap te heb ben. Vooral de „taxe de luxe" werkt de- primeerend op den kooplust. Ontduiken wordt zoo zwaar gestraft en het toezicht is dermate verscherpt, dat ze zich wel moe ten getroosten voor elk verkocht artikel de dure zegeltjes te plakken, wat de animo bij den kooper bekoelt. Leerzaam voor ande ren Voorloopig schijnt er van breuk tusschen het gedwongen accoord der groote partijen in het land nog geen sprake, doch is een maal het sein voor 't betaalmiddel op veilig gedraaid, dan zal zich heel spoedig het diepliggende verschil scherp afteekenen. 't Is en blijft er een eigenaardige menta liteit. Waar ergens in ons vaderland zouden gekozen candidate» voor een dorpsge meenteraad het in de hersenen krijgen om gedrukte dankbetuigingen met prachtcol- lectie beloften uit te deelen des Zondags bij den uitgang der kerken KERK- EN SCHOOLNIEUWS Ger. Kérken. Bedankt voor het beroep naar 's-Gravenhage-West door ds. P. C. de Bruijn te Apeldoorn. Ds. Vermaat geschorst. In de Zaterdagavond gehouden vergade ring van de kerkeraden der Geref. Kerken te Makkum en Wons, is besloten tot de schorsing van ds. C. Vermaat, Geref. pre dikant te Makkum voor den tijd van drie maanden. Onderwijzers-examens. Het aantal candidaten voor de onderwij zers-examens van dit jaar bedroeg in totaal 1686 (797 mnl. en 899 vr.), van wie 9 zich terugtrokken, 753 afgewezen werden en 924 (386 m. en 538 vr.) toegelaten werden. Het aantal toegelatenen bedroeg de laat ste 3 jaren 1628, 1189 en 1056 en gaat dus voort zich in dalende lijn te bewegen. Het aantal aangemelden bedroeg in de laatste 3 jaren 2259, 2005, 1865 en daalt dus even eens. RECHTSZAKEN Kantongerecht te Middelburg. De kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens Dronkenschap bij 1ste herhaling A. H', te Terneuzen, 3 d. h. in de gemeente Vlis singen rijden op een voetpad A. Ch. W. E. te Vlissingen, 15 b. s. 15 d. h. met een motorrijtuig in een bocht niet de rechter zijde van den weg houden P. H., te Mid delburg 10 b. s. 10 d. h. met een mo torrijtuig over een weg rijden, terwijl drt niet is voorzien van twee onafhankelijk van elkander krachtig werkende remmen C. K., te Middelburg 10 b. s. 10 d. h. en S. V., te Middelburg 5 b. s. 5 d. h. in de ge meente Koudekerke met een motorrijtuig sneller rijden dan 20 K.M. per uur M. C. van der h„ te Middelburg, 10 b. s. 10 d. h. in een voertuig de linkerzijde van den weg houden M. S., te Vlissingen, 5 0. s. 5 d. h. met een rijwiel de linkerzijde van den weg houden A. W., te Middelburg, 2 b. s. 2 d. h„ P. Sch., te Middelburg tn J. S„ te Koudekerke, ieder 3 b. s. 3 d. h. met een motorrijtuig1 de linkerzijde van den weg houden C. B., te Middelburg, vrijge sproken loopen op verboden grond L. 1. van de H., te Vlissingen, 5 b. s. 5 d. h. in de maand Juni loopen op eenig hooiland H. M. en C. M. M., beiden te Vlissingen en J- P. en N. de N„ beiden te Middelburg, geen strafin de gemeente Middelburg op den openbaren weg voetballen J. R., te St. Laurens en B. C. S„ te Middelburg, ieder 3 b. s. 3d. h. in de gemeente Mid delburg een rijwiel berijden zonder met ten minste één hand de stuurstang vast te hou den W. D., te Souburg 3 b. s. 3 d. h. in de gemeente Middelburg wateren buiten de bakken P. J. v. R„ te Middelburg 3 b. s 3 d. h. in cfe gemeente Middelburg de wegen in verboden richting berijden B. M., te Arnemuiden 1 b. s. 1 w.t.s. in öe gemeente Middelburg venten zonder ver gunning M. J. Sch., gedomilicilieerd te Bergen op Zoom 5 b. s. 5 d. h. in de ge meente Vlissingen muziek maken op den openbaren weg P. J. B., te 's-Gravenhage, 3 b. s. 3 d. h. in de gemeente Vlissingen venten zonder verguning W. A„ te Breda 3 b. s. 3 d. h. in de gemeente Vlissingen de rotonde rond den zgn. Gevangentoren berijden 1. J. v. d. V., te Vlissingen en C. L., te Middelburg, ieder 3 b. s. 3 d. h. in de gemeente Vlissingen de wegen in verbo den richting berijden A. V„ te Vlissingen 2 b. s. 2 d. h. De Culemborgsche moordzaak. De Hooge Raad heeft gisteren arrest gewezen in de zaak, waarin de procureur-

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1