NIEMEIJER'S NIEMEIJER'S 'Eerste Blad 'gemeentebestuur feuilleton een naam MET EEN SMET. - 64e Jaargang Beursbeschouwingen Gemeenteraad. ^No.226' langs mouwen en dikwijls aan den geschulpt feston- is tweede plaatje zijden japon met met vele feston 't staat niet on- :ur. |W tint heeft deze leven populair be- |„bois de rose" van Aen gebruikt deze laponnen en japon- I die hoe langer hoe Irige tinten worden Me nieuwst „fumée" fzette hiel, die aan fvoet met een zeer loog loopt. Bij een len stukje kant Van pet ingezet, wat bij |itjes heel fijn staat. SCHORTEN. J zagen we van een |te, afgezet met een Jvaarop veelkleurige ■Het bijzondere van \e geheel met koud afgeborsteld. Heel W1LHELMINE. de laatste mode- len kinderen vinden R Nieuwe Modeblad". I practische beschrij- llad", tweemaal per 1 met telkenmale 2 hen, is bij de admi- Iverkrijgbaar voor 95 11.25 franco per post Vllssingen v.m 4.21 5.03 5.50 n.m. 4.36 5.21 6.10 VLISSINGSCHE COURANT Dit nummer bestaat uit 2 bladen Hf zij die zich met ingang van October a.s. op ons blad abonneeren, ontvangen de nog vóórdien datum verschijnende nummers GRATIS. WIIZIGING BOUW- EN WOON- VERORDENING. Burgemeester en Wethouders van Vlis- singen brengen ter openbare kennis, dat heden is afgekondigd een verordening tot wijziging der Bouw- en Woonverordening voorde' gemeente Vlissingen, vastgesteld 27 Augustus 1926, onder no. 19, welke ver ordening in werking treedt op 8 October 1926. Gedurende drie maanden wordt deze verordening ter Secretarie voor een ieder Ier lezing nedergelegd. Zij is tegen betaling der kosten ter Gemeente-Secretarie (3e Af- deeling) vrkrijgbaar. Vlissingen, 24 September 1926. Burs. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. SCHIETOEFENINGEN VLISSINGEN. De Burgemeester van Vlissingen maakt aan zeevarenden bekend dat op 27 Septem ber a.s. om 9 uur voorm. schietoefeningen zullen worden gehouden mePlicht geschut, geplaatst op den Westelijken oever van de Marinehaven. Onveilig is een gedeelte van de Wester- schelde en van de reede van Vlissingen tusschen de richtingen O. en Z. tot een afstand van 6500 M. Vlissingen, 24 September 1926. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. Het succes der buitenlandsche emissies. Een millioenennota zon der nieuwe gezichtspunten. Geen beperking der staatsuitgaven. Verlaging directe belastingen alleen mogelijk door indirecte heffingen. Betere tendenz voor Scheepvaartaan delen. Stijgende vrachten. Overigens een vaste stemming met weinig zaken. Ook in de afgeloopen week heeft vooral de Beleggingsmarkt op de Amsterdamsche beurs de aandacht getrokken in verband met de groote kapitaalsuitgiften welke we de vorige week bespraken. Het blijkt dat ons publiek de risico's der 7 Fransche spoorwegleening en der 6V2 Pruisische staatsleening wel durft loopen beide emissies werden ruim overteekend, de laat ste natuurlijk in sterkere mate dan de eer ste, maar dat deze er zoo grif ingegaan is, heeft toch velen verrast, vooral nu de Fran sche Franc de laatste dagen weer een flau wer verloop heeft gehad. Het is mogelijk dat deze daling verband heeft gehouden met de eerste betaling van 2 millioen op rekening der oorlogsschulden aajn Enge land. Uit de mededeelingen der regeering schijnt te moeten worden afgeleid, dat ook manipulaties daarvoor aansprakelijk moeten worden gesteld. In ieder geval mag wel ge zegd worden dat liet succes der Fransche spoorweguitgifte in het buitenland een goe den indruk gemaakt heeftmen meent in Engeland zelfs dat het zal strekken tot een grootere toegevendheid bij de Amerikaain- sche regeering ten aanzien der Fransche Naar het Engelsch, van L. CAMPBELL DAVIDSON. (Nadruk verboden.) 1174 [2j Toen de officieren al lang weg ware stonden de kolonel en de majoor nog een geruimen tijd te praten. »,Zou die arme goede Boffin nu ingere- ta worden fluisterde de eene luitenant tot den ander, terwijl ze samen het ruime voorplein overliepen, naar hun respectieve- I "Jke slaapkamers. Boffin was de bijnaam van den ver- I dachte. ,''5r „zal natuurlijk krijgsraad gehouden orden luidde het antwoord. „Ik kan het 17? °u°l"iet V00l'stellen, dat hij het gedaan I imL Moffin speelt of wedt nooit I Mc 1. beeft niet zooveel geld noodig I «-is sommige anderen..." 1 niPtSlr kan ie noo*t over oordeelen. De I IpctJX rak?n soms n°g gauw in onge- i len i? Alaar ik zal je eens wat vertel- Izien Bo*fin morgenochtend opzoeken wordpn Gc ook 'ets voor ,ieni gedaan kan ik hpm'n aIs.hi-i noS °P arrest zit, zal I vertpiiÜn J1 briefje schrijven, om hem te I te (Wn we aUen bcreid zijn, ons best I Dp J',wat, we klinnen- l'ovartier n"e] .begaf zich naar ziJn eiSen I gelaat ,ii T bezorgde uitdrukking op h. t Iwat hart n Vs 00k iets verschrikkelijks, I-Hij wa« s Sehad aan zijn eigen tafel. dus een vian geweten en moest l^nschpnii Ultdeelen, die misschien een I dus dit vV?n zou ruineeren. Geen wonder I Hij riln b,er wat tegen OP zag. was in Hp z,iJ? pPPasser. Eér dat er leven 1 chards ziin k 1 ^.rskwartieren zond Mr. Ri- Fr en stond Hij gaf. dit z,ïn °PPas" hem na te kijken, terwijl de schuldregeling, welke nog altijd in de maak is. Dat een lid van het bankiershuis Mor gan Co. het pleit gevoerd heeft voor een annuleering der Fransche schulden, omdat hij daarin een. Amerikaansch belang ziet, zal vermoedelijk op de te stellen voorwaar den ook niet zonder invloed blijven. Intus- schen is er nog geenerlei zekerheid met be trekking tot de stabiliteit der Fransche francs, al zijn de kansen daarop den laat- sten tijd grooter geworden. Het is op de Amsterdamsche beurs nog niet merkbaar dat het buitenlandsch kapi taal repatrieert. Uit den jongsten weekstaat der Nederlandsche Bank blijkt dat integen deel de Voorschotten en Beleeningen eerder zijn afgenomen en de rekening-courant- saldi van derden van f44 millioen tot f 54 millioen gestegen zijn, zoodat de bankbil- jettenomloop verder terugging. Onder deze omstandigheden is er voor de uitgifte van ƒ50 millioen schatkistpapier op 1 October a.s. groote belangstelling te wachten. Weiinig aandacht is er ditmaal ter beurze geschonken aan de millioenennota van Mi nister De Geer, die trouwens ook weinig nieuwe gezichtspunten opent en in zooverre een teleurstelling mag worden genoemd. De door Minister Colijn reeds noodzakelijk genoemde uitgaven verlaging blijft wederom achterwege. Bij en zuivere vergelijking blijken de uitgaven voor 1927 slechts 400.000 lager te zijn geraamd dan die van 1926, terwijl voor de naaste toekomst hoo- gere pensioenlasten, afschrijving op spoor wegkapitaal, versterkte storting in het in- validiteitsfonds en voor de Waterstaatsbe- grooting meerdere uitgaven ten beloope van rond 25 millioen noodig zijn. Het eenige dat bevredigt is het meevallend resul taat der vorige jaren, deels te danken aan een al te conservatieve raming der Rijks middelen. Maar in de gunstige uitkomsten der jaren 1924 en 1925, welke thans beide een overschot aanwijzen, wordt toch de hand van den vorigen bewindsman nog zichtbaar. De Minister wijst er zelf op dat de staatsuitgaven in verhouding tot de koop kracht van den gulden veel te hoog zijn. In 1913 was het bedrag der uitgaven ƒ219 millioen, wat bij een indexcijfer van 170 voor 1926 op 354 millioen zou neerko men, terwijl in werkelijkheid een bedrag van rond 600 millioen noodig is. Wanneer er dan ook den laatsten tijd van belasting verlaging sprake was, wil dat niet zeggen dat de lasten der bevolking noemenswaar dig worden verlicht, maar enkel dat voor de directe heffingen indirecte in de plaats ko men. Zoo brengen de Invoerrechten in het Ioopende jaar vermoedelijk 54 millioen op tegen ƒ36 millioen in 1924, de Tabaks accijns ƒ22 millioen, of ƒ6 millioen meer dan in elk der drie voorafgaande jaren. Eri alleen hierdoor is het mogelijk dat thans wordt voorgesteld de Personeele belasting en de Successierechten te verlagen, waar mede circa 18 millioen gemoeid is. Van dit bedrag wordt ƒ12 millioen gevonden als oversohot der begrootiog-1927, terwijl de Minister uit de Hotelbelasting 10 millioen verwacht. Maar het werkelijk resultaat van 1927 zal ongetwijfeld een grooter surplus laten dan ƒ12 millioen, waar de Rijksmid delen in totaal slechts fl4*/2 millioen hoo- ger worden geraamd dan verleden jaar, hoewel de werkelijke opbrengst in de eerste acht maanden van 1926 reeds ƒ18 millioen boven de raming uitging. Voor de aange kondigde belastingverlagingen zal Minister De Geer dus de Hotelbelasting vermoedelijk niet noodig hebben en de tijd schijnt daarom wel te zijn gekomen aan het invoeren van nieuwe belastingen een einde te maken, ten zij het in de bedoeling ligt de directe be lastingen verder beduidend te verlagen, waartegen thans allicht minder bezwaar zal worden gevoeld, nu het gebleken is dat de dusver toegepaste verhooging der indi recte heffingen de economische slagvaar digheid van ons land niet hebben aange tast. Het schijnt een boveninenschelijke zaak te zijn "om allengs gegroeide staatsuitgaven tot een lager niveau terug te brengen, Mi nister De Geer is daarin althans niet ge man naar de deur van den verdachte ging. Onmiddellijk keerde hij echter terug met uiterst verschrikt gezicht. „De officier is er niet, sir De kamer is leeg. Al zijn lakens hangen, aan elkaar ge knoopt, uit het venster". „Groote God De officier ging mee kijken. Het was waar wat de oppasser had gezegd de ka mer was verlaten en in wanorde. Het ven ster stond wijd open en geknoopte lakens bengelden er uit. „Ga dit onmiddellijk tegen den oppasser van den kolonel zeggen. Die moet, in ieder geval, gewaarschuwd worden. Toen ze na bij het kwartier van den kolonel kwamen, heerschte hier ook de grootste verwarring. De kolonel was in zijn kamer vermoord ge vonden met een kogel door het hoofd... HOOFDSTUK III Het was een voorjaarsavond en de sche mering viel dus al gauw in. En, daar het zeer vochtig weer was, en bovendien het uur van het avondeten naderde, waren de straten in het toch al zoo stille plaatsje Caerlton nagenoeg verlaten. Een eenzaam persoontje fietste door de straten en niet eens al te snel, want de re gen had haar doorweekt en ze had al dertig mijlen afgelegd. Nog steeds had ze geen onderkomen ge vonden voor den nacht. De logementjes waren vol overal kreeg zij hetzelfde ant woord... Eindelijk zag ze een heer aanko men, en de voorbijgangers waren zóó schaarsch, dat ze hem Vroeg „Neem mij niet kwalijk, maar zoudt u mij ook kunnen zeggen, waar ik een on derkomen voor den nacht zou kunnen vin den Ze hebben nergens een kamer voor mij maar misschien dat u nog wel een aanwijzing zoudt willen doen Hij nam den hoed af en glimlachte zóó helder en vriendelijk was dan zijn blik, dat ze den toestand ineens veel lichter ging inzien. „Ja, dat komt, omdat ze er eigenlijk niet slaagd. Voorloopig schijnt er geen andere hoop te zijn dan dat het volksinkomen, na de inzinkimg der laatste jaren, weer toe neemt en daardoor een verlaging der be lastingen mogelijk wordt. Wanneer we nu komen tot, de Locale markt, behoeft daarvan weinig te worden gezegd, waar de noteeringen niet veel van de vorige week verschillen. Er is toen een betere stemming ontstaan voor Scheep vaartwaarden, met name voor aandeelen van reederijen, welker vaartuigen in de z.g. „wilde vaart" emplooi zoeken. Meerdere factoren hebben samengewerkt om het overschot aan scheepsruim te te doen ver dwijnen. De Engelsche kolenstaking houdt nog aan, al loopt ze misschien op haar laatste beenen, daarbij komen de groote graanverschepeningen over den Oceaan en de houtvrachten van Scandinavië, tenge volge waarvan de vraag naar scheepsruimte dermate is toegenomen dat sommige reeders het risqueeren om in ballast naar de Ame rikaansche havens te varen. Hier komt bij dat de nieuwe motorschepen de exploitatie kosten aanmerkelijk hebben kunnen verla gen en thans dus dubbel groote winsten maken, nu ook de stoomschepen, ondanks de dure kolen, weer loonend emplooi kun nen vinden. Een en ander heeft de aandacht op Scheepvaartwaarden doen vallen, waar van b.v. aandeelen Oostzee circa 10 ge stegen zijn, evenals aandeelen Hillegers- berg. Voorts profiteerden ook de aandeelen Holland-Amerika Lijn van de betere ten denz, welke dusver kon bewaard, blijven, al loopen de koersen niet beduidend ver der op. Op de andere Locale afdeeling was de stemming doorgaans aan den vasten kant, voor Tabaksaandeelen in verband met den gunstigen uitslag der eerste najaarsinschrij ving, waarbij opnieuw groote vraag van Amerikaansche zijde bleek te bestaan. Ook Suikerwaarden blijven vast, nu de Visp in Indië den verkooplimiet verder tot 17.75 per 100 K.G. heeft kunnen verhoogen, wat uitkomt op circa ƒ11 per picol ,of meer dan een gulden hooger dan de doorenee- prijs van oogst-1926, welke thans geheel verkocht is. Voor Rubberwaarden blijft men goed gedisponeerd nu de prijs van het ar tikel zich boven den gulden kan handhaven. Op de afdeeling der Mijmvaarden zijn aan deelen Srngkep Tin en Billiton ietwat ge daald in verband met een reactie van den tinprijs, welke zijn zenith echter nog niet bereikt heeft als men de Londensche ex perts mag gelooven. De Amerikaansche Markt bleef ook deze week door het publiek verwaarloosd met uitzondering van enkele fondsen, als Wa- bachshares. Te New-York wordt de hausse, welke men telkens weer poogt in te zetten, geremd door den hoogeren geldkoers en deze week ook door de natuurramp in Flo rida, waarvan men gedwongen verkoopein van fondsen vreest door assurantiemaat schappijen. Gewoonlijk worden de schaden in dergelijke gevallen overdreven, blijkens de laatste marktberichten heeft de krap pere geldmarkt dan ook een sterkeren druk op de fondsenmarkt geoefend. In het alge meen kan hiervan trouwens worden gezegd dat als gevolg van de groote winsten, welke door de Spoorwegen worden behaald en den gunstigen toestand, waarin vele in dustrieën verkeerem, de koersen meeren- deels aan den hoogen kant noteeren. Geld op prolongatie 2y2 Vergadering van Vrijdag 24 September, des middags 2 uur. (Vervolg en slot.) Vervolgens werd behandeld het voorstel van Burg. en Weth. tot het verleenen van een bouwcrediet, groot ten hoogste 43.500 aan de heeren J. Loois Azn. en Joh. Loois Hzn„ welk crediet zal worden omge zet in een eerste hypotheek voor den bouw van 5 gebouwen (10 woningen) aan den op ingericht zijn er komen maar zoo wei nig Iogé's in Caerlton. Meestal gaan ze door naar Newpoort". „Ik ben hier in het geheei niet bekend in den omtrek", antwoordde zij. „Vandaag ben ik van Hereford naar Caerlton gereden, en ik dacht, dat ik wel ergens onderdak zou komen maar dit is niet zoo". „In Newport ziin heel goede hotels. Dat is maar een paar mijlen verder", zei hij. „De laatste trein is al weg, zeiden ze". „Maar ik kan wel een fiets krijgen en met u meerijden, om u den weg te wijzen". „Maar ik heb een gaatje in het voorwiel. En ik ben vreeselijk moe. Zoudt u mij niet een logies kunnen aanwijzen, al was het ook een gewoon huis?" Hij zweeg enkele oogenblikken en voer de een strijd in eigen gemoed niaar meelijden scheen de overhand te behalen. „Ik weet geen logies op de plaats. Maar ik kan 11 wel een onderdak bieden voor den nacht. Gaat u met mij mee en laat mij dan zoo lang u fiets rijden en de parapluie voor u ophouden. We moeten'nog een eindje loopen". Ze waren nu heel gauw op een buiten weg, en, na een minuut of tien, kwamen ze aan een höogen muur, die toegang gaf tot een ouderwetsch huis. Hij schelde en de bel weerklonk door een groote ruimte, dit was duidelijk waarneembaar. Ze liepen na de deur in den muur te zijn doorgegaan langs een lange gang,waar een lantaarn hing naar de eigenlijke voordeur. Ze hoorde, dat hij op zachten toon en kele woorden wisselde door het tralieluikje, dat nog open stond. Toen werden er gren dels en kettingen weggeschoven en zij voelde, dat wat voor een soort woning het ook wezen mocht, ze was in ieder geval versterkt, als een vesting 1 De deur ging open en op den drempel stond een oude vrouw in een zwarte japon, met een zijden schortje voor. en een blaker in de hand. Ze verstond zoo iets van haar geleider, hoe hij zei, dat zij vreemd was, op de plaats dat zé nergens logies had boulevard Bankert, waarvan de kosten be dragen 58.000. Drie leden der commissie voor de finan ciën wenschen hun stem voor te behouden één lid kan zich met het voorstel vereeni gen als de behoefte aan de woningen in derdaad bestaat. De commissie voor de gemeentewerken adviseert tot aanneming van het voorstel, mits de bouwkosten door Burg. en Weth. zullen worden gecontroleerd en deze aan gelegenheid geen systeem moet worden, doch elk geval afzonderlijk moet worden beschouwd. De heer Lindeijer zeide met eenige ver wondering van dit voorstel kennis te heb ben genomen. £Iiet dat hij als sociaal-de mocraat er tegen is dat de gemeente zich met het verstrekken van woninggelegen heid bemoeit. Zij hebben steeds medege werkt om, in den woningnood te helpen voorzien. Hier zien wij dat de gemeente een geheel nieuwen koers gaat inslaan. De consequentie zal zijn dat wij meerdere stappen op dezen weg zullen doen. Als wij aan de heeren Loois crediet gaan geven, dan zullen wij het in de volgende zitting evengoed moeten doen aan den heer Maas of welken bouwondernemer ook. Hij vraagt of er behoefte aan deze woningen is. Als hij ziet dat er voldoende particuliere bouw is, dan vraagt hij zich af of het noo dig is dat wij een stap op een geheel nieu wen weg gaan zetten. Er is vroeger gezegd dat wij geen grond in erfpacht kunnen geven, omdat de bou wers geen hypotheek konden krijgen. Hier zien wij het omgekeerde en gaat de ge meente hypotheek geven op gebouwen op eigen grond. Hij vraagt of het initiatief is uitgegaan van de bouwers dan wel van de gemeente. Het is in geen enkele gemeente gewoonte dat de gemeente hypotheek geeft op particulieren bouw. Als het initiatief van Burg. en Weth. is uitgegaan, was het beter geweest eerst het oordeel van den raad te vragen. Als het voorstel van de bouwers is uit gegaan, begrijpt hij niet dat zij niet ge tracht hebben hypotheek van particulieren te verkrijgen. Hij vindt ook dat de exploitatierekening te gunstig is voorgesteld. Is er behoefte aan deze woningen. Het kan best zijn dat deze heele zaak in orde is, doch hij wil eerst wel eens nadere inlichtingen ontvan gen. De heer Hillinga heeft zich in de com missie van financiën zijn stem voorbehou den. Hij heeft gehoord dat weer een ge deelte van het Belgische loodswezen weg gaat. Gaarne zou hij daaromtrent eens een nader onderzoek willen instellen en in af wachting van dit onderzoek dit voorstel nog aanhouden. De heer De Ridder zeide dat het hem bevreemdt dat de heeren Loois dadelijk ge holpen worden, in afwijking van hetgeen vroeger gedaan werd. Gaarne zou hij ech ter andere voorwaarden willen stellen. Hij vindt het verkeerd dat een hypotheek van 75 wordt verstrekt, tenzij Burg. en Weth. de verzekering geven dat ieder die dit vraagt op dezelfde wijze geholpen wordt. De heer Huson zeide dat het precies het- zeflde systeem is als gevolgd is bij de ver- eeniging „Goed Wonen". Hij zeide dat er aan dit soort woningen een tekort is, nl. woningen van 25 tot 40 per maand. In de toekomst kunnen wij natuurlijk niet zien. Hij gaat accoord met de commissie van gemeente-werken om geen systeem te ma ken van deze wijze van hypothecaire ver leening. leder geval moet op zichzelf be schouwd worden. Wat de exploitatierekening betreft heeft hij er in de commissie reeds op gewezen dat wij de zekerheid hebben dat er 25 van de bouwkosten voor rekening van de bouwers blijft. Het lijkt hem toe dat de bouwkosten niet te hoog zijn en als hij dit nagaat dan schijnt hem de risico voor de gemeente niet groot. Bovendien vermindert kunnen vinden, enz... Maar de oude viel hem botweg in de rede met luid wanhoops- betoon. „O, Master LauncelotWat is dat nu voor ondernemen U weet immers, wat er van komen kan Neen, daar ben ik nu zoo door van streek Hij legde de oude gebiedend het zwijgen cp en toch vriendelijk klonk het „Het is onvermijdelijk. We kunnen haar toch niet zoo, in regen en wind laten staan 't Is immers weer, om hond noch kat door te jagen Geef haar wat te eten en zorg dan, dat ze een bed krijgt. Morgen ochtend gaat ze weer heen. Nu je hebt het gehoord, dit is mijn verlangen Hij sprak zacht en snel en verkeerde blijkbaar in de meening, dat het jonge meisje hem niet verstaan had. Zij vond dit nu al een uiterst onverwacht avontuur. „Wil u zoo goed zijn mij te volgen wendde hij zich tot haar. „Het zou mij onzettend spijten als ik hier ongelegenheid brachtmerkte zij op. HOOFDSTUK IV. „U moet niet anders denken dan dat wij 11 van dienst kunnen en willen zijn", zei hij. „Dit huis hoort mijn moeder, maar zij is oud en gebrekkig en blind. U moet haar dus niet ten kwade duiden, dat zij u niet zelve ontvangt. Als u de oude dienstbode nu volgen wilt, dan zal zij verder voor u zorgen". Zoo heel prettig kon het jonge ding het nog altijd niet vinden, dat ze anderen moest lastig vallen-maar ze had toch ook waarlijk niet buiten kunnen blijven en dus gaf ze gevolg aan zijn uitnoodiging en lien achter de oude aan, door een ruime hall, waar zij Master Launcelot nog eens tegen kwamen, die werd staande gehouden door Rachel met de vraag „Welke kamer dan Boven niet Ze verstond het antwoord niet en hij verdween sluipende naar het haar voor kwam. Dit hielp haar niet op haar gemak zetten Waarom was het alles in huis zoo jaarlijks het risico voor de gemeente. Er is werkelijk groot gebrek aan de woningen en hij wees er op dat reeds 13 personen uit Gorinchem naar Middelburg gaan wonen, omdat er hier gebrek is aan woningen. De heer Van Oorschot zeide dat het systeem dat hier wordt toegepast absoluut verkeerd is. Als wij eenmaal a zeggen moeten wij ook b zeggen. Het betreft hier particulieren woningbouw en de ge meente mag de particulieren niet in de ge legenheid stellen winst te maken. De ge meente heeft op dit soort bouwen geen controle. Als er een vereeniging wordt op gericht tot het bouwen van middenstands woningen zal"hij ook zijn stem geven voor het verleenen van een crediet. Er is hier ook nog een middenstands woningbouw- vereeniging en deze vereeniging moet de zen bouw ter hand nemen. Wat is de oorzaak dat deze bouwonder nemers bij de gemeente moeten aankloppen en niet zooals andere bouwers den gebrui- kelijken weg bewandelen. De heer Van Bennekom wees op de ge vels van deze gebouwen. Hij vindt deze gevels te klein voor onzen boulevard en verzocht strenger de hand te houden aan het bouwen van behoorlijke gevels aan den boulevard. De heer Adriessen onderschrijft volko men wat de heer Van Oorschot heeft ge zegd en heeft dus ook veel bezwaren tegen het voorstel. De heer M. Laernoes zeide dat toen be kend was dat al de marine uit Gorinchem naar hier zou komen, er over onderhandeld is voldoende woningen in voorraad te heb ben. De minister verlangt bovendien dat zijn personeel zooveel mogelijk hier woont en niet te Middelburg of Souburg. Voorloo pig heeft de minister toestemming verleend dat zij in deze laatste gemeenten kunnen wonen. Er is toen gesproken over de mogelijk heid geschikte woningen te bouwen en kwam het aanbod voor het bouwen aan den boulevard Burg. en Weth. zeer gunstig voor, te meer daar het risico voor de ge meente niet te groot is. Hij antwoordde den heer Hillinga, dat er toen een gedeelte van het loodswezen vertrok er toch nog gebrek aan woningen bleef, wat ook de heer Huson heeft toe gegeven. Aan den heer Lindeijer antwoordde hij, -dat er ook in Utrecht van gemeentewege crediet is verleend voor het bouwen van middenstandswoningen en wel 85 pet. donker, zoo stil, en zoo geheimzinnig De oude dienstbode liep haastig een cor ridor door, met deuren aan weerszijden. Door één daarvan traden zij een vertrekje binnen dat er nu al, bij uitzondering, heel gezellig uitzag. Hier bracht de gedienstige zelve zeker een groot deel van den avond dooralthans er brandde een heerlijk warm houtvuur, en een rood kleed lag er op tafel. Op den gemakkelijken stoel bij den haard zat een Angora-kat te soezen. „Neem mij niet kwalijk madam", begon de oude, op wel eerbiedigen, maar toch niet al te vriendelijken toon. „U zult zeker wel vreemd opkijken, dat ik u in mijn eigen kamer laat, maar mijn meesteresse is zoo licht ontsteld, dat ik nooit iemand bij haar durf brengen. Misschien, dat zij het zelve anders niet eens zou goedkeuren".- „O, maar praat 11 tóch zoo nietHet is ai bijzonder vriendelijk van de menschen over het geheel om me binnen te laten. Het spijt mij erg, dat ik last moet bezorgen. Dit is eigenlijk precies in strijd met mijn op vatting. Maar ik wist niets van de plaats en kon hier nergens een kamer krijgen in Caerlton." „U komt dan misschien van ver-af Die vraag klonk op een toon van ver lichting. Later herinnerde Jocelijn zich deze eigenaardigheid mede onder de vele andere andere merkwaardigheden. „Ja, ik ben van Hereford hierheen ge fietst. Ik ben nog nooit in deze streek ge weest en waarschijnlijk zal ik er ook nooit meer komen". Dit laatste werd weer met blijkbaar ver lichting aangehoord en, veel vriendelijker klonk het nu ook onmiddellijk. „Maar, madam U druipt, waar u staat. Het is goed om doodziek te worden, ais u die dingen anhoudt. Komt u even hier bij mij binnen (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1