wsm )HINE EEL Iledige opleiding orbique Sigaren f ine Advertentie MAANDAG 20 SEPTEMBER KWATTA.^ Pats KWAITA 1^26 Modekleuren ingin het Paradijs siiraer weer J GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND FEUILLETON ZIJN KLEINE MEISJE VOILE-MELK REEPEN Stads= en Provincienieuws No. 221 tNE^RSNG lenen en voorhanden G. wisse, ing. 901|, I 40, en een nieuwe |5EL van G. w. v. 41 6.75 in prachtband, |ie vertellingen met 1 platen. A F. P. D'HUIjl pndel en Bljbclmaga,^ B 10 MiODELBURtl INMAAK- HARINGEN I foor een kwartje. 1 lekkere GOUDA- tt| llE KAAS 40 ct p.pc 19 cent per ons bij iR, NOORDSTRA«| iENS LANDMACH1N18T Vraagt inlichtingen box 46 Middelburg. voor H.H. rookersisijl lesch, blijft beslist aid £et droogapparaat belwll Inieuw gevuld te words! met honderd sigaren vïeI ■Alleen verkrijgbaar bi] I RVELEIJN, Walstraat Dames, die hun eigi'l ng willen vervaartI ,1 deel a. d. Knipcuistsl Langende 1 October, lïraagt inlichtingen, piplomeerd Coupeuse. j.AAN 13 (Tuinstad! 'JwX" DwSmt'S L vooruitbetaling, van l-5i#| &5. elke tegel meer 15 Ifaagd een flinke loopjongen. IsN.V. v h. GEBR.PO^I louw VAN DOÖSJ Kg, vraagt met 0cW I teleurstelling, een KEUKENMEISJE, Jtder 20 jaar, liefst in Zeej J Iracht. Zich aan te me» I ■onds na 7 uur. Irouw DRESDEN, leeg 212, Amsterdam,v« I Ink 2e WERKMEISJE. [te vervoegen bij» I DNING, Badhuisstraat^! iraagd net 1 DAGMEISJE. L Boulevard de R»'l Ben). loNGSTE BÉdSJDE igd. Brieven letters S,,VlissingscheCoij^J Ingen -Middelb.- tusschengelegen p. NVOER VAN I September dag 20 pag 21 Ier dag 23 ag 24 (a, J Informatiën te beMJE.i1 Lrdam: N.V. TraaBP«P8i ;l 'ii v.b. Erven f2018. WSHOOESJBI VL1SSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.2Ö per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels 1.10 voor iedere rege! meer 26 cent bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verbuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs, bij vooruitbetaling van 15 regels 0.75, elke rege! meer 15 cent. D£T" Zij die zich met ingang van 1 October a.s. op ons blad abonneeren, ontvangen de nog vóórdien datum verschijnende nummers GRATIS. OPENBARE VERGADERING van den GEMEENTERAAD VAN VLISSINGEM op Vrijdag 24 September 1926, des namiddags 2 uur. I. Mededeelingen. II. Over te leggen stukken. III. Benoemingen. 1. Van leden der vaste commissiën uit den Raad. 2. Van een regent van het Gasthuis, vacature-Wesseling. De aanbeveling luidt 1. de heer \V. van den Hoek 2. de heer C. Ouwehand. 3. Van een lid van het Burgerlijk Armbe stuur, vacature-Wijsveld. De aanbeveling luidt1. de heer L. Back 2. de heer C. J. Mommaas. IV. Te behandelen punten 1. Voorstel van Burg. en Weth. tot het aanleggen van een bestrating en rioleering in de ontwerpen Rochussenstraat. 2. Idem tot verkoop aan J. N. D. Bijl q.q. van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Scheldestraat, groot 152 M-. en wel 125 M2. a 12, M2. a 15 en 19 M2. a 3. 3. Idem tot verkoop aan M. Prince van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Scheldestraat, groot 163 M2. en wel 130 M2. a 12 en 33 M2. a ƒ3. 4. Idem tot vaststelling van een finan- cieele regeling krachtens art. 114bis der gemeentewet voor het bedrijf van den rei nigingsdienst. 5. Idem tot het verleenen aan J. Loois Azn. en Joh. Lóois Hzn. alhier van een bouwcrediet groot ten hoogste 43.500, om te zetten in eene le hypotheek voor den bouw van 5 gebouwen (10 woningen) aan den Boulvard Bankert, waarvan de kosten bedragen ƒ58.000. 6. Idem om afwijzend te beschikken op het verzoek van het bestuur der Vereeniging tot bevordering van Chr. Onderwijs om gelden voor de uitbreiding van het school gebouw aan de Wagenaarstraat. 7. Idem tot vaststelling van eene gewij zigde instructie voor directeur, leeraren en concierge der Avondschool voor Nijver heidsonderwijs, zulks in overeenstemming met den Alg. Maatregel van bestuur, vast gesteld bij K. B. van 31 Mei 1926 (S. 159). 8. Idem tot vaststelling van staten van ontheffingn wegens schoolgeld openbaar en bijzonder lager onderwijs en wegens school geld Handelsavondschool en Avondschool voor nijverheidsonderwijs. H. M. de Koningin opent de nieuwe Kamerzitting. Hoewel H. M. de Koningin nog niet ge heel hersteld is, met name nog niet over een krachtige stem beschikken kan, heeft Hare Majesteit toch besloten de zitting der Stat en-Generaal op morgen in persoon te openen. Hit het Engelsch van L. G. MOBERLEY. Vertaald door P. P. T. (Nadruk verboden.) 38) „Monsieur O, monsieur", riep ze. „Ik geloof dat u me niet meer kent". Haar handen grepen de zijne m,et al de spon- taniëteit van haar kinderjaren en ze hief haar gezichtje op alsof ze hem kussen wil de, doch ze ging aanstonds achteruit, blo zend en met een zekere schuchtere waar digheid in haar houding die in de plaats was gekomen van de kinderlijke onbevan genheid. "ft, wou Juist zeggen „Waar is Syl- Vlaantwoordde hij, terwijl hij haar glimlachend aankeek, met nog iets van verwondering. „Ik had mij jou nog steeds als een klein meisje voorgesteld en..." hij Jeld plotseling op, terwijl hij zich omkeer de om miss Stansdale te begroeten, maar was nog steeds verbazing in zijn blik en "J voelde zich vreemd, alsof hij iets ver loren had. Het was dwaas maar toch had hij het Ip'Oel dat de kleine Sylvia van hem weg- £aa" en dat deze nieuwe Sylvia hem eemd was, zoo geheel anders dan het i-inH ?aar h'^ aan gedacht had, het on h zooa's h'i zich bad voorgesteld, J aem toegesprongen zou zijn en haar z'in hals geslagen en hem gekust 7iri,« Deze Sylvia had haar ge- s^naar hem opgeheven alsof haar eer- gedachte was hem te begroeten zooals tfn.«i Maar ineens had zij zich w3eï0kken' met d'e schuchtere, lieve «arcugheid, waarvan toch een groote be- P Uitging. n toen hij naar haar keek terwijl zij De sluiting van de Staten-Generaal. Tegen drie uur Zaterdagmiddag kwam minister Kan, die op zijn galatenue o.a. het grootofficierskruis van de Oranje-Nassau- orde en een hooge onderscheiding van het Legioen van Eer droeg, ten Koninklijke paleize aan waar de minister ontvangen werd door den hofmaarschalk der Koningin F. F. baron de Smeth. Vijf minuten voor drieën nam minister Kan, uitgeleid door bovengenoemden hof- dignitaris, plaats in de gala-koets van het hof bespannen met twee paarden, die be stuurd werden door een koetsier in gala livrei met steek en witte pruik. Naast de portieren gingen lakeien eveneens in gala livrei. Het rijtuig werd voorafgegaan en ge volgd door kleine detachementen cavalerie. De stoet begaf zich naar het gebouw der Tweede Kamer langs Noordèinde, Heul- straat, Gevangenpoort, ovei een gedeelte van het Buitenhof, naar het Binnenhof. Voor den ingang van het Kamergebouw stonden militairen en haie opgesteld, die de geweren presenteerden toen de minister als vertegenwoordiger der Koningin, zich naar binnen begaf. In de vestibule werd de minister opge wacht door de commissie van in- en uit geleide, die hem naar de vergaderzaal leidde. Met hetzelfde ceremonieel en langs den zelfden weg in omgekeerde volgorde keer de minister Kan naar het paleis terug, waar hij weder opgewacht werd door hofmaar schalk baron de Smeth. Rijkscommissie werkverruiming. De rijkscommissie voor werkverruiming vergaderde dezer dagen te 's-Gravenhage onder voorzitterschap 'van prof. dr. W. H. Nolens. Een aan de commissie gerichte aanvrage met betrekking tot de verruiming van werkgelegenheid in Zeeuwsch-Vlaanderen kon niet in behandeling worden genomen aangezien van de aanvragers de voor de beoordeeling van deze aangelegenheid be- noodigde gegevens nog niet waren ontvan gen. Mededeeling werd gedaan van een aan tal gevallen waarin door de commissie stappen waren gedaan om te bevorderen, dat bestellingen van rijk, provinciën, ge meenten en andere instellingen aan de werkgelegeheid hier te lande zooveel mo gelijk ten goede zouden komen. Speciaal werd hierbij de aandacht gevestigd op de gestie van enkele gemeenten, die geregeld orders in het buitenland plaatsen, zonder overleg te hebben gepleegd met de com missie en zonder dat eenige redelijke grond aanwezig kan worden geacht om de Ne- derlandsche nijverheid bij de buitenland- sche achter te stellen. De nieuwe weldadigheidspostzegels. Evenals verleden jaar zullen ook dit jaar weder omstreeks Kerstmis weldadigheids postzegels worden uitgegeven, waarvan de opbrengst zal worden bestemd voor den arbeid ten bate van het bescherming- en hulpbehoevende kind, met uitzondering van de zuigelingenbescherming. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw heeft evenals het vorige jaar, aan het bestuur van den Ned. Bond tot Kinderbescherming verzocht, de propagan da voor den verkoop ter hand te nemen. De zegels zullen weder de wapens van Nederlandsche provinciën dragen in aan sluiting aan die, welke verleden jaar wer den uitgegeven. Het Congres van het N. V. V. en de S. D. A. P. De tweedaagsche demonstratie van N. V, V. en S. D. A. P. voor ontwapening en handhaving van den achturendag is Zater dagmiddag ingezet met een congres in het Theater Seinpost op Scheveningen. Om één uur was de Seinpost volge stroomd met besturen van N.V.V. en S.D. A.P., hoofdbesturen van aangesloten vak bonden, afgevaardigden van bestuurders thee schonk in de zonnige zitkamer, flitste het door zijn gedachten hoe het zou zijn geweest als hij die wangen van haar, die hem aan witte rozen met een heel zachte rose tint deden denken, gekust had. Maar onmiddellijk wierp hij die gedachte van zich af en bedacht met ernst dat hij haar voogd was, in haar oogen waarschijnlijk een man van middelbaren leeftijd en dat zij nu behandeld moest worden als een aanko mend jong meisje. En hij, in zijn onnaden kendheid1 had de jaren vergeten, had ge dacht dat zij nog een jong kind was, die hij op zijn knieën nemen kon en Ooster- sche sprookjes vertellen. Hij woelde in het verleden en het heden terwijl hij theedronk en sandwiches at en al Sylvia's nieuwsgie rige en miss Stansdale's ernstige vragen beantwoordde en ondertusschen met een opmerkzaam ook Sylvia gadesloeg. Haar krullig haar hing nu niet meer los, maar was door de hand van een eerste klas ka menier met die bewonderenswaardige los heid om haar hoofd gewonden. Giles merkte op hoe mooi zij het hoofd droeg en hoe bevallig zij was ook viel hem den zachten blik van haar oogen op en de bekoorlijkheid van haar glimlach, die hem zoo aan het kind Sylvia herinnerden. Haar stem was zacht en haar lach spontaan en helder. „Sylvia ziet van alles de humoristische zijde", zei miss Stansdale, toen het meisje lachte om een verhaal dat Giles vertelde. „Ik noem haar een gelukkige ziel." „Heb ik dan niet alles om gelukkig te zijn antwoordde zij, „een verrukkelijk huis en alles wat ik maar vtrlangen kan en de liefste voogd ter wereld", eindigde zij, met een snellen blik op Giles' gebronsd gezicht. „Een voogd die er geen idee van heeft hoe hij een pupil, die een jonge dame ge worden is, behandelen moetantwoordde hij, met een half treurigen, half vroolijken bonden, van afdeelingen en federaties, Ka merleden enz. In het voetlicht op het tooneel waren roode dahlia's geplant. Met palmen waren de zijden versierd. De vlaggen van S.D.A.P. en N.V.V. hingen met een groot groen doek, waarop met witte letters ontwape ning geschilderd was van de eerste hers. Om half twee opende de heer Henri Polak het congres. De voorzitter van den Ambtenaarsbond, de heer Noordhoff, opende de rij der spre kers. Uitvoerig weerlegde spreker de cri- tiek, die uitgeoefend wordt op het rapport der militaire commissie. De heer K. Ter Laan, met algemeene teekenen van welkom begroet, noemde het een van de voornaamste te bereiken doel einden, de burgerlijke partijen te doen in zien, dat het met de ontwapeningsactie ernst is geworden. Het congres van vandaag zij, aldus spr„ de bevestiging van onzen wil, dat de ont wapening er komt. De verschillende rangen van het theater waren geheel gevuld toen te 8 uur het congres zou worden voortgezet. Plotseling verheffen allen zich van hun zetels mr. P. J. Troelstra treedt binnen. Het congres zingt de Internationale, ge volgd door hoerageroep. De heer Stenhuis, die dezen avond de leiding heeft, zegt aan deze verwelkoming van Troelstra niets te behoeven toe te voe gen. Hij zou de zitting willen openen doch men is nog niet gereed met het aanbrengen van het contact voor de radio, waardoor de redevoeringen van dezen avond zullen worden uitgezonden men moet nog enkele minuten wachten. Intusschen kort het congres den tijd met het zingen van liederen. Daarop is het woord aan den heer E. Kupers, die er aan herinnert, dat in 1919 het I. V. V. in zijn tegenwoordigen vorm werd gesticht. Spreker gaat dan na wat het I.V.V. en de internationale beroepssecreta riaten tegen 't militairisme hebben gedaan. Ook de dienstweigering moet massaal worden opgevat, wil men er succes van kunnen verwachten. Spr. hoopt dat de socialistische beweging een zoodanige kracht zal ontwikkelen, dat de bourgeoisie onder geen enkele voor waarde kans zal zien den oorlogsgruwel over onze lage landen te laten komen. De heer J. W. Albarda, de vierde inlei der, brengt als eenige van die vier, die niet heeft gewerkt aan de samenstelling van het militaire rapport, hulde aan degenen, die het rapport hebben samengesteld. De voorzitter doet voorlezing van de vol gende motie Het congres van S.D.A.P. en N.V.V. enz. spreekt als zijn overtuiging uit, dat het mogelijk en noodzakelijk is in Nederland over te gaan tot de ontwapening, begroet met volle instemming de indiening van het ontwapeningsvoorstel der soc.-dem. Ka merfractie verklaart den strijd tegen het militairis me en voor de ontwapening te beschouwen als een van de allervoornaamste plichten der arbeidersklasse roept de arbeiders in Nederland op om met en in de S.D.A.P. en de bij het N.V.V. aangesloten organisaties dien strijd met alle kracht te voeren. Deze motie w;ordt bij acclamatie met al gemeene stemmen aangenomen, waarna het congres wordt gesloten. Het spoorwegongeluk bij Leiden. Zaterdagmiddag is het onderzoek van wege de directie der Ned. Spoorwegen naar de oorzaak van het spoorwegongeluk bij Leiden voortgezet en heeft lot ruim half zes des namiddags geduurd. Na afloop van het getuigenverhoor is de commissie nog ongeveer een uur bijeenge bleven. Een correspondent van „de Maasbode" had daarna nog een kort onderhoud met ir Van Dijk, chef van den dienst der ex ploitatie, onder wiens leiding het onderzoek heeft plaats gehad. glimlach. „Moet zij de season niet mee maken. of iets dergelijks zei hij, terwijl hij miss Stansdale hulpeloos aankeek. Die lieve kleine dame glimlachte. „Wij wilden dat verleden jaar al", zeide zij. „Svlvia was haast achttien jaar en lady Ferndale, onze naaste buur, wilde haar meenemen naar de stad, maar daar wij u niet konden bereiken voor uw toestemming dachten we dat het beter was nog maar te wachten. Ik hoop dat het niet verkeerd ge zien was vroeg zij „ihaar lady Fern dale verzekerde mij dat wij maar zoo moes ten handelen". „Uitstekend en bovendien u bent haar tante, hoewel ik me aan dat idee nog moet wennen antwoordde Giles. Het kwam hem steeds vreemder voor om te moeten beslissen in dergelijke vraagstukken van deze bij na-volwassen jonge dame „Ik had eigenlijk niet zoo lang weg moeten blijven, ik ben bang dat ik mij niet genoeg van mijn verantwoordelijkheidsgevoel bewust was... Ik had geen flauw idee dat Sylvia zoo was opgegroeid^ en heelemaal^ niet dat ze nu allerlei dingen moet mee maken die voor een volwassen jong meisje behooren. Ik mag mijn leven wel verbeteren In de dagen die volgden, deed hij zijn uiterste best dit besluit ten uitvoer te bren gen en begeleidde Sylvia naar garden- parties en andere feestelijkheden, ging met haar uit rijden, maakte auto-tochtjes en maakte dat zij, zooals zij het zelf noemde, een „zalige tijd" had. „Natuurlijk moet zij naar de stad", zei hij tegen miss Stansdale kort na zijn thuis komst „wij zullen een paar weken ons huis in de stad betrekken. Zij moet van alles genieten." „Dat is het niet alleen", antwoordde haar tante zenuwachtig. Zij had met Giles in de bibliotheek.een gesprek, „maar. ziet u... lady Ferndale zegt, „Sylvia is de erfgename Op zijn vraag hoever thans de directie met haar onderzoek was gevorderd, deelde ir. Van Dijk mede, dat het getuigenverhoor thans is afgeloopen. Over het onderzoek zelf zeide hij thans nog geen mededeelin gen te kunnen doen. De verschillende verklaringen zullen eerst moeten worden uitgewerkt en tot een rap port samengevat en daarna zal dit moeten worden bestudeerd. Eerst dan zal het mo gelijk zijn omtrent de oorzaak van het on geluk een en ander vast te stellen. Op de vraag of er omtrent het resultaat van het onderzoek nog een mededeeling verschijnt», antwoordde 'de heer Van Dijk, dat te zijner tijd het resultaat van het ge houden onderzoek zal worden gepubliceerd. Weer een financieele catastrophe. Het „Dagbl. v. N.-Brabant" meldt Zevenbergen maakt haar derde finan cieele catastrophe mee. Na de Hanzebank en de firma Briedé en de Jong uit Amsterdam is het de Handels vennootschap firma J. Dolk, kassier en commissionair in effecten, die een groot aantal renteniers, middenstanders en parti culieren uit Zevenbergen, Klundert, Fjjnaart en andere plaatsen zoo niet ongelukkig maakt, dan toch een groot financieel verlies bezorgt. De firma Dolk kwam door het verstrek ken van voorschotten aan twee Zevenberg- sche firma's zonder eenige dekking en zon der zekerheid dat zij aan hun verplichtingen konden voldoen, zonder kasmiddelen en nam toen haar toevlucht tot een truc. De firma telefoneerde n.l. de pandbriefhouders dat hun nummers nooit meer dan twee tegelijk waren uitgeloot en vroeg hun dan deze ter inwisseling bij haar te bezor gen. Werden ze gebracht of soms gehaald, dan gaf zij nimmer een ontvangbewijs af de houders wilden er vanwege het groote vertrouwen geen vragen. Hoe zij later ook op verzilvering aan drongen, alles was vergeefsch. Dit spelletje duurde nu reeds twee jaar. Totdat ook aan een firma uit Klundert medegedeeld werd, dat haar brieven waren uitgeloot. Zij gaf deze zonder bewijs af, doch had de nummers genoteerd. De zaak niet vertrouwende won zij inlichtingen in bij de Nationale Bankvereeniging welke in haar boeken de bewuste nummers niet vond. Toen was de fraude ontdekt en werd een aanklacht bij de justitie ingediend met het bekende gevolg. Het tekort kan bij benadering niet wor den vastgesteld, 't Is op geen ƒ50.000 te schatten. Men noemt een bedrag van ƒ200.000. Tot heden heeft de politie, die ijverig nasporingen doet, den voortvluchtige nog niet kunnen ontdekken. Nog steeds blijven de klachten binnen komen en er is een angstige spanning wat de resultaten van het justitieel onderzoek zullen zijn. „Zomerland". Onder den titel „Zomerland" is versche nen een kinderleesboek, dat door de Erven de Wed. J. van Nelle voor de verbruikers van haar verpakte koffie (tegen inlevering van 80 achteretiketten van de h^lfponds- pakjes) wordt beschikbaar gesteld. Dit boek, geschreven door C. M. van Hille-Gaerthé, geeft een geschiedenis weer ergens in een gehuchtje te midden van een prachtige natuur. De schrijfster geeft blijk, een open oog te hebben voor natuurschoon en zich te vens uitstekend te kunnen verplaatsen in de omgeving en den kring, waarin de per sonen uit dit boek zich bewegen. Rie Cramer teekende 12 fraaie platen voor dit boek en deze dragen er veel toe bij, de aantrekkelijkheid ervan te verhoogen. Wij twijfelen dan ook niet, of velen zul len dit boek gaarne in hun bezit willen krijgen. Met dit boek beoogt de firma Van Nelle een reclame voor haar artikel en wij geloo- ven, dat zij hiermede uitstekend is geslaagd. Deze reclame staat zonder twijfel od een hoog peil. van een groot vermogen en zij behoort een goede partij te doen. En wij hebben het recht niet haar achteraf te houden. Zij moet aardige jongelui ontmoeten en kans hebben een goed huwelijk te doen." „Zij moet aardige jongelui ontmoeten en kans hebben een goed huwelijk te doen". Deze woorden bleven Giles nog larig bij en hij begon er een gewoonte van te maken alle jonge mannen op tuinfeesten en andere partijen gade te slaan en zich af te vragen welke van deze „vervelende jonge ezels" in Sylvia's smaak zou vallen. Jeugd trekt jeugd aan, peinsde hij een van deze jon gelui zou wel bij het meisje passen. Na tuurlijk beschouwde zij haar voogd een man bijna achttien jaar ouder dan zij als iemand die bij de ouderen hoorde als de- geen die de plaats van haar vader innam. Haar vader Als hij aan hèm dacht kwam er altijd een grimmig lachje op zijn gezicht, en zijn polsen klopten feller als hij in gedachten het slanke, mooie meisje voor zich zag, dat nu uitgehuwelijkt moest wor den. Wat zou een man voelen als hij haar in zijn armen hield en haar diep in de oogen keek En hoe als hij het recht had haar lippen te kussen, haar rose wangen en haar donkere haren Direct weer wierp hij die gedachten van zich afmaar zij kwamen telkens weer terug en het resul taat van den strijd met zichzelf was dat hij een zekere afstand ging bewaren tusschen Sylvia en zichzelf en zijn manier van doen tegenover haar een beetje stijf werd. Sylvia merkte die veranderde houding op 'zonder in staat te zijn de oorzaak te begrijpen en zij voelde het werkelijk als een opluchting toen zij begin Juni het huis verliet om met miss Stansdale eenigen tijd in Londen te gaan wonen. Giles had beloofd hen zoo veel mogelijk te bezoeken, maar Sylvia gaf zichzelf met een pijnlijk gevoel in het hart toe, dat ze nog liever haar voogd niet bij zich wilde Slechts een merk kan aan de spits staan VLISSINGEN, 20 SEPTEMBER. Onze badplaats. Het komt meermalen voor dat Septem ber ook zomersche dagen geeft, doch zulk prachtig zomerweer als wij de laatste da gen hebben gehad, behoort voor dezen tijd van het jaar tot de uitzonderingen. Het is werkelijk hartje zomer. De liefhebbers van een verfrisschend bad krijgen thans ruimschoots vergoed wat zij in het begin van het seizoen door het slechte weder tekort zijn gekomen. Het laat zich aanzien dat waarschijnlijk reeds morgen het 50.000e bad in dit seizoen zal worden genomen. De St. jacobstoren. Van de gelegenheid om den St. Jacobs toren alhier te bezoeken, is door ruim 700 personen gebruik gemaakt. Men heeft vanaf dien toren een zeer mooi gezicht over de zee zoowel als over het weelderige land schap en wij twijfelen niet of in het ver volg zal de toren nog drukker worden be zocht. Op het eind van deze maand zal de toren weer voor het publiek worden afge sloten om in het begin van het volgend seizoen opnieuw te worden opengesteld. De loonregeling op „de Schelde". In de Vrijdagavond en Zaterdagmiddag gehouden vergaderingen van den Alg. Ned„ Christ, en R. Kath. metaalbewerkersbonden werd mededeeling gedaan van de reeds door ons gepubliceerde onderhandelingen met de directie der Kon. Maatschappij „de Schelde". Besloten werd aan de directie van „de Schelde" te verzoeken de volgende loonre geling in te dienen, welke dan door de hoofdbestuurders in de vereenigingen zal verdedigd worden voor geschoolden een verhooging van 3 cent per uur, geoefenden en ongeschoolden 4 cent, voor minderja rigen van 1416 jaar 3 cent en voor min derjarigen van 17 tot 20 jaar 4 cent per uur. Een auto-controle. Wederom heeft de politie, in aansluiting op haar controle van Zondag 15 Augustus, Zaterdag jl. bij de Keersluis alle passeeren- de auto's en motorrijtuigen aangehouden en onderzocht, welk onderzoek in het bij zonder 'gericht was op vrachtauto's. Door de politie werd allereerst het rijbewijs- en -nummer ter inzage gevraagd. Daarna werd fyet vervoermiddel door den provincialen keuringsdeskundige, den heer A. Vijge boom, nagezien op de remmen. Dat op dit punt en vooral op het stuk van handrem men nog niet alles in orde is, blijkt wel uit het feit,' dat van de 89 aangehouden vehi kels er 13 v/aren, waarbij de rem of rem men onvoldoende functionneerden, ongere kend nog het tweewielig motorrijtuig, dat te dier zake in beslag genomen werd en naar het bureau van politie werd vervoerd. Van dit motorrijwiel bleken de remmen in zoodanig slechten toestand, dat het rijden met dit voertuig een gevaar opleverde voor de veiligheid van het verkeer. Dat bij dit onderzoek nog wel wat an ders aan overtredingen werd geconstateerd, blijft uit de feiten, dat proces-verbaal werd opgemaakt wegens te vlug rijden, waartoe een der agenten voorzien was van een chronometer en dat ook geconstateerd werd overtreding der bepaling, dat men met een motorrijtuig niet mag rijden over hebben, dan een voogd, die zoo veranderd, zoo koud, zoo heel anders dan vroeger was. En toen de dagen voorbij gingen en Giles met kwam, toen de season tegen het eind liep en Giles zich herhaaldelijk ver ontschuldigde dat hij niet komen kon, be gon het meisje te denken dat er iets was, waarin zij haar voogd teleurgesteld had. En toch gaf ze er zoo vreeselijk veel om dat liij goed over haar dachtAlle andere mannen die ze ontmoette, moesten het te gen Giles afleggen en geen van hen kwam ook maar in het minst in aanmerking voor Sylvia's bijzondere gunstSedert den dag dat hij haar onder zijn hoede had genomen, dien dag van den tragischen dood van haar moeder, was de vereering voor monsieur het meest domineerende gevoel van haar hart geweest. Maar nu monsieur zoo op een afstand was en zoo veranderd, gaf haar dit een pijnlijk gevoel, gaf haar dit de treu rige zekerheid, dat ze niet langer meer zijn kleine meisje was, maar een hinderpaal en een last voor hem, waarvan hij zich het liefst zoo gauw mogelijk wilde ontdoen. Een enkele maal had zij het wanhopige idee om maar met een van haar aanbidders te trouwen, dan was hij tenminste van haar verlost. Maar als zij er verder over nadacht scheen haar een dergelijk plan toch onmo gelijk, zelfs voor de gedachte om intiemer om te gaan met mannen, die aardige ken nissen zelfs vrienden waren schrok ze terug en Giles' beeld kwam haar altijd voor den geest, en daarmee verdween dan de heele rest van haar mannelijken kennis senkring. „En Monsieur ziet in mij nog steeds het kleine meisje. Ik geloof dat hij het verve lend vindt dat ik groot geworden ben en hem meer last geef dan toen ik nog klein was", peinsde zij droevig, „hij kan zich niet indenken dat ik groot ben, hij vindt dat ik een klein meisje ben een klein meisje". (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1