DINSDAG 12 OCTOBER 64e Jaargang 1926 gemeentebestuur binnenland - feuilleton een naam met een smet. Stads= en Provincienieuws VLISSINGEN IN 1925. «.N0.240 NKE JONGEN Leeftijd ong. 18 jaar. ureau „Vlis^CouranT i ILEERDE KAMERS Jer pension of keuken- adhuisstraat 86 boven)- VLISS1NGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIjS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal- rheren 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk f 2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 1—4 regels 1.10 voor iedere reoel meer 26 cent bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs, bij vooruitbetaling van 1—5 regels f 0.75, elke regel meer 15 cent Familieberichten van I6 regels i 1.70, iedere regel meer 26 cent. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen gelet op art. 37 der Drankwet, doen te weten, dat bij hen is ingekomen een verzoek van S1DON1A LUDOVICA ADRIAENSENS, om verlof tot den verkoop van alcohol houdenden drank, anderen dan sterken drank, vooj perceel Wagenaarstraat 5 dat vanaf heden gedurende 'veertien da gen tegen het verleenen van het gëvraagde verlof schriftelijke bezwaren kunnen wor den ingebracht bij Burgemeester en Wet houders voornoemd. Vlissingen, 11 October 1926. Burg. em Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. Invoer van vee in België. De „Maasbode" meldt dat in overeen komst tusschen Nederland en België er een besluit tot stand is gekomen, dat het Ne- deriandsch vee in België mag ingevoerd worden langs de tolkantoren van De Clin- ge, om in de staatsveestallen gekeurd te worden. Nieuwe telefoonkabel NederlandBelgië. Met het leggen van een telefoonkabel voor de internationale verbindingen tus schen Nederland en België, zal deze week een begin gemaakt worden op het traject EsschenRoosendaal. Reisbesluiten. Bij gemeenschappelijke beschikking van den minister van waterstaat en den minis ter van financiën zijn in het Reisbesluit 1916 gerangschikt in de 4e klasse de bureelambtenaren, de teekenaars, de mon teurs 1ste klasse, de instrumentmakers, de chef-vakwerklieden en de chef-stokers en in de 5e klasse de vakwerklieden 1ste klasse, de werklieden 1ste klasse en de stokers 1ste klasse. De storm van Zaterdag 9 op Zondag 10 October. iHet filiaal van het Meteor. Instituut te Amsterdam meldt Tusscnen 11 uur voormiddag en den mid dag van 9 October bereikte de Zuidzuid westenwind de stormigrens, groeide daarn; regelmatig aan tot 3 uur namiddag en bleef uit dezelfde richting waaien. Daarna nam de windsnelheid af en ruimde de wind naar West en Westzuidwest, de snelheid bleef tot 10 uur namiddag even onder de storm- grens. Vanaf dat uur nam de snelheid weer toe tot een vollen storm met kracht 9 Beau fort, welke kracht in de buien is overtroffen. De richting bleef tot middernacht WZW, waarna de wind langzaam naar Wesr- Naar het Engelsch, van L. CAMPBELL DAVIDSON. (Nadruk verboden.) 15) ..Volkomen zeker Ik heb zijn graf ge zien. Maar Roger... Je kunt toch ook niet ohj zijn, dat te hooren Hij was immers een kameraad van je Lauderdale zorgde wel, dat zijn gelaat streng ernstig stond, toen hij weer plaats nam. Juist daarom kan ik blij zijn, dat hij de kieschheid had om te sterven. Zoodoende bespaarde hij ons regiment het brandmerk van een terechtstelling voor moord. Zijn «amilie mag ook blij zijn, dat ze er zoo goed afkwam. Nu, nichtje lief, zullen we er "ei]sch niet meer van spreken, als 't je het- ze''de is. Het is alles voorbij. Maar het was een uiterst nare zaak en je zult mij ous een genoegen doen, als je er noch te gen mij noch tegen iemand van het e|"ment verder over spreekt". Meer hoefde er niet gezegd te worden wger had hiermee immers duidelijk genoeg 'jn meening uitgesproken. Bovendien wer en er stemmen vernomen op de trap, die us den terugkeer van mrs. Waring en ^ankondigden. Er werd thee rond- Voor Jocelyn had Roger's gezelschap nu P eenmaal veel minder belangwekkends *n immers niets uit hem krijgen. In een0 '100Pte ze maar dat het haar bij j- van de andere East Mercia officieren be^ zou lukken. bii e\een en ander maakte, dat zij er stil hoe -Wat ^°&er nu weer zóó verklaarde llem zeker liever een tête-a-tête met de^uMaren van Pfannen gemaakt voor weken, die volgden. Den dag daarop noordwest ruimde en tegen 7 uur voormid- dg afnam in kracht. De zwaarste windstoot 92 K.G. per M2. kwam voor ten 4.20 uur vm. 10 October. De over vijf minuten gemiddelde snelheid was toen 18 meter per seconde. VLISSINGEN, 12 OCTOBER. Werkverschaffing en werkeloosheids verzekering. Een der onderwerpen die op het oogen- blik en zeker nog jaren lang in de econo mische wetenschap de aandacht heeft is werkverschaffing en werkloosheidsverzeke ring. Immers de studie over" dit vraagstuk kan en mag zich niet bepalen tot dit onderwerp alleen. Een studie welke zich alleen tot de 'verzekerings-technische eischen van de werkeloosheidsverzekering zou bepalen, zou vrijwel doelloos zijn. De studie moet zich richten tot de onderwerpen die met het werkeloosheidsvraagstuk inhaerent zijn. Denk bijv. maar aan het vrijhandelsysteem en de retorsierechten. Noig in de laatste ver gadering van de Kamer van Koophandel werd hierover gedebatteerd. Anderszijd moet ook het bevolkingsvraagstuk bestu deerd worden. Dit vraagt ook voor ons land de volle aandacht. Waar moet Neder land met zijn bevolkingsaanwas van 100.000 inenschen per jaar blijven, waarbij nog komt dat ook de vrouwen hoe langer hoe meer aan de productie deel igaan ne men. De demping van de Zuiderzee, het aanwinnen van polders in Groningen en Zeeland kan, hoogstens tijdelijk een zeer gering deel van dezen aanwas gebruiken, maar daarna De techniek kan misschien uitkomst brengen. De techniek het belang rijkste oeel van het vraagstuk. Hoe en wanneer Dat weet niemand. In elk geval ligt daar een belangrijk vraagstuk, angst wekkend indien geen oplossing gevonden wordt. Ieder die op een of andere wijze zij.i plaats inneemt moet kennis nemen van dit vraagstuk. •Het instituut voor arbeidersontwikkeling meende goed te doen dit onderwerp in te laten leiden door een deskundige nl. den heer Meijer de Vries, hoofdcommies bij den dienst der werkeloosheidsverzekering en ar beidsbemiddeling, die Donderdag a.s. hier over in het Concertgebouw spreekt. In onze Tijdinghal hebben we weer enkele buitenlandsche foto's opgehangen, o.a. van het bezoek van den Finschen staatspresident aan Dene marken, de feestelijke ontvangst te Kopen hagen door koning Christiaan en een foto van de deelnemers aan het Pan-Europeesch Congres. R. Kath. Internationale Vereeniging tot bescherming van meisjes. De afdeeling Vlissingen van de R. Kath. Internationale Vereeniging tot bescherming van meisjes zal morgenavond haar weke- lijksche winterbijeenkomsten weder begin nen. Deze woTden iederen Woensdag van 8 tot 10 uur gehouden Scherminkelstraat 35. Op deze bijeenkomsten worden de meisjes nuttig bezig gehouden en vinden zij daar een gezellig tehuis en kunnen zij den avond doorbrengen met breien, naaien, verstellen en andere bezigheden. Scheepvaartberichten. Het Nederlandsche stoomschip „Merita" hetwelk order heeft bekomen om naar IJmuiden te vertrekken is wegens slecht weer uit zee terug 'gekeerd en alhier op de haven gekomen om te bunkeren. Het bericht in ons vorig nummer dat het schip wegens slechte steenkolen uit zee was teruggekeerd, was minder juist. zou er concert zijn op de pier en de schouwburg had' die week een uitstekend gezelschap. Er zou een garnizoens- en een admiraliteits-bal gegeven worden en er was een jachtpartij. Waar Jocelyn echter nog het meest voor voelde, was de lunch aan de officierstafel, waar de Warings met hun logée aan beloofden deel te nemen. Ze begreep wel, dat Roger haar zooveel mo gelijk zou tegenhouden om over het onder werp te spreken, dat haar toch juist het meeste aan het hart ging maar daar zou ze zich maar niet door van de wijs laten b#engen. De gedachte, dat Launcelot en zij voor hetzelfde doel werkten, schonk haar moed, zelfs waar Roger zoo al zijn best deed haar te remmen. Hij en zij samen. Die gedachte verwarmde haar het hart, vormde een schakel tusschen hen, die leiden moest tot bereiking van het voorgestelde doel, naar zij hoopte. In de veertien dagen die volgden had ze haast geen tijd om tot zichzelve te komen, zóó zeer waren de dagen ingenomen met plichten van het gezelschapsleven. Het be gon 's morgns met een promenade op Palmerston Road, wat een dagelijks-weer- komende aardigheid was en waarop ze al hun vrienden ontmoetten en het besloot met een terugrit naar huis, langs Clarence Parade, wanneer ze binnengelaten werden door een slaperigen bediende, die zich er zeker niet zelden over verwonderde, hoe zijn heerschappen er nu plezier in konden hebben, om zich moedwillig zoo zeer te vermoeien. Bij al hun uitgaan was hij ook van de partij. Zij wist niet in hoeverre dit was toe te schrijven aan zijn handig plannen-maken, maar in ieder geval had hij een voortdu- renden toegang bij dé Warings en met recht zei Cora hij was er, of hij kwam er. Hij was gezien onder de kameraden van zijn regiment, ofschoon niet bepaald be mind of populair. Daarvoor hield hij zich altijd te zeer op een afstand. Jocelyn mono poliseerde hij als het ware, maar daar gaf zijn neefschap nu ook aanleiding toe. Mrs. Najaarszitting Prov. Staten. Door Ged. Staten van Zeeland is de opening der najaarszitting der Provinciale Statën bepaald op Dinsdag 30 November a.s. en ligt het in de bedoeling om op Woensdag 1 December d.a.v. over te gaan tot benoeming van een griffier der Staten, alsmede om de verslagen der afdeelingen te behandelen op Woensdag 21 Decem ber a.s. Typhus. Een der typhuspatiënten te Hoedekens- kerke en wel de keetbaas van de daar plaats hebbende grondwerken is aan deze ziekte overleden. De pleegzuster, die des nachts de wacht had in de barak, is zelf door de typhus besmet en naar het zieken huis te Goes overgebracht. Zeeuwsche Maatschappij van Landbouw. Het hoofdbestuur der Maatschappij tot bevordering van landbouw en veeteelt in Zeeland vergadert op 18 dezer te Goes, o.a. ter benoeming van een nieuwen secre taris in de plaats van den heer Tj. B. E. Kielstra, die ontslag heeft gevraagd. De kring Axel stelt voor, aan de regee ring te verzoeken, een ontvangstation voor Duitsche pootaardappelen in Zeeuwsch- Vlaanderen in te stellen, daar deze aard appelen thans niet anders dan over Essen kunnen worden ingevoerd, wat voor Zeeuwsch-Vlaanderen gepaard gaat met overlading. Het telegramverkeer met Brugge en Gent zal voortaan ter bespoediging door alle kantoren via Neuzen worden afgewikkeld. Van de grens. Men schrijft ons uit Oostelijk Zeeuwsch- Vlaanderen De Kamer van Koophandel voor de Zeeuwsche Eilanden heeft in haar laatste vergadering een woordje gesproken over de tram Bieskens-Maldeghem, de slechte ver bindingen en niet ten onrechte. Als een slak kruipt die tram door het land. Wie het begrijpen kan, geve inlichtingen, doch nim mer zijn ons zonderlinger tariefbeFekenin- gen als van die maatschappij onder de oogen gekomen. Een staaltje Breskens Schoondijke 19 centOp de locomotief ziet men alleen een machinist, wat een zeer ongewenschte toestand mag genoemd wor den. Trouwens haar zustermaatschappijen laboreeren eveneens aan dit euvel. Stel eens voor, dat den bestuurder een ongeval over komt, hoe moet het dan afloopen, wanneer geen tweede persoon aanwezig is om den stoom af te sluiten en zooveel kennis kan men toch wel van een stoker verwachten. Zuinigheid mag nimmer veiligheid bedrie gen Meermalen gebeurt het, dat men in Neu zen den trein per „pedes apostolorum" niet kan halen en evenmin de boot na aankomst van trein of tram. Geen nood, men zorgt er voor, dat de auto van den provincialen dienst aanwezig is en voor een kwartje brengt hij den reiziger ter bestemde plaatse. Natuurlijk weer dokken Er ha pert nog al aardig wat aan de aansluitin gen, 't schijnt, dat de Zeeuwsch-VTaming van zijn geboorte niets anders heeft gekend en hij er mee is opgegroeid. Verbeteringen constateeren behoort tot de uitzonderingen, b.v. wanneer zorgt onze „chemin de fer international" nu eens eindelijk voor opge knapte wagens of wordt hij ertoe gedwon gen En zoo waar, het bestuur der wielerbaan te Sas van Gent heeft nog een wedstrijd georganiseerd. Ditmaal kwamen enkel Bel gen op den cementen vloer. Het bezoek was zeer matig, guur weer is weinig uit lokkend voor lang staan blijven in de open lucht. Ondanks een regenbui werd het programma afgewerkt met Spiessens als overwinnaar, doch op 't hoofdstuk „winst" zal wel geen post zijn te boeken. Warin'g was het volkomen eens met Adela Muncaster, dat het maar het beste zou zijn dat Jocelyn's geld „in de familie" bleef. Nu en dan had Jocelyn wel eens een gesprek met een van de andere East Mercia mannen over dat bewuste avontuur, maar ze trachtten er zich altijd af te maken. In ieder ander geval zou zij dit voor hen zoo pijnlijk onderwerp vermeden hebben, maar nu was er haar te veel aan gelegen iets meer van de zaak te weten te komen. De lunch aan de officierstafel was uitge steld, daar de kolonel met verlof was. Maar zoodra deze terug kwam, werd de datum vastgesteld. Mogelijk, dat ze aan dien lunch nu eens wat wijzer werd. Want het was haar een vreeselijke kwelling, dat ze nu nog niets verder was gekomen sinds ze „the Merlins" verliet. Maar al zou ze er nu den kolonel zelf op aanspreken ze wilde er iets van hooren, stond bij Jocelyn vast. HOOFDSTUK XX. De heldere winterzon verlichtte prachtig den rood-steenen gevel van de Victoria Kazerne te Southsea. Het leek hier wel in de Riviera, zóó heerlijk zacht was het er, op dezen Februari-ochtend. Er reden voortdurend gasten voor en alles zag er even feestelijk en stralende uit. De officieren ontvingen de dames op het bordes en geleidden ze naar binnen. De beide majoorsvrouwen ontvingen in den hall, in gezelschap van den kolonel, die ongetrouwd was. De tafel stond keurig versierd met bloe men. Jocelyn zat tusschen een officier van de East-Mercia's en een marine-man in. Haar neef Roger had tot zijn grooten spijt niet haar cavalier kunnen wezen, daar die een plaats moest innemen naast een dame, die hij niet passeeren kon. De marine-man amuseerde zich uitstekend met de dame aan zijn andere zijde, door wie hij blijkbaar geheel in beslag genomen werd, zoodat Jocelyn wel op haar anderen cavalier was aangewezen. Nu de campagne in vollen gang is, heerscht er verbazend veel leven en bedrij vigheid te Sas van Gent, zoowel des daags en des nachts. Groote lichtbundels bij de losplaatsen verjagen de duisternis. In 't be gin kom men moeilijk de bieten uit den grond krijgen, omdat de bodem door de aan houdende droogte zeer haid was geworden. Thans gaat het beter en meesmuilen ook de boeren van genoegen hoe meer slijk aan de bieten, des te voordeeliig voor hen naar het schijnt bij het tarreeren, al durft de fabrikant soms een geduchte hap in het percentage geven. In de laatste dagen voor de verkiezingen is men elkaar toch nog aan de overzijde der grens in de haren gevlogen en wel op de ouderwetsche manier. Aan scheldwoor den, zooals Tseven, blauwkoppen, roode muite, fagadeschreeuwers, enz. igeen gebrek en het regende verwijtingen aan weder- zijdsch adres, waarbij vouroorlogsche loo- nen, de broodprijs, het afvloeien, van staats bedienden met de haren naar het strijdperk der gemeentelijke senators werden ge sleept. Het schijnt, dat de kunstmatige grens zelfs de mentaliteit dor bevolking totaal kan veranderen. In Selzaete werd Zondag morgen een propagandist verrast bij het „overplakken". Twee zachtzinnige duifjes haalden den man van de ladder en ransel den hem geducht af. Zou men bij ons huis moeders aantreffen, die zoo politiek warm loopen voor een simpele aanwijzing van raadsleden De uitslag kan den lezer vrij koud laten, trouwens het vuur wordt er even snel ge- bluscht als het oplaaide. EEN TRANENDAL. Ziet, de igele bladers vallen, Met den zomer is 't gedaan. En 't gehuil van wind en regen, Kondigt ons den winter aan. Als de ruwe stormen woeden, Wordt des zeemans leven zwaar, Dan doorleeft hij bange uren, Blootgesteld aan doodsgevaar, 't Is ook thans alweer gebleken, In de kranten zien wij 't staan. Haringioggers met hun lading, Zijn met man en muis vergaan, 't Schip met moed de reis begonnen, Heert welhaast den tocht volbracht, En wordt binnen enk'Ie uren In de haven thuis gewacht. Weldra is 't gevaar geweken, Ginds, de Vaderlandsche kust. In dea schoot van de familie, Wacht den zeeman eind'Üjk rust. Donk're wolken pakken samen, 't Lijkt steeds meer op een orkaan. Menschelijke krachten falen, Dicht bij huis en toch vergaan. Tal van stoere schepelingen, Strijdend voor het daag'lijks brood, Zijn aan hun gezin ontvallen, Weggenomen door den dood. 't Is alweer opnieuw bewezen, d'Aarde is een tranendal, Vol van jammer en gevaren, Op de zee, maar ook aan wal. X. Het aandeel der gemeente in de lichting van 1925 bedroeg 50 man. Aan vier perso nen werd uitstel verleend van eerste oefe ning gedurende één jaar. In 1924 waren voor de lichting 1925 in geschreven 188 personen. Van de dienstplichtigen werden er 44 bij de landmacht en 6 bij de zeemilitie inge lijfd. Van het aantal ingeschrevenen werden door Ged. Staten vrijgesteld wegens broe- derdienst 56, wegens kostwinnerschap door den minister van oorlog 2, door den keu- ringsraad werden vrijgesteld wegens ziekte of gebreken 56. In het jaar 1925 werden Op waardeerenden toon zei ze „Wat is Southsea toch een mooie plaats. Het lijkt hier wel zomer, misschien is het ook meer een winter-badplaats „Daar kan ik eigenlijk niet over oordee- len", antweordde het jonge mensch. „Ik ben pas bij dit bataljon en dus nog maar kort in Southsea". „Ja waarlijk Is u er nog maar zoo kórt „Zooals ik zei. Den kolonel ken ik nog het bestdie is ook van het andere batal jon gekomen. Hij was onze oudste majoor en hij kreeg zijn plaats, toen die arme Lang er uitging..." Dit was nu voor het eerst dat een vreemde tegenover Jocelyn dit onderwerp had aangeroerd. Ze voelde op eenmaal een vreeselijke belangstelling voor dezen man en nu zou ze hem dan tenminste eens on dervragen naar de Malta-tragedie. „Kolonel Lang... Heeft u hem gekend Wat was dat vreeselijk." Ze sprak heel zachtjes, want ze wilde niet, dat één van de andere officieren er iets van zou hooren, waardoor hij er dan misschien protest tegen kon aanteekenen. „Ja en een vreemd geval ook, Die Vyvian moet het natuurlijk gedaan hebben, ofschoon ze allemaal zeggen, dat hij een in-fatsoenlijk mensch was". Hij sprak ook op gedempten toon, zoo dat niemand hen verstaan kon. Jocelyn brandde van verlangen, om meer te hoo ren. Ze at in het geheel niet, zond den eenen schotel voor en den anderen na weg, en antwoordde „Neen, maar hij heeft het niet gedaan. Ik ken zijn familie. Het is onmogelijk, dat hij zulk een vreeselijke misdaad zou begaan hebben. Er schuilt zeker het een of ander geheim achter. Het zal een Maltezer zijn geweest, die kwam zien, of er ook wat te halen viel in het kwartier van den kolonel of..."« „Nu, dat weet ik nog niet zoo.. Als Vyvian het nu niet deed waarom is hij er dan vandoor gegaan Dan had hij immers Voor engros Firma GEBR. STEENLAND, Stationstraat MIDDELBURG. voor de lichting 1926 ingeschreven 128 personen. De Koninklijke Scherpschuttersvereeni- ging „Vlissingen", opgericht 8 December 1884, oefent het juist-schieten ter bevorde ring van 's landsweerbaarheid. Zij telde op het einde van het jaar 71 leden. De vereeniging verwierf sedert hare op richting 101 medailles, waaronder 19 Ko ninklijke. De vereeniging heeft zich bereid ver klaard om in tijden van oorlog of oorlogs gevaar het land te dienen. Gedurende het jaar 1925 waren hier ge- stationneerd Mr. Ms. wachtschip „Buffel" met toegevoegde vaartuigen. Hr. Ms. mij- nenleggers „Hydra", en „Van Meerlant". Hr. Ms. pantserbooten „Gruno" en „Friso". In deze gemeente zijn 8 openbare scho len voor gewoon lager onderwijs waar onder één centrale school voor het zevende leerjaar 1 openbare school voor uitge breid lager onderwijs 3 scholen ingericht volgens de nieuwste wetswijziging 1924 en genaamd B, C en D, aan elk waarvan de raad in den loop dezes jaars besloot een z.g. boventallige leerkracht te verbinden 3 scholen bleven ingericht, vallende onder de overgangsbepalingen der Wet van 30 Juni 1924, Staatsblad no. 319, nl. de scho len E, H en I, terwijl één school, nl. school A, voor gewoon lager onderwijs en de cen trale scnool voor het zevende leerjaar K bleven vallen onder de overgangsbepalin gen der wet van 16 Februari 1923, Staats blad no. 38, tot en met 31 December 1925 6 bijzondere scholen voor gewoon lager onderwijs 2 bijzondere scholen voor uit gebreid lager onderwijs. Op 31 December 1925 waren op de vol gende scholen aanwezig Openbare scholen school A aan de Coosje Buskenstraat (W.) 234 m. en vr. school B aan de Groote Markt (W.) 195 m. en vr. school C aan de Arsenaalstraat 214 m. en vr. school D aan de Groote Markt (O.) 195 m. en vr.) school E aan de Hen drikstraat (boven) 208 m. en vr. school H aan de Bouwen Ewoudstraat (M.) 218 m. en vr. school I aan de Bouwen Ewoud straat (O.) 217 m. en vr. school K aan de Bouwen Ewoudstraat, overig gedeelte 126 m. en vr. U.L.O.-school 118 m. en vr. Bijzondere scholen Roomsch Katholieke Meisjesschool aan de Breestraat 217 vr. R-Kath. Jongensschool U.L.O. aan de Gla- cisstraat 45 m. school der vereeniging voor bijzonder lager onderwijs op Geref- grondslag aan de Kasteelstraat 303 m. en vr. school der vereeniging tot bevordering van Christelijk onderwijs aan de Wage naarstraat 346 m. en vr. school der Vlis- singsche Schoolvereeniging (neutrale school) aan de Hendrikstraat (beneden) 180 m. en vr. school der vereeniging -voor niet bang behoeven te zijn voor een gerech telijk onderzoek „Hij is gestorven, éér hij nog in staat was, eenige stappen te doen", zei Jocelyn met'overtuigden ernst. Hij had letsel beko men in zijn pogingen om van het eiland weg te gaan en daar is hij nooit van her steld. Vandaar, dat hij geenerlei teeken gaf...." „Zoo... Is u daar zeker van... Dit zal dan een openbaring wezen voor het regi ment. Ze zouden er zeer mee ingenomen zijn, als die aanleiding tot een smet op hun naam van hen afgenomen was". „Spreken de andere officieren er wel eens over met u „Niet dikwijls. Ze vermijden het, omdat het voor hen geen van allen prettig is. Dit wist ik niet zoo, eer ik ook tot de hunnen hoorde". Er volgde een oogenblik stilte. Hij kon haar dus ook al niet zoo bijzonder van dienst zijn, dacht Jocelyn. Hij wist niet veel meer dan van hooren zeggen en zij had het juist willen vernemen van iemand, die de tragedie had meegemaakt. „Maar van Lang gesproken", ging de jonge man voort. „Er gebeuren soms vreemde dingen, vindt u ook niet Ik reed naar Petersfield een paar dagen nadat ik hier was, en daar verloor mijn paard een hoefijzer. Ik hield stil aan een kleine sme derij, vlak bij de plaats en daar was ook een herbergje." (Wordt vervolgd.) VOLKSGEZONDHEIDS- EN VEILIGHEIDSHOEKJE Wie zich voor de gezondheid en weerkracht van zijn volk interesseert, heeft er groot belang bij dat het zwem men in de scholen en de vereenigingen grooter uitbreiding krijgt. FERD. HUEPPE.

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1