1000 snn Qfin 150 25 9 OCTOBER too Eerste Blad NIEMEIJER'5 N8EMEMERS 1926 lilgmfirma F. (lil DE VEiOE Irjalslriil SD-DMIissiigti. leid. ID. PuMtiing 116181 Verschijnt dageliiks. uitgezonderd op Mag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen dit nummer bestaat uit 2 bladen Brieven uit de Hofstad FEUILLETON I NAAM MET EEN SMET. -s— No.238 VLISSINGSCHE COURAINT ABONNEMENTSPRIJSVoorVlissingen en de gemeenten op Walcheren/2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België en de overige landen der Post-Unie, bij wekelijk- sche verzending 4.15bij dagelijksche verzending ƒ6.10, Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIEPRIJS: Van 14 regels ƒ1.10; voor iederen regel meer 26 cent. Familieberichten van 1—6 regels 1.70. Reclames 52 cent per regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 75 cent, voor eiken regel meer 15 cent. Bij abonnement speciale prijs. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor guldi langi heid bij levens- ongeschikt- tot werken. «jnHU een ongeluk. Clllll gu den bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van eiken anderen vinger Een verlies. Paedagogie. Hen te herdenken die ihun krachten heb ben gewijd aan goede zaken, is eerste plicht van hem die de kroniek van zijn stad bij houdt. Het is daarom onze plicht dezen brief aan te vangen met eln woord ter na gedachtenis van een bekende figuur in den Haag, die helaas dezer dagen ten grave is gedaald. Wie dikwijls den tooht naar liet kerkhof onderneemt, weet dat er altijd wel eenige belangstellenden zijn die de laatste groeten willen brengen. Slechts nu en dan zijn het er zeer velen, zelden zijn het breede scharen die bij deze gelegenheid opkomen. Toen dezer dagen 'liet stoffelijk overschot van Louis Caron ter aarde werd besteld, was er een groote menigte op de begraafplaats aanwezig. Het was een zeer uitéénloopend gezelschap en wie niet wist wat en wie de overledene was geweest, zou moeilijk een veronderstelling hebben kunnen maken uit den aard van dat gezelschap. Daar was de gemeentesecretaris, de directeuren van twee gemeentebedrijven, een lid der Twee de Kamer, tal van bekende figuren uit den Haag, maar daarnaast waren vele zeer eenvoudige menschen,, veel jonge mannen en jonge meisjes. Achter den lijkwagen liep een lange rij krachtige jonge mannen, allen blootshoofds, allen lenige figuren, die nu langzaam met gebogen hoofd voort gingen. Eén van hun vrienden, hun allerbeste vriend was in den bloei van zijn leven weg gerukt en in diepen weemoed volgden zij zijn baar grafwaarts. Caron was de president van de Vrijwil lige Reddingsbrigade, die groep stoere jon gelui, die zich oefenen om steeds, gereed te zijn hulp te verleenen zoodra ons water land weer een slachtoffer aan "~T" zou moeten arsiaa-u. vuui i» wa& Caron ue jn, die in het bekende Zuiderbad voor een groot deel de leiding had. Onder alle liefhebbers van de zwemkunst en de zwem- sport was hij dientengevolge één de'r be kendste figuren. TëVens één der meest ge ziene figuren. Hij heeft de Reddingsbrigade groot gemaakt en sterk, hij heeft als nie mand de liefhebberij voor het zwemmen 'aangewakkerd en tal van personen, die in den loop der jaren door leden der Brigade zijn gered, danken het behoud van hun leven voor een groot deel aan hem, die de stuwkracht is geweest voor de reddings oefeningen. De honderden bij de groeve aanwezigen waren diep onder den indruk van dit heen gaan op even veertigjarigen leeftijd. Dui zenden zullen hem blijven gedenken en ver buiten den Haag zal zijn naam in eere blijven. Er is een poging gedaan in den gemeen teraad om tot een rook-verbod voor kin deren beneden 14 jaar te komen. De Raad beeft dit echter afgewezen. Men zou er langdurige beschouwingen over kunnen houden of de ovenheid zich wel zoo intiem m\ inlaten met de opvoeding der jeugd tn zoo zeer het terrein moet betreden dat nog altijd als bij uitstek van het gebied van de ouderlijke zorg wordt beschouwd. Daartegenover staat natuurlijk, dat de Naar het 'Engelsch, van L. CAMPBELL DAVIDSON. (Nad-ruk verboden.) 13) Toen Launcelot alles voor de bedienden Eregeld had en nog tal van voorloopige schikkingen had genomen, gaf hij order, •lat zijn bagage werd gepakt en vertrok hij gemand wist waarheen Ofschoon oude Rachel den naam „Malta" op zijn porte- Janteau uitspelde zei dit haar niets en ze aan geen mensch deze wetenschap Een geheim kon zij bewaren dit had al meer getoond Adela Muncaster ontving Joceleyn met °Pen armen. ..Nu lieve, denk ik, dat je genoeg hebt phad van je excentrieke ideeën en dat je toch niet weer een betrekking zult aanne- Van den zomer, blijf je dan toch eens tüstig bij ons hé En dan hoop ik, dat je eens dezen en gene ontmoet." Djt, laatste bepaalde zich, volgens ^ela's opvatting, hoofdzakelijk tot neef j°ger. Het werd nu hoog tijd, dat de jon- 8e'Ui eens wat meer van elkaar gingen zien. "'k vind het heel aardig van je, Adela, dat weet je ook wel. Maar daarom hoop hoe je mij maar niet kwalijk nemen dat ik den Warings heb gevraagd, of ,K dij hen een tijdje logeeren mag. Ze heb- ,en ^6 al zoo dikwijls gevraagd en ik heb erkelijk een beetje verandering noodig."" »De Warings Waar wonen die »d het afschuwelijk van je, want ik a n" zoo op je gerekend wonen in Southsea..." ".oouthsea Daar is het East Mercia puient juist gestationneerd." Ja> Cora Warings schrijft dat ze enkele overheid thans kapitalen jaarlijks uitgeeft voor de opvoeding en de ontwikkeling van dé jeugd en dus mag eischen dat de ouders alles zullen doen om te zorgen dat die gel- dew zoo goed mogelijk besteed worden. Dit alles wordt wel eens te licht vergeten. Sedert de gemeenschap een zeer groot deel der opvoedingskosten betaalt, hebben de ouders ook den plicht eens goed te beden ken dat zij daartegenover alles in het werk moeten stellen om de gemeenschap zooveel mogelijk terug te geven, door alle kracht ook zelf aan die opvoeding te wijden. Daaraan ontbreekt nogal eens het een en ander en het is dus te begrijpen, dat de overheid zelf wil ingrijpen. Het principe daarvan is al lang aan vaard, want de overheid verbiedt tal van zaken voor kinderen. Het rook-verbod zou dus op zichzelf niets nieuws zijn, maar het is toch te begrijpen dat men het nalaat en liever de ouders doet inzien dat zij hier te waken hebben. Onlangs is ergens in het buitenland de bepaling gemaakt, dat 's avonds na een bepaald uur kinderen be neden een zekeren leeftijd niet meer op straat mogen zijn. Het ware de moeite waard een dergelijke bepaling eens te overwegen, omdat het nog maar steeds voorkomt, dat kinderen 's avonds langs de .straat slenteren. Zóó voortgaande zou de overheid ten slotte een soort wettelijk pae- dagogie-boek ontwerpen, waartoe zij alles zins de bevoegdheid heeft, nu zij zich zoo veel gelegen laat liggen aan de paedagogie zelf. AI dergelijke bepalingen zouden nog weer eens een nieuw veld voor overheids bemoeiing openen. Het winterseizoen staat weer voor de deur en de jongelui Ioopen rond met de grootste plannen voor feest avonden, waarvan natuurlijk het bal het voornaamste is. Reeds vroeger is gebleken, dat de burgemeester niet bereid is, vergun ningen voor nachtbraken te geven voor deze jongelui's fuifjes en het resultaat van de overgangs- en eindexamens op de in stellingen voor hooger en middelbaar on derwijs zijn dit jaar van dien aard geweest, dat men heusch de jongelui wel eens wat Str^mn<!?MaeBDmp'f,et hooggeroemde Lyceum bijvoorbeeld is allerminst fraai ge weest en de leider daarvan moge zich ook wel eens afvragen of hij niet beter doet met zijn vólle aandacht aan zijn instelling te besteden in plaats van dagelijks de lezers' van een krant te vergasten op zijn sappige en vooral zoetsappige artikelen. Het is onze indruk, dat de tegenwoordige jeugd van 14 tot 18 jaar er wel wat al te luchtig op los leeft en te Weinig aandacht heeft voor het serieuse werk. We willen er heusch geen oude heertjes en vrouwtjes van maken, maar het verschil tusschen vroeger en thans lijkt ons wel heel groot. Wanneer eens paal en perk wordt gesteld aan al die dikdoenerige schoolverenigin gen, waarin de jongelui bijeen komen met geen ander doel dan om pret te maken, dan kan dat niet anders dan goed zijn. Aanvankelijk zijn die vereenigingen met een geheel ander doel opgericht, maar het nut tige dat zich daarbij aan het aangename zou paren is al lang van het repertoire der meeste vereenigingen verdwenen. Wanneer men bedenkt, dat de overheid 's jaars millioenen op het onderwijs, ook voor die scholen, bijlegt en men ziet dan hoeveel geld er door die leerlingen op zoo'n avondje wordt stukgeslagen, dan lijst toch de vraag, of de overheid hier niet eens in de rechten van de ouders moet treden, omdat deze daarvan niet lltijd het juiste gebruik weten te maken. Over het algemeen gevoelen wij niet zoo van de officieren kent en dat ze ze heel veel bij zich aan huis ziet. Toe laat me nu maar gaan, Adela Mrs. Muncaster was aangenaam verrast. Het kwam haar voor, dat Jocelyn's verlan gen naar Roger gelukkig veel sterker was dan zij had durven hopen Natuurlijk zullen we je laten^gaan. We hebben immers het recht niet om je tegen te houden Ik hoop van harte, dat je een aangenamen tijd zult hebben in Southsea de admiraal is nog een neef van Horace. Ik zal zijn vrouw over je schrijven. Dan moeten ze maar eens een bal geven of iets anders, waar je weer wat van opvroolijkt na dien treurigen tijd in Caerleon „Nu, dat hoop ik ook Dit klonk zóó overtuigd, dat Adela vol komen gerust gesteld was wat betreft haar koppelaarstersplan. Al haar geluk hing daar van af, of Laun celot er in slagen zou, den naam van zijn broer en daardoor zijn eigen naam te be vrijden van den smet, dié er op rustte. Tot dit geschied was, zou hij nog niet met haar willen spreken. Want, zijn eer was hem nog meer waard, dan zijn liefde En het vaste voornemen was nu bij haar ontwaakt, dat zij hem zooveel mogelijk daarbij helpen zou. Daarom wilde zij zoo graag naar Southsea gaan-; daar kon ze de tragedie van Malta immers tot in de klein ste bijzonderheden vernemen wie weet, welk schakeltje ontdekken van de onschuld van Launcelot's broer. Cora Waring en zij hadden elkaar al ge kend als schoolvriendinnen en meer dan eens had ze Jocelyn te logeeren gevraagd. Dat die daar nu uit zichzelve op terug kwam, was echt een verrassing, en, opge togen, had Cora haar teruggeschreven niet een heele lijst er bij van de feestelijkheden, die te waahten waren, zoodat de logée wel heel wat gekleede japonnetjes mocht mee brengen. „Er zijn enkele kapiteinsvrouwen bij, heel veel voor overheidsbemoeiing in het algemeen, maar het lijkt ons een slecht soort bemoeiing, wanneer men aan den eenen kant zich uitslooft om alles ihooger- op te voeren en aan den anderen kant toe laat dat de ouders niet meehelpen, ja zelfs tegenwerken door het verkeerde toe te laten. Misschien ware op andere wijze toe zicht uit te oefenen dan door middel van politie-verboden, die niet altijd het ge- wensohte effect sorteeren. EIBER. De reactie op de New-Yorksche - fondsenmarkt. Daling van den Katoenprijs. Steeds lagere zilver- prijs. Weinig zaken op de Am- sterdamsche beurs: Scheepvaart waarden vast. Kunstzijde-aan- deelen flauwer. Turken hooger. Russen in reactie. Het is een opvallend verschijnsel dat de Amerikaansche fondsenmarkt, die een tijd perk van aanhoudende willigte achter den rug heeft, deze week een flauw verloop heeft gehad en dat daarbij beduidende koersdalingen zijn voorgekomen. Steel- shares hadden het op 1 October j.l. tot een recordkoers van 153% gebracht, maar zijn teruggeloopen tot 146%, American Smel ting and Refiningshares, waarop juist het dividend verhoogd is, zijn gedaald van 141% tot 135%, aand. Norfolk van 169% tot 161%, Topeka's van 162% tot 147%, alleen Erie's zijn van 35% tot 38 opgeloo- pen in verband met gunstiger fusièvoor- waarden. Opmerkelijk is dit verschijnsel, omdat men over het algemeen ten opzichte van den economischen toestand der Ver. Staten optimistisch blijft en door de spoor wegen over de maand Augustus wederom hoogere ontvangstcijfers zijn gepubliceerd. Er is echter meer dan eens-op gewezen, dat de Amerikaansche markt zelfs op de onge kend gunstige ontvangsten der spoorwegen vooruitgeloopen is, zoodat baisse-factoren in dubbele mate tot een reactie bijdragen, aan dti hoogconjunctuur Eenmaal' een eind en er zijn ongetwijfeld aanwijz-mgen fiat dit einde langzamerhand bereikt is, al wil dat niet zeggen dat er een economische crisis te wachten staat. Er valt echter mede te rekenen en het wordt in de Amerikaan sche beschouwingen ook toegegeven, dat de toestand in het landbouwbedrijf aller minst gunstig! kan worden genoemd. De graanprijzen zijn wel iets opgeloopen, maar toch nog weinig loonend, terwijl naar ver luidt in het Westen door nachtvorsten aan de oogsten schade is toegebracht. De po gingen om den landbouw met regeerings- subsidie te helpen, worden nog steeds voortgezet, maar ondervinden uiteraard scherpe bestrijding. Van groote beteekenis voor den economischen toestand der Ver. Staten is ook de voortgezette daling der katoenprijzen, welke thans circa 10 dollar cent per Amer. pond lager zijn dan een jaar' geleden en 25 a 30 ct. beneden het hoogste niveau uit den oorlogstijd. Vóór den oorlog was een marktprijs vari 13 a 14 ct. per Amer. pond ruwe katoen alleszins loonend, de kostprijs is allengs zoozeer gestegen, dat thans op zulk een prijs geen winst meer kan worden gemaakt. De ka- toenoogst zal dit jaar een recordopbrengst opleveren, men verwacht hier en daar meer dan 16 millioen balen, dat is 8000 millioen Amerikaansche ponden, zoodat een prijs verschil van 1 Amer. cent reeds een bedrag van 80 millioen uitmaakt. Het.;schijnt dat er <nog een groote hoeveelheid, ka toeft van voor wie het een waar genot is om te ont vangen," besloot Cora Waring haar brief. „We gaan iederen dag en iederen avond uit. 't Is heerlijk kind, dat je bij ons komt en je moet maar een heelen tijd blijven, dan hoop ik, dat js recht veel genieten zult." HOOFDSTUK XVII. Het verblijf in Southsea voldeed Jocelyn wel. Wat leek het haar nu al lang, dat Launcelot en zij afscheid van elkaar had den genomen in die gezellige studeerkamer op „Merlins", toen de dokter hen was ko men storen in hun laatste onderhoud. De tijd, dien ze onder Launcelofs dak had doorgebracht, leek haar nu onwaardeer baar, en veel te gauw voorbij te zijn ge gaan. Ze miste hem onuitsprekelijk en hoopte toch zoo, dat zij hem van dienst mocht zijn bij de zending die zij nu weer vrijwillig op zich nam. De groote „Town Hall" in Portsmouth zag er dan al bijzonder geanimeerd uit. Files van rijtuigen en auto's stonden voor den ingang en hadden gasten binnengela ten die eerst hun bewijzen van toegang moesten toonen. Daar binnen was haast geen stoel meer te krijgen en zoo juist had de orkestdirecteur bedankt voor het ap plaus, waarmee zijn verschijnen werd be groet. Het was namelijk een concert van de Kapel der artillerie. Het was op den middag, nadat Jocelyn bij de Warings was gekomen. De vorige avond was heengegaan met het kennisma ken met Cora's familieleden en het spreken van beide vriendinnen over „den ouden tijd". „Gelukkig, dat jé vandaag net kwam," had Cora gezegd, „want morgen is het concert en dat hooren wij allen toch zoo graag. Ze spelen prachtig." „Dus het zal wel druk bezocht zijn Zouden er ook enkele van de East-Mercia- officieren bij zijn den vorigen oogst onverkocht is en men vreest dat ook de voorgenomen valorisatie het terughouden van eenige millioenen balen niet in staat zal zijn een bedui dende prijsverbetering op de Katoenmarkt teweeg te brengen. Vanzelf is de toestand in Engeland, waar de Katoenfabrieken te Lancashire voor een deel gesloten zijn of slechts enkele uren per dag werken op de prijs van katoen van grooten invloed, ter wijl ook het toenemende gebruik van kunst zijde tot de verminderde vraag naar katoen bijdraagt. Een groot deel der Amerikaan sche katoen gaat naar Europa, zoodat de handelsbalans der Ver. Staten door de prijsdaling van dat product nadeelig wordt beïnvloed. Blijkéns de beursberichten heeft ook de voortdurende daling van den zilverprijs tot de flauwe stemming op de New-Yorksche beurs bijgedragen. Amerika is één der voornaamste zilverproducenten met Mexico en Canada jaarlijks wordt 70 a 80 mil lioen onces aan de markt gebracht, waar van een groot deel wordt uitgevoerd. Een der grootste zilverconsumenten is Britsch- Indië, dat jaarlijks 60 millioen onces in voert, waarvan het grootste deel op de wereldmarkt niet terugkeert, doordien het gebruikt wordt voor versierselen, etc. Bo vendien heeft men in Britsch-lndië den zil veren standaard, d.w.z. het zilver is daar waardemeter en voor den geldsomloop worden groote hoeveelheden zilver gebruikt. In den oorlog is de zilverprijs als bekend beduidend 'gestegen, zoodat de zilveren munten uit den omloop verdwenen en de regeeringen moesten besluiten tot vermin dering van het zilvergehalte, gelijk dit ook hier te lamde geschied is. Onze gulden had vóór den oorlog een zilverwaarde van on geveer 40 ct., maar werd in 1919/20 meer dan een gulden waard en het gehalte werd daarom van 0.900 op 0.800 gebraoht voor de nieuw aan te munten guldens. Thans is de zilverprijs, die in 1920 was opgeloopen tot 140 per K.G,, gedaald tot 45 per K.G. en onze nieuwe guldens zijn aan zil ver niet meer dan een kwartje waard. De vermindering van het zilvergehalte voor meerdere Europeesche munten heeft na- .ypn/jK de vraag naar zilver doen afnemen, oorlog venmmoeraen wciaiwm gaan. Hier komt bij, dat de productie van zilver automatisch stijgt met die van an dere metalen, omdat tweederde van de ge heele zilverproductie wordt verkregen als een bijproduct vam lood, koper of zinkmij- nen, want in de ertsen is dikwijls niet vol doende zilver aanwezig om alleen de kosten der mijnen te dekken. Zoo brengt dus de toenemende productie van koper, waarop men zich thans in de Ver. Staten blijkbaar toelegt, ook een hoo gere zilverproductie met zich, wat voor een deel de reden is waarom men in de Unie de daling van den zilverprijs nog niet als geëindigd beschouwt. Alle weerstandsver mogen schijnt uit de zilvermarkt te zijn verdwenen en de producenten hebben al hun optimisme verloren, zoo lezen we in één der Amerikaansche marktoverzichten. De positie van de zilvermarkt is slechter dan sinds een halve eeuw het geval was, ze kan alleen worden verbeterd door een stij gend gebruik van het witte metaal voor kunstvoorwerpen en als bestanddeel der munten. Men overweegt thans een groote reclame-campagne om het gebruik van zilver te populariseeren en papiergeld door zilvergeld te vervangen. Maar in afwach ting hiervan staat men in de Unie voor het feit, dat de zilverproductie aanmerkelijk minder opbrengt dan vroeger, wat niet al leen een rechtstreeksch verlies is voor de „O, hoogstwaarschijnlijk wel. Iedereen die maar eenigszins bekend is in Southsea, komt er. En die Mercia-mannen zijn toch zoo tuk op uitgaan. Zeker omdat ze er zich zoo lang van hebben moeten spenen. Ken je er officieren bij „Mijn neef, kapitein Roger." „Kapitein Lauderdale Is dat je neef Ja, het is toch ook eigenlijk heel dom van mij, dat ik hier niet eerder aan heb ge dacht... Maar dat is prettig voor je Hij zal je overal mee naar toe vragen. Hij zal je immers wel komen opzoeken Je moet hem maar vertellen dat Moeder iederen Zondag ontvangt en dat hij zooveel vrien den kan meebrengen als hij zelf wil." „Heel vriendelijk van je Cora, maar we hebben elkaar al niet meer gezien, sinds ik op school was. Misschien herinnert hij zich mij niet eens meer, als hij mij ziet. Zou ik mogelijk beter doen, hem te schrij ven, of hij eens hier komt?" „Verbeeld jé,.dat hij zich je niet meer herinneren zou. Dat is immers niet aan te nemen... Hij zal er zeker vanmiddag wel zijn. Ik heb pas kennis met hem gemaakt. Het is een aardige man hè Zoo keurig cekleed en zulke bij zonder-beleefde manie ren." „Zoo?... Ik weet niet veel meer van hem. Alleen dat we nog maar de eenige familieleden zijn, die we van weerskanten bezitten." Na de opening van het concert, toen de heele zaal tot rust was gekomen,, keek Jocelyn nog eens kalm uitmaar ontdekte geen spoor van hun neef ieder gelaat was haar vreemd, terwijl Cora en haar ouders maar werk hadden, dat ze steeds^al hun bekenden toeknikten. Ze genoot van de muziek, en haars inziens duurde het con cert veel te kort. Toen vloog het heele ge hoor op en werd er thee gediend, op de galerijen van ihet gebouw en boven. Eer ze het zelve wist, werd Jocelyn ook meegevoerd door een dringende menigte, Mijnbouwmaatsehappijen, maar evenals de daling van den katoenprijs de positie van Amerika's handelsbalans befnfluenceert Vandaar dat de géheele New-Yorksche fondsenmarkt in verband met de lagere prijzen voor katoen en zilver een ongeani meerd verloop had. Als overmaat van ramp kwamen daar nog enkele factoren bij. In de eerste plaats is de vrees voor een dis- contoverhooging nog niet geweken, om dat de bankiers bij het verstrekken van credieten voorzichtiger worden. Voorts is deze week de prijs voor geraffineerde olie van 19.65 tot 19.15 verlaagd, terwijl mis- schien niet „AaiëJftvifabut* ®0ai,iu,^ gebied tusschen de Europee sche staten tracht te verkrijgen een druk op de New-Yorksche markt hebben uitge oefend. Men meent wel dat de Amerikaan sche ijzer- en staalindustrie daardoor niet zal worden beïnvloed, de legende dat Ame rika voor zijn welvaart van Europa geheel onafhankelijk is, vindt geen geloof meer en het staat wel vast, dat de financieele re cuperatie van ons werelddeel, de mobilisee ring en concentratie van de economisohe krachten een verschijnsel is dat zijn weer slag op de ontwikkeling van den Ameri- kaanschen handel niet zal missen. Wij kunnen ditmaal over de Amsterdam- sche beurs kort zijn, want de handel had er niet veel te beteekenen. De vorige week schreven we meer uitvoerig over de po sitie van onze geldmarkt en de vraag naar beleggingswaarden, die ook thans nog aanhoudt, zoodat men aan; het welslagen der Nederl. Indische leening niet behoeft te twijfelen. In verband met de maandwis- seling is het geld tijdelijk duurder gewor den, in den weekstaat der Nederlandsche Bank per 4 October is echter van geldver- schuivingen niets te merken, wanneer men er rekening mee houdt dat de regeering ƒ35 millioen schatkistpapiev rechtstreeks bij de Bank plaatste. De Locale markt had een stil verloop, voor Oliewaarden met lagere koersen naar en, wat heel lastig was, ze verloor haar mof. Het zou zeker een heele toer zijn geweest, die terug te krijgen, als een heer er haar niet aller-beleefdst bij geholpen had. Met een buiging reikte hij haar het verloren voorwerp over en het leek haar, dat hij een bekend gezidht had. Ze prevelde een paar woorden van dank en wilde zich weer bij haar gezelschapje voegen, maar keek te vergeefs uit. Hij was nog vlak bij haar, en zei „Wil ik u eens even den weg wijzen naar de zaal, waar uw bekenden waarschijnlijk zijn heengegaan „Graag", zei ze. Maar, al had ze nu ook de zaal, daarom had ze de Warings nog niet. „Mag ik even zorgen, dat u een kop thee krijgt vroeg hij. ,jWant ik verzeker u dat dit later haast een onmogelijkheid zal we zen 't is hier zoo vol." „O, ik sterf van den dorst," gaf zij toe. Nu, hij wist raad, om baar lafenis te ver schaffen, en juist genoot zij van een tweede kopje, toen een stem, achter haar, Jocelyn verrast deed opkijken. Het was Cora. „Mijn hemel, kind, waar heb je zoo lang gezeten We waren in doodelijke onrust. Heb je al thee gehad O ja, dat zie ik." „Er werd uitstekend voor mij gezorgd", antwoordde Jocelyn met stil gebaar naar haar geleider. Cora stak hem de band toe en barstte in lachen uit „O, maar Joce, als je nu eens wist... Daar hebt jullie elkaar, zoowaar, nog in al die drukte gevonden"... En toen met alle plechtigheid „Kapitein Launderdale uw nichtje, miss Lauderdale Verwelkomt elkaar nu maar eens gauw en hernieuwt de kennismaking. Ik kan toch niet aannemen, dat jullie je zoo maar voor een aardigheidje houdt, of je elkaar niet kent," (Wordt vervolgd.

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1