MAANDAG 1® OCTOBER KW4TTAW DatsKWATTA 164e asiaurgaiigiil 1926 JiEMEENTEBESmjR BiiNNENLAND FEUILLETON EEN NAAM MET EEN SMET. INGEZONDEN STUKKEN Stads= en Provincienieuws JtWAREEPEN ^0.245=! VLISSIINGSCHE COURANT ABONNEMENTS PRIJS Voor VlissinRen en gemeenten op Wai- n f 2.20 per drie maanden. Franco Soor het geheele rijk 2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van f4 regels 1.10 voor iedere reeel meer 26 cent bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs, bij vooruitbetaling van 1—5 regels 0.75, elke re„ei meer 15 cent. "Familieberichten van 1regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. SCHIETOEFENINGEN DEN HELDER. De Burgemeester van Vlissingen maakt aan zeevarenden bekend, dat in het tijdvak van 19 October tot 6 November 1926 ge schoten zal worden van de werken Oost batterij, Erfprins en Kijkduin en met een batterij nabij den vuurtoren, telkens aan vangende 9 uur voormiddag. Op het werk, vanwaar wordt gevuurd, zal van één uur vóór het begin der schiet oefening tot aan het einde een roode vlag worden peheschen. Onveilig is de zee Voor Oost-batterij in de rientingen Noord tot West tot op een afstand van 4 kilometer Voor Erfprins en vuurtoren-batterij in de richtingen Noord tot Zuid-West tot op een afstand van 11 kilometer. Voor Kijkduin) in de richtingen Noord- West tot Zuid tot op een afstand van TO kilometer. Vlissingen, 18 October 1926. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. Het Nederlandsch-Belgisch verdrag. Naar „het Volk" verneemt, zal a.s. Dins dagmorgen een conferentie plaats hebben tusschen den minister van buitenlandsche zaken en de commissie van rapporteurs in zake het verdrag met België ter bespreking van eenige punten van het verdrag. Toelating van vreemdelingen in ons land. Door den minister van! justitie is een aan schrijving gericht, aan de betrokken ambte lijke organen, waaruit het volgende van beteekenis is voor de vreemdelingen, voor wier toelating in Nederland het bezit van een visum op een-geldig paspoort nog ver plichtend is. Het visum stelt den houder, onvermin derd den eisch van het bezit van voldoende middelen van bestaan of van de mogelijk heid om deze door werkzaamheid te ver krijgen, (artikel I van de Vreemdelingenwet van 13 Augustus 1849, Staatsblad no. 39), in staat om gedurende den duur van het paspoort, doich niet langer dan twee jaren een onbeperkt aantal malen Nederland bin nen te komen en te verlaten. Hij ontleen* daaraan echter niet het recht om het'einde van dien geldigheidsduur onafgebroken in Nederland te verblijven. Wanneer de be trokken vreemdeling zich gedurende langer dan dertig achtereenvolgende dagen in Ne derland wenscht op te houden, moet hij tijdig voor afloop van die dertig dagen voor verder verblijf hier te lande hiertoe vergun ning vragen aan het hoofd der" politie ter plaatse, waar hij in Nederland verblijft, uiteraard, tenzij bij de verleening van het visum een voorwaarde van meer beperken de strekking is gesteld. De bepaling, dat het visum voor de reis herwaarts iro zich sluit de bevoegdheid om gedurende den duur van het paspoort (tot uiterlijk twee jaar), een onbeperkt aantal malen Nederland binnen te komen lijdt uit zondering in het 'geval, waarin de vreemde- hng uitgeleid is geworden tijden® den ge- Naar het Engelsch, van L. CAMPBELL DAVIDSON. (Nadruk verboden.) 21) Jocelyn schreef haastig een paar namen ®P in het notitieboekje, dat zij in haar tasch had. «Uw broer was destijds oppasser bij Kolonel Lang niet waar Heb je hem ooit nooren spreken over diens dood Middle schudde het hoofd. ..Niet, dat ik mij herinner, mylady. Mijn oroer was altijd erg gesloten en heeft nooit en woord meer gezegd dan strikt nood- akelijk was Hij heeft enkel eens verteld, at hij een goeden kolonel en een goed giment verloren had dat was al. Hij kolonel" 0n*s^a£ na den dood van den Het vrouwtje maakte nu een soort bui- l en Sing met den kleinen jongen weg. iiM? stond haar na te kijken en voelde t onbeschrijflijk gelukkig door deze niet' Mooier kon het al Op het oogenblik was ze weer van niets haar^ v^rvuid dan van de bereiking van zich dien v°lgenden dag stelde ze van iVuSV,V00r naar Silchester te gaan en «i job Reynolds te weten te komen, wat bcri J- '?s'aten 1 Eer ze dien avond naar ze d£ng' .kood'gde ze haar plan aan. Zag zou 7p genden dag nog geen kans, dan dp i,Q.ier m.aar den nacht overblijven, want kerk en het kasteel wilde Piéizipr i mogelijk, dat je daar nu meiiKrh A "nt vinden. Zoo'n saai Ro- PalmprcT Je zou veel liever op dan h; ad naar een theesalon gaan, en ouwen Romeinschen boel na- melden duur van het paspoortna zooda nige uitleiding heeft die vreemdeling der halve voor zijn uitlating een nader visum voor de reis herwaarts van den betrokken Nederlandschen consulairen ambtenaar noodig. De voor de betrokken vreemdelingen voor 16 October 1926 verleende visa uiter aard voor zoover zij nog geldig zijn, kun nen de beteekenis blijven behouden, welke die visa! .ijdens de voor dien datum gelden de regeling bezitten. Nog een sociaal-democratisch burgemeester. Bij Kon. besluit is benoemd tot burge meester der gemeente Hoogezand de heer D. Bartels, secretaris van het partijbestuur Groningen der S.D.A.P.. De gemeente Hoogezand telt 11000 zie len «n van de 15 leden van den gemeente raad benooren er 7 tot de S.D.A.P. Na de stormen. Het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis deelt mede dat, ten bate van de nagelaten betrekkingen der bij de jong ste stormrampen op de Noordzee omgeko men visschers tot heden reeds een bedrag van ongeveer 3000 ontvangen werd. Het hoofdbestuur hoopt echter, in ver band met het groot aantal personen, dat het leven heeft verloren, en het in verhou ding veel grootere aantal nabestaanden, dat nog velen een bijdrage zullen offeren. Stortingen kunnen geschieden aan het bureau Prinsessegracht 27, 's-Gravenhage, per aangeteekend schrijven, postwissel of door overschrijving op zijn giro-rekening no. 22120, onder het motto „Ramp- Noordzee". Een staking in de scheepsbouw-industrie De staking bij de scheepsbouwmaat schappij „de Maas" te Slikkerveer is opige- heven. Heden werd het werk hervat. De directie heeft bij de bemiddelingspo gingen, aangewend door den burgemeester van Ridderkerk, voor de werklieden boven 21 jaar een loonsverhooging van drie cent per uur toegezegd. Op andere eischen, die door bemiddeling van den Alg. Ned. Me- taalbewerkersbond per ultimatum gesteld zijn, is niet ingegaan. De staking in dit bedrijf, waar tusschen de drie en vierhonderd arbeiders werkzaam zijn, heeft zeven weken geduurd. Huldiging Johan Braakensiek. Zaterdagmiddag is de bekende teekenaar Johan Braakensiek gehuldigd in Huize Cou turier te (Amsterdam ter gelegenheid vaa zijn veertigjarig jubileum als teekenaar van de „Groene Amsterdammer". Zeer vele kunstvrienden en bekenden van den heer Braakensiek, alsmede verschillendeleden van de redactie van „de Groene" waren gekomen om den jubilaris hun gelukwen- schen aan1 te bieden. De juoilaris, die met zijn dochter de re ceptiezaal betrad, werd met een hartelijk applaus begroet. De jubilaris werd toege sproken aoor den oud-minister, dr. J. Th. ae Visser, die verklaarde vol bewondering te zijn voor de groote gaven van den heer Braakensiek als humoristisch en caricaturis- tisch teekenaar. Ten slotte deelde spreker mede, namens den minister van onderwijs, kunsten en wetenschapen dat het H. M. de Koningin had behaagd den jubilaris te be noemen lot ridder in de orde van Oranje- Nassau. Onder luide toejuichingen van de aanwezigen spelder hij den jubilaris het rid derkruis op de borst. Namens het feestcomité sprak prof. dr. G. Kernkamp, hoofdredacteur van het weekblad „de Amsterdammer", den jubila ris vervolgens toe. Een woord van warme hulde bracht spreker hem, voor de trouwe wijze, waarop hij steeds aan „de Groene" had medegewerkt. Zeer ontroerd door de hem gebrachte hulde-betuigingen, dankte de heer Braaken siek met een kort woord. scharrelen meende Cora. Mrs. Waring zei, in ieder geval blij te zijn, dat Jocelyn geen chaperonne behoef de, want dat ze voor zoo'n pelgrimstocht zeker ook niet de juiste animo bezat. „Je kon dan meteen de Hilliers in Win chester wel eens gaan opzoeken", zei ze even later. „Dat is nog familie van mij ze wonen op „the Close" en ik ben overtuigd dat ze je met het grootste genoegen lo- geeren zouden, als je op de plaats zelve misschien niet zoo gemakkelijk onder dak kunt komen. Je zoudt dan ook zeker heel wat genieten van de kerk, want die is daar vlak bij en ieder oogenblik wordt je dus wakker geluid door de klok Jocelyn beloofde dit en den volgenden ochtend vertrok zij al met een vroegen trein en was blij, dat Roger haar plannetje althans niet in de war kon sturen Die was naar de stad met een opdracht voor het ministerie van oorlog. HOOFDSTUK XXVI. Dezen tocht maakte Jocelyn wel per trein maar ze had haar fiets meegenomen, omdat Silchester nog een heel eindje van het laatste station aflag, naar ze meende op te maken uit de beschrijving, die mrs. Chiddle er van gegeven had. Het bewuste herbergje lag heel afgele gen aan het begin van een groot heideveld en mijlen ver strekte zich aan weerskan ten de vlakte uit. Ja, de Romeinen hadden dit punt toch maar wat handig gekozen, want van hier uit konden ze het halve graafschap over zien en beheerschen. Om „de Romeinsche Adelaar" lagen aan alle kanten nog de sporen van een verhuis- partij, in den vorm van pakpapier, zaagsel en deksels van oude doozen terwijl stoe pen en deuren zeker in dagen zoo niet weken geen beurt hadden gehad. Jocelyn klopte. Het duurde geruinien tijd eer zij gehoor kreeg zóó lang zelfs dat ze, Vele belangstellenden maakten tenslotte van de gelegenheid gebruik om den jubila ris persoonlijk hun gelukwenschen aan te bieden. Buiten verantwoordelijkheid der redactie De cepie wordt niet teruggegeven Mijnheer de Redacteur, Mogen wii U beleefd verzoeken een wei nig plaatsruimte in uw blad voor het vol gende Zou er geen mogelijkheid bestaan, om de bewoners in den omtrek van het St. Joseph- ziekenhuis te bewegen, om in het vervolg in plaats van 's avonds na 10 uur, hun matten en kleedjes des morgens voor 9 uur te willen kloppen. Ieder weet wat het zeggen wil, als men ziek en nauwelijks in slaap is, te worden wakker gemaakt, door het aanhoudend kloppen, hetgeen steeds hetzelfde geluid veroorzaakt. Door zulks achterwege te laten, zou voor de zieken van bovengenoemde zieken- inrichting een verlichting zijn. U mijnheer de redacteur dank zeggend voor de verleende plaatsruimte. Namens de zieken van het St. Joseph- ziekenhuis. J. BECKS, patiënt. (De politieverordening schrijft voor, dat het is verboden voorwerpen, hieronder be grepen 'apijten of vloerkleeden op of aan den openbaren weg uit te slaan, uit te kloppen of uit te borstelen anders dan tus schen des voormiddags 6 en 8.30 uur en tusschen 10 en 11 uur des namiddags en anders dan voor het perceel, hetwelk men bewoont. Politioneel is dus aan de klacht van den inzender niets te doen en hangt het alleen van de welwillendheid van de betrokken bewonders af, of zij aan het verzoek willen voldoen. Red.) DE VERPACHTING DER STRAND- GALERIJ. Mijnheer de Redacteur, Wil inij s.v.p. verplichten door opname van onderstaande regelen. Bij voorbaat hartelijk aank. In Stads- en Provincienieuws uwer cou rant dato 16 October komt o.a. voor, de verpachting der strandgaierij. Daarin maakt u een opmerking over het laatste bericht dienaangaande in „het Volk" Zeer jammer vind ik het dat U het eerste bericht uit „het Volk" niet heeft gepubliceerd, wat als aan hef heeft „een ander staaltje wat nog fraaier is." Hierin Mijnheer de Redacteur zit de knoop, daar_Hoj-bijn» allen zeer verwon derd waren en ook ontevreden. Op 27 Sep tember was de eerste inschrijving op zegel, de inschrijvingsbiljetten werden behoorlijk cp den vastgestelden fijd geopend en voor gelezen, zoodat wij allen van elkander wis ten welk bedrag wij daarvoor over hadden. Wij konden gaan nadat de burgemeester ons had verkondigd, dat wij er nader van zouden 'nooren. Nu onze verbazing toen wij op 5 October een schrijven van Burg. en Weth. ontvingen, dat op 11 October op nieuw de winkels en cabines in het open baar verpacht zouden worden, dan echter slechts in één perceel. Wij hebben bij monde ran een onzer, bij den burgemeester voor 11 October geprotesteerd, want vol gens ons- inzien had die verpachting in één perceel gelijktijdig moeten geschieden met de eerste inschrijving, want, nietwaar nu wist toch ieder, door de opening en voor lezing tie in het openbaar geschiedden, welk bedrag wij ieder afzonderlijk wilden geven en tevens het totaal bedrag. Mijnheer de Redacteur, nog even vraag ik uw ïandacht. Totaal bedrag der eeTste inschrijving was volgens „het Volk" 1850 en U meidt nu dat W. P. van der Linden hoogste inschrijver was bij de tweede in schrijving voor 1911, tusschen twee haak jes was J. P. van der Linden 1911 en J. W. van der Linden 1666, de overigen hebben als protest niet willen inschrijven. Nu een in haar ongeduld, al bang was hoe Rey nolds hier soms ook al weer weg mocht wezen Een meisje van een jaar of zestien, ze ventien deed haar nu eindelijk open en staarde haar aan met een gemengd gevoe len van verbazing en verrassing. Ze zag er netjes iritveel netter tenminste dan de omgeving. „Woont hier mr. Reynold, die „Het dorstende Hert" hield in Sheet Bridge?" vroeg Jocelyn. „Ik heb gisteren uw moe der gezien en die zei me dat u hier woon de en dat uw oom ziek was geweest en dat zij zich ongerust maakte over hem. Hoe is hij nu vandaag Het jonge ding antwoordde met stralen- den glimlach „Komt u toch binnen, miss Oom maakt het vrij slechtik heb moeder geschreven of zij maar overkomtIk hoop dan ook, dat ze morgen hier is. Heel vriendelijk van u, dat u aankomtik ben blij, dat ik iemand zie Het is hier zoo eenzaam als we het nog nooit gehad hebben en met oom valt geen woord te spreken. Die doet den geheelen dag niets dan hoesten en niezen. Maar komt u binnen, miss Oom zal verbazend in zijn schik zijn als hij hoort dat u van moeder komt. U moet maar niet kijken naar den rommel hier maar doordat oom zoo ziek is, hebben we nog geen gelegen heid gehad, den boel op orde te brengen. Ze ging Jocelyn vóór naar de keuken. Hier brandde een vuur en was het over het geheel wat gezelliger. In een rieten stoel met paardenharen kussen zat een man die gekweld werd door een leelijken afmat- tenden hoest. Hij groette nog op militaire wijze en zijn nichtje verklaarde het bezoek. „Deze dame komt naar u vragen, oom. Ze kent moeder en die heeft haar verteld, dat u ziek bent. Aardig van haar, om nu te komen, héIk zei al juist, dat we .ons eenvoudig sommetje, 1850 of 1911 maakt een verschil van maar 61. Nu is m.i. de gemeente meer gebaat met 1850, teR eerste omdat dan meerdere personen verdiensten hebben, ten tweede omdat, ge steld dat een persoon dat geheele bedrag bijeen moet brengen, in dit geval 1911, en door een slecht seizoen niet kan voldoen, de (gemeente het geheele bedrag kwijt is. En door erpachting in kleine bedragen ge makkelijker te innen is van verschillende pachters. Dankend voor de plaatsing, EEN DER INSCHRIJVERS. (In het eerste bericht in „het Volk" waar op de inzender doelt, wordt medegedeeld, dat bij de eerste inschrijving voor de ver pachting der winkeltjes, inschrijvingen wa ren ingekomen tot een gezamenlijk bedrag van 1850 tegen ƒ1568 in 1926. Tot hun niet geringe verwondering, aldus luidt het bericht verder, ontvingen de inschrijvers op 5 October een schrijven van Burg. en Weth, dat de winkels 11 October opnieuw in het openbaar verpacht zouden worden, dan echter slechts in één perceel. Red.) VLISSINGEN, 18 OCTOBER. De bazar in de Palingstraat. Ter aanvulling van ons verslag omtrent de opening van den bazar in de Paling straat in ons nummer van Zaterdag, dient nog vermeld te worden, dat bij deze ope ning ook aanwezig waren de heeren M. J. Harts, wethouder van onderwijs, de heer P. G. Laernoes, wethouder van financiën, en de gemeente-secretaris, de heer F. Bisschop. Ook Zaterdag was het bezoek aan den bazar zeer groot en vooral des avonds was de drukte overstelpend. De verschillende stands trokken weder vele kooplustigen en de attracties mochten zich verheugen in een groote belangstelling. Het stoomschip „Van Heutsz". De Schipbrug zal morgenochtend van 5 tot ongeveer 9 uur voor het openbaar ver keer zijn afgesloten voor het doorlaten van het stoomschip „Van Heutsz". Dit schip zal morgen naar Rotterdam vertrekken om te dokken. Daarna zal het schip olie innemen om vervolgens een zes- daagschen proeftocht te houden, waarna de „Van Heutsz" zal worden afgeleverd aan de Kon. Paketvaart-Maatschappij te Amsterdam. In onze Tijdinghal. Wij hebben weer een mooie serie inte ressante foto's ontvangen. Daarvan noemen wij de logger Katwijk 103 in de haven te IJmuiden en schipper Keus te midden van zijn gelukkige familie opening van 182 gemeente-woningen te Heerlen een de monstratie van den Bond van sociaal-de mocratische vrouwenclubs te Amsterdam de generale repetitie van het Bondsfeest van Arbeiders Mandolineclubs in Nederland te Haarlem een overzicht van den groo- ten brand in de touwfabriek te Edam en ten slotte eenige mooie voetbal-foto's. Variété. Gewoonlijk gaat het publiek in een kleine stad met groote verwachtingen naar een variété-/oorstelling. Aangenaam verrast was het dan ook door het gebodene van de opvoering jl., die door de Alhambra-direc- tie georganiseerd werd. Bijzondere omstandigheden stellen haar in staat hier uitstekende artisten te doen optreden. Zoo weten wij beslist, dat het groote ensemble, hetwelk a.s. Vrijdag zal optreden, alleszins een volle zaal waard is. Naast de talrijke schitterende nummers., die de reciame-biljetten vermelden,is alleen de Fakir een gang waard. Uit de talrijke recensies blijken zijn vertooningen het pu- zoo eenzaam voelen, zoodat het een heele uitkomst is eenig bezoek te krijgen." „O, 't is dan al bijzonder eenzaam", viel de oude nu ook in, met schorre stem. „Ik ben nog al eens hier en daar geweest waar het ook saai was maar zóó heb ik het toch nog nooit aangetroffen Als ik dat geweten had, toen ik het in Sheet Bridge verkocht, dan zou ik mij nog wel eens tweemaal bedacht hebben. Maar nu is de kogel door de kerk „Moeder komt morgen", zei Mary maar gauw bij wijze van troost. „Die zal ons wel zeggen, hoe we verder moeten doen. Ik ben niet gewoon, ziet u miss, om zelfstandig te werken en oom heeft zich al ziek gevoeld van het oogenblik af, dat we hier zijn Mogelijk wilt u wel zoo goed wezen moe der te vertellen, hoe u hem gevonden hebt, en dat ik het haast niet aandurf om hier alleen te blijven met hem „Ik vrees, dat ik je moeder niet zal zien", antwoordde Jocelyn vriendelijk. Ze had op den keukenstoel plaats genomen, die het meisje aan den anderen kant van den haard had gezet. „Ik heb je moeder pas voor het eerst gisteren in Portsmouth ontmoet, toen ze je broer naar zee bracht. Ik weet niet eens, waar zij woont in Winchester „Mijn hemel, ik dacht dat u zei, dat u van moeder vandaan kwam Het arme kind leek heel erg teleurgesteld en dit verwonderde Jocelyn niet als ze hoorde, hoe geweldig de oude man hoestte. „Ik ontmoette haar toevallig vlak bij de kazerne en ze vroeg mij, of daar het East Mercia-regiment lag. Ze vertelde mij toen, dat je oom daar ook zoo lang bij was ge weest en ik was heel blij, dat ik zoo op die manier achter het adres van je oom kwam, want ik was te voren al in Sheet Bridge geweest, maar daar had ik hem niet kun nen vinden De man in den stoel tegenover haar keek Slechts één merk kan't beste zyn bliek in een voortdurende spanning te hou den. Ongelooflijk, wonderbaarlijk zijn zijn handelingen en bovenal van zijn dochtertje. Naar wij hooren heeft een medicus, even als overal elders, zich bereid verklaard een en ander te controleeren. Wij durven dit program, gezien de zeer gunstige beoordeelingen, dan ook beslist aanbevelen. Een lichtbeeldenavond. In de Ger. Kerk (Korte Vrouwestraat) wordt Donderdagavond 8 uur, een lichtbeel denavond gehouden. Als spreker zal optre den ds. Van Nes, dfè< tot onderwerp heeft gekozen „In en om de Synogoge". De toegang js vrij. Een voordrachtavond. Door het departement Vlissingen der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, wordt Vrijdag a.s., des avonds 8 uur, een voordracht-avond gehouden in de groote zaal van „de Oude Vriendschap". De bekende declamator de heer W. van Capellen te 's-Gravenhage, zal dien avond declameeren uit werken van Shakespeare, Multatuli en Herman Heijermans. Goed afgeloopen. Toen gisterenmiddag twee jonge man nen op een zijtandem reden op den Prins Hendrik weg alhier, brak plotseling de voor vork, tengevolge waarvan beiden op den grond vielen. Een hunner bekwam een die pe hoofdwond. Nadat hem een voorloopig verband was aangelegd, kon hij per tram naar zijn woonplaats Middelburg terugkee- ren. Een man die zoo onvoorzichtig was om gisterenavond in de Badhuisstraat op een ir beweging zijnde tram te springen, greep mis en kwam op de straat terecht, ge lukkig ter zijde van de wielen van de wa gens. Bij een medicus ter plaatse binnen gebracht konden gelukkig slechts zeer lich te verwondingen worden geconstateerd. Dansclub „Entre Nous". In de gisterenmiddag in het Concertge bouw gehouden ledenvergadering werd het difinitieve bestuur gekozen als volgt Jacques Dutreau, voorzitter Jo E. Veen- stra, secretaris Th. Liebers, penningmees ter mevr. Carre en H. Froberg. Het Zweedsche stoomschip „Erik", dat door de Kon. Maatsch. „de Schelde" ge repareerd wordt, is in het droogdok alhier opgenomen. R.-Kath. rijkskieskring-organisaties. De Partijraad voor zoover betreft de stemgerechtigde leden als afgevaardigden ■der R.-Kath. Rijkskieskring-organisaties is voor den kieskring Middelburg als volgt samengesteld de heeren Emile Lockefeer, Hulst, P. Boonman, Nieuwdorp, (gem. 's-Heer Arendskerke), A. Nolet, Terneuzen. Plaatsvervangende leden de heeren A. Menheere, VHeeerenhoek, J. van de Voort, Kloetinge, J. P. Menting, Vlissingen. Voorzorg bij besmettelijke ziekten. Door den heer C. van der Weel, lid van den gemeenteraad te Middelburg, zijn aan Burg. en Weth. eenige vragen gesteld ten aanzien van de voorzorg bij het uitbreken van besmetèelijke ziekten. haar ineens heel oplettend aan. „Mary, meisje", zei hij tusschen een zwaar hoesten en hijgen. „De dame wil misschien wel een kop thee hebben nu ze toch van zoo verre komt. Zet den ketel op het vuur en zorg voor theewater. Ze zal ons die vrijheid wel willen vergeven „Maar de ketel staat al op het vuur, oom". Dat komtMary vond het vreeselijk jammer om iets van het gesprek te missen nu er eindelijk eens gezelschap was, wilde ze er ook alles méé van genieten „Jij gaat de thee zetten, heb je ver staan voegde oom haar toe, met zijn stok naar de deur wijzend. Mary blies den aftocht. „Ziet u, het is mij aangenamer, dat zij weg is, wanneer u soms over dingen van het regiment mocht gaan spreken", veront schuldigde Reynolds zich. „Ik heb met het kind nooit over mijn diensttijd gesproken. Daar heeft zij ook niet mee noodig En mag ik u nu eens vragen, welke de eigen lijke reden was, dat u mij verlangde te zien „Ja", ging Jocelyn maar recht op haar doel af. „Ze hebben mij verteld, dat u op passer was bij kolonel Lang en nu zou ik graag willen, dat u mij alles vertelde van den dood van den kolonel en hoe daar in het regiment over gesproken werd Op eens kwam er iets terughoudends over den man en Jocelyn begon reeds te duchten, dat ze nu, zóó dicht bij de berei king van haar doel, nog zou misvaren „Neem mij niet kwalijk, miss, maar ik weet niet of ik u daar nu zoo veel van ver tellen kan En, ook met allen eerbied ge vraagd maar waarom wilt u het eigenlijk hooren Er zijn zoovele redenen, waarom de menschen soms het een en ander willen weten, en het is toch al niet zoo'n prettige zaak om er met een jongedame over te spreken (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1