I-DAM AVE JEN vanaf I WOENSDAG 22 SEPTEMBER /IER's Schoenen I 'RUIMING Advertentie» ^IVO.223: 64e Jaargang 1926 NDERHOtOO JW-VAN REES 2.95 lurgsche Maatscfiappii "i| Stoomvaar) u UW"» GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND FEUILLETON ZIJN KLEINE MEISJE Stads= en Provincienieuws JXOR-THEATER. a-s. Vrijdag de groolt I Schlageriilm .GEN NAAR PARIJS. VLISSINGSCHE COURANT MIDDELBURG >ol verlaten hebben, het Costuumnaaien n tot 1ste Coupeuse, aagt inlichtingen. Jtrecht en Middelburg fende de opruiming ver-1 wij de nog in voorraad I DAMES MOLlèRES ml len lakleer merk „Sala-I 1, met eenheidsprijs vul Boor den fabrikant op* [tempeld, voor vjette loopjongen gevraagd. Bakkerij MUSTE. lame, koop of huur gt-j Tan «AAK of WINKEL. ■prijs en aanvaarding »l bureau „Vliss.Couram .agd 'IT-SLAAPKAMER >ion nabij ZeevaartsclWj y gezin. Brieven metprfl onder No. 996, bureaT held. en Nijmeegsche UI, .vraagt les in EERSATIE-ENGELSCH pn letters V. X., burt"| Zourant". loop in de vi Ink van Leening, lat II, eenige prima [werkbroeken, Inchester en Engelsen gen -Middelb.-Rott®' jbschengelegen OER VAN PASSAGES, ÏOEDEREN EN VEE. v.Midd. v.m.uur 8 8 v. - v.m.i»1! September fdag 23 24 ft 27 28 Lformfcticn te beKome- m lam N.V. TraneporM»^,! I v.h. Erven 8- Yü' burg: B. »®0°ÏÏ'W-. LUXOR THEATER. |de a.s. Vrijdag de Z< I ABONNEMENTS-PRIJS Voor Viissingen en gemeenten op Wal cheren 1 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk f 2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 cent bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs, bij vooruitbetaling van 1—5 regels 0.75, elke regel meer 15 cent. Familieberichten van 16 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. Zij die zich mei ingang van 1 October a.s. op ons blad abonneeren, ontvangen de nog vóórdien datum verschijnende nummers GRATIS. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Viis singen, Gelet op art. 8 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 20 September 1926 aan de AMERICAN PETROLEUM COMPANY te 's-óravenhage op de daarbij gestelde voorwaarden vergunning is verleend tor het oprichten van een ondergrondsche ben- zine-bewaarplaats met aftapinrichting op het perceel, kadastraal bekend gemeente Viissingen, sectie B, no. 1218, plaatselijk gemerkt Singelweg. Viissingen, 20 September 1926. Burg. en Weth. voornoemd, M. LAERNOES, L.B. De Secretaris, F. BISSCHOP. KAMER-OVERZICHT Tweede Kamer. Opening. De Troonrede is uitgesproken de bi- houd is bekend en biedt geen nieuws. Het kabinet-de Geer gaat op den ingeslagen weg voort, totdat het uit elkaar valt. Zui nigheid, belastingverlaging als het moge lijk is. Geen politiek blijft de leuze en af wachten de boodschap. Misschien wordt op het onderwijs naar beperking gestreefd, want die afdeeling is nu eenmaal de slok op voor de financiën. De aanbieding der Staatsbegrooting was 's middags aan de orde. En daarna de presidents-nominatie, een jaarlijksche gebeurtenis, die alleen de eerste maal in de vier jaar eenige emotie geeft. Met 83 van de 92 stemmen werd de heer Ruys de Beerenbrouck als eerste op de no minatie geplaatst. Niemand verwachtte ets anders. No. 2 zal zijn dr. De Visser (die met éen stem meerderheid werd gekozen), no. 3 ie heer Schaper, precies zooals het was. Daarmede is de eerste dag al afgedaan. Het begin is altijd slapjes. Maar straks, in October, als naar men zegt het verdrag met België aan de orde komt, zal het anders zijn. De Eerste Kamer zette ook haar machine op gang door allerlei formaliteiten te ver vullen. De opening van de nieuwe zitting der Staten-Generaal. Omtrent de opening der Staten-Generaal kan nog gemeld worden dat ook op den terugweg dien de Koninklijke stoet nam naar het Paleis, zijnde dezelfde weg, doch in omgekeerde volgorde als de heenweg, Koningin en Prins zeer werden toegejuicht. Prinses Juliana heeft zoowel het afrijden als den terugkeer van den stoet gadege slagen van achter een venster van het pa Uit het Engelsch van L. G. MOBERLEY. Vertaald door P. P. T. (Nadruk verboden.) 40) „Omdat ik alleen maar hier ben om mijn moeder te bezoeken en enkele zaken te re gelen. Als ik voor Iangeren tijd in Engeland oen, zal ik toch niet in de buurt van Lon den wonen en verder ga ik reizen... nieuwe landen zien.,, probeeren of ik nog wat van mijn leven maken kan". „Ik heb zoo met u te doen", riep Sylvia 'n een impuls van groot medelijden en ze kuste het bleeke, emotige-Iooze gezicht, ten spoor van een blos kwam er op bij de janraking van de zachte meisjeslippen en Jat was met een minder toonlooze stem dat Grace vervolgde „Jouw geluk is hier... binnen je bereik... 'aat het niet ontsnappen „Ik begrijp u niet", stamelde Sylvia anegen ze wist nauwelijks waarom Jder den vorsclienden blik van die koud- D'auwe oogen. .Jk zou willen helpen,., om Giles geluk- 'g te maken", ging de langzame stem °0rt. „Ik heb hem zooveel verdriet ge- aan, ik zou zoo graag zeker weten dat hij J) plotte toch nog gelukkig wordt. En zijn ügt in jouw handen hiA' i" miin-handen?" Een vuurroode s kleurde Sylvia's gezichtzij sloeg j. *r, oogen neer voor den ernstigen, ster- blik van de andere vrouw. »J>J arm, blind klein meisje", lachte Gra- met een bitteren vreemden lach. „Ik heb leis. Toen de Koningin en Prins ten paleize waren teruggekeerd, bleven zij enkele oogenblikken vertoeven achter een der vensters van het paleis en kregen zij een ovatie van het publiek. Tijdens den grooten toeloop van belangstellende^ naar den Koninklijken stoet werden door een paar oud-gepensionneerde militairen in grooten getale manifesten verspreid voor verbete ring van het lot dier gepensionneerden. De Staatsbegrooting voor 1927. In de nota betreffende den toestand van 's lands financiën, welke de minister van fianciën gisteren bij de Kamer heeft inge diend, geeft deze een overzicht van 's lands financiêelen toestand, waaraan de minister de opmerkingen en beschouwingen vast knoopt, tot welke de financieele situatie, in verband met de ramingen voor hef dienst jaar T927, aanleiding geft. De gewone ontvangsten zijn geraamd op 603.90i.717 en de uitgaven op 591.868.646, batig saldo alzoo 12.033.071. Op den gewonen dienst zou derhalve een overschot zijn van rond 12 millioen. Dit overschot moet evenwel terstond verminderd worden met 3.7 millioen, zijnde 60 van de opbrengst der rijwiel belasting, welk bedrag, naar in de dezer dagen aan de commissie van voorbereiding ingezonden memorie van antwoord over het betreffende wetsontwerp tot uiting komt, bestemd is in 1927 te worden ten goede geschreven aan het in te stellen We genfonds. Het resteerend overschot zal in staat stellen om eenig begin te maken met de uit een economisch oogpunt hoogst nood zakelijke belastingverlaging op den gewo nen dienst. Plaatselijke belastingen. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw heeft aan Ged. Staten der provinciën de volgende circulaire gezon den Ik heb de eer uw college te verzoeken voor zoovee! uwe provincie betreft .te be vorderen, dat verordeningen op de heffmg van plaatselijke belastingen, die goedge keurd zijn tot 1 Januari 1927 of tot aan een anderen datum in dat jaar, en waar van voortzetting na die data wordt ver langd, voorzoover de desbetreffende stuk ken de regeering nog niet hebben bereikt zoo tijdig mogelijk worden ingezonden met overlegging van de vereischte gegevens, dat beoordeelin? en eventueele goedkeuring vóór die data mogelijk zij. Voor de executoir verklaring van de ko hieren der grond- en personeele belasting is het noodzakelijk dat inzending van raads besluiten tot heffing van opcenten op de hoofdsommen dier belastingen op zoodanig tijdstip plaats hebben, dat uiterlijk 1 ja nuari van het desbetreffende belastingjaar de Koninklijke goedkeuring kan verleend zijn. Overschrijding van dezen termijn kan tengevolge hebben, dat de vaststelling der kohieren zou moeten plaats hebben zonder uittrekking van die opcenten. Verordeningen tot heffing van opcen/en op de hoofdsommen der vermogensbelas ting én der rijksinkomstenbelasting alsmede tot heffing van een plaatselijke inkomsten belasting, moeten vóór 1 Mei van het des betreffend belastingjaar ziin goedgekeurd. Raadsbesluiten tot vaststellingen het hef fingspercentage c.q. vermenigvuldigingscij- fer, moeten vóór of in de maand Mei mijn departement hebben bereikt. Deze besluiten gelieve uw college .te doen vergezeld gaan van een opgave van de belas#ngen, die in de betrokken gemeente geheven worden alsmede van een kort overzicht van den financieelen toestand. Uiteraard geldt dit ook voor verordenin gen tot heffing van een plaatselijke inkom stenbelasting, waarin een maximum hef- fingesfactor is vastgesteld. Tenslotte verzoek ik uw college in uw verslag omtrent wijziging-of nieuwe vaststelling van een verordening tot heffing van een plaatselijke belasting, hieronder begrepen de besluiten tot vaststelling van den heffingsfactor van de plaatselijke in komstenbelasting, steeds te vermelden den datum van de betrekkelijke invorderi.ig>- verordening. met één oogopslag gezien, wat jij blijkbaar nog niet eens ontdekt hebtdat Giles hopeloos verliefd op je is „O riep Sylvia uit terwijl zij zich ont trok aan de handen die nog altijd op haar schouders rustten en ze nog heviger bloos de dan tevoren „Er is niets van aan. Het is juist omgekeerd. Monsieur vindt me lang zoo aardig niet meer als vroeger nu ik vol wassen ben. Toen hij uit Indië terugkwam viel het hem erg tegen een volwassen meisje te vinden inplaats een kind zooals hij me zich nog altijd had voorgesteld. Hij..." haar stem trilde nu „hij is erg onverschillig tegen me, gereserveerd hij is heelemaal veranderd het is alsof er een muur tusschen ons is en..." „Malle kleine meid", er kwam, een vreemde zachtheid in Grace's stem, „be grijp je daar nu niets van Het is me alle maal zoo duidelijk alsof Giles het me woordelijk verteld had. Hij is op zijn pupil verliefd geworden, maar hij wil volstrekt niet dat ze' het ooit weten zal. Hij denkt natuurlijk dat je hem veel te oud zal vin den, als hij je ten huwelijk vraagthij denkt dat het niet fair zou zijn om jou aan zich te binden en dat een jonge man beter gezegd iemand van je leeftijd je gelukkiger zou maken". „Maar dat is niet zoo", liet ze zich ont vallen voor ze het zelf wist. „Er is niemand die mij gelukkiger zou kunnen maken, die me maar een kwart zoo g«lukkig zou kun nen maken als monsieur. Er is niemand zooals hij in de wereld „Als je dat vindt, beste meid, vertel het hem dan. Hij zal niemand anders gelooven dan jou-zelf. Hij heeft verdriet om jou en hij zal het je nooit zeggen. Maar als je van hem houdt, zeg hem dan de waarheid. Als den handel in voor, die het nut van dezen wegwijzer inzien. In het uitvoerige alfa betisch register kan ieder het adres voor een bepaald artikel vinden dat hij verlangt. Oranje Nassau's oord. Verschenen is het jaarverslag van het Sanatorium Oranje Nassau's Oord, de stichting van H. M. de Koningin-Moeder, over het jaar 1925. Het verslag van den raad van commissarissen vermeldt, c'a: 1925 door het steeds bezet zijn van het sanatorium een financieel niet gunstig jaar was. Het vele, dat toch nog geschiedde zonder een noemenswaardig exploitatiever lies toont aan, dat het sanatorium onder de wakkere leiding van den geneesheer-direc teur en zijn staf de ergste crisis wel te boven is. Er ontbreekt nog een fonds, dat eigen lijk noodzakelijk is, nl. een pensioenfonds voor de ambtenaren en het verplegend per soneel. Daarom is een begin gemaakt met de stichting van een pensioenfonds door op de balans van 31 December 1925 een be drag van 1500 daarvoor af te zonderen en op de begrooting voor 1926 een bijdrage daaraan van 5000 te brengen. De werking van dit fonds zal later worden geregeld. Commissarissen hopen dit jaar in staat 'e zijn dit Fonds aanmerkelijk te vergrooten en wel omdat zij in October a.s. het 25- jarig bestaan van het sanatorium hopen te herdenken. Het exploitatieverlies der sanatoriumre kening wijst slechts aan een bedrag van 226.B9!/2, terwijl de verlies- en winstreke ning der stichting sluif met e^n batig slot van 64.25. De totale uitgaven inclusief onderhoud en afschrijving op gebouwen en machines waren 187.730.64i4, bij een aantal ver- pleegdagen van 47.336 brengt dif de kos ten per verpleegdag op 3.97, dat is 9.16 minder dan in 1924. Aan het verslag van den geneesheer-di- reoteur, dr. A. Bakhuysen Schuld, is ont leend In het jaar 1925 was het sanato rium steeds igoed bezetverpleegd werden 433 patiënten, tegen 438 in 1924. Verdeeld naar de rubrieken aangenomen door de Ned. vereeniging van Tuberculose- artsen behoorden tqt de lichte gevallen 105, tot de meer ernstige 214 en tot de einstige 114. Ook dit jaar kreeg weer het meerendeel der paitiënten infecties met H.B.T.O. uit het Utrechtsche laboratorium, welke tubercu- line-injecties nog altijd bij een aantal pa tiënten van (groot nujt wordt geacht. Het verslag vermeldt verder tal van in terne aangeTegenhèden van het sanatorium. Het kapitaal van het Emmafonds steeg in 1925 tot 297.999.02. Dit jaar ontvingen 114 patiënten een uitkeering uit het fonds, tot een totaal bedrag van 13.092.30. Het 10.000ste schip te Rotterdam binnen. Gisterenmiddag is in de Rotterdamsche haven het tienduizendste schip binnenge komen. Het is de „Krimulda" uit Riga, car gadoor de firma Herfurth Co., Leuveha- ven aldaar. Het schip is geladen met hout en* heeft ligplaats gekregen in de Oosterha ven. Vermeldenswaard is, dat het tiendui zendste vaartuig dit jaar heel wat vroeger binnen is dan andere jaren. In 1924 kwam het eerst in de laatste week van December binnen en het vorig jaar had dit feit plaats op 24 November. 1926 belooft dus wel een recordjaar voor de Rotterdamsche haven te worden. Mork's Commercieel-Technische wegwijzer. Deze wegwijzer is bewerkt door den heer A. Vosmaer, adviseerend ingenieur en wordt uitgegeven door den heer J. Morks te 's-Gravenhage. Uit het voorwoord blijkt dat deze weg wijzer een schakel behoort te zijn tusschen wie iets maakt of verkoopt en wie iets noo- dig heeft, maar een blijvende schakel. Daarom is de wegwijzer in boekvorm uit gegeven en er komen tal van adressen uit een ander het hem zei, zou hij zeggen het is voor-den-gek-houderij, maar..." „Ik zou het niet kunnen", zei Sylvia, met een uitdrukking van trots op haar gezicht. U weet niet wat u van me vraagt. Ik zou nooit..." „Je moet de liefde niet laten ontsnap pen", er kwam een ongewone heftigheid in Grace's stem terwijl ze Sylvia in de rede viel, „liefde is te mooi en te groot om die te laten wegkwijnen uit valsche schaamte. Gooi je geluk niet weg, omdat je bang bent om onvrouwelijk te zijn. Liefde is het mooiste en heerlijkste op de wereld. In 's hemels naam, vergooi je geluk niet TWEE EN TWINTIGSTE HOOFDSTUK. Zijn kleine meisje „Natuurlijk is het onmogelijk, eenvoudig onmogelijk Ik zou monsieur nooit de waarheid kunnen zeggen... nooit." Deze woorden zei Sylvia tot zichzelf, dien avond, toen zij op haar slaapkamer voor den grooten spiegel haar eigen beeld nog eens vluchtig bekeek, voor zij zich naar beneden begaf voor het diner. Op den terugrit van het tuinfeest naar huis, hadden de woorden van Grace haar voor de oogen gedanstze stonden ge schreven op de velden, op de boschpartijen, op de heuvels, in letters van vuur. „Hij heeft verdriet om je en hij zal het je nooit zeggen. Als je van hem houdt, vertel hem dan de waarheid". Haar antwoorden op de weinig-beteekenende vragen van tante Helen waren verstrooid en soms ge heel er naast en meer dan eens merkte ze den vreemden blik waarmede Giles, die in de auto tegenover haar zat, naar haar keek. Ze deed een energieke poging om actief aan het gesprek deel te nemen, maar Gra- VLISSINGEN, 22 SEPTEMBER. Uit de begrooting van waterstaat voor 1927. Wat de haven te Viissingen betreft, *zal de bouw van het eerste gedeelte van den kaaimuur worden voortgezet, terwijl het tweede gedeelte van dien muur in 1927 zal worden aanbesteed, Hiervoor is 600.000 uitgetrokken. In verband met deze werken en met het in dienst stellen van een nieuwe veerboot tusschen Viissingen en Breskens, moet voor de losplaats voor deze veerboot te Viissingen in 1927 op 50.000 worden gerekend. Voor het op diepte brengen van de havenkom en het opspuiten van de ha venterreinen, is in dat jaar 300.000 noo- dig. Voor het bouwen van een geheel nieuwe ophaalbrug over de middensluit te Terneu- zen wordt thans 50.000 aangevraagd, en 57.000 voor het aanbrengen van een electrische bewegingsinrichting aan de uit- drijfvakken van de schipbrug te Hedel. Op de begrooting zijn nog de volgende bedragen uitgetrokken voor Zeeuwsche waterstaatswerken in 1927. Verbetering van meerstoelen in de bui tenhaven te Hansweert. Raming 14,000. Derde sluizen Hansweert en Wemeldinge. Raming 450.000. Voortzetting vernieuwing van remming en beveiligingswerken en dukdalven bij bruggen en sluizen en van roosterwerken voor den kaaimuur kanaal door Walcheren. Raming 33.500. Vernieuwing van palen in de hoofden van de marinebuitenhaven te Viissingen. Raming 10.000. Vernieuwing buitenvloeddeuren kleine sluis te Veere. Raming 15.500. Verwisselen en herstellen van 8 houten sluisdeuren kleine sluis te Viissingen. Ra ming 11.500. Vernieuwing bovendek draaibrug te Mid delburg. Raming 8000. In onze Tijdinghal. Wij konden hedenmorgen reeds eenige foto's etaleeren van de opening der Staten- Generaal door H. M. de Koningin.- Op de eerste foto ziet men de Koningin na het uitspreken van de Troonrede de Ridderzaal verlaten, terwijl men op de tweede foto de sociaal-democratische leden zich naar de Ridderzaal ziet begeven ter bijwoning van de openingszitting. Verder hebben wij nog een foto opgeno men van de huldiging van mr. J. P. Focke- ma Andrea, ter gelegenheid van zijn 12'/^- jarig ambtsjubileum als burgemeester van Utrecht en een kiekje van de propaganda- auto van de Ned. Vereeniging tot afschaf fing van alcoholische dranken, met welke auto een tocht wordt gemaakt door het centrum van ons land. Eenige sprekers ma ken dezen tocht mee. Ongeval. Gisterenavond laat heeft een ernstige aanrijding plaats gevonden op den straat weg tusschen Viissingen en Middelburg, tusschen een gespan en een motorrijder. De oorzaak van deze aanrijding is vooralsnog onbekend. De motorrijder reed tegen een der paarden op, tengevolge waarvan dit paard kwam te vallen en op den motor rijder terecht kwam. Deze laatste werd bloedend aan het hoofd verwond en moest dadelijk medische hulp voor hem worden ingeroepen. Een der paarden heeft een ern stige borstwonde op, terwijl ook het rijtuig werd beschadigd. De motorrijder werd naar het St. Joseph- ziekenhuis alhier overgebracht. Slechte afloop van een bruiloft. Hedennacht trof een surveilleerend agent van politie in de Glacisstraat een man aan, die dermate in beschonken toestand ver ce's woorden vervulden haar geest en nu, alleen in haar eigen kamer, had zij de woorden van de oudere vrouw telkens en telkens weer overdacht en was tot de con clusie gekomen dat haar raad eenvoudig onmogelijk was. De spiegel weerkaatste een heel mooi gezichtje, maar Sylvia was te zeer verlo ren in haar gedachten en op dat oogenblik te ver van alle ijdelheid om veel aandacht te schenken aan de bekoorlijkheid van het spiegelbeeld van haar eigen gezicht en ge stalte. Slank, rijzig, gracieus ze leek een statige jonge prinses in haar witte avond japon, waarop een groote roos de eenige versiering was. Door haar opwinding was er een lichte blos op haar gezicht, er was een vreemde fonkeling in haar oogen en de glans over haar donker haar deed de fijn heid van haar teint, die door een aanbidder eens met recht vergeleken was bij de kleur van een heel-zacht-rose, bijna witte roos, nog sterker uitkomen. „Ik zou het nooit kunnen", herhaalde zij nog eens, terwijl ze met haar fijne, blanke vingers de karmozijn-roode roos op haar japon nog wat verschikte. „Stel je voor dat ze zich vergist heeft... stel je voor dat monsieur werkelijk niets om me geeft, ik zou sterven van schaamte... neen, ik kan het eenvoudig niet. Ik heb den moed niet... en toch is hij alles voor me op de wereld." Ze zuchtte en keek den tuin in die in den glans lag van de ondergaande zon. De zoele geuren van den zomeravond kwamen haar kamer binnen, vogels zongen in het kreupelhout bij het grasveld en van uit de verte kwam de vredige klank van een luidend kerkklokje. „Hij heeft verdriet om je, maar hij zal het je nooit zeggen", wéér kwamen de keerde, dat hij niet bij machte was zich voort te bewegen. Eerst met behulp van eenige andere politiemannen en een hand wagen kon de beschonkene, die zich zeer woest aanstelde en ter plaatse ruiten brak, naar het bureau van politie worden ver voerd. Bij onderzoek bleek de man een bruiloft te hebben bijgewoond en zich daar vermoedelijk buitensporig te hebben be dronken. Aanrijdingen. Op den hoek van de Bankertstraat en Joost de Moorstraat ontstond een aanrij ding tusschen twee wielrijders, doordat een hunner de linkerzijde van den weg hield. Het rijwiel van een hunner werd bescha digd. Op den Prins Hendrikweg reed een mili tair, die mede de linkerzijde van den weg hield, een wielrijder aan, tengevolge waar van diens rijwiel grootendeels werd ver nield. Aan de telefoniste 2e klasse bij den in- terlocalen dienst mej. P. M. van de Berge alhier is op haar verzoek eervol ontslag verleend. Scheepvaartberichten. Het stoomschip „Westland" van de Steenkolenhandelsvereeniging te Rotterdam dat aan de werf der Kon. maatschappij „de Schelde" alhier van machines en ketels is voorzien, heeft eerst een reis naar Enge land gemaakt. Bij terugkeer zijn nog enkele voorzieningen aan het schip getroffen, waarna het gisteren gemeerd geproef- stoomd heeft en heden naar Rotterdam is vertrokken. Het Spaansche stoomschip „Ebros" dat aan de Nedpam alhier een lading olie heeft gelost en daarna heeft gebunkerd, is heden van hier naar Bilbao vertrokken. Een film-opname. Door de Eureka-film maatschappij te Rotterdam wordt thans een film-opname in onze provincie gedaan. Als regisseur treedt daarbij op een vertegenwoordiger der Fransche Gaumont-filmfabrieken, tevens een der beste Fransche komieken. De film wordt opgenomen om reclame voor onze provincie te maken, zoowel in het binnen- als buitenland en de nationale kleederdrachten zullen zeker wel een der grootste attracties van deze opnamen wor den. „Valckenisse" bij Zoutelande. Het ideale ontspannigsoord „Valckenis se" nabij Zoutelande, gelegen aan den voet van de plek waar Walcheren's duinen het hoogst zijn opgestoven, en vanwaar men het schitterendst uitzicht heeft over het geheele eiland, dreigt, naar aan de „N. R. Ct." wordt gemeld, ontluisterd te worden door den a.s. verkoop door de erfgenamen van wijlen mr. J. Pel van verscheidene hectaren bosch, die aan de plaats voor een niet gering deel haar aantrekkelijkheid ver- leenen. Weliswaar geldt het hier niet den verkoop van een statig bosch, doch groo tendeels van kreupelhout, maar niettemin zal bij eventueelen kaalslag 't landschaps aspect hieronder gevoelig lijden. In verband met de hoogere waarde van den grond is aan den Walcherschen duin voet den laatsten tijd reeds heel wat akker maalshout gevallen om plaats te maken voor meer-rentegevend weide- of bouw land, en daar de veiling geschiedt in ver scheidene perceelen, is het niet onwaar schijnlijk, dat een deel der nieuwe eige naars dezelfde ontbosschingsmethode zal volgen, welke voor de schoonheid ter plaat se zeer te betreuren zou zijn. SOUBURG. De collecte voor de Padangramp heeft alhier opgebracht de som van 236,17, welk bedrag na aftrek der gemaakte kos ten aan het hoofdbureau zal worden afge dragen. Gisterenavond tusschen 7 en 8 uur reed op den Nieuwen Vlissingschen weg tus schen Abeele en Souburg een auto, waar van de inzittenden vermoedelijk te veel woorden in^haar gedachten en tegelijker tijd zag ze Giles' gezichtrustig, koel, bijna stroef. Zou het waar kunnen zijn dat Giles zoo koel was, niet omdat hij te weinig van haar hield, maar omdat hij te veel van haar hield Dat hij haar niet over zijn liefde wilde spreken, uit ridderlijke vrees dat zij zich, door dankbaarheid of genegenheid of een ander gevoel van dien aard aan hem binden zou, terwijl haar ver langens uitgingen naar een jongen man van haar eigen leeftijd „Als je van hem houdt, zeg hem dan de waarheid... hij zal niemand anders geloo ven dan jou-zelf... gooi je eigen geluk niet weg en het zijne... wees eerlijk tegenover hem... en je zult trouw zijn aan het meest vrouwelijke wat er in je is..." (Slot volgt.) VOLKSGEZONDHEIDS- EN VEILIGHEIDSKOEKJE VOORKOMEN VAN VERONTREINI GING VAN DRINKWATER. Laat nooit een aan een tapkraan dei- waterleiding verbonden stang of ander zins uitmonden in gevulde vaten, kui pen of bakken (bijv. in een badkuip, handwaschbakje, spoelbak voor foto grafische doeleinden, spoelblik in kof fiehuizen, enz.) Bij drukvermindering of afsluiting van de waterleiding kan het verontreinigde water anders onder bepaalde omstandigheden in de leiding worden gezogen, waardoor een ernstige verontreiniging van het leidingwater kan ontstaan. GEZONDHEIDSRAAD.

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1