KWATTAW ï- MAANDAG 11 OCTOBER Bat's KWATTA No. 239' een sche Kaatschappil ,l!| Stoomvaart BINNENLAND FEUILLETON een naam met een smet. ZIEKTE EN PIJN Stads= en Provincienieuws JAViV REEPEN Prof.J.H.Korw >000 Gulden) )rden: M |K?" otusprijsvraag) en te winnen als Room ver- If pond ch ANKETBAKKERS. aan voor 1 Nov. u| BEDIENDE get. voorzien, ine gewerkt, etter P., bureau „Mid-I Courant", Middelhui?! ziekte terstond tei| 'NSTBODE gevra; uishouding in een cafll m. Loon f 7.per weetl Vlamingstraat 2 albierl goed onderhouden WOONHUIS orkamer, alkoof, ad-I n keuken, groote schuur! lieuwe Vliss. weg C 150,1 bezichtigen na 12uur.| gevraagd voor kis ecember, ERN BOVENHUIS a f35.— per maar onder letters X. J,| liss. Courant". IEL met Tegelplaat Icheldestraat 4. .EISJE, 23 jaar, bi Januari aan voor lulp in de huishouding,! ende naaien. I letters X. Z., Bureao| rrant". uwkundige Teeke*! :kken (nieuwe modelP| en woningbouw J. ^NOTENBOOM, Bouwkunde !AAT 9. -Middelb.-U- hengelegen plaat» R VAN PASSA0IE"5' DEREN EN VEE. v.Midd ztober II v. I v.m.uurv.n 8 8 12 >14 15 msüèn te bekom»» N V. T Erven vB< ebra. VL1SS1NGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIjS Voor vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Week-abon- nementcn 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 cent bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs, bij vooruitbetaling van 1—5 regels 0.75, elke regel meer 15 cent. Familieberichten van 16 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. Herziening bezoldigingsbesluit. Maandag 4 October werden de heeren N. van Hinte en F. S. Noordhoff, resp. voor zitter en secretaris van het Comité ter be hartiging 'van de algemeene belangen van Overheidspersoneel (A.C.O.P.), door den minister-president in audiëntie ontvangen. De delegatie verklaarde zich zeer teleur gesteld, door het feit dat de regeering niet meer aandacht had geschonken aan het be langrijke salarisadres van het A.C.O.P., d.d. 24 April 1026, doch volstaan had met mede te deelen, diat naar haar oordeel er eenige rust in de salarieering behoorde te komen en daarom tot de gevraagde herziening van het B. 3. 1925 niet zou kunnen worden meegewerkt. De vertegenwoordigers van het A.C.O.P. gaven daarna een uitvoerige uiteenzetting van de argumenten, welke h.i. voor deze herziening pleiten. Hun beschou wingen vermochten den minister-president echter niet 'van zijn standpunt af te bren gen. Ten aanzien van de burgerrechtelijke arbeidsovereenkomst deelde deze bewinds man mede, dat de toegezegde beslissing der regeering eerlang ter kennis van de C.C. zal \v orden gebracht. De nieuwe Indische leening. Naar net „Vad." verneemt, is de Neder- landschIndische leening 1926 B uitne* mend geslaagd. Op het vrije gedeelte van deze leening is in die mate ingeschreven, dat, behalve aan de Indische- en Rijksinstellingen, aan de overige vrije inschrijvers niets zal wor den toegewezen. Gelukstelegrammen. Ook in het verkeer met de landen, waar mee dienaangaande een overeenkomst is getroffen, zullen voortaan gelukstelegram men, die op 'n luxe-formulier worden afge leverd, verzonden kunnen worden. In het buitenlandsch verkeer wordt, boven het geldend tarief, 50 cent per telegram bere kend. Bereids is met Noorwegen deze re geling tot stand gekomen. Onze vleeschuitvoer. Het invoerverbod van versch vleesch in Engeland heeft onzen vleeschuitvoer zéér gevoelig getroffen. Volgens den uitvoerstaat van Augustus 1925 werden voor uitvoer goedgekeurd 107117 varkens, 7522 vette kalveren, 3160 graskalveren, 7398 nuchtere kalveren, 19045 schapen en 2341 runderen. Deze cij fers waren voor dezelfde maand van dit jaar 75125, 2398, 3491,2575, 20268 en 1209. In de week van 28 September zijn deze cijfers geweest 23784, 2297, 832, 4636 en 353. In deze niet opwekkende lijsten treft ech ter één ding. Werden in Augustus 1925 van de 107117 varkens tot bacon bereid, in Augustus 1926 ondergingen 65278 van de 75125 vark ens die behandeling en in de week van 1218 September 18589 van de 23784. Hieruit blijkt gelukkig, dat de bedrijven zich mear en meer gaan inrichten op het 'verduurzamen van vleesch de bedrijven, o»e dat nog niet gedaan hebben of moeilijk Naar het Engelsch, van L. CAMPBELL DAVIDSON. (Nad-ruk verboden.) 'glfll 14) HOOFDSTUK XVIII. Kapitein Lauderdale, die bekend was om re meesterlijke wijze, waarop hij zijn zelf- oeheersching wist te bewaren, keek nu °ch zóó zeer verrast, dat Cora er om lachen moest. Jawel, maar een mensch vindt ook zoo jaaar niet dagelijks een onbekend nichtje", crontschuldigde hij zich stak het „on tkende" nichtje de hand toe, en zei Vertel maar eens gauw of je wel zoo in j- schik bent, mij gevonden te hebben, als 1®U r~ Jocelyn Wat een suffert toch, tah"|ie n'et onmiddellijk herkende. Toch «Jj u stee^s niijzelven gekweld met de «coachte, wie je wel wezen kon." inderdaad was daar niets van aan. Maar J vand zeker, dat het zóó beter klonk n dat hij erkende, hoe hij haar heelemaal Vergeten had. nipM, beantwoordde zijn handdruk die 1 a. aalde b'j de hartelijkheid van dien van Wöordd dacb* Z'J onwillekeurig en ant- g'dg het mij ook. Maar van mij (lat (*>an no^ vee' su^er» want ik wist >7n Southsea waart en ik was nog al op?n naar Je uit te kijken terwijl jij Het ^achte hadt, dat ik hier zou zijn. ria+ 's an °°K ol een aardige tijd geleden, w.e elkaar gezien hebben", srh'ni Ir dat je het laatst nog een P droeg, is het niet droew\SCll0r* Neen, op mijn zestiende 8 ik toch zeker geen schort meer. Maar kunnen doen, zijn op het oogenblik het kind van de rekening. Bij onzen vleesch uitvoer zijn ongeveer 100 bedrijven getrof fen, welke natuurlijk alle lijden onder den maatregel, maar in zeer verschillende mate. Zaak is zoo spoedig mogelijke aanpas sing aan de bereiding van verduurzaamd vleesch. Reeds hebben ziah, naar het „Vad." ver neemt, 25 exportslagerijen opgegeven voor bacon-bereidirog. Verreweg de meeste be reidden dit vroeger niet en wij hebben dus zeer beslist met een verblijdende poging te doen, zich aan den nieuwen toestand aan te ->assen. Ook oriënteert zich onze exporthandel meer en meer op Duitschland, terwijl b.<v. voor levende schapen een nieuw afzetge bied in Denemarken is gevonden. Zooals we boven zagen, is men al aardig op weg den varkensuitvoer door de bacon- bereiding te compenseeren, maar het baart nog groote moeilijkheden, voor kalveren en schapen voldoende nieuw afzetgebied te vinden. Intuschen laat men den moed niet zakken en stelt alles in het werk om onzen vleesch- export door den moeilijken tijd heen te 'helpen. Na den watersnood. Het totale bedrag van de bij de algemee ne vereenigde commissie tot leniging van rampen door watersnood in Nederland te Amsterdam ingekomen gelden bedraagt thans na de 67ste verantwoording 4.610.970.76. Postversnelling Holland-Indië. De Ned.-Indisahe Vereeniging voor de Luchtvaart heeft, naar het Aneta-bureau meldt, het plan opgevat, bij wijze van proef en propaganda, in samenwerking met den marine-vliegdienst in Ned.-Indië, het comité Vliegtocht Ned.-Indië te 's-Gravenhage en den Rotterdamsche Lloyd een mailvlieg tocht te doen verrichten tusschen Sabang en Tandjong Priok, resp. Soerabaya, in aansluiting op de mailboot, die daar uit Europa zal aankomen en naar Europa zal vertrekken. Deze tocht zal worden gemaakt op de zelfde wijze als de mailvlucht Rotterdam Marseille, welke op 28 Mei jl. door ir. Grassé op initiatief van het Comité Vlieg tocht Ned.-Indië werd verricht. Evenals te Sabang een vliegtuig aansluiting zal geven op de boot, zou dit te Marseille geschieden voor den tocht naar Holland, zoodat de totale reis van Nederland naar Neder- landsoh-Indië, bij gebruikmaking van een der snel-varende schepen een bekorting van beteekenis zal ondergaan. Met het oog op het seizoen en de voorbe reidingen, welke in Indië nog noodig zijn, zal echter met de uitvoering van dit plan eerst het volgend voorjaar begonnen kun nen worden. Wanneer deze post-versnelling bevredi gende uitkomsten mocht opleveren en er is geen grond, hieraan te twijfelen is het niet uitgesloten, dat eerlang een stap verder zal worden gegaan en aansluiting op de mailboot zal worden gezocht per vliegtuig te Port Said of Suez vanuit Am sterdam of Rotterdam met correspondee- rende aansluiting naar Sabang Tandjong Priok en Soerabaya. De loodsschoener no. 1. De loodsschoener no. 1, welke door de opheffing van den zeilloodsdienst voor het Goereesche Gat op 's rijkswerf te Helle- voetsluis opgelegd was, is Vrijdag naar Helder overgebracht, om daar voor den lcodsdieust gebruikt te worden. Gezelschapsbiljetten. Het voordeel van het gezelschapsbiljet voor groote afstanden wordt, naar het „Vad." met eenige voorbeelden uiteen zet, vrijwel een fictie, omdat men dan van het retour-gezelschapsbiljet niet profiteeren kan, daar men geen tijd heeft, zich behoor lijk in een plaats op te houden. Men moet dus twee enkele reizen nemen. Het gezel- ik ben echt blij, dat ik je ontmoette Roger, en ik hoop, dat ik je dikwijls zal zien, zoo lang ik in Southsea blijf. Gisterenavond ben ik hier pas aangekomen. Maar had ik je nu niet toevallig gezien dan zou ik een brief naar de kazerne hebben gestuurd om te vragen of je mij eens kwam opzoeken". „En al heb je mij nu ook gezien, die vraag mag ik nog zeker net zoo goed als geldig beschouwen vroeg hij ad-rem. „Maar natuurlijk". Cora Waring vond dien Roger Launder- dale een alleraardigst jongmensch Maar, daar hij nu eenmaal de neef was van Jocelyn zou hij die ook de meeste attenties bewijzen Enfin, er waren nog wel officie ren, die „niemands neef" waren, en die wilden zich dan misschien eenigszins over haar ontfermen, troostte het jonge meisje zich. Inderdaad was voor hèm de ontmoeting veel verrassender geweest dan voor haar. Terwijl hij zich naar de kazerne begaf van de „Town hall", had hij ruimschoots stof tot denken. Zijn nichtje Jocelyn had hij tot nog toe altijd beschouwd als de rijke fami lie-erfgename en als zoodanig zou hij het dus ook verstandig hebben geacht, haar zijn hart en hand aan te bieden. Haar vader was de oudste, zijn vader de jongste van de gebroeders Lauderdale geweest en het meeste geld, dat de familie bezat, was eerst in het bezit geraakt van Jocelyn's vader en nu dus in het hare. Nu was hij koud van nature en niet licht zou een vrouw hem dus in waarheid tref fen, maar dit meisje nu had een onbe schrijflijk aangenamen indruk op hem ge maakt nog eer hij wist dat het zijn nichtje was. En hij, de zelfbewuste jonge man, die er altijd ook een goede opinie van zichzel- ven op nagehouden had, vroeg zich nu angstvallig af, of hij toch vooral niet iets gezegd of gedaan kon hebben, dat haar misnoegen soms mocht hebben opgewekt. ontstaan door Gevatte Koude, bestrijdt men spoedig en goed met Mijnhardt's SANAPIRIW TABLETTEN Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten schapsbiljet voor langen afstand schiet zijn doel voorbij. De minister van waterstaat heeft het blad meegedeeld, deze aangelegenheid met de directie van de Nederlandsche Spoorwe gen nader te zullen bespreken. Dit zal deze week reeds geschieden. De drukte in de Rotterdamsche haven. De drukte in de haven te Rotterdam is aan het einde van de vorige week wat ge luwd, zoodat thans, tot nader order alle schepen, welke te Rotterdam willen kfomen bunkeren of kolen laden, zonder oponthoud kunnen opstoomen, omdat voor alle lig plaatsen beschikbaar zijn. De opstopping is in het begin van de week altijd het grootst geweest, omdat des Zondags niet in de haven gewerkt wordt. Het aantal schepen dat om kolen komt, gaat den laatsten tijd in dalende lijn. De vangst van kooivogels. Het uitvoerend comité tot opheffing van de vangst van beschermde inlandsche vo gels is dezer dagen met zijn arbeid gereed gekomen. Het heeft zich met een adres ge wend tot den minister van binnenlandsche zaken en landbouw. In de toelichting wordt het geheele vraagstuk van de vogelvangst en den vogelhandel uitvoerig behandeld. Het comité laat niet slechts het licht vallen op de wreedheden, waaraan de vogels bij en na de vangst dikwijls blootstaan, maar het behandelt bovendien het verband tus schen vogelvangst en vogelstand, de belan gen van vinkers en handelaren en de taak der politie. Aan den minister wordt verzocht, een zoo groot mogelijke beperking van het aantal soorten beschermende vogels, welke thans nog mogen worden gevangen be houdens verkregen vergunning tot tijd en wijle de wet zelve aan dit bedrijf een eind maakt, zooals de vogelwet-1912 aan het lijsterstrikken een eind heeft gemaakt. VLISSINGEN, 11 OCTOBER. Hulp voor Armenië. Over dit onderwerp heeft Zaterdag in de voormalige kerk der Engelsche gemeente alhier ds. Paul Ben on uit Graffenstaden bij Straatsburg, een bezielende rede gehou den, die door te weinigen is aangehoord. Na ingeleid te zijn door ds. W. A. B. ten Kate alhier, ving de -begaafde spreker zijn rede aan met den lichamelijken nood te schilderen van die van hot naar her ge jaagde, door de Turksche overheerschers overal vervolgde Armeniërs, welke, zooals spr. het in den aanvang schetste, den afval uit de keukens en de weggeworpen keuken en tafelresten aan de in die streken overal rondzwervende straathonden betwistten. En .hij sprak over de massa-moorden vóór den grooten oorlog, over het systematisch aan den hongerdood in de woestijn in de jaren 1915 en 1916. Er scheen in de jaren 19181920 een verbetering in den toestand van dien rampzaligen volksstam gekomen te zijn, die zich weer vestigde in de streken door de geallieerden bezet. Niet lang ech ter duurde die verbetering, want toen deze machten zich terugtrokken, begonnen de vervolgingen opnieuw en spr. gaf van de behandeling een frappant staaltje, toen hij sprak over die overdekte kar met stof felijke overblijfselen, welke schots en scheef door elkaar in een groeve werden „geborgen", met slechts een dun laagje aarde, zoodat ze spoedig ten prooi vielen aan de wilde 'honden en jakhalzen. Spr. zou echter niet lang stilstaan bij den politieken kant dezer gebeurtenissen, omdat Echt om haar uiterlijk alleen verlangde hij dit meisje tot zijn vrouw te hebben en dus hoopte hij maar, dat zij ook verliefd zou worden op hem. „Wat is die kapitein Launderdale toch een charmant jongmensch meende mrs. Waring. „Hij is immers adjudant van zijn regiment? Tenminste dat heb ik mij laten vertellen. Een militair heeft altijd zulke aangename manieren, ik hoop, dat jij met een militair trouwt, Cora „Verwaande kwasten zijn het voor het grootste deel", bromde admiraal Waring, die er dus héél anders over dacht. „In ieder geval is het een aardige neef', zei Cora lachende. Lauderdale vond Jocelyn den volgenden dag alleen in den salon, toen hij een be zoek bfacht aan de familie Waring. Ze stond op om hem te begroeten en het leek hem uiterst geschikt, dat hij haar alleen aantrof. „Wat vind ik dat alleraardigst van je, Jocelyn, dat je mij zoo onmiddellijk bij den naam hebt genoemd „Maar neef en nicht noemen elkaar toch altijd bij den naam Of eigenlijk, jij bent de eenige neef dien in bezit, dus spreek ik niet uit ervaring „In ieder geval mijn naam heeft mij nog nooit zoo goed geklonken, als uit jouw mond. Ik ben nu heelemaal verzoend met dat Fransch luidende „Roger" „Kom, ga zitten", noodde ze hem, naar een stoel wijzend, waar zij zoo lang geze ten had, terwijl ze zelve plaats nam op de sofa. „Mrs. Waring en Cora zullen zoo dadelijk komen. Ze zijn uitgegaan om boodschappen te doen. Vindt je niet, dat je hier een prachtig uitzicht hebt Een groot deel van den dag breng ik dan ook aan dit venster door. Dat kan je gelooven Heel dikwijls zie ik de troepen voorbij trekken, of eenig ander militair vertoon". hij meer den nadruk wilde leggen op het geestelijke gedeelte. En alsnu schilderde Z.Eerwi den geloofsmoed van den verdruk ten en opgejaagden. Ondanks de weten schap, die de vrouwen bezitten, dat ze slechts Mohammedaansch hebben te wor den om het veege leven te redden, blijven ze trouw aan het Christelijk geloof. Spr. gaf frappante staaltjes van den zedelijken moed, die velen toonen bij pogingen om bekeerlingen te maken onder de Turken, w.o. het volgende Een Armenisch-Protes- tantsch evangeliedienaar verdedigde het Christendom tegenover Turksche officie ren, hij bracht er het leven af, hoewel hij verscheidene malen gevaar liep gedood te worden. Voor de belangen van zijn stam trok hij niet vergezeld door zijn familie naar Amerika. Maandenlang hoorde hij niets van zijn nabestaanden en zijn ge loofsovertuiging hield hem staande, zoo zelfs, dat hij uiten kon leven ze nog, dan is het tot Zijn (Gods) heerlijkheid, leven ze niet meer, dan is het in Zijn heerlijkheid. Het geloof is bij dien veel bezochten volks stam zoo doorgedrongen, dat ze geen haat koesteren voor hun onderdrukkers en be lagers. Zulke menschen, die ten volle onze achting verdienen, zijn ten volle onzen steun "waard en spr. kon dan ook niet an ders dan trachten hen zooveel mogelijk te helpen in de lichamelijke nooden. Het is onze heilige plicht 'hen te helpen, het moet ons een voorrecht zijn deze Christenen te redden. Met een dankgebed eindigde spr. zijn bezielende rede, waarna ds. Ten Kate een woord tot slot sprak. Hierin prees hij ds. Berron voor wat hij dezen middag had ge bracht en wenscht hem kracht toe voor den arbeid, die hem steeds wacht voor die on derdrukte Christenen. Van de gelegenheid om de tentoonstelling van handwerken, vervaardigd door de Ar menische vrouwen, welke in de consistorie waren uitgestald, werd. door de dames ta melijk druk gebruik gemaakt. De collecte met nagiften en opbrengst verkoop handwerken heeft opgebracht plm. 150. De storm. Zaterdagmiddag stak een hevige storm op, welke in de stad eenige schade aan richtte. Zoo werd op de Groote Markt een schoorsteen van een dak afgerukt en op den Dam een aantal ruiten van een woning vernield door klepperende jalouzieën, ter wijl in de Noordstraat een ruit door den wind werd ingedrukt. In de Lampsensstraat woei een kap van een schoorsteen af, als mede takken van boomen in Badhuisstraat en Emmastraat. Een lichtdraad in de Badhuisstraat werd gebroken, terwijl meerdere electrische lam pen defect geraakten, waardoor de verlich ting in den nacht van Zaterdag op Zondag te wenschen overliet. De storm die ook gedurende den nacht aanhield en tegen Zondagavond opnieuw opstak, is vermoedelijk de oorzaak dat het speelwerk van den St. Jacobstoren defect geraakte. Men schrijft ons uit Middelburg Tengevolge van den bevigen wind, die reeds Zaterdag begon en in den nacht van Zaterdag op Zondag in erge mate toenam, hebben verschillende groote boomen, tak ken enz. het begeven. Hier werd op den hoek van Lange Burg en Markt een heer door een vallende dak pan getroffen, waardoor hij een hevig bloedende wond aan zijn hoofd opliep. Na de verwonding liep de getroffene de Markt nog over en bemerkte toen eerst het bloed. Na door een dokter verbonden te zijn kon hij per rijtuig huiswaarts keeren. .3» In onze Tijdinghal. Een groote foto van de Koninklijke fami lie bij de opening van het Koloniaal Insti tuut te Amsterdam. Nog een foto bij het verlaten van het Rijksmuseum. Eenige fo to's van de onthulling van het gedenktee- ken van Pieter Breughel te Breughel op HOOFDSTUK XIX. „Heb je ons vanochtend dan ook voörbij zien gaan vroeg Roger. „O, was dat jouw regiment, dat hier dadelijk na het ontbijt voorbij kwam „Juistdat waren wij. Maar je moet ons eens komen opzoeken in de kazerne en kennis maken met de East-Mercia's „Heel graag De geanimeerde blik, die deze woorden vergezelde, vleide hem niet weinig, want hij meende er uit te mogen opmaken dat zij er zóó zeer belang in stelde, omdat hij tot dit regiment behoorde. „Nu, dit zouden wij dan wel zeer op prijs stellen Ik zal aan de majoorsvrou wen vragen, of ze je hier eens gauw komen opzoeken. De „baas" zelf is ongetrouwd". „Je kolonel? Toe, vertel eens wat van hen en van de anderen 1 Met den vorigen kolonel is iets verschrikkelijks gebeurd, nietwaar Bij het eerste deel van de vraag had haar belangstelling hem aller-aangenaamst getroffen het laatste deel deed zijn gelaat op eenmaal betrekken. „Ja, dat .was een afschuwelijk geval, daar op Malta We zullen er maar liever niet van spreken. Houd je van zeilen Een van ons heeft een klein zeiljacht en mis schien zou je het niet onaardig vinden, daarmee eens een tochtje te maken 't Is heel aardig om daar bij voorbeeld eens in Ryde of in Southampton te gaan lunchen." Maar ze was niet van haar onderwerp af te krijgen. Ze verlangde enkel maar van die Malta-zaak te spreken. „Is er ooit nog wat aan het licht geko men van dat geval Het lijkt zoo geheim zinnig". „Geheimzinnig... Neen, 't is helaas duidelijk genoeg..." Hij sprak kortaf en verstrooid, naar Jocelyn met verrassing bemerkte. „Er viel heusch niets meer uit te vinden. We wisten meer dan genoeg... Slechts één merk kan 't beste zyn Zaterdag jl. groep deelnemers aan den Verzekeringsdag te 's-Gravenhage eenige voetbalkieken van gisteren gespeelde wed strijden. Rijkspostspaarbank. Opgave, uitsluitend betreffende het post kantoor Vlissingen en zijne bij- en hulpkantoren, gedurende de maand Sep tember 1926. Aan bovengenoemde kantoren werd, in den loop der maand, op spaarbankboekjes ingelegd 47.454.43*) en terugbetaald -47.621.19 Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald 166.76 Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank boekjes bedroeg 40. Hieronder 1 formulier ad 1 in spaar bankzegels van 1 cent (schoolsparen). Door tussohenkomst dezer kantoren werd ter directie op staatsschuldboekjes afge schreven 16.800. Stow-away. Door tusschenkomst van de politie werd een Duitsche stow-away welke hier was aangekomen, over de grenzen gezet. Deze vreemdeling was op de reede alhier ont dekt op een Engelsch stoomschip, op reis van Antwerpen naar Australië. Een vluchtelinge. De politie hield gisterenmiddag een 78- jarig vrouwtje aan, dat niet geheel wel bij het hoofd scheen te zijn en het Oude Vrou wenhuis te Middelburg, alwaar zij werd verpleegd, was ontloopen. Zij wilde juist op de boot naar Terneuzen stappen, zoo- als zij voorgaf om een familielid te Antwer pen te gaan bezoeken. De politie bracht het oudje wederom in veilige haven. BrancL •Op den Nieuwendijk brak Zaterdagmid dag in een perceel alwaar monteurs aan de electrische geleiding werkzaamheden verrichtten, een begin van brand uit ten gevolge van kortsluiting. Tengevolge hier van geraakte een houten lambrizeering in brand. De politie bluschte dezen brand en brak de lambrizeering uit. Zaterdagnacht ontstond een schoorsteen brand in de Kolvenierstraat, waar ook de zolder -reeds aan het smeulen geraakte. Ook hier trad de politie handelend op. Het Nederlandsche stoomschip „Merita", komende 'van Cork en bestemd naar New Castle ligt alhier wegens slechte steenkolen ter reede geankerd. Het Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen te Middelburg. De oudheidkundige verzameling van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen heeft den laatsten tijd weder belangrijke uitbreiding ondergaan door vele schenkin gen. Van de aanwinsten noemen wij Eenige antieke kleedingstukken uit Schouwen af komstig en eenige kleedingstukken uit de Bevelanden een paar rouwbellen met zij- spelden (deze worden aangekocht) eén halve zilveren sluiting, waarschijnlijk voor een das tn een zilveren doekhaak, beide uit Burgh een Frankische beenen kam uit derrie aan het strand te Domburg gevom- den een belangrijke reeks scherven, ver tegenwoordigend de verschillende typen van Germaansche, Frankisch en later mid- Maar werkelijk, Jocelyn, ik zou je wel wil len verzoeken, niet verder over dit onder werp te spreken. We negeeren het liever. We doen ons best het te vergeten en het anderen te laten vergeten, want het wierp immer een smet op de East- Mercia's Een zaak van zóó groot belang voor Launcelot, daar kon ze niet zoo makkelijk van afstappen, en dus pleitte ze „Toe Roger, ik zou er juist zoo graag nog wel wat van hooren. Het spijt mij erg als je het minder aangenaam is, maar ik ben het niet met je eens, dat het een smet werpt op het regiment. Het was misschien niet eens hun schuld „Hoe is het mogelijk, dat je zóó kunt aanhouden 't Is toch niets geen verkwik kelijke geschiedenis, zoo'n moord-geval en een oneervolle handeling „Toch stel ik er levendig belang in", ging zij onverdroten voort. „Dat komt, ik ken enkele familieleden van mr. Vyvian en daarom zou ik er zoo graag was meer van hooren". „Dan ken je dus de familie van een man die onteerd is zei Roger kalm. En nu trad hij opjiet venster toe, met de vraag „Dit gorctfjn zal ik maar even neerlaten, hè De zon schijnt je net in het gelaat." Zijn stem had weer dien stroef-metalen klank, van zijn kant hoefde ze dus niet op sympathie te rekenen „Neen, neen ik ken de familie van een man jegens wien grof onrecht werd ge pleegd riep zij verontwaardigd. „Het is schandelijk, dat hij veroordeeld werd ter wijl hij nooit heeft terecht gestaan Hij stierf met de verklaring op de lippen, dat hij onschuldig was, en hij heeft nooit ge logen." „Stierf... Is hij dan dood? Hoe weet je dat Ben je er zeker van Er klonk als verlichting uit den toon van Roger. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1