fiWATÏA5^ DONDERDAG 14 OCTOBER Dat s KWYTfA 64e Jlaartfantf 1936 mÏNXOLAND- FEUILLETON een naam met een smet. VLISSINGEN IN 1925. Stads= en Provincienieuws VOLLE MELK REEPEN '^o.242' VL1SSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIjS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren i 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Week-abon- nementcn 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 cent bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs, bij vooruitbetaling van 15 regels 0.75, elke regel meer 15 cent. Familieberichten van 1—6 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. Het Nederlandsch-Belgisch verdrag. Ock in sociaal-democratische kringen be staat volstrekt nog geen eenstemmigheid over het Nederlandsch-Belgisch verdrag. Speciaal de Rotterdamsche sociaal-demo craten willen er al heel weinig van weten. Thans is het de heer Brautingam die zijn waarschuwende stem laat hooren. Hij komt na zijn bezwaren uitvoerig uiteen te hebben gezet tot de volgende conclusie Aan het tractaat zijn zulke ernstige be zwaren. en zoo groote nadeelen. verbonden, dat het in zijn huidigen vorm niet is te aanvaarden. Wil dat zeggen, dat er geen tractaat moet komen Geenszins. Doch laat mij een kalm woord spreken. Nederland kan wach ten. En in België zal vanzelf de gedachte rijpen traktaten kunnen slechts gesloten worden, indien zij uitgaan van de gedachte van wederkeerige belangenregeling op den grondslag van recht en billijkheid. Is die tijd gekomen, dan zal met vrucht een trac taat gesloten kunnen worden, dat dan in derdaad bevorderlijk is aan de verzoening tusschen deze twee volken en dat de inter nationale gedachte versterkt. De „Haagsche Post" meent, dat het ver drag in het welbegrepen en breed beschouw de belang van Nederland behoort te worden aangenomen. Begrijpt men, vraagt het blad, de beteekenis, ook voor Nederland, van een zelfstandig en welvarend, ons welgezind België sluit men de oogen niet voor de ge varen, die op den duur, en zeker bij nieuwe Europeesche verwikkelingen, bij een België afstootende politiek voor Nederland kunnen rijzen herinnert men zich het tractaat van 1839, en hoe een eventueele zich daarop grondende rechtspraak van het Hof van In ternationale Justitie ons tot menige conces sie zou dwingen, die wij nu vrijwillig en in goede vriendschap voor België doen denkt men buitendien aan de rechtstreeksche voor deden, die het nieuwe Tractaat biedt: de kanalen in Limburg, het vervallen van me nige onereuze bepaling van het tractaat van 1839overweegt men dat alles, dan moet dit vele tegenstanders tot ernstig naden ken brengen. Er is, wij vergeten het niet, het kanaal AntwerpenMoerdijk. Men bedenke daar bij echter, dat er niet veel groote plannen in Nederland zelf zijn gemaakt, waarvan door den gemiddelden Nederlandschen koopman geen rampen worden voorspeld, of die hij niet noodgedwongen heeft aan vaard. Was niet de pressie van Willem III noodig voor het welslagen van het Noord- zee-kanaal Zelfs als men 't eens is met de memorie van antwoord, dat het nieuwe kanaal voor de Nederlandsche industrie en scheepvaart, zelfs voor de Nederlandsche havens, voordeelen in plaats van nadeelen kan opleveren zelfs dan kan men er zich wel indenken, dat de Rotterdamsche koop man, pessimistischer en met anderen kijk hierop, gevaar vóór zijn belangen ducht. Het Nederlandsche parlement zal hebben te wegen of dat mogelijke gevaar zwaarder is dan al wat minister van Karnebeek aan de andere zijde in de schaal werpt. Het vergaan van twee Vlaardinger loggers. De burgemeester van Vlaardingen heeft gisteren het volgende telegram ontvangen Naar het Engelsch, van L. CAMPBELL DAVIDSON. (Nadruk verboden.) 17) ..Dat komt, je weet niet hoe een neef oyer je denken kan Maar daar zal je gauw genoeg aan wennen. Ik wilde je niet verschrikken. Ik dacht eigenlijk, dat je m'jn gevoelen wel van mijn gelaat afgele zen hadt. Maar, als je eenmaal gewoon ®ent aan dat idéé, zal je mij vanzelf óók ®erfn liefkrijgen. Mijn gevoelen is zóó ..•2 Ilet wel beantwoording moet utlekken Dat kan niet anders »Neen, neen Toch is dat niet zoo Ik f" "ooit anders voor je voelen, dan een ment voelt voor haar neef. Ik wou, dat je aar nooit iets anders hadt verwacht 1" dat*s 's onmogelijk Ik zal wel maken vnn V00r mii voe'en gaat. wat ik voel ,.?r Jou. Daar maak ik me geen oogen- k ongerust over ocl)„ 's het ten eenenmale hopeloos nïisfr0 ^°ger 1 Laat me nu maar niet ne .zeggen 1 Ik voel voor je als mijn ik h eenige bloedverwant, dien betroM naar ®lc weet- Maar een andere flat ng han er nooit uit ontstaan. Wees Qaar verzekerd van uitdagendm riep hi^ heft,g' 'haast nOmdat ilc van iemand anders houd", voiotrïw ,lem aan met groote beslistheid, kina 8,een verlegenheid in de uitdruk- die iL- ,ar oogen. „Omdat alle liefde, sepn t°S schenken, voor hem is, en leven u' lllan 00'* 'e*s ican z'in jn niÜn van baron Van Geen, secretaris van de Koningin De berichten betreffende de ramp, die Vlaardingen getroffen heeft door het ver gaan van de loggers VI. 46 en VI. 213, heb ben (H. M. de Koningin zeer getroffen en met oprecht leedwezen vervuld. Hare Ma jesteit draagt mij op, u te verzoeken, aan de nagelaten betrekkingen der opvarenden, die hierbij zijn omgekomen, hare oprechte deelneming over te brengen. De burgemeester heeft reeds aan het be- doeldè verzoek gevolg gegeven. Wijziging der forensen-belasting. De regeering overweegt, naar „de Tel." verneemt, een wijziging van de Forensen belasting, in dien zin, dat bedrijfsforensen beneden 2000 inkomen worden .vrijge steld. Aan Ged. Staten der provinciën is in dezen advies gevraagd. Wijziging van de wet op de personeele belasting. De vrijzinnig-democratische Kamerleden mr. Van Aalten en mr. Oud hebben op het wetsontwerp tot wijziging van de wet op de oersoneele belasting 1896 enz. een amendement ingediend, dat beoogt aan de gemeenten de bevoegdheid te verleenen om desverlangd een eigen tarief voor een plaatselijke personeele belasting vast te stellen, dat in de plaats treedt van de op- centenheffing op de hoofdsom der rijksbe lasting. Samenwerking Belgische en Nederlandsche Roode Kruis. Naar Belga uit Brussel meldt, hebben het Belgische en het Nederlandsche Roode Kruis een overeenkomst gesloten, volgens welke in geval van rampen, die beide lan den getijktijdig treffen beide vereenigingen onmiddellijk gemeenschappelijke maatrege len zullen nemen om de uitwerking ervan te bestrijden. De overeenkomst slaat vooral op het nemen van maatregelen ter voorko ming van epidemiën. Het spoorwegongeluk bij de Vink. Het rapport van het onderzoek dat de chef van den dienst der exploitatie der Ne derlandsche Spoorwegen, ir. E. C. W. van Dijk, de chef van den dienst van weg en werken, ir. Ha P. Maas Geesteranus en de chef van den dienst der tractie, ir. H. E. Hoekstra, hebben ingesteld ter zake van de ontsporing ivan trein 218 op het baanvak VGravenhageiLeiden op 9 September 1926, komt tot de conclusie dat, hoewel gebleken is, dat er vóór de plaats van de ontsporing onvolkomenheden in den weg waren, niemand van het personeel voor het ongeval verantwoordelijk te stellen is, om dat het verband tusschen deze onvolko menheden en het ongeval niet voldoende vaststaat. Aan het verslag van de gemeentelijke woningbeurs is het volgende ontleend Van kracht bleef de verordening regelen de de verplichte aangifte inzake huur en verhuur, benevens koop en verkoop van woningen, vastgesteld in de raadvergade ring van 30 December 1921. Dagelijks werden alle veranderingen, welke door de eigenaren of beheerders van woningen verstrekt werden, op de kaarten bijgewerkt. Eveneens werd gebruik ge maakt van de gegevens van de afdeeling Burgerlijken Stand en bevolking, waardoor alle wijzigingen in het aantal en de samen stelling der gezinnen bekend werden. Alle gegevens betreffende „nieuwbouw" en „verbouw" van woningen werden ontleend aan het register voor de bouwvergunnin gen, terwiil hieromtrent maandelijks een opgave verstrekt wordt aan het Centraal Bureau voor de Statistiek te 's-Gravenhage. Van de gelegenheid om zich als „wo ningzoekende" te doen inschrijven bij de woningbeurs, werd door 139 gezinnen 'ge bruik gemaakt. In het afgeloopen jaar wer- „Wie is de gelukkige, die dit gevoelen heeft weten te wekken, waar ik tekort schoot Ik zweer je, dat hij niet voelen kan voor je als ik Als hij dit zei, dan loog hij „Ik geloof niet, dat je het recht hebt, mij te vragen, wie het is en ik zal het je ook niet zeggen. Hij heeft mij nooit met een woord van zijn liefde gesproken misschien zal hij dit ook nooit doen." De openhartigheid van deze bekentenis verraste Lauderdale. „Ik dacht, dat vrouwen het als een soort eerezaak beschouwden, om nooit van haar liefde tot een man te spreken eer ze wis ten, dat hij haar lief had Het gegons van de stemmen in de zaal maakte, dat zij niet verstaan werden door de onmiddellijke voorbijgangers. Die hen zagen, keken elkaar eens veelbeteekenend aan en dachten, dat kapitein Lauderdale zeker met zijn verklaring was te voorschijn gekomen tegenover zijn nichtje. „Ja, dat is bij de meesten ook het ge val", antwoordde zij, met verhoogden blos „ofschoon ik toch niet begrijp waar om. Als ik een man was, zou il^ verlangen dat mijn geliefde net zoo goed voor haar gevoelen uitkwam 1 Ik zou mij spontaan bemind willen weten. .Liefde, waar om ge vraagd en gebedeld moet worden, lijkt me toch niet veel waard „Mij zou het voldoende wezen 1" betuig de Lauderdale. „En je liefde zal ik dan ook winnen, al zou het wezen met mijn laatsten ademtocht Hij was meer bewogen dan ooit iemand hem gezien had. Juist de tegenstand dien hij ondervond bij het winnen van haar liefde, wekte zijn hartstocht. Jocelyn had meelijden met hem maar geen warmer gevoelen wekte hij in haar hart. HOOFDSTUK XXII. Ze schudde het hoofd en keek hem aan Overwerkte Zenuwen kaltneeren en worden gesterkt door de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Mijn hard t's Zenuwtabletten Glazen buisje 75 ct. Bij Apoth.en Drogisten. den meerdere gezinnen aan een woning ge holpen, doordat de woningbeurs als be- middelares voor de huurders optrad er werden 143 woningen als „te huur" aange boden. Op 31 December 1925 waren 48 gezin nen als „woningzoekenden" ingeschreven. In het afgeloopen jaar werd het tweede blok, omvattende 72 woningen, van de wo ningbouwvereniging „Goed Wonen" vol tooid. Door particulieren werden in het af geloopen jaar slechts 8 woningen gebouwd, voornamelijk middenstandswoningen. Op het einde van het jaar waren in totaal in deze gemeente slechts 4 woningen in aan bouw. Thans (einde Februari 1926) kan geconstateerd worden dat er meerdere plannen in voorbereiding zijn. Het aantal woningen bedroeg op 31 De cember jl. 5335 en het aantal gezinnen 5391. Opmerkelijk is, dat in de laatste 16 jaren de bevolking slechts vermeerderd is met 234 personen, terwijl in denzelfden tijd het aantal gezinnen met 949 is toegenomen. Meermalen is er reeds op gewezen, dat de abnormale toeneming der woningbe hoefte gezocht moet worden, in het kleiner worden der gezinnen. In 1910 b.v. was de gezinssterkte 21367 4442 4.81 personen per gezin. Op 31 December 1925 was de gemiddelde gezins sterkte 21650 5391 4.01 personen per gezin. Tengevolge der vermeerdering van het aantal gezinnen met 949, staat een ver meerdering van 931 woningen. De woningtoestand in, deze gemeente zal dus niet veel ongunstiger zijn dan in 1909, evenwel moet, bij de berekening der wo ningbehoefte, met (verschillende factoren rekening worden (gehouden. Bij de berekening van de woningbehoefte geldt vaak de gelijkheid woningbehoefte aantal gezinnen, vermeerderd met plm. 2 voor woningreserve. Deze berekening leidt evenwel tot onjuistheden deze maat staf voldoet niet aan de eischen welke hier gesteld worden. Alle gezinnen bijv. komen niet in aan merking voor een woning. Te ontkennen valt niet, dat dit voor vele gezinnen een droevige waarheid is, te betreuren ook uit een sociaal en hygiënisch oogpunt. Toch heeft de gemeente, bij het bepalen der wo ningbehoefte, hiermede rekening te hou den. Er zijn vele gezinnen, welke verplicht zijn bij anderen te gaan inwonen, omdat de middelen ontbreken een „eigen" woning te betrekken. Meermalen is inwoning een gevolg van ziekte, ouderdom of zwakte. Er zijn 177 zgn. „dubbele gezinnen" en 138 gezinnen, waarvan de inwoning als toelaatbaar beschouwd moet worden. Een 39-tal gezinnen vormen, een zgn. tweede gezin, welke de woningbehoefte wel ver meerderen. Hierbij zijn verschiillende ge zinnen, welke gedwongen zijn in te wonen, omdat voor hen geen passende woning be schikbaar is. In het verslag van de gemeentelijke wo ningbeurs over 1924 werd een woninigover- schot van 82 woningen berekend. Hoe is te verklaren, dat thans een woningtekort van 25 woningen ontstaan is In de eerste plaats is het aantal gezin nen met 62 toegenomen over 1925. In de tweede plaats is reeds bij de berekening der woningbehoefte op 31 December 1924 re kening gehouden met de in aanbouw zijnde 72 woningen van de woningbouwvereeni- ging „Goed Wonen". Het is evenwel geble ken, dat ondanks den bouw van 80 nieuwe woningen, het totaal aantal woningen in 1925 slechts vermeerderd is met 19 wonin gen. De oorzaak hiervan schuilt in het saamvoegen en onttrekken van woningen. Daar sedert 1909 het aantal gezinnen in deze gemeente vrij regelmatig toeneemt, zal dus ook dit jaar vermoedelijk een vermeer dering daarvan plaats hebben. Hiermede zal dus rekening gehouden moeten worden. In de komende jaren zal ongetwijfeld de met een blik vol medelijden. Ze had niet verwacht, dat hij 'ooit zóó bewogen kon zijn. Ze had gedacht dat hij uiterst kalm was, maar nu merkte ze dat onder dien „ijsvloer" een vuur brandde. Wat zou hij een meisje, dat hem werkelijk liefhad, ge lukkig kunnen maken „Roger, heusch, vlei je niet dat je mij ooit winnen zult. Het zou niet mooi zijn, als ik ie in dien waan lietMaar ik zal nooit iets voor een anderen man voelen dan voor dien éénen Ik weet, dat mannen daaromtrent anders zijn, dan wij. Ze schij nen daarover heen te komen en ze kunnen wel verliefd zijn op een stuk of zes vrou wen achter elkaar. Maar een meisje, dat eenmaal een man liefheeft en dien niet trouwen kan, zal daarvoor nooit een plaats vervanger nemen. Dus beschouw het zelf liever als ongedaan, wat je tegen mij zei, dan kunnen we althans weer gewoon, als neef en nioht omgaan. Dat zal werkelijk het beste zijn voor ons beiden Ik geloof ook niet dat we goed bij elkaar kwamen, al dacht ik er anders over „We kwamen heel goed bij elkaar. Uit stekend Jij bent zelfs de eenige vrouw, die bij me past Maar dat komt, je gelooft niet, dat het mij ernst is. En toch wil ik je zweren, dat ik nooit te voren eenige vrouw liefhad en dat ik ook nooit hierna een der gelijk gevoelen voor een andere vrouw zal koesteren". „Maar het is niet, omdat ik daaraan twijfel Toe, laat mij de ware reden nu niet weer hoeven zeggen Dat zou mij zoo onaangenaam zijn „Neen, maar ik zeg ep ik herhaal het, omdat mijn voornemen vaststaat je te winnen, ondanks je zelve. Of is er ook een andere reden Heb je misschien iets tegen mij gehoord Verbaasd keek zij op. „Iets tegen je Wel neen V/at zou er nu tegen je zijn Niemand heeft ooit an- woningbehoefte in deze gemeente toene men. Dit blijkt thans reeds duidelijk, daar er een intensieve vraag is naar woningen, vooral middenstandswoningen in huurprij zen van, 25 tot 40 per maand. Gelukkig wordt hierop reeds door de particuliere bouwnijverheid gereageerd. Grooter moeilijkheden' zijn in de toe komst te wachten, wat betreft de voorzie ning in goede, (goedkoope arbeiderswonin gen in deze gemeente, met huurprijzen van 3 tot f 4 per week. De arbeiderswonin gen, de laatste jaren door de woningbouw- vereeniging gesticht, zijn voor vele gezin nen te noog in huur. De woningbouwver- eeniging „Goed Wonen" bijv. heeft slechts met moeite haar woningen kunnen verhu ren. De vele mutaties die in deze woning groep plaats hebben, bewijzen ook, dat zij dikwijls slechts uit nood betrokken worden. In de toekomst zal een vermeerdering van het aantal middenstands- en arbeiders woningen noodzakelijk zijn. Geconstateerd kan worden, dat in de behoefte der mid denstandswoningen reeds door de particu liere bouwers getracht wordt te voorzien. Bij den bouw van arbeidswoningen zal rekening gehouden moeten worden met de draagkracht der huurders. Mede als ge volg daarvan zal dan moeten worden over gegaan tot verlaging der huren van de ver- eenigingswoningen. Ongetwijfeld zal dit in de toekomst van de gemeente financieels offers vragen. Resumeerende is de conclusie, dat, ter voorziening in de woningbehoefte, gezien het huidige tekort van plm. 25 woningen, de vermeerdering van het aantal gezinnen en het groot aantal woningen dat om ver schillende redenen aan de woongelegenheid onttrokken wordt, meerdere woningen ge bouwd zuilen moeten worden. VLISSINGEN, 14 OCTOBER. Een kunstavond. Zaterdag 30 October herdenkt de afdee ling Vlissingen van de S.D.A.P. haar 20- jarig bestaan. De afdeeling zal te dezer gelegenheid aan leden en geestverwanten een kunstavond aanbieden. De commissie belast met het samenstel len is daarin volkomen geslaagd. Het is de commissie gelukt <vijf kunstenaars te enga- geeren, nl. 2 bekwame musici en 3 voor drachtkunstenares, nl. Marie Hamel en Sternheim,beide bekend uit den kunstavond vorig jaar voor den Vlissingschen Bestuur- dersbond gehouden en; Ben Groeneveld, de regisseur van het gezelschap dat dezen zo mer het openluchtspel „Joseph in Do than" opvoerde en waarin hij de rol van Juda vervulde, terwijl Sternheim de rol van Levi had. iHun uitstekende voordrachttalenten zijn in dat stuk van Vondel wel voldoende tot uiting gskomen. Voor de pauze treden zij op in een stuk, dat wel veel jonger is, maar dat van een onzer bekendste Hollandsche dichteressen is, nl. „Opstandelingen" van Henriëtte Ro land Holstv. d. Schalk. „Opstandelingen" dichtte Henriëtte Ro land Ho'.st onder den indruk van de Russi sche revolutie in 1905 en werd voor het eerst opgevoerd 26 Maart 1911 door hef „Opstandelingenensemble". Dit stuk is, zooals trouwens de meeste werken van Henriëtte Holst van een zeer sterk dramatisch sentiment. Enkele jaren geleden heeft Sternheim te Middelburg en Vlissingen de rechtbank scène gegeven. Thans wordt evenwel gegeven „Het Koor" uit het le bedrijf te zeggen door Jo Sternheim en Ben Groeneveld, terwijl daarna gegeven wordt een fragment uit „De Soodaal" uit het 2e bedrijf waarin Ma rie Hamel de meisjesrol vervult. Na de pau ze treedt Marie Hamel alleen op. Wie haar hoorde in „Uit der dagen grauwe zorgen" van de jonge dichteres Margot Vos, weet dat deze declamatie haar toevertrouwd is. Tot slot 'geven de drie kunstenaars een vroolijk samenspel „Baas boven Baas". aers dan goed van je gesproken!... De Warings om te beginnen en verder ieder ander „Ik geloof niet, dat er over het geheel nu zoo goed van mij gesproken wordt, als jij dat wel denkt", meende hij. Dit was nu weer een te ver gedreven nederigheid voor kapitein Lauderdale. Maar de liefde maakt nederig dat is im mers bekend. Hij zei dus „Nu en dan heb ik hoog gespeeld en op dwaze wijze mijn geld verkwist. Maar een meisje die een man liefheeft, kan alles van hem gedaan krijgen hem geheel hervor men. Is dat niet iets wat je aanlokt In jouw handen zou ik te kneden zijn als was... „O, Roger", zuchtte ze troosteloos. „Waarom blijf je toch zoo aanhouden'? Al praatte je nu tot morgen door, dan zou dit nog niets veranderen aan mijn gevoe lens. Het spijt mij, dat ik je zoo voortdu rend moet teleurstellen maar het is nu eenmaal zoo en, als je blijft doordringen, zal ik mij nog verplicht zien, zoo gauw mogelijk hier uit Southsea weg te gaan. En dat, terwijl ik er juist mijn eenigen neef gevonden heb Ze sprak zoo zeer met overtuigende lieftalligheid, dat hij lust kreeg haar in de armen te sluiten en aan het hart te drukken. „Neen, daarom zal je de plaats niet hoeven te verlaten Maar de mijne zal je worden en mij zal je liefhebben. Let op mijn woorden". Opeens zag Jocelyn mrs. Waring, die blijkbaar naar de jon^e dames rondkeek en dus stond het logeeetje haastig op. Lauderdale volgde haar en nog even zei ze „Vergeef mij, als ik soms iets gezegd mocht hebben, wat je minder aangenaam aandeed. Laten wij intusschen wel beden ken, dat we neef en nicht blijven". Slechts een merk kan aan de spits staan Een revue. In het Concertgebouw wordt Zaterdag en Zondag opgevoerd de revue „Houdt je manieren", waaraan verschillende Belgi sche artisten medewerken. Er zal volop ge legenheid zijn om eens recht hartelijk te lachen. Een bijzondere attractie" is tevens het optreden van het danspaar The Pol- tons. Na afloop van de revue zal een bal wor den gegeven met medewerking van The Joy Full Band, terwijl de heer Dutreau de leiding heeft. In onze Tijdinghal. Wij etaleeren enkele foto's van het stormweer op Marken en Urk. Verder een foto van den Emir Feisat, tweede zoon van den koning van Hedjaz, die thans in ons land vertoefteen foto van de deelnemers aan de kerkelijke con ferentie der Geref. kerken buiten het Sy nodaal verband. Een zeer aardige foto geeft een kijkje op het eiland Urk als het wasohdag is. Nog hebben wij een mooie serie buiten- Ia ndsche foto's opgehangen, waaronder een portret van den Spaanschen dictator Primo de Rivera. Voor het examen als derden stuurman zijn geslaagd de heeren H. H. van Hee, S. Sander en C. de Cock en ivoor het voor- loopig machinisten-diploma de heer J. Traas, allen leerling van de De Ruijter- school. Hullebroeck-avond. Gisterenavond trad Emiel Hullebroeck in de Concertzaal te Middelburg op voor een paar honderd personen. Dit aantal had ze ker grooter mogen zijn, maar voor den Vlaamschen zanger was dit geen aanlei ding zich ook niet hier ten volle te geven. Ook nu wist hij de aanwezigen, die met hun applaus zeer gul waren, tot mede zin gen te bewegen. En zij, die er waren, heb ben dan ook weer een genotvollen avond gehad, zooals dat van een Hullebroeck- avond te verwachten is. Bij Kon. besluit is J. A. Visser te Tholen met ingang van 1 November benoemd tot technisch ambtenaar van den rijkswater- staaf. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Ned. Herv. kerk. Aangenomen de toezeg ging van beroep naar Zalk en Vecaten door ds. J. Mortier te Serooskerke-Kerkwerve. MARINE EN LEGER Het reisplan van de „Tromp". Blijkens bij het departement van marine ontvangen bericht is de „Tromp" Dins dagavond jl. 6 uur Kaap St. Vincent ge passeerd. ■Het reisplan van de „Tromp" heeft een kleine wijziging ondegaan, doordien, in- plaats van zooals aanvankelijk bepaald was, na Constantinopel eerst een bezoek gebracht zal worden aan Varna (Boel- garije) en daarna aan Constanza. Het schip zal dus te Varna vertoeven v^n 611 November en te Constanza «van 1212 No vember. De luitenants ter zee 2e klasse F. Stam en A. de Boer, dienende op resp. den politie- kruisen loodsboot no. 6 en de Gelderland, hebben onderling van plaatsing verwisseld. De officier van den marinestoomvaart dienst le klasse M. van der Hart en officie ren van den marinestoomvaartdienst 2e Ze reikte hem de hand en vurig sloot hij die in de zijne „Goed, neef en nicht dan voorloopig Maar mettertijd toch wel iets meer Mrs. Waring had Jocelyn nu ontdekt en zei „Maar kinderen, wat laat jullie me zoeken. Het rijtuig wacht al uren en je weet, hoe de admiraal er op tegen heeft, de paarden zoo lang te laten staan Lauderdale volgde ook heel gedwee en niemand anders dan locelyn las nog de aandoening op zijn gelaat. Cora was minder makkelijk te krijgen Die was sneeuwklokjes gaan plukken in den tuin en betreurde het dat ze zich hier nog niet eenigen tijd mee mocht bezig houden. „Als ik ooit een eigen voertuig krijg, zal het géén rijtuig wezen, maar een auto Al van den tijd af, dat ik nog een kleine hummel was, herinner ik mij, hoe dit en kele zinnetje „De paarden wachten" op eenmaal een eind kon maken aan alle pret Lauderdale hielp de dames in het rijtuig eii gaf locelyn's hand nog eens een extra drukje bij het afscheid. Het hinderde haar wel wat, dat hij zoo „bleef doorgaan als een ijsschol", want al meende hij nu ook duizendmaal dat hij haar ondanks zich zelve toch voor zich zou winnen, hier in had hij mis gezien Of ze nu meer voor hem gevoeld - zou hebben, als ze Launcelot nooit had ont moet, deze gedachte kwam niet eens bij haar op. Wel was ze voortdurend vervuld van den naam van dat gehuchtje, waar de oud-oppasser woonde van kolonel Lang. Daar zou ze zeker eens heengaan en al leen. Roger zou natuurlijk zeer tegen heb ben op zoo'n expeditie, maar als ze daar mee Launcelot van dienst kon zijn, mocht ze zoo'n gelegenheid niet laten voorbij gaan. (Wordt vervolgd).

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1