MAANDAG 13 SEPTEMBER B3S3&I No. 315 64e Jaargaril 1926 ische Maatschappij Stoomvaart BINNENLAND FEUILLETON ZIJN KLEINE MEISJE Stads= en Provincienieuws te VHssingen v.m. 5.07 5.40 6.17 7.06 8.10 n.m. 5.20 5.56 6.39 7.35 8.56 \uto's fen Rotsen mber 2 3 4 5 7.53 7.51 7.49 7.47 7.44 N D A bkelijkheden, Openbar, Vergaderingen enz, lederen avond bios- aanvang 8 uur. - I terdag- en Zondagmis agelijks bioscoop-voor- ond 8 uur. \Voens- en Zondagmiddag pnia. lederen Zater- dansante van 811.30 ia. lederen avonj 8 uur. Zaterdag- en Zondag, icing, 3 unr. iret. 8 uur. lederen Zaterdag e» |n soirée-dansante nber. Vlissingsche iglng „Koningin Willie]- t- en Voordrachtavond, ndschap", 8 uur. me k* ^SSS9®' ogen van 1 Aliiambra en zooals ntiigd Let beide als de Ür >kers lm a 5 acten. omiezen en Politie- fevraagd. 22—30 jaar. f 1200.Inlichtingen v. d. BROEK, ORO- postbus 70. I» wegens vertrek een RENHUIS met groote» 'oort, bij het Bellamy- slechts f7300, bij' ETERSE VAN W1JCK, iark 9. f biedt zich aan voor f hulp in de huishou- en letters V. A., bureau irant". itond een net JAGMEISJE (ran plm, .18 jaar. ilacisstraat 112. name aangeboden een I inte Zaak in Kruide-1 Geldersche waren' I f 3000.—. I letters V. Bbureaa lirant". October een nette jDJENoTBODE ISadhuisstraat 70 boven R. H. B. S. vraagt 1EUB. KAMERS g pension. Brieven me' I r aan J. M. GOEMAN, I fendskerke. fERDIEPINGSHUIS ïcheldestraat. Brieve' pre V. C., bureau „Vlis -Middelb.-Rotterdafj fhengelegen plaatsen, I ÏR VAN PASSAGIERS, ■DEREN EN VEE. Iv.Midd.jv. R»» Iv.m.uurjv.ni."»1! 8 ntember 13 14 |gl6 17 8 VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren f 220 per drie maanden. Franco door het geheele rijk f 2.50. Week-abon- nementen 17 cent, ailes bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 cent bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs, bij vooruitbetaling van 15 regels 0.75, elke regel meer 15 cent. Familieberichten van 6 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. De belastingontwerpen. Verschenen is het verslag van de com missie van voorbereiding uit de Tweede Kamer betreffende het bekende complex belasting-ontwerpen alsmede het antwoord daarop van den minister van financiën. De minister is bereid de gezamenlijke aanhan gige voorstellen in zake schrapping en ver mindering van eenige heffingen ten bate van het Leeningfonds te vervangen door een algeheele schrapping van de 25 opcen ten op de Inkomstenbelasting ten bate van dat fonds geheven. Voorts meent de minis ter niet meer te moeten aandringen op de behandeling van dë Weeldeverteringsbelas- ting in het a.s. najaar. In zake de tabel op deze laatste belasting, stelt de minister wij zigingen voor, speciaal wat betreft aarde werk en karpetten. Een onderscheiding voor Prins Hendrik. Op het bureel van het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis te 's-Gra- venhage werd Zaterdag door den heer Lyautey, afgevaardigde van de „Fédération Nationale en Internationale de Sauvetage de France" op het IHe Internationaal Con gres voor Reddingswezen en Eerste Hulo bij Ongelukken aan den Prins der Neder landen ter erkenning van de vele verdien sten van Z.K.H. op dit gebied, een groote bionzen plaquette namens dezen bond aan geboden. Het Nederlandsch-Belgisch verdrag. In „De Vrijzinnig-Democraat" merkt (mr.) M(archant) op Als lid van de commissie voor buiten- landsche zaken uit de Tweede Kamer weet ik niets van belang, dat thans niet is gepu bliceerd. Het onbehaaglijke gevoel, dat er iets achter zou zitten, heb ik niet. Ik acht het verkeerd, geheimzinnige toespelingen te maken op „wat met niet ziet", en over „wat men niet ziet" te izwijgen. Dat kan slechts onbehaaglijke gevoelens wekken, al is daarvoor geen grond. Wie hier den indruk wekt, dat hij motie ven laat gelden, die hij niet niet kan noe men verzwakt zijn positie. Het vergaan van den Ioodsschoener. Zooals gemeld, zal nog een nader onder zoek worden ingesteld naar de ligplaats van den Terschellinger Ioodsschoener die in een storm is vergaan. Dit onderzoek door twee mijnenvegers zal zoo mogeli'k morgen gehouden worden onder leiding van luitenant ter zee Rost van Tonnin^en. Aan boord zal zich een marine-duiker bevinden. De vorige maai is onderzocht de kust strook beoosten den meridiaan loopende over Hoorn op Terschelling. Thans zal worden onderzocht de kuststrook bewesten die meridiaan tot aan het lichtschip Ter- schellingerbank. Irmntiën te 'eD L N.v. Tranaport/ ih. Erven G- Werkloozetisteun. Dat in vele gemeenten het werkloozen- vraagstuk groote offers vraagt is bekend. Zoo lezen wij thans weer dat op de be grooting der gemeente Utrecht voor 1927 een bedrag van 1.200.000 voor werkloo- Uit het Engelsch van L. G. MOBERLEV. Vertaald door P. P. T. (Nadruk verboden.) 33) Dat ze met hem, gespeeld had was op zichzelf al erg genoeg, maar dat ze hem de week voor hun trouwdag op zoo'n harte loze manier had bedrogen, dat vergaf nie mand haar. Mrs. Cardew was even eerlijk verontwaardigd en ontsteld over wat haar dochter gedaan had als alle anderen en ze sprak volkomen de waarheid toen ze ver klaarde dat Grace's vertrek met de noor derzon haar een even groote en heel wat onaangenamer verrassing had bereid als aan wildvreemden. Op haar kwam al de 'ast en de moeite neer van het terugsturen van huwelijkscadeaus, bet afschrijven van bruiloftsgasten, het beantwoorden van on telbare brieven in het kortzij kreeg den geheelen last van vernedering en schandaal je dragen, die eigenlijk Grace's deel had pehooren te zijn. Maar deze onzelfzuchtige jonge dame had wel zorg gedragen om zoo ver mogelijk verwijderd "te blijven van haar ouden kring en buiten het bereik van de stemmen die een vernietigend vonnis ovt; haar velden. Na Grace's vertrek deed mrs. Cardew de gassende ontdekking dat Grace haar celen uitzet, voor haar huwelijk met Sir des bestemd, had meegenomen De heele aak was verbazend zorgvuldig en met slim urI®£ geënsceneerd net bleek dat Grace alles, om geen arg- nai|n wekken in kartonnen doozen ver- \va |\ad.laten brengen naar de naaister, e "e japonnen voor den uitzet waren j en het daar verder voor haar reis Koffers had overgepakt. Maar wat de zensteun is uitgetrokken, d.i. ongeveer 24.000 per week. Het aantal werkloozen bedraagt ruim 4000. 'Daar de opbrengst der belastingen op 4l/2 millioen geraamd is, wordt dus een kwart gedeelte aan werkloozensteun be steed. Generaal Booth naar Nederlandsch-Indië. Generaal Bramwell Booth, leider van het Leger des Heils, heeft Vrijdag te Londen aangekondigd, dat hij een groote inspectie reis naar China en 'Japan gaat» maken waar de arbeid vn het Leger steeds meer uit breiding vindt. Op den terugweg zal hij de nederzettingen van het Leger in Neder- landsch-Indië bezoeken de landelijke kolo nies waar melaatschen verpleegd worden. De tocht zal 8 tot 9 maanden in beslag ne men. VLISSINGEN. 13 SEPTEMBER. De buitenhaven. In een beschouwing van de Zaterdagsche „men" in de „N.R.Ct." over het kanaal door Walcheren, wordt over de vergrooting van de buitenhaven alhier het volgende ge schreven Wat nu nog geprobeerd wordt tot her leving van de scheepvaart betreft alleen de vergrooting van de buitenhaven te Vlissin gen, teneinde daar een aanloophaven van te kunnen maken. Er wordt daar nu hard gewerkt. Baggermolens en zandzuigers de den reeds een groot gedeelte van den ouden Oostelijken havendijk en van het daarachter gelegen Jand, tot aan den nieuwen haven- dijk verdwijnen. En aan den westelijken kant wordt de kaaimuur opgetrokken die aan de spoorwagens gelegenheid zal ge ven tot aan den rand van het water te komen. De uitdrukking van Thorbecke „een der beste zeegaten" is nog altijd toepas selijk op den Scheldemond. En als nu be waarheid wordt wat men nu vooral in Vlissingen hoopt, nl. dat het gemak van een veilig binnen te varen haven vlak aan zee, werkelijk leidt tot het aanloopen van „lijn-schepen" ten behoeve van het snel verkeer, dan is er kans dat een deel van de werken van een halve eeuw nog tot hun recht komen. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Bij het correspondentschap der gemeen telijke arbeidsbeurs alhier zijn als „werk zoekende" ingeschreven 3 typografen, 1 cementte gelmaker, 1 grondwerker, 3 opper lieden, 3 schilders, 2 metselaars, 1 stuca- door, 5 timmerlieden, 1 mandenmaker, 4 schoenmakers, 3 machine-bankwerkers, 1 metaaldraaier, 1 electricien, 1 banketbak ker, 1 bakker, 1 reiziger, 1 hulp in de huis- huoding, 2 magazijnbedienden, 2 kantoor bedienden, 1 steno-typiste, 12 losse arbei ders met eenige vakkennis en 13 losse ar beiders zonder vakkennis. Totaal 63 personen vorige week 100 per sonen. Rijkspostspaarbank. Opgave uitsluitend betreffende het postkantoor Vlissingen en zijne bij- eri hulppostkantoren. Maand Augustus 1926. Aan bovengenoemde kantoren werd, in den loop der maand, op spaarbankboekjes ingelegd42.032.53 en terugbetaald-34.629.63 Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald 7402.90 Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank boekjes bedroeg 35. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op staatsschuldboekjes inge schreven nominaal2500. Het aantal nieuw uitgegeven staats schuldboekjes bedroeg 2. wereld nooit vernam was, dat prins Da- mansky alias Herman Muller oor spronkelijk had gewild dat hun vlucht zou hebben plaats gehad op den dag vooraf gaande aan dien voor Sir Giles' bruiloft vastgesteld. Dan zou hij het telegram op den ochtend van den bruiloftsdag hebben gekregen Het strookte met 's mans be doelingen dat zijn vijand den beker van smart en vernedering tot op den bodem en tot den Iaatsten droppel zou ledigen dat hij het gelag tot den Iaatsten penning zou betalen. Maar door dit boosaardige voornemen werd echter een streep gehaald door Rosa's ingrijpen. Door het verraden van zijn ge heime verblijfplaats, door het onthullen van het mysterie van zijn persoon, was een overhaast vertrek uit Engeland noodig ge worden hij ging met Grace een week eer der weg dan hij voornemens was geweest. Niemand was intusschen door al deze gebeurteuissen meer geschokt dan Rosa zelf en toen Hugh haar trachtte te troosten en zei dat haar oom, haar booze genius nu in elk geval voor goed uit haar leven was ver dwenen en niet meer in staat was haar op eenige manier leed te doen, schudde zij in wanhoop het hoofd. „Je kent hem niet, zooals ik hem ken", antwoordde ze. „Ik geloof niet dat er ooit zoo'n wraakzuchtige duivel geleefd heeft. Hij zal nooit vergeten en nooit vergeven wat ik gedaan heb en zijn werktuigen heeft hij overal." „Maar als je mijn vrouw bent, hoef je toch niet meer bang te zijn voor hem of zijn handlangers dan heb je het Engelsche burgerrecht en je bent verlost uit het web van leugen en intrigue dat je oom en zijn kornuiten om je heen gesponnen hebben. Ik denk dat ik wel op je zal kunnen passen, liefste", voegde hij er lachend aan toe. Maar ondanks zijn opgewekte woorden huiverde zij en er bleef een schuwe angst 50.000 Zeebaden. Kon men het verleden jaar niet verder brengen dan 42.600 baden, thans staan we er zoo voor, dat als er deze week nog flink wordt gebaad, wij de 50.000 spoedig zullen bereiken. De dames zullen zich deze, keer zeker niet ten achter stellen en trachten den bee- ren het door de badcommissie uitgeloofde souvenir afhandig te maken, en de heeren zullen op hun beurt zich niet laten ver dringen. Als het weer wat medewerkt zullen wij deze week dus het recordcijfer van 50.000 baden bereiken en dit niettegenstaande het voorseizoen verre van gunstig is geweest. Het laat zich aanzien dat wij dit seizoen het aantal baden met 10.000 zullen ver meerderd zien boven het hooge cijfer van 42.600 baden in 1925. In onze Tijdinghal. Wij hebben heden in onze Tijdinghal een foto geëtaleerd van het bezoek van de Koninklijke familie aan den kruiser „Su matra", te midden van officieren en beman ning. Het is een zeer mooie kiek waarop men alle aanwezigen zeer goed kan her kennen. Verder een foto van het nieuwe viaduct in den Apeldoornschen wegvan den hoofdmachinist Van Rhoon en den leerling machinist Van Ettikhoven, slachtoffers van de spoorwegramp en van den machinist Muller, over wiens -optreden tijdens de ramp bij Leiden alle reizigers vol lof wa ren twee foto's van de Engelsche oor logsschepen „Curasao" en „Cleopatra", be- hoorende tot het Engelsche eskader dat thans te Amsterdam vertoeft de deelne mers aan den groepsdag van het Algemeen Nederlandsch Verbond op het stadhuis te Arnhem door den burgemeester ontvangen. Gewijde muziek. Het minder gunstige weer van gisteren ochtend was ongetwijfeld oorzaak van het geringe oezoek aan het concert van de mandoline-vereeniging „Tovido" op de achterplaats van de voormalige kazerne Willem III. Een bewolkte lucht, tamelijk veel wind en vrees voor een regenbui ani- meeren nu juist niet om het erop te wagen een uur in de open lucht te zitten, waarbij nog de kans, dat het concert niet doorgaat. Jammer voor het koor, de afwezigen en het comité, want die er waren hebben ge noten van het mooie programma. Gelukkig bleef het droog en brak nog een oogenblik de zon door de wolken. Een woord van dank aan het koor voor het verschafte genot is zeker op zijn plaats. Van eea motorrijwiel gevallen.- Gisterenmiddag tusschen half een en een uur reden twee motorwielrijders uit deze gemeente van Middelburg huiswaarts. Het eerst reed de heer H„ een 50 meter daar achter reed de heer M. met een duorijder. Plotseling viel H. doordat hij zijn stuur krijtraakte van zijn motor en bleef bewus teloos liggen, hevig bloedend uit een hoofd wonde. M. zag nog kans te stoppen voor hij H. had bereikt en zette ook diens mo tor, die nog doorwerkte stil.. Toen trachtte hij zijn kameraad zoo goed mogelijk te helpen. De even later van Souburg komen de tram stopte en werd H. op een der balcons neergelegd en zoo mede genomen tot bij de verbandkamer van de Kon. Maatschappij ,,de Schelde". Intusschen was hij bijgekomen. Hij werd per brancard naar het St. Josephziekenhuis overge bracht. De dokter achtte de wond niet van heel ernstigen aard en de motorrijder kon dan ook huiswaarts worden gebracht. Een mode-revue. In het Grand Hotel Britannia zal Woens dag 22 September des middags van 2 tot 5 en des avonds van 8 tot 11 uur weder een moderevue worden gehouden door he: maison Lambooy. De dames zullen dan gelegenheid krij gen kennis te maken met de nieuwe voor in haar oogen. „Sir Giles heeft me geschre ven dat hij bij mij komt", zei ze na een oogenblik van stilte. „Hij gaat zoo spoedig mogelijk naar Indië terug en als het kan wil hij uitvinden welke relatie er bestaat tusschen mijn oom en Sylvia en waarom mijn oom aanspraak maakte op het juweel dat haar moeder haar gaf." „En kun je Sir Giles de verlangde inlich- tigen geven „Neen. Zeker weten doe ik niets. Ik heb wel vermoedens die hoogstwaarschijnlijk juist zijn. Ik kan hem niet meer vertellen dan ik jou verteld heb." En dat deed ze, toen ze den volgenden dag met Sir Giles in de zitkamer van de Stansdales zat. Ze schrok toen ze hem. zag hij was bleek, afgetobd en leek wel tien jaar ouder geworden wat hem gepasseerd was had een soort verwoesting bij hem aangericht. Zijn heele wezen gaf den in druk van onder-verdriet-gebukt-gaan de blik-van-verdriet in zijn oogen bleef Rosa nog dagen lang bij en deed haar telkens weer pijn als ze er aan dacht. Hij praatte snel, zakelijk, angstig vermij dend om een gevoelstoon in het gesprek te brengen. „Ik vind dat ik, voor ik weer naar Indië terugga, verplicht ben te trachten zooveel mogelijk te weten te komen omtrent mijn kleine pupil", begon hij, na nauwelijks eeni ge inleidende conversatie. „Dat ze weer in veiligheid is, heb ik aan u te danken en ik veronderstel dat u mij meer aangaande haar verleden kan vertellen dan iemand an ders. In de eerste plaats is het inderdaad waar, dat Herman Müller werkelijk prins Damansky is „Volkomen waar. Hij neemt nu eens den eenen naam aan, dan weer een anderen; dat hangt van de soort zaken af waarmee hij op een bepaald oogenblik bezig is. Als hij in anarchistische avonturen verwikkeld is, of nog dubieuser zaken aan de hand heeft, schriften van Mevrouw Mode voor wat het winterseizoen betreft. De moderevues vormen altijd een bijzon dere attractie, voor de dames en het zai ook op deze show wel niet aan belangstel ling ontbreken. Wij verwijzen verder naar achterstaande advertentie. Verkeersongeval. Zaterdag reed een 12-jarige jongen op een rijwiel in de Aagje Dekenstraat, ach terop met zich voerende een 3-jarig kind Op een oogenblik geraakte de jongen met zijn rijwiel in de rails der trambaan, waar- cp. hij kwam te vallen. De 3-jarige kleine geraakte met den voet zoodanig bekneld, dat medische hulp moest worden inge roepen. Scheepvaartberichten. Het Engelsche stoomschip „Warrior", dat te Middelburg een lading hout heeft ge lost, is alhier aangekomen om te bunkeren. Politie-diploma. Voor het politiediploma zijn te 's-Graven- hage geslaagd de heeren B. Hofman alhier en J. F. Griep te Ter Neuzen. Algem. Bond van provinciaal personeel, in Nederland. Bovengenoemde bond hield Vrijdag en Zaterdag in een daarvoor ter beschikking gestelde sectiekamer van het provinciaal gebouw te Middelburg, onder voorzitter schap van den heer F. Kroon uit Utrecht zijn algemeene vergadering. Aangenomen werd een voorstel van den bond een maandblad te doen uitgeven, waarin mededeelingen en voorstellen van de bond en van de bij den bond aangesloten vereenigingen zullen worden opgenomen. Het voorstel van het bestuur om de in stelling van adviesclubs mogelijk te maken werd aangenomen. Deze clubs hebben ten doel een doelmatige uitvoering te bevor deren van wets- en andere voorschriften, te trachten technische wijzigingen in die voorschriften te doen aanbrengen, zoomede het aanbrengen van verbeteringen de in richting en (of) bedrijfsvoering van de provinciale diensten en bedrijven te bevor deren. Voorts werd besloten tot de oprichting van een hulpfonds, om aan de persoonlijke leden van den bond en die van de aange sloten vereenigingen en hun nagelaten betrekkingen, die buiten eigen schuld :n geldelijke moeilijkheden verkeeren, gelde- lijken steun te verieenen. Mede werd goedgevonden, dat de bond zich aansluit als begunstiger van H.O.R.A., om voor zijn persoonlijke leden en de leden der aangesloten vereenigingen recht te verkrijgen van opneming in het herstel lingsoord te Ede. Het jaarverslag van en het financieel ver slag over 1925 werd vastgesteld evenals de rekenincr over het jaar en de begrooting voor 1927. Tot bestuursleden werden herbenoemd de heeren W. Eggink voor de provincie Noord-Holland, mr. E.G.O. Onnen voor Drenthe en J. G. van der Scfyaaff voor Zuid-Holland. Als plaats voor de volgende algemeene vergadering werd aangewezen Assen. Vrijda^ hadden de deelnemers aan de vergadering een tocht per touring-car door Walcheren gemaakt, terwijl Zaterdag een boottocht werd gemaakt. Met ingang van 11 September is be noemd tot telefoniste 2e klasse bii den interlocalen dienst de leerling-telefoniste G. J. Wentzel van het post- en telegraaf kantoor te Middelburg. Uit de in beweging zijnde tram gesprongen. Zaterdagmiddag had een passagier van de ruim kwart voor vi:f te Middelburg aankomende electrische tram, een perspon uit Vlissingen, de onvoorzichtigheid bij de Langeviele Binnenbrug uit de in beweging zijnde tram te stappen en kwam daarbij op de steenen te vallen. Hij was bloe dend verwond en werd binnen geholpen bij een der omwonenden, waar geneeskundige hulp werd ingeroepen. De geneesheer ver bond den gevallene voorloopig en stond hem toe naar Vlissingen terug te keerei. om zijn huisarts te raadplegen. heet hij Miiller of heeft hij 'n anderen dood- gewonen naam. Als hij zijn diensten ver leent, zooals hij vaak doet, aan de Russi sche geheime politie, is hij prins Damansky, dat zijn zijn werkelijke naam en titel, en moet hij van anarchisten en dergelijke niets hebben 1 Na alles wat hij op zijn kerfstok heeft, voel ik me niet bezwaard door u de waarheid over hem te vertellen." „Dat Sylvia's moeder de jongste miss Stansdale was en dat hij de vreemdeling was met wie ze is weggegaan is naar uw. meening zeker ook niet aan redelijken twij fel onderhevig vroeg Sir Giles. „Absoluut niet. In de eerste plaats is er de gelijkenis tusschen die miss Stansdale en het kind, die de oudste zuster direct op merkte. Bovendien, hij heeft me naar de Stansdale's toegestuurd omdat daar mis schien een spoor van het juweel te vinden was „Hebt u er- een idee van of Sylvia's moe der zijn wettige vrouw is geweest „Dat lijkt me wel heel waarschijnlijk hij zou haar anders toch nooit zoo iets kostbaars hebben gegeven als het sieraad dat Sylvia het „wonder-juweel" noemt." „Kunt u u voorstellen dat deze... boos doener... deze duivel... er dan niet voor zou zijn teruggedeinsd zijn eigen kind te ver moorden Naar wat ik uit de woorden van Sylvia's moeder op haar sterfbed begrepen heb, kan ze behalve met den man met wien ze»-is weggegaan, nooit met een anderen man meer in betrekking hebben gestaan. Dat Sylvia haar kind is, is zeker. Maar dan is het ook zeker dat het zijn kind is „Het staat voor mij vast dat het zijn kind is. Misschien heeft hij zich zelf wijs ge maakt dat het ook wel niet zoo kon zijn. Maar ook al zou hij het zeker hebben ge weten dat het wèl zoo was als het erop aankomt om te bereiken wat hij zich heeft voorgenomen, staat hij voor niets. Aan zijn voordeel of aan zijn wraak zou hij ook Internationaal seascout congres te Antwerpen. Betreffende bovenstaand congres, waar Nederland vertegenwoordigd was door de afd. Zeeuwsche water-padvinders, deelt men ons mede, dat deze gekomen waren met hun zeil-motorjacht „de Zeeuwsche Padvinder". De samenkomst kenmerkte zich door het karakter van verbroedering, de meeste lan den van Europa waren vertegenwoordigd en o.a. ook nog Algiers. Op de gehouden conferenties bleek al spoedig, dat allen hetzelfde doel nastreven, n.l. een karaktervorming aan te kweeken, nuttig en noodig voor goede staatsburgers, zulks in navolging van het doel van de Scouting in- het algemeen. Door het verschil in omstandigheden loopt de werkwijze nogal uiteen, hetzj'j door verschil in geografische ligging, hetzij door gebrek aan deskundige leiding, zoodat in Engeland een arts, een dominéé en een leeraar in de werktuigkun de, in Italië een student, in Brussel een ambtenaar van het departement van buiten- landsche zaken, in Frankrijk een student leiders der seascouts zijn. Vele offers wor den voor dit doel gebracht, doch al is de Nederlandsche natie een zeevarende bij uit nemendheid, toch staan hier natie en regee ring schijnbaar op het standpunt, dat het hier kinderspel betreft. In andere landen denkt men hier echter anders over en is bijna overal een soort examen voor de Seascout ingevoerd, hoofdzakelijk neerko mende op een onderzoek naar de vaardig heid als zeeman, meestal gepaard met een premie voor de kas der afdeeling, waartoe de geëxamineerde behoort. Voor den ge- examineerde bestaat een soort van voor keur bij de stoomvaartlijnen, die het meest in trek zijn. Andere landen geven andere voordeelen en werken mede aan de vorming der jongens. Betreffende het verblijf te Antwerpen wordt nog gemeld, dat de jongens onge veer 400 in aantal, gelegenheid kregen den Deenschen kruiser „Geiser", die voor het congres naar Antwerpen was gekomen, te bezichtigen. Zij werden aan boord onthaald in het verblijf van den commandant en door dezen toegesproken in woorden, die getuig den van groote belangstelling voor de seascouting. Als men op de zeeschepen mannen zal hebben, die aan seascouting deelnamen, dan zal men er hebben, die be seffen, dat plichten vóór rechten gaan. Als werkgever en werknemer dit goed voelen, zal het egoïsme plaats moeten maken voor altruïsme, en eerst dan zullen beide elkaar verstaan, begrijpen en wat meer zegt, ver trouwen. Ookv de burgemeester van Antwerpen gebruikte woorden van gelijke strekking bij de officieele ontvangst ten stadhuize en ook zijn collega van Rupelmonde sprak bij de ontvangst aldaar bemoedigende woorden. De Zeeuwsche padvinders gingen heen zeer voldaan en dankbaar, vooral ook je gens de Antwerpsche seascouts, die voor alle vreemden gastheeren waren geweest. Toch bleef er voor hen een pijnlijke ge dachte, namelijk dat er in ons land zoo bit ter weinig voor de beweging wordt gedaan en ten tweede dat men ook verplicht zou kunnen worden gastheer te zijn, daar be sloten is ieder jaar een bijeenkomst van af gevaardigden te houden, de angst is een gevolg van het zonder contanten zijn. De hoop wordt dan ook uitgesproken, dat be langhebbenden, dat zijn allen, die met de zeevaart iets te maken hebben, hun belang zelf zullen gaan inzien en de beweging zul len gaan steunen. HET SPOORWEGONGELUK BIJ LEIDEN. De minister van waterstaat heeft, gelet op artikel 160 bis van het Algemeen Re glement Dienst, welk artikel is. vastge steld bij Kon. besluit van 3 Maart 1910 (Staatsblad no. 101) bepaald, dat omtrent de ontsporing van trein 218 der Nederlandsche Spoorwegen willens en wetens zijn eigen kind opoffe ren Wat voor duivel hij is, hebt u-zelf in Aix beter kunnen zien dan iemand anders. Wat hij toen gedaan heeft zou tegenover een wild-vreemde al een misdaad geweest zijn. Maar omdat hij er in zijn voordeel in zag reed hij kalm weg, terwijl er iemand lag te sterven die... zoo goed als zeken zijn wettige vrouw was ACHTTIENDE HOOFDSTUK. Herman's Wraak. Het was een warme Septemberdag. Hugh Berners wandelde naar huis over een van de weinige weilanden, die nog niet door de zich steeds uitbreidende voorstad waren opgeslokt. Hij keek naar den gouden herfsthemel in het Westen en verdiepte zich in het jonge geluk, dat hem thuis wachtte, in zijn woning die kort geleden nog een kille ongezellige jonggezellenwo- ning was geweest. Het was juist een week geleden dat Rosa en hij van hun huwelijks reis waren terug gekomen en de metamor fose die zijn huis had ondergaan scheen hem geweldig toe. Zelfs in zijn wachtkamer die vroeger echt somber was geweest, was nu een sfeer van huiselijkheid gekomen en Rosa's zitkamer scheen haar jongen echt genoot de lieflijkste en bekoorlijkste plek op de wereld. Terwijl hij even bij het hek stilstond bedacht hij hoe zij daar op hem zou zitten wachten hij vond het heerijk zich erin te verplaatsen, hoe vroolijk ze opspringen zou om hem te begroeten, hoe verheugd haar oogen zouden stralen en een blos van blijdschap op haar gezicht zou komen. Hij wilde niet te snel op het huis toeloopen, maar langzaam wandelend zijn gulden droom nog een poosje vasthouden voor de heerlijke werkelijkheid kwam en hij haar in zijn armen zou nemen en kussen. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1