Iöüë DINSDAG 21 SEPTEMBER .Mo.222i i Jaargang Imsterdam iïMING kolen IGER. idvertentïën stoomvaart FEUILLETON ZIJN KLEINE MEISJE BINNENLAND 1926 to's en Fietsen 7.32 7.30 7.27 DA er. Mode-revue, nnia, van 25 e:i Variété-voorstel- w, 8 uur. eptember, 3 uur. bij het publiek was e affaire was mits- Scheepvaarten was De koersen van de ingen niet veel ver- ubberfondsen gaven enige beweging te slechts kleine varia- akken werden mee- laagste prijzen van oninldijken openden ijzen van Zaterdag, n middag geleidelijk Ifondsen was geringe ide de overige soor- inge koersverschillen ten. Prolongatie 2% [ie opruiming ver- nze prima BAD- let roode rubber grijs en wit 26 voor ƒ0.65 30 34 40 43 46 -0.85 - 1 -1.15 - 1.25 - 1.35 SSING: ding prima ;d 1.50 per H.L. stelling gaarne ge- >evelend, >ost-Souburg na in consumptie- lagt voor Vlissingen een |t uitvoerige inlich- „Reiziger", bureau Igatscharen irscharen laren phaartjes ÈR, Hendrikstr. 44 Ia Verhuur, Koop en Verkoop n en DlenstaanvrngeD, enz. tbetaiing, van 1-5 regel! regel meer 15 een! fevraagd Ienwoning Inder kinderen. Huur- P0.Brieven letters „Vliss. Courant". It dagmeisje indags vrij. Adres: 62. ns bekwaam ro-monteur I Firma QUASTERS, 15. i jongen br loop- en magazijn- BEN1EST, Drogist een net tgmeisje. ;n 's avonds tusschen bij H. G. DE WIT, rutstraat 68. Middeib.-RotSeraart mgelegen plaatsen. VAN PASSAGIERS, ■eren en vee. - |v. Roti- jv.ni.uur 9 .Midd.: iv.m.uur tmber 21 P 24 127 itiên te bekome" N.V. Transport- Erven <3- VOfa' B. EBNHOOBS.Tj'^ VL1SSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren f 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Weekabon nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels f 1.10 voor iedere regel meer 26 cent bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs, bij vooruitbetaling van 15 regels 0.75, elke regel meer 15 cent. Familieberichten van 16 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. aflf" Zij die zich met ingang van 1 October a.s. op ons blad abonneeren, ontvangen de nog vóórdien datum verschijnende nummers GRATIS. De Troonrede. Hedenmiddag werd de vereenigde vergadering van de beide Kamers der Staten-Generaal door H. M. de Koningin geopend. Nadat H. M. met het gebruikelijke ceremonieel door de commissie van ontvangst naar de vergaderzaal was geleid en den voor Haar bestemden zetel had ingenomen, las Zij de volgen de Troonrede voor in Uw midden verkeerend, Leden van de Staten-Generaal, verheug Ik Mij, dat de toestand van ons Volk in menig op zicht tot dankbaarheid stemt, al ont breken de schaduwen niet. Niet dan zeer geleidelijk voltrekt zich het economisch herstel. Inzinkingen blijven daarbij niet achterwege. Handel en Nijverheid, evenals een deel der scheepvaart, ondervinden nog steeds de ongunst der tijden. De on standvastige waarde der munteenheid in verschillende landen vertraagt de ge zondmaking van het internationaal ruilverkeer. De land- en tuinbouw wordt in ver schillende van zijn takken bedreigd door ongewone, naar gehoopt mag worden tijdelijke, belemmeringen in den afzet van zijn producten elders. Er wordt met kracht naar gestreefd, dit euvel een einde te doen nemen. Sedert Ik de laatste maal in Uw mid den verkeerde, is een ernstige beproe ving over een deel van ons land ge komen. Een vriendelijke zonnestraal is in dit leed gevallen door de groote deel neming in het lot der slachtoffers, die zich in wijden kring in'woord en daad heeft geopenbaard. Deze uiting van nationale saamhoorigheid hééft Mij met dankbaarheid vervuld, evenzeer als de toewijding, zoowei van burgerzijde als door het personeel van land- en zee macht in de ure van het gevaar be toond. De financieele toestand van het land blijft voortdurend zorg eischen. Ver lichting van de lasten, op de bevolking gelegd, is een onmisbare voorwaarde voor een duurzame verbetering van den economischen toestand en is slechts mogelijk bij een zuinig beheer. Op politiek gebied zal, in afwachting van het herstel van normale verhou dingen, de lijn, in den loop van het ach- Uit het Engeisch van L. G. MOBERLEY". Vertaald door P. P. T. (Nadruk verboden.) 39) Toen zij Giles weer ontmoette was haar houding tegenover hem ook veranderd, haar zelfbewustheid was verdwenen. Haar van nature zoo spontane manieren waren afgemeten enstijf. Het impulsieve wat haar zoo aantrekkelijk had gemaakt, was weg en zij was gereserveerd, haast koel tegen haar voogd. Hij was gekomen om de laatste week in Londen bij haar door te brengen, maar voor hem, evenmin als voor Sylvia, was het een plezierige lijd de stemming was gedrukt en'koel. Voor heiden was het een opluchting weer terug Ie gaan naar Manderby Court, want beiden koesterden de stille hoop dat het oude le ven weer kon opgevat worden. Maar hierin werden zij beiden teleurgesteld. Het was alsof er een slagboom, tusschen hen geval len was, die niet meer opgehaald kon wor- oen, zelfs niet in het oude huis. Integendeel, het scheen Sylvia, dat die slagboom steeds maar hooger werd, totdat het wel een muur van ijs leek, een muur, waardoor het onmogelijk was, heen te zien. EEN EN TWINTIGSTE HOOFDSTUK. Grace's boete. Het was op het groote tuifeest bij lady remdale dien zomer, dat Giles Tredman ,!eö. van aangezicht tot aangezicht kwam e staan met de vrouw, die nu ongeveer eyen jaar geleden zijn hart had gebroken. '1 bracht juist Sylvia naar de theetent en 1 staken samen langzaam het grasveld er, pratend over koetjes en kalfjes, toen nw vrouwenfiguur in het zwart i 'selmg uit een zijlaan kwam en vlak vo°' ken stond. en ondeelbaar oogenblik staarde Giles terliggende zittingjaar uitgestippeld, blijven gevolgd. De betrekkingen, welke Wij met de andere Mogendheden onderhouden, zijn van den meest vriendschappelijken aard. Het verheugt Mij, dat de Volken bond door de toetreding van Duitsch- land aan beteekenis heeft gewonnen. Met verschillende Mogendheden worden besprekingen gevoerd over het sluiten van arbitrage- en verzoeningsverdra gen. Naast de in den loop van dit jaar aangekondigde maatregelen en wets voorstellen worden nog eenige andere voorbereid. Daartoe behooren voorzieningen op het gebied der justitieele wetgeving een wijziging van de Provinciale wet eene partieeie herziening van de wette lijke bepalingen op de forensen en eene wettelijke regeling van het han delsonderwijs. Voorstellen tot het wegnemen van enkele onnoodige beperkingen van de vrijheid op het gebied van het lager onderwijs zullen U binnenkort bereiken. Een wetsontwerp zal worden inge diend ten einde de niet binnen het Rijk wonende Nederlanders, die daarvoor in aanmerking komen, naar billijke regelen te doen bijdragen in de inkomsten vermogens- en verdedigingsbelastingen, en de nalatenschappen van dezelfde personen te betrekken in de successie belasting. Tot bevordering van het behoud van natuurschoon zal U een voorstel worden aangeboden om zekere fiscale verzach tingen te verbinden aan eene vrijwillige beperking van het beschikkingsrecht over bepaalde landelijke eigendommen. Voorstellen zullen worden gedaan tot wijziging en aanvulling onzer sociale wetgeving ten einde te geraken tot ratificatie van sommige ontwerp-ver- dragen der Internationale Organisatie van den Arbeid. Invoering der Ziektewet ligt in het voornemen, nadat deze gewijzigd zal zijn in het bijonder in dien zin, dat meer plaats wordt ingeruimd aan voor zieningen, welke uit het maatschappelijk leven opkomen. De droevige ramp, die Nederlandsch- Indië heeft getroffen, heeft Mij met deernis vervuld. De gevoelens, die ook daarbij velen tot leniging van nood hebben bewogen, waren Mij een oor zaak van blijdschap. De steun, in don kere dagen wederzijds verleend, heeft den band tusschen het Moederland en Nederlandsch-Indië versterkt. In het aanstaande voorjaar zal de nieuwe Indische Staatsregeling ten volle in werking treden. Het streven zal zijn de grootere zelfstandigheid in inwen dige aangelegenheden, welke zij aan Nederlandsch-Indië geeft, zoo spoedig en zoo volledig mogelijk tot haar recht te doen komen. De ook in dit gebieds deel ter hand genomen welvaartspoli- tiek zal krachtig worden voortgezet, inzonderheid ten bate van de inheem- sche bevolking. De te verwachten ope ning van een derde inrichting van hooger onderwijs, de medische hooge- school te Batavia, zal van groot belang blijken voor de geestelijke ontwikkeling van lndië. Suriname eischt nog steeds de bij zondere aandacht der Regeering, al is eenige verbetering in den economischen toestand van dat gewest te bespeuren. In Curasao blijft die toestand gunstig. in het mooie gezicht van de vrouw, die hij eens zoo hartstochtelijk had lief gehad maar onmiddellijk daarop had hij zichzelf in bedwang en nam hij zijn hoed af. Hij groette haar zonder eenig teeken van ze nuwachtigheid en dat verbaasde hem zelf evenals het feit dat zijn polsen en zijn hart niet sneller klopten. „Ik was al benieuwd of ik je vandaag hier nog zou ontmoeten", zei Grace en het viel Giles op hoe klankloos en monotoon haar stem geworden was. „ik heb er zoo'n beetje op gehoopt", zei ze na een korte pauze en wierp een blik op het meisje naast Giles. „Is dit je pupil vroeg ze met een ze- nuwachtigen trek op haar gezicht, dat eerst onbewogen en kalm was geweest. „Is... zij..." haar stem was heesch en beefde en ze zweeg plotseling en Giles, in wiens rid derlijk hart een groot medelijden opkwam, kwam haar te hulp en zei „Ja, dat is mijn pupil... Sylvia". Met groote tact vermeed hij haar achternaam te noemen. „Ik ben eigenlijk niet meer in staat een cavalier voor haar te zijn, zooals ze er een moest hebben, „maar, voegde hij er met een lachje bij, „ik doe mijn best." Hij zei dit eigenlijk maar om toch wat te zeggen, want hij vond de heele ontmoeting tamelijk penibel en wat hem betrof had zij gerust achterwege mogen blijven. Maar Grace negeerde den Iuchtigen toon van zijn woorden en ging recht op haar doel afze v»elde geen fieiging tot luchtige conversatie. ,,!k ben pas in Engeland terug, ik ben weg geweest sinds...", wéér doofde haar stem uit in zwijgen en haar gezicht verried groote emotie. „Ik heb jarenlang in een dorpje in Zuid- Frankrijk gewoond, ik heb geprobeerd er te vergeten en vrede en rust te vinden. En nu wil ik weer een soort leven in de wereld beginnen maar toch in de buurt van mijn ouden kennissenkring". Giles keek haar opmerkzaam aan en vroeg zich af wat er werkelijk leefde achter Moge Gods milde zegen op Uwen arbeid rusten Ik verklaar de gewone zitting der Staten-Generaal geopend. Met meer dan gewone belangstelling werd ditmaal naar het Koninklijk woord uitgezien, omdat het kabinet-de Geer thans nader zijn richtsnoer kan aangeven. Er wordt in de Troonrede toegegeven dat alhoewel de toestand van ons volk in menig opzicht tot dankbaarheid stemt, de schaduwen niet ontbreken. Wij mogen gerust zeggen dat deze laat ste, de schaduwen dus, in vele streken van ons land het economisch leven voor een groot deel met haar zwarte waas overdekken. Het werkloosheids vraagstuk baart aan vele gemeenten groote zorgen en vergt buitengewone uitgaven, die voor het allergrootste deel van de belastingen moeten worden bestreden. Ook handel en nijverheid ondervinden nog steeds de ongunst der tijden, aldus luidt het in de Koninklijke boodschap. Het gaat niet gemakkelijk deze ongunst op afdoende wijze te bestrijden en de taak der regeering is te dezen opzichte niet gemakkelijk, want, zoo heet het verder, de financieele toestand van het land blijft nog steeds zorg eischen. De regeering is overtuigd, dat de lasten op de bevolking gelegd verlich ting eischen. Deze mededeeling zal wel met groote instemming worden verno men, want de fiscus eischt zulke zware lasten, dat de tiende penning van Alva er maar kinderspel bij is. Er zal nu getracht worden de Neder landers, die hun land ontvlucht zijn om aan de zware lasten te ontkomen, ook te verplichten hun behoorlijk aandeel in de belastingen te doen bijdragen. Op welke wijze dit zal geschieden moeten wij nog afwachten. De mededeeling dat een wetsontwerp in dien geest zal wor den ingediend, wijst er op dat de re geering een weg heeft gevonden, om ook hen naar behooren aan te slaan. Op deze wijze zal waarschijnlijk ook wel aan de kapitaatvlucht paal en perk worden gesteld. Het heeft geen zin meer om het land voor de hooge belastingen te ontvluchten als men in het buiten land toch ook zijn bijdrage aan den Nederlandschen fiscus moet afdragen. Onder de verder aangekondigde wets ontwerpen mag nftg wel genoemd wor den de reeds lang hangende regeling der forensenbelasting. Er dient hiervoor een oplossing gezocht te worden, die bevredigend is voor de betrokken ge meenten, zoowel als voor de dubbel- aangeslagenen. Het ligt in het voornemen de Ziekte wet in te voeren en zal bij de invoering daarvan rekening worden gehouden met verschillende practische eischen. De regeering zal ook gevolg geven aan haar voornemen om enkele on noodige beperkingen van de vrijheid op bet gebied van het lager onderwijs weg te nemen. De groote beteekenis van de toetre ding van Duitschland tot den Volken bond wordt ook in het Koninklijk woord vastgelegd. Deze beteekenis kan dan ook niet hoog genoeg worden aange slagen, want zonder de toetreding van Duitschland zou de Volkenbond zeker nooit aan zijn doel kunnen beantwoor den, gesteld al dat dit ooit het geval zal zijn. het marmeren masker van dit vrouwenge laat, want behalve de beide keeren dat haar gezicht even emotie verraden had, was het passief, stroef, zonder expressie geweester was iets van starre bevriezing in. Haar oogen waren strak-blauw, als blauw ijs, om haar mond waren stroeve lijnen gegroefd en ofschoon het heele ge zicht nog van een onmiskenbare schoon heid was, was die schoonheid toch leven loos en zonder ziel. „Ik ben blij", hervatte ze het gesprek in gestamelde, abrupte zinnen, „dat ik je ont moet heb vandaag, ik heb je onrecht ge daan. Hij heeft het kind onrecht gedaan. Ik heb geprobeerd zijn onrecht goed te ma ken, zooals hij zelf voor zijn dood heelt ge vraagd." De woorden kwamen nu sneller, met iets gejaagds. „Draagt ze zijn naam Giles, met een snellen blik op Sylvia's mooi, verschrikt gezichtje, antwoordde „Ja. zoodra ik wist wie ze was, heb ik ge zegd dat ze haars vaders naam moest aan nemen. Ze is nu miss Dantansky". „Ze... lijkt niet op hem". Grace keek het meisje doordringend aan, maar toch ver zachtte zich iets in haar kouden blik. „Ik... zou graag willen., ik wou wel... dat ze een oogenblikje bij me bleef praten... als je het goed vindt.... als je een oogenblikje haar gezelschap kunt missen...." Sylvia schrikte even, maar de starre uitdrukking op het gezicht van de vrouw wekte haar deernis en in een impuls van haar gewone onbevangenheid stak ze Grace haar hand toe. „Natuurlijk wil ik bij u blijven praten", zei ze, „monsieur kan wel een oogenblikje zonder me. Hij wilde me juist een kopje thee geven en tante Helen met me zoeken. Maar ik zal haar zelf wel kunnen vinden, monsieur", zei ze met een eenigszins schu wen blik naar haar voogd. Grace wendde zich naar Giles en sprak fluisterend zoodat het jonge meisje haar niet hooren kon. „Je hoeft niet bang te zijn dat ik haar iets onaangenaams zal zeggen of haar pijn zal doen... Ik blijf hier maar één nacht. Ik zal wel geen van jelui beiden De droeve watersnood, die ons land heeft geteisterd, wordt in herinnering gebracht en de Koningin is met dank baarheid vervuld voor het gevoel van nationale saamhoorigheid dat daarbij is gebleken. Ook de Padang-ramp wordt herdacht en dankbaar melding gemaakt van den steun wederzijds verleend, waardoor de band tusschen het Moederland en Ne derlandsch-Indië weder is versterkt. Ne derland en lndië hebben elkaar noodig en alles wat strekken kan tot een goede verhouding tusschen Moederland en Koloniën dient gewaardeerd te worden en het is zeer goed dat in dit officieele Staatsstuk hierop ook de aandacht nog eens gevestigd wordt. Met de hoop dat Gods zegen op den arbeid der Staten-Generaal moge rus ten heeft de Koningin de gewone zitting geopend. Het NederlandschBelgisch verdrag. Minister Vandervelde heeft, in verband mét zekere beschouwingen in de Neder- landsche pers, aan een vertegenwoordiger van de „Peuple" nog een nadere verklaring gegeven van zijn jongste rede in den Se naat, welke z.i. toch volkomen duidelijk en juist is geweest. Op de desbetreffende vraag van een fronter, aldus minister Vandervelde, heb ik toen geantwoord, dat een nieuwe plechtige verklaring, als gevraagd werd, nl. dat Bel gië voorgoed den annexatie-geest heeft la ten varen en afziet van iedere Iandverove- ringsbedoeling niet noodig is, in verband met de wijziging van zekere artikelen en van het tractaat van 1839. Art. 6 is immers ook van kracht gebleven, en hierbij verbin den beide partijen zich wederkeerig van alle territoriale ambities af te zien. Minister Vandervelde eindigde aldus „Wanneer ik hartelijk wensch, dat het ac- coord in Nederland, evenals in België ge schied is, wordt geratificeerd, is dat minder 'om de materieele voordeelen ervan voor beide partijen, dan wel omdat hierdoor de finitief een einde wordt gemaakt aan kwesties, die langen tijd een punt van ge schil hebben uitgemaakt, en de vriend schappelijke betrekkingen metterdaad hech ter worden." De portverlagingen. De portverlagingen op 1 October zullen omvatten 1. verlaging van het port der briefkaar ten van 7y2 tot 5 cent 2. expressëöestelHng van briefpostzen dingen van 30 tot 20 cent 3. port der postpakketten van 40, 50 en 60 cent tot 30, 40 en 50 cent Nieuwe postzegels zullen uit dien hoofde niet verschijnen. Verlagen tarieven Van Gend Loos. Met ingang van 1 October a.s. zullen de tarieven van Van Gend Loos evenals van de posterijen verlaagd worden. De tarieven worden nu Bij 1 K.G. 30 ct„ 3 K.G. 40 ct. en 5 K.G. 50 ct. Het marinevraagstuk. De „Standaard" wijdt eenige artikelen aan de vraagstukken van onze verdediging ter zee. Het blad onderzoekt de vraag, ,of de eenheid der zeemacht, voor zooverre die tot hiertoe bestond, behouden moet blijven, dan wel of een verder doorgevoerde split sing, in het bijzonder wat het personeel be treft, in het belang van de zaak, en dus van den lande, is 'te achten. Ten nauwste daarmede samen hangt dan de verdere vraag, of het ministerie van marine als een afzonderlijk departement van algemeen be stuur behoort gehandhaafd te blijven, dan terug zien voorloopig. Het is zelfs niet waarschijnlijk dat ik jou ooit weer zie, maar men kan nooit weten. Maar in elk geval wil ik je nu zeggen, dat ik spijt heb van wat ik... je heb aangedaan... jaren ge leden. Ik heb je abominabel behandeld. Ik heb er spijt van." Ze stak hem haar hand toe en Giles hield die een oogenblik in stevigen greep en hij bemerkte, niet zonder verwondering, dat de aanraking van die hand hem niet de minste emotie gafhij betrapte zich er op dat zijn oogen van het onbewogen gezicht voor hem afdwaalden naar het expressieve gezichtje van het jonge meisje, waarop groot medelijden te lezen stond. Grace wachtte geen antwoord van hem af. Nadat zij gesproken en hem, de hand gedrukt had, wendde zij zich naar Sylvia. Ze stak haar arm door dien van het meisje en nam haar mee naar een prieel dat aan het zijpad stond, dat zij zooeven was af gekomen. „Ik ben blij dat ik je ontmoet heb van daag", zei ze toen ze alleen waren in het met rozen beladen tuinhuisje; „Ik heb ver langd om je te ontmoeten... en tegelijker tijd heb ik er tegen op gezien Ik wil je eens wat zeggen, H ij is het geweest, je vader, die mij geleerd heeft wat liefde be- teekent. Ik had me dat nooit gerealiseerd voor ik hem ontmoette. Toen hij stierf is er in mij ook iets gestorven..." Met een sta renden blik keek ze door het poortje van rozen naar buiten, over den tuin en de wijde velden. „Ik wilde je zeggen dat er in de wereld niets zoo groot is als de liefde." Sylvia keek haar met de grootste verbazing aan. Daar zij zelf zoo terughoudend en kiesch was, scheen de vreemde openhar tigheid van de oudere vrouw haar onbe grijpelijk. Maar ze gaf er zich rekenschap van dat Grace in een toestand van zenuw spanning was, waardoor ze sprak op een wijze als zij onder normale omstandighe den waarschijnlijk niet zou doen. „Laat nooit iets of iemand komen tus schen jou en je liefde", ging Grace voort, Voor engros Firma GEBR. STEENLAND, Stationstraat MIDDELBURG. wel of het zich in de departementen van oorlog en van koloniën heeft op te lossen". De quaestle der splitsing acht het blad primair. Besluit men daartoe, dan volgt het on- gaan van het marine-ministerie in zijn bei de genoemde neven-departementen als het ware automatisch. Houdt men echter vast aan het éénhoofdig beheer der zeemacht, dan kan men de beide Nederlandsche mili taire departementen wel samenvoegen, maar tot een waarlijke eenheid komt het dan nimmer, omdat welhaast niemand in staat is dat geheel zaakkundig te over zien. De splitsing is feitelijk voltrokken met den aanbouw van modern materieel. Hoe nauwkeurig men... zich rekenschap ging geven van de taak, die zoowel in Ne derland als in lndië nog voor de marine kon zijn weggelegd, en dus van de eischen, waaraan het materiaal zoo hier als ginds had te voldoen, des te duidelijker viel dat materieel in twee groepen uiteen waarvan de eene slechts in de beperkte, eng be grensde wateren van het moederland, de andere slechts in de uitgestrektheid van den Indischen Archipel tot zijn recht kan komen. Te dien aanzien is er dus een uitge maakte zaak. Blijft de personeelformatie. Er is in Nederland een overcompleet aan personeel en in lndië een tekort. Men heeft hier schijnbaar behoeften geschapen, daar door v/erd het overcompleet ten deele ge maskeerd. Men maakte van zeemilitie en marinereserve lang niet het mogelijke ge bruik en moer daarom wel de duurder j vrijwilligers bezigen. In lndië is een tekort. De Indische marine en de Nederlandsche belastingbetaling zijn kinderen van de reke ning. De eenige weg, zegt het blad, die wer kelijk uitkomst belooft, is de organisatie van het vrijwillig dienend Europeesch ma rinepersoneel in twee van elkander onaf hankelijke deelen, en als eerste stap daar toe, de vorming van een korps Europeesche schepelingen in vasten Indischen dienst. Warme dagen in September. De filiaal-inrichting van het Kon. Ned. Meteor. Instituut meldt De warmte der laatste dagen valt ieder cp en men maakt liet elkaar nog warmer met het gepraat over „hittegolven" en „nog nooit voorgekomen". De „hittego'ï", een artikel van Amerikaanschen oorsprong, kent onze vakliteratuur niet en wat het „nog nooit voorgekomen" betreft, hierin kan men (gelijk hebben wat den datum be treft, niet wat de maand aangaat. September 1919 was zeer warm van den 3den tot en met den. 15en toen bewogen de maxima zich tusschen 19.5 en 28.5 gr C., zooals die zijn waargenomen aan den Kop „maar" ze legde haar handen op de schouders van het jonge meisje en keek haar diep in de oogen „doe nooit wat ik gedaan heb, beloof nooit iemand met hem te trouwen als je geen liefde voor hem voelt, terwille van wat anders... Ik heb nooit van Giles gehouden". „O Er klonk zooveel verbazing en ver ontwaardiging in den uitroep van Sylvia, dat Grace zich haastte te vervolgen „Het convenieerde me uitstekend toen hij me vroeg. Ik was er door gevleid. Zijn positie, zijn adellijke titel, alles wat hij me kon verschaffen, stonden me aan. Maar ik wist niet wat liefde beteekende. totdat je vader kwam. Tegenover dien voelde ik mij klein... Het was verkeerd... heel erg ver keerd, wat ik Giles aangedaan heb. Maar de eigenlijke fout was dat ik toegestemd heb om zijn vrouw te worden, zonder dat ik van hem hield. Vergeet dat niet" Sylvia probeerde iets te zeggen, maar de oudere vrouw liet haar niet aan het woord komen. „Het is niet waarschijnlijk dat we elkaar nog eens zullen ontmoeten en daarom, durf ik iets tegen je te zeggen dat je wel heel vreemd in de ooren zal klinken." Sylvia onderdrukte de opwelling om te gen haar te zeggen dat ze de heele conver satie nogal vreemd vond en antwoordde „Waarom denkt u dat we elkaar nooit meer zuuuen ontmoeten (Wordt vervolgd.) VOLKSGEZONDHEIDS- EN VEILIGHEIDSHOEKJE Besteed niet minder zorg aan de be veiliging van een werktuig (vooral cirkelzagen, houtfrais- en schaafban ken) dan aan zijn goede werking. GEZONDHEIDSRAAD.

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1