'touw 1ELLI ATEN RGEN Ul«l| VRIJDAG 17 SEPTEMBER binnenland ZIJN FDE Matinée's ntgsclie Maatschappij m| Stoomvaaft ritssafflsfl FEUILLETON ZIJN KLEINE MEISJE Stads= en Provincienieuws No. 219 64e .JsiargjaiiM 1926 >.STOKV1S 3NEN Anl„ FdeeJin g f?ADI O rEROAM "ERDAM GRONINGEN ÏPTEIWIBER irol ide jksch Seven, geeft U te iet meeste |ing gevolgd tot einde. N (Cowboy- wboy brengt |n deze film ;n. len - Middelb.-R0"1 ifschengelegen plaatsw- leptember 17 20 21 Sag 23 v.Midd- v.tn.uuf 8 jj4 ■formation te bekomen s.v. y |v.h. Erven CL torg: B. S®|2nra^ VUSS1NGSCHE COURANT Verwaarloost toch Uw voet niet. 75% van het publiek heeft Steunzolen noodig. Plouvier'S meeveerende steun zolen ondersteunen den voet zonder pijn te veroorzaken, zij geven steun op een volmaakte manier en op de juiste plaats. (Ingez. Mededeeling.) De Rijksmiddelen. De opbrengst van de Rijksmiddelen over de maand Augustus 1926 bedroeg 36.348.881.04 tegen 37.867.229.40 in Augustus 1925. Het één twaalfde gedeelte over het ge- heele jaar bedraagt 38.183.000. De opbrengst o.ver de eerste acht maan den van 1926 beliep 323.371.503 tegen 303.123.966 in hetzelfde tijdperk van 1925. De opbrengst ten bate van het Leening- fonds 1924 beliepen over Augustus 1926 5.936.035.30. J. J. G. Baron van Voorst tot Voorst. Gisteren vierde baron van Voorst tot Voorst, voorzitter van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, zijn tachtigsten ver jaardag. Bij Koninklijk besluit is hij bevor derd tot Grootkruis in de orde van den Nederlandschen Leeuw. Prins Hendrik heeft te Arnhem ten huize van baron Van Voorst tot Voorst, een be zoek afgelegd om dezen persoonlijk geluk te wenschen bij het bereiken van den 80- jarigen leeftijd. Namens alle leden der Eerste Kamer is gisterenmoigen een telegrafische geluk- wensch naar den 80-jarige toegezonden. Ook de parlementaire journalisten hebben hem langs telegrafischen weg hun felicita tie doen toekomen. De minister van oorlog, de heer Lambooy heeft onderstaand telegram gezonden aan luitenant-generaal baron Van Voorst tot Voorst„Bijzondere gelukwenschen met uwen tachtigsten verjaardag en met de u toegekende hooge Koninklijke onderschei ding. Het Nederlandsche leger waarvan u zoo lang eervol deel uitmaakt, verheugt zich ten zeerste in de onderscheiding aan zijn oudsten generaal verleend. Moge u nog geruimen tijd in gezondheid uw beste krachten aan 't vaderland kunnen wijden". Een nationale gebeurtenis. Dat moest 't eigenlijk worden Nederland en zijn koloniën zijn wel zóó nauw aan elkander verbonden, dat als de protestantsche zending een oproep doet om hulp deze door velen beantwoord wordt. Hulp is er noodig. Eerst organisatorische hulp, ailerwege, in alle steden en dorpen van ons land. Zooals reeds medegedeeld, hebben de hoofdbesturen der samenwerkende zen dingscorporaties besloten dit jaar een zen- dingsweek uit te schrijven van 714 'No vember a,s. Die zendingsweek moest eigen lijk een nationale' zijn. Voor de voorbereiding ervan is hulp noo dig van predikanten, hoofden van onder wijsinrichtingen, besturen van vereenigin gen etc. Daarna gaat 't om het gebed, de toewijding en het offer van christelijk Ne derland. Moge de begeerde en de noodige hulp door velen met blijmoedigheid en enthou siasme verleend worden Het spoorwegongeluk bij Leiden. De 4-jarige Christina Barthen, die bij het spoorwegongeluk bij De Vink met haar handje tusschen een treeplank en een dwarsligger bekneld is geraakt, heeft gis Uit het Engelsch van L. G. MOBERLEY. Vertaald door P. P. T. (Nadruk verboden.) 36) „Je moet maar naar hem toegaan", zei ze, haar gevoelsuitbarsting plotseling be-' heerschend. „Hij weet dat je hier bent en je moet hem niet laten wachten. En je moet ook niet te lang blijven... er is zoo weinig tijd meer voor mij..." De zin werd niet afgemaakt, hij eindigde in een snik, een drogen snik zonder tranen, maar waar meer jammer uit sprak dan uit een hevige huilbui. Ze had zichzelf echter onmiddellijk weer in bedwang. moet mij niet zoo opgewonden zienzei ze, alsof ze zich verontschuldi gen moest over haar zelfbeheersching, „de dokter zegt dat we hem zoo rustig mogelijk moeten houden als het tusschen de ra zende pijnaanvallen mogelijk is. Ga maar mee..." Ze voerde haar over den corridor naar een groote slaapkamer waar, in een bed egenover het venster, haar man lag. Hij hif g?bewee£»>. zijn gezicht was doods- maar 'n zijn sterke, donkere oogen was het volle leven nog en toen lichtten zij gezicht^ zwee^e een g'imlachje over zijn mo.?,e-bleeke... koningin", fluis- lü z,ln 00&en fel op Grace gericht. gekompïv n0tal-en het £e,a£ En is Rosa val Je verheugen over mijn dp"2' nle"' neen- - stamelde zij en kniel- dp 7;-,er *J?et bed en legde haar hand op her 'i?eL onbeweeglijk op de deken liidVn m 8ekomen... ik had zoo'n mede- alsnf -i moest komen... het was I lk geroepen werd..." ..Zoo was het dat Was er iets dat teren nagenoeg geheel hersteld het Acade misch ziekenhuis kunnen verlaten. De politie te Leiden heeft vrijwel dade lijk na het spoorwegongeval bij De Vink een aantal foto's genomen van de situatie. Op verzoek van den officier van justitie zijn deze thans te zijner beschikking ge steld. VLISSINGEN, 17 SEPTEMBER. Verpachting strandgalerij. Blijkens bekendmaking van Burg. en Weth. zullen Maandag 27 September de winkeltjes en cabines van de galerij aan het! strand, voor den tijd van drie bad seizoenen (van 1927 tot eii met 1929) in het openbaar worden verpacht. Op het stadhuis (derde afdeeling) liggen de voorwaarden voor deze verpachting ter inzage. Een „Zonnestraaldag". Sedert eenigen tijd is hier te lande opge richt een Vereeniging met rechtspersoon lijkheid, met het doel het oprichten van arbeidskoionies voor Tuberculoselijders in Nederland. Deze vereeniging verkreeg den naam van „Zonnestraal", Nederlandsche Vereeniging tot het oprichten van Arbeids koionies voor Tuberculoselijders in Ne derland. Bij deze vereeniging zijn aangesloten verschillende vereenigingen en corporaties op het gebied der volksgezondheid en vak verenigingen. Deze Vereeniging heeft het plan opgevat om in een 50 a 60 plaatsen van ons land een „Zonnestraaldag" te organiseeren, om de middelen voor het Zonnestraa!-ver- pleegfonds te vormen. Deze Zonnestraaldag is vastgesteld voor het geheele land op Zaterdag 25 Septem ber a.s. In verband hiermede had gisterenavond op het stadhuis een vergadering plaats, onder voorzitterschap van den burgemees ter, den heer C. A. van Woelderen, van verschillende vereenigingen welke de be strijding der gevreesde tuberculose hebben ter hand genomen en bij de Vereeniging „Zonnestraal" zijn aangesloten. Vertegenwoordigd waren de Vereeniging tot Bestrijding der T. B. C., het Roode Kruis, het Groene Kruis, de Vlissingsche Bestuurdersbond en de Christelijke Bestu renbond, welke afgevaardigden door den voorzitter werden welkom geheeten, waar na de heer Van Woelderen de aanleiding tot deze vergadering in het kort uiteen zette. Het is noodig gebleken een schakel te vinden om t.b.c.-patiënten van het sana torium naar de maatschappij terug te kun nen voeren. Hiervoor is Nazorg een uitste kend middel, om hen die soms na vrij lan gen tijd in sanatoria verpleegd zijn en daar uit zoogenaamd arbeidsgeschikt zijn ontsla gen, weder in de gelegenheid te stellen in het gewone leven met zijn zware eischen terug te keeren. Nadat nog door de heeren dr. Duyvis en j. de Meij het groote belang van deze zaak vooral voor de arbeiders was uiteen gezet, werd besloten dat ook hier ter stede behoudens toestemming van Burg. en Weth. op 25 September a.s. een „Zonne straaldag" zal gehouden worden. Nadat nog een commissie van voorbe reiding werd benoemd, sloot de voorzitter deze bijeenkomst. Concert mondorgel-vereeniging. Een nieuwe club heeft zich geschaard in de rij van concerteerenden voor het goede doel, nl. aen kinderen een speeltuin te verschaffen. Deze club, die onder leiding van den heer A. de Lange staat, heeft zich gisterenavond doen hooren op de van ouds bekende plaats en onder zeer gunsti ge omstandigheden. Het weer, dat eergis teren zoo ongunstig aanstond, had zich veel je deed komen Hij glimlachte weer met zijn oud, sarcastisch lachje en ging toen voort„Het moet je goede engel geweest zijn die je stuurde of het noodlot of wat je maar wilt. Want doordat ik jou zie denk ik aan iets dat ik anders misschien zou ver geten hebben. En juist hier", zei hij droo- merig, „op deze plaats, had ik er in elk geval aan moeten denken... „Eigenaardig", ging hij na een oogerrblik zwijgen voort" het was precies op den zelfden weg, waar ik verongelukte, dat ik haar overreden heb... Tiny... je weet wel... en het kind. Hoe heet het kind ook weer, dat ben ik vergeten". „Sylvia", zei Rosa zacht. .,0 ja, Sylvia. Ze was daar met haar moeder, dien dag toen ik met de auto het ponniewagentje omverreed. Ik wist niet dat het mijn kind was, het kind van haar en mij. lk ben er nu zeker van, het is mij het vorige jaar in Engeland gebleken..." Hij staarde een oogenblik blijkbaar wezenloos vgor zich uit en Rosa dacht dat zijn be wustzijn hem verliet. Hij zag aan Rosa's gezicht wat zij dacht en schudde het hoofd. „Neen, mijn hersens geven het nog niet op, ofschoon... lang duren zal het niet meer. Ze was mijn wettige vrouw, de moeder van Sylvia, het was een Engelsch meisje, Hester Stansdale heette ze. Ze liep om mij van haar familie weg. Zij... twee vrouwen hebben van mij gehouden...", zei hij met een langen blik op Grace, „maar ze was later bang voor wat ze gedaan had. Ze verlangde telkens weer naar haar fami lie. Ze was achteraf bang voor haar eigen daad... en ze was bang voor mij, bang voor alle ondernemingen waarin ik betrok ken was. Ze wist lang niet alles, maar wat ze wist stond haar tegen. Ze was bang voor mij, maar ze maakte me toch af en toe verwijten, ze probeerde mij de les.te lezen. Dat kon ik van haar niet hebben. Z ij was niet de vrouw die een ander mensch van mij kon maken. Ik kon geen menschen dulden die me critiseerden, die me weer- VARIÉTÉ I Zooals reeds bekend gemaakt komt te Vlissingen, iets bijzonders op VARIÉTÉ- I gebied, iets zoo grootsch, dat wij kunnen beweren dat een dergelijk I programma nog nooit in Vlissingen is geweest, van wien dan ook NEGEN GROOTE 1 nummers worden ten tooneele ge- I bracht. Een totaal aantal van 23 ARTISTEN 23 met wereldreputatie werken daar aan mede. Ter eere van den aanvang van I het winterseizoen in het „Concert- I gebouw" zal dit programma aldaar vertoond worden, onder leiding van de Directie van het „Alhambra"- I Theater. Na afloop van het enorme VARIÉTÉ I programma zal de zoo reeds over- bekende JOY FULL BAND I optreden voor dengene die nog een dansje wil doen op hunne welbekende rythme-volle succes- I dansmuziek. Gelegenheid voor plaatsbespre- ken aan het Concertgebouw 2 da- J gen tevoren. DE GALA VARIÉTÉ- voorstelling vindt plaats op Zondag 26 Sept. e.k. Aanvang 8 uur n.m. Prijzen der plaatsen le Rang fl. 1.50 2e Rang fl. 1.alles in begrepen. FEESTELIJK VERSIERDE ZAAL. gebeterd en zoo geen zomerschen dan toch een zeer dragelijken, mooien herfst avond geschonken en niet het minst een zeer groot aantal toehoorders, die zich, vaak te frenetiek, uitten bij het doen weer klinken van luid applaus na elk nummer, wat misschien wel een enkel keertje wat minder had kunnen zijn. Het publiek was zeer tevreden, blijkens het applaus, dat oorzaak was, dat de Potpourri herhaald moest worden. Gezien het aantal toehoor ders, die in het centrum in een .tiendubbele haag opgesteld waren, kan èn het comité èn de uitvoerende club bogen op een suc cesvollen avond. De 19 September-demonstratie. De deelnemers aan de nationale demon stratie te 's-Gravenhage .op Zondag a.s. worden in achterstaande advertentie ver zocht om Zondagmorgen gezamenlijk van het Betje Wolffplein naar het station te wandelen. Er wordt om 6.15 verzameld teneinde dan onmiddellijk over het Eiland naar den trein te gaan, die 7.12 vertrekt. De aankomst te 's-Gravenhage is 11.06, terwijl des avonds met den trein welke om 7.46 vertrekt te terugreis wordt aanvaard. Elke deelnemer, wordt in zijn eigen be lang aanbevolen, vooral bijtijds bij het ver trekken van de treinen aanwezig te zijn, daar de goedkoope kaartjes uitsluitend gel dig zijn op de hierboven aangeduide trei- Onbestelbare brieven. Lijst van gedurende de le helft der maand September aan het postkantoor al hier terugontvangen onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Brieven Binnenland J. Gubbels, Rotter dam De Rijks, Amsterdam Lange Delft 9091, Middelburg. Brieven Buitenland J. P, Kramer de Haas, Grénoble Mrs. Schweitzer, Sturri. Briefkaarten BinnenlandK. Kouden- streefden, die me verwijten maakten. Dat heb jij ondervonden, Rosa. Daarom heb ik een doodelijken, onuitroeibaren haat aan haar gekregen, daarom heb ik haar ver laten, daarom kon ik kalm wegrijden toen ze stervend op den weg lag, op denzelfden weg, waar ik mijn laatsten rit deed... Ik heb haar nooit kunnen vergeven dat ze mij verwijten durfde doen en daarom haatte ik ook haar kind. In haar kind stond ze me nog in den weg en het kind zou niet veilig geweest zijn voor mijn egoïsme en voor mijn wraak... Niets wat mij in den weg stond was veilig..." Er was iets brutaals in het kalme cynis me van zijn biecht. Hij voelde dat in Rosa heftige verontwaardiging en verzet op kwam ze poogde haar hand weg te ne men, maar hij hield die vast en vervolgde zachter „Je denkt dat ik een bruut was. Je hebt gelijk ik was een bruut. Ik ben altijd een bruut geweest... totdat", weer wierp hij een langen blik op Grace, „totdat ik maakte dat Grace van mij ging houden. Sindsdien is de bruut in mij langzamerhand gestorven, maar ten slotte, ik krijg mijn trekken thuis." Weer kwam een lange pau ze, waarin geen der beide vrouwen spra ken, toen begon hij opeens weer te spre ken „Ik... ben blij dat je gekomen bent, Rosa. Mijn geest was heelemaal vervuld van Grace... alleen van Grace... maar nu ik jou zie... denk ik ook aan die anderen en ik moet een onrecht goedmaken, Of schoon... ik... een bruut ben...", er kwam een moe lachje op zijn. bleek gezicht, „kan ik toch wel recht doen... op het laatste oogenblik. Ja, ik had het kind willen doo- den en jou ook", opnieuw greep hij Rosa's hand steviger, „de duivel werd in mij wakker, toen die vent, die Tredman mij in den weg kwam en toen jij me bedroog. Maar nu... nu kan ik recht doen tegenover het kind en jij... voor jou kan ik niets doen, want het geluk staat in je oogen te lezen." „Ja, ik ben gelukkig", antwoordde ze burg, Rotterdam N. B. J. Lambrecht, Rot terdam H. W. A. v/d Wall Bake, War mond. Briefkaarten Buitenland loz Buchfellner, Beieren Ernst Schringhausen, Leipzig. Instituut voor Arbeiders-ontwikkeling. De leden van het Instituut voor Arbei ders-ontwikkeling zullen morgenmiddag in de gelegenheid zijn tot bezichtiiging van de electrische centrale of van de schilderijen tentoonstelling in het Strandpaviljoen. Belanghebbenden verwijzen wij naar een in dit nummer voorkomende advertentie. De heer Sinke alhier is geslaagd voor het vaardigheids-diploma C van het Ne- derlandsch Olympisch Comité. Commissaris Polder Walcheren. Tot commissaris van den polder Wal cheren voor het gebouwde, in de vacature ontstaan door het vertrek van den heer W. A. de Rijcke Sr., is bij enkele candidaatstel- hng gekozen de heer A. L. J. Goethals te Middelburg. Het Middelburgsch Muziekkorps. Gisterenmiddag werd de jaarvergadering van de vereeniging „Het Middelburgsch Muziekkorps" gehouden. In zijn jaarverslag over 1925 zegt de se cretaris allereerst, dat dit verslag in ver schillende opzichten zal afwijken van vori ge verslagen in verband met de zeer bij zondere omstandigheden, die zich in den loop van 1925 hebben voorgedaan. Het was al vroeg in het afgeloopen jaar, dat het bestuur de zekerheid kreeg, dat de heer Morks niet in staat zou zijn, gedurende het zomerseizoen zijn functie te vervullen. De steeds slechter wordende toestand zijner cogen verhinderde dï.t- ten eenenmale. Met groote moeite bleef de directeur nog de re petities leiden tot April, maar toen moest hij op medisch advies verlof vragen, voor lopig tot 1 October. De hoop bleek toen nog te bestaan, dat er beterschap komen zou na een periode van absolute rust. Kort na het begin van dit verlof viel de datum, waarop de heer Morks 50 jaar geleden zijn muzikale loopbaan begonnen was. De droe vige omstandigheden waren oorzaak, dat het bestuur meende, dezen dag maar kalm te moeten laten voorbijgaan en zich te be palen tot een felicitatie en een bloemenhul de. Intusschen zat het korps zonder direc teur. De onder-kapelmeester, de heer Ca- latz, heeft toen de leiding voorloopig op zich genomen, maar kon moeilijk den heer Morks vervangen. Gelukkig echter bood de heer j. H. Caro zich aan, een deel der concerten en de repetities, die daarvoor noodig waren, voor zijn rekening te ne men. De leiding werd toen als volgtDe heer Caro zou een repetitie per week heb ben, evenals de heer Calat?. Laatstgenoem de zou de Molenwaterconcerten leiden, ter wijl de heer Caro alle andere concerten zou dirigeeren. Op die manier is het concert seizoen doorgemaakt op de gebruikelijke wijze. De secretaris schrijft niet te mogen nalaten een hartelijk woord van dank te brengen aan den heer Caro voor de belan- geloóze wijze, waarop hij het bestuur in die moeilijke tijden heeft geholpen en voor zijn degelijke leiding van het korps bij re petities en concerten. Ook den heer Calatz komt een woord van hulde toe voor zijn werk, dat waarlijk niet gering was in het seizoen 1925. In den loop van den zomer bleek meer en meer, dat er niet veel kans bestond, dat de heer Morks zijn functie zou kunnen her vatten. De beterschap was zoo gering, dat hij op medisch advies tegen 1 October ont slag uit zijn functie vroeg. De secretaris zal niet trachten .te schetsen, wat het hem heeft gekost, om daartoe over te gaan. Maar hij moest bukken voor den ijzeren w'l der noodzakelijkheid. Met dit ontslag werd een eind gemaakt aan het levenswerk van den heer Morks. Als jonge man was hij als directeur gekomen, hij heeft ge- eenvoudig. „Ik heb den besten man gekre gen dien ik me maar wenschen kon. Ik ben gelukkig." „Ik ben er blij om". Zijn stem werd zwakker. „Als ik alles van voren af aan moest beginnen, misschien zou ik dan wat anders van mijn leven maken, misschien... ik weet het niet. Ik ben geboren met een duivel in mij en ik heb nooit moeite gedaan om hem uit te bannen of te beheerschen. Ik heb hem altijd zijn gang laten gaan. Als je eens... de moeder van een jongen bent, Rosa, leer hem dan om zijn duivel den baas te blijven, om den bruut in zich bij den teugel te houden, misschien zal hij dan niet op een manier aan zijn eind komen, met wroeging in het hart, zooals ik het nu doe." Grace boog zich over hem heen, streek zijn donker haar van zijn voorhoofd een wonderlijk mengsel van teederheid en doo- delijk verdriet was in haar oogen. „Spreek nu niet meer", zei ze tegen haar man, „je bent moe. Rust nu wat..." „Ik zal tijd genoeg hebben om te rusten", zei hij, weer met een lachje. „Laat ik aan Rosa zeggen wat ze doen kan... om goed te maken wat ik misdreven heb. Dan kan ik rusten... tot het einde komt... en daarna ...als God zoo goed is als ze zeggen..." „Wat kan ik voor u doen vroeg Rosa, toen hij weer een poos bleef zwijgen. „Het juweel... het juweel... dat ik pro beerde in handen te krijgen... hoort aan Sylvia. Het is wél echt, Rosa, dat heb je zeker al wel begrepen. Ik gaf het haar moeder op den dag van ons geheim huwe lijk. En dat Sylvia mijn kind is, weet ik nu zeker. Dus het is een erfenis die haar toe komt... Verder... hij zweeg weer even als trachtte hij zich dingen te herinneren, „ver der zijn er landgoederen in Rusland, die aan Sylvia moeten komen, omdat zij mijn eenig kind is. Het huwelijk tusschen mij en haar moeder was wettig dat moet je be wijzen de bewijzen zijn in het ivoren étui, waar het juweel in zit. Er is een dubbele bodem in het étui, daar zitten de papieren Uwsmaah.Uw aard, Is'lbuigen waard. PUDDIM6FABPIEK A.J.POLAKSROHIMGEM werkt meer nog bij nacht dan bij dag cm het korps op te voeren tot hooger peil. Verbazend groot waren de moeilijkheden, waarmee hij, zoowel op financieel als op technisch gebied te kampen had, maar met ae wilskracht, die zoo'n kenmerkende eigenschap van zijn heele persoonlijkheid was, hield hij vol en hij slaagde er in, het korps op te voeren tot een vereeniging, die ver buiten Middelburg en Zeeland met eere genoemd werd. Dat is de groote verdienste van den heer Morks geweest, de herinne ring aan zijn werk zal onafscheidelijk aan het muziekkorps verbonden blijven. Uit de rekening van den penningmeester blijkt dat deze sluit met een batig saldo van 162.35, maar de contribuanten mo gen zich niet vergapen aan den rijkdom der vereeniging, want het blijft zorgen en passen en meten het geheele jaar door. Het bestuur maakt zich ondanks dit slot nog volstrekt geen illusies, temeer daar de voor uitzichten voor 1926 om in de muziek- sfeer te blijven erg in mineur gestemd zijn. De opbrengst der contributie beweegt zich voortdurend in dalende lijn, de op brengst der Abdijconcerten dito. •Er zijn in 1925 vijf Abdijconcerten ge geven, waarbij er zijn, waarop geld moest worden toegelegd, wat voor het voortbe staan dier concerten een tunest verschijnsel is. Want zoodra de inkomsten de uitgaven niet meer dekken, zoodra er geld bij moet, is het met die concerten uit. Dergelijke luxe-uitgaven kan de vereeniging zich niet permitteeren. Het publiek zal dus moeten offeren, maar dit doet het niet, door de verzameling rariteiten, die sedert die collec tes gehouden worden, is aangelegd, nog met meer knoopen, propjes zilverpapier en Duitsche oorlogsmunten uit te breiden. Daarmee kan de penningmeester geen sa larissen betalen. Politie-diplo/na. Voor het diploma met aanteekening zijn gisteren te Amsterdam geslaagd de heeren 1. Reijerse en P. van den Ouden, beiden te Middelburg en voor het gewoon diploma de heeren J. Munter te Meliskerke, A. Roth te Hansweert, J. M. Mol ,te Aardenburg en A. van de Reest te Middelburg. De restauratie der Groote kerk te Goes. In de vergadering van den gemeenteraad te Goes werd een verzoek van de com missie voor de restauratie der Groote of St. Maria Magdalenakerk om een voorschot uit de gemeentekas, teneinde de oog nood zakelijke restauratiewerken aan* bet kerk gebouw ineens te kunnen afdoen, na breed voerige discussie op voorstel van Burg. en Weth aangehouden, teneinde omtrent ver schillende punten nog eens overleg te ple gen met de kerkvoogdij. SOUBURG. Tot de eerste klasse van de Avondschool voor Nijverheidsonderwijs .te Middelburg zijn o.a. toegelaten C. J. J. van den Broeke, \V. Cysouw, C. de Kam en D. de Smit, alle te Oost- en West-Souburg, in jé zoudt het nooit gevonden hebben en niemand zou het gevonden hebben als ik je de aanwijzing niet gaf. Je inoet den on dersten bodem er uitbreken. Sylvia's moe der wist het ook. Ons wettig huwelijk kun je bewijzen en ik verklaar dat ze ons wettig kind is. Maak een verklaring op ik zal probeeren te teekenen anders moeten jul lie beiden getuigen". Terwijl Herman doodstil lag met gesloten oogen, haalde Rosa papier en inkt en schreef een verklaring en met bevende letters plaatste Herman er zijn naam on der. Met veel inspanning was hij er nog in geslaagd. „Mijn laatste kracht om onrecht goed te maken", zei hij uitgeput. „Het is nog ge lukt. Op den rand van de eeuwigheid Het kind moet hebben wat haar toekomt en ze moet haar eigen naam dragen, prinses Damansky AI het andere wat ik bezit is voor mijn vrouw". Hij wendde zijn oogen van Rosa af en zijn blik bleef op Grace ge vestigd. Zij realiseerde zich dat hij haar aanwezigheid al bijna vergeten had in de begeerte dat zijn laatste oogenbükken ge heel voor de vrouw van zijn hart zouden zijn. „Ik zal voor alles zorgen", zei ze en bij het hooren van haar stem keek hij weer naar haar. „Het is nooit mijn gewoonte geweest om vergiffenis te vragen", zei hij, met een zwakke naklank van zijn oude barschheid in zijn toon „maar ik zou toch gelukkig zijn als ik wist... dat je me vergeven hebt". Zijn stem werd weer heesch en fluisterend. „Ik heb berouw van al het kwaad dat ik gedaan heb, van al het kwaad", herhaalde hij met nadruk. Hij wachtte niet op haar antwoord, maar draaide met groote moeite zijn hoofd naar Grace en strekte zijn beide handen naar haar uit. Rosa sloop de kamer uit! ze voelde dat haar taak volbracht was en dat ze deze twee, die zoo spoedig zoude* worden ge scheiden, alleen moest laten, opdat geen vreemde oogen hun laatst vaarwel zouden bespieden(Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1